Hollandse en Duitse ruimtevaartexperts in Oldenzaal hi reen MET EEN ENKEL WOORD LFTDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 APRHj, Voor tweede symposium (Van onre redacteur ruimtevaart) De activiteiten van Nederland in de internationale samenwerking op het gebied van ruimtevaart manifes teren zich niet alleen in de grotere Europese organisaties, ook in de be perktere Nederlands-Duitse contac ten. Onlangs werd daarvan getuige nis afgelegd op een expositie in Ven- lo, waar een gezamenlijk Nederlands- Duits ontwerp voor een astronomi sche kijker in een kunstmaan werd getoond. Op meer theoretisch terrein trad deze samenwerking het afgelo pen weekeinde weer aan het licht tijdens een ruimtevaartsymposium, dat door het Hermann Oberth Ge- sellschaft in Oldenzaal was georga niseerd. Een van de aanwezigen was de naamgever van de organisatie, prof. dr. Hermann Oberth, een van de Duitse leermeesters van de hui dige topfiguur van het Amerikaanse ruimtevaart programma Wernher von Braun, en tevens een van de Euro pese pioniers van de raketontwikke ling die geruime tijd voor het Hltler- bewind wees op de mogelijkheden van ruimtevaart met behulp van toen nog als fantasie beschouwde krachtige raketten. De ontwikkeling van het ruimte onderzoek in ons land werd tijdens dit tweede Oldenzaalse symposium in 1964 werd het eerste gehouden) besproken door ir. H. A. Maseland van het Laboratorium voor Ruimte onderzoek in Utrecht, waaraan thans Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK Bedankt voor Oude Tonge (toez.) J. Noltes te Slikkerveer voor bijstand in bet pastoraat te Heemse A. H. NiJ- Aaogenomen naar Gramabergen M. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Blija J. T. Oldenhuls. kand. te Drachten Bedankt voor Al- blaseerdam-Nieuw-Lekkerland B. Wes- seling te Smilde. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Alpben aan den Rijn M. C. Tanls te Barendreoht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Zaandam H. R. Timmer man te Amsterdam-West. REM. BROEDERSCHAP Beroepen te Rotterdai Koning Constantijn bij de Paus Koning Constantijn van Grieken land en zijn gemalin, Koningin Anne Marie, zijn zaterdag door de Paus in particuliere audiëntie ontvangen. De audiëntie vond plaats in de bibliotheek, bij de deur waarvan de Paus de vorstelijke personen tege moet kwam. De Paus drukte de koning en de Koningin de hand. Zij maakten een buiging, doch knielden niet en kusten niet de ring van de Paus, zoals ge bruikelijk is voor rooms-katholieken die in auclientie worden ontvangen. De Koning en de Koningin van Grie kenland zijn nJ. Grieks Orthodox. Over en weer werden geschenken uit- SOLIDAIR MET WYSZYNSKI In een poging tot verzet tegen de communistische pogingen om een scheuring in Polens r.-katho lieke hiërarchie teweeg te bren gen hebben de Poolse bisschop pen een verklaring van solida riteit met kardinaal Wyszynski getekend, aldus hebben kerke lijke hoogwaardigheidsbekleders gisteren onthuld. Het nieuws van deze solidariteits verklaring, die op het ogenblik de ronde doet bU de priesters, werd we reldkundig op het ogenblik, dat de 65-jarige kardinaal het doelwit was van een nieuwe verwoede aanval op zfjn persoon. De Inhoud van de verklaring is niet verkrijgbaar, maar volgens één van Polens vooraanstaande prelaten, aartsbisschop Roleslaw Kominek van Wroclaw, is het een spontane brief van trouw aan de kardinaal. Het episcopaat heeft de brief opgesteld toen de primaat de lunch gebruikte. Toen hij de inhoud van de brief ver nam toonde hij zich bijzonder ge roerd. De Westduitse bisschoppen, die de viering van het duizendjarig bestaan van de R.