007, maar dan echt Erhard doet niet me aan gesprek met S.E.I neem dan lans Herbert Rex Smith Kwartaalbericht ZWAARDEMAKER LFIDSCH DAGBLAD WOENSDAG (Van onze Amsterdamse correspondent) Met een David Niven-snorretje en een wat ruw Eddy Constan- tine-gelaat leek hij zo uit een James Bond- of ander hard verhaal gestapt te zijn: 007, Lemmy Caution. Philip Marlowe vul maar in. ..Herbert Rex Smith", stelt hij zich voor. Als de 49-jarige Ame rikaan aan het vertellen slaat blijkt de eerste indruk juist. Zijn le vensverhaal is minstens zo boeiend als de door Ian Fleming en anderen verzonnen avonturen. hebben we het zaakje toen met de Rotterdamse politie opgerold. Via een telexbericht hadden we ervoor ge zorgd dat ook in Hamburg de no dige arrestaties werden verricht. In totaal hadden we toen 1000 ki- opium aan de roulatie onttrok ken". Amerikaanse speurder land in ons Herbert Rex Smith staat aan het hoofd van het Parijse hoofdkwartier van de particuliere veiligheidsdienst voor Europa, Noord-Afrika en het Midden-Oosten van de American Express Company. Daarvóór was hij 20 jaar lang verbonden aan de Cri minal Investigation Division tCID) van het Amerikaanse leger en van de FBI-afdeling die zich bezighoudt met de bestrijding van de handel in verdovende middelen. „Ik ben naar Nederland gekomen om een oude vriend te ontmoeten", zegt hy. „Een oude vriend die één van de beste vervalsers van de we reld is. Ik heb in en na de oorlog vaak goed met hem samengewerkt. Nederland is een van de weinige landen van Europa waar hij mag komen. In zes andere wordt hij di rect door de politie in de kraag ge vat". De vraag waar hij hem ontmoet of ontmoet heeft, beantwoordt Smith met een verontschuldigende blik naar een Interpol-functionaris in zyn gezelschap met: „Dat kan ik niet zeggen". Rustige stad De mogelijkheden zijn echter be perkt. Maandag op Schiphol aange komen dineerde Smith 's avonds in het Hilton Hotel met de Amsterdam se hoofdcommissaris H. J. van der Molen. Gisteren bezocht hij de hoofdcommissarissen van politie in Rotterdam en Den Haag. Vandaag vertrok htf weer naar Parys, waar voor hem meer werk aan de winkel is. „Het is de eerste keer dat ik in Amsterdam ben. Amsterdam is voor ons een vrij rustige stad. Er is hier geen zwarte markt en de winkeliers en hotelhouders die reischeques aan geboden krijgen houden hun ogen goed open. Vervalsers hebben daar om weinig kans om een voet aan de grond te krijgen". Moord, kidnap ping, vervalsingen, Herbert Rex Smith weet er alles yan. 'Kort&ooi* der twè.edé 'wêreldoorlog had hfral veel naam gemaakt. Toen de echtgenote van Tsjang Kai-sjek een bezoek aan de Verenigde Staten bracht werd hij haar lijfwacht, r Na dK oorlog vergezelt hij generaal Eisenhower op zijn reizen als bevel hebber van de NAVO. Bij de vier mogendhedenconferentie van 1954 in Berlijn waakt Smith over het le ven van John Foster Dulles. Eén van zijn grote CID-successen is zijn bijdrage aan de oplossing van de in de tweede wereldoorlog in Italië ver moorde Amerikaanse majoor Wil liam Holohan, een van de meest mysterieuze misdaden uit die tijd. Smith vertelt: „Holohan opereer de als geheimagent achter de Duitse linies in Italië. Tegen het e«nd van de oorlog verdween hij spoorloos. Hij liet niets meer van zich horen en hij werd nergens gesignaleerd. Zes jaar later werd zijn stoffelijk overschot in een meer in Italië ge vonden. Na een uitgebreid onderzoek bekende een aantal van Holohans mede-agenten hem vermoord te heb ben om zich meester te kunnen ma ken van een hoeveelheid goud, die hij bij zich had om informateurs om te kopen". Verdovende