Geldboete (25 gld) voor beledigen hoofdagenten Televisie in huis, dan niet in de kerk In Chester is proces begonnen tegen twee kindermoordenaars ASPIRIN Lagere scholen geven uitgebreider rapport MET EEN ENKEL WOORD 17 Nasleep relletjes 19 maart De Amsterdamse politierechter mr. R. de Waard heeft een 19- jarige assistent-boekhouder uit de hoofdstad veroordeeld tot een geldboete van 25 gulden, subsidiair vijf dagen hechtenis wegens belediging van twee hoofdagenten. De officier van Justitie, mr. J. E. Vriesema had een veel zwaardere ttraf geëist, namelijk twee weken gevangenisstraf, waarvan één week voorwaardelijk. In tegenstelling tot de officier achtte mr. De V/aard echter niet be wezen, dat de verdachte de scheldroep „fascisten" had laten vooraf gaan door „vuile". Het leek de politierechter onwaarschijnlijk, dat verdachte, die terstond heeft bekend, juist dit zou erkennen. (raadsman mr. G. J. P. Cammel- beeck: „Daar ben ik u zeer erkente lijk voor, want er zijn andere autori teiten, die van oordeel zijn, dat daar niet over te praten valt"), maar achtte het niet zijn taak om daar in deze zaak zyn oordeel over uit te spreken. Geen duidelijke omschrijving van woord „fascist" De officier van Justitie vond het voor verdachte pleiten, dat hij geen duidelijke omschrijving van het be grip „fascist" kon geven. Hij vond de belediging echter zeer ernstig en meende, dat men zich niet kan ex cuseren door het argument: „De po litie doet het zo fout". Hij was van mening, dat er viel te discussiëren over de wijze van gezagshandhaving Mr. Cammelbeeek hield er kenne lijk een andere mening op na. ,Ik heb het filmpje van Louis van Gasteren over het politie-optreden op 19 maart rondom de opening van de fototentoonstelling over de gezags handhaving op 10 maart voor de tweede maal gezien, maar thans 'n vertraagde weergave. Daar wor den je handen nat van. Zelfs al zou de politie zijn gesard dan had dit niet mogen gebeuren", zo zei hij. Mr. De Waard, die bewezen acht te, dat de verdachte op 19 maart, op de Prinsengracht de agenten had uit gemaakt voor fascisten, vroeg de raadsman of ook een van de uitge scholden, vandaag als getuige ver schenen hoofdagent I. de Knegt in het fimpje voorkwam. „Jawel, me neer de politierechter, zijn gezicht komt me heel bekend voor", aldus mr. Cammelbeeek, die o.m. uit een artikel van prof. dr. W. Buikhui- sen in het weekblad De Nieuwe Li nie afleidde („die toch als 'n zeer ge matigd man bekend staat, dat er op Kerkelijk Leven NED. 1IERV. KERK Beroepen te Wedde (toez.) C. A. Baat, pred. bij de stichting Noord- West-Veluwe van de Ned. Prof. Bond te Haütem te Barchem (toez.) C. J. Pak te Assen te Gouda (vac. H. v. d. Akker) J. C. Bregman te Hoog vliet. Aangenomen naar Am sterdam (Oranjekerkgemeente) dr. G. Hartdorff te Amsterdam (Bethlehem- kertcgemeente) naar Altforst H. G. v. d. Vlist. kand. te Utrecht, die be dankte voor Drumpt (toez.) naar Groningen (vac. G. C. H. Bos) T. Poot. pred. bij de stichting Kerk en Wereld te Driebergen, die bedankte voor Ede (vac. I. Schipper). Bedankt voor Ter- heyde aan Zee W. A. B. Hagen te Kat wijk aan Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Heyplaat C. van Glnkel, kand te Ede. Aangenomen naar Leeuwarden-Huizum (4e pred.pl.) C. E. v. d. Broek te Nleuwleusen naar Ommen (3e pred.pl.) L. J. Goede te Aalten. Bedankt voor Delfzijl K. H. Schuring te Alphen a/d Rijn. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Amsterdam-Oost J. H. Veleana te Apeldoorn-C. voor Hen gelo (O.) en voor Vllssingen T. Brienen te Apeldoorn-Zuid. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Opheusden F. Mallan te Veenendaal. Protestant-rooms- protestant (Van onze correspondent) De ex-predikant W. S. Hugo van Dalen, die enkele jaren geleden rooms katholiek werd, is weer pro testant geworden. HU heeft zich als lid aangemeld bij de Protestantse- evangelische kerk in het Belgische Brugge, waar hij zich na zijn over gang tot het rooms katholicisme met zijn echtgenote in het voorgebouw van het klooster had gevestigd. De kleurrijke kerkelijke loopbaan van ds. Van Dalen begon 1. d. Geref. Kerken. Hij was enkele jaren hulp prediker in Nieuweschans en Pa- terswolde en predikant te Dordrecht. In 1946 ging hij als directeur van de Stadszendlng der Evangelische Broe dergemeente naar Paramaribo. In 1949 werd hij hervormd predikant in Colijnsplaat en in 1954 in Oostburg. Tijdens de ijzigste periode van de koude oorlog maakte dominee Van Dalen reizen naar de Sowjet-Unie waarvan hij met zoveel waardering terugkeerde, dat hij de bijnaam „de rode dominee" kreeg. Zijn bewonde ring voor de Russische kerk leidde tot zijn overgang tot de R.K. Kerk, nadat hij in 1964 emiritaat had ge kregen. Thans is hij van mening dat in de Belgische r.-k. provincie nog ..een ontstellend tekort bestaat aan waardering en erkenning van de reformatorische kerk en haar ambt". Getuige 10 maart bij de ongeregeldheden ron dom de fototentoonstelling in elk ge val en op zijn zachts gezegd sprake is geweest van gezagsoverschrijding. De raadsman noemde de analyse, die de hoofdagent I. de Knegt van het gebeurde gaf bijzonder warrig. HU vond het heel wonderlijk, dat als men moet optreden om de orde te handhaven <in dit geval ontruiming van de Utrechtsestraat) dit werk plotseling volledig in de steek wordt gelaten als een jongeman uit een grote groep personen eenmaal fas cisten roept. Volgens de hoofdagent was het ter plaatse toch onmogelijk om „de hoek schoon te vegen". Boos geworden Mr. De Waard overwoog dat het psychologisch begrijpelijk was dat de verdachte, die tijdens de ongeregeld heden toevallig langs kwam, boos was geworden toen zijn vriend een klap met een gummistok kreeg, omdat hü naar het oordeel van de niet als getuige verschenen hoofdagent F. van Dammuller zich niet snel ge noeg van de rijbaan verwijder de. Mr. De Waard kon zich voorstel len, dat de assistent-boekhouder op dat moment niet begreep dat die klap, gericht tegen zyn vriend, nu direct noodzakelijk was. Hoewel hij meen de dat fascist in de objectieve be tekenis van het woord uitermate be ledigend is en „de politie in Amster dam moet worden beschermd tegen onduldbare aantasting van haar ge zag door ordeverstoorders", was hij er daarnaast van overtuigd, dat de verdachte dit woord had gebruikt zonder de betekenis ervan volledig te beseffen. Dit had, zoals de getui- ge-hoofdagent dit vandaag ook be vestigde, de assistent-boekhouder al terstond na zyn aanhouding ver klaard. En het werd nog eens on derstreept toen hij nauweiyks in staat bleek een definitie van het begrip te geven. Over christelijke verdraagzaamheid gesproken: De predikant van de kerk der Geref. Gemeente in Barneveld, dominee A. W. Verhoef, heeft gisteren, vergezeld van twee ouder lingen. de drieëntwintigjarige B. van Hoef uit Lunteren en zijn jonge vrouw