c IN BLIK Collegemeer voeling houden met Stichting NEEM ND HOE LAAT GAAT DIE BUS! MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 APRIL m f?1 (Van onze parlementaire redactie). Het College van Rijksbemiddelaars zal voortaan meer voeling houden met de Stichting van de Arbeid, al vorens de rode lamp te hijsen voor c.a.o.'s, die naar zijn mening in de gevarenzone zijn beland. Dat is de geringe uitkomst van het gesprek, dat het College gistermiddag met de Stichting heeft gevoerd ter verduide lijking van zijn beleid bjj de toetsing van collectieve arbeidscontracten. Bijna drie uur lang hebben belde partijen de loonpolitieke situatie be sproken. Het was volgens de deelne mers een verhelderend gesprek, dat in het algemeen wat meer klaarheid heeft gebracht over de positie, waarin beide loorünstanties zich bevinden. Volgens C.N.V.-secretaris C. Bakker heeft men eikaars moeilijkheden be grepen en kan het effect van het ge sprek pas op langere termijn worden afgewogen. Uit de commentaren van werkne merszijde bleek, dat men iets meer inzicht heeft gekregen in het beleid, zoals dat door Rijksbemiddelaars wordt gevoerd. „Ook het College moet een aantal zaken wel duidelijk zyn geworden", meende NW-secretaris A. de Boon, die andermaal verklaar de niet tevreden te zijn met de uit voering van de loonpolitiëk. Ook NKV-secretaris F. van der Gun weet de moeilijkheden aan het geldende systeem. „Het is duidelijk geworden, hoe onduidelijk alles is", zei hij. Testament van Nkroemah is gepubliceerd Een Ghanese commissie van onder zoek heeft het testament van de voormalige president van Ghana, Nkroemah, bekendgemaakt. In dit document staat, dat Nkroemah be paald heeft, dat na zijn dood zijn weduwe een maand lang staatshoofd moet zijn. Het lijk van Nkroemah zou moeten worden gebalsemd, maar, zo dit niet mogelijk mocht zón, ver ast moeten worden. De as zou over heel Afrika uitgestrooid moeten wor den. Tweederden van Nkroemahs ver mogen zou aan de, thans ontbonden, Conventie-volkspartij ten goede moe ten komen. Een mohammedaanse waarzegger in Guinea, die door Nkroemah werd geraadpleegd, zou tienduizend pond sterling moeten krijgen. De vodjMhallge Ghanese hoge com missaris '1ri Londen Armah is gister avond in' Londen gearresteerd wegens misdaden die hjj onder de regering- Nkroemah zou hebben gepleegd. Twee dagen geleden hadden twee Ghanese politie-officieren uit Accra een arrestatiebevel naar Londen ge bracht. Armah zal in Londen voor de rechter verschijnen. De Britse rege ring werkt aan een wetsherziening waardoor ingezetenen van het Geme nebest naar hun land kunnen wor den teruggebracht wannaar daar een arrestatiebevel tegen hen is uitge vaardigd. Vooronderzoek in zaak-Barka nu heropend Het vooronderzoek in de zaak-Ben Barka zal nog worden voortgezet, zodat het proces nog enkele maan den langer op zich zal laten wach- Ben Barka, oppositieleider in Ma rokko, werd op 29 oktober van het vorig jaar ontvoerd uit Parijs en is sindsdien spoorloos. Onder de perso nen aan wie de ontvoering wordt toegeschreven bevinden zich de Ma rokkaanse minister van Binnenland se Zaken Oufkir en twee Franse po litieagenten. Rechter Zollinger sloot vorige maand het vooronderzoek af. Maar op 4 april zei de politie dat er nieuw bewijsmateriaal was ontdekt waar op de openbare aanklager herope ning van het vooronderzoek ver zoent. De „Chambre d' accusations" een soort hooggerechtshof, heeft dit verzoek vandaag ingewilligd, dienstertje in een café heelt tegen de politie 'n verklaring afgelegd waaruit blijkt dat de bij de zaak-Ben Barka betrokken agenten al in 1962 in ver binding stonden met onderwereldfi guren, die ook een aandeel in de ontvoering schijnen te hebben ge had. Moeilijkheden Beide partyen hebben zich gisteren niet