eidte G^cjenclt VERDER Indonesisch program voor bestrijding van de voedselschaarste DAMPO Hagenaar ontwierp gelegenheidszegeP Paas-protestmars m PAGINA 2 in ZATERDAG 9 AI-— I OEN de Britse premier Wilson enige tijd geleden Zuid-Afrik#, verzocht geen olie aan Rhodesië te leveren om daarmee de regering van Smith op de knieën te brengen, moet dr. Verwoerd hebben woord met een verwijzing naar de woorden van de oppositieleider in het Biiitse Lagerhuis ten tijde van de spanning om Cuba. Amerika had toen aan Engeland gevraagd de han del met Cuba te staken, waarop die Britse oppositieleider er bij de rege ring in Londen op aandrong aan dat verzoek van Washington geen gehoor te geven. Het antwoord van de Britse legering was alleszins bevredigend voor de oppositie: beide partijen wa ren het erover eens. dat men in vre destijd aan geen enkele staat han delsbelemmeringen in de weg diende te leggen. Naar die uitspraak van de oppositie in Londen verwees dus de regering-Verwoerd, want woordvoer der van die oppositie was destijds Harold Wilson, de huidige Engelse premier, die terzake van Rhodesië wel een heel andere houding aan neemt dan hij toentertijd tegenover Cuba bepleitte! Maar ja, ieder is zich zelf het naast en de regering-Wilson gaat dus voort met haar pogingen de rebellerende Smith in Rhodesië ten val te brengen, al past zij daarbij middelen toe, die zij voorheen in een andere situatie meende te moeten be strijden. Een pluspunt voor Wilson is echter, dat hij de behandeling van deze affaire in eigen hand tracht te houden en haar niet aan de Verenig de Naties wil overdragen, waarin het aan verhitte uitspraken niet ont breekt. Zo wil de voorzitter van de dekolonisatiecommissie van de VN, Collier, ten spoedigste overschakelen van artikel 41 op artikel 42. In het eerstgenoemde is vooral sprake van economische sancties, staken der ver bindingen op allerlei gebied en af breken der diplomatieke betrekkin gen, terwijl in artikel 42 gesproken wordt over „het optreden van zoda nige lucht-, zee- of landstrijdkrach ten als noodzakelijk zijn om interna tionale vrede en veiligheid te hand haven of te herstellen". In de daar opvolgende artikelen van hoofdstuk VII wordt dan aangegeven hoe dat gebruik van wapengeweld zich dient te voltrekken. Van Engelse zijde wer den Colliers opmerkingen ..onaan vaardbaar" genoemd, vooral zijn op merking, dat Engeland het gevaar van het bewind-Smith heeft geklei neerd. Dit is inderdaad niet het ge val, maar wel heeft Londen steeds gepoogd deze kwestie met eigen mid delen en in eigen stijl af te handelen. OF - OY ESN van de middelen, die Londen gebruikt om de Ver. Naties bin ten de afwikkeling van de kwestie- Rhodesië te houden, is thans gelegen in de druk op Griekenland en Por tugal om te voorkomen, dat de olie van de tankboot Joanna V wordt ge lost. Portugal heeft zich verdedigd met de opmerking, dat het, door de olie over het gebied van (Portugees» Mozambique te laten passeren, juist een neutrale houding aanneemt. Het staat immers ook andere landen dan Rhodesië-toe via Mozambique de zee te bereiken. Hoe dit zij, zeker is, dat er complicaties mogelijk zijn als Engeland er niet in slaagt Athene en Lissabon tot medewerking te bewe gen. Want dan is de weg vry voor inmenging van de V.N. En dat be tekent weer, dat Afrikaanse, Aziati sche en communistische landen met beide handen de gelegenheid zullen aangrijpen om zich in zuidelijk Afrika te nestelen. Of Rhodesië rnet een dergelijke ontwikkeling verheugd zou kunnen zijn, is sterk aan twyfel onderhevig. Nu zou het niet de eerste keer zijn, dat premier Smith, tegen de algemene verwachting in, het pleit wint: het werd immers in november j.l. uitermate onwaarschijnlijk ge acht, dat Smith de breuk