Strengere eisen in Tilburg voor buitenlandse arbeiders Prof. mr. B. V. A. Holing Wereld sukkelt naar een nieuwe oorlog" Duitse kolonie in Chili was in feite concentratiekamp Geen visum voor Polen HfFPW!V00RDELlGER,VEIUGEN11 AUTODIEVEN AANGEHOUDEN URK VIERT GEEN VLAGGETJESDAG MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG W i Teneinde aan de ongewenste woonsituatie van buitenlandse ar beidskrachten in Tilburg paal en perk te stellen en deze in de toe komst te voorkomen, zal in het ver volg het verstrekken van een ver blijfsvergunning mede afhankelijk worden gesteld van het betrekken van een goedgekeurd pension. In verband daarmee is een gemeente lijke commissie ingesteld die deze huisvestingsmcgelijkheden zal be oordelen en daarover advies zal uit brengen. Gebleken is dat vele arbeiders op plaatsen en milieus zijn terechtge komen, waar zij niet behoren. De mensen zijn in de regel gauw tevre den en nemen het gebrek aan kom fort en hygiëne voor lief. De kost bazen is het er slechts om te doen op een gemakkelijke wijze en zo snel mogelijk wat bij te verdienen, hetgeen mede ten koste gaat van het voedsel dat de buitenlanders wordt voorgezet. In samenwerking met de Neder lands-Turkse vereniging in Den Haag zullen alle in Tilburg verblij vende Turken op korte termijn in hun eigen taal duidelijke instructies en richtlijnen worden gezonden. Men vertrouwt bij de Tilburgse po litie, dat de mensen zich daardoor bewust zullen worden van de hoogst ongewenste situatie, die zich mo menteel voordoet. Hoe groot het gevaar is van een concentratie van grote groepen bui tenlanders in een benauwde omge ving, is maandag nog aangetoond toen een Turkse arbeider werd ge keurd en aan open t.b.c. bleek te lijden. Voor hem is er geen enkele werkmogelijkheid in Nederland, zo dat hij zal worden teruggezonden naar het land van herkomst, in dit geval België. tSt Vier Turken wonen in de Kwetteriestraat in Tilburg in één vrij ruime kamer. Hierin staan vier bedden, een tafel, een kle renkast en een paar stoelen. Twee Turken trof de fotograaf thuis. Zij toonden zich heel te vreden over hun kamer en zij zijn goede maatjes met het jongste kind van de familie. Politiefunctionarissen in Til burg hebben nu besloten dat elke inwoner van de stad in principe slechts twee buitenlandse arbei ders in de kost mag hebben. Als echter de mogelijkheid bestaat op een redelijke manier meer kostgangers te houden dan zal dit na toestemming van de poli tie mogelijk zijn. (Van onze Haagse correspondent) Prof. mr. B. V. A. Röling, hoogle raar in het volkenrecht en directeur van het Polemologisch Instituut in Groningen, heeft gistermiddag ge zegd, dat de wereld geleidelijk naar de wereldrevolutie dat wil zeggen de wereldoorlog sukkelt, als niet hel internationale economische sys teem verandert. Met het huidige systeem worden de arme landen steeds armer en de rijke steeds rij ker. Hij betoogde dit op de eerste dag van de conferentie „Naar een nieu we wereldeconomie", die de jonge ren- en studentenafdeling van het wereldverbond van wereldfederalis ten deze week in het Instituut voor Sociale Studies in Den Haag houdt. De minister be?-ast met ontwikke lingshulp. mr. H. Th. Bot, opende de conferentie. Het onderwerp van de conferentie, laie door ongeveer zestig jonge ren uit 24 landen wordt bijgewoond, is ontwikkelingshulp en wereldeco nomie. Tezelfdertijd worden door het wereldverbond in San Francisco en Tokio conferenties over hetzelfde thema gehouden. Prof. Röling zei in zijn rede over ..de organisatie van de vrede en de wereldeconomie", dat oorlog het pro bleem van de oude rijke landen is zy hebben te veel wapens en ar moede het probleem van arme, jon ge landen. Zij hebben te weinig goe deren. Bedde groepen kunnen hun ideaal, vrede respectievelijk welvaart, met bereiken, omdat ze vastzit ten aan traditionele opvattingen. Jaarlijks wordt er ongeveer 180 miljard dollar aan bewapening uit gegeven. Dit verhindert, dat