verdiept in de beoordeling van specifieke moeilijkheden, zoals het inlopen van achterstanden, het „wit ten" van zwart loon, het verkorten van de arbeidstijd, zaken die zijn ge realiseerd in enkele contracten waar voor de rode lamp ia gehesen. Ook ia niet gesproken over de c.a.o.'s voor de landbouw, de textiel, de confectie, de bakkersgezellen en de Rotterdamse classificeerders, die het Coïiege deze week niet heeft willen laten passeren wegens de daarin vervatte loonkos tenstijgingen van 10 tot 12 procent. Over deze contracten zal volgende week woensdag nog nader een „twee- hoeksgesprek" worden gehouden. In middels wordt met spanning gewacht wat minister Veldkamp gaat doen met de contracten, die door partyen ongewijzigd zijn ingediend, zonder dat aan de bezwaren van het College is tegemoet gekomen. Op zondag 1 me! a.s. gaal de zomerdienst van de N.Z.H. in Alle wijzigingen in lijnen, routes en vertrektijden vindt men in de ZOMERDIENSTREGELING, welke voor vijftig cent verkrijgbaar is bij de N.ZH.-haltekantoren en -agentschappen en het buspersoneel. MEN LETTE VOORAL OP DE UITBREIDING VAN DE DIENSTEN IN HET LEIDSE STADSVERVOERGEBIED EN TUSSEN LEIDEN EN NOORDWIJK. NOORD ZUID HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ n.v. Een jaar wegens brandstichting Een 26-jarige tuinder uit Maas land is door de Rotterdamse recht bank wegens brandstichting, meer malen gepleegd, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eis van de officier van Justitie luidde: twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte evenals de officier bewezen, dat verdachte zich aan brandstichting heeft schuldig gemaakt met het doel de verzeke- ïingspenningen te kunnen innen. Niet bewezen achtte de rechtbank echter, dat verdachte door het stich ten van brand zijn éénjarige doch tertje in levensgevaar heeft ge bracht. Verdachte moest terecht staan voor brandstichten in zijn woning en in het ketelhuis van zijn tuin- dersbedrijf. Vreemd in deze zaak was, dat de tuinder tot drie keer toe een bekentenis heeft afgelegd, maar deze ook stuk voor stuk weer Introk. GR0MIK0 WIL EUROPESE CONFERENTIE De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, heeft gisteren als afsluiting van zjjn bezoek aan Rome een persconferentie ge houden, tijdens welke hjj voorstelde een Europese conferentie te houden. Deze zou zich moeten bezig houden met voorstellen inzake de Europese veiligheid. Gromiko wees op desbe treffende Poolse voorstellen en zei: „Hoe hoger het niveau van een der gelijke conferentie hoe beter het is". Als de belangrijkste veiligheids vraagstukken noemde Gromiko de terugtrekking van buitenlandse troe pen, de instelling van een kernwa- penvrije zone en een vreedzame rege ling van het Duitse vraagstuk. Gevraagd of de Verenigde Staten aan een dergelijke conferentie zouden moeten deelnemen, antwoordde Gro miko, dat de Europese vraagstukken in de eerste plaats de regeringen van Europese landen aangaan. 9 Vervolg van pag 1 Kernstrategie van de NAVO In Londen vergadert vandaag en vrijdag de werkgroep voor bestude ring van het probleem van de kern wapens in de NAVO. Aan dit overleg dat zal moeten worden geleid door de Amerikaanse minister van Defen sie, McNamara, nemen voorts de mi nisters van Defensie van Engeland, West-Duitsland, Italië en Turkije deel. Ook secretaris-generaal Manlio Brosio en de ambassadeurs van ge noemde vijf landen bij de NAVO zul len in Londen zijn Deze werkgroep is de belangrijkste van de drie studiegroepen van het „speciale comité" van ministers van Defensie, dat vorig jaar op voorstel van NcNamara werd gevormd en dat zich vooral bezig houdt met de kwes tie van de verdeling van de verant woordelijkheid op kernwapengebied binnen de NAVO. Ten aanzien van deze kwestie is sindsdien