de des levens sfcd IATERDAG 9 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD oorspronkelijk verhaal van Joseph I. einander Botter MaJloway interesseerde «ich al dadelijk heftig voor deze op- aangezien zij te maken had Bpt een van zijn hobby's: de be- mdering van de invloed der uit- atgassen op de toeneming van anhalingsziekten. Hij was name- die plannen maar eens zien". Het viel achteraf erg mee. Welis waar onderging het hoofdgebouw nog ettelijke verfraaiingen, doch over het geheel genomen was moe der Galotti zeer tevreden. Zij bleef gedurende de hele bouw nauwlettend acht geven op de uitvoering van de en geweigerd had een beroep fde liefdadige a-ard van Galotti jen. De Zuid-Amerikaan had de bouw van dit ziekenhuis de (fchzelf merkwaardige gewetens- jiren weten te sussen, die bij waren opgekomen toen hij de jne order voor Mel am ine For- ïyde had aanvaard, waarmee raten van Life City werden af- iw Galotti had kordaat een genomen en was naar Life komen vliegen, nadat zij de ;e brief van haar zoon had waarin deze haar toe- voor de naamgeving van renhuis vroeg. het naar mij genoemd wordt, [Ik ook zien hoe het wordt ge- ai. iWd", zei ze, nadat ze zich op CIC vliegveld had losgemaakt uit de CCDien van de verbouwereerde Fran co. HIJ had pas tien minuten voor aankomst van het vliegtuig ver- ZOCfaen, dat zijn moeder onderweg en de oude dame, die voor het st in haar leven gevlogen had, be- BljVCi dadelijk na aankomst op ver leide toon te informeren, of hy ftrvan ze maar moest afwachten j het er uit zou zien. Maar de plannen zijn al in kan kruiken", zei Francesco be den over de samenstelling van deze lucht ontdekt, die van groot belang zouden kunnen zijn by de bestude ring van de verontreining der atmosfeer in grote steden en de ge volgen daarvan voor het menselijke organisme. Toen mevrouw Galotti hoorde, dat dokter Malloway zich intens met dit vraagstuk bezigheid, had zy met haar gewone heftigheid een onge zouten commentaar geleverd. Mallo way had enigszins geamuseerd, doch ook belangstellend naar haar ge luisterd. ,Ik heb eens een bezoek gebracht aan myn schoonzuster, die in Rio woont", zei mevrouw Galotti. „Zij heeft daar in een der buitenwijken een alleraardigste winke" in huishou delijke artikelen. Haar man heeft auto allicht, want iedereen in Rio heeft een auto". Malloway dacht aan de verhalen over de Braziliaan- morro's, de steile bergen met be groeide hellingen midden in de mil joenenstad Rio, waar inboorlingen bittere armoe doch ook in geze gende vryheid hoog boven de massa wonen in bouwvallige hutten doch hy zei niets. Iedereen in Rio heeft een auto, dat was nu een maal de stijl waarin mevrouw Galot ti zich placht uit te drukken. (Wordt vervolgd) Reisbeurzen voor beeldende kunstenaars De minister van Cultuur, Recrea- e en Maatschappelijk werk, mr. L. Vrolijk, heeft op advies van een daartoe door hem ingestelde com missie, bestaande uit de heren J. Franken Pzn (voorzitter), W. ;heux, A. P. van Mever, J. W. Seelen, N. Steenbergen en G. Heuff (secretaris), een reisbeurs voor 1966 verleend aan de navolgende beelden de kunstenaars: H. Bay ens (Amster- van Bohemen (Den Haag), Both, P. L. Damsté, L. Dooper, Eerhart (Amsterdam), J. van c (Helmond), P. Geurts (Bokho- E. V. Hamel, L. van der Heij- Amsterdam), Jos Jansen (Rot- lam), C. Keyzer (Wouw), Ch. Kemper (Rotterdam). P. Klaasse isterdam), J. van Meel (Rotter- Ko Oosterkerk (Doetinchem), R D. E. Oxenaar (Den Haag), L. F. Poelmejjer (Westzaan), H. Postma larlem), A. Rietbroek (Amster- t), J. van Santen (Amsterveen), P. Stapels (Leiden), J. Stel •t (Zaandam), W. Steijn (Bent- L. Strik (Amsterdam), E. Taal man (Elsloo) en A. J. P. F. Teeuwis- se (Amsterdam). ben bang dat er niets meer 0 zal kunnen arftk ben bang dat er véél aan zal ;'wn veranderen", zei mevrouw Dotti. „Hier in Amerika weten hoe ze een ziekenhuis tegelijk Sol en efficiënt moeten maken. j>ole gebouwen zijn onbruikbaar bruikbare zijn lelijk. Dus laat me Advertentie Van der WERFF HUBRECHT Postbus 446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222055' Beursoverzicht no. 398 1. LUFTHANSA 2. NRD. VEZEL Bonn wil de NAV O-staven versterken „Wy zijn bereid extra personeel naar de NAVO-staven te sturen waar zulks nodig Is. Wy zijn na tuurlijk het meest geïnteresseerd in posten, waar wij