Op maandagavond hebben ze geen tijd voor beat Kom er ACHT-er Groen in de binnenstad THE RESOUNDS, MOENPIEPERS EN SUNNY BEATS eigen streek Waarom Kunt de acht afwijkingen ln de oelde bovenstaande tekeningen vinden? De Juiste oplossing vindt D elders op deze pagina. Over dingen dicht bij huis Een groene oase in de versteende binnenstad: Den Burcht in het hartje van Leiden. Vanaf dit ruig begroeide, middeleeuwse bouwsel (nog in restau ratie) heeft men in de richting van de Hooglandse Kerk (links tussen do takken) dit aardige uitzicht. ..Vorig jaar publiceer* den wij in ons bijvoegsel onder het motto wij dag jesmensen" een serie arti kelen over de mogelijkhe den van een dagje-uit in de eigen omgeving: Lei den, het duin- en bollen- gebied en de Rijnstreek. Verscheidene lezers hebben gevraagd, of we dit voorjaar niet iets der gelijks kunnen doen. Het heeft uiteraard weinig zin uitvoerig in herhaling te vervallen. Wel zullen wij binnenkort in elk geval in de maand mei op deze pagina een samen vatting van de interes santste mogelijkheden ge ven, eventueel uitgebreid met nieuwe tips en aange past. Timmeren en plakken Het is maandagavond kwart voor acht. In de Leidse My tylschool voor het lichamelijk gebrekkige kind aan de Zuid singel (nummer 8) is een vijf tiental deels langharige, deels wat „anders" geklede jongens druk doende met het repare ren van kinderspeelgoed en invalide-wagentjes. Een gewoon schouwspel? Op het eerste gezicht wel, zeker voor de argeloze binnenkomer. Toch is dat niet juist. Het is bij nadere beschouwing eigen lijk een wat vreemde situatie om deze vijftien jongens hier in hun vrije tijd te zien werken. In de weekeinden treden zij altijd op. In vaak halfduistere ruimten waar de rook te snijden valt, produceren zij dan uit hun elektrische gitaren, drumstellen, microfoons en versterkers rauwe beatklanken. Dan vormen zij de drie Leidse beatgroepen The Re- sounds, de Moenpiepers en The Sunny Beats. Dan wringen zij zich in allerlei vreemde bochten om een menigte dansende, rit misch klappende en krijsende tieners in hun ban te krijgen. Dan zetten zij die menigte aan hun voeten aan tot armgezwaai en hoofden-schudden. Op maandagavond is er ech ter geen tijd voor beat, De leden van The Resounds, de Moenpie pers en The Sunny Beats zijn dan „naamlozen" geworden, die gewoon iets willen doen voor de kinderen van de gemeentelijke Leidse Mytylschool. Het waarom hiervan maken zij spoedig dui delijk. „Wij kunnen spelen, springen, dansen en noem verder maar op. Zij, die kinderen, missen toch al zoveel en wanneer wij door hier een avond te komen wer ken wat voor ze kunnen doen, waarom zouden we dat dan la ten Het plan om iets voor de ge handicapte kinderen te doen, stamt al van eind 1965. Otje (Han) Kikkert 19 jaar Met vereende krachten wordt op de maandagavonden het grote poppenhuis van de Leidse My* tylschool onder handen genomen. Iets datgezien de opgewekte gezichten, met veel plezier gebeurt. richtte toen Eureka op. Een ver eniging, die als doel had (en nog heeft) de'klnderen een pret tige dag te bezergen. Het geld hiervoor meest deer middel van dansavonden bijeen worden ge bracht. Op het ogenblik zo'n vier maanden later zijn de plannen van „Eureka" reeds in een vergevorderd stadium: op 7 juni zal de (boot)tocht worden gehouden. heel wat karweitjes waren op te knappen. Er komt binnenkort een nieuwe school, maar tot die tijd moet de „oude" in gebruik blij ven. De banden van de wagen tjes begaven het nog wel eens, veel speelgoed was aan reparatie toe en dat alles moest het uit sluitend vrouwelijke personeel zelf doen. We hebben toen spon taan aangeboden dat te doen. Sinds eind februari zijn we nu al weer bezig onder leiding van mej. Hilarius of de heer Prins, de voorzitter van de oudercom missie van de Mytylschool". „In februari hadden we een gesprek met de directrice van de Mytylschool, mej. Hilarius over de boottocht," vertelt Otje Kik kert. „Opeens kwam toen naar voren, dat er in de school altijd Die „we" zijn het bestuur van Eureka (Otje Kikkert, Simon Groen, Kees Neuteboom en Wim van der Velde) en de leden van de drie Leidse beatgroepen, die onmiddellijk ook mee wilden doen. Een illuster gezelschap, dat beslist niet uit allemaal „lie verdjes" bestaat. „Ze doen wel eens anders en houden er mis schien ook wel wat vreemde ideeën op na, maar zo slecht als ze worden afgeschilderd zijn ze echt niet." Even stopt Otje Kik kert, terwijl hij langzaam de kring rondkijkt. „Je moet ze het goede in zichzelf laten ontdek ken en dan ach, het resul taat zie je." Kom er ACHT-er U DOEI HEI TOCH EN DAAROM. De voorzitter van Eureka. Otje (Han) Kikkert bezig met het repareren van één van de wagentjes. 1. de s van school is g geworden 2. versiering op hoed van vrouw links 3. één eitje meer in hoek van vrouw in auto 4. das van man links 5. rook uit pijp van man links 6. ogen van man links 7. raamkozijn 8. sigarenbandje om sigaar van man met harnas

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13