middelen Een ander succesje dat hij graag uit de doeken doet, is het oprollen van een verdovende middelenkom- plot, op het spoor waarvan de CID in West-Berlijn kwam. „Wij kwa men er achter dat de „dope" onder meer aan Amerikaanse militairen werd verhandeld in nachtclubs. Ik als een Amerikaanse gangster streepjespak en een opzichtige hoed erheen. Ik koop de hele voorraad op en vraag die knaap die het spul verhandelde, een nachtclub-artiest, hoe hij er aan komt. Want, stel ik hem voor, samen kunnen we een heel wat grotere handel opzetten. Hij trapt erin en zo komen we bij zijn contact in Hamburg. Dat zat in een opiumkit daar. „Ik zal dat ding nooit vergeten. Toen we er binnenkwamen, hij, ik en een fraaie juffrouw van de Ber- lijnse politie die voor mijn liefje moest doorgaan, stond achterin een Chinees met een koksmuts in een enorme ketel met opium te roeren. Die was hu aan het koken om de opium voor gebruik gereed te ma ken. Je sloeg bijna tegen de grond van de stank. In allerlei hokjes la gen Chinezen aan opiumpüpen te lurken. Kort en goed, ook daar lukte het praatje en we krijgen een introduc tie mee voor het volgende con tact. Dat was in Rotterdam op Ka- tendrecht. Nu was die introductie in het Chinees gesteld en er is eens een Amerikaanse agent met net zo'n introductie naar het verre oosten ge reisd. Hij is nooit meer teruggeko men. De introductiebrief was een verzoek om de brenger van kant te maken. Dus ik met die brief naar Heidel- berg, waar wij op ons kantoor een paar Amerikaanse Chinezen hadden. De brief bleek goed. In Rotterdam Het leven van Rex Smith heeft dikwijls aan een zijden draad gehan gen. Net als de papieren James Bond wist hij echter steeds de dans te ntspringen, ook toen een Chinees een vlijmscherpe bijl naar hem toe wierp en toen een zeeman, die liy in de haven van New York arres teerde, een onschuldig uitziend stuk koper dat hij hem (omdat het er zo onschuldig uitzag) teruggaf, blik semsnel bleek te kunnen veranderen in een vlijmscherpe dolk. Sinds twee jaar werkt Smith nu bij de American Express Company, waar hij 16 agenten onder zich heeft. Zijn belangrykste werk is vervalsers opsporen en vervalsingen frauduleuze verhandeling van reischeques tegengaan. Laatste suc ces: het oprollen van een vervalsers- komplot in samenwerking met de Marokkaanse politie, waarbij zeven arrestaties werden verricht. Verder houdt hij zich bezig met het nagaan van claims van allerlei men sen die zeggen reischeques te zijn kwijtgeraakt. In 99 procent van de gevallen zijn deze claims terecht en krijgt men de verloren cheques ver goed. Van de 6000 claims die Smith en de zijnen vorig jaar te verwerken kregen waren er 4000 tot gewoon verlies terug te brengen. In de overi ge gevallen was er sprake van dief stal, of het indienen van valse claims. Want ook dat gebeurt. Zijden draad Pistool Herbert Rex Smith, die met vrouw en twee kinderen in Parijs woont en die gedacht had bij de American Ex- Familieberichten Geboren: Kats-Boom, zn., Barne- veld; Esseveld-Nieuweveld, dr., Rot terdam; De Bru in - S cheepens, dr., Heeze. Overleden: J. Klopper, mn„ 87 jr., Zeist; F. van Santen, mn., 89 jr., Ny verdol; E. C. Roder, vr„ 81 jr., Utrecht; P. F G. Verburgt, mn., 85 jr., Amersfoort; W. Rouss-Bosman, vr., 86 jr., Rotterdam; J. E. Poerink, mn., 79 jr., Vught; M. C. I. J. Bronck. horst, vr., 69 jr., Scheveningen; K. v. Doorn-Platzek, vr., 59 jr., Den Haag. Advertentie pISDAG Lcids Nede Het kwartaalbericht van het D.I.F. per 31 maart 1966 is verkrijgbaar bij uw bankier of commissionair en bij Dutch Internationals Fund Ulhricht