vol doende middelen ter beschikking worden gesteld voor ontwikkelings hulp, terwijl de kloof tussen arme en rijke volkeren steeds groter wordt. In de Zuidamerikaanse staat Chili heeft de politie een kordon gelegd om een Duitse landbouw kolonie, die volgens twee daaruit ontsnapte personen het karakter van een concentratiekamp heeft gekregen. Het hoofd van de ne derzetting. de 48-jarige Max Ro bert Schmidt-Georgi, is met de noorderzon vertrokken. Hij wordt zowel door de Chileense politie als door Interpol gezocht. De zaak werd aan het rollen ge bracht door de verklaringen van een 19-jarige jongen en een 43-ja- r«ge vrouw .moeder van drie kinde ren, die na hun vlucht uit het kamp vertelden van de immorele en on menselijke praktijken, die er werden toegepast. Voor het geringste ver grijp werden lijfstraffen toegediend, er bestond een strenge scheiding van de seksen (zelfs voor gehuwden) en er was sprake van gedwongen kinder- en vrouwenarbeid, zo ver klaarden zy. De vrouw is ter obser vatie opgenomen in een ziekenhuis te Parral. waar geconstateerd is dat ze aan ondervoeding lijdt, op haar benen talrijke sporen van naalde- prikken draagt en waarschijnlijk verdovende middelen toegediend heeft gekregen. De politie, bijgestaan door Inter pol-functionarissen, verhoort op het ogenblik de 300 bewoners van het kamp, waarvan de naam luidt „Dig- nidad" (waardigheid)Uit het on derzoek is tot dusver komen vast te staan dat de leiding van het kamp berustte bij een „raad" van vijf per sonen. allen voormalige nazi-officie ren. Schmidt-Georgi was 'vroeger commandant bij de Luftwaffe. Een tweede lid van het kampbestuur, Paul Schafer, zou door de West- duitse regering als oorlogsmisdadi ger worden gezocht. De kolonisten uit het kamp zijn vrijwilligers, die werken voor lief dadige doeleinden en slechts door particulier initiatief worden ge steund. zo heeft een woordvoerder gezegd van de „particuliere sociale missie" in Siegburg, by Bonn, on der auspiciën waarvan de kolonie is gesticht. De „missie" is in 1950 met haar activiteit begonnen. Een voor malige Chileense minister was bij toeval met haar in contact gekomen en had de vestiging van Duitse ko lonisten in zijn land bepleit. Onge veer 230 personen hadden daarop het grootste deel van hun bezittin gen verkocht om de reis naar Chili te bekostigen en daar een nederzet ting te stichten, aldus de woordvoer der. NED. HERV. KERK Beroepen te Wouterswoude S. P. van Assenbergh te Hedel te PlershLl C. Mulder te Dodewaard. GEREF. KERKEN Beroepen te Klundert (2e pred.pl.) L. Herlaar te Rockanje te Aduard M. N. de Wolf te Sidfdeburen. Aangeno men naar Mlddenmeer R. der Neder landen te Leerdam. Bedankt voor Bolsward D. Kloppenburg te NIJverdal voor Vlisslngen (vac. A. Verschoor) J. Nlemantsverdrlet te Rotterdam- Lombard ij en. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Den Haag-West I. de Bruijne te Rotterdam-C. Kerkelijk Leven De Poolse autoriteiten hebben gis teren visa geweigerd aan kardinaal Heenan, hoofd van de R.K. Kerk in Engeland, en aan een groep van 70 voor een bezoek aan Polen vol gende maand om de viering van Duizend jaar christendom in Polen bt' te wonen. Een woordvoerder van de kardinaal verklaarde, dat dit besluit is mede gedeeld in een brief van de Poolse ambassade aan de Britse instanties die het bezoek organiseren. De kardinaal heeft geen commen taar geleverd op het besluit. De Engelse voetbalclub Totten- ham Hotspurs Is uitgenodigd deel te nemen aan een wedstrijd op 3 mei, die deel uitmaakt van deze herden king. Vrijheid te danken aan Kennedy Kardinaal Beran, aartsbisschop van Praag, heeft gisteravond ver klaard zijn vrijheid na 17 jaar ge vangenschap in communistisch Tsjecho-Slowakije aan wylen presi dent John F. Kennedy te danken te hebben. De kardinaal zei bij zijn vrijla ting in 1963 vernomen te hebben dat president Kennedy de Sowjet-Unie om zijn vrijlating verzocht had in ruil voor een onbekende