-K. Kerk in Polen niet hebben mogen bijwonen, hebben op geroepen tot speciale gebeden als teken van verzoening tussen de Pool- bc en Duitse volkeren. Een verklaring, uitgegeven door de aartsbisdommen Mlinchen en Frei- sing, die onder leiding staan van kar dinaal Döpfner, luidde dat er in heel Duitsland missen zullen worden ge houden ter herdenking van het Pool se jubileum. De Duitse bisschoppen verklaarden opnieuw het Poolse aanbod te aan vaarden om de breuk tussen hun vol keren te vergeten die is veroorzaakt door de vervolging door de Duitse nationaal-socialisten vijftig medewerkers verbonden zyn. Dit laboratorium draagt veel by tot de ontwikkeling, onder meer door lancering van sonderingsraketten in Suriname en op Texel. Nauwe sa menwerking bestaat met andere Europese landen waaronder Duits land en met de Amerikaanse organi satie voor lucht- en ruimtevaart Na- sa. Voorts wees ir. Maseland op de Nederlandse activiteiten in het ka der van de Eldo, de Esro en het Es ter. dat binnenkort van de tydelyke huisvesting in Delft verhuist naar de definitieve vestiging in Noordwijk. Op zuiver theoretisch terrein lan ceerde de voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Ruimte vaart prof. ir. dr. J. M. Kooy uit Bre da een nieuwe theorie over de zwaar tekracht, die gezien zou kunnen wor den als een overal in de kosmos aan wezige straling van nog onbekende aard. De druk daarvan zou worden afgeschermd door op korte afstand aanwezige grote hemellichamen, zo dat een indruk ontstaat dat deze he mellichamen andere voorwerpen aantrekken. Deze aantrekking is ech ter niet anders dan de niet door te gendruk opgeheven stralingsdruk in de richting van het hemellichaam. Eveneens op theoretisch terrein la gen voordrachten over juridische as pecten met betrekking tot de ruim tevaart en over onderzoekingen die nog niet direct praktische toepassing in de ruimtevaart kunnen hebben. Voorts werd gesproken over de ont wikkeling van eigen Nederlandse ra ketmotoren, problemen rond de ge wichtsloosheid en de ontwikkeling van het ruimteonderzoek in Duits land. Jaarbeurshallen vijf dagen Mammoet- supermarkt Een mammoet-supermarkt voor de 85.000 Nederlandse detaillisten in gi oenten en fruit, vlees en vleeswa len, horecabedrijven, kantinehouders, poeliers, bakkers en drogisten is de 15e internationale vakbeurs voedings- en genotmiddelen „Roka", die vanochtend door minister Bies heuvel in Utrecht wordt geopend. Byna 800 fabrikanten uit 28 lan den verdeeld over ruim 400 stands hebben op 38.000 vierkante meter ex positieoppervlakte in de Margriet hal, Marykehal, Bernardhal, Irene- hai en een deel van hal C. hun produkten en artikelen gegroepeerd. De inzending uit de Verenigde Sta ten is met byna 1200 vierkante me ter de grootste. De Amerikanen zyn present met een uitgebreide voedsel- show, waarvoor zy kosten noch moeite hebben gespaard. De Ameri kanen laten zelfs elke dag vers voed sel overvliegen. De Roka afkorting van Rotter damse kruideniers) is als bescheiden beurs met 41 deelnemers en 630 be zoekers in 1947 in Rotterdam begon nen. De Roka, die sinds een aantal jaren in Utrecht wordt gehouden, is thans uitgegroeid tot de grootste ma nifestatie op het gebied van levens middelen in Nederland en een van dc allergrootste ter wereld,. Het Is geen publiek-beurs, zodat primair wordt gerekend op de komst van de 85.000 detaillisten en hun aan hang. Van Amerikaanse zyde werd aan het symposium medegewerkt door het beschikbaar stellen van enkele zeer boeiende en instructieve films. Helaas zyn toezeggingen van Russische zy de, om op soortgelyke wyze tot het symposium by te dragen niet geho noreerd. De Russen zyn niet ver schenen en hebben geen filmmate riaal gezonden. Met het kopen van een houder met 12 doosjes lucifers heeft Prins Bernhard zaterdag het startsein gegeven voor de landelijke actie Scouting 67' Welp Jan Schoeler 10 jaar) mocht de houder aan de Prins overhandigen. Duitse jongens op rooftocht in ons land In het politiebureau