hoopt droom in vervulling te zien gaan Eer rijn v laar Utree kaast Belgi: press Company een minder gevaar- bureau heen om zo dicht mogelijk by hem te zijn. Ik dacht: hij grijpt naar zijn pas poort en probeert weg te rennen. Dat „Dat was het geval van Werner Tril- probeerde hjj ook, maar ik was hem ling, een Duitser van 26 jaar. Hij i net iets voor. Wij raakten worstelen. Plotseling trok hij had in Berlijn en Wenen een valse claim ingediend en daarop telkens ongeveer 200 dollar ontvangen. Kort daarop komt hij in Parijs mijn kan toor binnen. Hij doet zijn verhaal, legt zijn paspoort op mijn bureau en vertelt dat hij net uit Rome komt. Eén van mijn mensen telefo neert even en komt knikkend mijn kamer binnen. Jawel hoor, daar bad hij het ook geprobeerd. Ik zeg dus tegen hem dat hij een dood- I hii bovendien vijf jaar niet in gewone oplichter is. Hij schrikt en FYankryk komen. Zijn laatste woor- ik zie aan zijn ogen dat hij wat van den voor de rechtbank golden mij: plan is. Ik sta op en loop om het I „Als ik vrij kom, vermoord ik hem". pistool. Net toen ik het uit zijn hand sloeg ging het af, rakeling langs mijn borstkas. De kogel kwam in een dic- tafoon terecht. Eén van mijn men sen kwam me daarna te hulp en sloeg hem met een glazen asbak te gen de vlakte. Trilling is wegens poging tot moord veroordeeld tot drie jaar ge- ngenisstraf. Als hij vrij komt mag (Van onze correspondent) De Westduitse Christen-Democra tische Unie en haar Beierse zusier- partij, de C.S.U., zullen niet deelne men aan het uitwisselen van sprekers tussen de sociaaldemocraten (SPD) I en de Oostduitse S.E.D. Vorige weel; I had de S.P.D. in antwoord op de tweede brief van de Oostduitse S.E D. aan de Westduitse sociaaldemocraten voorgesteld, dat eerst in Chemnitz (Karl Marxstadt) en daarna in Hannover leidende figuren van beide partijen een woordduel zouden aan gaan. De S.P.D. had ook de CDU/ CSU en de FDP tot het „duel" uit genodigd. Het besluit van de CDU/CSU om niet mee te doen. werd gistermiddag bekend na een tweede gesprek onder leiding van kanselier Erhard tussen de partners in de regeringscoalitie, de CDU/CSU en de FDP. Maandag het werd in een eerste gesprek bekend- een I gemaakt, dat de coalitiegenoten MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Vrouw gestikt De 55-jarige al leenwonende mejuffrouw W. G. de Wit uit Woerden is gisteren dood in de keuken van haar woning aana gestroffen. Zij is vermoedelijk doör gasverstikking om het leven geko men. Buren hadden de politie ge waarschuwd, omdat zij 's morgens niets hoorden, de ramen erg beslagen waren en een sterke gaslucht waar neembaar was. Volgens de politie moet de vlam van de geiser in het kleine en geheel afgesloten keuken tje zijn gedoofd door gebrek aan zuurstof, waarna de kraan bleef lo pen en het gas in de keuken stroom de. Comité van waakzaamheid l.o. Op woensdagavond 4 mei houdt het „Comité" van waakzaamheid i.o." in Krasnapolsky in Amsterdam een openbare bijeenkomst, waar het the ma .Herdenking 1940-1945 en nu" zal worden behandeld door pater J. van Kilsdonk S. J.. ds. K. H. Kroon, prof. dr. S. Kleerekoper, de heer H. M. van Randwijk en drs. Fries de Vries. Marga Minco zal voordragen. Het comité van waakzaamheid i.o. stelt zich ten doel „Aanvallen op po litieke en geestelijke vrijheid te sig naleren en zo nodig middels tegen acties te weren". Nederlandse berghut De sectie Holland van de „österreiohischer Alpenverein", die 167.000 leden telt ia vier landen, heeft in Karinthië op 2504 meter hoogte een berghut gebouwd. De 8400 leden van de sectie Holland hebben daarvoor jarenlang