a de des levens Istod hi Moutbrood -vLflffDERDAG 14 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD oorspronkelijk verhaal van joseph I. einander I jffec aankomenden bestegen de O en passeerden hen zonder op loway greep Galotti by de arm. eens!" zei hij zacht. Hij wees lange slanke man die hen voor lig. „Dat is Lemban Foot van junior Car Company". Galotti de wenkbrauwen op. „Foot is "van de geldschieters van de zei hy. „Waarom rijdt hy [•wagen bovengronds? Zou hij impulsieve Galotti volgde on- Jijlc een invallende gedachte en achter de twee mannen aan. ►er Foot!" zei hy. „Een ogen- Foot keek om. Zyn gezicht somber. Malloway ging lang- trappen op naar de drie •n, die nu by elkaar stonden, jt spijt me. Galotti", hoorde hy zeggen. „Ik heb weinig tyd, ik moet naar de burgemeester", ik zijn metgezel aan. „Dit hier heer Rabinsky. Publicity mana- Oftlotti". blnsky was een kleine, magere met een muizengezicht en ver rekkende scherpe oogjes, die grote snelheid van de een naar inder gingen. Zyn glimlach was lend en by na onderdanig, toen li: „Ik ben belast met de cam- i „Airdale", waarvan u van- de eerste hebt meegemaakt. Ik op namens een aantal invloed figuren en myn opdracht is, City terug te brengen in de nor- situatie van een voor iedereen mkelyke, vrije stad. Ik geloof, (ve aardig op weg zijn naar suc- fat bedoelt u? Wat is de cam- e „Airdale?" Wat moet er ge en?" Galotti raakte buiten adem onding. sky boog lichtelyk. „Zoals ik i, een normale stad maken van bespottelyke dictatoriale ge- at Life City heet", zei hy vrien- „De automobilisten hebben er g van gekregen, ondergronds te d en zich bloot te stellen aan alrpe gevaren van de tunnel- Life City is een ratten- yoor automobilisten gebleken, dodencijfer gedurende de laat- rnanden is er hoger geweest dan elke stad ook. En de slachtof- waren automobilisten, geen angers. Daaruit blykt, dat het jevaariyke stad, voor autory- Is en daar moet een eind aan akt worden. Bovendien worden g bedreigd door de verstikkings- Al die uitlaatgassen in de tun- Jhu leidt de campagne?" vroeg langzaam. Rabinsky knik- Inzaam. „De invasie van van- was myn werk. En hier hy op zyn binnenzak, „heb ik de e stukken uit Washington, die City zullen verlossen van de De stad wordt ook boven- ds opengesteld voor autoverkeer, trouwens in iedere andere nor- stad. De tunnelstraten kunnen tatief gebruikt worden." Hij t tevreden tegen Foot, die een luldig gezicht trok. om", zei de autofabrikant ge il, „hou ons niet langer op, Ga- 'Je weet dat ik by gedragen heb het krankzinnige idee om die 'straten aan te leggen. Ik heb ijt van gekregen en sta geheel aan de kant van de combi die de operatie „Airdale" or- ert." Hy keerde zich om. lacht even, meneer Foot", zei tti langzaam. Hy veegde met zyn ;k over zyn voorhoofd. „Als u ie kant van de combinatie staat, kunt u my misschien inlichten ae manier, waarop al die on- •ndse ongelukken zyn gebeurd? Hebt u wellicht een idee waarom gangsters aan te pas zyn gekomen? „Deze meneer is vry nieuwsgierig' glimlachte Rabinsky. „Bovendien suggereert hy gevaar- lyke dingen. Dingen die hem last kunnen bezorgen." Hy nam zyn hoed af en boog op nieuw. Toen liepen hy en Foot sa men het gebouw binnen. Malloway en Galotti keken hen na, tot de zware deur achter hen was dichtgevallen. „Wy worden geconfronteerd met een verschynsel, dat wy in onze berekeningen hadden moeten opne men", zei Malloway peinzend. „Ga lotti, wy hebben met één ding geen rekening gehouden: er zyn automo bilisten, voor wie de veiligheid van anderen niets betekent en van geen belang is in vergeiyking met hun behoefte om zich te doen gelden. Dat zyn de