Leidse winst in „interacademiale Gedrukte stemming op de Leidse veemarkt NSR-zetels verdeeld, vijf voor Leiden Zoldercabaret in Auberge Francaise ■j Extra ophalen van huisvuil in Leiden Leids „Kinderzorg" onderdak in Gouda G 16 JU I •nu EATEBPAO 18 APR Vreugde bij de VVSL J..'" De inter-academiale sport- j edstrijden voor vrouwelijke stu- \nten, die de afgelopen week in eiden zijn gehouden, hébben een ltI1 verwinning opgeleverd voor de C, lidse studentes. Dat nieuws 11 gistermiddag tijdens de prijs- treiking in het gebouw van de fVSL aan het Rapenburg werd bekend gemaakt, zorgde voor een feestelijke stemming op de „club", die tot lang na het slotdiner voortduurde. Meisjesstudenten uit alle universiteitssteden van Ne derland hébben zich deze week met vuur gestort op alle sporten" (om het Inter-ac-lied te citeren) en met paardrijden en hockey wedstrijden kwam gisteren een eind aan deze sportieve kracht meting. Deze foto werd gemaakt tijdens het paardrijden op de speelweide van de Leidse Hout: links mej. Döhrn, rechts mej. Bontenbal, beiden uit Leiden. (Foto L.D./Holvast) LEIDSCH DAGBLAD Meer leden bij NI VON Leiden De jaarvergadering van het N. I. V.O.N., afdeling Leiden, werd gis teravond in „Ons Centrum" gehou den onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Blom. Het verslag over 1965 van de secre taresse, mevr. T. KramerSpruyt, maakte gewag van tal van activitei ten, bestaande uit het organiseren van lezingen, film- en dia-avonden, en excursies. Tevens werden de werk zaamheden van de onderafdelingen Sociaal Toerisme. Natuurvrienden- werk. de Jongerenafdeling en de Fo togroep gememoreerd. In het bijzon der de fotogroep ontwikkelde een gro te activiteit. Het vakantie-adviesbu reau kon aan tal van aanvragen te gemoetkomen. Het ledental nam in 1965 toe met bijna 10 procent. Na enige gedachtenwisseling werd het verslag van mevr. Kramer, evenals dat van de penningmeester, de heer D. J. Weeber, goedgekeurd. De kascontrolecommissie zal dit jaar worden gevormd door de heren A. van Baaien en W. van Oorde. De periodiek aftredende bestuursleden mevr. T. Kramer-Spruyt en de heren J. v. d. Blom, T. Delsman en L. Klinkhamer werden herbenoemd. De plannen voor het komende sei zoen werden, na enige suggesties uit de vergadering, besproken en goed gekeurd. Na afhandeling van de agenda werd door leden van de fotogroep een interessante en leerzame dia-quiz ge houden, die bijzonder werd gewaar deerd. Burgemeester opent school Burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden opent op vrij dag 22 april de nieuwe kleuterschool .Meerhof", achter de Prinses Mar- grietschool. Boshuizerkade 119. De school werd gebouwd namens de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs in Leiden. wimtHwiiiiiiiiiiiimiiiMiiiiiiiinimiiiiiHiHitifniiiuoodimimfHiuimHH» j Het voorjaars- nummer is uit! Gratis 'Goed Gekleed' voor U Schrijf ons een briefkaartje met uw naam en adres. Of bel even. En wij sturen u gratis het unieke tijdschrift 'Goed Gekleed'. Het enige blad in ons land geheel gewijd aan kleding voor mannen. Geheel gevuld met Informatie, nieuw tjes en tips. Speciaal voor mannen interessanti Vraag gratis het voorjaarsnummer, vera van de perst LEIDEN - BREESTRAAT 150—154 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Resultaat van fusie De Valentonstichting is in 1950 op gericht en zij oefent de voogdij uit over 180 pupillen. Kinderzorg-Leiden heeft de voogdij over 190 pupillen, j Deze