gunst, die Amerika verleend had. „Wy kregen te horen", aldus de kardinaal, dat „president Kennedy de Russen het een of ander gaf op voorwaarde, dat de gevangen bis schoppen van Tsjecho-Slowakije vrijgelaten zouden worden". Kardinaal Beran sprak tijdens een d):ner, dat 26 Tsjechisch-Amerikaan- se organisaties te zijner ere hielden. De kardinaal zei verder niets van Kennedy's interventie te- weten. „Ik j dank u allen voor de gebeden tij dens mijn gevangenschap", aldus kardinaal Beran, „ik heb niet geweten, dat de gehele wereld voor mij heeft gebeden". PRIESTERS (5000) UIT AMBT Huis voor gehuwde geestelijken Eer. 40 jaar oude r.k. geestelijke in St.-Petersburg (Florida) die in het huwelijk getreden is, wil een pen sion voor gehuwde priester openen. Pater Anthony Girandola zei, dat naar raming 5.000 Amerikaan se priesters hun ambt opgegeven hebben om in het huwelyk te kun nen treden. „Ik heb er genoeg van het feit te verbergen, dat ik een priester ben" zei Girandola. „Indien de kerk my wenst te excommuniceren omdat ik ait aan de grote klok gehangen heb, moet zij dat maar doen". Hij zei, dat in sommige gevallen priesters, die willen trouwen, daar toestemming voor krijgen, maar dat zy dan niet meer hun kerkelijke ambt mogen uitoefenen en dat zij hun status geheim moeten houden. Girandola is die dispensatie gewei gerd. Girandola, die twee weken geleden naar St. Petersburg is getrokken, heeft als kassier, kelner en journa list gewerkt. Zijn vrouw Lorrain is een verpleegster. Zij hebben een vier maanden oude zoon, Anthony jr. Girandola zal proberen de gelden >or de stichting van zijn pension bijeen te krijgen. Verder wil hij een zaal zien te krijgen voor het houden van kerkdiensten. „Interacademiale" sportwedstrijden zijn begonnen Lelden staat deze week in het teken van de „Sport-interacade- miale". Gistermiddag begonnen deze sportwedstrijden voor vrouwelijke studenten uit alle Nederlandse universiteitssteden, die dit jaar wor den georganiseerd door de Vereni ging van Vrouwelijke Studenten in Leiden. Na de feestelijke Intocht voor afgegaan door het Leidse Politie Muziekgezelschap en de officiële opening in de universiteit bonden de zeven deelnemende steden gister avond de sportieve stryd aan. In de militaire sporthal werd gevolleybald. Het Leidse team bleek in goede vorm en won alle wedstrijden, waardoor het tot dusver bovenaan staat. De studentes uit Rotterdam sluiten de rij zonder één enkele punt. Tegelij kertijd werd op de zolder van het gebouw van de VVSL aan het Rapen burg getaffeltennist en geschermd, De uitslagen bij het tafeltennis lui den: 1. Utrecht/Wageningen; 2. Lei den: 3. Amsterdam: 4. Groningen; 5. Delft en 6. Rotterdam. By het schermen deden slechts vier van de zeven steden mee. Na spannende duels kwamen de studentes tot het volgende i Groningen: 3. Leiden en 4. Amster dam. Vandaag worden de wedstrijden voortgezet met tennis, roeien, turnen en de laatste volleybalwedstrijden. Examencommissies Tot leden van de commissie, die belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van het politiediploma B zijn o.m. benoemd de heren J. Vermeulen In Oegstgeest, mr. J. Blanken in Katwijk, G. J. Boven in Wassenaar, A. Koerten in Oegstgeest, J. C. Hofstede en C. J. Verzijden in Leiden; idem tot lid en secretaresse van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor nijverheids onderwijs, alsmede van het pedago gisch getuigschrift voor he^ nijver heidsonderwijs voor bezitsters van die akten. mej. M. A. Busé in Leiden en tot leden ir. E. van Geldermal- sende Jongh in Voorhout. C. M. Gieskes en J. J. C. de Goede in Oegstgeest, M. Th. Kneppers V. M. v. d. Sanden, Th. G. M. Schellings, drs F. L. J. Dolle. drs. H. M. J. W. J. Kortmann in Leiden, dr. A. H. Ber- gink in Wassenaar, mr. H. de Jong in Leiderdorp en J. J. Rietmulder in Voorschoten; idem tot plv. lid van de examencommissie van keurmees ter van vee en vlees de heer A. van Doorn in Lisse. Advertentie UIT-EN-THUIS. AVOMI RETOU Avondretours verkrijgbaar na 18.30 uur; voor slechts 25 ct. meer dan de prijs van een enkele reis bent u met de trein uit en thuis. Deze rege ling geldt niet op vrijdag en zondag. WOENSDAG De Leidse politie heeft de daders Schouwburg: K, jhmidts langst". 