MOEDIG BERLIJNS PREDIKER TRAD AF Geen camera's aan boord van Loena? BISSCHOP OTTO DIBELIUS VRACHTAUTO TEGEN TREIN Gewicht 245 kilo Remmanoeiivre MET EEN ENKEL WOORD O Kolonel Townseii zal binnenkort 11a Engeland terugket ,eidóe PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 5 (Van onze correspondent) Al ziet de 86-jarige dr. Otto Dibelius, de bisschop met het wel bekende puntbaardje, zijn opdracht nog niet als beëindigd, hij zal toch van de voorgrond verdwijnen nu hij is afgetreden als hoofd van de evangelische kerkprovincie Berlijn-Brandenburg. Een be langrijk deel van zijn werkterrein had hij al verloren toen in augustus 1961 de bouw van de Berlijnse muur hem de gang naar de in de oostelijke sector gelegen „Mariënkirche" onmogelijk maakte. Iedere maand had de bisschop in de kerk gepreekt voor een opeengepakte gemeente, die naar zijn moedige woorden kwam luisteren. Dibelius heeft nooit onder stoelen of banken gestoken, dat er volgens hem met de communisten geen coëxistentie mogelijk wordt, evenmin als hij tijdens het derde rijk een coëxistentie met de nationaal-socia listen had willen accepteren. Al jaren vóór de bouw van de muur in 1961 was het Dibelius daarom onmogelijk gemaakt om in zijn kerkprovincie Brandenburg zijn functie te vervul len. De Oostduitse regering liet geen kans voorbij gaan om hem als „werk tuig van de NAVO" of „slaaf" van Amerika af te schilderen. De regering in Bonn beschouwde de bisschop daarentegen als een hoogst gewichtige trait-d'union tus sen de steeds verder uit elkaar leven de delen van het gescheiden Duits land. Otto Dibelius vervulde een reeks belangrijke functies in de Evangeli sche Kerk. Hij was één van de 6 presidenten van de Wereldraad van Kerken (van 1954 tot 1961) en buiten zijn eigen land kreeg zijn naam be kendheid door zijn in 1927 versche nen boek" Das Jahrhundert der Kirche". Belangrijk werk Dibelius heeft veel belangrijk werk verricht voor het tezamen houden van de uiteenlopende stromingen binnen de evangelische kerken in Duitsland. Zelf beschouwt hij deze opgave als een der belangrijkste die hij te vervullen had. Van 1949 tot 1961 was Dibelius president van de Raad van evangelische kerken in Duitsland. In deze functie kon hij nog doeltreffender aan zijn ideaal werken om de kerk tot een instituut te „maken". Tot een werkelijk mid delpunt in een wereld van gelovigen, die juist uit de aard van hun geloof tot individualisme geneigd zijn. Dr. Dibelius zal zich, nu hij zijn functie heeft neergelegd, tot taak stellen de opleiding van jonge theolo gen te hervormen. Hij zal Ijveren voor een tamelijk korte en niet te over laden studie, die wordt gevolgd door een opleiding door de kerk zelf. In deze laatste periode van de opleiding „moeten de kandidaten al vroeg hun eigen verantwoordelijkheid dragen, want dat een 26-jarige jongeman behandelt wordt als een domme jon gen, die geen stap zelfstandig zou kunnen doen, dat is toch een schan daal", zei Otto Dibelius in een in terview in „Christ und Welt". het evangelische consistorie vervul de. Achttien dagen na de bouw van de muur, werd Scharf na een bezoek aan West-Berlijn niet meer in het oostelijk deel van de stad toegelaten. HU woont sindsdien in het westelijk deel van de vroegere Duitse hoofd stad. Door zijn benoeming all opvolger van bisschop Dibelius, hoopt Scharf meer dan ooit dat de Oostduitse autoriteiten hem nog eens zullen toelaten in het deel van de stad en de provincie die hl) kerkelijk leidt en tot welk ambt hl) zowel door de in het Westen als in de Ulbrichtstaat wonende leden van zijn gemeente is gekozen Eind februari van dit jaar is de OostberliJnse Shephanuskerk afzonderlijk bijeengekomen. Afge vaardigden van het Oostduitse (en verreweg grootste) deel