SPORT „Over elke uitslag van minder dan 5-0 ben ik ontevreden" Alleen de tijden tellen Krantenbezorger Opnieuw rumoer bij Celtic- Rangers TomOkkei naar Home Coach Wim Breu ing: Kloosterman klimt naar vierde plaats Sporttoto Alice van Haglieweyde liad weinig tegenstand n.fainK DONDERDAG 28 APRIL 1966 Bij tweede wedstrijd Glasgow Rangers heeft de overge speelde wedstrijd tegen Celtic in de finale van het toernooi om de Schot se voetbalbeker gewonnen met 1-0 (0-0). Het enige doelpunt werd gescoord door de Deense rechtsback van de Rangers, Kaj Johannesen. Het was eerste doelpunt in twee seizoe- Schots voetbal. Er waren 96.000 toeschouwers. In het stadion is een man overle den, kort voor het begin van de wed strijd. Vijftig personen zijn in zieken huizen behandeld voor kneuzingen en snijwonden, voornamelijk veroorzaakt door dringen. In het stadion zijn zes personen gearresteerd. Later zijn in de stad, waar het hele centrum geblokkeerd was, nog twin tig arrestaties verricht. De spelers Rangers moesten herhaaldelijk n balkon van een hotel verschij- waar duizenden aanhangers van de ploeg hen op een plein toejuich- Een aantal supporters van Rangers i bij het verlaten van het plein aan gevallen door aanhangers van Celtic. maar de politie was spoedig ter j plaatse en kon grote vechtpartijen verhinderen. De wedstrijd van zater dag had reeds drie doden gekost. LEIDSCH DAGBLAD Derde wedstrijd tussen Leeds U en Zaragoza t De dag na de Davis- Cupontmoe ting tegen Ierland zal Tom Okker per vliegtuig naar Rome reizen om deel te nemen aan de internationale tenniskampioenschappen van Italië die tot en met 10 mei duren. Hy werd door toedoen van partij dige beslissingen in de halve finales uitgeschakeld door Nicola Pietran- geli na een voorsprong van twee sets tegen nul. Okker ontmoet in Rome de meisjes Trudy Groenman, Betty Stöve en Els Spruyt, die zon dag reeds zullen afreizen. De drie meisjes komen na afloop van de in ternationale kampioenschappen van Italië uit in het toernooi om de Fe deration Cup. dat op 10 mei in Tu rijn begint. De tegenstander van Ne derland in de eerste ronde is Zuid- Afrika met Annette van Zijl, Esme Emanuel en haar dubbelspelpart ner Rossouw. Winnen de Nederland se meisjes, dan volgt als tegenstan der in de tweede ronde bekerhouder Australië met wimbledomkampioene Margaret Smith. Tom Okker keert na Rome naar huis terug om zich voor te bereiden voor de Davis-Cupwedstrijd tegen Zuid- Afrika. Aangenomen althans dat de wedstrijd voor de eerste ron de van de Europese zone tegen Ier land wordt gewonnen. Leeds United heeft gisteren op eigen veld met 21 (10) van het Spaanse Real Zaragoza gewonnen in de tweede wedstrijd van de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor jaarbeurssteden. De eerste ontmoeting was in een 10 zege voor de Spanjaarden geëindigd. De derde en beslissende wedstrijd wordt in Leeds gespeeld. Barcelona heeft gisteravond voor Een beeld van de tweede wed strijd voor de halve finales van de strijd om de Europa Cup voor Jaarbeurssteden De midvoor van Zaragoza. Marcenino. en de doelman van Leeds United vech ten op hoog niveau een duel uit. 50.000 toeschouwers op eigen veld de eerste wedstrijd tegen Chelsea in de halve finales van het toernooi om de beker der jaarbeurssteden gewonnen met 20. nadat de Spanjaarden bij de rust al met 10 leidden. De doe1- punten werden gescoord door Jose Fuste in de 35ste minuut en door midvoor Jose Zaldua drie minuten voor het einde. De tweede wedstrijd wordt op 11 mei in Londen gespeeld. Jan Hajer was ontroostbaar Wat een rustige, formele lo tingsbezigheid had moeten worden, eindigde gistermiddag op de Metsbanen in Scheveningen op een haar na met de uitsluiting van de na Tom Okker ongetwijfeld beste Nederlandse tennisser voor de wedstrijd tegen Ierland. Jan Hajer op rand van uitsluiting, Tegen het onopvallende decor van ijverig trainende Ieren en een lus teloos dubbel Okker/Van Eysden Fleury/Van Gelder speelden zich rond een half uur voor de loting een aantal dramatische gebeurtenis sen af. Allereerst de binnenkomst van de veel vroeger verwachte Jan Hajer en diens ontvangst door de nieuw benoemde Davis-Cup-aan- voerder Wim Breuking. Nederlander in bestuur I.O.C. De sinds het vorig jaar in het Zwitserse St.