WzBBSBs^Ol Gooiers rookbom op tien maart veroordeeld 4? ASPIRIN srr-, Kerken werken samen aan Duindamse Slag in Noordwijk aan Zee Landbouwschap moet S PBO-orgaan blijven meubelen Verdwenen priester blijkt ontvoerd PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD Maand hechtenis voor echtpaar (Van onze Amsterdams ^respondent) De Amsterdamse kantonrechter mr. Ruys heeft gisteren con form de eis van de officier van Justitie, mr. Vriesema een jong echtpaar, dat op de tiende maart in Amsterdam bii het gooien van rookbommen betrokken is geweest veroordeeld tot twee maanden hechenis, waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De 23-jarige man (zonder beroep) bekende in de Raadhuisstraat een rookbom te hebben geworpen, die achter de gouden koets terecht kwam. Zijn 2/,-jange echtgenote gaf toe hem bij het aansteken behulpzaam te zijn geweest. Zij verklaarden gehandeld te hebben uit onbehagen over de gang van zaken rond het huwelijk, tegen de monarchie en voor de re publiek. De officier van Justitie noemde hun gedrag „afkeurenswaardig en i weerzinwekkend". „Er bestaat de nei ging, en dat niet alleen in dit land, Een op het ogenblik wegens eerdere om het gezag te negeren. Wanorde- veroordelingen gedetineerde provo lijkheden, provoceren en het zonder <23), die op 19 januari op een plaats vergunning houden van betogingen waar dat verboden was pamfletten waardeiijk""mët een proeftijd kunnen eohiter leiden tot een terreur j tegen het huwelijk had verspreid, twee jaar. Anderen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Dlrksland (2de pred.pl.) J. den Hoed te Wijk bij Heuaden. Te Putten J. den Besten te Hulzen. leve te Klxindert. Voor wierden H v. d. Hoef te Hlerden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Lexmond-Ameide drecht-Groote-Llndt (vak. P. Smllde) H. Lijeeen had geëist, vrygesproken op grond van een onjuistheid in de dagvaar ding. Hij kon met foto's aantonen, j dat zo hij al strafbare feiten gepleegd 1 had hij die gedaan had op de Kei zersgracht en niet in de Raadhuis straat. Verder veroordeelde de kan tonrechter over het algemeen na ho gere eisen, een 25-jarige journalist tot een week hechtenis, een 19-jarige elektriciën tot 12 dagen voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en de 19-jarige jongeman tot 30 gul den boete en 6 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zij hadden op 10 maart niet voldaan aan bevelen om zich uit een volksverza- meling te verwijderen of dranghek- I ken omvergeworpen. Een 20-jarige verdachte tenslotte, die zich op I 24 april op het Spui aan ordeversto ring had schuldig gemaakt, kreeg een boete van 25 gulden en 6 dagen beeldstroken met Het is bestemd c Beroepen te Pernis J T. Oldenhis. I bn)ikf in tnd. te Drachten. Te Uithuizen A. J. t Owrechie. ,n het ontta™«s CHR. GEREF. KERKEN. WiMnkomBten. Tweetal te Groningen (vak. Noort) H. W. Eerland te Ame H. Velema te Apeldoorn-C. De droom van Martin Luther Kin? Onder de titel „De droom van Martin Luther King" heeft de audio visuele dienst van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland een programma samengesteld over de strijd van de Amerikaanse negers voor een gelijkwaardig burgerschap. Dit programma is opgenomen op een grammofoonplaat en twee ten 54 beelden, te worden ge- Advertentie) Verkoudheid? ASPIRIN® helpt snel en zeker. Miljoenen mensen vertrouwen erop. Wij allen weten: Aspirin helpt Boer .