In Wormer zijn ingesloten een zestienjarige elec- trlclen en een achttienjarige caros- seriebouwer, beiden uit de Duitse plaats Mulheim. Het tweetal kon dit weekeinde in Arnhem worden gehouden, nadat het een strooptocht door ons land had ge houden, waarby ze verscheidene auto's stalen en onder andere inbra ken pleegden in Jisp, Hillegom, Noordwijk, Sassenheim, Ter Aar, Alphen aan den Rijn en Bodegraven, waarbij ook winkelkassa's ont vreemd werden. Het tweetal kwam tien dagen ge leden in een gestolen auto uit him woonplaats naar Nederland. Ze i gen en kregen onderdak by een kruidenier in Jisp, kennissen de ouders van een der jongens. De gastvrijheid werd slecht beloond, v.ant het tweetal bleek de volgende morgen vroeg vertrokken te zyn met medeneming van zevenhonderd gulden. Toen ze enkele dagen later terug keerden in Jisp, wisten ze maar ne aan arrestatie te ontkomen. Hun wagen met Duits nummerbord had den ze in Amsterdam achtergelaten en daar een andere auto wegge nomen. In Wormerveer ruilden de auto opnieuw om. Ook in Katwyk en in Groningen hebben de jongens gestolen auto'; uit benzinegebrek omgewisseld voo; andere. Met de in Groningen gesto len auto belandden de jongens in Arnhem, waar ze 's-nachts slapend door een politiepatrouille werden aangetroffen. Het tweetal is overge bracht naar Wormer en zal woens dag worden voorgeleid voor de offi cier van Justitie uit Haarlem. Overigens schynt ook een serie andere inbraken in de Rynstreek (Zoeterwoude, Leiden en Alphen aan de Ryn) te zyn opgelost. De po litie in Deventer heeft een paar Amsterdamse knapen aangehouden, die ervan verdacht worden een auto gestolen te hebben, zy schynen het ook te zyn geweest, die eertyds de Rynstreek onveilig maakten met hun minder aangename praktyken. Probleem Noorse studenten in Nederland Het Tweede Kamerlid Koekoek 'BP) heeft uitgaande van feit, dat enige Jaren geleden door de Noorse regering een studentenstop is uitgeschreven als gevolg waarvan aantal van diegenen, die niet aan de gestelde eisen voldeden, naar Ne derland kwam om hier aan de uni versiteit te gaan studeren, gevraagd de minister van Onderwys en Wetenschappen of hy maatregelen kan nemen, dat aan Nederlandse universiteiten, als er niet voldoende plaatsruimte is, in de eerste plaats Nederlandse studenten worden toege laten. De heer Koekoek vraagt dan of het waar is dat alleen al aan de Groningse Ryksuniversiteit het aan tal buitenlandse studenten in de hon derden loopt, terwyl er niet voldoen de plaats is voor Nederlandse studen ten. „Subsidieert de Nederlandse staat op deze wyze niet", zo vervolgt het Kamerlid, „het Noorse universi taire onderwys met enige tientallen miljoenen guldens per jaar?" (Wy tekenen hierbij aan dat van ministeriele zyde reeds maatregelen zijn getroffen om het aantal buiten landse studenten te beperken, met name t.a.v. dergeiyke gevallen als in deze vragen genoemd. Red. LD.). Weer ontploffing in Indiase trein Negenendertig personen zijn za terdag omgekomen toen een explo sie een passaglerstrein vernielde op het station van Diphoe, op onge veer tweehonderd kilometer van Gauhati in de Indiase staat Assam. Voorts zijn 65 personen In het zie kenhuis van Diphoe opgenomen. Ve len van hen zijn er zeer ernstig aan toe. Woensdagavond is een passagiers- trein in het station van Loemding vernield, op dezelfde lyn. Toen kwa men 56 personen om het leven. De Indiase regering heeft beves tigd dat de explosie in Loeming het werk is geweest van Naga opstande lingen. Mogeiyk is ook de ontplof fing van zaterdag een daad van sa botage door de Naga's die op deze lyn in de afgelopen twee maanden drie treinen hebben vernield waar bij in totaal 123 personen de dood hebben gevonden. Oe Thant spreekt in Londen over kwestie-Rhodesië Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties is vandaag ln Londen aangekomen voor besprekin gen over Rhodesië met premier Wil son en de minister van Bultenland- ses Zaken Stewart. In de Britse hoofdstad verwacht men, dat Wilson Thant zal verzoe ken te wachten met nieuwe pressie van de VN op Rhodesië om de Britse regering in staat te stellen haar onderhandelingen met Zuid- Afrika voort te zetten. In dit ver band wordt eraan herinnerd, dat nieuwe besprekingen over de Zuid- afrikaanse olieleveranties aan Rho desië binnenkort zullen worden ge voerd tussen de ambassadeur van Engeland in Pretoria en premier Verwoerd van Zuid-Afrika. De tanker Ioanna-V is gisteren in de haven van Beira, in Port Mozam bique, aangevaren door een Brits vrachtschip van 9.000 ton, zo meldt de Zuidafrikaanse radio. De achter steven van de tankboot is beschadigd. De Ioanna-V arriveerde op 5 april in Beira met een voor Rhodesië be stemde lading olie, die echter niet gelost is. sportief rijplezier voor jonge is er el een voor 1995.- en.„ v Vespa-dealer is dichtbijI mensen VESPA.dealer voor Leiden en omstreken GEBRS. HUISMAN HOGEWOERD 66—68 TELEFOON 0171(Uj|] Touwtje uit brievenbus - geld weg Tijdens afwezigheid van de be woners is zaterdagmiddag uit een perceel aan de Hooigracht in Leiden de bak van een muntmeter, inhou dende veertig gulden, ontvreemd. Het was voor de dief niet moeilijk om de woning binnen te komen, aan gezien het bekende touwtje uit de brievenbus bengelde. JONGEN REDT JONGETJE (Van onze Venlose correspondent) Met gevaar voor eigen leven heeft de veertienjarige Jan van Din teren in de Maas in Venlo het leven ge red van de vyfjarige Ruud Cartigny. Het knaapje speelde aan de rand van een ondergelopen kade. Opeens tuimelde het kind in het ca, zes me ter diepe water. Uitgezonderd Jan van Dinteren was er niemand in de buurt, om het kind te redden. Jan bedacht zich geen ogenblik en sprong toe. Hy wist meteen de kleuter te pakken en aan de kant te brengen. De vader van het geredde kind gaf aan Jan van Dinteren een bankbil jet van 25 gulden voor zyn koene daad, waarop de redder meteen naar een winkel liep, om daar voor vier entwintig gulden negentig een paar schoenen te kopen, welke hy al lang zo gTaag gehad had willen hebben. Kettingbotsingen in Velser tunnel De Velser politie heeft vanmorgen van kwart voor acht tot kwart voor tien de handen vol gehad om het verkeer door de tunnel in goede ba nen te leiden. In de westerbuis deden zich twee kettingbotsingen voor, by elk waar van ongeveer tien auto's betrokken waren, terwyl in de oosterbuis enke le kleinere aanrydingen, telkens tus sen twee wagens, waarby in totaal eveneens ongeveer tien voertuigen betrokken waren, plaats hadden. In beide buizen kon het verkeer slechts over één rijbaan worden ge leid hetgeen uiteraard opstoppingen veroorzaakte. Tegen tienen was de toestand weer normaal en kon de balans worden opgemaakt. De persooniyke ongevallen bleven beperkt tot een automobilist, die een hersenschuffing opliep, en wat sny- andere kleinere verwondingen by andere betrokkenen. Drie auto's moesten als afgeschre ven worden beschouwd, terwyl de andere voertuigen schade van be perkter omvang kregen. Relletjes in mars in Dublin Gisteravond zyn zes personen on der wie een politieman, in een zie kenhuis in Dublin opgenomen na botsingen tussen aanhangers van net buiten de wet gestelde Ierse republi keinse leger (IRA) met de politie. De politie verrichtte verscheidene ar restaties. Ongeveer duizend betogers met een blauwe IRA-vlag waren naar het centrum van de Ierse hoofdstad ge marcheerd (50 jaar geleden begon de opstand tegen het Britse bewind in Ierland)By de ongeregeldheden, die een uur duurden, waren 200 politie mannen ter plaatse. Familieberichten (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Kooy mans—Gostelie, dr. Den