vereniging is in 1941 opgericht en in 1964 gefuseerd met de sectie Ïpoorwegwacliter ergat de bomen neer te laten pordat de spoorwegwachter had pen de spoorbomen neer te laten feeren op de bewaakte spoorweg gang aan de Veestraat in Sit- een personenauto, bestuurd door inwoner van Gel een, in botsing •men met een sneltrein die uit richting Maastricht kwam. De n raakte de auto aan de achter- e en slingerde deze in een grep- langs de spoorbaan. De bestuur - die alleen in de wagen zat, liep tfendige kneuzingen op en kreeg Familieberichten (ontleend andere bladen) Geboren: Maussen - Spauwen. zn Valkenswaard: Getrouwd: Th. A. Baars en T. C H. Verlegh, Utrecht; Overleden: S. H. Sonnemans Nieuwenhuijsen, vr. 83 jr, Den Haag A H. A. Corts, mn, 77 jr. Zeist; J Nolles, mn. 65 jr. Utrecht; C. M Ahlrichs, vr. 58 jr. De Meern; T Verschuur, mn. 65 jr. Utrecht; A Kurpershoek Van Woerden, vr 83 jr. Zeist; C. A. Verhaaren, vr. 71 jr Tilburg. een shock. De auto werd geheel ver nield. Volgens de politie had de spoor wegwachter wel het sein ontvangen, dat de sneltrein naderde. Ned. Chr. Bond van Doven 25 jaar 6 De fotovereniging van de Leidse De afdelmg Leiden van de Ned. studentenvereniging Catena, Camera Chr. Bond van Doven „Ons beginsel Catena, organiseert evenals voor- getrouw" bestaat zaterdag 23 april gaande jaren een fototentoonstelling een kwart eeuw. Tergelegenheid van i de Sociëteit Horus, Rapenburg 127. dit zilveren jubileum wordt die dag. De tentoonstelling wordt woensdag-1 's middags van 3 tot 5 uur in één der avond 27 april geopend en blijft open lokalen vian |de Bevrijdingskerk in tot 13 mei. Z.W. een receptie gehouden. fOlt! Dudhe l(M R stimuli* In de komende week wordt het srdag rc uisvuil extra opgehaald in de vol- mde wijken: MAANDAG: Lage Rijndijk (beide Hambroeklaan, Kooilaan Lage Rijndijk tot Javastraat), Hebesstraat, astraat, Decima- gscjtmt, Sieboldstraat, Floresstraat, Driftstraat, Borneo- ïaat, Sumatrastraat (vanaf Lage tot Timorstraat)Voorstraat, leisewk jrmosastraat, Javastraat, Ambon- 205Q2.1 raat> Madoerastraat, Balistraat. en im oembastraat, Atjehstraat (van Zijl Brees-.fit Driftstraat). Timorstraat, Lom straat (vanaf Formosastraat tot tótraat). MAANDAG: Rijnsburgersingel (van ertrekvaart tot Marislaan), Piet Heinstraat, Aloëlaan, 1MB larislaan, Poelgeeststraat, Schutter- f traat. Warmonderstraat, Maredijk- hof, Vaartkade, Vaarstraat, Rijnsbur- lantagejgerweg (beide zijden) (van tunnel tót rseweg en Kagerstraat) •k, Wassenaarseweg, Boer- baavelaan, Mariënpoelstraat, Kager- '37. "haat, Zweilandlaan (van Boerhaa- Iod Waan tot Kagerstraat), Van Zwie- rastraat, Faljerillstraat. -DpiSDAG: Aaltje Noorderwierlaan, ir" Schuytlaan, Diepenbrock- Bern. Sweersstraat, Joh. Ver- traat.Rich.Hollstraat, Obrecht- «raat, Churchilllaan (van Haagweg .tot Verdistraat)Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Sweelinck- illen, gcuden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree JuweUer v. d. WATER heeft ze Haarlemmerstraat 181. Zeei grote keuze Op het graveren kunt O wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. laan, Joh. Wagenaarlaan, Valerius- straat. Van Blankenburgstraat, Julius Röntgenstraal, Mozartstraat, Eduard van Beinumstraat. Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moessorgskistraat, César Franckstraat. DINSDAG: Noordeindseplein, Wit te Singel, Groenhoven/3 traat. Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat, Herenstraat, Prinses Wilhelmin as traat. DONDERDAG: Rijnsburgerweg (beide zijden van Kagerstraat-Was- arseweg tot Warmonderweg), Eymerpoelstraat, Dieperpoellaan, Houtlaan, Paulus Buysstraat, Adriaan Pauwstraat, Antonie Duyklaan, Van Beuningenlaan, Joh. de Kosterweg, Van Slingelandtlaan, Ledenbergh- straat, Fagelstraat, Joh. v. Oldenbar- neveldtstraat, Joh. de Wittstraat, Ho- gerbeetsstraat, Warmonderweg. Nag- tegaallaan, Mezen9traat. Vinken- straat, Lijsterstraat, Merelstraat, Leeuwerikstraat, Roodborststraat, Zweilandlaan (van Kagerstraat tot Hout laan) DONDERDAG: Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwarsstraat. Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Her manstraat, Trompstraat, De Ruyter- straat, Evertsenstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Heemskerkstraat, Tasmanstraat en Overrijn. VRIJDAG: Verdistraat, Schubert- pleiin, Schubertlaan, Mahlerstraat», Handelstraat, Beethovenlaan, Vival- distraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscaninistraat, Berliozpad, Rossini- straat. Lisztpad. Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikow- skykade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kermedylaan, Max Regerlaan, Jozef Haydnstraat, Apollolaan, Smêtana- straat, Paganinistraat, Scarlattistraat Griegstraat en Donizettilaan. VRIJDAG: Schelpenkade. Leuven straat, Gerrit v. d. Laanstraat, An- dries Schotkade, Leeuwkienstraat, Kastanjekade, Tulpenstraat, Acacia straat, Meidoornstraat, Hyacinthen- straat, Seringenstraat, Anjelierstraat Dahliastraat, Koninginnelaan, Lam- menschansweg (vanaf Koninginne laan tot Kastanjekade), 3 Oktober- straat, Magd. Moonstraat, Buiten ruststraat, Stadhouderslaan, Valdez- straat, Duivenbodestraat en Staal- wijkstraat. Welzijnsinstituut werd aanvaard Op de tweede dag van het natio naal congres van de Nederlandse Studentenraad (N.S.R.), dat in de Technische Hogeschool Twente in Drienerlo wordt gehouden, heeft de raad in plenaire zitting besloten, de grondraad van de Theologische Ho geschool in Kampen niet tot de N.S.R. toe te laten. Kampen werd vorig jaar wel tot de N.SR. toegelaten. Uit het nieuwe on derzoek is gebleken, dat de Theolo gische Hogeschool niet voorkomt in de Wet op het Wetenschappelijk On derwijs, een van de voorwaarden om zitting te krijgen in de N.S.R. Nu over de laatste aanvraag om toelating tot de N.SR. is beslist, zijn de vijftig zetels als volgt verdeeld; De Gemeente-Universiteit van Am sterdam bezet tien zetels, de Vrije Universiteit van Amsterdam 3, de Universiteiten van Utrecht. Leiden en Groningen achtereenvolgens 9, 5 en 4 zetels, de R.K. Universiteit van Nijmegen 5 zetels, de Technische Ho gescholen van Delft, Eindhoven en Drienerlo respectievelijk 7. 1 en 1, de Economische Hogeschool in Rotter dam 3 zetels, de Katholieke Hoge school in Tilburg 1 en de Landbouw hogeschool in Wageningen 1 zetel Van deze instellingen zijn die uit Eindhoven, Drienerlo en Tilburg Hedenochtend heeft de Goudse wethouder van sociale zaken, mr. J. J. A. Groeneveld, fungerend als locoburgemeester, het ge zamenlijk bureau geopend van ds Ds. J. P. Valetonstichting te Gouda en de vereniging ..Kinderzorg" te Leiden, twee instellingen voor kinderbescherming, die als stichting .Kinderzorg" gaan sa menwerken. De Valetonstichting gaat uit van de classes Gouda, Dordrecht, Gorinchem en Brielle van de Ned. Herv. Kerk en ..Kin derzorg" werkt in de classis Leiden van deze kerk. De Valeton stichting kreeg tien jaar