-Noord en T. Harder te Meppel-St._ Jansklooster Kornhorn, GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Patereon (New Yereey, V.S.) A. Vergunst te Rotterdam-C. Tweetal te Slikkerveer G. Schlpaan- Apeldoorn C. Wisse Uitgangspunt van het programma is een fragment uit een door dr. King uitgesproken rede. waarin hU zegt te dromen van een nieuwe Ame rikaanse samenleving, waarin zijn kinderen onbekommerd met blanke kinderen zullen spelen en waarin al le klokken gerechtigheid zullen lui den. Het eerste deel gaat vooral in op de historische achtergronden; het tweede op de actuele strijd. werd na een eis van 12 dagen oordeeld tot een week hechtenis. Een 19-jarige jongeman, zonder beroep, die terecht stond omdat hij in de Raadhuisstraat op straat liggend ge schreeuwd of getierd had, werd na dat mr. Vriesema ook tegen hem de maximum straf van twaalf dagen Commissie concludeert: van de straat en derhalve tot schen ding van het recht. Het optreden van deze overtreders is bewust en stelselmatig gericht te gen d« openbare orde en de hand havers daarvan. Het wonderlijke is, dat men zich beroept op vrijheid en het optreden van de politie als een inbreuk op die vrijheid ziet. Men on dergaat de handhaving van het gezag als onvrijheid en men voelt zich ge rechtigd het gezag rekenschap te vragen zonder zich aan de wetten te houden. De simplificatie, die velen toepassen door te komen met de vraag „wat stelt de gevestigde orde eigenlijk voor?., wijs ik met kracht van d« hand". Gevoel van onmacht De verdediger van het echtpaar, mr. Hartkamp, merkte ondermeer op, dat zijn cliënten hebben gehandeld uit een gevoel van onmacht. Wanneer zij anders aan hun onbehagen uiting hadden kunnen geven was, wat nu is gebeurd, niet voorgevallen. HU vroeg zich af 0f veroordeling wel mogelijk was en wees er voor het geval de kantonrechter deze mening zop zijn toegedaan op, dat men een veroordeling niet alleen zün twee cliënten, maar een gTOOt deel van 't dan het huidige en tevens praktisch uitvoerbaar. Wel meent Advertentie 't Mooiste bruin en beschermt tegen zonnebrand Pigmaderm. Tube f2,95 DINSDAG Aula Du Rleusohool: Volle Evange lie-zending. Spr. dihr. Saayman. 8 uur woerd 175: Dienstvergadering i getuigen. 7.25 uur nm. Schouwburg: De Timdeler club. Opv Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur De commissie van het Landbouwschap, d'ie bij haar instelling in december 1963 de opdracht kreeg rich te beraden over de taak en de organisatie van dit schap, is van mening, dat het publiekrech telijk karakter van het Landbouwschap moet worden gehandhaafd en dat de huidige opbouw op de landbouw- en landarbeidsorgani- saties te verkiezen is boven de opbouw rechtstreeks op de bedrijfs- genoten. Handhaving van de gewestelijke rijksbelastingdienst, zulks in navol raden van het Landbouwschap acht ging van de bedrijfsverenigingen, de commissie noodzakelijk. De voorbereidingen voor het nien- De medewerkers kamperen op we seizoen van het kerk- en recrea- een kampeerplaats vlakbij de kerk- tiecentrum De Vlnketop zijn In vol- tent. Er zijn er elke veertien dagen le gang. In dit werk ten behoeve ran i zes nodig, in totaal dus achttien om- de vakantiegangers aan het Duin- j dat het werk 10 juli begint en tot en damse Slag, dat is opgezet door de met 21 augustus wordt voortgezet. Gereformeerde Kerken en Hervorm- Voor nadere Inlichtingen kan men de Gemeenten van Noordwijk aan zich wenden tot de heer J. Rikkert, Noordwü- Duinzicht 14 te Noordwijk-Binnen.' tel. 01719- 3722. Ook rooms-katho- heeft gehad. De kantonrechter vu«- kgr niste echter conform de eis. „Je hoeft je mening niet onder stoelen of ban ken te steken, maar dit gaat te ver" Pryg verlaging van aardolieprodukten Als gevolg van gedaalde aanvoer- prijzen zijn vandaag de verkoopprij zen van een aantal aardolieproduk ten verlaagd. Autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden