Gasten uit Lowestoft begroet Velen gered van de verdrinkingsdood Spaanse priester uit Rome verdwenen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 MEI 1966 MAO ZIEK OF OVERLEDEN Berichten uit Peking, dat partij leider Ma© Tse-toeng de 1-meiparade niet heeft bijgewoond, hebben in Hongkong de speculaties doen toe nemen. dat hjj ernstig ziek zou zyn, of misschien zelfs overleden. Volgens het blad Star doet in Kanton alge meen het gerucht de ronde dat Mao is overleden, volgens niet bevestigde berichten, aldus Star, in Hangchou, een vakantieoord in de provincie Tsjekiang. Sloper gedood Vrijdag is in Utrecht by het kop pensnellen van bovengronds geble ven stukken van betonnen hei-palen de 46-jarige sloper W. L. van der Aar uit Haarlemmermeer levensgevaar lijk gewond. Na aankomst in het Sint Antonius Ziekenhuis is hij over leden. De kop van een hei-paal viel ter lengte van 3.20 meter en met een ge wicht van 800 kilo op de heer Van der Aar. tijdens werk op het terrein van de Elektrische centrale Pegus (Provinciale en Gemeentelijk Utrechts Stroomleverlngsbedrijfdie wordt uitgebreid. Hartverscheurende taferelen speelden zich zaterdag af op de be graafplaats van het Belgische stadje Asse bij Brussel, toen daar de tien slachtoffertjes van het vreselijke ongeluk met een bakkers auto ter aarde werden besteld. De begrafenisplechtigheid werd tot een stille demonstratie tegen het roekeloos rijden in het verkeer. Gebleken is, dat de chauffeur op de onheilsdag niet zes, maar twintig glazen bier had gedronken. Diep bewogen sprak kardinaal Suenens, de r.-k. primaat van België, na een requiemmis in de plaatselijke kerk, woorden van troost tot de ouders van de kinderen. Hij herinnerde aan het grote medeleven onder heel het Belgische volk. „Uw lijden is ook ons lijden", zo zei hy. Eerder op de ochtend hadden afvaardigingen van scholen en jeugdverenigingen in de schoolklas waar nog kortgeleden de kinderen in de banken zaten en die nu ingericht was als rouwkapel, bloemen neergelegd. Na de kerkdienst werden de kistjes door oudere scholieren naar de ongeveer twee kilometer van de kerk gelegen begraafplaats ge dragen. Honderden, die langs de weg een erehaag hadden gevormd, sloten zich daarna bij de stoet aan. Op elk der kistjes lag een kleine ruiker van witte anjers, waaraan een kaartje was bevestigd waarop stond „Magda", de voornaam van de jonge onderwijzeres die by het ongeluk zwaar werd gewond en nog niet van de dood van tien van haar leerlingetjes op de hoogte is gesteld. Haar vader had voor deze laatste hulde gezorgd. Kon. Zout Ket j en moet investeren van Kon. Zout- Ketjen zyn in het eerste kwartaal j van dit jaar hoger dan in diezelfde periode van 1965: de netto-winst is echter iets achtergebleven, zo is meegedeeld op de vergadering van aandeelhouders in Rotterdam. De investeringen die de Kon. Zout-Ketjen N.V. doet, zijn drin gend nodig om de concurrentie-po- sitie te handhaven. In vergelijking met chemische concerns in Engeland eri Duitsland is de k.z.k. nog maar een baby. Het produkten-gamma moet steeds worden uitgebreid om dat het concern zich niet kan ver oorloven om neen te verkopen, aldus de president-commissaris. „Er is", zo zei hij, geen sprake van overinves- tering. „Het is zaak groot te worden om niet door anderen van de kaart VOOR IEDEREEN B'J ESSO DEALERS SLECHTS Toxopeus in Zwolle „Kabinetscrisis ligt al op tafel" (Van correspondent Vrijdagavond arriveerde in Kat wijk een delegatie uit de Engelse bad- en vissersplaats Lowesoft voor een officieel bezoek, dat tot woens dag zal duren. De vertegenwoordiging, bestaande uit de heer D. G. Durrant, raadslid en plaatsvervangend burgemeester, dd heei> )R. *Burgé.