NEEM ND INBLIK Recordbelangstelling voor filmreportage huwelijk Beatrix Wilson boos op BBC Zuid-Afrika zal zich niet laten dwingen, zegt premier Verwoerd Frankrijk verbiedt film La Religieuse en gLóteren Miljoenenschat uit een soldijschip in Canada opgedoken DINSDAG 5 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Het ziet er naar uit. dat de i kleurenreportage van het huwe lijk van Prinses Beatrix en Prins Claus records gaat breken. In de cineacs in de grote steden en in pomraige bioscopen, waaronder Camera in Leiden draait de film nu al voor de vierde week mee in het journaal en de reportage wordt waarschijnlijk volgende week weer geprolongeerd. Bij Polygoon-Profilti is men zelf verbaasd over dit succes. De jour naals brengen per slot van rekening actualiteiten, de mensen komen er om „nieuws" te zien, en het is dan ook iets heel bijzonders, als een Journaalonderdeel zich meer dan twee weken in zo'n grote belangstel ling mag verheugen. Daar bü komt, !dat vrywel heel Nederland het hu- weiyk van minuut tot minuut al op de televisie heeft gezien. De laatste keer dat een reportage de vier we ken „haalde", was toen de kleuren film van het zilveren huweiyksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard werd vertoond. Met de prolongaties meegerekend, heeft het huwelijk van Prinses Bea trix nu in 120 plaatsen gedraaid. De reportage zal in totaal in 350 Ne derlandse bioscopen worden ver toond. Literaire critici uit de Oekraine in arrest Buitenland De Nederlanders zün trouwens niet de enigen die de film te zien kry- gen: er zyn twaalf kopieën naar Duitsland, vier naar Zwitserland en zes naar Oostenryk gestuurd. De Engelse journaaldienst heeft maar liefst 330 kopieën voor vertoning in alle Gemenebestlanden, in de Ame rikaanse filmjournaals draait een zwart-wit versie mee en de Franse journaaldienst heeft de film (zwart wit en kleur) verspreid in alle Franssprekende gebieden. Er zyn ook kopieën naar landen achter het Üzeren gordyn gegaan. Fiannciële voordelen levert de ver toning in al die landen niet op, aan gezien journaalfilms tussen die lan den die daarvoor belangstelling heb ben met „gesloten beurzen" worden uitgewisseld. Een voordeel is wel, dat Nederland nu zelf eens een belang rijk stukje nieuws te bieden heeft aan het buitenland, zodat de ruilba- lans wat meer in evenwicht komt. Verhalen van Marga Minco Plannen voor speelfilm (Van onze Haagse correspondent) Er bestaan thans vergevorder de plannen om een avondvullende speelfilm te maken die gebaseerd is op verhalen van Marga Minco uit de bundels „Het bittere kruid" en „De andere kant". Deze film die voorlopig als titel heeft „De an dere kant" zal handelen over de om zwervingen van een joods meisje in Nederland tydens de oorlogstyd, wier vader en moeder naar Westerbork zyn gedeporteerd. Regisseur van „De andere kant" is Henk Barnard, die in vaste dienst is by de VARA-televisie. Henk Bar nard maakt ook, in samenwerkingen met Marga Minco, het scenario. Als cameraman is Jan Schaper aange trokken. Voor dit project wordt een aparte produktiemaatschappy opge richt. Het is mogeiyk dat subsidie verleend wordt uit het produktiefonds van de Nederlandse Bisoscoopbond. Volgens Barbard staat of valt de film met het vinden van een ge schikte vertolkster van de hoofdrol van het jonge joodse meisje. Er is een aantal gegadigden, waaruit de zer dagen wordt gekozen. Niet onpartijdig genoeg Eerste Miss Zwitserland Premier Wilson en de B.B.C. ver keren thans op gespannen voet. De Britse premier is kwaad omdat de Britse omroep tydens de verkiezings campagne in haar commentaar niet onpartijdig genoeg zou zijn geweest en Labour zou hebben benadeeld j Volgens het Zwitserse blad, Neue j Vandaar dat Wilson, toen hy zich za- Züricher Zeitung zijn twee