nauwelijks enige vordering gemaakt. Er is nu een nieuwe situatie ontstaan door het Franse besluit om zich uit de militaire integratie van de NAVO terug te trekken. Naar Nederland? Het Is niet onwaarschijnlijk, dat het Hoofdkwartier van de NAVO- strjjdkrachten in Europa, dat als ge volg van president De Gaulle's po litiek Frankrijk zal moeten verlaten, in het gebied van de Benelux zal worden gevestigd, aldus de mening in kringen, die in nauw contact staan met de Nederla ndse rege ring. In die Haagsche kringen meent men dat het hoofdkwartier „aan deze zijde van de Atlantische Oceaan" dient te blijven. Vestiging van het hoofdkwartier in Groot-Brittannië is minder ge schikt doordat het door een strook water van het vasteland is geschei den. De Scandinavische landen lig gen te ver naar het noorden en Italië is te zuidelijk. De bondsrepubliek Duitsland ligt te dicht bij „het ijzeren gordijn". Bo vendien zijn aan vestiging van het hoofdkwartier in Duitsland bepaalde politieke problemen verbonden. De algemene mening in de NAVO is dat ook de NAVO-raad, thans ge vestigd te Parijs, Frankrijk zal moe ten verlaten, ook al hebben de Fran sen geen bezwaar tegen de aanwe zigheid van dat politieke orgaan op hun grondgebied. In genoemde Haagse kringen be schouwt men het Franse beleid in zake de NAVO als „een flagrante schending" van de verdragen van Parijs. Het leidt tot een verlies aan diepte ten nadele van het bondge nootschap. Ook zullen de politieke gevolgen verreikend zijn. De Russen hebben altijd tevergeefs geprobeerd de NAVO te verzwakken. President De Gaulle heeft de Russen nu iets op een presenteerblaadje aangeboden wat zij al Jarenlang hebben gepro beerd te krygen. Ratelslang Met huilende sirenes kwamen in Los Angeles de ■patrouille auto's van de politie aanstormen, nadat de melding was binnenge komen, dat er een ratelslang in de weekendtas van mevrouw wak ker ivas geworden. Mevrouw vertelde paniekerig, dat zij juist van een reis naar Mexico teas teruggekeerd. Zij opende haar tas en hoorde iets lateien. Zij sloot de tas onmid dellijk en wierp hem via het openstaande raam op het trottoir. De agenten openden de tas met bezems. De inhoud werd op het trottoir uitgespreid. Zij sprongen terug toen zij een luid zoemen hoorden. Zij onderzochten de kleding stukken. Het zoemen iverd luider. Toen rolde iets glimmends tussen de kleren vandaan. De agenten vertelden mevrouw, die voor het open raam stond: ..Mevrouw, het is geen ratelslang. Uw elektrische tandenborstel is gaan werken Muren op rals om vluchtelingen tegen te houden Oost-Duitsland heeft bij doorlaat posten aan de zonegrens betonnen muren op rails geinstalleerd, die over de weg kunnen worden gerold om vluchtpogingen met voertuigen naar West-Duitsland te verhinderen. De muren staan hellend opgesteld, haaks op de weg, zodat ze met grote snelheid dicht kunnen vallen, aldus de Westduitse grenspolitie. Ze zijn nu reeds in bedrijf bij de grensposten Mariënborn en Lauen- burg-Horst. Tot de nieuwe rollende muren klaar waren heeft bij deze doorlaatposten permanent een zware vrachtauto met draaiende motor ge staan, die bijeen vluchtpoging dwars over de weg kon gaan staan. Het Westduitse regeringsbureau .oor registratie van Oostduitse mis- I daden tegen mensen die willen 'vluchten en tegen Oostduitse ingeze tenen heeft meegedeeld dat sedert augustus 1961 5.950 van dergelijke misdaden zijn geregistreerd. In 2.570 gevallen werd van vuurwapens gebruik gemaakt. De misdaden om vatten doodslag, poging tot doodslag, het afdwingen van bekentenissen en onwettige gevangenhouding. Advertentie ZOMER GRQBITEN VOOR AFWISSELING IN HET MENU! DONDERDAG BoerhaavezalenOpening elling van potterie, tekeningen en schilderijen van .,De Kelder". 