<S.' gëközen 'burge meester voor de Volgende periode, met echtgenote, de heer H. E. Kirby, raadslid, mevrouw P. M. Edmonds, raadslid ën de heer P. A. Taylor, ge meentesecretaris. werd zaterdagmor gen ten gemeentehuize officieel door het gemeentebestuur van Katwijk ontvangen. Na dat om half tien de aubade van de schoolkinderen voor het ge meentehuis was gehouden, werd de koffie gebruikt waarbij de leden van de Katwijkse gemeenteraad aan de Engelse gasten werden voorgesteld. Gedurende de rest van de dag wer den verschillende feestelijkheden bij gewoond. terwijl in hotel Riche een ontmoeting plaats vond met de offi cieren van het Marine-Vliegkamp Valkenburg, die hadden deelgenomen aan de parade van de Marine Lucht vaartdienst op de Boulevard. Gedu rende de middaguren werd voorts nog een rondrit door de gemeente ge maakt en de thee gebruikt in hotel- restaurant Noordzee. De dag werd besloten met een diner in hotel Sa voy, waar de gasten gedurende hun bezoek aan Katwijk verblijven. Gistermiddag bood het Katwijkse gemeentebestuur de gasten een auto bustocht aan naar Wassenaar. Sche- veningen en Den Haag, waarbij on derweg de thee werd gebruikt. Ver der werd er nog gedineerd in hotel Hof van Holland in Noordwijk. VIERING VAN DE 1-STE MEI Overal ter wereld is gisteren de eerste mei gevierd. Voor het gebouw van de Rijksdag inWest-Berlyn gaf burgemeester Brandt tegenover een menigte van 80.000 personen uit drukking aan zijn verlangen naar vrijheid voer Berlijn en voor geheel Duitsland. InPeking, waar het re gende. trokke nprocessies door stra ten, die de strijd in Vietnam uitbeel den. De grote schurk in deze voor stelling was vanzelfsprekend presi dent Johnson. In Moskou werd de gebruikelijke parade gehouden, bijge woond door alle kopstukken van het Sowjetrussische regime. Er werden vooral raketten getoond, o.m. nieu we typen voor vaste brandstof, die bedoeld zyn voor lange en middel grote afstand. In Rome sprak Paus Paulus in de St.-Pieter 15.000 leden van het r.-k. vakverbond toe en ze gende hun verlangen naar sociale rechtvaardigheid. Ook elders, zoals in de landen achter het ijzeren gordijn en op Cuba werden grote demonstra ties gehouden op de dag van de ar beid. te worden geveegd." De vergadering keurde balans en winst- en verlies rekening goed en stelde het dividend vast op 20'.. Een aandeelhouder, die het dividend op 22';- wilde bren- I gen kreeg geen steun van de ande- Namens de Raad van Commissa rissen werd medegedeeld dat de Ko ninklijke Zout-Ketjen N.V. niet denkt aan verhoging van het divi dend, omdat het geld dubbel en dwars nodig is voor de investerin gen. Aandeelhouders behoefden z.i. niet ontevreden te zijn over het dl- videndbeleid. Een aandeelhouder, die 10 jaar geleden een aandeel voor f.5250,-- heeft gekocht en bonussen etc. bij zijn bezit voegde, beschikt nu over een aandelenbezit met een waarde van f. 18.500,--. Het dividend bedroeg In die tien jaar f.3000,--. „Het aan elkaar knopen van de begrotingtouwtjes wordt onmogelijk", zei vrijdagavond in Zwolle mr. E.H. Toxopeus, voorzitter van de Tweede- Kamerfractie van de WD op een verkiezingsbijeenkomst van de plaat selijke afdeling van zijn partij. Mr. Toxopeus ging verder. Hij zei in de komende maand wanneer het kabi net intern de begroting voor 1967 voor elkaar moet maken, of anders In september-cktober by de behan deling van de begroting in de Twee de Kamer, een kabinetscrisis te verwachten. „De voorzitter van de Party van de Arbeid, dr. Tans heeft in een uit- praak in 'n interview met de Tele graaf de crisis op tafel gelegd", al- lus mr. Toxopeus. Dr. Tans noemde »en verhoging van de indirecte be lastingen onmogelijk, omdat daar door het leven nog duurder zal wor den. Wel wil dr. Tans verhoging van de directe belastingen, als die op de belasting op specula tiewinsten, maar dan vindt de Par- de Arbeid haar regerings- Door Katwijkse Reddingsbrigade in 1965 „De laatste jaren zijn honderden ge zinnen van buiten in Katwijk komen wonen en zU genieten 's zomers van hun nieuwe woonplaats, zy weten zich aan het strand beschermd door de Reddingsbrigade." Deze woorden sprak de heer Wouda tijdens de jaar vergadering van de Katwijkse Red dingsbrigade. Het jaarverslag gaf aan dat er het vorig