mensen, die in de auto een machtsmiddel zien. Zy hebben zich verenigd en Rabinsky in dienst genomen om hun belangen te ver dedigen. Het is een geraffineerd kom- plot, waar veel geld achter zit. Het zal moeilijk zyn hen te verslaan" Galotti zweeg. Zy liepen naar de dichtstbijzynde ingang van de onder grondse stad om hun auto te be reiken, die beneden geparkeerd stond. De straten van Life City wemelden van mensen, die op trot toirs samengroepten en naar de voor- byrazende auto's keken. Het was een vreemd gezicht, de plastic straten bedekt te zien door honderden auto mobielen, die zich met veel getoeter en gierende banden in grote snel heid door de stad bewogen. By de ingang van de ondergrond se stad stond een agent, die hun de toegang versperde. „Het spyt me, heren',, zei de man, „maar u kunt nu niet naar beneden. De luchtver versingsinstallatie is defect en de tunnels zyn vol giftige gassen". „Maar onze auto is daar beneden", protesteerde Malloway. „We moe ten „U kunt een bus nemen," zei de agent. „Sinds vandaag rijden de stadsbussen weer in de vrye lucht. Kyk, daar is een halte." Verbijsterd begaven zy zich in de aangewezen richting. Er was een provisorisch bordje aangebracht te gen een van de tuinhekken, waar op de buslynen stonden aangegeven. Er stond een tiental mensen te wachten, uit wier conversatie was e maken dat het hele onder grondse busnet van Life City was uitgeschakeld. Biykbaar waren er slachtoffers gevallen door de defec ts luchtverversingsinstallatie. Galot ti en Malloway vingen brokstukken van gesprekken op, waaruit viel op te maken dat de meningen over de laatste gebeurtenissen in de stad ver deeld waren. Men wist niet precies aan welke kant men zich moest scharen. De snelle loop der dingen had de massa overrompeld en de ongelukken in de tunnels hadden een grote indruk op het publiek ge maakt. (Wordt vervolgd» muf/ »=J ||H - «1 mk lm 0^ Een echte GEYSER heet altijd VAILLANT Vanouds ligt In de merknaam GEYSER do technische perfectie van VAILLANT uw garantie voor trouwe dienst. Heet water in een handomdraai, maar ook warm. lauw of nóg wormer water, het gemak van water-op-temperatuur, dank zij een VAILLANT-Geyser In uw keuken, badkamer of douche in heel Europa: VAILLANT Geysers Schonewelle N.V. Keizersgracht 701, Amsterdam, Tel.020-237364, 241257 SI Vrouw na drama overleden Een 72-jarige vrouw uit de Leidse- kruisstraat in Amsterdam, die gister nacht door haar 75-jarige man met benzine werd overgoten en in brand gestoken, is gisteravond in het Wil- helminagasthuis aan haar verwon dingen overleden. Nog steeds staat de politie voor een raadsel. Zowel de buren als de kinde ren van het echtpaar hebben ver klaard, dat het byzonder lieve men sen waren, die nooit met anderen of met elkaar ruzie zochten. „Uit de verklaringen krijgen wy de indruk dat zy als tortelduifjes samenleefden" aldus de politie. Toch had het drama plaats na een heftige ruzie. „De ware toedracht kan alleen uit de mond van de bejaarde man komen" zegt de po litie. Die ligt echter ook met brand wonden in het ziekenhuis. Zyn toe stand is kritiek. Nini Boesman over Drakensberg De Nederlandse ballonvaarster Nini Boesman is gisteren als eerste in een ballon over het Drakensbergmassief van Oranje Vrijstaat naar Natal ge vlogen. Haar oranjekleurige ballon steeg in Harrismith op en werd door een krachtige zuidwestelykc wind over de diverse toppen gevoerd, waar van de gemiddelde hoogte 3.000 meter bedraagt. Precies een uur na het op- stygen werd de grens van Oranje Vrijstaat en Natal bereikt. Het einddoel lag in de buurt van Lady- smith. De ballon werd op de gehele vlucht gevolgd door een