-Gallen wonende Neder lander J. W. (Hans) Westerhoff is op het congres van het Internatio naal Olympisch Comité in Rome met algemene stemmen gekozen tot secre taris-generaal van deze organisatie. De 52-jarige, in Indonesië geboren heer Westerhoff, die voor zijn ver trek naar Zwitserland in Wassenaar woonde, was voor de oorlog beroeps officier. Verwijten van de official, veront schuldigingen van de kant van Ha jer. Dan het vertrek van beiden naar de catacomben onder de tribunes en de terugkeer van een hevig geëmo tioneerde Jan Hajer. die niemand te woord wilde staan. Was de Eind- hovense sportleraar op het laatste moment buiten spel gezet? Verstek Het leek er op, vooral toen Hajer bij de loting verstek liet gaan. De conclusie lag voor de hand.Pro fessor Gotto, de vriendelijke Ierse aanvoerder, verrichtte de loting. De eerste partij van vrijdag: Tom OL'ker tegen Peter Jackson. De span ning steeg. Maar niet bij de onwe tende Ierse captain. Deze merkte doodleuk op: „Het vervolg kunnen v\e raden". „Nee voor alle zekerheid de briefjes openmaken", reageerde bondsadministrateur Van der Heul. Gotto pakte de briefjes en legde ze nonchalant op tafel. Op het tweede briefje stond de naam. Jan Hajer. Dus toch geen Piet van Eysden of Niek Fleury. Pas later kwam een aarzelende verklaring. Hajer tijdens de voorbereiding voor een belang rijke wedstrijd een lastig man voor zijn omgeving, maar misschien nog rceér voor zichzelf, heeft in de laat ste maanden zijn aandacht moeten verdelen tussen de tennissport en de opbouw van zijn sportschool in Eindhoven. Op de dag van de loting werd de elektrische leiding van zijn In de eerste divisie van de Engeise league zijn twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: Manchester United—Blackpool 2—1Sheffield Wednesday—Aston Villa 2—0. GOEDE START Timo MakinenPeter Harper en VAN BRIDGERS t ic Elford blijven „grote drie (Van een speciale verslaggever) Het ziet er naar uit dat het Neder landse bridgeteam in St.-Vincent een florissante tijd tegemoet gaat. Hoewel in de eerste wedstrijd tegen Italië het vooral Slavenburgs-Kreyns waren die het nogal lelijk lieten lig gen, ging het in de overige wedstrij den aanzienlijk beter. De vijf deel nemende landen, Italië, Amerika, Thailand, Venezuela en Nederland, moeten elk vier wedstrijden van 140 spellen tegen elkaar spelen; dagelijks speelt elk land twee of drie partijen van 20 spellen tegen elk ander land. Wanneer Nederland deigoede vorm van de eerste twee dagen te pakken houdt, is het helemaal niet onmoge lijk dat een tweede plaats in dit wereldkampioenschap wordt behaald. Dat Italië weer zal gaan winnen is haast wel zeker, als wij naar de voornaamste onderstaande begin- resultaten kijken: Italië—Nederland 72—25; Neder land—Nooi;d-Amerika 5345; Vene zuela— Noord-Amerika 32—56; Neder landVenezuela 4625; Italië Noord-Amerika 4117; Nederland Thailand 62—2. Slechts de pure snelheid telt ditmaal in Piet Nortier's Tulpenrallye. Steeds duidelijker gaan de vermoeide rijders de karavaan van 116 wagens is reeds gedund tot minder dan 90 equipes dat aan den lijve ondervinden. Ditmaal geen handicap formule, die de motor met een