Oekrainse terdag na zyn verkiezingsoverwin- literaire critici, de 42-jarige Ivan ning in de trein op weg naar Londen Switlinsjni en de 31-jarige Ivan bevond, de B.B.C. weigerde een inter- i Dzjoeba, tot gevangenisstraffen ver- view toe te staan, waarvoor uitgebrei- oordeeld. Switlisjni is naar Siberië de en kostbare technische maatrege- overgebracht, Dzjoeba is later vrijge- hen waren getroffen, laten omdat hij t.b.c heefLZy zou- .g er verstoord over ae aicnter daf de B B c zich achter oppositie leider Heath schaarde, om kracht by te zetten aan diens wens voor een te levisieconfrontatie met Wilson, op condities welke de Britse premier on aanvaardbaar achtte. Wilson kan ook niet verkroppen dat de B.B.C. hem tydens de verkiezings campagne „De heer Harold Wilson" heeft genoemd in plaats van premier. Maar de B.B.C. deed precies hetzelf de in 1964 toen Sir Douglas Home premier was. Aangezien by een verkiezing de op positie de regering uitdaagt, schenkt de B.B.C. meer aandacht aan kritiek op de regering, dan aan het rege ringsbeleid. Ditzelfde ondervonden vroeger de conservatieven in nog erger mate dan Labour thans. De reacties van de op hun teentjes getrapte politici zyn vrijwel a-ltyd de zelfde En steeds wil de regering de B.B.C.' aan banden leggen. In de pers wordt tegen dergelyke censuurpogin- gen thans hartstochtelyk gewaar schuwd, omdat zy in een democratie onaanvaardbaar zijn. Gedurende de verkiezingsperiode is, zoals altyd, de B.B.C. om haar neu traliteit te handhaven vrijwillig op gehouden met het wekelijkse satd- jmonenko met in de Sow jet-unie ver boden gedichten naar het westen hebben gezonden voor publikatie. Zy zouden tegelijk met Sinjawski en Daniel zijn gearresteerd, ongeveer 12 i intellectuelen, onder wie studenten uit Kiew en Lwow, zouden eveneens voor geheime rechtbanken hebben gestaan. Dr. Jef Last op de lijst „Provo" ((Van onze A' damse correspondent) Dr. Jef Last heeft de provo's op [hun verzoek toestemming gegeven jzyn naam op de kandidatenlyst [„Provo" voor de gemeenteraadsver kiezingen in Amsterdam te plaatsen. Voorwaarde is, dat hy er zeker van kan zyn niet gekozen te worden. Dr. Last wil hiermee laten blyken lefat hy het niet geheel met het stre den van de provo's eens is. Aan de andere kant wil ik echter laten zien, dat ik protesteer tegen de pro vocerende wyze waarop de autori- j teiten op het ogenblik elke demon- jstratie voor democratische rechten {verbieden" aldus dr. Last. rische televisieprogramma „B.B.C. 3", waarvan de voorloper als voorbeeld diende voor het Nederlandse „Zo is het". Maar de dag na de ver kiezingen draaide het weer in volle glorie met de jonge acteur John Bird als Wilsons onnavolgbare imitator. De grote Engelse zin voor humor brengt een hoge mate van verdraag zaamheid met zich mee ten opzichte van een programma dat tendele kol der en satire, tendele hoogst ernstig De Zuid-Afrikaanse premier dr. Hendrik Verwoerd heeft gisteren en kele wyzigingen in zijn regering be kendgemaakt. De belangrykste pos ten hierby betrokken zyn de minis- r tenes van Binnenlandse Zaken en van Defensie. Minister Fouché, van Defensie, verhuist naar landbouw- technische diensten en minister De Kier verlaat het ministerie var On- derwys, Kunsten en Wetenschappen. Het ministerie van Defensie komt nu onder beheer van P. W. Botha en Binnenlandse Zaken gaat naar P. M. K. Roux, oud-minister van Landbouw. M. C. Botha, eerste on- f- der-minister, krygt nu het depar tement voor Bantoe-zaken onder zyn beheer. De tweede nieuwe mi nister is M. Viljoen, die nu minis ter van Arbeid en kleurlingenzaken wordt. Dr. Verwoerd heeft gisteren voor de radio herhaald, dat zyn land weerstand zal blijven bieden aan de druk die de hele wereld op het land uitoefent om zyn apartheidspoli tiek