VERDIENDE ZEGE OP BELGEN SPORT ihjdjes doen t met zo best... stelt Jong Oranje helft zege op Italië in eerste veilig George Kessler formeert in vier maanden winnend elftal Jitstekend debuut in Willy Dullens WINST VAN JUNIOREN Iedereen tevreden NOG EEN ZEGE: 5-1 18 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Vreugde over het eerste 2Ve-j Ier, Dullens, Van der Kuylen, derlandse doelpunt. V.l.n.r. Mul- Nuninga, Keizer en Pijs. Advertentie (Van één onzer redacteuren) jweer een winnend Nederlands elftal De jubileum-inter- ~igen België heeft in het Feijenoord-stadion de eerste zege "Iseizoen en van de nog jonge bondscoach George Kessler jt. Met 3-1 zegevierden de oranjehemden. Verdiend en zend. Want nog duidelijker dan in de score tot uitdrukking het nationale team de inzinking overwonnen te hebben. \core 3-1 het zich voor de eind- van het toernooi om het mpioenschap geplaatste tse team tekende het her- vorige maand reeds af. ir werd er toen even- lotterdam met 2-4 ver aar het tegenspel was zo- behoorde te zijn: geest- n met de volle inzet, snel verrassend. Die opgaande tegen de heterogene Bel- oeg gebleven. il de honderdste derby der Mi de gescheidenis niet in- ïéén van de onvergetelijke Nederland en België sinds 1905 hebben uitgevochten, was de wedstrijd te wei- pireerd en vooral in de ilft te tempoloos. Iets, dat grotendeels op rekening len geschreven van de Bel- matie. Hoofdrol erland-België van gisteren voorleven als de wedstrijd [ant Willy Dullens. De 21- ttardia-speler (eerste divi- niets merken van planken- speelde vry en onbevan- ok zich ook niets aan van lie van zyn geremommeer- landers. Hij voetbalde zich naar een hoofdrol in het ;end zette Dullens keer-op ilgische linkervleugel Puis t de voet dwars. Aanval- lij zich eveneens niet on- In twee van de drie Ne- doelpunten had hy zelfs ader groot aandeel, lly Dullens waren Piet Kei- Mei Pijs de grote steun- formatie van George Moulijn stelde na ;reffelijke werk tegen de wat teleur, terwijl daaren- nvoerder Daan Schrijvers xitiseerde) verkiezing wel maken. Hierbij dient ech- irect te worden gezegd, dat andse verdediging het niet lilijk heeft gehad. Fantasieloos in de eerste tien minuten Jurion c.s. gevaarlijk ge- »ama rommelde het nogal de Rode Duivels. Het elftal los zand aan elkaar hier in avond omvattende ding wel niet vreemd zyn 6t spel was fantasieloos en van alle enthousiasme, e eertijds bij vlagen bril- ende ploeg (al werd die dan >d door Bulgarije gewipt wereldkampioenschap) was er over Vooral niet in de lelft. Toen werd het over- de tijd dat de Belgen terd, byna nonchalant een i Nederland tegemoet (zoals de laatste vijf jaar geweestvoorbij is. ne moeilijkheden van de kanden en de daaruit voort wijzigingen hebben hun end werk gedaan Ook de Belgische coacl; Raymond (ex St. Truiden) heeft zijn °P de toekomst gericht. Een die als streefdatum net to-ge Kessler 1970 (Mexi- „4-3-3" Het zag er gisteren in de uitver kochte Feljenoord-kuip aanvanke lijk naar uit, dat België de eerste stap op deze lange weg zou zetten. Tien minuten lang oefenden de over- rigens tam spelende rode duivels een zware druk uit op het doel van Ed dy Pieters Graafland, die in die pe riode o.a. een hard schot van de Beerschot-speler Verheyen goed stopte. Toen Nederland heel verrassend een voorsprong nam Willy van der Kuylen rondde een combinatie met Willy Dullens goed af was het echter met het Belgische offensief gedaan. Nederland opererend vol gens het „4-3-3" omdat ook rechts buiten Klaas Nuninga steeds achter de voorhoede was te vinden werd Cijfers Van de reeks van honderd in terlands tussen Nederland en België, begonnen op 30 april 1905 in Antwerpen, heeft het Oranje team er 46 gewonnen, 21 gelijk gespeeld en 33 verloren. De honderd wedstrijden heb- 1 ben enkele bijzonder hoge uitsla- 1 gen opgeleverd. De record-scores van beide ploegen zyn: Hoog- 1 ste score voor Nederland: in eigen land in