bescheiden vermogen helpt in het ongelijke gevecht tegen de supersnelle Coopertjes en de „kanonnen"die de pk's per tientallen tellen. nachtelijke uren kwam het einde voor de prominente Zweedse Lotus-equipe Soederstroem-Palm, tweede in de rangschikking der serie-tourwagens. Daarvoor hadden o.a. ook Rosenblatt en Himhof de strijd moeten staken. Circuit des Mines De Belgische amateur-wielrenner Gorez heeft gisteren de tweede etap pe van het Circuit Mines (Longwy- Verdun-162 km) gewonnen. Hij nam tevens de leiding in het algemeen klassement. De Nederlanders deden het eveneens bijzonder goed. De sterke Haarlemmer Jan van der Horst werd tweede, Nol Kloosterman Gegevens sporttoto van het afge lopen weekeinde. Aantal deelnemers 637.734. Inleg f 882.652,80. Beschikbaar aan prijzen f 291.275. Eerste prijs'f 160.201,25. Tien mel dingen van 13 goed, winnaars ont vangen per kolom bruto f 16.020. Tweede prijs f 87.382,50. Aantal meldingen 299. waarvan twee met twee kolommen. Uitkering f 290 per Derde prys f 43.691,25. Aantal mel dingen 3123, waarvan 34 met twee, vier met drie en twee met vier ko lommen. Uitkering per kolom f 13.75. (Leiden) vierde en Daan Holst (Am sterdam) vijfde. In het algemeen klassement is Van der Horst tweede en Kloosterman vierde. De uitslag: 1. Gorez (Belg) 4.21.07, 2. Van der Horst (Ned) 4.22,46. 3. Notaerts 7.39.46. 4. Kloosterman z.t., (Ned) 2.24.17, 5. Holst (Ned) zt. Algemeen klassement: 1. Gorez 7.38.07, 2. Van der Horst 7.38.37, 3. Notaris 7.39.46, 4. Kloosterman z.t„ Gallo (Fr) 7.40.28. De Brit Michael Wright heeft uit een veld van 112 renners de gisteren gehouden wielerwedstrijd Brussel— Verviers voor professionals over een afstand van 196 km gewonnen. Wright, die de afstand aflegde in 5 uur 3 minuten finishte met een voor sprong van 47 seconden op de Belg Walter Boucquet. Uit de groep van acht, die 1 min. 10 sec. na de win naar over de eindstreep ging, sprint te Willy Bocklant naar de derde plaats. De volgende plaatsen werden bezet door: 4. Huysmans (Belg.); 5. Monty (Belg.)6. Van Schil (Belg.) 7. Wim Schepers (Ned.); 8. Denson (G,-B.>; 9. Lacroix (Belg.); 10. Jan Hugens (Ned.). gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel ILeiden. Alleen de tüden gemaakt in de klassementsproeven zijn ditmaal voor de rekenkamer, die over het wel en wee van de rijders gaat beslissen, interssant. Gezegd moet worden, dat de ingevoerde scratch-formule alle bezwaren die er tegen zijn inge bracht ten spijt voor een onge kend felle strijd heeft gezorgd. Of de Scratch-formule door „ieder- ;n" als een vondst wordt beschouwd een geheel andere zaak. De serie tourwagens, het troetelkindje van de internationale automobiel-federatie, waarmee men de rallyesport nieuw leven hoopt in te blazen, vormen bij dit systeem namelijk overduide lijk een straf klasse. Timo Makinen kan met nog zo'n overmacht de ca tegorie van de serie tourwagens win nen, voor hem zal zaterdagavond op het slotfeest nooit het Finse volks lied, als eerbewijs aan de algemene winnaar, worden gespeeld. Het was dan ook verstandiger en vooral moediger geweest als de wed strijdleiding de titel vt Tijdens één van de tijdcontro- les in de Tulpenrallye 1966. in Morez. Frankrijk, hadden de Nederlanders Gijs van Lennep (bij de auto) en David van Lén- nep achter het stuur) even tijd om zich te ontspannen. winnaar" zolang er volgens scratch- formule wordt gereden, had laten vervallen. Laatste nacht Na de laatste nacht blijven Timo Makinen, Peter Harper en Vic Elford de „grote drie" van de Tulpenrallye. In deze laatste nacht hebben de Fin se Cooper-rij der en de beide Britten zich kunnen handhaven, zodat ze aangenomen, dat in de officieuze be rekeningen van de