geleden in Gouda een bureau, Kinderzorg- Leiden was ingebracht in het bureau van de diaconie van. de Leidse Hervormde Gemeente. De samengang heeft geleid tot de inrich ting van een goed geoutilleerd bureau aan de Spieringstraat in Gouda. kinderbescherming van de hervormde diaconie van Leiden. Op 1 april vorig jaar is het gezamenlijk bureau voor beide instellingen gaan functioneren, totnogtoe dus in het oude bureau van de Valetonstichting. dat werd geleid door mej. G. M. Nieuwenhuizen. die adjunct-directrice van het nieuwe bureau is. Als directeur is aange trokken de heer J. Brandsema. Ver der zijn werkzaam een boekhouder, zes maatschappelijk werksters <er wordt gedacht over de aanstelling van de zevende» en twee typistes. Beide instellingen wilden komen tot coördinatie van de werkzaamhe den met het doel gezamenlijk tot een "O verantwoord mogelijke opzet van het werk te komen. Voor de instel lingen was dat afzonderlijk om finan ciële redenen niet gemakkelijk, om dat het rijkssubsidie niet alle uitga ven dekt voor een goed functionerend geheel. Voorlopig blijven beide in stellingen afzonderlijk bestaan, maar het streven is binnen afzienbare tijd tot een volledige fusie te komen. Dankzij de steun van particulieren en instellingen en de medewerking van het gemeentebestuur van Gouda en het college van regenten van het Verenigd wees- en aelemoeseniers- huis kon het van het weeshuis zijnde pand Spieringstraat 5 aanvanke lijk slagerswinkel, later woonhuis worden verbouwd tot een modern en doelmatig kantoor. De Goudse archi tect Tjeerd J. de Jong. heeft het meer dan drie eeuwen oude huis herscha pen van een bouwval in een lichte werkruimte achter een in de omge ving passende gevel. Het pand staat op de monumentenlijst. Het aanne mersbedrijf van de firma J. Slegt heeft de verbouwing uitgevoerd. Op vallend zijn de grotendeels houten wanden in de kantoorruimte en de diverse vertrekken, waaronder ka mers voor de directie en een confe rentiekamer. De pupillen van beide instellingen, afkomstig dus uit het gebied van de genoemde classes, die vrijwel geheel Zuid-Holland behalve de grote ste den bestrijken, zijn in internaten en gezinnen in het gehele land onderge bracht. Hun opvoeding wordt bege leid door de maatschappelijk werk sters. De verantwoordelijkheid van het werk wordt gedragen door een bestuur van zes leden, drie uit het bestuur van de Valetonstichting en drie uit het bestuur ran Kinderzorg- Leiden. het eerst in de N.S.R. opgenomen. De overigen bezetten 47 zetels, waarvan 18 door leden van de Studenten Vak beweging. 18 door het Nederlands Studenten Akkoord. 9 door de Pro gressieve Studenten Organisatie en 3 door diverse „partijen". Uit de resultaten van de verkie zingen is becijferd, dat. van de onge- 50.000 stemgerechtigde Neder landse studenten 39,42 procent een geldige stem uitbracht. Vorig jaar as dit percentage 38. Het StudentenwelzynsinsUtuut, on getwijfeld het meest ambitieuze pro- ima dat de N.S.R. zich ooit heeft gesteld, werd dank zij de hechte coa litie van Progressieve Studenten Or ganisatie en Nederlands Studenten Akkoord vrijwel ongewijzigd door de raad aanvaard. Bij de onderwijsdebatten is het enige werkelijk belangrijke punt waarin ondermeer werd voorgesteld de curatoren te bezoldigen en het vol ledige bestuur van de universiteit te geven niet in behandeling genomen. Dit betekende een overwinning van de Studenten Vak Beweging die van mening was dat deze problematiek zo