8 u. n.m. Hogewoerd 175: Dlenetvergadering in Jehovah's getuigen. 7.25 uur non. Nieuw Minerva: Exj J. Idenburg over *- tropisch Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Arsen oude kant". 8 Stadhuis: Jeugdparlement. 8 u. njn. VRIJDAG Hooglandsohe KerkgTacht 28: Leldse imalfllm Liga. Vertoning films uit het msterdamsche Filmmuseum. 8 u. n.m. Jongerencontact Ned. Ver. van Huls- Bezoek Sterrenwacht. Benicht Maar uitsluitend nadelig is het Franse beleid inzake de NAVO nu ook weer niet, aldus de mening in ge noemde kringen. In zekere zin liep het bondgenootschap mank op één cilinder. Frankrijk werd berucht door zijn vertragingstactiek, bijvoor beeld toen het ging om de strate gische concepties van de „schrik draad" en de „flexibele reactie". Wat dat betreft is het voor de andere landen een zekere bevrijding, dat Frankrijk niet meer mee zal doen. Maar met nadruk werd in Haagse kringen gezegd, dat Frankrijk niet in een bevoorrechte positie mag ko men, waarin het wel van het bond genootschap profiteert maar er niet aan bijdraagt. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Tungus" (1/5), „Dres den" '(4/5), „Oriana" (6/5), Brazi lië: „Cap Palmas" (2/5), Canada „Maakefjell" (4/5), „Rijndam" (6/5), Chili: „Achilles" <4/5), Ke nya, Oeganda, Tanganjika: „Ferd. dc Lesseps" (1/5), Ned. Antillen: „Maron" (3/5), Nieuw-Zeeland: „Mainlloyd" (2/5), Suriname: „The- ron" (4/5), Verenigde Staten van Amerika: „Prinses Margriet" (5/5), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afri- ka: „Windsor Castle" (1/5), „Oran jefontein" (3/5). Inlichtingen beteffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Vrouwen staken verder In Brussel is een nieuwe poging om een einde te maken aan de staking bij de nationale Belgische wapenfabrie ken in Herstal mislukt. Na een ver gadering, die twaalf uur duurde en legen middernacht werd beëindigd, werd aangekondigd dat de ongeveer 3.000 arbeidsters hun staking zullen voortzetten. Zij hebben op 16 februari het werk neergelegd en eisen gelijke beloning voor mannen- en vrouwenarbeid. Busongeluk in Spanje Een bus met scholieren uit Malaga is gister avond in de buurt van Ronda van i de weg geraakt en dertig meter la- gei neergestort. Acht inzittenden verloren het leven en 40 werden ge wond. Bijna tien miljoen België na dert de 10 miljoen inwoners, zo blijkt uit cijfers van het Nationale Bureau voor de statistiek. Op 31 de cember van het vorige jaar bedroeg l.et aantal 9.499.234. ruim 71.000 meer dan het jaar daarvoor. De grootste provincie is Brabant, die met Brussel de 2.100.000 Inwoners overschrijdt. Komplot in Bolivia De rege ring van Bolivia heeft een samen zwering tegen de regering ontdekt. Op 1 mei zou een staatsgreep worden gepleegd. Verscheidene aanhangers van de vroegere president Paz Es- tenssoro zijn gearresteerd en er zijn wapens en documenten in beslag ge nomen. Bejaarden grijpen dief Een groep bejaarden heeft een man ge grepen, die diefstallen pleegde uit een groot aantal auto's in Boeda pest en naar wie de politie al lange tijd vergeefs naar zocht. Het blad Nepszava meldde, dat de gepensio neerde Gabor Palmai met enkele van zijn bejaarde vrienden vier nachten op de dief heeft gewacht op de vloer van een auto, die in, de theaterwijk van de Hongaarse hoofdstad geparkeerd stond. Drie nachten lang gebeurde er niets, maar de vierde nacht verscheen er een hand die een raampje opende en naar binnen reikte. Palmai en zijn vrienden grepen de hand beet en brachten de man naar de politie. Hij bekende in meer dan zestig auto's te hebben ingebroken. Demonstratie In Tam Toa Meer dan 1.000 personen hebben gisteren in het r.