geofferd. Met de bouw van de hut, die op 6 augustus door de Neder landse ambassadeur in Oostenrijk zal worden geopend, is een bedrag gemoeid van ongeveer 350.000 gulden (inclusief wegenaanleg en mate riaalkabelbaan). l Loc Vuur tegen kou De Haagse po litie heeft een 18-jarige scholier uit Den Haag aangehouden. Hij heeft bekend vorige week een vuurtje te hébben gestookt op het strand bij Ockenburgh. Later ging een nabij gelegen strandpalviljoen met inven taris in vlammen op, wat voor de exploitant een schade van f 25.000 betekende. De jongens en zijn vrien den hadden het vuurtje gestookt, om dat zy het koud hadden, waarschijn lijk is het vuur niet voldoende ge doofd. fU beu*** -o». S& bescb"11 v, BUITENLAND Bewaking aangevallen Een Thailandse eenheid ter sterkte van een bataljon heeft gistermiddag de Cambodjaanse bewakingstroepen bij de tempel van Preah Vihear aange vallen, zo is uit welingelichte kringen in Pnorn Penh vernomen. De Thai- 1 anders deden drie aanvallen onder dekking van mortiervuur, zy werden door hevig vuur van Cambodjaan se zyde teruggeslagen. De Cambod- janen leden geen verliezen. Omtrent Thailandse verliezen is niets bekend. Tanner overleden De Finse oud premier en oud-minister van Buiten landse Zaken Tanner is gisteren in een ziekenhuis te Helsinki overleden. De 85-jarige gewezen leider van de socialistische partij werd sinds enke le weken in het ziekenhuis verpleegd. Tanner was premier van Finlands eerste socialistische regering van 1926 tot 1927. Hy was minister van Financiën van 1937 tot 1939 en heeft later nog vier keer een ministers functie bekleed. Franse raketten in Israël Is raël heeft van Frankrijk raketten gekocht voor zijn Mirage- straaljagers. Het zijn zelfvoort- stuwende raketten die zelf hun doel zoeken. Zy worden beschouwd als een doeltreffend wapen tegen de Russische Mig-21-jagers van de Ara bische luchtmacht en zijn reeds in dienst gesteld. Luchtkussen treinen De Britse fa briek van luchtkussenvoertuigen, Hovercraft, is van plan luchtkussen- tieinen te bouwen, die een snelheid van 485 km per uur kunnen halen. Het prototype zou binnen vyf jaar gereed kunnen zyn. Er is al voorlo- 'erleg over dit plan met het ministerie 1 staatsspoorwegen. Herdenking opstand De misluk te opstand van 1944 in het ghetto van Warschau is gisteren op een voudige wyze herdacht. Trommels van een erewacht van het Poolse leger roffelden terwijl kransen wer den gelegd aan de voet van het ghet- tomonument. Joods en buitenlandse groepen waren vertegenwoordigd. By na 5000 personen, waarbij vele bewoners van de grote flatgebouwen op de plaats van het vroegere ghet to, sloegen de plechtigheid gade. Explosie: 15 doden Vijftien mijnwerkers zyn om het leven ge komen by een methaangasont ploffing in Ostrava in Tsjecho-Slo- we.kye. Reddingsploegen hebben geen van hen nog levend naar buiten kun nen brengen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Treinen ryden niet Het perso neel van de Franse spoorwegen gaat op 21 april opnieuw in staking. Ten gevolge hiervan zullen enkele inter nationale treinen op het Franse tra ject niet ryden. Wat Nederland be treft gaat het hier om de T.E.E. .Etaile du Nord" en de T.E.E. „He de France", die Brussel als eindpunt of beginpunt hebben. Harmei in Bonn De nieuwe Belgische minister van Buitenlandse Zaken Harmei is per vliegtuig in Bonn aangekomen. Hy zal daar be sprekingen voeren met zyn collega Schroder en bondskanselier Erhard. Zyn reis naar Bonn vormt een on derdeel van een serie oriëntatiebe- zoeken aan hoofdsteden van nabu- uibricht zich over het plan „overeenstemming