wedstrijdleiding geen fouten z'jn gemaakt de drie catagorieën die de Tulpenrallye telt, kort voordat de Nederlandse grens werd bereikt nog aanvoerden. In de (higeliijt Diepe indruk heeft het ongeluk op de deelnemers gemaakt, waarbij Nico Bos en diens echtgenote, controleurs van de Tulpenrallye, gisteravondhet leven verloren. De Amsterdammer, die een zeer bekend rijder was van nationale betrouwbaarheidsritten waarbij hij met Himp Wassenaar een equipe vormde, was op weg naspvzijn controlepost. In de omgeving van Thionville, gelegen bij de Frans-Lu xemburgse grens, kwam zijn wagen in botsing met een vrachtauto. Het ongeluk had voor de heer Bos en diens vrouw fatale gevolgen. ABN wint competitie tafeltennis De eindstanden luiden: Eerste klas: 1. Stadhuis 1. 12—89, 2. GOV 1. 12—84, 3. F188 1. 12—79, 4. ABN 1. 12—75. 5. RTC 1. 1240. 6. ROTA 1. 12—28, 7. MEBO 1. 12—25. Tweede klas: 1. Durisol 1. 14106, 2. GGV 2. 14—102. 3. F188 3. 14—82. 4. Stadhuis 2. 14—70, 5. ABN 2. 14—65 6. F188 2. 14—58. 7. GGV 3. 14—48. 8. Zaalberg 1. 1428. Derde klas: 1. RTC 2. 14—103, 2. MEBO 2. 14—101, 3. ROTA 2. 14—89. 4. Durisol 2. 14—84. 5. GGV 4. 14—62 6. Zaalberg 2. 1443 7. F188 4. 14—41. 8. Stadhuis 3. 1437. Vierde klas: 1. ABN 3. 16—120, 2 F188 5. 16—117, 3. GGV 5. 16—111 4. MEBO 3. 16—95, 5. F188 6. 16—80, 6. Zaalberg 3. 16—58. 7. MEBO 4. 16—54. 8. Durisol 3. 16—45. 9. Zaal berg 4. 16—39. Totaal-uitslag voor trofee: 1. ABN. 87 punten en tevens Trophee winnaar 1965-1966, 2. GGV. 81.4 pt 3. Durisol 78.7 pt„ 4. F188 76.2 p.. 5. RTC. 63 71.5 p.. 6 MEBO 68.8 p.. 7. Sadhuis 65.3 pt., 8. ROTA 58.5 pt. 9. Zaalberg 42 pt. JAN HAJER pas omgebouwde pand door de ge meente afgekeurd. De Eindhovenaar probeerde de zaak te regelen en kwam zodoende te laat in Scheve ningen aan. Breuking. de eerste •oerder sinds drs. Lijsen, die werkelijk probeert gezag uit te oefe- len over zijn jongens, wachtte uren ergeefs en nam aanvankelijk het besluit Hajer niet op te stellen. Gelukkig Het is voor Nederland een geluk kige bijkomstigheid, dat Ierland als i (ennisnatie niet veel tc betekenen I heeft. Na een dergelijke affaire en het feit dat Okker meer dan twintig prikken kreeg om een eventuele 1 allergie voor hooikoorts vast te stel len, zou men anders allicht verwach ten, dat Breuking zich zondag na afloop van de ontmoeting ten twee de male kwaad zal kunnen maken. Hij profeteerde immers: „Over elke uitslag van minder dan 50 zou ik zeer ontevreden zijn. Overigens: na afloop van de lo- ting leek de vrede definitief gete kend. Breuking ging zich verkleden J om een partijtje te slaan tegen. [Jan Hajer. De loting luidt: vrijdag 29 april: j Tom OkkerPeter Jackson, Jan Ha jerMichael Hickey: zaterdag 30 april: dubbelspel: zondag: Tom Ok- ker—Michael Hickey, Jan Hajer tegen Peter Jackson. Tiemen Groen zegeviert Op een wijze zoals men dat van een klasse-achtervolger mag ver wachten heeft de Fries Tiemen j Groen gisteren de vierde etappe van I de Ronde van België voor amateurs op zijn naam gebracht. De wereld kampioen der amateur-achtervolgers sprong twee kilometer voor de fi- nisch in Laeken (Hoei-Laeken 110 kilometer) weg, „pakte" 50 meter en behield die op zeer fraaie wijze tot het eind. Alle Nederlanders zaten in het grote peloton, dat een ach terstand van vier seconden op Groen had en waarvan de Limburger Har ry Steevens de sprint won. Een an dere Nederlander, de Brabander Jo van Seggelen, blijft liever in het al gemeen klassement. De uitslagen: HoeiLeaken 110 kilometer. Het algemeen klassement luidt: 1. Van Seggelen (Ned) 13.29.10; 2. Mintjes (.België) 13.29.18; 3. Brou wer (Ned) z.t,; 4. Weckx (België» 13.29.25; 5. Cools (Belg) 13.29.26; 6 Steevens (Ned) 13.29.30; 44. Groen (Ned) 13.32.16; 48. Vianen (Ned) 13.32.46; 85. Tesselaar (Ned) 13.47.39. Twee landen, die zich niet ge plaatst hebben voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, Oost-Duitsland en Zweden, speelden gistermiddag in Leipzig voor 45.