8 DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB. afd. Z.W. Spr. mej. L. van Dunschoten over „Oud-Haarlem". 8 uur n.m. Garenmarkt: K. en O.-excursie over de Oostersoheldebrug naar Walcheren. 8 uur v.m. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Annie M. G. Schmidt's musical „Heerlijk duurt het langst". 8 uur n.m. VRIJDAG Ant. Clubhuis: Toneelavond Selskip Fryslan. 8 uur njn. Haagweg 4: Alg. ledenvergadering. Ver. „De Ambachtsschool". 4.30 u urn. Schouwburg: K. en O. Annle M. G. Schmidt's musical „Heerlijk duurt het langst". 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Logegebouw (Steenschuur)Spirl- tisoh Genootschap. Psychometrische ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk): 10- 10.30 uur v.m. bijbelstudie; 10.30-11.30 v.m. ds. K. C. van Oossanen; 11.30- 12 uur v.m. Avondmaalsviering. Schouwburg: K. en O. Annie M. G. Schmidt's musical „Heerlijk duurt het langst". 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing. 2.30 en 5.15 uur Het tweetal heeft met de gestolen wagen een aanrijding veroorzaakt in de Lusthoflaan, waarna het de vlucht nam. Ook de twee andere in het afgelo- aangehouden van de autodiefstal op I pen weekeinde in Leiden gestolen de Hooigracht, in de nacht van zater- wagens zijn inmiddels teruggevonden, dag op zondag. Het zijn een 20-jarige Een van de auto's stond in de Ooster- milttair en een 19-jarige lasser, bei- kerkstraat, de andere wagen in de den uit Leiden. Goejéstraat. In verband met drama UK 58 Dit jaar zal Urk geen vlaggetjesdag vieren. Men heeft besloten deze hoogtijdag van de Urker visserij niet door te laten gaan in verband met het drama van de LIK 58 op de Noordzee. Van deze Urker kotter, die eind 4iwu vorig jaar niet in de thuishaven terugkeerde, Ls niets vernomen sinds het j Leiderdorp en Voorschoten laatste radiocontact met schipper Jacob Ras. De UK 58 had een bemanning t opend. Steenschuur 6Kerk Christus van de heiligen t dagen. Spr. dhr. Diender. 10J Dr. Van Voorthuijzenschaji stergemeente. Spr. dhr. K. l Oude Rijn 5 (kerkgeb. 1 Gemeente voor oorspronkel dom. Spr. evangelist N. v 7.30 uur n.m. Ons Centrum: Hum. Verb dr. J. Cohen over „Zien m ogen". 10.15 uur vm. MAANDAG Rest. Van der Heijden: bijeenkomst WD. Spr. mev? Someren-Downer 8 uur j Stadhuis: Gemeenteraad. 2 Stadsgehoorzaal (foyer): K filmavond over Zwitserland o H. Tlemstra. 8 uur n.m. DINSDAG Den Burcht Jacobazaal): filmclub 16 „Baron von N, Hotel CentralAandeelhos N.V. De LeMsche Bouwveree: 5 uur nm. Rijksherbarium (Schelpenb Kon. Ned. Natuurhistorische) Stadhuis (wachtkamer tr< Zitting Bouwfonds Ned. Gem 7-8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball". 14! 2.30, 7 en 9.15 uur. Belde p 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „De dans van de re Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.11 Luxor: „De zonen van Kat! 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 o paasdagen 2.30, 4.45, Rex: „Genghis Khan". 14 Jr.! 7.15 en 9.15 uur. Belde 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uiu dag „De gekken trekken d Lido: „De verknipte melkb: Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. B« dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Camera: „O. moeder wat een! A l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uï paasdagen 2.30. 