Haag. Getrouwd: S. Melser en F. van den Haam, Den Haag; P. Dorhout Mees en H. van Lier, Aerdenhout; E. Blackstone en L. Poldervaart, Sche- veningen. Overleden: L. W. Strick van Lln- schoten, mn, 77 jr, Krimpen aan de Lek; J. J. A. Tielung. mn. 77 jr, Leid- schendam; G. H. van Dyk—Rovers, vr, Den Haag: J. C. Koenders, mn, 67 jr, Amsterdam; J. G. BeydalsDe Jong. vr; Naarden. A. C. Oltmans, mn, 71 jr, Huis ter Heide. BINNENLAND Veldkamp ln Madrid De Ne derlandse minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, is gisteravond voor een officieel bezoek van drie dagen in Madrid aangekomen. De minister, die vergezeld was van zyn staatsecretaris dr. J. F. G. M. de Meyer zal met Spaanse functio narissen spreken en bezoeken bren gen aan plaatseiyke sociale instel lingen. Presidente C.N.V. overleden In haar woning in Utrecht is gister ochtend na een ziekte van zes we ken op 47-jarige leeftyd overleden mej. P. van der Meulen, presidente van de vrouwenbond van het Christe- lijk Nationaal Vakverbond en hoofd van de sociale afdeling van het so ciaal fonds draagt elkanders lasten. Kind aangerand Zaterdagmid dag heeft een tot nog toe onbeken de man in de Jan van Eeckhoud- straat in Horst een byna vierjarig meisje in 'n in aanbouw zynde wo ning gelokt en het kind daar aange rand. Van de dader ontbreekt elk spoor BUITENLAND Keizer Haille Selassie op Jamai ca Militairen moesten Keizer Haile Selassie van Ethiopië zater dag beschermen tegen een opdrin gende menigte, toen hy zich per trein van Kingston naar Spanish Town, de vroegere hoofdstad van Jamaica, wilde begeven. Het waren voorname- lijk leden van een sekte, die de keizer als een godheid beschouwt. In Spanish Town moest de politie een aantal leden van deze sekte met traangas verdry ven. Twee mensen werden hierby ernstig gewond en drieenveertig, onder wie drie politie mannen. liepen ichte verwondingen op. De keizer reisde gisteren van Jamaica naar Haiti. in de eerste helft van mei in Cairo verwacht, zo meldt het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten. De Russische leider zou op 9 of 10 mei aankomen. Dappere vrouwen Een geheel uit Indiase vrouwen bestaande groep bergbeklimmers is erin geslaagd de top van de 6.700 meter hoge Kok tang, in het Himalajagerbergte, te beklimmen. Brandt prijst piloten Burge meester Brandt van West-Beriyn heeft zaterdag de twee Russische pi loten geprezen die hun vallende straalvliegtuig op zes april ln een meer in West-Berlyn hebben doen terechtkomen. Brandt, die een rede voor de televisie hield, zei: „wy kunnen aannemen, dat de twee in de beslissende minuten zich het gevaar bewust zyn geweest van het neer storten in een dichtbevolktew yk en daarom het vliegtuig in samenwer king met hun basis het toestel in het meer hebben laten storten. Dat betekende dat zy hun eigen redding uitsloten", aldus Brandt. „Ik zeg dat als dankbare erkenning van hun op offering waardoor een ramp is voor komen". Na Gromlko'g bezoek De Ita liaanse minister van Buitenlandse Zaken, Fanfani, heeft een uitnodi ging van zyn Russische ambtgenoot Gromiko, die een bezoek aan Italië heeft gebracht, aanvaard voor een bezoek aan Rusland op een nog vast te stellen datum. Beide landen spre ken hun bezorgdheid uit over de toestand ln Vietnam, welke zy een ernstige bedreiging voor de vrede noemen. Ze wyzen op de noodzaak van een overeenkomst over algeme ne en volledige ontwapening onder doeltreffende controle en spreken zich ook uit voor beperkte ontwape ningsmaatregelen. Ze zullen verder nog besprekingen voeren over sa menwerking by speurwerk op land bouwgebied, bevordering van het we derzijdse toerisme en een consulair j verdrag. Behanger reedi op hoofdagent Een 28-jarige Utrechtse behaq is zaterdag in de Domstad op hoofdagent van politie ingereden, dat deze hem om zijn naam had vraagd. Even later slaagde de hooi agent er, na een worsteling, man te overmeesteren. Hij is op| sloten. De behanger had een verkeeti stopping veroorzaakt in de Vo straat by de Neude, waar hy auto zodanig had geparkeerd geen auto meer kon passeren. 