met Lon den zou aandurven. Hij deed het toch en heeft zich nu reeds vijf maanden weten te handhaven. Toch liggen de zaken nu wel anders. Engeland is door de jongste ontwikkeling met de Joanna V in een moeilijke positie geraakt en kan zich, als de regering- Wilson het trouwens zou willen, nau- welyks meer veroorloven iets dooi de vingers te zien. Slaagt Londen er dus niet in het olie-embargo te hand haven, dan gaan de Verenigde Naties een hartig woordje meespreken, met alle mogelijke gevolgen vandien. Voor Smith is het intussen een benarde situatie, want er komt binnen af zienbare tijd een einde aan zijn olie voorraden. Ziet hij dus geen kans die aan te vullen, dan betekent dat, dat hij het hoofd in de schoot moet leg gen, tenzij Zuid-Afrika zou bijsprin- gen. Maar de regering in Pretoria moge dan al. zoals in het begin ge zegd, naar een uitspraak van opposi tieleider Wilson hebben verwezen, zii moet toch ook rekening houden met haar eigen belangen. Van een krach tige eenheid tussen Verwoerd en Smith is geen sprake. Het is. onder de huidige omstandgheden. moeilijk een voorspelling te doen. Er zijn im mers nog verrassingen mogelijk. Smith gaat in elk geval van het standpunt uit, dat hij en zijn aan hangers als scheppers van de wel vaart van Rhodesië in hun recht staan en een kans dienen te wagen Engeland te trotseren. En dat bete kent, dat de zaak-Rhodesië nog ge ruime tijd de aandacht van de dag bladlezers zal trekken. De Indonesische minister Landbouw, -dr. Seda, heeft een nood programma aangekondigd om de huidige voedselschaartste het hoofd te bieden, zo heeft radio-Djakarta meegedeeld .Er zullen pogingen in het werk worden gesteld de oogsten in het droge jaargetijde te vergro ten en de verliezen als gevolg van overstromingen te verkleinen. De boeren zullen kredieten krijgen. Volgens kolonel Badibroto, com- mendant van het militaire garnizoen in Solo in midden-Java, is Aidit, die vroegere voorzitter van de verboden Indonesische communistische par tij, dood. „Als iemand zich soms voor Aidit uitgeeft breng hem dan by my. Ik wil getuigen", aldus de kolonel. De nieuwe stafchef van de Indo nesische luchtmacht, commodo re Noejadin, heeft gezegd dat er meer gedaan moet worden om de In donesische luchtmacht van commu nisten te zuiveren. Noerjadin's voor ganger, vice- luc htmaarschalk Her- lambang bevindt zich in hechte nis omdat hy ervan verdacht wordt ran betrokken te zyn geweest by de mis- Nieuwe partijen geregistreerd De naam Boeren- en Midden standsparty en de afkorting daar aan B.M.P. is door de kiesraad on der nummer 37 geregistreerd. Voor de komende verkiezing van de meenteraden zal de naam Boeren- en Middenstandsparty ook in de ge meenten Amsterdam, Den Haai Voorburg worden geregistreerd. Dit werd eerder door deze plaatsen ge- •eigerd, waartegen de B.M.P. in be roep kwam. De door mr. P. Koot in Den Haag opgerichte partij voor ongehuwden ii eens door de kiesraad erkenden ingeschreven. De nieuwe partij zal dit jaar deelnemen aan de gemeen teraadsverkiezingen in Den Haag Amsterdam. Rotterdam en Utrecht en volgend jaar aan de parlements verkiezingen. Wonder erg onschuldig Ongeveer 4.000 mensen verzamel den zich gistermorgen bij een grot in een heuvel nabij het kleine dorp Ein el Delhi by Beiroet waar de veertienjarige dochter van een poli tiebeambte, verschijningen van de maagd Maria zou hebben gehad, Mannen, vrouwen en kinderen verdrongen elkaar op de helling van de heuvel, waar zich de grot der verschijningen bevindt, om het meis je op Goede Vrijdag te zien bid den. Het kind verrichtte haar gebeden in alle rust met omhoog geheven ge laat zonder aandacht te schenken aan de menigte. De mensen zagen geen verschij ning en namen geen opwinding op haar