jaar geen verdrinkingsgevallen waren te betreuren, 16 reddingen werden verricht en elf maal werd hulp aan baders verleend, zodat 27 'personen van de verdrinkingsdood zijn gered. Vier maal rukte men uit voor loos alarm. Voorts werd vele malen eerste hulp verleend. Be sloten werd om met de strandwach- ten een drukkere wacht te houden zodat de veiligheid nog groter wordt. Gedurende het gehele seizoen wor den de strandposten in Katwijk aan Zee en Bergen aan Zee bemand ge houden. dit in tegenstelling met de overige brigades die sleohts geduren de weekeinden bezet zijn. De brigade is sinds engie tyd verrijkt met een vlet. Uit de gegevens van de Bond tot Redding van Drenkelingen blijkt dat Katwijk een van de brigades is met het grootste aantal geslaagden voor strandwachter Het financieel verslag was iets minder optimistisch: er is een klein nadelig saldo, reden waarom de con tributie van de leden dient te worden verhoogd. MET EEN ENKEL WOORD Van het Haring Visfront .anmorgen negen kui can de markt met in totaal f 34 00 aan verse vis. Notering per 50 kilogram verse haring 13-15. verse makreel 12.40-30. Aangevoerd werden voorts 130 kantjes gezouten makreel. No- ongeveer vijltien k< IJMUIDEN. 2 mei. Besommingen. - Heilbot 5.70-3.80, gr tong 5.26-3 13, tong 5.31-5.21. kim. tong 4 83- 6.00-4 50 Per 50 kg gr. schol 52-41. kim. schol en kl schol I 46 38. Idem II 38-20. schar 23-8. v. haring 18 40 -17 Per 125 kg.' gr. kabeljauw 142- 12. gr. koolvis zw. 86-55. gr. leng 4210. 124 3700. 193 4080. 212 3580. 28 1530. 108 4300. 63 4760. 196 3870. 152 5430. 190 3980 98 3770. 166 4510. 156 4610. 91 4056. 194 6130. 173 3530. 125 3840. 4000*. 164 6150. 116 2240. 97 3180. 12 4100 172 3150 162 :*R90. IJM. 154 4330 81 4270. HD 79 11820. BINNENLAND Arrestatie na steekpartij Een uit de Antillen afkomstige monteur heeft tegenover de Haagse politie be kend op 11 april in een cafetaria op het Gevers Deynootplein in Scheveningen een 20-jarige jonge man uit. Scheveningen met een mes in de rug te hebben gestoken. De Scheveningse jongeman werd bij deze steekpartij ernstig gewond: hij moest in een ziekenhuis worden op genomen. De Antilliaan, die ander half jaar geleden naar Nederland kwam. zal morgen voor de officier van Justitie worden geleid. Ongeluk door vuurwerk By het aansteken van een vuurwerkwaterval zijn op Koninginnedag (zaterdag avond) twee inwoners van Aerden- hout gewond. Een van hen werd zo ernstig gewond door het rondspat tende vuurwerk, dat hy een oog zal moeten missen. De politie onderzoekt of de oorzaak ligt in inferieure kwa liteit van het vuurwerk dan wel of de schuld berust bij het Oranjecomi té. Kustvaarder gezonken De Ne derlandse kustvaarder „Jefle" uit Amsterdam is in de nacht van vrij dag op zaterdag in de Seine gezon ken na een aanvaring in de mist met het Noorse schip „Heina". De gehele tienkoppige bemanning van de „Jefle" werd door het Noorse schip aan boord genomen. In Ant werpen zyn zij aan land gezet. Van balkon gevallen Gistermid dag is de anderhalf jaar oude Ger- trudde M. v. Venrooy van het balkon van de zesde verdieping van de wo ning van haar ouders aan de Ples- manlaan in Amsterdam op straat gevallen en overleden. Zij is tussen de spijl van een balkon en de lucht koker. een ruimte van 17 cm, in een onbewaakt ogenblik doorgekropen en naar beneden gevallen. Hoewel haar moeder op haar lette ging deze even naar haar andere kind toe, dat ziek binnen lag en huilde. BUITENLAND Nieuwe zenders In Zuid-Afri- ka zijn twee krachtige zenders van „De stem van Zuid-Afrika" in ge bruik genomen. De zenders zijn ge richt op Afrika en op Europa en gedurende veertien uren per dag wordt uitgezonden in de Engelse, Franse, Portugese, Afrikaanse en Zoeloe-taal. Indianen gedood Acht india nen zyn in Peru om het leven geko men bij een gevecht met de politie te Chiclayo, 700 km ten noorden van Lima. Indianen, die poogden een boerderij te bezetten, werden door de arbeiders aldaar teruggedre ven. De