GBQBfTEN IN BUK de des levens j,gIIAO 13 APRIL 1868 LETD9CH DAGBLAD oorsg oorspronkelijk verhaal van Joseph I. elnander Zeesleepvaart Cycloop 11 nog t« Mono ot Broga Friesland mat 2 bakken 11 op 73 m ZW Johnston all. Gelderland met 12 bakken 11 op 500 m ZZW Manzanlllo lerdaad bestonden die. De num- ofden op de voorste wagen ble ster vals en het registratie- iu kon geen opheldering geven eigenaar van de geheimzin auto, die de botsing had ver- akt. Het was een aftands voer- vaarvan alle nummers sorgzul- jaren weggevyld van de onder relaas van het ongeluk kwam ote opmaak in de kranten. Do- botsing in de veiligste stad ereld in de stad waar geen IJgrsongelukken konden voorko- persmensen onthielden yoorlopig van commentaar, al hun schreeuwende koppen ggend genoeg. Drie doden in ncity! Dodelijke botsing in de ad ter wereld! Tunnel- =f| werd grafkelder! Doodgedrukt tunnelwand in Life City! HOOFDSTUK Vin werd een sensationele week. ray en Galotti waren dag en in Life City en bestudeerden Upporten van de politie. De on- en geleken als twee druppels op elkaar. Een kleine auto platgedrukt tussen twee of drie n, doordat een vooroprijdende onverhoeds remde. En ook de i keer was de bestuurder iarste wagen spoorloos Twee en een zwaargewonde werden ijlt wrak van de ongelukkige klei- Ijjgen geborgen. Op de dag dat i gewonde in het ziekenhuis |fe City stierf, botsten in Noon i opnieuw drie auto's op elkaar, pte wagen werd echter door to ondersteboven gesmeten en puurder werd levensgevaarlijk [de wagen vandaan gehaald stierf, voordat hij een enkel had kunnen uiten. De politie Jöceerde hem als Ginger Peet, ;re figuur uit de New York- rereld tweemaal veroor- wegens afpersing en eenmaal roofoverval. "jO misdaad gaat zich voor Life interesseren", zeu dokter Mallo ot Galotti, nadat hij het re- van de naspeuringen der po- dden vernomen. Hij had ge- thans volgde, leek een boze /HM— een nachtmerrie van onge- VJ te ontwikkelingen, die niemand annen voorzien. Malloway t hadden steeds rekening g 7/ ïmet de mogelijkheid dat het nent van Life City zou mis- s i— dat hun werk en hun in- p logen voor niets zouden blijken geweest en dat de wereld een ile schokkende omwenteling verkeersgebied niet zou kun- ipteren. Doch zij hadden gjfjran beiden ooit gedroomd over iüigelijkheden als die, welke in tempo op hen afkwamen leden die werden verwezen- e3Joor de samenzwering van boze B 0, door de gezamenlijke ^inspanning van grootheden i gebied der tot dogma ge- technisering en automatise- tan de samenleving. Het was Igantisch, onaantastbaar kom- moderne koningen, die hun rijken bedreigd zagen en el- tehulp riepen. Zij werden ge- door de massa der dwaze, ""Inde volgelingen ener waanidee te zin voor het ware levensge- erloren hadden en gouden kal- aanbaden: comfort, snelheid, ie, robots. City was het toneel van een foorlog. Het was niet een tussen politieke tegenstan- die hier tot een gewapend leidde, noch konden de men- tegenover elkander kwamen VOLOP KEUS,REDELIJKE PRIJZEN! DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 492. In de spanning van de wedstrijd was Bram al spoedig het hele gebeuren met de clown alioeer vergeten. Turend op zijn kom pas zeilde hij met grote behendigheid door de kreken en riviertjes van het woeste gebied. „Hoe gaat het?" vroeg Karo. „Maken we een kans?" ..Misschien wel", zei Bram voorzichtig. „Je iveet met zo'n wed strijd maar nooiter kan altijd iets tussenkomen." „Dan moeten we maar goed voor ons uitkijken", zei Karo en hij sperde zijn ogen wijd open. Maar het was beter geweest, als hij niet vóór, maar achter zich had gekeken. Want opnieuw had de clown, na zijn band geplakt te hebben, een snelle achtervolging op het fietsje ingezet. Eti ditmaal had hij een andere methode bedacht om tot de aanval over te gaan. Inplaats van lade voor lade eruit te halen, zoals hij de eerste maal had ge probeerd, hield hij nu een sterke boomstam voor zich uit, waar mee hij het vreemde vaartuig ging rammen Nederlandse schepen Overtuigend In het hoofdbureau van politie in de Venezolaanse plaats Maracaibo stapte gisteren een man binnen, die het hoofd van de reeds lang gezochte Columbiaanse bandiet Jesus Clavijo op tafel legde. De brenger, Jo6e To- mas Suarez, vertelde dat Clavijo de streek van Mara langs de grens van Columbia met Venezuela al enige tijd terroriseerde. Daarop had hij be sloten de bandiet te doden. Toen hij daarin was geslaagd, onthoofde hij zijn slachtoffer en begaf zich met het hoofd naai- het dichtst bijzijnde politiebureau. De Venezolaanse politie heeft Sua rez in een psychiatrische inrichting opgeborgen om zijn verhaal te con ti oleren. PANDA EN DE WEGDOENER 16. Hoewel Panda niet op de hoogte ivas van de alarminstallatie die professor Kalker had aangelegd, tioijfelde hij er niet aan of het oorverdovend belgesnerp dat de slaapkamer vervulde was