hadden bereikt over de in te nemen houding in de Duitsland-politiek". Vice-kanselier Mende had toen een kleine pun ten- winst op de CSU-voorzitter Strauss, behaald, die hem fel had aangeval len op zyn stelling, dat de bonds republiek op initiatief van de vroe gere vier geallieerden met de regering van Pankow te gelegener tijd zou kunnen spreken of zelfs onderhan delen. In het eerste communiqué was toegegeven, dat deze these inderdaad sinds lang onderdeel van de door de regering geaccepteerde mogehjkheden behoort. De winst voor Mende ging gister middag echter weer grotendeels ver loren door de afwyzende houding van de CDU/CSU tegenover SPD-plan. Mende had voor zijn liberalen het sociaaldemocratische voorstel voor een redenaarsduel be groet. Aanstaande vrydag zal FDP definitief beslissen of ze ook zélf afgezanten naar Chemnitz sturen alles voor het geval de ontmoeting, die in de tweede helft van mei is voorgesteld, ook werkelijk zal doorgaan. Wanneer de FDP tot de gang naar Oost-Duitsland besluit, is ze daarmee in lijnrechte strijd ge komen met de politiek van de CDU en dus van bondskanselier Erhard, die uit hoofde van zyn ambt de richthjnen van de politiek dus ook van de Duiteland-politiek bepaalt. Uibricht, dat zyn party deze als een „tussen-beslissing" opvatte. Nu gaat het er nog maar om voegde de SPD-woordvoerder er aan toe of de door de sociaaldemocraten ge stelde voorwaarden voor de ontmoe tingen in Chemnitz en Hannover door de SED zullen worden aanvaard. Al een jaar geleden zou de sterke man van de DDR (zoals de Neuc Zürcher Zeitung meldt) de „opening naar de sociaal-democraten" in nauw contact met de Sowjetrussische auto riteiten hebben voorbereid. Zij zou den voor Uibricht de verwerkelijking zijn van een oude droom, namelijk om met een van de grote partijen in de bondsrepubliek tot een partner schap te komen, via welke partij de gang van zaken in West-Duitsland zou kunnen worden beïnvloed. Een zelfde partnerschap bereikte Uibricht al met West-Berlyn door middel van de onderhandelingen over de pasjes regeling, zo meent het Zwitserse blad. Afgelopen zaterdag verscheen Ui bricht voor een massa-byeenkomst in Oost-Berlyn en haalde daar in een stralend humeur herinneringen op uit zyn reizen door West-Duite land, nu 20 jaar geleden. Ee zyn doelen heeft Uibricht ij al bereikt: hy heeft kans gezè warring te stichten in de Weg politieke partyen. In Oost-Dij hoopt men dat de (liberale) democraten van Erich Mende volgens geruchten in de bond bliek op uit zouden zyn extremistische NPD rechts voce streven) ertoe te krygen de democraten links voorbij te de zaak voor het herstel der eenheid. Eredoctoraat vooi mgr. dr. A. Rinki in de waar gisch verlet f' de h wate: pakh het kaas, Twee oud-katholieke bissch de aartsbisschop van Utrecht, dr. A. Rinkel en de bisschop Deventer, mgr. P. J. Jans zijn daag voor een veertiendaags l degr naar de Verenigde Staten va t ken. Het centraal seminarie a unie Episcopale Kerk in New Yorki aartsbisschop een eredoctoraat! theologie aanbieden. Bel? giscl Oude droom rige landen, Schade aan de Peruaanse oogst Als gevolg van vorst en droogte is het grootste deel van de oogst in midden- en Zuid-Peru verloren ge gaan, het geen een nationale ramp betekend. De minister van Land bouw diende by het parlement een wetsontwerp in. waarin de noodtoe stand voor de landbouw wordt afge kondigd en waarin maatregelen zyn opgenomen om deze alarmerende toe stand het hoofd te biéden. Havenstaking in Montreal In Montreal zyn gisteren 3500 haven arbeiders in staking gegaan uit pro test tegen het feit dat de politie