te wijzigen. „De regering zal niet wijken voor dwang", aldus dr. Verwoerd. Zuid- Afrika zal zich niet laten dwingen tot maatregelen die ramp zalige gevolgen zouden kunnen heb ben zoals elders in Afrika is voor gekomen, aldus de Zuidafrikaanse premier. Hierbij doelde hij klaarbüj kelyk op de woelingen van de laat ste tyd in de door negers gcregeer de Afrikaanse landen. Zuid-Afrika hoopt, dat de Verenigde Naties nooit zullen trachten de lid- staten te dwingen tot boycotten of sancties tegen andere landen. Duideiyk doelend op het feit dat Zuid-Afrika nog steeds handel drijft met Rhodesië ondanks de Britse sancties en handelsverboden tegen dit land, verklaarde dr. Ver woerd dat Zuid-Afrika „zich niet zou laten overreden om zich in de stryd Biet zyn principes te mengen in dermans geschillen". De premier leg de zyn eerste belangryke verklaring het openbaar af na de geweldige overwinning van zyn blanke natio nalisten by de parlementaire verkie zingen vorige week. Zyn rede droeg als titel: „Met het oog op de toe komst". Dr. Verwoerd verklaarde ondanks bedreigingen, die tegen Zuid-Afrika geuit werden door „merendeels r we, onervaren en nu deels in warring verkerende staten" te hopen dat de grote mogendheden en voor al de Verenigde Staten en Engeland, zich niet zouden laten verleiden tot onbesuisd optreden tegen deze repu bliek, bijvoorbeeld, terwille van Zuid west-Afrika of Rhodesië". Het Internationale Gerechtshof in Den Haag zal in de loop van dit jaar uitspraak doen over de teekomst Zuidwest-Afrika, dat op het ogenblik wolgens de beginselen apartheid geregeerd wordt door Zuid-Afrika. De premier verklaarde dat in de kwestie, Rhodesië en- Zuidwest-Afri ka „de Verenigde Staten en Enge land de enige twee landen zyn wier houding of optreden van enig be lang kan zyn voor Zuid-Afrika". Zuid-Afrika staat klaar om voor zyn bestaan te vechten, maar het is niet van zins een ander land vrij heid of land af te nemen. „Zuid-Afrika wil zich met nie- mands zaken bemoeien", aldus dr. Verwoerd. Zuid-Afrika voert een po litiek van vrede en vriendschap met alle landen, Afrikaanse en Aziatische landen inbegrepen". Sprekend over de uitslagen va verkiezingen, waarby de nationalis tische regeringsparty het grootste aantal zetels in het parlement ver wierf dat een party ooit heeft beze ten, zei de premier dat de grote steun die de regering voor haar politiek gekregen had, een waarschuwing moest zyn voor eventuele agressors uit het buitenland. Zwitserland heeft nu ook zijn i beeldschone 21-jarige Hedi/ Frich Miss. Voor de eerste maal i.s er een>\ uit Zurich werd uitverkoren, verkiezing geweest, waarbij de I Generaal Grivas kwam niet tot overeenstemming De bevelhebber van de Grieks-Cy prische strydkrachten. generaal George Grivas, heeft gisteren in Athene een gesprek gehad met de Griekse premier Stephanopoelos en met de minister van De fensie Kostopoelos, zonder tot over eenstemming te komen over de be velvoering over de elfduizend man sterke nationale garde van het eiland. Premier Stephanopoelos deel- journalisten mede, dat het overleg zal worden voortgezet. „Wy hopen dat alle hangende kwesties geregeld zullen worden", zo verklaarde hy. Generaal Grivas ver zet zich tegen het plan van de Griek regering zyn gezag over de Cy prische nationale garde in vredes- tyd te beperken. In geval van oor- hij alle troepen ondier zijn bevel kragen, maar in tijd van vre- ou, volgens het plan van Athene, gepensioneerde Griekse generaal het hoofd moeten staan, te benoemen door de Cyprische rege ring en optredend als verbindings- ian tussen Athene en generaal Gri- Gisteravond heeft Grivas nog een gesprek gehad met Spyros Markezis, leider van de Progressieve partij. De>- steunt het standpunt van de ge neraal en heeft al gezegd, dat hy