medegedeeld, waarom zij zondag jl. geen belijdenis mochten doen en waarom hun komst in de kerk niet langer op prijs wordt gesteld. „Zonde" in Lunteren Zy hebben namelijk een grote „zonde" bedreven, zoals de predikant van de Geref. Gemeente niet te verwarren met de Geref. Kerk het noemt. Het echtpaar heeft namelijk kortgeleden een televisietoestel ge kocht en dat wordt in kringen van de Geref. Gemeente als groot kwaad beschouwd. Het echtpaar is nu voor de keus gesteld: de televisie de deur uit, of de kerkdeuren dicht. Het echtpaar dat nog geen beslis sing heeft genomen, noemt de gang van zaken, bijzonder betreurens waardig. De dominee J. Fraanjekerk van de Geref. Gemeente in Barne veld is een streekkerk met ruim dui zend lidmaten, verdeeld over de ge meente Barneveld en omliggen de plaatsen. Zondag zouden in de stampvoile kerk tweeënveertig jonge- mensen belijdenis doen om te wor den aangenomen. Onder hen bevon- zich ook B. van Hoef en zijn vrouw. Toen de dominee echter de kansel had betreden, deelde hij zyn gemeente voornameiyk S.G.P.- stemmers mee, dat Van Hoef en zyn vrouw geen belijdenis van hun ge loof mochten afleggen. „Een grote zonde, bedreven door deze jonge men sen, heeft de kerkeraad genoodzaakt dit trieste besluit te nemen", aldus dominee Verhoef, die zyn gemeente leden echter in het onzekere liet over het motief van dit besluit. Maar het was voor de kerkgangers geen geheim dat het om de tv ging. Radio in huis wordt nog, zij het oogluikend, geduld omdat daar weer- praatjes en landbouwberichten te beluisteren zyn. Maar tvnee, dat gaat te ver. Eerst schuld len kousen kerk" gene md hadden ge zegd dat zy belijdenis mogen doen en weer in de kerk welkom zyn als zy in het openbaar de gemeente eerst hun zonden belijden. belijd De „zonde" van het jonge land bouwersgezin in Lunteren werd ge signaleerd door het kerkeraadslid W. Soetendal, eveneens uit Lunteren, die een bestuursfunctie bekleedt by plaatselijke afdeling van de Bóeren- party. Maar vrije boer Soetendal be teugelde echter de vrijheid van B, van Hoef en zyn echtgenote door te eisen dat het „kykkastje" de deur uit gaat. Gisteravond verklaarde ouder ling Soetendal ons dat het echtpaar wel belijdenis mag doen als het be looft de tv-ontvanger weg te doen. Maar van het echtpaar Verhoet ver namen wij dat de dominee en de ouderlingen van de Geref. Gemeen te in Barneveld's taal „de zwarte Miljoenen Legaat Whitley College, een baptisten theologische faculteit, die verbonden is aan de universiteit van Melbourne (Australië), ontving een legaat van meer dan 2,5 miljoen gulden uit de nalatenschap van de heer Alexander Crocket. Verleden jaar legateerde een zuster van de heer Crocket een bedrag van plm. 8.00.000 aan dezelfde school. LEIDSCH DAGBLAD Weer stakingen in Frankrijk De arbeiders ln de genationaliseer de Franse industrieën zetten van daag hun actie tegen de regering voort met een vierentwintiguursta- king by de gas- en elektriciteitsbe- dryven, die vanavond zou beginnen. De reeks korte stakingen ter onder steuning van salariseisen zijn ge organiseerd door de vakbonden. Vrij dag zal bij de spoorwegen worden gestaakt. Verwacht wordt, dat in gro te gebieden de gasdruk zal vermin deren en dat de stroom zal uitval len. De staking by de elektriciteits bedrijven zal ook gevolgen hebben voor de spoorwegen. DINSDAG 19 i Kappers willen spoed met saneringsfonds De gisteren in 's-Hertogenbosch