alles 9 „De Ankerplaats" opent zijn deuren 9 Vlijtige handen kappen de nieuwste modellen Mr. C. J. Leembruggen officier in de Orde van Oranje Nassau Afscheid leidster o AGFACOLOR UNIVERSAL Afscheidscolleges op dezelfde dag SCHAAR, KAM SPUITBUS wiltu alles, Q daglicht, kunstlicht, kleur, zwart/wit? 3 DINSDAG 3 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 TWEE EEUWEN CLOS EN LEEMBRUGGEN Bijzonder groot was gistermiddag in de sfeervolle, rijkelijk met bloemen gesierde zalen van „De Lakenhal" de belangstelling, welke zich concentreerde rond de figuur van mr. C. J. Leembruggen, di recteur van de N.V. Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen, welk bedrijf thans 200 jaar bestaat. GOUDEN PENNING K. VAN K. Uit het gehele land waren de be langstellenden het aantal over schreed ver de vierhonderd naar Leiden gekomen om directie en com missarissen met dit tweede eeuw feest geluk te wensen. Ook tal van buitenlandse relaties verschenen op deze geanimeerde receptie, waaraan tevens een kleine expositie was ver bonden van curiosa, welke betrek king hadden op de beginperiode van dit jubilerende bedrijf. Aan deze receptie ging, In „De Lakenhal", een intieme ont vangst vooraf, waarin mr. J. C. van Alphen de Veer, directeur-generaal van Industrie en Handel, als verte genwoordiger van de minister van Economische Zaken, aan de direc teur van het jubilerende bedrijf, mr. C J. Leembruggen, kon mededelen, dat het H.M. de Koningin had be haagd hem te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Herdenking bij Bevrijdingsboom Professorenwijk Op 5 mei organiseert „De Profes sorenwijk" in Leiden een herden kingsplechtigheid rond de Bevrij dingsboom aan de Zeemanlaan. Na een rondgang door de Professoren- wijk van het Leids Politie Muziek Gezelschap zal de voorzitter van „De Professorenwijk" de heer J. P. A. de Vrind een openingswoord spreken. Bij het monument wordt voor muziek gezorgd door het Leidse Politie Mu ziek Gezelschap en (langs mechani sche weg) door de gemengde zang vereniging „Paleis Soestdyk". De Leidse wethouder van financiën, de heer P. S. Harmsen zal een herden kingsrede uitspreken, waarna een kranslegging volgt. Met het Wilhel mus wordt de bijeenkomst besloten. Officiële publikaties De Burgemeester van Leidei er openbare kennis, dat het publiek toegankelijke plaatsen muziek i gehore te brengen, of in T gemeentesecretarie het publiek gesloten zullen zijn. gouden armband of collier voor f70,- en f 100,- of f300,- en f800,— Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Van Bij deze uitreiking schonk Alphen de Veer aandacht aan de vooraanstaande plaats, welke P.C. en in de Nederlandse textielwereld Inneemt en het aandeel, dat dit con- heeft in de omzet op de inter nationale markt. Onder de genodigde, die deze bij eenkomst bijwoonden waren o.m. de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, de wethouders Pie- na en Menken, ir. A. Sitsen, voorzit ter van de Leidsche Vereeniging van Industrieëlen, de heer H. J. de Koster voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers, de heer J. P. L. van der Lande, voorzitter van de Federatie der Ned. Wolindustrie en de landelij ke voorzitters van de drie werkne mersorganisaties, t.w. St. Lambertus, Unitas en De Eendracht. De ondervoorzitter van de Kamer in Koophandel en Fabrieken van Rijnland, de heer G. J. den Heeten, die met de secretaris van deze Ka- mr. H. A. C. Branderhorst, deze Mr. C. van Alphen de Veer speldt mr. C. Leembruggen de Koninklijke onderscheiding op ontvangst bijwoonde, bood het jubi lerende bedrijf de gouden legpenning van de K. van K. aan. Goud en zilver voor werknemers Hoewel de circa achthonderd werk nemers in Leiden en Veenendaal nog in het ongewisse verkeren, wat hun a.s. vrijdag wacht, werd aan het Leidse personeel gisteroch tend in de kantine van het bedrijf reeds gelegenheid gegeven om de di rectie met dit tweede eeuwfeest te complimenteren. De directeur, mr. Leembruggen, die het op hoge prijs stelde met dit eeuwfeest in eigen kring te beginnen, stelde als persoonlijk geschenk mannelijke werknemers in het bezit van een paar gouden manchetkno pen, met de initialen van het be drijf, terwijl hun vrouwelijke colle ga's werden verrast met een fraaie met bonbons opgemaakte zilveren bonbonnière. Overstapje Van de Lammerenmarkt in Leiden werd zaterdagavond een zwarte per sonenauto, gekentekend B.G. 44-45, weggenomen. Merkwaardig genoeg trof de Leidse politic dezelfde avond op de Lammerenmarkt een personen auto aan, die in Den Haag was ont vreemd. Wellicht zijn de onbekende autodieven in Leiden van de ene wa gen overgestapt op de andere. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Inbrekerstluo in kraag gepakt De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Wasse- naarseweg twee 18-jarige knapen uit Leiden aangehouden, die eerder in de nacht hadden ingebroken in een kof- fietent aan de Brasemerstraat. De jongelui hebben de inbraak reeds be kend. Prof. Sevenster en prof. Bakhuizen van den Brink Prof. dr. G. Sevenster en prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, beiden hoogleraar in de theologische faculteit, zullen met ingang van het komend academiejaar met emeritaat gaan. In ver band hiermee zullen beide hoogleraren op dinsdag 31 mei in het groot auditorium een afscheidscollege geven. prof. Sevenster 's ochtends te elf uur, prof. Bakhuizen van den Brink 's middags te Vier uur. Prof. dr. G. Sevenster is sedert 1933 aan de Leidse Universiteit verbon den geweest, aanvankelijk als hoog leraar vanwege de Nederlandse Her vormde Kerk, sedert 1954 als gewoon hoogleraar met als opdracht de uit legging van het Nieuwe Testament, met inbegrip van de inleidingsweten schap en Oud-Christelijke letterkun de. Hij was in het academiejaar 1961 1962 rector magnificus. Prof. Bakhuizen van den Brink is te Leiden werkzaam van 1934 af, met als opdracht de geschiedenis van het Christendom en van de leer stellingen van de Christelijke gods dienst, benevens de geschiedenis Evenals prof. Sevenster vervulde ook hy een jaar het rectoraat, en gedurende het cursusjaar 1954/1955. Leeropdracht prof. Gerbrands Demping Langegracht aanbesteed de Stadsgehoorzaal in Leiden werd gisteren het dempen van de Langegracht aanbesteed. De officiële omschryving van de werkzaamheden luidt: „Het dempen van het water van de Langegracht en de Oost- dwarsgracht, het maken van grond-, riolerings- en bestratingswerken van de na de demping aan te leggen wegen enzovoort van de Langegracht en de Oostdwarsgracht, respectieve- lyk voor de herprofilering van de Volmolengracht met bykomende wer ken". De laagste inschryving was die van het aannemingsbedrijf Gebr. Van Hees/v.h. J. G. van Hees uit Utrecht met een bedrag van 1.294.520 gulden. De hoogste inschrijver was de fa. Corn. Smit en Zn uit vyfhui- zen met f. 1.590.000, een bedrag dat ook werd genoemd door de fa. C. J. Smit uit Schagen. Geveilde pereelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild: T.o.v. Not. W. S. Jongsma te Leiden: Herenhuls Hooigracht 42 niet gegund. Woonhuis Herenstraat 26 op f 16.600,- door dhr Jansen. Woonhuis Koningstraat 10 op f 10.005,-- door dhr. de Vet. Woon huis Zonneveltstraat 8 op f 8100,— door dhr De Leeuw q.q. Woonhuis Paul Krugerstraat 88a op/ f 4.100,— dooor dhr Kuhn. Advertentie het Gereformeerd Protestantisme, byzonder de etnografie. den: hoogleraar in de faculteit der sociale straat 28 op f 25.200,- door dhr. v. wetenschappen is de leeropdracht Starkenburg q.q. Woonhuis Korte- niet juist vermeld. De leeropdracht naerstraat 99 op f 8.600,— door dhr luidt culturele antropologie, in het i Veerman q.q. Woonhuis Siebold- I straat 18 niet gegund. De Weense lijn, chance- en fantasiemodellen zijn technische uit drukkingen, die in hoofdzaak door kapsters worden gebruikt. Deze exclusieve modellen (voor de dames) en de modernste modellen voor de heren werden gisteravond gepresenteerd in het Geref. Jeugdhuis aan de Breestraat in Leiden, waar tevens afscheid werd genomen van de technisch leidster bij de afdeling dames C. Kal uit Vlaardingen. TEHUIS VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN „De Ankerplaats". Zo heet het tehuis voor oudere werkende geestelijk gehandicapten aan de Oude Singel, dat vanmiddag offi cieel is geopend. Het tehuis, dat door de Cornelius Musius-Stich- ting, r.