-k. dorp Tam Toa aan de rand van Da Nang een anti-commu nistische. pro-Amerikaanse bijeen komst gehouden. Er deden zich geen incidenten voor terwijl een ordelijke menigte op het kerkplein luisterde naar redevoeringen waarin werd ge waarschuwd voor de gevaren van het communisme. De hulp van Amerika en andere landen in de stryd tegen de Vietcong werd geprezen. Hogere defensie-uitgaven De Amerikaanse minister van Defensie McNamara heeft meegedeeld. dat president Johnson hem en minister ban Buitenlandse Zaken Rusk heeft opgedragen bij de Europese bondge noten aan te dringen op verhoging van de defensie-begrotingen. De oorspronkelijke opdracht hiertoe is indertijd gegeven door president Kennedy en Johnson heeft de op dracht herhaald, aldus de minister. Thomas C. Mann afgetreden De Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken Thomas C. Mann heeft zijn ontslag aangeboden aan president Johnson, aldus meldt de Washington Post. Volgens het blad heeft Mann zijn ontslag genomen om gezondheidsredenen. Reeds enige tijd was bekend, dat hij wenste af te treden, maar een bepaalde datum was nimmer genoemd. Ontslag De hoofden van de negen „voorbereidende" scholen van de Vrije Universiteit van Mexico te Mexico-Stad hebben hun ontslag in gediend uit protest tegen de wijze waarop de stakende studenten de rector van de universiteit hebben ge dwongen zijn ontslag te nemen en heen te gaan. De stakende studen ten bezetten nog steeds de meeste faculteitsgebouwen. De studenten in de handelswetenschappen, de tand heelkunde en de techniek zijn het evenwel niet met de stakers eens en willen college blijven lopen. Derde Chinese kernproef? De Amerikaanse geheime dienst heeft inlichtingen ontvangen, dat China binnenkort zijn derde kernproef zou I kunnen nemen. De eerste Chinese kernproef was op 16 oktober 1964, de tweede op 14 mei 1965. De twee- I dc explosie was krachtiger dan de eerste, die even krachtig was als de i ontploffing van de in 1945 op Hi- I rosjima afgeworpen Amerikaanse I kernbom. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Jaarvergade ring Coöp. Ver. voor Uitvaartverzor ging Leiden en omstreken. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Arsenicum en oude kant". 8 StadsgehoorzaalFeestavond Perso- neelsver. S.L.F. 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk)10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K C. van Oossanen. Antoniusclubhuls: Twenty Society oranje-feest mjn.v. The Shoes. 8 uur Den Burcht: Ons Grunnegerland. Opv. van „Ernst van de Llndebörg". 8 uur n.m. Van der Heijden: Receptie Ju- M. Sommei ing. 3-5 uwburg: Kon. Ver. speelt „Marlbel". 8 ZONDAG Dr. Van VoorthuljzenschoolPink stergemeente. Dordrecht. 3 ï"zSndJ „De ko .De io Ir. Dili Spr. dhr. W. Meyer 1 HAAGSE AGENDA (Van dond. 28 april t/m woe. 4 mei) DONDERDAG 28 APRIL Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. The gespreksavond. 8 BIOSCOPEN jamera: „Wiegelied voor jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Koninginnedag 11-5 uc nlnkUjke familie". Itudlo: „Leve de liefde". j«. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.(3 Lido: „Een man rat» «o 18 Jr. Dag. '2.30, 7 en 9.15 uur; ztó 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: ..Weekeind bij Duinkerken". 14] Dag. 2.30, 7.15 en 9.IS uur; zoc 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; woem dag 2.30 en 9.15 uur „SS-sadlsme' Trianon: „Thunderball". 14 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar: Dond. 8 uur, zond 9.15 uur ,L>e Butler' AlDe°Z recital Gertl Reiner. VRIJDAG 29 APRIL Kon. Sohouwburg. 20.15 uur. Haag- sohe Comedle, Vraag me niets. Dlllgentla. 20.15 uur. Nieuwe Kome die, Antigone. ZATERDAG 30 APRIL Kon. Sohouwburg. 20.15 uur. Haag- he Comedle. Zondag 1" Dlllgentla. 20.15 uur. die. De gevierde liefde. Oomedie, Prof. Bernhardi. MAANDAG 2 MEI Dillgentla. 