gelaat waar, maar thuis zeide zij later, dat zij de maagd tweemaal had gezien. Een priester, die door journalisten over de beweerde verschijningen werd ondervraagd, zeide slechts: „Zij is erg onschuldig". AdverteDtl* EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK lukte staatsgreep van 1 oktober 1965. Voor het eerst heeft een persor gaan kritiek geoefend op president Soekarno. Het was het anti-commu nistische blad Trisakti, dat bezwaar maakte tegen de uitspraak van het staatshoofd, dat Indonesië buiten de Verenigde Naties zal blijven zolang de structuur en de doelstellingen van deze organisatie niet zijn veran derd. Volgens het blad zou het raad zamer zijn te proberen de volkeren organisatie van binnenuit te wyzi- gen. Zoals gemeld kwam Soekarno met zijn verklaring nadat de nieu we minister van Buitenlandse Za ken, Malik, had gezegd dat de rege ring terugkeer tot de volkerenorga nisatie overweegt in overeenstem ming met de wensen van het volk. Trisakti noemde de uitlating van ae minister een „doorbraak van het internationale isolement van Indo nesië". Het blad) bepleitte ook wij ziging in de confrontatiepolitiek te genover Maleisië. Radio-Djakarta heeft communis tisch- China gisteren pogingen ver weten om van Indonesië en Chine se satelliet te maken. De beschuldi ging, aldus de radio, is gebaseerd op het feit, dat radio- Peking kennelijk geen begrip heeft voor de huidige ontwikkeling in Indonesië. Dit was de eerste tegenaanval op China sinds Peking zes maanden ge leden kritiek op Indonesië begon te leveren. (Advertentie) EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK In Arnhem Man red?; 13 mensen uit vuurzee (Van onze Arnhemse correspondent) Met gevaar voor eigen leven heeft de heer J. van der Pol in Arnhem donderdagnacht dertien mensen ge red uit een huis waarvan de zolder verdieping in lichterlaaie stond. De heer Van der Pol werd wakker van een ruzie in de straat. Hij zag plotseling vlammen uit een huis slaan en bedacht zich geen ogenblik. Op kousevoeten rende hy er naar toe. sloeg de deur in en redde het gezin Brugman (man, vrouw en 11 kinderen). „Ze sliepen alemaal nog", vertelt hij. Na het echtpaar Brugman wak ker gemaakt te hebben, rende Jan naar boven en wekte de' 11 kinderen, zodat ze in veiligheid gebracht kon den worden. De kinderen, onder wie een tweeling van acht maanden, slie pen op de eerste verdieping. Geen van hen was wakker geworden, terwijl de zolder al in brand stond. „Het was er boven erg benauwd", vertelt de heer Van der Pol, „maar het is me gelukt ze er allemaal uit te ha len". De heer Van der Pol kreeg daarbij hulp van zijn vrouw. Toen er meer hulp kwam opdagen ging hij de brandweer waarschuwen, die spoedig ter plaatse was met groot materieel. De zolderverdieping brandde ge heel uit. De overige vertrekken lie pen zeer zware waterschade op. De oorzaak van de brand is niet bekend. Men denkt aan kortsluiting. l i jdeli jk minder V.S.-troepen in Europa De Verenigde Staten zullen in de komende maanden hun militaire kracht in Europa tydelyk zien dalen door het terugroepen van ongeveer vijftienduizend militaire specialisten. Hierdoor zal het huidige aan tal Amerikaanse militairen in Euro pa, ongeveer 225.000 man, dalen tot ongeveer 210.000 man. De maatregel zal echter geen be trekking hebben op belangrijke ge vechtseenheden. Het is de bedoeling, dat de huidige getalsterkte tegen het einde van dit jaar weer bereikt zal zyn. De gerepatrieerde specialisten zul len dienen om in de Verenigde Sta ten nieuwe eenheden te vormen, die in het leven zijn geroepen als gevolg van de oorlog in Vietnam. Scheepsramp bij Cuba Zeker vjjf personen hebben de dood gevonden bij brand op het Noorse passagiersschip „Viking Princess," dat een