IERSE PLOEG ..VEEL TE ZWAK Nederland wint landentoernooi Krantenbezorger SPORT va0 vandaag 2 Tennist earn wint niet 5-0 Dubbelformatie zal wijziging moeten ondergaan Nederlagen en nog eens nederlagen Van der Lippe en Kralt in zaterdagteam Pigli Life II (1.21.3») bedwong Olivier B HOCKEYPLOEG KLOPT GROOT BRITT4NNIE EN SPEELT GELIJK TEGEN KENIA (2-2) M HERSTEL Kené v. d. Water tienkamptalent SERVEE WIJSEN OVER 4.3# METER PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 MEI 1965 (Van een onzer redacteuren) Zonder een kruimpje inspanning heeft het Nederlandse tennis- team dit weekeinde in Scheveningen de ploeg van Ierland uit het toernooi om de Davis Cup gezet. Op de eerste dag boorde Tom Okker de Ierse nr. 1, Jackson, binnen het uur met 6-0, 6-4, 6-1 het gravel in en Hajer diende een soortgelijke aframmeling toe aan de nr. 4 van Ierland, Hickey: 6-2, 6-1, 6-1. Zonder setverlies werd het zaterdag 3-0 door de zege van Okker'—Van Eysden op Ar thurs—Jackson (6-3, 6-2, 6-3) in een zeer teleurstellend dubbel spel. Dat het tenslotte 5-0 werd, was nauwelijks nog van belang. De Ieren zijn zioak, dat was be kend. Wie het niet wist, had tot die conclusie kunnen komen uit de opmerkingen van aanvoerder dr Gotto over hun uit het stenen sporttijdperk daterende manier van voorbereidingMaar zo mach teloos, zó pover, nee, dat had men nu ook weer niet verwacht. Spe- lers als Hickey, Jackson en Ar thurs lopen er bij tientallen op de tennisbanen en in maar weinig landen buiten Ierland zullen zij het tot international brengen. Het gevolg van dit alles was een Davis-Cupontmoeting die voor de Nederlanders nauwelijks als een oefenwedstrijd kon worden opge vat voor het nu komende zware duel tegen de Zuidafrikanen. Okker liep in zijn enkelspel tegen Jackson in de eerste set in één rech te lijn naar 6-0; zelfs op de eigen service kwam de Ier niet eenmaal tot "40". Het ging zo gemakkelijk dat Okker het verder wel geloofde en de indruk wekte alsof hij zijn tyd eigenlijk een beetje stond te verdoen. Er was ook inderdaad weinig aardig heid aan. Jackson bleef voortdurend aan de achterlijn geplakt, het voorveld meed hij als heerste daal een besmettelijke ziekte. Okker smashte en volleerde hem keer op keer met kinderlijk gemak uit P In de tweede set ging dat wat anders. De Ier knalde zijn eerste service zo nu en dan met de kracht van een' geweerschot in ^iet vak en slordigheden van onze nationale kampioen hielpen hem acht games lang de score in evenwicht te hou den. Daarna vond Okker het genoeg en volleerde de twee resterende spel len voor de set bijeen. In de laatste set liet Jackson het totaal afweten toen Okker de duimschroeven op nieuw even krachtig aanhaalde: 6-1. Rood haar Hickey, de tegenstander van Hajer, bleek in zoverre aan de doorsneebe- schrijving van een Ier te te antwoorden dat hij rood ,haa^ Maar de zo geroemde kwaliteiten van net Ierse volk: hardnekkigheid en vechtlust had hij beslist niet. Hajer begon slecht door de eerste games te vergooien, In het verdere verloop van de strijd had hij desnoods met een tateltennisuitrusting kunnen spe len zonder dat dat zijn overwinning in gevaar zou hebben gebracht. Hickey, die nauwelijks een service en helemaal geen smah bleek te bezit ten, knapte zo ongeveer op alle sla gen grondig af: 6-2, 6-1, 6-1 in 52 minuten Het dubbelspel nam iets meer tijd in beslag, maar was toch nauwelyks minder eenzijdig. Voortdurend drong zich het beeld