IJNSBURGSNIEUWE AADHUIS GEOPEND osten: 1.250.000,- Olielaag moet op deel van sir iveu C.N.V.: prijspolitiek het zwakke punt -J a i-00 Mr. JKlaasesz verrichtte de plechtigheid trard van Velsen mocht hebben gewild dat hij hem had gehad W, gedenkwaardige dag in 1296", zei mr. J. Klaasesz gister- j tijdens de officiële opening van het nieuwe raadhuis van erg. Met ,,hem" bedoelde de commissari der Koningin in Holland de voorzittershamer die hij burgemeester B. H. Koo- aanbood nadat hij de oude kapot had geslagen. Op de nieuwe rstaat een inscriptie: Vigilate deo confidentes" (Waakt in uiven op God toespraak memoreerde mr. belangrijke rol die Rjjns- gespeeld voor de graven Bind (opgravingen hebben Ét zeer velen hier zijn be de wjjsgeer Baruch van Spi- in deze plaats enige tijd -iroond, de belangrükheid van len voor de gemeente en de rigingen die per 1 juli door- llen vinden. Namens de pro- oid-Holland boo.! de commis- dukwensen aan. carillon in de toren van kerk door beiaardier J. v. d. kwartier lang had geklon- burgemeester Koomans een waarin hij zei zeer ver zijn, dat de gemeente, nadat iuterschool, scholen voor het Ulo.-school,. een nieuw on- voor de brandweer- en vele waren gebouwd, thans een rijker is gewor- it gebouw, waarvan de kosten ;véer f, 700.000,- waren ge- heeft iets minder dan gekost. (De indeling van 5 hebben wij reeds in een editie van ons blad gegeven Mr. f. Klaasesz. commissaris der Koningin in Zuid-Holland, en diens echtgenote worden bij hun aankomst in het nieuwe Rijnsburgse raadhuis begroet door het burgemeestersechtpaar, i (Foto L.D/Holvast) Bank Nederland, de Coöp. Raiffei- senbank „Rijnsburg", de veiling „Flo- i ra", de plaatselijke afdeling van de Mr. Klaasesz biedt burgemees ter B. H. Koomans een nieuwe voorzittershamer aan nadat hij de oude heeft vernietigd. (Foto L.D./Holvast) Als laatste sprak burgemeester H. Beroer van de Duitse stad Geisweide, waarmee Rijnsburg goede betrekkin gen heeft. „Niet alleen plichtmatig, zei hij, „ben ik hier, maar het is te vens voor mü een grote vreugde dat Rijnsburg thans over een nieuw raadhuis beschikt: het dorp zal nog meer aanzien krijgen, dan het reeds heeft". Burgemeester Koomans dankte na mens de voltallige raad voor de goe de woorden die men heeft gesproken op deze voor zijn gemeente zo ge denkwaardige dag. Vervolgens werden de genodigden in de gelegenheid gesteld het ge bouw te bezichtigen. De sprekers werden afgewisseld door het Jeugd- kamerorkest Leiden dat werken van Vivaldi en J. S. Bash ten gehore bracht. LEIDSCH DAGBLAD Bond adviseert zijn leden niet te stemmen Ondernemingsraad- verkiezing N.Z.H.V.M. Het hoofdbestuur van de „Algeme ne Nederlandse Vereniging van ■Werknemers in het Personenvervoer" A.N.V.W.P.) heeft zijn leden gead viseerd bij de verkiezingen voor de nieuwe ondernemingsraad van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij N.V., die deze week wor den gehouden, hun stem niet uit te brengen. In een brief aan de leden schrijft het hoofdbestuur dat ondanks het feit dat het grootste deel van de chauffeurs bij de N.Z.H.V.M. lid is van de A.N.V.W.P. deze vereniging niet is toegelaten tot de kandidaat stelling. De A.N.V.W.P. heeft de S.E.R. en de bedrijfscommissie voor het wegvervoer om bemiddeling ge vraagd. Het hoofdbestuur heeft tevens de directie van de N.Z.H.V.M. gevraagd de verkiezingen te willen opschorten totdat een regeling is getroffen voor de kandidaatstelling. PAGINA 11 Militaire bijdragen studenten-organisatie In antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Wier- da (PvdA) heeft de minister van Defensie, de heer P. de Jong, ver klaard dat er Inderdaad door de Ne derlandse strijdkrachten een bijdra ge, in de vorm van personeel en materieel, is geleverd aan de viering van het eeuwfeest van de Utrechtse studentenweerbaarheid. Met deze bijdrage werd beoogd de reeds een eeuw bestaande band tus sen de Koninklijke Utrechtsche Stu denten Vereeniging tct Vrijwillige Oefening in den Wapenhandel en de strijdkrachten te versterken en al dus de belangstelling voor de krijgs macht onder studenten levendig te houden en te stimuleren aldus de minister. „Het gebeurde vormt voor mij evenwel aanleiding mij nader te bezinnen op de vraag of in de toe komst bü dergelijke gelegenheden een militaire bijdrage in deze vorm nog wel zal kunnen worden ver leend", zo besloot de minister zijn antwoord. Westerschomven heeft niet