4.45, 7 en! Astra-theater - Wassenaar - 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur.l TENTOONSTELLINGE Lakenhal: Tentoonstelling vm vr,n Oskar Kokoschka. Werkd vjn.4 uur nm.: zond 1—4i it/m 18 april) De Lakenhal: Dag 10-4 uil 1- uur Legermuseum (Pesthulslaa uitzondering van zaterdag nj (zondag 1-5 uur). dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen: uu zond 1-4 uur DIENST DER APOTH Geopend voor spoedeisende fl apotheek D. C. Kok, Rapenbir 21060. De apotheken te van vyf koppen aan boord. Destijds is er een grote zoekactie op touw gezet, samen met vissers uit anders plaatsen. Toen ook deze actie geen succes had, werd Urk in rouw gedompeld. Gezien deze tragische gebeurtenis vindt men het op Urk niet passend een dag als vlaggetjesdag te laten doorgaan. TREIN GRIJPT AUTO: 2 DODEN Van onze Goese correspondent) Twee personen zijn gisteren om het leven gekomen, toen hun auto op een onbewaakte overweg bij Rilland- Bath door een trein werd gegrepen. Het waren de 77-jarige palingkoop man J. H. Simones en de 76-jarige mevrouw A. M. van Winkele-Net uit Middelburg. De koopman reed met zijn auto de overweg op, toen de knipperlichtinstallatie al werkte. De wagen werd gegrepen door de trein uit de richting Bergen op Zoom en tientallen meters meege sleurd. De vrouw raakte zwaar ge wond en overleed in een ziekenhuis in Goes. De man was op slag dood. BINNENLAND Duurder vervoer De verhogin gen, die door de in de „Commissie 'overleg goederenvervoer" samenwer- j kende organen destijds aan de j staatssecretaris van Verkeer en Wa- I terstaat ir. S. A. Posthumus zijn ge- |vraagd, zijn thans onverkort toege- j staan. i Melkprijs toeslag De minister van Landbouw en Visserij heeft be sloten naast het voorschot op de uitkering uit het zuivelfonds ten be drage van f 1,10 per 100 kg melk plus f 0,26 per procent vet per 100 kg melk aan de veehouders een voorschot uitkering op de melkprijs- j toeslag 1966-1967 te verlenen van 85 cent per 100 kg melk plus 24 cent j per procent vet per 100 kg melk. Dit i komt in totaal neer op circa 3.85 j j cent per kg melk. Sleperkapitein overleden Giste- ren is in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden-oost na een kortstondige ziekte overleden kapitein Maarten de Koe (73), een van de vermaard- ste Nederlandse gezagvoerders der zeesleepvaart. Hij was sinds 1 janu ari 1960 gepensioneerd bij N.V. Bu reau Wijsmuller, het IJmuidense zee sleepvaart- en bergingsbedrijf, waar bij hij 37 jaar lang in dienst is ge weest. Minder boter smokkel De hoe veelheid uit Nederland gesmokkelde boter, die in 1965 door de Belgische douane in beslag is genomen, is sinds 1957 niet meer zo klein geweest, al dus blijkt uit in Brussel gepubli ceerde cijfers. De smokkelaars moesten 93.400 kg in handen van de douane laten wel ke hoeveelheid zy wel over de grens wisten te brengen kan echter moei lijk worden geschat. Jongetje verdronken De drie jarige Bertus Stulen uit Utrecht is in een sloot langs de Zamenhoff- dreef in Utrecht verdronken. Het kind was buiten gaan spelen. Toen zijn moeder hem tien minuten later ging zoeken, kreeg ze van 'n 4-Jarige buurjongetje te horen dat Bertus in het water lag. Korte tijd later werd het ventje inderdaad in een sloot door voorbijgangers gevonden. Mond-op-mondbeademing mocht evenwel niet meer baten. Buitenland De H-bom en de visser De vis ser Francisco Simo, die de plaats, waar de Amerikaanse H.-bom in zee viel voor de kust van Palomares, met zoveel nauwkeurigheid aanduidde dat zy gevonden en geborgen werd, is naar Madrid uitgenodigd om de officiële dank van de Amerikaanse regering in ontvangst te nemen. Onlusten op Haiti In Miami en in Washington doen geruchten de ronde over nieuwe binnenlandse on lusten op Haiti. Volgens onbevestig de berichten heerst er in Port au Prince een gespannen sfeer, terwijl elders op het eiland van massale ar restaties en executies wordt gespro ken. Haiti wordt sinds 1957 geregeerd door president Frangois Duvalier, die een dictatoriaal bewind uitoefent. Grote buit In de Zuidlondense wijk Peckham is gisteren een kapi tale beroving ontdekt. Tijdens het paasweekeinde is in een van de plaatselijke postkantoren voor f810.000,- aan bankbiljetten en an dere waarde papieren gestolen, na dat een bende zich, door het slopen van de