arbeiders kregen later hulp van de politie, die gebruik maakte van de vuurwapens en acht met ste nen gooiende Indianen doodschoot. Adenauer naar Israël De vroe gere Westduitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer vertrok vandaag voor een bezoek van negen dagen naar Israël. Hij zal daar ontmoe tingen hebben met president Salman Sjasar, met premier Levi Esjkol, met minister van Buitenlandse Zaken Abba Eban en met oud-premier Ben Goer ion. Brand In Londen Acht perso nen zijn omgekomen bij een brand, die zaterdagnacht heeft gewoed in een Londense volkswijk. Brandweer lieden vonden zeven verkoolde licha men toen zij het uitgebrande huis waren binnengegaan. Twee personen, aie uit het raam waren gesprongen, moesten naar het ziekenhuis worden gebracht: een van hen overleed later. Tien doden op overweg Door een botsing tussen een trein en een autobus op een onbewaakte overweg in het dorp Hammerum bij Herning in Jutland zijn zondag tien perso nen om het leven gekomen. Acht personen zijn met zware verwondin gen naar het ziekenhuis te Herning gebracht. Nasser valt Felsal aan Presi dent Nasser van Egypte heeft zon dag in een 1 mei-toespraak een be dekte aanval gedaan op „een man met een baard", die zich schuldig zou maken aan feodale uitbuiting. Het leek duidelijk dat hy doelde op Koning Feisal van Saoedi-Arabië. Nasser zei dat de man die hij be doeld het streven naar socialisme in Egypte huichelachtig noemt. Betoging in Barcelona Duizen den personen, voor het merendeel arbeiders, hebben zaterdag op een groot plein in Barcelona een beto ging gehouden. Er klonken kreten als: „Vrijheid van vakvereniging". ..recht om te staken" en „meer loon". De politie greep in en joeg de J ♦i f ^-4 patroonsbond De Burcht: Sluiting l mei-viering P.S.P. Petruszaal (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend i t toneelzaal Ende- i O. Heieen Plmentel. lle-zending. Spr. d!hr. Saayman. 8 Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Oude Singel 238: Opening Tehuis Ijk gehandicapten. Schouwburg: De Tlmdelerclub. Opv Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur oclale raadsvrouw. 4-6 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m VRIJDAG Konlngskerk: Rullclub. 7.30-10 uur Evangelisatie Chris- ds. J. LIJ'kendijk van Meppel. Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.: Excursie lar landgoederen ln Wassenaar. Ver- ek bus 43. Hoge Rijndijk. 1.15 uur ZONDAG Dr. Van VoorthuljzenschoolPink ergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poete- ray. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie in Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur m.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Oude Rijn 5 (Baptistengem.)Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 u. n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 3 uur nm. BIOSCOPEN Camera: „Wiegelied voor een lijk". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 bijbelstudie; 11-: nlnkiyke Studio: „Leve de TT~l*m sP°rtief rijplezier voor jonge m mensen VESPA-dealer voor Leiden en omstreken GEBRS. HUISMAN HOGEWOERD 66—68 TELEFOON 01710—31292 (Van onze Romeinse correspondent) Op volkomen onbegrijpelijke wijze is in de binnenstad van Rome een hoge r.-katholieke geestelijke spoorloos verdwenen. betogers met de gummiknuppel uit een. Niemand werd gewond. Acht personen werden gearresteerd. „Totale oorlog" President Ken- jatta van Kenia heeft zondag op een bijeenkomst in Nairobi de „totale oorlog" aan zijn politieke tegenstan ders onder leiding van de vroegere vice-president Oginga Odinga klaard. Kenjatta zei dat hy bereid i.c de afgescheidenen met zijn vuis ten te bevechten. Volgens Kenjatta heeft Odinga aan vroegere leden van de Mau Mau geld aangeboden om zich tegen de regering te keren. Deze „vrijheidsstrijders" hadden echter geweigerd en waren de rege ring trouw gebleven. De president waarschuwde, dat vakbondsleiders die zich met de politiek zouden be