genoeg geld om alles schoon te maken Er zijn vrouwen die niet tot de zomer kunnen wachten als ze de nieuwe Delana badmode zien Op het kilometers lange strand van de westhoek van Schouwen wer ken vier, soms vijf zandschuivers om de laag stookolie zo goed mogelijk te verwijderen. Begonnen bij de trap in Renesse, werd inmiddels de duin overgang bij het middenpad bereikt en van hier gaat het nu verder in de richting van de vuurtoren. Het idee om met vrachtauto's de olielaag van het strand op diverse plaatsen af te voeren, heeft men laten varen, omdat dit te duur zou zijn. By elke zandschuiver wordt nu door 'n graafmachine 'n groot gat ge maakt en daar wordt de olie inge schoven. Wanneer het werk klaar zal zijr is niet meer de hoofdvraag, maar wel wanneer het geld op zal zijn. Er is slechts f. 50.000 beschikbaar, waar van de helft door het Rijk wordt gefourneerd en de andere helft dooi de gemeente Westerschouwen. Hoe wel hierover nog geen zekerheid be staat, gaat het er toch op lijken, dat een gedeelte van het strand onop geruimd zal blijven. De gemeente ziet geen kans om ergens anders hiervoor nog geld te krijgen. Men had gehoopt op financiële hulp van particulieren, maar het bedrag dat van die zijde is gekomen, valt te ver waarlozen. Naar het zich laat aan zien zal een gedeelte van het Noor der strand. tussen Renesse en Scha- rendiike, niet kunnen worden opge- Veronique - Jeugdig, fleurig en Polly - Pièd de poule, nog rondom klassiek gesloten. In steeds de grote rage. Veel ge- bleu. geel, cerise en zwart met vraagd klassiek model met witte noppen. spaghettibandjes.In wit, zwart, Maten: 36-44 f. 18,75 blauw en rood. Maten: 36-46 f. 16,50. Vraagt uw winkelier naar de Delana-bad folder. Sportsplinters Van de twee wedstrijden, die voor gisteren in de Engelse League waren vastgesteld ging alleen de ontmoe ting Pulham—Leicester City door. Leicester won met 40. De wedstrfjd Sheffield WednesdayBurnley werd afgelast, omdat het terrein onder water stond. De maandelijkse publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waaruit blijkt, dat het prijsindexcij fer in de maanden december, janu ari en februari ongeveer zeven pun ten hoger lag dan in dezelfde maan den van het voorgaande jaar, heeft het Christelijk Nationaal Vakver- Kde °Penmf van bond aanleiding gegeven tot een 1 beschouwing over de prijspolitiek. In zijn orgaan „De Gids" ves- Igéns sprak de heer G. van tigt het C.N.V. er in het bijzonder raadslid en voorzitter van de de aandacht op, dat de totale post ..Flora", woorden van dank voeding 8,5 procent hoger uitkwam u die een geschenk voor het dan vorig jaar. Naar aanleiding hier- raadhuis hebben gegevenin van zegt het Verbond, dat, omdat de Üzonder noemde hij de Alg. I voeding een groot deel vergt van het (Advertentie) budget van de gezinnen met een bescheiden inkomen, de prijsstijgin gen juist op deze gezinnen verhou dingsgewijs nog zwaarder dan uit de gemiddelde kostenstijging van 7 procent valt af te leiden. In „De Gids" worden ter illustratie brieven aangehaald van leden, die schrijven dat ze genoodzaakt zijn, te bezuini gen op belangrijke voedingsmiddelen als fruit, groente en vlees. Het C.N.V. concludeert, dat de prijspolitiek een van de zwakste pun ten is in de hele economische poli tiek van ons land. Het feit, dat een deel van de eerste levensbehoeften behoort tot die terreinen, waarop het vrijwel onmogelijk is. daadwer kelijke prijspolitiek te voeren, maakt het falen van de prijspolitiek naar het oordeel van de C.N.V. des te ern stiger. Foto boven: het grote ogenblik tijdens het prinselijk huwelijk in Den Haag tussen gravin Yvonne Szapary en prins Karl von Hes sen. Ds. Grabowski. hof geestelijke van het huis van Hessen, schuift de ring aan de vinger van de bruid. Nieuwe trainers Oud-international Arie de Vroet is met ingang van 1 juli tot trainer bij de KNVB benoemd. De Vroet, die thans tijdelijk werkzaam is in Suri name, zal zich speciaal met het jeugd werk gaan belasten. De 48-jarige Rotterdammer speelde 22 maal in het Nederlandse elftal. Zijn debuut maakte hij op 31 maart 1940 in de ontmoeting Nederland Luxemburg in Rotterdam. Hij kwam uit voor het Rotterdamse Feyenoord. hij speelde ook nog enige tijd als prof voor de Franse club Le Havre. De Ti-lburgse Eredivisie-club Wil lem 2 heeft een nieuwe trainer. Een j contract, voor een jaar is afgesloten i met de 49-jarige Frans Debruyn uit