vakantiereis in het Caribi sche gebied maakte. Bovendien wor den er nog enigen vermist. De brand brak gisteravond vroeg uit in de machinekamer van het lie-zending. Spr. dhr. schip, toen het tussen Cuba en Haiti 10 voer. Intussen zijn 490 overlevenden aangekomen in Guantamo, De Ame rikaanse basis op Cuba, nadat zjj door het Duitse vrachtschip Cap Norte aan boord waren genomen. Men weet niet percies hoeveel perso nen er aan boord van de Viking Princess waren: het zijn er 497 of 499 geweest. (Advertentie) I Spit, I wrijft U Spit,Spierpijn GRAPJE LIEP OP ERNST UIT Een adjudant van de rijkspoli tie en een als postdeskundige toe gevoegde P.T.T.-ambtenaar heb ben in opdracht van de postale recherche een 33-jarige Haagse graficus verhoord. Hij heeft ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en Prins Claus op eigen initiatief een speciale post zegel vervaardigd. De graficus heeft in totaal zestien „gelegenheidszegels" maakt. De postale recherche kwam hem op het spoor, toen hij een dag of veertien geleden een brief, uitsluitend met eigen ont werp gefrankeerdop de post had gedaan. Al het materiaal dat bij het maken van de zegels is ge bruikt, is in beslag genomen en de als grapje bedoelde onderne ming is op ernst uitgelopen. In vier uur Begin februari kwam de grafi cus op het idee om een gelegen heidszegel naar eigen ontwerp te maken. „Zodra ik had gelezen, dat minister Suurhoff vier maan den nodig had voor een speciale zegel, wilde ik tonen, dat ik het in vier uur kon". In vier uur tijds zette hij een schets voor de zegel op papier. Tijdens de lunchpauzes op zijn bedrijf drukte hij de zegels af, kleurtje voor kleurtje. Tenslotte had hij vier blokken van vier ze gels. Elke zegel is bedrukt met een oranje en een grijs vlak met de letters B. C. verder staat er: 18 ct, met als speciale toeslag „12 ct voor het geschenk". Vol beroepstrots schonk hij eerst twee van de zegels weg. Zijn volgende stap was een zegel naast een echte zegel op een brief. Op zo'n manier gingen een paar brie ven op de post, naar eigen huis, vrienden en kennissen en naar de postzegelrubriek van de NCRV- televisie „Complot" In een weddenschap met een postzegelhandelaar besloot hij een enveloppe met alleen de zegel van eigen ontwerp te frankerendie brief werd echter door de post on derschept en de postale recherche kwam in het geweer. De eerste ge dachte was, dat er wel eens een of ander „complot" zou kunnen zijn. Na veertien dagen speuren ver schenen de adjudant en de post deskundige op het bedrijf van de graficus. Drie uur lang iverd hij aan de tand gevoeld. Behalve het materiaal moest hij ook de reste rende, acht niet-gebruikte zegels inleveren. De meeste verzonden postzegels zijn gisteren door de postale recherche bij de respectie velijke ontvangers opgevraagd. „Aardigheid] e" Voor de graficus was het alle maal maar 'n „aardigheidje"Dat blijkt ook wel uit een briefje, dat hij een paar weken geleden op stuurde in een „specigal gefran keerde enveloppe" De chef van de postale recher che, die ressorteert onder de rijks recherche, noemt de hele zaak „een stunt", die verder niets heeft te betekenen"Of er een vervol ging tegen de „postzegelontiver- per" zal worden ingesteld, kan hij niet zeggen. Daarover zal de offi cier van Justitie beslissen. ZATERDAG 11 Dr. Van VoorthuijzenschoolPink stergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poete- ray. 3 uur n.m. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur vm. Zuiderkerk: Dienst voor belangstel lenden. Spr. ds. G. W. H. Peddemors over „Pasen maakt, dat je er weer gat Inziet". 7 uur nm. MAANDAG Predikergebouw (Jan Vossensteeg) Fiesta de Pascua para Espanoles. 