gehouden algemene vergadering van de Nederlandse katholieke kappers - patroonsbond heeft in een telegram aan de staatssecretaris van Econo mische Zaken, drs. J. A. Bakker zyn ernstige teleurstelling erover uitge sproken dat de toezegging inzake een spoedige instelling van het ontwik- kelings- en saneringsplan voor het midden- en kleinbedryf nog steeds niet is uitgevoerd. De bond meent „dat met name voor de ondernemers voor het herenkappersbedryf de grootst mogeiyke spoed noodzakelijk is, gezien de slechte bedryfsuitkom- sten in de laatste jaren". Een jonge kantoorbediende en zijn blonde vriendin staan sinds vanoch tend terecht in een der gruwelijkste moordprocessen van de Engelse ge schiedenis. De 27-jarige Ian Brady en de 23-jarige Myra Hindley wor den beschuldigd van moord op twee kinderen en een 17-jarige jongeman. Het proces, dat wordt gevoerd in een kasteel in de Noordengelse plaats Chester, heeft de byzondere aan dacht van de pers uit Engeland en daarbuiten. De centrale figuur is Brady, be schuldigd van het doden van twee kinderen, de tienjarige Lesley Ann Downey en de twaalfjarige John Kilbride, wier verminkte licha men ln een verlaten gebied by Hyde, EGYPTENAREN UIT JEMEN Het gezaghebbende Egyptische blad Al Ahram schrijft, dat een groot deel van de Egyptische expeditionaire macht in Jemen de komende dagen zal worden gerepatrieerd. Een groot aantal schepen is onderweg naar de Jemenitische haven Hodeida om de troepen aan boord te nemen, aldus het blad. Directeur Duitse kolonie vrij Hermann Schmidt, directeur van de omstreden Duitse landbouwkolo nie in Chili, is gisteren uit de ge vangenis ontslagen. Schmidt ver klaarde overtuigd te zyn dat zyn onschuld aangetoond zal worden. Schmidt was vorige week gearres teerd en naar Parral gebracht, sa men met een aantal andere personen die werkten op de kolonie, die Digni- dad (waardigheid) heet. Drie andere personen, onder wie de arts van de kolonie, zyn tydens het weekeinde vrygelaten. Van regeringszyde wordt verno men, dat een rechter van het hof van appel zal worden aangewezen om een onderzoek ln te stellen. de woonplaats van Brady, werden opgegraven. Een derde lichaam, dat van de 17-jarige Edward Evans, vond de politie onder Brady's bed. De vriendin van Brady, Myra Hindley. een typiste, wordt medeplichtigheid aan de moorden op Evans en Lesley Ann verweten. Zfj wordt tevens be schuldigd van het verbergen van Brady, wetende dat hy Kilbride had vermoord. Kroongetuige van de openbare aanklager, Sir Elwyn Jones, is Bra dy's achttienjarige zwager, David Smith, die by het verhoor heeft ver klaard gezien te hebben dat de moordenaar Evans met een byl op het hoofd sloeg en hem vervolgens wurgde. Omdat men, na de vele kinder moorden in noord-Engeland, vreest voor wraakgevoelens van het publiek is de beklaagdenbank met glazen wanden beschermd. Advertentie Hoofdpijn?ASPIRIN! helpt snel en zeker. Miljoenen mensen vertrouwen erop. DINSDAG Aula Du Rieuxschool: Volle Evangelie zending Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)K. en O.- fllmclub 16 ..Baron von Münchhau- sen". 8 uur n_m. Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Hotel Central: Aandeelhouders verg. N.V. De Leidsche Bouwvereenlglng. 5 uur n m Hotel Centraal: Ned. Bond van oud- strijders en dragers van het Moblllsa- Schouwburg: Zesde abonnementsvoor stelling Opv. n""u,~ rT,~"u<" nam. Tchin-Tchin. 8 uur Plantkunde. 