Sittard. Debruyn heeft Rapid JC en Sittardia getraind en na de degra datie van laatstgenoemde was hij een jaar verbonden aan de amateurclub Blerick. Indeling van de waterpoloteanis Het laatste gedeelte van de inde ling van de zomercompetitie water polo van de KNZB is bekend ge maakt. Voor de lagere teams uit Lei den en omgeving en de dames- zeventallen heeft deze indeling wei nig verrassingen gebracht. De inde lingen luiden: Dames derde klasse C: DWR. LGB. Swift, ZIOS, De Zijl. Derde klasse D: AZC Alphen, CWP, DZV en De Sleu telstad. Derde klasse E: Boskoop, De Gouwe, OZV. RZC en Te Werve. Heren vierde klasse F: Boskoop, CWP, DKD, RWV en ZPC. Vierde klasse C: Die Haghe, LAC. Poseidon '56. WIK Wassenaar en ZCR. Dodelijke ruzie op Nederlands schip Naar aanleiding van het feit, dat op 15 april bij een ruzie in een bar in Georgetown (Brits Guyana) de Portugese poetser Manuel dos Antos Fortes van het K.N.S.M.-vracht- schip „Ladon" het leven verloor, is een twintigjarige Nederlandse ma troos onder de gage. die ook tot de 3&B VAKANTIE? -maar dan in ENGELAND! Een unieke belevenis 1 Begin in Londen, de onvergetelijke stad en geniet volop, gezellig uitgaan in een typisch-Londense sfeer. En reis dan verder: naar het Merengebied of de Zuidkust. Overal is het bloeiend en boeiend en goedkoper dan U denkt. Bv. een 10-daagse reis naar Torquay met de dagboot van de Stoom vaart Mij. Zeeland reeds voor f 316,- van ieder willekeurig spoorweg station in Nederland. Vraag bij Uw reisbureau het Zeeland vakantiereizenboekje 1966 waarin nog 10-tallen andere interessante vakantiereizen naar Engeland uitsluitend per dag boot. U kunt ook naar Engeland reizen per comfortabele nachtboot, van British Rail. U reist terwijl U slaapt. Hoek van Holland-Harwich Ontslag voor 140 man CONCENTRATIE BIJ „DE TIJD" De technische bedrijven van de dagbladen „De Tfjd" en „Nieuwe Dag", die in Amsterdam en Rotter dam zijn gevestigd zullen per 1 aug. nog meer worden geconcentreerd dan reeds het geval was. Besloten is tot concentratie van het technische bedrijf in Amsterdam, waarvoor op een terrein in Sloterdijk een druk- hal in gereedheid zal worden ge- j bracht. Deze technische sanering zal tot gevolg hebben, dat een aanzienlijk deel van het grafisch en adminis- tratief personeel van de Rotterdam se vestiging zal moeten afvloeien. Een uitgebreide Journalistieke en een aangepaste administratieve staf zal in Rotterdam gevestigd blijven. Met de betrokken bonden is een akkoord bereikt inzake de ge volgen van overplaatsing en ont slag van het personeel, dat wegens de reorganisatie zal moeten afvloei en. Het gaat hier om ongeveer 140 werknemers. De Britse middengewicht Pat Dwyer heeft gisteravond in het Bel- levue stadion in Manchester een overwinning behaald op de Belg Georges Fahry door ingrijpen van de scheidsrechter in de 2de ronde van 'n wedstrijd, die voor acht ronden was vastgesteld. Foto beneden: onder de vele hooggeplaatste aanwezigen in de (hervormde) Grote Kerk was. behalve het Griekse koningspaar en de Spaanse troonpretendent Don Carlos, ook de echtgenoot van bemanning van de „Ladon" behoort, de Britse koningin, Prins Philip, die qezeten was naast de moeder I Georgetown voorgeleid onder de c I beschuldiging van genoemd feit van de bruid, gravin Szapary. schuldig te zyn geweest. Fortes stierf, nadat hij met een stalen stoel stoel op het hoofd was geslagen. De pre ventieve hechtenis van de matroos werd tot donderdag verlengd. Behal ve hij. zyn ook een 22-jarige Ne derlandse bediende en een 21- jarige Spaanse bediende, beiden eveneens van de „Ladon". aangehou den omdat zij ook by de ruzie be trokken zouden zyn geweest. Vele dronken mannen in Geleen De gemeentepolitie van Geleen heeft meegedeeld, dat de dronken schap in deze gemeente ernstige vromen begint aan te nemen sinds deze gemeente als enige in Neder land het onbeperkte sluitingsuur var- de cafés kent. Vooral tydens de weekeinden gaan velen zich aan alcoholica te buiten. Het zyn voor- nameiyk mannen tussen de leeftyd van twintig tot veertig jaar afkom stig uit omliggende plaatsen, die door de politie bekeurd worden. Die tracht zoveel mogeiyk de dronken mannen naar huis te vervoeren omdat het politiebureau te weinig plaats heefr. i „Als we alle dronken mannen moes ten insluiten konden we wel een klooster huren", aldus de gemeente politie van Geleen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11