op van een leraar (Okker) die goedmoedig drie niet al te talentvolle leerlingen liep te on derwijzen. Het dubbel Okker Van Eysaen sloot zelden, ook al omdat laatstgenoemde totaal van slag was. DE TENNISCOMPETITIE Het Nederlands zaterdagelftal, dat zaterdag in Kaatsheuvel tegen Frankrijk speelt, is als volgt samen gesteld: Van der Laan (Zwart Wit '28), Westerink (WHC), De Graaf (IJsselmeervogels)Van der Gies- sen (Zwart Wit '28), Kralt (Rijn- burgse Boys)Kiel (Go Ahead K) Koele wijn (I Jsselmeervogels)Van der Beek (SDVB), Groenendijk (GeinoordVan der Lippe (Noord- wijk) en Slagboom (De Zwervers). De uitslagen van de overige Davis-Cupontmoetingen die dit weekeinde in tal van plaatsen i Europa werden gehouden lui- i ienWest -DuitslandNoorwe- i gen 50, TurkyeEgypte 05, Dencmarken-Brazilië 0-3, Span jeJoego-Slavië 41, Frankrijk —Roemenië 41, Tsjecho-Slo- I wakijeOostenrijk 50, Luxem- I burgZwitserland 03, Portu galIsraël 23, FinlandCana- da 14, PolenZweden 32, ItaliëRusland 41, Engeland Nw.-Zeeland 41, Hongarije Griekenland 41, BelgiëZuid- Afrika 05. Nederland komt nu op 13, 14, 15 mei (zaterdag, zondag en maandag) uit tegen Zuid-Afrika. 1 Zijn service miste herhaaldelijk de juiste lengte en zijn returns waren gewoon bedroevend. Aangezien de Ieren individueel én als combinatie weinig te betekenen hadden, kwam de Nederlandse zege geen moment in gevaar. Okker zorgde er steeds voor dat de punten tijdig binnen kwa men. Vreemd Het was vreemd dat men voor het dubbelspel teruggreep op Van Eys den, want dat is geen keuze die op de toekomst is gericht. Van Eysden komt al sinds 1958 in Davis-Cup- wedstrjjden uit, zonder daarin ooit veel te hebben bereikt. Dat kon ook niet anders. Hy is nu eenmaal niet van internationale klasse en zal dat, behoudens een laat komend wonder, ook nimmer worden. Okker-Hajer in de oefenduels niet heeft voldaan. Maar dan nog kan men beter een jongere, hoe onrijp ook, opstellen dan een Van Eysden, die met zijn 30 jaar op een punt is aangekomen dat hij niet meer .ster ker, maar wel langzaam minder zal worden. Het dubbelspel is ook daarom zo belangrijk omdat de minieme kans op winst tegen Zuid-Afrika alleen via het dubbelspel kan worden ver wezenlijkt. Okker en Hajer heb ben in het enkelspel tegen Diepraam een mogelijkheid om tot winst te komen de secure Drysdale zal wel te sterk voor hen zijn. Alles hangt dan af van het dubbelspel en op de tandem Van Eysden Okker kan men dan beslist niet bouwen. Okker- Hajer is op dit moment het enige alternatief. Wat het in „combinatie" tekortschiet, zal het dan door „hei lig vuur" moeten compenseren. In de laatste enkelspelen ver speelde Okker voor een speler van Een beeld uit het dubbelspel tussen Tom Okker en Piet van Eysden (achter het neten de Ieren Arthurs en Jackson. zijn formaat veel te veel games aan de zwakke Hickey (6-3, 6-4, 6-2) en veegde de wat secuurdere Hajer zijn tegenstander Jackson met 6-0, 6-1, 6-0 van de baan. Koersen op Mereveld (Van onze medewerker). Pigh Life II toonde zaterdag op Mereveld zijn prima vorm door een uitstekende 1.21.3 zege in de internationale draverij. Zijn 40 meter handicap op de koppaarden liep hij gaandeweg in en ging als leider de rechte lijn in. Wel kreeg Pigh Life nog een hevige slotaan- val van Olivier B te verduren, doch Vergay bedwong deze met klein verschil. Z the Saind werd als derde uitgeschakeld, zodat Zanto, die door een fout veel ter rein had verloren, toch