8 uur nam. Den Burcht: Lelds Onderling Zie kenfonds Filmvoorlichtingsavond. 7.30 Ned. Ver. v. Hulsvroxiwen (Jongeren, contact). Oohtendexcursle naar deken- fabriek Van Wijk. 10 uur vm. Rest. Van der Heijden: Ver. voor Fa cultatieve Crematie. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Voordrachten J. H. M. Reys en G. D. Advertentie In Den Haag PROT. NEDERLAND Op de jaarlijkse algemene leden vergadering van de Vereniging Pro testants Nederland, die op woensdag 11 mei in het Domhotel te Utrecht wordt gehouden, zal mevrouw mr. dr. J. C. de Meyere uit Oegstgeest spreken over het onderwerp: „Het gemengde huwelyk naar r.-k. cano niek recht de moderne vorm van contra-reformatie". De bijeenkomst wordt geleid door de Voorzitter van het hoofdbestuur, ds. L. Lagerwey, hervormd predikant te Den Haag. (Van onze Haagse correspondent) De vorm van de rapporten van de leerlingen van het openbaar lager onderwijs in Den Haag zal een in grijpende wijziging ondergaan. Er zal voor de verschillende vakken in de toekomst niet worden volstaan met één cijfer, maar verscheidene vakken zullen worden onderverdeeld. BINNENLAND Grootste verpleegtehuis In de Amsterdamse tuinstad Buitenveldert heeft burgemeester Van Hall gister middag in de stromende regen de eerste paal geslagen voor het grootste verpleegtehuis in Nederland voor chronisch zieke bejaarden. Het krygt de naam van de boerdery, die ter plaatse heeft gestaan, „Vreugde hof", en wordt gebouwd door de ge lijknamige roomskatholieke stich ting. Dit huis krygt een capaciteit van 288 bedden. Tabletten verloren Tussen de Westkruiskade en het Groothandels gebouw in Rotterdam is gisteren een wit flesje met 20 rose-rode tablet ten verloren. De Rotterdamse politie waarschuwt, dat deze tabletten ge- vaariyk zyn voor kinderen. zy vraagt een ieder, die inlichtingen kan geven zich te wenden tot het hoofdbureau van politie, telefoon 143144, toestel 3263. Analyse verkiezingen Het or ganisatiebureau van de Anti-Revolu tionaire Party zal een onderzoek in stellen naar de by de propaganda te volgen methodiek. Na de gemeen teraadsverkiezingen op 1 juni a.s. zal het partybureau in nauwe sa menwerking met de Dr. A. Kuyper- stichting de stembusuitslagen aan een nauwgezet analytisch onderzoek onderwerpen. Hiertoe heeft het centraal comité van de ARP besloten, nadat dit co mité zich beraden had over de uit slag van de verkiezingen voor de provinciale staten op 23 maart. Zoon van Koning Feisal De oudste zoon van Koning Feisal van Saoedi Arabië, Abdoellah el Feisal, is gistermiddag op Schiphol aange komen, voor een driedaagse oriënta tiereis langs de Phllips-fabrieken. Internationale cursus Prof. J. in 't Veld, oud-minister van Weder opbouw en lid van de Raad van State, heeft gistermiddag in het ge bouw van de vereniging van Ned. Gemeenten in Den Haag de derde in ternationale cursus voor gemeente functionarissen geopend. Deze cur sus, waaraan ongeveer twintig perso nen voornameiyk afkomstig uit Afrika. Azië en Zuid-Amerika deel nemen, duurt tot 11 juni. De deel nemers zyn voor het merendeel hoge ambtenaren van de centrale overheid. BUITENLAND Vakbondsleiders aangehouden De Nigeriaanse politie heeft in La gos vyftien vakbondsleiders aange houden naar aanleiding van een aanval van 300 stakende arbeiders van een metaalbedryf op het hoofd kantoor van de onderneming. Bij deze aanval op vrydag jl. werd voor een schade van naar schatting 100.000 