zyn houding jegens de regering zal herzien wanneer Grivas aftreedt. De acht stemmen van Markezinis' partij hielpen de regering-Stephanopoe- los vorig jaar september aan een meerderheid van twee stemmen. BU schietpartijen tussen Turkse Cyprioten in het dorp Stavrokonnou op west-Cyprus zyn in het afgelopen weekeinde drie personen gedood en 10 gewond, zo heeft een regerings woordvoerder in Nicosia gezegd. Vyf personen zijn gearresteerd. Naar de zyde van de Verenigde Naties op Cyprus werd vernomen was Turkse Cyprioot gedood en war twee gewond. Boek van Diderot wel op middelbare scholen, maar NEDERLAND 1 - KRO 7.00 uur Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.05 uur Journaal voor gehoorgestoorden 7.32 uur Engelse les 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Nuk de Clown 8.45 uur Galery 9.20 uur Twee falklandjes van Heijermans 10.00 uur Vanavond in Nieuwspoort 10.25 uur NTS-journaal 10.30 uur Teleac. tv-cursus 11.00 uur Sluiting NEDERLAND 2 VPRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Patrouillewagen '54, tv-film 8.25 uur Wim Ibo's cabaretkroniek 9.05 uur 15 minuten met Baden Powell 9.20 uur Openhartig 10.05 uur Dichterbij, kerkeiyk programma 10.35 uur NTS-journaal 10.40 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 7.30 uur Metropole Orkest 10.45 uur Disco rendez-vous HILVERSUM 2 7.45 uur The Elizabethan consort of viols 9.45 uur Promenade orkest Weinig belangrijks behalve Fernandel In principe bespreekt een te levisie-criticus natuurlyk geen oude film, en zeker geen simpele film van een regisseur die zich slechts bekendheid verworven heeft vanwege zijn pasklare films, zoals „Verboden vracht" en „De gevangene en de koe', allemaal heel genietbare films waarvan er precies twaalf in een dozyn gaan. In principe be spreekt een filmcriticus het „eigen werk" van de omroepen en daarnaast alles wat van be lang is. Helaas, er was gisteren niets van enig belang en wat van eigen makeiy was behoefde nauwelyks een bespreking. „Wijzer worden" was een vrien delijk, kneuterig gesprek tussen Dick van Ruler, een fotograaf en een fotohandelaar, waarbij gesproken werd over vroeger en nu. Kenmerkend voor zo'n pro gramma is. dat de fotograaf en de fotohandelaar zich op een gegeven ogenblik naar een an der vertrek begeven waar de mooie foto's liggen en dan by de deuropening voor het dilemma komen te staam wie voor mag gaan: „Na u". .Nee na u". Over zulk soort programma's zult u geen kwaad woord horen. Ver der was er dan nog Attentie, met weinig opmerkelyks en daarmee hadden we het. afge zien van de dominee op Neder land II en Socutera. de KVP en Openbaar Kunstbezit op Ne derland I. wel gehad wat de Ne derlandse produkües betreft. Maar wat gaf het, iedereen zat toch naar Fernandel te kyken, alleen de katholieke jongeren van onder de 18 moesten naar de NCRV kyken. want de hoofdfilm was door de Katho lieke Filmkeuring gekeurd voor 18 jaar en nog ouder (Van onze Paryse correspondent) Het feit dat de Franse minister van Voorlichting, Bourgès heeft ge meend de film La Religieuse, naar het beroemde gelijknamige boek van Diderot, zowel voor binnen- als bui tenland te moeten verbieden, ver wekt sinds enkele dagen sterke dei ning in brede kringen van Frankrijk. Indertyd heeft de commissie voor de filmkeuring, waarin naast so ciologen, geestelyken, pedagogen ook nog alle ministeries zyn ver- tegenwoordigd, deze film eerst tot twee keer toe aanbevolen voor ver toning. Onafhankelyk van die cen- •-commissie hebben evenwel tal katholieke organisaties, die de film niet eens hebben gezien, te gendruk op de minister uitgeoefend, rvoor hy kennelyk door de knieën is gegaan. Volgens het ministeriële verbod zouden in en buiten Frankrijk bios- coopgangers door deze film, waarin Anna Karina de