en huis brandolie 1 worden met f 0,30 per 100 liter in prijs verlaagd. De prijs voor autogasolie uit pompen zal dan 17,8 cent per liter bedragen. De prijzen voor huisbrandolie 2 dunne stookolie zullen met f 0,20 per 100 liter worden verlaagd. V.S. handhaven pauze - theorie" 19 Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft met nadruk verklaard, dat Amerika op de bijeenkomst van de NAVO-werkgroep inzake kernbe wapening, vorige week in Londen ge houden, geen wijziging in het ge bruik van kernwapens bij de verdedi ging van het NAVO-gebied heeft voorgesteld. Daarmee keerde het Pentagon zich tegen persberichten volgens welke minister van Defensie McNamara een nieuw nucleair af weersysteem had bepleit waarbij atoommynen langs de zonegrens in Duitsland zouden worden gelegd om strate^-rhe invasiepunten te blokke ren; luchtdoelraketten met kernkop pen zouden worden gebruikt wanneer een aanval op het gebied van de duikbootwapens met kernkoppen zou den worden ingeschakeld in geval van een vijandelijke aanval op vloot- eenheden of havens van de NAVO- landen. Tot op heden geldt voor het ge bruik van kernwapens de „pauze- theorie", ontwikkeld door wijlen pre sident Kennedy, die inhoudt dat ge durende een onbepaalde periode de inschakeling van kernwapens moet worden gewacht na een aanval op een NAVO-land. VOEDSELGEBREK IN INDIA IS NOG STEEDS ERNSTIG Leden van de oppositie in het In diase parlement hebben onthuld, dat in de hongergebieden in de staat Orissa kinderen worden verkocht door ouders, die verhongeren. De op positie sprak ook een regeringsver klaring tegen, volgens welke er geen mensen van honger zijn gestorven. Het oppositielid Kisjen Pattanajak uit Orissa zegt, dat de menser. in die staat voedsel eten dat gewoonlijk aan de dieren wordt gegeven. Minister van Voedselvoorziening Menon ontkende dat er kinderen worden verkocht en zei dat er in Orissa voldoende voedsel was voor de toekenning van redelijke rantsoenen. ze dat de begrotingscommissie het landbouwschap aan deze zaak ernstige aandacht dient te schenken. De commissie acht het adviseren de werk van het Landbouw schap van zoveel waarde voor de centrale overheid, dat een bijdrage terzake uit de .algemene middelen re delijk is. Voorts meent de commissie, dat de centrale overheid behoort deel te nemen in die kosten, die verbon den zijn aan werkzaamheden van het Landbouwschap, welke mede ge richt zijn op het algemeen belang, zoals de georganiseerde dierziekten- bestrijding. De commissie beveelt aan de mo gelijkheid te onderzoeken om de in vordering bij dwangbevel van de hef fingen van publiekrechtelijke be- drijfslichamen over te dragen aan de Kritiek De commissie gaat ook de oorza ken na van de kritiek die het Land bouwschap te verduren heeft ge kregen. Gedurende het bestaan van het schap hebben zich in land- en tuinbouw grote wijzigingen voltrok ken. Door technische en economische ontwikkelingen in en bulten de land bouw kwamen zeer veel bedrijven in een structureel zwakke positie, met als gevolg een zeer sterke uittocht uStT de landbouw. In een dergelijke sitttatie richt de kritiék zich ook al tijd in bijzondere mate op de orga nisaties en instellingen, die met de belangenbehartiging zijn belast. Van deze' kritiek heeft het Landbouw schap ruimschoots zijn deel gekre gen. Hoe verklaarbaar dit ook moge zijn, het oordeel over de wijze waar op het landbouwschap zijn taak ver vult, moet hierdoor niet wezenlijk beïnvloed worden, vindt de com missie. Zee. Noordwijk- Binnen kerhout, doen dit jaar voor 't eerst ook de roomskatholieken mee. In leiding zijn zij als gastlid ver- J tegenwoordlgd door mevrouw