10.30 uur vm. Stadsgehoorzaal: Meubelshow Lange- zaal. 10-12 uur v.m. en 2-6 en 7-11 uur DINSDAG Aula Du Rleuschool: Volle Evange lie-zending. Afscheid Els de la Crois. Petrakerk (bijzaal): Voorlichtings avond N.C.V.B. afd. Noord. 8 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. WOENSDAG d. Schans. Schouwburg: K. en O. Annie M. G. Schmidts musical „Heerlijk duurt het langst". 8 Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball". 14 jaar. Dag 2 30. 7 en 9.15 uur. Beide paasdager 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Studio: „De dans van de re* Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur.fi dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15? Luxor: „De zonen van K&- 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.1öl paasdagen 2.30, 4.45, 7 en> Rex: ..Genghis Khan". 14 Jr 7.15 en 9.15 urn». Belde- 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 ud dag „De gekken trekken t Lido: „De verknipte mettA* Dag. 2.30. 7 en 9.15 uuri Bj dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.ijL% Camera: „O, moeder wat eecl A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 J paasdagen 2.30. 4.45, 7 en Lakenhal: Tentoonstelling tj vm Oskar Kokoschka. Werk vm.4 uur n.m.; zond 1j, it m 18 april) Volt 0-17 - EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Muurpassen Bijna tachtigduizend Westberlijners zyn gisteren door de muur gestroomd om een bezoek te brengen aan familieleden in de ooste lijke sector van de verdeelde stad. Deze bezoeken zijn mogelijk gewor den krachtens een nieuwe passen- regeling met Oost-Duitsland, die don- ag is ingegaan en tot 20 april voortduurt. Het grootste aantal be zoekers wordt verwacht op paaszon- Koe zoogt lammeren Friesland heeft voor een variatie gezorgd op- het nu en dan opduikend kranten bericht „hond zoogt leeuwtjes", na melijk „koe zoogt lammeren". Aukje 7 één van de 45 koeien van de vee houder Sietse Rijpkema in Langweer verzorgt op het ogenblik drie lamme- hetgeen een unicum in de koeienwereld zou zyn. De lammeren zijn afkomstig van twee schapen, die door onbekende oorzaak dood in het land werden aangetroffen. VOETBAL OP T.V. ((Van onze Haagse correspondent) De voetbalwedstrijd Real Madrid Inter Milaan (halve eindstrijd Euro pacup) komt woensdag toch op de televisie. De N.T.S. neemt via de Eurovisie de Spaanse reportage over die begint om 20.25 uur op Neder land I. Ruim 300 jongelui, onder wie enkele tientallen buitenlandse, zijn gisterochtend uit Den Helder vertrokken voor een protestmars, Op dezelfde dag is nog een andere die 4 dagen zal duren en op twee uitzending van een halve eindstrijd voor de Europacup te zien, namelijk die tussen Manchester United en Par- tizan. Deze wedstrijd wordt 's mid dags uitgezonden. de paasdag sche en chemische wapens in de oorlogvoering. De a.b.c.-mars kan men zien als een voortzetting van de anti-atoombommarsen, die de afgelopen jaren omstreeks Pasen Amsterdam zal in ons land. zijn gehouden, in na- eindigen. De demonstratie heeft volging van soortgelijke demon- de naam van a.b.c.-protestmars j straties in vele landen van de we- gekregen, waarmee met a.b.c. wor- reld. den bedoeld de atomaire, biologi- I Een van de organisatoren zet te verwachten dat de groep van 300 in oliejassen en regenkleding ge klede demonstranten op de vierde dag tot een aantal van enige dui zenden zal zijn uitgebreid. Van ochtend liep de groep ergens tus sen Nieuwe Niedorp en Alkmaar. Het aantal is inmiddels gestegen tot ongeveer 400. Bijzondere zegels Ter hêid van het 10-jarig bestaan van de Staten van Suriname zullen de poste rijen aldaar op 9 mei twee bijzondere frankeerzegels in de waarden van 25 en 30 cent zonder toeslag uitgeven. De zegels, tonen een 100-jarige boom. De zegels zullen verkrijgbaar zijn tot