hoofdrol speelt, in hun religieuze gevoelens kunnen worden gekwetst. De produceur van La Religieuse die ook de meeste films van Godard op zyn naam heeft staan, heeft verklaard dat zyn re gisseur, eveneens volgens de erken ning van de jury, de roman van Diderot in de geest had gerespec teerd, zodat nu ook het boek, dat op alle middelbare scholen wordt gele zen, maar beter aan de circulatie zou kunnen worden onttrokken. Bo vendien is de bewerking die voor de film heeft gediend, vorig seizoen ook als toneelstuk in Parys opge voerd, zonder dat iemand daaraan enige aanstoot nam. De beslissing van de minister wordt dan ook in vrywel de hele Franse pers als een aanvechtbaar en politiek onverstandig besluit genoemd dat buitendien de zo hoog geroemde ar tistieke vryheid van meningsuiting weer eens bedenkelyk in de knel heeft gebracht. |8.00 Internat, volksliederen, van de CHU: Politiek com. H. K. J. Beernlnk, (Advertentie) groen: VOLOP KEUS, PRETTIGE PRIJZEN! „Darling" beste film Ongeveer 200 Amerikaanse filmcri tici hebben „Darling" verklaard tot de beste speelfilm van 1965 en Rod Steiger en Julie Andrews tot de bes te acteur en actrice van het jaar voor hun rollen in 'The Pawnbroker" en „The sound of music". De onderscheiding voor de beste tegenspeler werd toegekend aan de acteur Michael Dunn en de actrice Vivien Leigh voor hun rollen in „Ship of fools". Elizabeth Hartman, het blinde meisje in "A patch of blue" werd gekozen als de vondst van het jaar. Drie jonge kikvorsmannen hebben bij Louisburg (Nova Scotia, Ca nada) in het wrak van een 18de eeuws Frans soldijschip goud en zilver ter waarde van 700.000 dollar gevonden. De schat, die voornamelijk uit munten be staat, werd in het najaar van 1965 geborgen nadat zij drie jaar gezocht hadden. Voor het voorbereidende werk hadden zij ook de staatsarchieven in Parijs bezocht. Alex Storm, de 29-jarige leider van de expeditie, zei dat de schat werd gevonden in het wrak van het schip Le Cha- meau" (De Kameel), dat op 26 augustus 1725 bij de vroegere Franse vesting Louisburg bij Cape Breton met man en muis verging. De waarde van 700.000 dollar, die aan de munten wordt toege kend, is gebaseerd op de mening van deskundigen in New York, Londen en Parijs, die de mun ten bestudeerd hebben. De dui kers hebben de munten in het geheim naar boven gehaald en in jutezakken aan wal gébracht. Zij hebben de vondst zeven maanden geheim gehouden om de waarde van de munten te la ten taxeren. Volgens Storm zitten er in de romp van Le Chameau wellicht nog meer schatten. De provin cie Nova Scotia heeft recht op 10 procent van de schat. Argentinië door staking ontwricht Dinsdag gaan de werknemers by de spoorwegen, het stedelyke vervoer en de binnenlandse luchtdiensten in het grootste gedeelte van Argentinië in staking. Als gevolg van een sta kingsactie bij de posteryen liggen brieven en paketten al meer dan een maand op bestelling te wachten. Het telefoonverkeer verloopt moeilyk. De regering gelooft dat de stakingsac ties het werk zyn van de oppositie, die erop uit zou zyn de toestand in het land te ontwrichten om dit ryp te maken voor een militaire staats greep. Zeer oude rots op oceaanbodem Een geleerde van de Columbia- universiteit (VS>, dr. B. C. Heezen. heeft meegedeeld dat hy naby Flori da op de bodem van de oceaan rotsformatie heeft ontdekt die oudste is die waar dan ook ooit op de oceaanbodem is gevonden, formatie is meer dan honderd mil joen jaar oud en kan veel betekenis hebben voor het zoeken naar olie voor de Amerikaanse zuidoostkust. Eerder zyn nooit aanwyzingen ge vonden dat de Atlantische Oceaan ouder dan honderd miljoen jaar zyn. Dr. Heezen verklaarde dat gaat om sedimentaire rotsen en vrywel alle sedimentaire rotsen olie bevatten. Hy deed zyn ontdekking ongeveer 500 km uit de kust vanaf Jackson ville in Florida. Met speciale dreg gen werden stukken rots naar boven gehaald. Dr. Heezen zei, dat zyn ontdek king ook van belang kan zyn voor de theorieën aangaande het ont staan van de Atlantische Oceaan en verder aangaande de kracht van de stromingen op een diepte van 4.000 meter onderzee, die biykt uit de gladheid van de rotsen. (gr) nieuw, godsdienst] vragenbeantwoording. 