ingewikkeld lag dat ze op dit moment nog niet in staat was het geheel en de consequenties ervan te overzien Wel werd een resolutie aangenomen, waarin de faculteiten werden opge roepen studiehoogleraren aan te stel len die zich met de verbetering van de onderwijsprogramma's moeten be lasten. Matige handel in varkens en wolvee (Van een deskundige medewerker) Op enkele uitzonderingen na werden er op de gisteren gehou den Leidse veemarkt nog weinig optimistische geluiden gehoord, terwijl het koude en winterse weer het er zeker niet beter op maakte. Met spanning wordt er uitgezien naar verzachting van de maatregelen tegen het mond en klauwzeer, in het bijzonder Vijf jonge Leidse caba retiers tezamen vormend het Leids Zolder Cabaret hebben in de korte tijd, die is verlopen sinds de oprich ting van hun cabaret snel bekendheid gekregen. Na een wat aarzelend begin op de zolder van het Prytaneum aan het Rapenburg (enkele incidentele voorstellingenen wat optreden in besloten kring gaat het Leids Zolder Cabaret in de openbaarheid treden. In de „Auberge Fran caise" het knusse restau rant in de Kloksteeg, waar klanten de propiétièreal leen maar met „madame" aanspreken lieten Hans Verwaijen, Annemarie Beu link, Ad Vaessen. Chris van der Klugt en A. Douglas zien dat het Zoldercabaret naar de volwassenheid is gegroeid. Met een pittig cabaretpro gramma van bekende en he lemaal nieuwe liedjes ont stond gisteravond in die Franse herberg Leidens twee de café-chantant, dat voor lopig vrijdags van 21.00 tot 24.00 uur is geopend. Ter ge legenheid van deze première trad als gaste op Hanneke van der Spek van het Wiege- waai-cabaret, die met enkele sterke nummers van dat ca baret een goed figuur sloeg. Op de foto van links naar rechts Chris van der Klugt, Ad Vaessen en A. Douglas, zittend Annemarie Beulink. Pianist-componist-organist Hans Verwaijen gaat schuil achter de „op-art". (Foto L.D./Holvast) Selskip Fryslan toneelstuk ziet Voor de laatste maal in het win- ter-halfjaar 1965/1966 kwam de Frie se vereniging in Leiden Selskip Fryslan bijeen in het Antonius- clubhuis. Door de toneelgroep van de zustervereniging uit Haarlem werd opgevoerd het blijspel „Underdak frege" van August van Zuylen. in het Fries vertaald door B. Westra. Dit goed gespeelde stuk viel bij de aanwezigen erg in de smaak. In de pauze werd een geanimeerde verlo ting gehouden. De gezellige avond werd besloten met een muzikale feli citatie aan het adres van een van de oudste leden van de Friese ver eniging, de heer D. de Jong uit Kat wijk. die al ruim 35 jaar lid is en vandaag 78 jaar wordt. De vereni ging zal haar activiteiten in septem ber 1966 voortzetten en tevens voor bereidingen treffen voor de herden king van het 50-jarige bestaan in 1968. „Litteris Sacrum" speelt „Mirabel" De Kon. Ver. „Litteris Sacrum" speelt zaterdagavond 23 april in de Leidsche Schouwburg, onder de regie van B. Hageman sr.. het blijspel „Mirabel" van Miguel Mihura, in de vertaling van Mies Bouhuys. met betrekking tot de hervatting van de export. Hoewel vrij normaal voor de tijd van het jaar, waren de aanvoeren van wolvee en gebruiks- en jongvee opvallend groot, maar wegens het koude weer kon de handel in deze diersoorten maar moeilijk op gang komen. Beter ging het in de secto ren slachtrunderen en vette kalveren, waar de handel vrij vlot verliep bij hogere prijzen. De totaal aanvoer bedroeg 2128 dieren. Gebruiksvee en Jongvee. Op deze afdelingen zagen we gro te