nog als derde werd geklasseerd. Azalea Hanover viel tegen en kwam niet in de prijzen. Een grote surprise bracht de eerste draverij, die gewonnen werd door Con Amore (Bakker) (w. f 17.40). Het trio, tezamen met Diamantvink S en Dazy H, gaf de enige gelukkige bezitter van het goede formulier niet minder dan f 11.111,20 voor f 1, Berkel en Roodendenrijsprijs 2140 m met autostart 1. Can Amore, J. J. Bakker 3.07.1, 1.27.4; 2. Diamantvink S; 3. Dazy H.; Winn 17.40, pl 3.20, 2.60, 5,20, koppel 34.cover 4.90, trio 11.111,20. Koninginneprys 2240 m, 1. De Prin ses K, M. Vergay 3.18.7, 1.27.9, 2. Cisa Axklt, 3. Cyrus, winn. 1.80, pl 1.20, 150 1.70 koppel 3.40, cover 5.50. Ammerstolprys 2120 m: 1. Esculaap R, J. Wagenaar jr. 3.05.4, 1.28,3, 2. Eliza Mac, 3. Evelyn Hollandia, winn 2.10, pl 1.60, 1.50 koppel, 4,10 cover 3.20. Woerdenprijs 2220 m, voor amatri- ces: 1.' Crlstlne Williams, mevr. A. H. Wagenaer-Brouwer 3.08.9, 1.24.3, 2. B Roi Kinley, 3. Zele Toreador, winn 2.50, pl 1.40, 2,10, 1.70, koppel 8.70, cover 7.30, trio 83.20. Bodegravenprns 2140 m voor ama teurrijders, 1. Beautiful Star, H. J. Pasman 3.05.-, 1.27.3, 2. Brun Beer, 3. Een Nederlands badminton Bondsteam heeft gisteren in Schie dam met 0-8 verloren van een Duit se vertegenwoordigend team. Niet de favoriete Duitse zeiler Willy Kuhweide, eerste in de Finn- jollenklasse in Tokio, maar zijn land genoot Wolfgang Erdmann is win naar geworden van de internationale wedstrijden, die op het Steinhuder meer zijn gehouden. Kuhweide kwam op de laatste dag in botsing en ein digde slechts als zestiende. De Ne derlanders deden het uitstekend. In heteindklassement bezet Hans Wil- lems de derde, Koos de Jong de acht ste en Wim Maarse de tiende plaats. De Jong won de laatste race met gro te voorsprong. (Van onze tennismedewerker) Vorige week, bij de opening van de competitie, vielen er nog overwinningen te noteren voor de ploegen van het tennisdistrict Leiden, maar dit keer was het misère over de gehele linie. Nederlagen voor de overgangsklas sen A, Roomburg 1 en Noordwijkse Sportver. 1, die er niet om liegen: 2-7, een gelijkspel van De Leidsche Hout 1 en verder nederlagen voor Roomburg 2 en het zo goed gestarte Forescate in de overgangsklasse B en nederlagen (beide met 3-5) van de tweedeklassers De Leidsche Hout 2 en De Munnik, met gelukkig een zege van de Katwykse LTV met 5-3. Bepaald geen resultaat om en thousiaste verslagen van te geven. Roomburg 1 heeft 't op 't ogenblik erg moeilijk. De noodgedwongen af wezigheid van Joly Overdijkink doet zich niet alleen voelen in de dames partijen en de gemengd dubbels, het hele Roomburg-team gaat eronder gebukt.; Tegen DDV 3 begon het voor de pupillen van de heer Van Aelst overigens helemaal niet slecht. Dick Bouman won in een prima par tij het eerste H.E. van Dunselman, 6-3, 6-2 en Anja Monod de Froide- ville gaf mevr. Koopman even weinig kansen 62, 61. Daarna echter werd geen party meer door Roodenburg gewonnen al was Peter Tiele daar heel dicht bij, 6-2, 5-2 tegen Kemper, toen hij door de brandende zon werd geveild en half in droomtoestand naar een 6-2, 7-9, 0-6 nederlaag werd gewerkt. Zou het niet verstandig zijn voor Roomburg om zolang althans Joly Overdijkink geen acte de presence geven kan, Els Heijmans voor haar te laten optreden? het vierde punt op, 6~-2, 6-1 tegen de sterke combinatie Bonning/Ria van der Helm. Koude kermis Crack Hollandia, 40. 