Viola. De komende zomer zullen voordat de kerkdiensten beginnen missen in de kerktent worden opgedragen. Een zorg van het comité is nog de aanwerving van een aantal team leden voor de dagelijkse leiding. Het gaat hier om jonge mensen van 18 tot 25 jaar, die over een ruime va kantie beschikken en daarvan veer tien dagen willen afstaan om mee te helpen bij de instuiven, de kinder spelen, de duinwandelingen, de speur tochten en wat er verder zo al wordt georganiseerd voor de vakantiegan gers en hun kinderen. De gedachten van het comité gaan hierbij vooral uit naar kweekschool leerlingen, studenten en onderwijzers.1 AARDBEIEN in Roelofarendsveen aan de veiling O Aan de veiling Roelofarendsveen, werd gisteren, al was het ten aan zien van voorgaande jaren wat laat in het seizoen, de eerste aardbei enveiling gehouden. Door de tuinder J. Akerboom werd een partij van ruim 300 doosjes a 1^ ons aangevoer welke voor de prijs van f.1,05 per doosje werden gekocht door de heer L. A. v.d. Meer. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Mjjnen in duinen In de dui- ?n achter de rijwielstalling van Schoorl aan Zee zijn gisteren 46 landmijnen door de mynoprui- mingsdienst uit Den Helder onscha delijk gemaakt. De mijnen zondag opgegraven door drie jon gens van ongeveer tien jaar, die op het publiek verboden duin terrein ontdekt werden door pachter van een rijwielstalling, de heer R. Sporre. Deze joeg de kna pen weg en waarschuwde de politie,] die op haar beurt de mynoprui- mingsdienst te Den Helder alarmeer de. Bouwvakvakantie-1966 Het be- stuur van de Stichting Centraal Or gaan voor de Bouwnijverheid heeft meegedeeld, dat voor 1967 als vakan tie-periode voor de bouwnijverheid aangewezen de periode gende op 3 juli 1967 en eindigenre op 21 juli 1967. Rechten kamerhuurders Minis ter Bogaers heeft de Tweede Kamer toegezegd, de mogelijkheid te zullen bezien om te komen tot de uitgave van een populaire brochure over de rechtspositie van kamerhuurders. Sigarenkartel In de Staatscou rant is bekend gemaakt, dat het si garenkartel niet langer door het ver bod van collectieve verticale prijs binding wordt getroffen. Na 'n ver zoek te hebben ingediend tot ont heffing van dit verbod heeft het si garenkartel uit eigen beweging de beperkende bepalingen inzake de vaststelling van de grossiersverkoop prijzen ingetrokken. Brandweer tegen boom Op weg naar een brand in Oldemarkt is gis termiddag een brandweerauto van de gemeente Steenwijk uit de bocht ge vlogen en tegen een boom gebotst. Alle inzittenden werden gewond en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Bedrijfsongeval In de woning- bouwfabriek Ideco Coignet in Zaan dam heeft zich gistermiddag een do delijk ongeluk voorgedaan. De 26-ja- rige Turkse arbeider Mehmet Erol, die ondergebracht is in het woon oord Atatürk in Amsterdam-noord, aakte beklemd onder een kantelend betonelement. De man werd over gebracht naar het Sint Jan-zieken- Maurer in Zwitserland Maurer, de Roemeense premier, is gisteren voor een kuur in Zwitserland aan gekomen. Hij werd op het vliegveld Genève verwelkomd door hij spoedig len. Getroffen door graafmachine Gistermorgen werd de heer J. Lan- gendijk, uitvoerder van de firnia F. D. Dienaar en zoon, uit Den Helder, toen hij in Heerhugowaard werk zaam was bij het neerlaten van rioolbuizen in een bouwput, getrof fen door een van de graafmachine vallende giek. Hij werd daardoor zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij ter plaatse overleed. BUITENLAND Britse studenten protesteren Meer dan duizend Britse studenten houden a.s. zondag een mars naar de Russische ambassade in Londen „als protest tegen