aanvoeren, in het bijzonder van vare koeien en jongvee. De handel stond echter helemaal onder de in vloed van het aanhoudende koude voorjaarsweer en verliep dan ook bij een matige belangstelling zeer rustig tot kalm. Melk- en kalfkoeien ble- prijshoudend, doch de vare koeien, vooral de mindere soorten waren iets gedrukt in prijs. Notering: melk- en kalfkoeien van f1000 tot f1275 en f1400: vare koeien van f625 tot f1000 en f 1350; pinken van f450 tot f600 en f675; graskalveren van f 275 tot f 350 en f425. Vette koelen. Als overal elders een vrij krap aanbod, terwijl de achter ons lig gende feestdagen een flink gat heb- geslagen in de voorraden. Er dan ook een goede vraag waar door de handel een tamelijk vlug verloop kreeg en de dieren duur wer den verkocht. Onder de aanvoer waren geen luxe dieren te bespeuren terwijl het aan tal beste kwaliteiten ook gering was. Notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f 3.60 tot f 4.20 en f4.60: enkele beste kwaliteiten bo ven notering tot plm. f4.70 a f4.80; worstkoeien van f3.30 tot f3.60; slachtstieren van f 3.90 tot f 4.20 en f 4.50. Vette kalveren. Een vrij ruime aanvoer waaronder weinig beste kalveren. De openstel ling van de grenzen van Italië, hoe wel nog steeds voor een beperkte export, heeft de handel in deze die ren weer wat doen opleven. Hoewel de vraag niet wild was, verliep de handel toch redelijk tot goed bij weer iets stijvere prijzen. Notering: van f2.50 tot f2.90 en f 3.20 per kg levend gewicht. Een enkel best dier behaalde boven no tering een prijs van f3.40 per kg levend gewicht. Nuchtere kalveren. Op deze afdeling een iets kortere aanvoer. Bij het iets krappere aan bod was de vraag iets beter waar door de prijzen aantrokken. De han del bleef een matig tot rustig karak ter houden. Notering: slachtnuka's van f 1.40 tot fl.60 per kg levend gewicht; mest kalveren van f70 tot f 110. Wolvee. De aanvoer van wolvee was opval lend groot. Veel overhouders welke voor de slacht waren aangevoerd, moesten weer voor de weiderij wor den verkocht en dat terwijl iedereen juist ruimen wil. Het was met de handel dan ook droevig gesteld en kan de binnenlandse markt, waar voor de prijzen nog te hoog liggen, het aanbod niet verwerken. De han del verliep dan ook traag tot zeer stug bij sterk verminderde prijzen. De handel in fokschapen, zgn. stellen, verliep nog rustig, doch wa ren er weinig mooie stellen aange voerd, die nog goed in prijs blijven. Notering: vette schapen ran f75 tot f95 en f105; vette lammeren van f80 tot f95 en f105; enkele beste overhouders nog tot plm. f 115; fokschapen met 1 lam van f140 tot f160; fokschapen met 2 lammeren van f200 tot f240. Varkens (buiten de markt). In de varkenshandel ziet het er min nog rooskleurig uit. De la ge prijzen voor slachtvarkens be moeilijkte ook de handel ln varkens voor fok- en mestery, mede door het aanbod van gelderse en andere var kens. waardoor de varkens hier blij ven liggen. De prijzen waren dan ook wel iets gedrukt, de goede zware biggen deden echter niet veel min der. De handel in slachtvarkens was uitgesproken slecht en de zwaardere dieren zelfs niet te plaatsen. Prijzen: drachtige zeugen van plm. f350 tot f 425.-; schrammen van plm. f85 tot f105; biggen van plm. f 60 tot f 65 en f70lichte slacht varkens en slachtzeugen varieerden respectievelijk in de prijzen van fl.85 tot f 1.92 en van f 1.50 to fl.60 per kg levend gewicht.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3