2.40 koppel 1 Leerdamprys 2200 m: 1. Pigh Life 2, M. Vergay 3.02.1, 1.21.3, 2. Olivier B, 3. Zanto, winn 4.20, pl 1.50, 2.80, 1.80, koppel 9.60, cover 9.90. Schoonhovenprijs 2140 m met auto start: 1. Baron Heny, J. Wagenaar jr. 2.58.4, 1.23.4, 2. Brasilia, 3. Axel Hol landia, winn 2.40, pl, 1.60, 2.60, 2.10, koppel 3.30, cover 7.30, trio 95.70. Moordrechtprijs 2220 m: 1. Abdullah Hanover, P. J. Zandt 3.10.8, 1.25.2, 2 Conny Stuart, 3. Zilver Kid, winn 10.40, pl 5.60, 4.50, koppel 28.cover 5.90. Toto omzet: 212.454. Herhaling De Noordwijkse Sportver. 1 begon evenals Roomburg met het winnen van het eerste herenenkelspel en het eerste D.E. Daarna herhaalde zich de geschiedenis. Voor de Noord wijkse Sportver. 1 haalde resp. Ge rard Pasman (6-0, 3-6, 9-7 tegen Rappange) en Joke Bosch (6-4, 6-8, 10-8 tegen mevr. Hlousek) de winst punten binnen. De Noordwijkers ga ven zich echter niet gemakkelijk ge wonnen. Van de resterende partijen werden er vier in drie sets beslist. Vooral de titanenstrijd van de twee veteranen Karsten sr. en Stoop ver dient vermelding. Na bijna twee uur spelen won Stoop na driemaal matchpunt voor Korsten met de al leszeggende score 9-7, 5-7, 6-8! In de Overgangsklasse B wist de Leidsche Hout 1 dankzij de dames I. van Zuuren en C. van Berge-Hene- gouwen een gelijkspel te boeken. In ge van Zuuren moest daarvoor in haar enkelspel drie matchpunten te niet doen! Zij won van de vaste Ria van der Helm: 8-0, 6-4, 7-5: Co van Berge—Henegouwen gaf Marijke Bo- verhoff geen kans op een derde set (7-5, 6-4). De dames deden nog een duit in de zak. Zij zetten ook de DD met 7-5, 8-6 (na 0-3) in winst om. De heren Aad van Zuuren en Bob Lim stuitten op sterke tegenstanders resp. Banning en Nieberg. Het eerste G.D. van I. en A. van Zuuren leverde Met een overwinning op Groot Brittannië (2-0) en een gelijk spel 2-2 tegen Kenia, behaald in de allerlaatste seconden van een mooie wedstrijd, is de Oranjeploeg winnaar geworden van het toernooi» dat tussen de drie landen werd gespeeld. Het was een voorproefje voor het landentoernooi, dat van 14 t/m 22 mei in Hamburg wordt gehouden en het mag gezegd worden, dat het Nederlands elf tal zich met deze krachtmeting voor ogen goed heeft hersteld van de slechte beurt tegen de Belgen. Overigens hebben zaterdag en zon dag duidelijk twee geheel verschil lende ploegen in het Wagenerstadion gestaan: Een onzeker spelend elftal tegen de Britten, waarbij de defensie een verre van betrouwbare indruk maakte en het ploegverband vaak ver was te zoeken en zondag ineens een geladen spelende, goed sluitende ploeg, die na een kwar tier al meer goede combinaties had laten zien, dan zaterdag tegen Groot Britannië in de gehele wed strijd. Wijzigingen De gewijzigde aanvalsformatie wa ren aan de verbetering In het spel gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel ILeiden. bepaald niet vreemd. Edo Buma mag een goed en produktief clubhockeyer zijn, voor het snelle bewegelijke spel op internationaal niveau komt hij in ieder geval aan lichaamstechniek te Het kan natuurlijk nooit alleen aan zijn onvoldoende spel als schakelspe ler hebben gelegen, maar een feit is, dat het aanvalsspel met Arie de Key- zer als linksbinnen gisteren tegen Kenia een grotere stootkracht kreeg. De grootste zorg in de ontmoeting met de Britten gold zaterdag evenwel d« defensie, waarin zowel Terlingen als Ebbens fouten maakten, die de 3000 toeschouwers ondanks de warme zon keer op keer