het antisemitisme in de Sowjet-Unie". Zij willen een petitie overhandigen, waarin de Russische overheid wordt verzocht de drie miljoen joden in de Sowjet- Unie dezelfde rechten te geven als andere minderheden. Doodvonnis in Johannesburg In Johannesburg is een 32-jarige Britse immigrant ter dood veroor deeld op beschuldiging van moord mynbouwonderzoeker. Hij had in de loop van het proces ver klaard, dat een bende hem opdracht I had gegeven het slachtoffer te do- tevoorschijn uit de bossen. In april den. Hij had dit echter niet gedaan, gaven 120 rebellen over. De rebel- Wel had hU een lid van de bende len die zich nu hebben overgegeven r het huls van de man gereden zullen in Coquilhatstad ondervraagd de nacht, dat deze werd ver- worden. De andere groep van 120 moord. I man, die eerst ook in Coquilhatstad Andere namen Op een kabi- was ondergebracht. is doorgestuurd netsvergadering in Leopoldstad is lieke jongelui zijn nu welkom Dit jaar krijgt men de beschik king over een grotere tent dan ver leden jaar. Daardoor is men in de gelegenheid ook een leeshoek in te richten en een ruimte voor gesprek ken. Overdag staat vooral de ont spanning voor de kinderen in het middelpunt, 's avonds worden onder meer films gedraaid, spelbyeenkom- sten gehouden en kampvuren ontstoken voor de ouderen. Het werk wordt geheel door de ge zamenlijke kerken gefinancierd. Op de artikelen die worden verkocht, wordt geen winst gemaakt, zodat men geheel op de kerkelijke subsidies en op vrije giften is aangewezen. Een probleem is thans hoe aan f. 3500 te komen voor een toiletgelegenheid en de aanleg van waterleiding. Men hoopt op bijdragen van men sen, die deze dienstverlenende taak van de kerken een goed hart toe- dragen. Dat deze dienstverlening nuttig is en op prijs wordt gesteld, is inmiddels gebleken. Men moet niet vergeten, dat de vakantiegan gers aan het Duindamse Slag vrjj geïsoleerd zitten. Vooral wanneer het slecht weer is, weten ze vaak niet wat te beginnen. De afstand naar de kerken is zo groot, dat van nor maal kerkbezoek niets komt. De diensten in de kerktent trekken dan ook een verheugende belangstelling. DONDERDAG Dienstvergade Oude Vest 13: Evangelisatie Oh Ledenvergadering „De Natuurvriei Oegstgeest (toneelzaal Ee degeest)K. en O. Heieen Piment» ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk): 11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur dl Lyikendjjk van Meppel. Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: Excu naar landgoederen -in Wassenaar. trek bus 43, Hoge Rijndijk. 1.15 ray. 3 i Hogewoerd 175: Wachttorenstu van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 i nm.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u Oude Rijn 5 (Baptistengem.)Gt voor oorspronkelijk christendom. 8 evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 u. a Steenschuur 6: Kerk van Je» Christus van de heiligen der laat Koninginnedag 1 ninklljke familie". zond. 2.30, 41 9.15 uur. Verboden lading". 14 Den Haag: Spui/Kalvermarkt Rijswijk: In de Bogaard vraag de gratis top-form catalogus (Van onze Romeinse correspondent) De eind vorige week uit Rome verdwenen mgr. Ussia, Spaans ambassaderaad voor kerkelijke aangelegenheden bij de Heil Stoel, heeft door middel van een brief bekend gemaakt dat hij gevangene is van een groep Spaanse anarchisten. De brief schijnt in Italië te zijn ge-gen van de in Italië woonachtige post. maar hierover wil de politie Spaanse uitgewekenen. Die zijn niet Zwitserse chef protocol. Westerwald, I geen inlichtingen verstrekken. j erg talrijk, ongeveer 50 man in totaal, en een aantalfunctionarissen. On- Het is echter gebleken, dat de