van deze kerkprovincie brachten, net als die in West-Berlijn, hun stem op Scharf Uit. hoewel de Oostduitse autoriteiten alles hadden gedaan om deze keuze te verhinderen. Mist Tussen Roermond en Weert ter hoogte van Haelen is vanochtend een vrachtauto met oplegger in bot sing gekomen met een trein. Het voorste deel van de vrachtwagen was al over de met automatische halve overwegbomen beveiligde over weg gereden. De oplegger werd door de trein MaastrichtAmsterdam ge raakt. Bij de botsing werd de machi nist van de trein licht gewond. De beide inzittenden van de vracht wagen. een chauffeur en zijn bijrij der, konden zich in veiligheid stel len door juist voor de botsing uit de cabine te springen. Het ongeluk gebeurde ongeveer zes minuten over acht. Het treinverkeer heeft tengevolge van de botsing bijna anderhalf uur vertraging opgelopen. Om half tien was het spoor tussen Weert en Roer mond weer te berijden. De chauffeur van de vrachtwagen met oplegger was misleid door de plaatselijke zware mist waardoor hij de knipperlichten van de auto niet heeft gezien. (Advertentie) Van Russische zijde is bekend gemaakt, dat de Loena X, d'ie sinds zondagavond baantjes om de maan trekt, een gewicht heeft van 245 kg. Aan boord bevinden zich een radiouitrusting, een telemetrisch systeem, een systeem voor warmteregeling. krachtbronnen en instrumenten voor onderzoek van de maan en de ruimte daar omheen. In de Russische bekendmaking wordt niet gesproken over camera's. Opvol: ger De opvolger van de bejaarde bis schop, de 63-jarige Kurt Scharf, is thans president van de Raad van evangelische kerken in Duitsland. Scharf woonde sinds 1951 in Oost- Berlljn, waar hij het ambt van leider van de afdeling Brandenburg van Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Vlaardingen (vac. J. v. Noort, toez.) A. P. Nauta te Middel burg te Eist (U) J. Kortleve te Klundert. Bedankt voor Drempt (toe zegging) C. G. Mulder te Hlllegersberg. GEREF. KERKEN Beroepen te Aalten (vac. G. Mor- elnk) W. Stolte te Kamerüc te Hal- lum B. Boelens te Delden. Aangeno men naar IJsselmulden A. J. Stolte te Alblasserd&m. Bedankt voor Den Ham (O' G. H. Gerritsen te Nieuwer oord voor Amsterdam-West (vac. M. Wil schut) R. J. de Jong te Gronlngen-Z. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) JOODS PAASFEEST IN MOSKOU De joden in Moskou hadden gister avond bij het begin van de viering van het paasfeest meer matzes, het traditionele ongezuurde brood, ter beschikking dan ooit in de afgelopen vijf jaar. De Russische regering zette de ver koop van matzes in staatswinkels stop in 1961. Toen werd het vrijwel onmogelijk voor de meeste joodse ge zinnen matzes te krijgen. Vorig jaar gaven de Russische au toriteiten de joden echter toestem ming hun eigen meel, naar geïmpro viseerde gemeenschappelijke bakke rijen te brengen om matzes te ma ken. Vorig jaar maakten ze meer dan 60 ton matzes voor het paasfeest door soms 14 uur per dag te werken. Dit jaar zijn er, zo wordt van joodse zijde vernomen, meer dan 80 ton matzes gemaakt voor de naar schatting 30.000 joodse gezinnen, die in Rusland geregistreerd staan. Voor het eerst in vijf jaar zijn er genoeg matzes gemaakt om aan alle gezin nen wat te geven. De joodse gemeente van Moskou wordt geschat op 500.000 zielen. De grote synagoge was gisteravond tot de nok gevuld met een menigte van 2000 die de avondpaasdienst bij woonde. Anderen woonden diensten bij in de kleinere Maryna Roshcha- synagogen in twee kleinere tempels in de buitenwijken van Moskou. De Loena werd eerst, gekoppeld aan een ander ruimtevaartuig, in een baan om de aarde gebracht. Deze combinatie woog 1600 kg. Van die „parkeerbaan" om de aarde werd de 245 kg wegende Loena naar de omge ving van