-k. Sociaal Pedagogische Zorg voor Geestelijk Gehandicap ten in Hoordelijk Zuid-Holland is gesticht, biedt plaats aan acht mannen en zeven vrouwen, maar het kan eventueel worden uitge breid. De Cornelius Musius-Stich ting, waarvan de heer S. Menken voorzitter is, heeft voor de aan koop en inrichting van het pand een bedrag van ongeveer twee en een halve ton moeten neertellen, waarvan een belangrijk deel van de gemeente Leiden is geleend. De inrichting van het tehuis is gezel lig: op de begane grond treft men de eetzaal en de huiskamer aan op de eerste verdieping zijn twee royale slaapkamers voor de man nen en op de tweede verdieping hebben de vrouwen haar slaap- domein. Het pand heeft een grote achtertuin, die de gehandicapten vooral in de zomermaanden veel plezier zal verschaffen. In de huiskamer staat een televisietoe stel, ook al voor het genoegen van de gehandicapten. Het tehuis grenst aan het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, waar de Cornelius Musius-Stichting is gevestigd. De ligging is dus in al le opzichten gunstig. Aan het hoofd van „Ankerplaats" de naamgeving is het resultaat van een onder de (r.-k.) ouder-vereni- ging voor het zorgenkind uitge schreven prijsvraag staat mej. C. M. van Hoort. Er zijn in totaal vier leidsters aan dit fraaie te huis verbonden. Het grootste deel van de bewoners is werkzaam in de beschutte werkplaats aan de Gabriel Metzustraat, de anderen zijn in het vrije bedrijf werkzaam. De oudste bewoner van „De An kerplaats" is 61 jaar, de jongste 24 jaar.. Zij hebben in het gemo derniseerde, centraal verwarmde pand Oude Singel 238 een veilig onderkomen. In het begin van deze geanimeer de avond gonsde het van activiteit: ïytige handen, die met de schaar, kam, fhön en sterk geurende haar lak elk haartje op de juiste plaats brengen. Hierbij werden de dames herenkappers bijgestaan door me- uw C. Kal en de heer P. Krui- singa uit Amsterdam. Byzonder ge slaagd was de ligne-chance in mahonie kleur. Trouw De avond kreeg een min of meer officieel karakter, toen de voorzit- van de Nederlandse Katholieke Kapperspatroonbond, afdeling Lei den, de heer E. M. Langezaal de re- aan mej. M. Rhoon uit Roelof- arendsveen en de heer J. Paauw voor hun trouwen bezoeken aan de tech nische avonden. De heer Langezaal sprak vervol gens een afscheidswoord tot de -ft Een overzicht het scheidende leidster, mevr. Kal. Hy noemde de samenwerking in de twee jaar, dat mevrouw Kal de leiding had, byzonder geslaagd. Hy het zyn dank vergezeld gaan van geschenk. Namens de kapsters sprak mej. N. de Jong een op rijm gesteld dankwoord. Ook zy bood, na- ïens de kapsters, een fraai geschenk Tot de heer Kruisinga, die vol gend jaar opnieuw het herenteam zal leiden, richtte de voorzitter even- enkele dankwoorden. De heer Langezaal hoopte in de toekomst r het accent te kunnen leggen op stedenwedstryden. Na het officië le gedeelte bleef het gezelschap nog geruime tyd in gezellige stemming Meisje gewond bij aanrijding Op de nieuwe Wilhelmlnabrug in Leiden is gistermiddag omstreeks kwart over vier een ernstig verkeers ongeval gebeurd, waarvan een 7-jarig meisje uit de Spaarnestraat het slachtoffer werd. Het kind stak het brugdek over juist op het ogenblik, dat uit de richting van de stad een personenwagen, bestuurd door een 20-jarig meisje uit Zoeterwoude, na derde. De automobiliste kon een aan. ryding niet meer voorkomen. Door de kracht van de botsing werd het over stekende meisje over 'n afstand van Foto's maken met dezelfde film bij bij in in de universele film Rolfilm 120 en 620 spoel 2.95, 127 spoel 2.80. Rapid cassette 3.60, Kleinbeeldpatroon voor 36, 20 en12 opn. resp. 5.60, 3.60 en 3.—% GEVAERT-AGFA Motor in brand kappen bij de dames; vlijtige enkele meters weggeslingerd. Het handen, die elk haartje op de kind, dat ernstig hoofdletsel opliep, is ,mste plaats brengen waarbij de d„or de EHD naar het Academisch spuitbus met haarlak met ont- breekt Ziekenhuis overgebracht. (Foto Leldsch Dagblad) Een 22-jarige Leiden aar heeft gis teravond omstreeks half zeven op de Zoeterwoudse singel het vege lyf ge red door van zijn motorfiets te sprin gen. De motor raakte namelyk ty- dens het ryden door een lek in de carburateur in brand. De in vlammen gehulde motorfiets botste, nadat de jeugdige bestuurder er vanaf was ge sprongen, in volle vaart tegen een ge parkeerd staande personenauto. Deze wagen werd aan de achterzijde be schadigd. De brandweer moest eraan te pas komen om de brand op de weg te blussen. (Foto L.D.-Holvaet)

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3