Amsterdam op 29 mei 1963: 80; in eigen land in 1 Rotterdam op 4 oktober 1959: 1 9—1; in België in Antwerpen op 13 april 1958: 2—7. Hoogste scores voor België: in eigen land in Antwerpen op 17 maart 1940: 71; in Nederland in Amsterdam op 2 mei 1926: 15; en op 12 november 1961: f steeds sterker en zou nog voor de wisseling op 20 komen. Nadat Van Himst een kans had gemist, werd Dullens in de 29ste minuut door Plaskie onderuit gehaald. Op 25 meter van het doel mocht Neder land een vrije trap nemen en Piet Keizer kweet zich op onnavolgbare wyze van die taak. De Ajacied schoot hard over de rode-muur en voordat doelman Trappeniers kon reageren was het al 20. Kort voor de rust kreeg Nuninga na een pass van Moulijn de kans op 30, maar de blonde onderwijzer faalde. Veel minder Na de wisseling zakte het spelpeil en het tempo onrustbarend. Wel kwam er in de zestiende minuut een opleving toen na een handig door Keizer genomen vrije trap Bennie Muller 30 scoorde, maar dat was slechts van korte duur. omdat Schrijvers c.s. zich voornamelijk be paalden tot het consolideren van de voorsprong. Dat lukte, al kon stop per Spronk één van de zwakste spelers twaalf minuten voor het einde na een voorzet van Puis de Belgische eer redden. De vreugde over de zege was er bij de Nederlanders niet minder om. Ook niet bij George Kessler, de man, die in nauwelijks vier maanden tyd een winnend Nederlands elftal heeft weten te formeren. PETER ONVLEE van vandaag 1 Het eerste Nederlandse doel-1 der Kuylen. Van links naar peniers. Van der Kuylen en Dul- punt. gescoord door Willy van] rechts Nuninga. Heylens, Trap-] lens. Bijna een Belgische treffer, i Graafland nog de Belgische maar met een flinke sprong ge- linksbinnen Pol van Himst naar lukt het doelman Eddy Pieters I de verkeerde hoek te sturen. van Rensenbrink en Van Dijk Doelpunten Een na de rust sterk in de aanval spelend Nederlands junioren-hockey team is er zaterdag op het terrein van „De Kieviten" in Wassenaar in geslaagd de Franse jeugdploeg met 1—0 te verslaan. Mid voor Luykx van Be Fair scoorde het beslissende doel punt drie minuten voor het einde. Een vooral in de eerste helft j een doelpunt van Rensenbrink. De Rensenbrink (rechts) in duel met de verdediging van Jong Italië. Deze actie resulteert niet in een treffer. sterk spelend Jong Oranje heeft de ploeg van Italië onder 23 jaar zaterdagmiddag in Breda over tuigend met 2-0 verslagen. Het Nederlandse spel gaf hoop voor de toekomst, zeker voor de rust toen Jong Oranje een opval lend goed ploegverband toonde. Na de hervatting vielen de Ne derlandse junioren terug, waar door de ontmoeting veel van zijn aantrekkelijkheid verloor. Na zes minuten al werd het over wicht van Jong Oranje uitgedrukt in ^ederlaag in Dordrecht: 3-1 i?am van de Belgische oud-internationals heeft zaterdagmid- 3-^0 toeschouwers op het DFC-terrein in Dordrecht een j°p de oranje-veteranen behaald. Alle vier doelpunten wer- rust gescoord. Door De Donder, Willems en Verbruggen gewezen rode duivels een 3-0 voorsprong. In de 26ste mi- e Wim Bleyenberg de eer van de Nederlandse oud-inter- Feijenoorder Van der Vall schoot hard in. Wel kon doelman Bardin het schot in eerste instantie stoppen, maar hij kreeg de bal niet onder controle. Rensenbrink had daardoor een unieke kans (10). Moeilijk Pas na een twintigtal minuten kreeg Doelman Thie een moeilijk moment te verwerken. Parola kwam vrij voor de Nederlandse goalie te staan, maar faalde toen het op schieten aankwam. Steeds sterker werd Jong Oranje en het was dan ook ten volle verdiend dat Van Dijk in de laatste minuut van de eerste helft na een doorbraak de stand op 20 bracht. Opnieuw kreeg doel man Bai-din geen kans. Weliswaar bleef Jong Oranje ook na de hervatting in het offensief, maar de Nederlanders zochten het te veel in individuele acties. Veel verder dan een gevaarlijke kopbal van de PSV'er Koens kwam de ploeg daardoor niet. Ten val Italië