1 de behanger by zyn auto kwam een blik benzine vroeg de hoofdai hem de wagen even aan de kant zetten, zodat wachtende bussen den konden ryden. De man stoorde zich aan dit verzoek en ging verder het volgieten van de tank. Toen klaar was en wilde wegrijden, n de hoofdagent zijn naam voor opmaken van procesverbaal, automobilist weigerde, reed even i teruit en gaf toen vol gas. De hooi agent bevond zich op dat mom voor de auto om het kenteken te: teren. Hij sprong snel opzij, waard hy er, allen met kleerscheuren (i de pantalon) toch nog goed vu kwam. In de auto van een burg begon de hoofdagent de achten ging. Even later moest de beham stoppen. De hoofdagent stapte a over in zyn auto, dwong hem een parkeerterrein te ryden en wy derde daar het contactsleutel) De bestuurder trachtte te ontta men, waarby een worsteling oo stond. Met assistentie van andere p litieagenten kon de man tenia worden overmeesterd. eidóe CïQcfenda MAANDAG Lakenhal: Concert Kon. Ned. Toon- kunstenaarsver. 8 uur n.m. Middelweg 38: Ledenvergadering ,Het Groene Kruis". 8 uur n.m. Rest. De Doelen: Leldse Amateur- fotografenvereniging. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. 10 Jaar c&ba- t Tingel Tangel. 8.15 uur nm. Steenschuur 6: Spirit lach Genoot schap. Spr. mevr. Lllbklng-v. d. Pyi. Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland. Kleurenfilm „Van hond tot hond". 8 ït (Het Witte Huls): Stichting voor Huishoudelijke- en Ge- zlnsvoorllchtlng. Inleiding door dr. P. v. d. Broek over „Televisie en de Invloed hiervan op het gezin". 8 u nm. pstgeest Witte Huis: Leden vergadering aid. Rynland, Ned. Roode Kruis. 9 uur nm. DINSDAG Aula Du Rleuschool: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zljlatra. 8 u. nm Den Burcht (koffiekamer): Jaarver gadering Leldse Bond van Huls- en Grondeigenaren. 8 uur nm. De Lakenhal: Ver Oud-Lelden. Spr. J. A. Bronge-rs over „Luchtfoto en ar cheologie". 8 uur nm. Geb. voor Chr. Soc. Belangen: Le denvergadering Leldse Tuiniers- en Bloemistenver. D. E. V. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Schouwburg: Kon. Ver. LitterliS crum" speelt Marl bel". 8 uur ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenschool: stergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175Wachttorei Openbare lezing: 2.30 t i 6.3(1 Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7J0 dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u BIOSCOPEN Studio: „Leve de liefde". 18 jr, D 2.30, 7 er ei 9.15 x Lldo: Top-secret Djiboetl". 14 Jr. D 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30,4) Camera: „Een i het water". II Diepe afschuw Het Verbond van Engelse journalisten heeft zyn „die' pe afschuw" uitgesproken over he feit dat een Brits blad, „News of the world", een overeenkomst had ge sloten met de kroongetuige in het moordproces in Chester, David Smith. In een op zyn jaarvergade ring in Scarborough aangenomen motie veroordeelt het verbond de daad van dit blad. Overstroming in Texas De ri vieren in het noordoosten van Texas zyn door de zware regenval van de laatste dagen buiten hun oevers ge treden, waardoor bruggen zyn weg geslagen en het spoorverkeer zondag gestaakt moest worden. Er zyn ver scheidene doden te betreuren. Politie-rover De Westduitse po litie heeft zondag bekendgemaakt, dat zy opnieuw een van haar eigen le den als rover heeft ontmaskerd, de derde in korte tyd. In Hamburg werd een 20-Jarige leerling-politieman aangehouden, die tezamen met een jonge arbeider de laatste vier we ken kostbaarheden heeft gestolen uit ongeveer veertig