en met 30 juni en blijven geldig t/m 31 december 1966. Heilige olifant Met Pasen ver huist een olifant in het Tilburgs dierenpark van een doodgewone stal naar een open kooi. Het dier heeft deze promotie te danken aan de Ber- lijnse dierentemmer dr. Klös dezer dagen heeft vastgesteld, dat de 14 maanden oude baby uit Thailand een witte heilige olifant is. In zyn geboorteland wordt de witte olifant in een gouden kooi gezet en met schier goddelijke eer omgeven. Als vrouwen kyven Tijdens een burenruzie tussen twee Ambonese vrouwen in Leerdam heeft de ene vrouw bij de andere haar onderlip afgebeten en mee naar huis genomen. De politie vond de „krijgsbuit" in een stofdoek gewikkeld in een kast. Beide vrouwen, die samen twintig kinderen hebben, leefden al jaren in onmin. Korting voor weduwen, enz. De VW van Ameland gaat in samen werking met een aantal hotel- en pensionbedrijven een speciale actie voeren voor weduwen en weduwna- ren. In de maanden mei, juni en sep tember van dit jaar zullen zij by de deelnemende bedrijven een korting krijgen die varieert van 25 tot 30 pro cent op de bestaande seizoenprijzen. Ook hun kinderen kunnen van deze korting profiteren. Twee doden Op het Soendaplein in Haarlem-noord zyn gisteravond de 77-jarige H. G. Runhaar en zijn 76- jarige vrouw bij het oversteken door een bestelauto tydens een inhaalma noeuvre aangereden en zo ernstig ge wond dat zij later zijn overleden. Goede vrijdag Op Goede vrijdag zyn in het gemeentehuis in Wilder - vank getrouwd de 25-jarige monteur Henk Watermulder uit Hoogezand- Sappemeer en de 21-jarige verkoop ster Pieterdiena Greven uit Wilder- vank. Dat dit op Goede vrijdag gebeurde is uniek in Nederland. De reden hier- j ten die voor het paasweekeinde op is, dat bij de ondertrouw de j het programma stonden. Zij duurt ambtenaar van de burgerlijke stand tot zaterdagavond twaalf uur. De sta- er geen rekening mee had gehouden kers eisen vijf procent loonsverhoging dat 8 april Goede vrijdag was, Toen de vergissing werd ontdekt, was de ambtenaar zo sportief om het huwe lijk toch te laten doorgaan. F. 2000,in vuilnisemmer Toen gisterochtend om 7 uur de mannen van de Oostgelderse reinigingscen trale in Lichtenvoorde de vuilnisem mers leegden, bemerkte één hunner, dat in een weggegooid kistje geld rammelde. Wetende uit welke emmer het kistje met 2.000 gulden, te voor schijn was gekomen, stelde hij de eigenaar hiervan op de hoogte. Een „dank je wel" was de beloning. BUITENLAND Enorme mensa Keulen krijgt het grootste restaurant in de Bonds republiek. Er komen drieduizend plaatsen en de keuken is berekend op twaalfduizend maaltijden per dag. Het gebouw verrijst uitsluitend ten behoeve van de studenten in Keulen, wier huidige mensa slechts plaats biedt aan duizend hongerigen. Alpinist gered Franse berggid sen en politieagenten van de red dingsbrigade zijn teruggekeerd van de Capucine-top bij de Mont Blanc met een Zwitserse student-alpinist en het lichaam van zijn metgezel die om het leven is gekomen tijdens de afdaling van de 3800 m hoge top. Luchtvaartpionier overleden De 90-jarige luchtvaarpionier Lucien Chauvière is in zijn huis in Parijs overleden. Chauvière was een van de eersten, die propellers voor vliegtui gen heeft ontworpen en vervaardigd. De propellers, die Bleriot gebruikte bij de eerste vlucht over het Kanaal waren van hem afkomstig. Dappere douaneman Een Oost- berlijnse korporaal is woensdag naar het westelijk stadsdeel gevlucht. Toen zyn kameraden hem onder vuur wil den nemen ging een Westberlijns douaneambtenaar voor hem staan. Er werd niet geschoten. Scheepje omgeslagen In het af gelopen weekeinde is in Straat Soenda tussen Java en Sumatra een scheepje gekapseisd met mensen die op weg waren naar