Ita- maar er zijn ook op dit ogenblik in middellijk na aankomst vertrok hij Baanse contra-spionagedienst nog al- Italië vrij veel Spaanse toeristen en naar een particulier ziekenhuis bij I tijd onderzoekingen doet binnen het onder hen kunnen natuurlijk ook an- Montreux waar hij behandeld Italiaanse grondgebied en daaruit archisten zijn. mag men afleiden dat zij ervan over- 1U I tuigd is dat de geestelijke zich in Alt Achmed ontsnapt - Alt Ach- itajië bevindt, med. een Algerijnse politicus, die sinds 1964 in de gevangenis zat is 06 ^eMen worden scherp bewaakt ontsnapt. Hij leidde in 1963 een óp- j en men is t*1^ begonnen een onder, stand in het Kabylische gebergte. zoek in te st*llen naar de gedragin- Hij werd ter dood veroordeeld, maar president Ben Bella zette zijn straf om in levenslang. Vernielingen In Kingston - in Kingston op Jamaica hebben werke lozen gisterochtend op uitgebreide schaal vernielingen aangericht uit protest tegen het feit dat er voor hen geen werk is. Bij de relletjes werd één persoon doodgeschoten en verscheidene anderen werden ge wond. Rebellen geven zich overIn Kongo hebben zich 204 Simba-rebel- len overgegeven. Ze kwamen nabij Coquilhatstad in noordwest-Kongo besloten een aantal steden echt Kon golese namen te geven. Leopoldstad wordt bijvoorbeeld Kinsjasa, Stan- Britse voorzitter De Britse La- bourafgevaardigde Sir Geoffrey de Freitas is gisteren gekozen tot voor zitter van de „raadgevende vergade ring", de parlementaire assemblee van de Raad van Europa waarin af gevaardigden uit 18 Europese lan den zitting hebben. Vluchteling uit Berlijn Een Oostduitse soldaat is gisteren door de prikkeldraadversperring heen ontkomen naar West-Berlijn. De sol daat, die de wacht hield in een toren aan de grens, kon volgens eigen zeg gen, ontsnappen omdat zijn maat in slaap was gevallen. Arrestatie De Braziliaanse po litie heeft de eigenaar gearresteerd van een pakhuis, waarin zich zon dagavond een ontploffing heeft voorgedaan waarbij veertien men- zen zijn omgekomen en 55 personen verwondingen hebben opgelopen. Hy Het eerste berioht over deze scha king van mgr. Ussia kwam uit Parijs en was gericht tot de regering in Ma drid. Het schijnt de bedoeling te zyn om mgr. Ussia uit te wisselen tegen politieke gevangenen, die op het ogenblik in Spaanse gevangenissen zitten. Merkwaardig ongeluk - Een heel ihMft "OP T»'"1?® vuurwerk leystad wordt Kisangani en Elisabeth I merkwaardig ongeluk heeft zich in ÏÏriïL start wordt Loebomebasii. De wiizi- Bombay voorgedaan. Een vis sprong sla®®" aldus minister van Justitie uit een mand en kwam terecht iï Zn^m^r^rnJ^ de keel van een kind van vyf maan- wonden er ernstig den. Het kind stikte. Gibraltar ter sprake Sir Joshua Hassan, eerste minister van Gibral tar en vice-premier Peter Isola ko men woensdagavond in Londen aan om voorbereidende besprekingen te houden met de Britse regering voor dat de Brits-Spaanse onderhanaelin- gen over Gibraltar op 18 mei begin nen. Donderdag zullen zy met mi nister hun I ken. stad wordt Loebomebasji. De wyzi gingen gaan op 1 juli in, de dag na de viering van de zesde verjaardag in de onafhankeiykheid. Tito in Egypte President Tito in Joego-Slavië is gisteren voor een bezoek van vyf dagen in Egypte aan gekomen. President Nasser was in de haven van Alexandrië aanwezig om zyn gast te begroeten. Tito kwam met zyn jacht „Galeb". De staats lieden zullen naar verwachting ojn. spreken over mogeiykheden om de meningsverschillen tussen niet-' bonden landen op te lossen Hitier verdwijnt Een firma in Untergrombach by Karlsruhe, die si garen in de handel brengt met beel tenissen van „grote mannen en ti rannen", heeft op advies van de po litie besloten het bandje met de beeltenis van Adolf Hitler niet meer te gebruiken. Iemand van de firma zei dat de serie die o.a. bandjes met Lenin, Napoleon, Mussoli- j 500 lire, toont de Paus, die niet uit- Koloniën Fred Lee spre- ni, Nasser en Tito bevat uit Ne- gespreide armen door Poolse moe- derland wordt geïmporteerd. 