auto's. Ongeveer een week geleden werd in Pader- born een 32-jarige politiefunc tionaris by inbraak in een ju weiiers- winkel op heterdaad betrapt. Op 2 maart werd in Hamburg een poli tieman tot twaalf jaar gevangenis straf veroordeeld wegens negen bankovervallen. Morning Star Met een druk op een knop liet de 84 Engelse oud actrice Dame Sybil Thorndike gister avond 't eerste nummer van 't nieu we communistische dagblad Morning Star van de pers laten rollen. Het uit zes pagina's bestaande blad, een herziene versie van de Daily Worker, begint met een oplage van 120.000 Dame Sybil (geen-communistische) zei by de lnwydingsceremonie „Naast een oude socialiste ben i ook lid van de Anglicaanse kerk en pacifiste en de heer Marx zou dat waarschyniyk niet prettig gevonden hebben". De „Worker" had een op lage van ongeveer 60.000 exempla ren. Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Mode show Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nm. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk): K. en O. Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Brlër mm.v. Jaap Stotljn en Henk Oegs (Wijkgeb. de Kem- penaerstr. 42): Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nm. WOENSDAG Chr. Techn. School (Joh. Wagenaar- laan) Stichting slagersvak onderwys. Ouderavond (met demonstraties) Schouwburg: Kon. Ver, „Lltterls Sa crum" speelt „Marlbel". 8 uur nm. Sociëteit Hor us (Rapenburg 127): Opening fototentoonstelling Studen tenver. „Catena". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (koffiekamer)Jaar vergadering Ned. Bond van Gepensio neerden. 2.30 uur nm. Stadhuis trouwkamer)Spreekuur Ver. Postzegelverzamelaars. 8 Willem de Zwljgerlaan 105: Bahal- Schouwburg: K. en O. Nieuw R'd Toneel „Arsenicum en oude kant Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- Schouwburg: K. en O. Nieuw R'dams Toneel „Arsenicum en oude kant". 8 Stadsgehoorzaal: Feestavond Perso- neelsver. S.L.F. 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk): 10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. 9.15 uur; zond. 2. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: Dracula, prins der duisters 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; u 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. WoenW „Twee dagen, twee nachten". AI Rex: „De wereld zonder sluier". 1! 2.30. 7.15 4.45, 7.15 e „Trapeze". Trianon: „Thunderball". 14 Jr. D 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, II 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur; i 5.30 zondagavond 8-12 Galerie Wal. Clean Art, Hans Fflsch. (tot 25 i stelling grafisch werlt in Batenburg. Dag. 10 uur n.m.; bovendien zaterdag- - - - - uur (t/m 14 ip (Nieuwsteeg 1 tlsch. Werkd. lij ei). (Pesthuislaan)j uitzondering van zaterdag v (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenlu^ (Steenstraat 1): Dag 10-17 u; dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden W iyks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de geechltfM der natuurwetenschappen: Da« nu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothek" Geopend voor spoedeisende gevalla Zulder Apotheek, Lammensch telefoon 23553. De zaterdag-, avond- en nachtdienst van R. van Breest Smallenburg t dorp wordt waargenomen aoo der Apotheek. ,le HAAGS AGENDA MAAN1ÏAG 25 APRI1 DUlgentla 20.15 uur. Westóedtrll"4 Symfonie Orkest. DINSDAG 26 APRIL Kon. Schouwburg 20 15 uur Toes' groep Centrum. Tchln Tchln. Perrlno, plano. is p-nn three angels. Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. - Anglo-American Theatre Group: three angels. WOENSDAG 27 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Ned landsche Comedle, 5 3Ju Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. Anglo-American Theatre Group-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2