een aantal van hen heeft beboet wegens het verkeerd parkeren van hun voer tuigen. Als gevolg van de staking is het werk op 45 schepen lamgelegd. Verkeersongeluk: 12 doden By een verkeersongeluk in de buurt van Ahamednagar, in de Indiase staat Maiiarasjtra, zyn twaalf brui- lofsgasten om het leven geko men. Tweeëntwintig anderen werden gewond. Het ongeluk gebeurde toen de vrachtauto, waarin een 50-tal feestvierder zat, een steen op de weg raakte en omsloeg. Het voertuig vloog in brand, terwyl de inzittenden opgesloten zaten. Onder de slachtof fers bevinden zich de ouders van de bruid. de SPD uitgelaten. Tijdens een by een komst van de „Freie Deutsche Jugend" in Oost-Beriyn verklaarde Uibricht, dat de SED de plannen van SPD voor een open gedachten- wisseling begroet. Een woordvoerder van de SPD in Bonn verklaarde naar aanleiding van de opmerking van Schooladviesdienst in Utrecht Behoudens goedkeuring van de ge meenteraad zal in Utrecht een schooladviesdienst worden ingesteld. Hiermee zal jaarlijks een bedrag van f 300.000 zyn gemoeid. B. en W. van Utrecht achten dit bedrag evenwel verantwoord indien de noodzaak wordt ingezien van een begeleiding van de kinderen gedurende de gehele schoolloopbaan, „De schade", aldus het college „die geleden wordt door mislukkingen in het onderwas (doubleren, vertragin gen, afbreken en dergelyke), in het kiezen van een onjuiste opleiding die verandering nodig maakt, in de keu ze van een niet passend beroep, is moeilyk te becyferen, maar beloopt stelüg meer dan het thans gevraagde Vlucht naar het Westen Een I bedrag echtpaar met vier kinderen en een 70-jarige grootmoeder is het gisteren gelukt uit Oost-Duitsland naar Beie ren te ontkomen. Zij wisten onge merkt een vluchtgat in de prikkel- te toestand in Oost-Duitsland. Dood in de kist Een Italiaan se politieman ontsnapte gisteren op de bagage-afdeling van het centraal station in Rome aan de dood, toen hii een houten kistje opende waar van de deksel verbonden was met de trekker van een geladen revolver. De loop was omhooggericht, de trek ker ging inderdaad over maar het wapen ketste. De politie was door een onbekende telefonisch gewaar schuwd dat het kistje „verdovende middelen" bevatte. De schooladviesdienst is eigenlyk een voortzetting van de in 1965 in het leven geroepen schoolpsycholo gische dienst, die tot doel had het vaststellen van criteria om leerlingen van openbare en byzonder lagere scholen te kunnen differentiëren naar de voornaamste richtingen van het onderwijs en de leerlingen voor dit onderwys te selecteren. Studies en onderzoekingen hebben thans aangetoond, dat geen heil ver wacht kan worden van een eenmalig onderzoek, omdat de differentiatie niet gezien kan worden als een een malig gebeuren, maar als een proces, dat zich in de loop der jaren vol trekt". De oplossing wordt gezien in een begeleiding van het schoolkind gedurende zijn gehele schoolloop- WOENSDAG Breestraat 19: Ledenvergadering Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Den Burcht: Lelds Onderling kenfonds uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde Voordrachten J. H. M. Reys en G. D. van Wengen„Het aardrijkskundeproject en de school". 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m Stadsgehoorzaal: K. en O. Meester - serle Residentie-orkest o.l.v. Bruno Maderna m.m.v. Niklta Magaloff. UniversiteitsbibliotheekMaatschap pij der Ned. Letterkunde. Spr. mevr. Hella S. Haase. 8 uur nm. VRIJDAG Boshuizerkade (achter 119): Opening kleuterschool .Meerhof". 2.30 uur n.m. Hooglandse Kerkgracht 28: Leidse Smalfilm liga. Vakantiefilms. 