19.00 Act. 19.30 Metropole orkest Gewijde muziek .nse zangen met Zie. ik maak alles 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Instr. 19.00 Gesproken brief uit Parys. 19.05 zangsol. 18.55 oken bi_._ Indonesisch progr. tr. ens. (opn)oude muz. 20.00 Nws. 20.05 Wie Waagt, die zingt: ide ork gr 1' "if (opn): mod. mi praatje^. 22.30. iz. 22.25 |NWS. 22.40 Act. 23.00 23.5524.00 Nws. VOOR WOENSDAG 6 APRIL Hilversum 1, 402 m NCRV: 7.06 Nws en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. Gram. (Om 7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.32 Lichte gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.10 Mod. strykkwart. (gr). 10.30 Herv. studiodlenst. 11.00 Klass. kamermuz.. (gr). 11.15 School- jradio. 11.40 Lichte gram. 12 27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., rep., berichten en lichte gram. 13.30 Licht orkest (gr). 13.40 Stereo: Licht instr. kwintet. 14.00 Boeren burgers en Buitenveen. hoor spel (deel 52). (Herh. van donderdag 31 mrt. j.l 14.35 Vocaal ensemble: gewijde muz. 15.05 Radio kamerorkest: klass. muz. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. 17.00 Stereo: Licht instrum. kwartet. 17.20 Jazzmuz. (opn.). 17.50 Overheidsvoorl.: Werk en welzyn. Vraaggesprek van Claude Belloni met directeur-generaal van de Volksgezondheid, dr. R. J. «mdheidsda°Ver "7 apri1"' wereldBe* Hilversum 2, 298 m VARA: 7.00 Nws. ochtendgymn. en soc. strijdlied.. 7.23 Lichte gram. eu rep. (7.307.35 Van de voorpagina praatje). 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. en rep. 9.00 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw. 9.05 Mod. viool concert (gr). VPRO: 9.40 Bijbelse Mi niaturen. lezing. VARA: 10.00 Lichte gram. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Radio Volks-Unlversitelt: De heer Sickens de Wal ln gesprek met Sonia Gaskell. 11.32 Vocaal en Instr. SS,T2"oo WE. AVI 12 22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Salon: orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Stereo: Lichte gram. 13 45 Gespr. portret. 14.00 Stereo: Om roeporkest (opn): klass. muz. 15.00 V°or de Jeugd. (16.00—16.02 Nws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Stereo: Promenade-orkest en zangsol.: voor jaarsklanken. Hilversum 3, FM en 240 m NRU/KRO: 9.00 Nws. Q 09 T.if»v>+ n-o,, plit enprour Licht plate .00 Nws. 10.02 Act. 10.05 11.00 Nws. 11.02 Hollandse plaatjes. 13.00 Nws." Act. 14.05 Gev. platenprogr. NRU' AVRO: is 00 Nws. 15 02 Lichte grim. 16 00 Nws. 16.02 Volksliedjes van cweral gri- 16.30 Rhythm and blues (gr). 17.00 Nws. 17.02—18.00 Gev. platen progr. voor automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 VARA: 17.00—17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.30 Teleac: De Attische Tragedie (les4). 19.00 Nws 1. h. kort. 1901 Klaas Vaak. film v. d. kleuters. 19.05 Franse les (Les 27 en herh. les 26). NCRV: 19.35 Dzles zien NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 De Be verly Hillbillies. TV-film. 20.45 Wat is er aan de hand?: gesprek over verande rende gezagsverhoudingen. 21.35 Hu- vyT jksi ic iv.-anr1nTV-spel. 22.05 TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 2 NTS: 20.00 Nws ln het kort. 20.01 De diamanten van Pa- linos. fllmfeuilleton. (deel VI) VARA- Achter het nieuws. 20.55 De geheim-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5