moeien. zouden worden ontslagen. Overleg over Cyprus De Griek se premier Stephanopoulos en de Turkse ambassadeur in Athene heb ben zaterdag anderhalf uur van ge dachten gewisseld over de betrekkin gen tussen hun landen, met inbegrip van de kwestie-Cyprus. De Turkse ambassadeur gaf daarbij te verstaan dat er geen officiële grond is voor de Turkse persberichten, volgens welke Turkije een invasie op Cyprus zou ondernemen wanneer de vredes macht van de Ver. Naties werd teruggetrokken. Ramp in Grot De laatste van |een groep van zes grotonderzoekers, jdie enkele dagen op 280 meter on- I der de grond in een grot by de I Noorditaliaanse stad Bergamo opge- I sloten heeft gezeten, overleed zater- i dag toen hij naar boven werd ge bracht. Een van de anderen was al eerder gestorven. De overige vier i kwamen veilig boven. De twee omge- komen mannen hadden hun kame- raden, die door het stijgende wa- i ter in de grot waren opgesloten, wil- I len helpen maar maakten belden een zware val. Onrust in San Domingo De voorlopige president van de Domini caanse republiek, Garcia-Godoy. heeft bekendgemaakt, dat politie en militairen van de Dominicaanse re publiek in de hoofdstad San Domin go de taak van de inter-Amerikaan- se vredesmacht geheel zullen overne men. De afgelopen dagen zijn in San Domingo anti-Amerikaanse be togingen gehouden waarbij een jon gen om het leven kwam en zes men sen werden gewond. De betogingen vielen samen met het feit, dat een Het gaat om de ambassade-raad oor kerkelijke aangelegenheden, erbonden aan de Spaanse ambas sade bij de heilige stoel, mgr. Mar cos Uzzsia, 40 jaar oud. Hij had op de gewone tijd vrijdagavond de am bassade verlaten en begaf zich in zijn auto naar het Spaanse pries tercollege, waar hij woont. Hoewel de afstand slechts gering is, is hy Raadselachtige dood van zwerver (Van onze R'damse correspondent) Op het trottoir van de Diergaar- densingel in Rotterdam heeft een voorbijganger in de naort van vrij dag op zaterdag het stoffelijk over schot gevonden van de 32-jarige pa pierophaler Bareld Nyhuis, zonder vaste woon- of verblijfplaats uit Sneek. Zijn schedel was zo goed als ver brijzeld. Omdat misdrijf niet uitge sloten werd geacht heeft dr. J. Zel- denrust in opdracht van de officier van Justitie sectie uitgevoerd op het lijk. Hierby kwam met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid vast te staan dat zyn schedel niet was ingeslagen. De man werd gevon den onder enkele balkons va blok woningen. De vraag die blijft is: is de man eraf gegooid of is hy eraf gevallen? Op deze waag zoekt de politie het antwoord. De bal kons zyn vanaf de openbare weg via stenen trappen te bereiken en die nen tot toegang tot de eerste en tweede etage. Zaterdagochtend heeft de recherche sporen op 't balkon ge vonden, bovendien haalde zy een stuk uit de ballustrade voor een nader onderzoek. Het uitgebreide buurtverhoor heeft in eerste instan tie niets opgeleverd. De papierophaler verkeerde op het moment van het ongeluk onder invloed van alco hol. Het was bekend dat hy zich in dergelyke situaties agressief gedroeg. In naburige etablissementen heeft de recherche ook een onderzoek inge steld. De ongehuwde Bareld Nyhuis leidde een zwervend bestaan. Het is gebleken dat hy by tyd en wyle werkte. Hy had weinig geld op zak. Is de man onder Invloed naar bo ven gegaan, over de balustrade ge klommen en met zyn hoofd naar beneden op straat gevallen of is hy er opzetteiyk van afgegooid? Op het ogenblik ls dit nog een open vraag. jaar geleden Amerikaanse troepen in Ide Dominicaanse republiek aankwa men na de april-opstand tegen het bewind aldaar. niet in het college aangekomen later op de avond werd zyn auto mobiel gevonden op 200 meter af stand van dit gebouw. De motor stond nog aan en het portier van auto was open. de hoed van de pries ter werd in de wagen gevonden. De politie begon nasporingen waarbij politiehonden werden gebruikt, 1 gisteravond had dit nog geen enkel resultaat