gulden aangericht. Het ge bouw van het vakverbond werd door zocht. Spionage Een rechtbank in Oost-Beriyn heeft drie Duitsers be schuldigd van spionage voor de Ame rikaanse en Westduitse inlichtingen dienst veroordeeld tot resp. 12 en 15 jaar en levenslang, aldus het of ficiële agentschap ADN. Het proces heeft vier dagen geduurd. Levens lang kreeg de 43-jarige machinist uit Oost-Beriyn, Pankraz, 15 jaar de 36-jarige Westduitse slager Franz Processen in Spanje Het Spaanse hof voor de openbare orde heeft gisteren uitspraak gedaan bij processen tegen 34 personen, onder wie 28 mynwerkers en zes personen die er van werden beschuldigd com munist te zyn. Zy zyn de vorige week in Madrid berecht. Zes mijn werkers kregen vier jaar, twee maanden en een dag gevangenis straf, tien kregen twee jaar en vier maanden, acht kregen een half jaar en de rest werd vrygesproken. Zy waren berecht op beschuldiging van een overval op een politiebureau in Mieres. Tito in Boekarest President Ti to van Joego-Slavië is gisterochtend in Boekarest aangekomen voor een officieel bezoek van vUf dagen aan Roemenië. Hij werd op het vlieg veld ontvangen door partyleider Ceausescu, premier Maurer en pre sident Stoica. Duizenden stonden langs de weg te juichen. Verwaarlozing In Hamburg is een echtpaar veroordeeld tot elk vier maanden gevangenisstraf wegens verregaande verwaarlozing van zijn kinderen. Toen de politie by het echtpaar huiszoeking verrichtte lag iu de slaapkamer het huisvuil vyf- enzeventig centimeter hoog. De ech telieden hadden een halfjaar lang het huishoudelijke afval eenvoudig weg in de slaapkamer opgeslagen. Ook de andere ruimten in de drie kamerwoning waren vervuild. Er heerste een onbeschryfeiyke stank. Zowel de man als de vrouw werk ten buitenshuis. Auto in rivier In Egypte is gis teren een vrachtauto met 41 arbei ders in een rivier gereden. Dertien Egyptenaren kwamen om. Bovendien zal by ieder rapport een schriftelijke beoordeling door de on derwijskracht aan de ouders worden uitgebracht. Met het invoeren van het nieuwe rapport zal (voorlopig alleen voor de zesde klassen) een begin worden ge maakt in juli a.s. Taal wordt in zes delen ondergebracht: spreken, vaar dig lezen, begrijpen van d© leesstof, stellen, zuiver schryven en taalin zicht. Rekenen in hoofdrekenen, cij feren en vraagstukjes. Aardrijks kunde in kennis en inzicht en in kaartgebruik. Kennis der natuur in gezondheidsleer, kennis van plant en dier en natuurkundige verschynse- len. Ook het gedrag wordt in on derdelen gesplitst: ten opzichte van de onderwyzer, van de leerlingen en een algemene indruk. De werkhou ding wordt in niet minder dan zeven delen beoordeeld: zelfstandigheid, doorzettingsvermogen, nauwkeurig heid, concentratie, belangstelling, tempo en ordelykheid. Verder wordt nog het geheugen beoordeeld. De overige vakken worden met een en kel cijfer gewaardeerd. Logboek In de rubrieken werkhouding en geheugen zal alleen iets moeten wor den ingevuld, als het leerlingen be treft, die naar het VHMO gaan. In de zesde klasse wordt het rapport in drievoud gemaakt (in de andere klasse in tweevoud). De tweede door slag is bestemd voor het voortgezet onderwijs en komt in de plaats van het inschryvingsformulier voor het VHMO en de geschiktheidsverkla ring voor het ULO. Het nieuwe rapport zal het kind gedurende zyn gehele schooltyd als een soort logboek begeleiden, omdat de doorslag op school ln boekvorm wordt bewaard. De bedoeling is de ouders duide- lU'k over hun kinderen te informe ren, dezelfde informatie te geven aan nieuwe leerkrachten op de school, aan de nieuwe lagere school by verhuizing én aan de school voor voortgezet onderwijs. Stadhuis (trouwkamer): gpi sociale raadsvrouw. 