kippevel bezorgden. Zege Nadat een goed ingeslagen straf- corner van spil Fokker wegens .sticks' door de Belgische arbiter Asselman was geannuleerd, kreeg Groot Brit tannië In de aohtiende minuut een strafba! toegewezen omdat Terlingen een bal op de doellijn met het been zou hebben gestopt. Wilson kwam naar voren om het vonnis te voltrek ken, maar Brederode pakte de bal met zijn stick uit de rechterhoek zo als een kameleon met zijn tong een vlieg vangt. De wetenschap dat er weer een doelman van klasse was gevonden, de ploeg wat meer rust en al bleef de afwerking slordig, de krachtsver houding kwam toch wat meer in Ne derlands voordeel. In de twaalfde mi nuut na rust werd dit betere spel be loond, al bleef het typerend voor het Nederlandse spel, dat het doelpunt voortkwam uit een solorush van de snelle Frank Zweerts, die met de bal aan de stick vier Britten op het ver keerd been liet staan. Van de middenbully af ging daarna het binnentrio er weer van door. Van t Hooft kreeg de bal van Buma en weer was het raak: 2-0. In de slot fase stopte Brederode nogmaals een Gelijkspel Met Boks in het doel, Arie de Key- zer linksbinnen en Frans Spits en Kick Thole gedurende de gehele wed strijd op respectievelijk de rechts- en linksbuitenplaats, was het elftal dat tegen Kenia speelde nauwelyks ge wijzigd. Maar het spel was tenminste een klasse sterker. Nadat de eerste schermutselingen zich in een evenwicht van krachts verhouding hadden afgespeeld, kreeg de Nederlandse aanval langzamer hand het beste van het spel. Het was een straf corn er, waaruit de eerste treffer ontstond, maar het was dan ook wel een schoonheid van een strafcorner. Fokker zette zich ge reed voor het schot, maar Van 't Hooft plaatste naar Zweerts, die doorgaf naar rechts, waar Frans Spits geheel vrij kwam. De uitgelopen Kenianen wisten niet meer wat te doen en Spits schoot hard en laag langs Simmonian. Vier minuten voor rust maakte midvoor Egbert Fernan- des uit een pass van zijn broer Hilary gelijk. Ruim een kwartier na rust nam Kenia de leiding door Egbert Fer- Een beeld uit de hockey-inter land NederlandGroot Brittan nië. Midvoor Frank Zweers rechts) maakt het eerste Neder landse doelpunt. nandes, die van een algemene ver warring in de Nederlandse cirkel dankbaar gebruik maakte, Nederland bleef sterker met goed sluitende aan vallen, maar het gelukte allemaal net niet. In de laatste minuut ging het opeens wel en met een enorme klap maakte Arie de Keyzer gelijk. De wedstrijd Groat Brittanndië>— Kenia eindigde ln een 1-0 zege voor de Britten. Forescate 1 kwam in Bloemendaal van een koude kermis thuis. De H.E. spelen gingen beide verloren en daarmee tekende zich de nederlaag van de Voorschotense ploeg reeds af. Madera verloor van de geroutineer de Nieland (1-6, 6-4, 1-6) en Swart had het hoofd te buigen voor Meijer (6-1, 3-6. 4-6). Het eerste D.E. met Annie den Eisen (6-4, 6-2 op Marjan Termetz) en de D.D. leverden voor Forescate punten op. Roomburg 2 ging kansloos ten- onder tegen ULTC 2, 2-6. Evenals bij Forescate kwamen de winstpunten hier uit het eerste D.E. van Els Heij mans en de D.D. Els en Annelies Heijmans. Van het tweede klasse front slechts één zege, die van Katwijkse LTV 1, dat in de jonge spelers Peter Wils en Richard Kemeling veelbelovende krachten heeft. Beiden wonnen hun enkelspelen op overtuigende wijze. De geroutineerde mevr. Fetter zorgde in een marathonpartij tegen mevr. Knuit (4-6, 