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd. De Oostduitsers zegevier den met 41. REMISE De achtste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Petrosjan en Spasski, is na 24 zetten geëindigd in remise. De stand is nu 4%3'-2 in het voordeel van Petrosjgn. 'andaag 1 Koersen op Dnindigt (Van i medewerker). Advertentie De voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité, Brundage, heeft meegedeeld dat het comité voor nieuwe leden een leeftijdsgrens van 72 jaar heeft vastgesteld. Deze grens geldt niet voor degenen die reeds lid zijn. Brundage zelf is 78 jaar. Twee grote kanspaarden, n.l. Captain Double K en Attila, lie ten gisteren in de internationale draverij verstek gaan en daardoor had de in prima vorm zijnde Alice van Hagheweyde veel minder te genstand te duchten. Ondanks de 20meter extra handicap bracht Bouwhuis zijn paard spoedig aan de leiding en kwam geen moment in gevaar. De slotaanval van Ba rones Spencer K, die overigens een goede verrichting toonde, werd afdoende bedwongen en gaf haar het tweede geld vóór een wat verrassende Woudsnip S. De door Harry Pools gestuurde Dumas leverde in de openingsdraverij een goede prestatie. De Vrijdag-zoon nestelde zich vrij gauw op de ere plaats en zegevierde overtuigend in 1.29.1 km tijd. Dinka klopte Dougalls Sterns S voor de tweede plaats. Jan van Dooyeweerd triomfeerde 2 maal. In de Enkhuizenprijs stuur de hij de goede Diogen voor een ver rassende Brutus Stuermann als eer ste voorbij de rechterstoel en in de daaropvolgende draverij bleef hij van start tot finish met Edelpapagaai S heer en meester over Erota en Dolf. Ook Guus Knijnenburg smaakte tweemaal het zoet der overwinning. In de Hillegomprijs werden twee kanspaarden. Double v. d. Lente en Baron Hollandia, uitgeschakeld. Guus zegevierde verrassend met Alpenraaf S (w. f 19.30) voor Blauwe Valk S Benno Signal. Met Allegonda's Juweel leverde Guus een fel eindgevecht in de Noot dorpprijs tegen Matthijs Lange met Crony v. d. Lente, die Allegonda 1.23.8 in haar voordeel besüste. Een bijzonder tactische koers reed leerling v. d. Lubbe met Ellen Ting a in de Voorschotenprijs. Hij bracht zijn paard voorzichtig van start leverde een voortdurend gevecht te gen de steeds aanvallende Amora Guy, die v. d. Lubbe met succes in zijn voordeel besliste. Voor Benjamin Olivier, die 60 meter had moeten ge ven, bleek de taak iets te zwaar en deze werd uitstekende derde. In de ren voor amateurs en ama- trices triomfeerde Kommers met Quelle Musique op zekere wijze met lengte over een verrassende Re- II en in de Aquilonprijs zege vierde Happy Jinks (v. Dijk) na he vige strijd met een halslengte ver schil over Lydia (Vandeuren), het paard van de Noordwijkse fokker eigenaar F. J. Frowein. Uitslag en Stern S. Tot.: wi. f2.50. pl 1.30. 2.20, koppel 5. cov. 6 40 Bnkhuizenprijs: 1. Diogen (J Dooyeweerd(1.23.4); 2. Brutus Stompwijkprtjs: 1 Edelpapegaat S (J. 3.50. 2. 2. koppel 15.30, Zilo. Tot.: wi. f 2.30. pl. koppel 4 60. cov. 3 90. Sassenhelmprijs: 1. Altce van Haghe weyde 'V *-<-» - - 1. f 2.2o, pl. 1:20, Bouwhuis) 3. Woudsnip S. Tot 0. 1.40, 2.20. koppel Ellen Tlnga (R y. J. v. d Lubbe» (1.29.2); 2 Amora Quy; 3. Benjamin Olivier. Tot.- wi f 2.90, pl. 2.90. 3.10, 2.80. koppel 4.10 cov. 9.60. Ocean Swell-prijs: 1. Quelle Musique s v Rei --HPrrr 3. 3.40, koppel 12.90, f2.30 (stal). 1.40. koppel 2.50. cov. 3.7o, trie Totallsator-omzet f 164.316

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19