vraagstukken kun nen helpen oplossen, die direct de verdediging van ons eigen gebied aangaan. Wy willen dit echter niet uitbuiten om onze positie in de NAVO te versterken", aldus de West- duitse minister van VerdedSging, Von Hassel, in een gisteren in Bonn ge publiceerd vraaggesprek met de „Kölnische Rundschau". Minister Von Hassel zei, dat Bonn in de NAVO de vraag aan de orde wil stellen of andere Europese deel genoten de militaire breuk in de Westerse defensie na het vertrek van de Franse strijdkrachten zouden kunnen opvullen. De Amerikaanse afgevaardig de John S. Monagan heeft kritiek geuit op wat hij noemde de terug trekking van president De GauDe uit de NAVO. De democratische afge vaardigde stelde voor een beroep op Frankrijk te doen zijn schuld van 4.688 miljard dollar uit de tweede wereld oorlog aan de Verenigde Sta ten te betalen PANDA EN DE WEGDOENER 14. Toen eindelijk het licht achter het venster van professor Kalkefs laboratorium doofde, richtte Joris Goedbloed zich op in het struikgewas. ,X>e ure heeft geslagen, zouden de klassieken uitroepen, nu de af getobde uitvinder en zijn helperke zich ter ruste begeven. Nu kan uitvoering gegeven worden aan mijn eigen niet minder schrandere, maar zich meer op het praktische vlak bewegende denkbeelden!" Denk niet, dat hij het alleen maar bij mompelen liet; met enkele behendige grepen van zijn geoefende hand had hij al vlug de sim pele venstersluiting geforceerd en met grote lenigheid zocht hij het imvendige van het laboratorium op. Maar hoe geruisloos hij ook te werk ging boven, in de slaap kamer, ging Panda rechtop in zijn logeerbed zitten. „Ik dacht dat ik iets hoorde peinsde hij. Jk weet haast zeker dat ik iets hoorde Professor Kalker sliep echter rustig door en er kwam geen ver der gerucht, zodat hij al spoedig meende dat hij zich vergist had of alleen maar een windzucht in de nacht had gehoord. RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 72. „Ja," zegt Rechter Tie, „breng jij maar rapport uit aan de Koning der Bedelaars, Tsjiao Tai. Probeer vooral te ontdekken wie de man is die de abdis 's nachts in het geheim bezoekt. Als die man inderdaad haar minnaar is, dan komt die zedeloze vrouw bij mij niet meer over de drempel!" ,Jk zal er voor zorgen, edelachtbare!" Als Tsjiao Tai de kroeg binnenstapt vindt hij de Koning van de Bedelaars en zijn assistent de Schele bij de toonbank staan. Hij geeft de Koning een verslag van zijn vruchteloze tocht door de tempel met Lentebloesem en besluit: Het enige dat ik dus heb ont dekt is dat de abdis een vriendje heeft." „Oud nieuws!" zegt de Ko ning zuur. „Die scharrelde al toen haar man nog bij haar was". „Wat zeg je me nou?" roept Tsjiao Tai uit. „Haar man?" „Jawel. Tau heette die. Een metaalbewerker. Vals kreng, maar een eerste klas slotenmaker". „Als we zo'n vent bij ons hadden, baas", merkt de Schele met een zucht op, „dan waren we binnen! Er was geen slot op de hele wereld dat die Tau niet kon open maken. En weer dicht maken ook". ,Ja," zegt de Koning spijtig", jammer dat Tau wegliep, de hemel mag weten waar ie tegenwoordig zit. Maar z"n vrouw bedroog 'm links en rechts, zie je. En daar kreeg Tau genoeg van. Toen heeft een rijke vriend van z'n vrouw haar abdis van die tempel gemaakt". DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 490. ,JIet gaat goed, jongens", zei Bram vergenoegd, terwijl hij het zeiltje ophield om zoveel mogelijk van de ivind te profiteren. „Als we de goede koers weten te houden maken we een beste kans 'om de wedstrijd te winnen". Karo en Tutu genoten. Ze stelden zich voor, hoe zij als overwin naars op het ereschavotje zouden staan. En hoe hun namen uit de luidsprekers zouden schallen. Tutu deed het voor: „Winnaarrrr van de eerrrrste prrrrijs, Brrrrram Fo De K van Fok bleef hem in de snavel steken, want naast het ladenkastje icas eenklaps de clown opgedoken, die met een razend snelle beweging de onderste lade uit het kastje trok! „Hériep Bram en als hij naar de bubbeltjes in het water had gekeken zou hij misschien hébben begrepen, dat de snoek on geveer hetzelfde zei. Het woedende dier had eindelijk de oppervlakte bereikt en het beet nu met scherpe tanden in de baiid van het kleine fietsje. Suizend liep het bandje leeg

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23