chartervlieg tuigje. Advertentie PANDA EN DE WEGDOENER 17. „Joris Goedbloed, je deugt niet!" riep Panda boos tot de ge vangen indringer. „Met stelen en bedriegen aan de kost komen, dat is wat je prettig vindt! Inbreken!" „Och baaske hoe miskent ge toch uw oudere vriend!", protes teerde Joris. ,Jk kwam hier met de edelste motieven en wat ge beurt er? Mijn kleine beschermeling, in plaats van me met tranen van dankbaarheid te verwelkomen, overlaadt me met onverdiende verwijten! Inbreken? Kom, kom nu toch! Ik mag dan in mijn on bezonnen jeugd wel eens een kleine misstap hebben begaan, maar wie heeft dat niet? Moet ge me daar nog steeds bitter aan herin neren? Neen hoor toe; ik merkte op dat ge bij deze professor in dienst zijt getreden. En hoewel ik hem grote achting toedraag, weet ik ook dat academici er vaak slordige levensgewoonten op na houden. Daarom maakte ik me zorgen over u. Krijgt, zo vroeg ik mij af, Panda wel de voeding die hij in de jaren van zijn groei be hoeft? Is zijn beddeke zacht en wordt er op zijn verschoning toe gezien? Maar ik kon moeilijk aanbellen en navraag doen dat zou te kwetsend zijn voor de geleerde Kalker. Niets restte mij dus, dan mij in het geheim te overtuigen. Och ventje op dat gindse scha- kelbord is stellig wel een schakeling die me uit deze onwaardige positie bevrijdt. Haal deze over, wat ik u bidden mar, en laten uw alles nog eens rustig bespreken En Pajida, beschaamd omdat hij tot zulke overijlde gevolgtrek kingen was gekomen, deed wat hem gevraagd werd. RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 75. De oude schrijver van het gerecht wenst Rechter Tie eerbie dig goedemorgen. „Je bent eerder terug dan ik dacht!" merkt de rechter tevreden op. „Vertel maar eens wat je dienstreis naar ons buurdistrict heeft opgeleverd!" „Helaas niet zo veel, edelachtbare. Maar u moet bedenken dat het al bijna een jaar geleden is dat de Keizerlijke Schatmeester daar verbleef en het was maar voor één nacht. Hij heeft daar maar één bezoeker gehad. Hij was moe van de reis en „Wie was die bezoeker?" onderbreekt de rechter ge spannen. „Alleen maar een goudsmid, edelachtbare. Mijn collega van het gerecht daar heeft me geholpen die man op te snorren. Hij zei dat de Schatmeester hem in zijn logement heeft ontboden om een goudstaaf vakkundig in kleine stukjes te zagen, zonder dat er iets van het goudzaagsel verloren ging. Die goudsmid herinnerde zich dat nog precies, edelachtbare, want door de openstaande slaap kamerdeur zag hij naast het bed een kistje staan van rood leer, met opengeslagen deksel. En dat kistje zat boordevol met prachtig blinkende goudstaven! Toen begreep de goudsmid waarom hij die staaf moest stukzagen: het kistje zat zo vol dat die grote staaf er anders niet in zou kunnen". DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 493. Met grote snelheid naderde de clown het ladenkastje. Boem Krachtig dreunde het boomstammetje tegen de achterzijde van het kastje ...en door de schok vlogen de laden er alle drie uit. „Hé", riep Bram, „dat is toch zeker geen ongelukje meer?" Triomferend greep de clown het kastje. „Nee, dat was opzet, Brammet je Fok, schreeuwde hij vinnig. „Die laden mag je houden, als je mij het kastje maar geeft!" Karo keek bedenkelijk over de rand van de lade. Als kat was hij niet erg op water gesteld en hij hoopte maar, dat zijn vaartuigje van waterdichte schotten was voorzien. Gelukkig was de kwaliteit van het meubel uitstekend, zodat er geen gevaar was in dit verraderlijke water onder te gaan. Maar wat wilde die clown toch met dat kastje 110 mW Br#*t

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 21