8 uur gegebouw (Steenschuur)N. C. V. .fd. Centrum. Spr. ds. F. Emous over „Mogen wij onze opgroeiende kin deren vrijlaten by de bepaling van hun geloofskeus?". 8 uur nam. de Coligny-li.b.s.: Oudervereni ging. Spr. mevr. H. A. M. Nyweide- Vintges over het h.a.v.o. 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelische Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk)Bijbel studie 10-11 uur vjn., prediking 11- 12 uur v.m. ds. B. Slond Den Haag. Bevrijdingskerk 25-Jarig bestaan afd. Bond van Doven. 3-5 uur n.m. Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: Excur sie (bus 46) 10. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa. crum" speelt „Maribel". 8 uur nm. Dr. Van VoorthulJ-zensohoolPink stergemeente. Spr. dhr. J. E. Eiker bout. 3 uur nm. Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewe- ging. Spr. mr. C. A. baron Bentinck „Het innerlijke leven". 11 uur vm. Hogewoerd 175: WaohttoTenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Oude Ryn 5 (Kerkgeb. Baptisten gemeente) Gemeente voor oorspronke lijk christendom. Spreker evangelist N. v d. Brugge. 7.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Rest. De Doelen: Leidse Amateur fotograf en vereniging. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. 10 Jaar caba ret Tingel Tangel. 8.15 uur n.m. DINSDAG Den Burcht (koffiekamer): Js adering Leidse Bond van HajCh: trondelgenaren. 8 uur nm De Lakenhal: Ver. Oud-Leiaedn J. A. Brongers over „Luchitfotoi cheologie". 8 uur nm. Geb. voor Chr. Soc. Belani denvergadering Leidse Tulnl Bloemistenver. D. E. V. 8 uur i SchouwburgAbonnememfcsvoï ling „Kabaal in Ohioggia". 8 ub col Stadhuis (wachtkamer troun Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen) 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal):l show Ned. Ver. van Huisvrouw» 2.30 uur nm. eiderdorp (Ned. Herv. n O. Jeugdicamerorkest o.l.T, Brlér mm.v. Jaap Stotijn en Kapaan. 8 uur nm. BIOSCOPEN Luxor: „Moord ln de slaapwaga jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9" Zondag 2.30, 4.45, 7 en Woensdag: „Patate" 14 Jr. Camera: „Geheim agent O.S.S; Trianon: „Thunderball", 14 jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De verknipte melkboer', Dag. 2.30, 7 en 9.15 - 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev: „Station 3 topsecret". 14 jr.; 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond 4.45, 7.15 en „Trapeze", a.l. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur;' 1- uur „De Ruif" (Janvossensteeg 69):j toonstelling grafisch werk van D. van Batenburg. Dag. 10 uur 5.30 uur n.m.; bovendien zaterw( zondagavond 8-12 uur (t/m H Lammenschansplein 6Ford-fc ductleshow. Werkdagen 10 uur 10 uur n.m.; zat. 10 uur v.m.-* n.m. (t/m 23 april). Legermuseum (Pesthulsla«d)j uitzondering van zaterdag van K (zondag 1-5 uur) Ryksmuseum voor VolKenttj (Steenstraat 1Dag 10-17 u: dage 13-17 uur Ryksmuseum van Oudheden C iyks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum nachtdienst der apol^ apotheek Herdingh woerd 171, telefoon. 20502. De dag-, zondag-, avond- en uacn^ van apotheek R. van Breest o burg te Leiderdorp wordt w® nomen door apotheek Heraw. Blanken. De Oegstgeestse Apow geopend. Bil geen gehoor van uw nulsjj9 specialist (of diens vvaarneinersi, op dokterstelefoon 22222. tn(. zinsvoorlichting. Inleiding door dr. I P. v. d. Broek over „Televisie en de invloed hiervan op het gezin". 8 u nm. HAAGS A(GFtTn' WOENSDAG 20 APR"' Kon. Schouwburg, 20 15 uur H landsche Comedle, Het el. Diligentia. 20.15 uur. Bernard' sen, bariton.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2