6-4, 11-9) voor een veili ge 3-0 voorsprong, die via de D.D. en de eerste G.D. werd uitgebouwd in een alleszins verdienstelijke 5-3 zege. De Leidsche Hout 2 verloor van De Gravellers 1 (3-5) en dat deed ook De Munnik 1 tegen Groen Geel 2. Bij de reserves van de Leidsche Hout ontbrak Frank Bonte, bij De Munnik 1 Frans Engelenburg. (Van onze atletiekmedewerker) Tijdens de meerkampdagen op de Rotterdamse Nenijtobaan heeft de „Holland"-atleet René v. d. Water zich op zeer verrassende wyze ont popt als een talentrijke tienkamper. In z'n eerste tienkamp kwam de 21- jarige Leidenaar tot het prachtige totaal van 6476 punten en dat was goed voor de eerste plaats, slechts 350 punten beneden het Zuidhol lands record van clubgenoot Wim Thissen, die dit in 1964 vestigde maar nu niet tot de deelnemers be hoorde. Enkele prestaties van uitstekend gehalte legden de basis voor dit snelle succes. Met wind tegen 11.3 op de 100 meter en 15.9 op de 110 meter horden, 51,1 seconde op de 400 meter, 1.78 meter op hoogspringen en 3.40 op polsstokhoogspringen, 49,33 meter met de speer; 't zat er allemaal goed ln. Maar de voltreffer kwam op z'n sterkste nummer: het verspringen 7.08! Op de eerste wedstrijddag van het nieuwe seizoen dus een nieuw Leids record (vorig jaar sprong hij 7.06). Maar er waren nog meer voldoe ning gevende prestaties. Jongere broer Dennis v. d. Water wilde ken nelijk niet achterblijven en wist niet alleen als overwinnaar de 7-kamp voor B-jongens te beëindigen, maar bovendien zorgde ook hy voor een nieuw Leids record. Zyn puntentotaal bedroeg n.l. 4381 en dat was ruim 200 punten meer dan Robert Strik (Holland) vorig jaar behaalde. Ook Wynande Taekema van Nieuw Brunhilde deed het met een 2de plaats bij de meisjes A voortreffelijk. Haar puntentotaal bedroeg 2745, achter mej. Sprundel (van Thor), die tot 2851 punten kwam. Uitslagen Meisjes A: (100, kogel, ver, hoog): 1. Sprundel (Thor) 13,2, 9.30, 4.91, I.40; 2. Taekema (Nw Br.) 13,6, 11,02, 4,66, 1,35. Jongens A: (100, ver, hoog, 110 hor den, kogel, speer, 1000 m.)2. Ruys- sink (Holland) 11.9, 6.04, 1.78, 15.4, II.88, 43.80, 3.09. Jongens B: (100, ver, kogel, 80 horden, hoog, speer, 600)1. D. v. d. Water (Holland) 12.2, 5.76, 10.30, 11.4, I.68, 42.78, 1.30,9. Heren (100, ver, kogel, hoog, 400, 110 horden, discus, polshoog, speer, 1500): 1. R. v. d. Water (Holland) II.3, 7.08, 10.66, 1.78, 51.1, 15.9, 33.39, 3.40, 49.33, 5.00.6. Het Nederlandse atletiekseizoen is gestart en het eerste record gesneu veld. Servee Wtfsen (31) onderwij zer in Maastricht, die gedurende de gehele winter overdekt in Aken heeft gesprongen, kwam by zijn eerste wedstrijd in 't Belgisch^ Lommei tot 4.30 meter met de polsstok en ver beterde daarmee zyn oude record van 4.25 meter dat sinds 1963 op zyn naam staat. Een andere verrassing was onge twijfeld de 11.6 sec van Wilma van der Berg over de 100 meter dames Dit 19-jarige talent, sterk en snel, noteerde een jaar geleden nog 12.2 sec. Wilma van der Berg nestelde zich met dit resultaat achter Fannv Blankers-Koen en Puck van Duyne- Brouwer (beiden 11.5) op de derde plaats op de ranglijst aller tijden. In Enschede noteerde een junior, Bert Simens (Memphis), 10.9 over de 100 meter en nam de D-klasser B. Lesterhuis aan viernummers deel. Hij liep de 100 meter in 11.- sec stootte de kogel 12.83, wierp de discus 40.33 en sprong1.85 meter hoog,

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10