een teken van onraad. Zijn werkgever had echter zijn gevoelige oren goed beschermd, zodat zijn eigen alarmsignaal hem niet vermocht te wekken. ProfessorProfessor Kalker!" riep Panda, flink schuddend. „Er is iets aan de hand! Een belDieven! Inbrekers! Brand!" Het gelukte hem, de uitvinder voor een enkel ogenblik tot be wustzijn te brengen. „Laat dat, Platnal" knorde de hoogleraar. Jk droom net een interessante formule en als ik niet opschiet vergeet ik hem weer Na deze woorden zeilde hij terug naar de gebieden waar hij zich gelukkiegr voelde. Het was duidelijk dat Panda er alleen voor stond. Beneden slaagde Joris Goedbloed er ondanks verwoede pogingen niet in zich uit de klem te bevrijden. „Welk een in-gemene streek heeft men mij geleverd!" klaagde hij. „En welk een misselijke, achterdochtige inborst moet deze ge leerde hebben om zulk een val op te stellen En op dat ogenblik ging het licht aan en zag hij Panda op de drempel staan. Joris!" riep deze, onaangenaam verrast. Joris Goedbloed, weer uit inbreken! Ik had het kunnen weten!" RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 74. Wanneer Tsjiao Tai terug is en aan Rechter Tie zijn gesprek met de Koning van de Bedelaars gerapporteerd heeft, slaat de rechter met zijn vuist op tafel en roept toornig uit: ,JDie zogenaam de abdis is dus een oplichtster! En die geeft notabene mijn dames les! Daar zal ik terstond een eind aan maken! Lievel Hemel, nu zie je alweer hoe moeilijk het is zaken te behandelen die zich af speelden voordat je zelf ter plaatse was, Tsjiao Tai! Enfin, stapje voor stapje komen ive toch wel verder". Hij strijkt eens langs zijn kin en vervolgt dan: „Wie zou die minnaar van de abdis kunnen zijn?" „De Koning zei alleen maar dat het een rijke vent was, edel achtbare. De berooide schilder Lie Ko kan het dus jammer genoeg niet zijn. Hoewel ik geloof dat die lapswans tot alles in staat is!" „Daar zeg je zo wat, Tsjiao Tai! Het kan best zijn dat Lie Ko vroe ger wèl geld had, toen hij nog bij zijn broer de goudsmid woonde. Misschien heeft de goudsmid hem zonder een cent op straat gezet, toen hij merkte dat Lie Ko verliefd was op Jade, zijn verloofde!" „We moeten die oude Prefect ook niet uitvlakken, edelachtbare! Die heeft geld, en een oude bok zoekt wel eens naar een groen blaadje! Kijk, daar hebben we onze oude schrijver!" te staan als vijanden, naar geloof of levensovertuiging worden gerang schikt. Deze oorlog liep dwars door rangen en standen heen, werd ge voerd binnen de perken ener gecon solideerde natie en had niets met al die oorzaken uit te staan, welke in de geschiedenis oorlogen en burger- strijd hebben opgeroepen. Het was een oorlog van de supermoderne tijd, waarin de ene partij zich verdedigde onder de gemeenschappelijke wens vrije en onbevreesde mensen te blij ven, terwijl de andere partij aanviel onder de strijdkreet van barbaarse terroristen. Life City werd het toneel van de oorlog tussen beschaving en barba risme en de strijd werd gevoerd met het modernste wapen wat de mens bezat: het dodelijk wapen der snel heid, gedreven door krachtige moto ren en voortbewogen op wielen. Dit wapen werd gevoerd door mensen die I do kans zagen een macht te verove- i ren, de macht van de weg. En de verdedigers, die met de constructie van de ondergrondse verkeersstelsels gemeend hadden deze machtswellus- tigen naar ongevaarlijk terrein te kunnen verwijzen, zagen hun schep ping thans het instrument van de vijand worden. Op de vijfde november trokken onafzienbare colonnes glanzende auto's de bovengenoemde straten van Life City binnen, zy bezetten de straten waarop sinds de opening der nieuwe stad geen autoband gerold had en vermeden de ondergrondse tunnelstraten. De politie van Life City stond machteloos. Er werd een beroep gedaan op de federale poli tie. Deze weigerde hulp op instructie van Washington. De vijand had machtige invloe den in de politieke kringen en bleek de overval uitstekend te heb ben voorbereid. Het stadsbestuur van Life City kreeg instructie, geen maatregelen te nemen.'De nationale en vlak daarna ook de internationale pers brachten met grote koppen „de revolutie in Life City" ter ken nis van de wereld. Galotti en Malloway trachtten te vergeefs door te dringen tot burge meester Grant. Hij weigerde hen te ontvangen. Toen zij de kantoren van het stadsbestuur verlieten, kwamen twee mannen uit een grijze Junior, die voor het bordes geparkeerd stond. (Wordt vervolgd; op de Lustrumtentoonstelling Kamp Houtrust '66 van 15 t/m 20 april a.s., dagelijks van 10-22.30 uur in de Hout- rusthallen, Den Haag. tenten bungalows caravans zeil- en motorboten kampeermeubilair kampeerkeukens kampeervoeding watersportbenodigdheden sport- en vakantiekleding sportartikelen en nog vele bijzondere attracties KAMP HOUTRUST '66

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19