20 uur. Haags Instrumen taal Jeugdensemble. DINSDAG 3 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Nieuw Rotterdams Toneel, Don Carlos. BIOSCOPEN Apollo. Derek Flint 1ste klas-6de dan. Asta. The great race. Al. Bijou. De liefde van een blondje. 18 jr uit binnen- en bulten - Fantomas slaat Judith. 14 Jr. Du Midi. Lady L. 14 jr. Euro Cinema. FX 18 op spionnen jacht. 13 jaar. Flora. Mysterie om vlucht 22. 14 jr. Hollywood. De maltresse van de duivel 18 jaar. rlterlon. Sandra. 18 Jr. Metropole. Thunderball. 14 Jr. Odeon The sound of music. A 1. OlymDia. Koningen van de zon. 14 Jr i Jr. n. 18 Jr 14 J: 14 Jr. _j gendarme St. Tronez. 14 jr. ;sa?e. Tonsecret DUboeti. 14 Jr. Roxv. Dodendans der Apachen. 14 Jr] Seinpost. Sam van hiernaast. 14 Jr Studio de Luxe. Le gendarme de ngels rond Billy the Kld. 14 laar. De Uitkijk. De verloofden. A.l. Prins Bernhard heeft gis teren een bezoek gebracht aan de Rijksluchtvaartschool op het vliegveld Lelde. De Prins m ge- I Gerard Plukkel (bekend van te- sprek met enkele leerlingen van levisiequiz „Tel uit je winst"), de school: van links naar rechts Ko Stuik en Jan Groen. Grensincident Radio-Conakry heeft gisteren melding gemaakt van incidenten aan de grens tussen Ivoorkust en Guinea. Enkele dagen geleden hebben twee gewapende mi litairen van Ivoorkust de Guinese grens bij Beila overschreden. Zij werden ontwapend en teruggezon den. Korte tijd later werd het Gui nese dorp Doubreila door ongeveer 500 militairen van Ivoorkust omsin geld. De militairen van Ivoorkust moesten zich echter terugtrekken. Zij verwondden een Guinese politie man ernstig en ontvoerden vier Gui nese grensbewakers, aldus de radio. Hogewoerd 175: Wachttorenstuj van Jehovah's getuigen. 4 en f" nm. Openbare lezing2.30 en I Oude Rijn 5 (Baptistengemeente Gem. voor oorspronkelijk christendoi Spr. evangelist N. v. d. Brugge, dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u, MAANDAG De Lakenhal: Receptie 200 Jaar Ck en Leembrug1 Telderskadt ter6Chool. 10. DINSDAG Oude Singel 238: Opening Tehn voor geestelijk gehandicapten. prof. W. B. Emery over „De laats ontdekkingen ln Saqqara. 8 u Schouwburg: De Timdeler club. Op Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m. WOENSDAG' Stadhuis (trouwkamer): Spreekw 1 sociale raadsvrouw. 4-6 uur nm. [er Willem de^ Zwijger laan 105: Baha!^, Vrijdag 8 uui, aan. ..Geheim agente ln Gibraltar". 14 Zondagmiddag 2.30 uur ..Snowfl de wilde witte hengst". Ai. TENTOONSTELLINGEN De LakenhalDag 10-4 uur; zot „De Ruif' (Janvosaensteeg 59): Te. oonstelllng grafisch werk van FTW j. van Batenburg. Dag. 10 uur v.m.- 5.30 uur n.m.; bovendien zaterdag- zondagavond 8-12 uur (t/m 14 niell Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg, 11] Clean Art, Hans Frlsch. Werkd. 11 voorm. 6 uur nam; zond. geslote (tot 25 mei). Legermuseum PesthulslaanMe' uitzondering van zatérdag van 10-4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: szoe dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden- Dag** lljks 10-5 uur: zond 1-5 uur RUKsm'lseum voor de geschied»» der natuurwetenschappen: Dag nu zond 1-4 uur Sociëteit Horua (Rapenburg 127) Fototentoonstel 1 lng Studentenver ,.w tena". Dag. 4-1 uur nm- |beh' z" dag en zondag) (tot 13 mei). Avond. en nachtdienst der apotheW Geopend voor spoedeisende geval»' Zulder ApotheeK Dammensehanswej telefoon 23553 De zaterdag-, zon™, avond- en nachtdienst van a R. van Breest Smallenburg te dorp wordt waargenomen door der Apotheek. «-^-■JÜKSInS 9.15 speel: daftst (of «lokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 our) Amsterdam hal- bew. 20 H 2 9 0.1 10 0.2 Stockholm half bew. Brussel Luxemburg licht bew. geh. bew. 10 0 9 14 10 0 Rome -waar bew 18 12 0 Barcelona licht bew. 18 12 0 half bew. 18 9 0 onbewolkt 19 11 0

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2