een mohammedaans feest. Ten minste 45 personen, voor het merendeel kinderen en oude mensen, verdronken. Goede vangst Op de plaats waar de Wolga in de Caspische Zee uit stroomt is een steur van 420 kg ge vangen, die 65 kg kaviaar opleverde, aldus het persbureau Tass. Onrust in Kowloon In Kowloon, het op het Chinese vasteland gelegen deel van de Britse kroonkolonie Hongkong, is een uitgaansverbod af gekondigd voor de donkere uren. Al enkele dagen lang worden er relletjes veroorzaakt door jongelui, die de politie met stenen bekogelen. Ver moedelijk uit men op deze wijze zijn ontevredenheid over de stijgende kosten van levensonderhoud. Volgens sommige berichten wordt de onrust veroorzaakt door geheime Chinese genootschappen. Op het eiland Hong kong is het rustig. Staking bij Air France Een acht- veertig-uursstaking van het vliegend personeel heeft gisteren de toestel len van „Air France" aan de grond gehouden. De actie, de tweede binnen een week, treft honderdvfjftig vluch- uitzondering van zaterdag v (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum v (Steenstraut 1): D dags 13-17 uur Rijksmuseum van OudhedJ lijks 10-5 uur; zond 1-5 uir Rijksmuseum voor de ge jfH j i nachtdienst der i. Doezastraat 31, tel. 21313 Apotheek, Haven 18, tel. vrijdag 17.30 uur tot r 11 april (2e paasdag) s ls voor spoedeisende geval Apotheek D. C. Kok. Rapt 24807. Op zaterdag 9 april ls| spoedeisende gevallen, Hooigracht 48. tel. 21060. Apc var Breest Smallenburg te U en Apotheek Voorschoten zffi paasdag geopend. De Oegstged theek is op 1ste paasdag ge* 8 uur tot 24 uur. Op 2de d vanaf 's morgens 8 uur geopt theek Tot Hulp der MenschS g-acht 48, tel. 21060. Apothet reest Smallenburg te Leldert 2de paasdag gesloten. De Oa Apotheek en Apotheek Va zyn geopend. De Oegstgeestse Apotheek 4 PAASDIENST LEIDSE HUI De paasdienst van de Lek artsen wordt op eerste pa aal genomen door de doktoren 1 Rijnsburgerweg 11, tel. 505 Wingerden, Boshulzerkade 1 30791; Brand, Zocherstr. 1, k De Jong. Hoge Ryndijk 15. j en Mastenbroek, Houtlaan) 53156. Op tweede paasdag do laar. Burggravenlaan 14. té i Langezaal. Witte Singel 30, tt Veldhuyzen. Laat de Kantersi tel. 24403. ow ui arnei6 2. EEN PLAT IS ALTIJD R; HAAG? AGENT* ZATERDAG 9 APRD.Be Kon. Schouwburg. 20.15 u.^ sche Comedle, Vraag me nletirdi Mont d'Or. 20.15 uur. Shall i tant. ZONDAG 10 APRIL"1 Kon. Schouwburg, 20.15 uuL, sche Comedie, Lessen in ltutfo Diligentia, 20.15 uur, Dcfh Komedie, De gevierde liefde, r Mont d'Or, 20.15 uur, Shaft tant. MAANDAG 11 APRUW Kon. Schouwburg, 14.00 unCf sche Comedie, Cactusbloem. we Kon. Schowburg, 20.15 uutL sche Comedie, Droom van zomernacht. Lj Diligentia, 14.15 en 20.15 u&f we Komedie, Romulus de Grfcg Mont d'Or. 20.15 uur, Shafffcj tant. M DINSDAG 12 APRIL Pr Kon. Schouwburg, 20.1a hl derlandsche Comedie, Een u rend nachtje. t Kurzaal, 20.15 uur, Thet^ Swing College. E WOENSDAG 13 APRftve Kon. Schouwburg, 20.15 ti'Jp8 trum, Tchin-tchin. Rolzaal, 20.15 uur. Kamefjr avond. P Advertentie EEN PLATENBTS IS ALTIJD R; Mr.R.P.Kokosf overleden (Van onze A'damse correspc De strafpleiter mr. Robert kosky is gisteren in zijn wo: Amsterdam plotseling overt? heer Kokosky is 57 jaar oud den. Gisteravond zou hU, zitter van de stichting „Blijf plaus", een galavoorstelling stichting in het RAI-gebouw! hebben. Mr. Kokosky heeft niet &- advocaat onder meer de Meulenbelt grote bekend^ worven. Ook buiten zyn prakt! hy op verschillende gebied) vooraanstaande plaats in. I voorzitter van de stichting Applaus" was hy o.a. lid v commissie van beroep van d( landse Boksbond en de Kfl Atletiek-Unie. Verder was hij in de voetbalvereniging Blij en in de Kon. Ned. Wielren-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2