bakstenen achterwand van de kluis, zich daartoe toegang had verschaft. Arrestatie in Casa Nostra Een van de vermoedelijke leiders van de Amerikaanse misdaadorganisatie „Cosa Nostra", John (Sonny) Fran- cese, is gisteren in New York gear resteerd op beschuldiging van het or ganiseren van bankovervallen. In verband met deze zaak werden nog negen arrestaties verricht. Negen vluchtelingen Ondanks de verscherping van de bewaking langs de westelijke grens van Oost- Duitsland zijn in het afgelopen weekeinde negen Oostduitsers er in geslaagd naar het Westen uit te wij ken. Sinds 9 april zijn in totaal acht tien vluchtelingen de grens overge komen. Intussen is echter ook mel ding gemaakt van twee mislukte pogingen. Aan de grens met Beieren trapte een vluchteling op een land mijn en werd zwaar gewond door Oostduitse grenswachten meegeno men. Aan de grens tussen Tsjecho- Slowakije en de bondsrepubliek werd een vluchteling neergeschoten. Nederlands kerkhof De regering van de Indiase staat Andhra Pradesj heeft het Nederlandse kerkhof in Palacole, een stad in het in deze staat gelegen district West-Godavari, officieel tot „plaats van archeologi sche betekenis" verklaard en daar mee tot een beschermd historisch monument. Het hoofd van de archeo- ligische dienst van de staat verklaar de dat grafschriften, afkomstig van de begraafplaats, misschien licht kunnen werpen op de zeventiende- eeuwse Nederlandse nederzettingen in India. Schip in storm: 2 doden Op het luxueuze Italiaanse passagiersschip Michelangelo (43.000 brt) z(jn ln een storm op twee dagreizen van New York twee Amerikaanse passagiers om het leven gekomen en vier pas sagiers en zeven bemanningsleden gewond, toen een huizenhoge golf over het schip sloeg en het achter dek beschadigde. Iraakse stafchef naar Moskou De Iraakse stafchef, Abdoel Arif, ls voor een langdurig bezoek naar de Sowjet-Unie gevlogen, in gezelschap van andere officieren. Hij zal daar over wapenaankopen onderhandelen en militaire installaties bezichtigen. De premier van Irak vertrekt in de tweede helft van april naar Moskou, op uitnodiging van het Kremlin. Oude stad ontdekt In het ge bied Haftapeh in het zuiden van Perzië is een 3.500 jaar oude stad ontdekt door Perzische archeologen. Zij groeven ook een mausoleum en een tempel op waarvan de muren met geometrische figuren waren ver sierd. In het mausoleum lagen ske letten in de vorm van een driehoek opgevouwen. Rus moet Brazilië verlaten De Sowjetrussische journalist Vitaly Ko- bitsj, correspondent van de Izwestia en de Sowjetrussische radio in Bra zilië, is door de Braziliaanse rege ring wegens onwettige activiteiten uitgewezen, zo is officieel in Rio de Janeiro bekendgemaakt. Kobitsj is naar Santiago de Chili vertrokken. Schadeloosstelling De 83-jarige Johann Lettenbauer uit Beieren krijgt van de autoriteiten van deze Westduitse deelstaat een schadeloos stelling van 50.000 mark, omdat hy in 1947 ten om-echte tot tien jaar gevangenisstraf met daarna opslui ting in een psychiatrische inrichting was veroordeeld. Volgens dit vonnis zou hij zijn dochter en kleinzoon hebben gedood. Vorig jaar werd zijn onschuld vastgesteld en een ander© man aangehouden. geen gehoor van i specialist (of diens unamend op dokterstelefoon 22f HAAG AGENTE WOENSDAG 13 APBl Kon. Schouwburg, 20.15 B trum, Tchin-tchin. Rolzaal, 20.15 uur. Kama avond. WEERRAPPORTE (Van hedenmorgen 1 ot fpenburg Vlisslngen jJelde De Bilt Twente Eindhoven 4.-Limburg Helsinki Stockholm Jslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn •t ankfort vlllnchen 40 rich Genéve oocarno Wenen nnsbrucP \thene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh bew motregen geh oew sneeuw geh bew motregen geh bew licht bew onbewolkt sneeuw zwaar bew motregen geh bew zwaar bew licht bew regenbu* geh bew geh bew. mist licht bew licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolki zwaar bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2