opgeleverd. De Spaanse ambassadeur, die de regering ln Madrid op de hoogste heeft gesteld, veronderstelt, dat mgr. Uzzsia is geschaakt. De politie neigt er toe aan een politieke schaking te denken of aan een geval van plot selinge geheugenstoornis. Een politieke schaking ïykt echter wel wat onwaarschyniyk, want het is nauweiyks te veronderstellen, dat een geesteiyke in het bezit van langryke politieke gegevens kan zyn. Totnutoe heeft niemand de ver onderstelling geopperd, dat mgr. Uzzsia misschien ook vrywillig kan zyn verdwenen, hetzy, dat hy het niet langer eens is met het regiem van Franco in Spanje of anders persooniyke redenen, die hem er zou hebben kunnen bewegen priesterambt vaarwel te zeggen. TOESTAND VAN «HMGR. BEKKERS GAAT ACHTERUIT Het secretariaat van het bisdom Den Bosch deelt het volgende mee O' er de toestand van mgr. Bekkers „In de gezondheidstoestand var mgr. Bekkers is duidelijk een ach teruitgang waar te nemen. Zyn in teresse en reactie worden ook min der. De pynen zyn door de toepas sing van de medicynen te beheer sen. Het ziektebeeld roept toch wel steeds grotere bezorgdheid op het leven van de bisschop. Woens dag heeft mgr. G. Beltrami, nuntius- internuntius een bezoek aan de bis schop gebracht. Vrijdag heeft bisschop nog enkele woorden gewis seld met zyn moeder". PAUS EN POLEN Paus Paulus, die van de regering in Warschau de herdenking van het feit dat Polen duizend jaar geleden gekerstend werd niet mag by wonen, heeft zaterdag kardinaal Wyszynski aangewezen om hem te vertegen woordigen. De Paus had de feesteiykheden zelf willen bywonen maar de Poolse regering weigerde hem en tal van andere rooms-katholieke geesteiyken „De 18 2.30,"7"en 9.15 uur; zond. 2.30, 9.15 i Luxor: „Verboden lading". 14 Ir. Dag. a0, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, n 9.15 uur. Lldo: „Een man met zes vrouwen". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. ex: „Weekeind by Duinkerken". 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; woens dag 2.30 en 9.15 uur „SS-sadlsme". Trianon; „Thunderball". 14 jr. Dag. °9, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15. 4.30. Zondagmiddag 2.30 de wilde witte hengst". AJ. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur; zond. 0(t/m 14 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Clean .*-* m,,rH 11 1,1,1 (tot 25 mei). Legermuseu ïltzonderlng I zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'szon dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden* Dage lijks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 -u zond 1-4 uur Sociëteit Horus (Rapenburg 127) Fototentoonstelling Studentenver. „Ca tena". Dag. 4-7 uur nm. (beh. zater dag en zondag) (tot 13 mei). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. Breest Smallenburg pend. i Leiderdorp is de gehele BU geen gehoor van uw hutsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDA MAANDAG 2 MEI Diligentia. 20 uur. Haags Instrumen taal Jeugdensemble. DINSDAG 3 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Nieu* Rotterdams Toneel. Don Carlos. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen i 7 our). 2 H s5 5 li 2 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eclde onoewoiKi onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 18 12 23 10 23 12 24 8 De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 24 11 25 12 25 10 23 9 15 3 Oslo Kopenhager Londen onbewolkt onbewolkt hal. bew. 14 1 19 8 21 4 25 9 Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 25 12 23 9 24 8 27 12 Nice Berlijn Frankfurt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 25 14 23 8 24 8 München Zürich Genève Locarno Wenen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 20 6 21 6 22 7 22 6 21 8 Innsbruck BelgTado Athene in bewolkt onbewolkt zwaar bew 22 4 21 9 18 14 Rome Barcelona Madrid Mallorca licht bew half bew. half bew. 25 12 25 13 25 8 - 12

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2