'ders en kinderen wordt toegejuicht. In Polen 1000 jaar christendom Het communistische en r.-katho- lieke Polen heeft gisteren het dui zendjarig bestaan van het Christen dom in het land gevierd. In Tsje- chowtowa kwam een groot aantal enthousiaste Polen by een. Meer dan duizend r.-katholieken, de voorhoede van de honderdduizen dend die worden verwacht, stroom den door het oude klooster van Tsje- chostowa, de heilige plaats van de „zwarte madonna" en baden de ge hele nacht. Kardinaal Wysyznski werd door kwam om de plechtigheden te lei den. Hy is in Tsjechostowa als pri maat van Polen en als de gedele geerde van Paus Paulus, die de toe gang tot Polen door de regering is ge weigerd. Op een mis by een altaar in de buitenlucht op de wallen van het klooster waren enkele plaatsen on bezet gelaten om de afwezigheid te symboliseren van andere prelaten «He ook de toegang tot Polen is ont- De postdienst van Vaticaanstad begint vandaag met de verkoop van een serie van zes zegels ter herin nering aan het 1000-jarige christen dom in Polen. De hoogste waarde, een zegel .30.' 7 en 9.15 en 9.15 uw. Lldo: „Een man n 18 jr. Dag. 2.30, 7 2.30, 4.45, zond. 2.30. 4 l, .15 1 Rex: „Weekeind by Duinkerken". 14 Dag. 2 30, 7.15 en 9.15 uw; zo: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uw; woei dag 2.30 en 9.15 uur „SS-sadism Trianon: „Thunderball". 14 jr. 2.30, Ï.15 i i 9.15 i zond. 2.15. „De Butler". 18 Astra - Wassenaar: Dond. 8 Vrijdag 8 liddag de wilde witte nengsv ao, TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uw: zot „De Ruif" (Janvossensteeg 59)Te toonstelling grafisch werk van D van Batenburg. Dag. 10 uur v.m 5.30 uur n.m.; bovendien zaterdag-j zondagavond 8-12 uur (t/m 14 me Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg L Clean Art. Hans Frlscli. WerM.ll voorm. 6 uur nam; zond. geslot (tot 25 mei). Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag f" (zondag 1-5 uur) RIJ fesmuseum Jteenstra-j lags 13-17 Ry fesmuseum 10-4 (Steenstraat Oudheden- Da« iyks"l0-5 uw: zond 1-5 uw Rijksmuseum ,oor de geschiede! deT natuurwetenschappen: Dag 10 nu zond 1-4 uw Sooleteit Horus (Rapenburg 127): Fototentoonstelling Studentenver ,.C tena" Dag 4-7 uw nm. (beh. zate dag en zondag) (tot 13 mei). Avond- en nachtdienst der apotheki Geopend voor spoedeisende gevallt: Centraal Apotheek. Breestraat 74. ti Apotheek R. van Breert Sntallenbu te Leiderdorp ls de gehele week ge pend. Bit geen gehoor van nw huisarts specialist (of diens waarnemers), 0 op dokterstelefooo 22223. HAAGS! AGENDA DINSDAG 3 MEI Kon. Schouwbwg. 20.15 uur. Rotterdams Toneel. Don Carlos. WEERRAPPORTEN <Van hedenmorgen 7 onr). Amsterdam or. rfolkl Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vlisslngen onbewolkt Eelde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twente licht bew. Eindhoven onbewolkt Z.-Limburg onbewolkt Helsinki licht bew. Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt Kopenhager onbewolkt Londen zwaarbew Brussel o v. ki Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid onbewolkt 24 onbewolkt 22 onbewolkt 25 onbewolkt 26 onbewolkt 23 onbewolkt 24 onbewolkt 23 onbewolkt 24 onbewolkt 25 onbewolkt 24 onbewolkt 22 onbewolkt 25 onbewolkt 23 zwaar bew 24 onbewolkt 25

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2