46 uurul W. de Zwygerlaan 105: Bï oreksavond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. i serie Residentie-orkest o.l.v. Maderna m.m.v. Nikita Magalit 8 uur n.m. Universiteitsbibliotheek: Ma pij der Ned. Letterkunde. Hella S. Haase. 8 uur n.m. Logegebouw (Steenschuur): B. afd. Centrum. Spr. ds. p,' over „Mogen wij onze opgroeien deren vrijlaten bij de bepalt hun geloofskeus?". 8 uur nam, L. de Coligny-h.b.s.: Oude ging. Spr. mevr. H. A. M, Üi Vintges over het h.a. Oude Vest 13: Evangelisch! tengem. „Ecclesia". 8 uur nan Stadsgehoorzaal. Concert Wilskracht. 8 uur nam. ZATERDAG Sportpark Roomburg (kantte Jazzavond Folk Beat 14. 8 uï ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Sort ging. Spr. mr. C. A. baron Bi „Het Innerlijke leven". 11 uur;: MAANDAG Oegstgeest (Het Witte Stichting voor Huishoudelijke.) zlnsvoorïlchting. Inleiding ds P. v. d. Broek over „Televisit Invloed hiervan op het gezin", 1 BIOSCOPEN Luxor: „Moord ln de slaapt jr. Dagelijks 2.30, 7 Zondag 2.30, 4.45, Woensdag: „Patate" 14 jr. Camera: „Geheim agent OJJi 18 Ir. Dag. 7 en 9.15 uur 'il „Flipper de Dolfijn", a.l. Studio: „De dans van de reiger" Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. 2« 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Thunderball", 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. li 7 en 9.15 uur. Lldo: „De verknipte melkbce Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Station 3 topsecret", 14) 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zot 4.45, 7.15 en 9.15 uur. „Trapeze". a.l. TENTOONSTELLINGEN Lammenschansplein 6: Fori ductieshow. Werkdagen 10 r~ 10 uur njn.; zat. 10 uur vj n.m. (t/m 23 april). Legermuseum Pesthulslaan] uitzondering van zaterdag vm (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volket (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden' UJks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen: Di| uu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apii Geopend voor spoedeisende? apotheek Herdlngh Blanken woerd 171, telefoon. 20502. Ik dag-, zondag-, avond- en nad van apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp wordt w nomen door apotheek Herdl Blanken. De Oegstgeestse Apcfc geopend. HAAG AGENOi DINSDAG 19 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Rotterdams Toneel, Brouart de orde. Dlllgentla. 20 uur. Jeugdork WOENSDAG 20 APR& Kon. Schouwburg. 20.15 uur.! landsche Cömedie, Het el. Diligentla. 20.15 uur. Bernart sen, bariton. WEERRAPPORTEH (Van hedenmorgen 7 oul Amsterdam Den Helder /penburg Vllssingen «lelde De Bilt rwente «eindhoven L.-Limburg Helsinki Stockholm Jslo Kopennagen Aberdeen ai bew builden geh bew Brussel hagelbui Luxemburg regen regenbul regenbu* geh bew regenbui regenbu' zwaar bew onbewolkt Parys Bordeaux irenoble Nice Beriyn r nklort vUlnchen Zurich Geneve Locarno Wenen .nnsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon mist geh t geh bew 21 II 21 13 1 13 1 19 15 regen half bew zwaar bew 20 licht bew onbewolkt 24 licht bew 20 licht bew 21 ;j mist 21 1 half bew. 18

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2