scheen in de slotfase van de stryd de stand toen nog een gunsti ger aanzien te gaan geven. Be kwaam passeerde Taccola de Neder landse defensie. Hü omspeelde zelfs Thie, maar kwam daarna ten val, waardoor ook deze kans verloren ging. Als men er in Nederland ooit nog eens zou overgaan tot het toeken nen van een „prix orange" zoals die in het buitenland wordt uitge reikt aan de meest beminneiyke „onderwerpen" van de pers, dan zou George Kessler zeker als een van de eersten in aanmerking komen. Ook gistermiddag, toen even na half vüf de deuren van de kleedkamers in het Feijenoord-stadion open gingen, nam de trainer van het Nederlands elftal alle tijd voor een interview. Met gepaste trots, maar toch met een zekere reserve, zoals trouwens in zijn aard ligt, nam hij allereerst de felicitaties in ont vangst. Tevens was Kessler nu wel bereid, in tegenstelling tot enkele dagen vóór de 100ste interland NederlandBelgië te vertellen, waarom uitgerekend Klaas Nunin ga als rechtsbuiten was opgesteld. „Het grote gevaar van de Belgen komt van de linker-driehoek Jurion Van HimstPuis. Hun acties bepalen de sterkte van de Rode Duivels. Ik wist dat en heb gepro beerd het geraffineerde, korte spel van deze volkomen ingespeelde Anderlecht-moot te ontregelen. Dus kreeg Nuninga opdracht het deze spelers moeilyk te maken. Maar als het even kon moest Klaas ook nog op de vleugel in de punt van de aanval zyn. En als u nagaat wat er eigeniyk van dat Anderlecht- spelletje terecht gekomen is, kunt u begrypen dat ik over Nuninga byzonder te spreken ben". Tevre den was zowat iedereen, van senior Pieters Graafland tot junior Willy van der Kuilen toe. Kessler werd niet moe de vele vragen te beantwoorden. Steeds riposteerde hy gevat. Zoals bij de vraag: „Vond u Dullens niet bijzonder knap?" „Willy moet Ieren lange passes te spelen dan staat Van der Kuilen niet zo veel buitenspel". De zege op België betekent zeker niet, dat het zelfde elftal tegen Schotland speelt, „Het is wel mogelyk, maar in prin cipe werk ik met 15 spelers, die, al gelang naar de aard van de wed strijd, worden ingezet. Een ding kan ik wel zeggentegen Schotland wordt het weer een interessante opstelling Verdiend „Een verdiende overwinning" heeft zondagavond de Belgische radio de 31 zege van Oranje op de Rode Duivels genoemd. „Althans in cüfers is Nederland deze keer Bel gië weer voorby gestreefd", meende de commentator van de BRT, die het spel van Oranje niet alleen „frisser en opportunistischer", maar ook „geestdriftiger, actiever en fan tasierijker" noemde. Hij voegde er aan toe, dat qua spelpeil België op de plaats rust maakt, terwijl Nederland vooruitgaat. Overigens werd door de BRT debutant Dul lens een „relevatie" genoemd, aan wie naast Pieters Graafland en Nuninga het Nederlands elftal de overwinning te danken heeft. In de Belgische kleedkamer werd de ongetwyfeld teleurstellende neder laag opvallend berustend opgevat. Hoewel de Rode Duivels het niet wilden toegeven leek de voor woensdag vastgestelde interland tegen Frankryk voor hen belane- rüker De in Hasselt gespeelde voetbal wedstrijd tussen Belgisch Limburg en Nederlands Limburg is door onze landgenoten ruim gewonnen: 51, na een 30 ruststand. De doelpun ten in de ontmoeting, waarvoor de Coupe Coenegracht de inzet was, werden gescoord door Breikers (For- tuma '54), Bonfrere (MVV) beiden tweemaal, en Quiz (Sittardia). De Belgische treffer kwam van de voet van Smeets (Patri Eisden). Door een in Leipzig behaalde 10—6 (43) zege op HG Kopenhagen ver overde de damesploeg van SC Leip zig zaterdga de Europese zaalhand- I balbeker. De Oostduitse ploeg had de eerste ontmoeting met 7—6 ge wonnen. Het Amsterdamse paar De Jager' I Schutte heeft gisteren in Utrecht evenals vorig jaar beslag gelegd op I de Nederlandse titel voor jeugdbrid- gers. De tweede plaats was voor Bots/Van de Horst uit Venray,

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7