de maan gelanceerd met een aanvankelijke snelheid van 11 kilo meter per seconde, dwz. de zoge naamde „tweede kosmische snel heid" waarmee een voorwerp zich in de ruimte zonder verdere ingrepen blijvend steeds verder van de aarde zou verwijderen. Bij het naderen van de maan was deze snelheid door natuurlijke oor zaken reeds aanzienlijk verminderd, doch later nam zy, onder invloed van de aantrekkingskracht van de maan weer toe tot enkele kilometers per se conde. In de directe omgeving van de maan moest de snelheid op het juiste moment worden teruggebracht tot 1,25 km per seconde. Bij een grotere snelheid zou de Loena langs de maan schieten naar een baan om de zon, bij een kleinere zou het ruimtevaar tuig op de maan te pletter vallen. Op dit moment van afremmen oogstten de Russen hun grootste triomf van Demonstraties van negers in Mississippi De politie te Lorman in de Ame rikaanse staat Mississippi heeft gis teren 500 demonstrerende negers met traangas uiteengedreven. De negers eisten een andere gang van zaken in het opleidingsinstituut voor land bouw en techniek te Alcorn, een staatsinstelling voor negers. Vijfen dertig demonstranten, die uit een slaapzaal de politie-auto's met ste nen en flessen zouden hebben be kogeld, werden gearresteerd. Geen vergunning vangen kooivogels Minister Vrolijk van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is niet bereid, ook niet op beperkte schaal en met inschakeling van er kende verenigingen van vogelliefheb bers, opnieuw vang- en vervoerver- gunningen voor z.g. kooivogels af te geven. Hij deelt dit mede in antwoord op schriftelijke vragen van de twee de-kamerleden Baeten (K.V.P.) en Roolvink (A.R.P.). De bewindsman motiveert zijn be slissing door erop te wijzen, dat door het opnieuw toestaan van de vangst van deze vogels, met name vinken, het streven de stand van de z.g. kooi vogels op een naar omstandigheden redelijk peil te houden nadelig zou worden beïnvloed. De beslissing is al leen genomen in het belang van de vogelstand, die toch al door allerlei oorzaken wordt bedreigd. Universiteit van Djakarta heropend De universiteit van Indonesië in Djakarta, die op 2 maart na stu dentenongeregeldheden werd gesloten is vandaag weer opengesteld, aldus radio-Djakarta. Rector prof. Soe- mantri Gordojenogoro zei tegen de studenten dat de universiteit altijd een „symbool van recht en waar heid" is geweest. Hij noemde de de monstraties een „vurige, militante en zeer gedisciplineerde strijd" en zei I dat de studenten naar de collegeza- 1 len moeten terugkeren zonder de j geest van strijd en de bereidheid I daartoe te laten varen. het gehele experiment: de snelheids wijziging en de baancorrectie slaag den perfect, zodat de Loena in een baan om de maan kwam. De hoogte boven het maanoppervlak varieert van 351 tot 1.000 kilometer. De duur van een omwenteling bedraagt onge veer drie uur. De lange duur van Gaat de K.P.M. op in de K.J.C.P.L.? In de jaarvergadering van de N.V. Kon. Paketvaart Maat schappij heeft de voorzitter, jhr. mr. E. W. Röell verklaard dat de KPM mogelijk gaat verdwij nen. Een van de mogelijkheden, die onder ogen wordt gezien tij dens de besprekingen tussen de KPM en de Kon. Java-China Paketvaart Lijnen N.V., is een fusie, waarbij de KPM volledig in de KJCPL op gaat. Er zijn echter nog vele problemen te overwinnen, van fiscale aard, voordat het tijdens de jaarvergade ring van de KJCPL aangekondigde overleg over een nauwer samengaan van belde scheepvaartmaatschap pijen. kan worden afgesloten. De be sturen van de twee maatschappijen hebben echter gemeend eerst met een mededeling te moeten komen, waarna men over de nog bestaande proble men wil gaan praten. een omloop en de betrekkelijk ge ringe baansnelheid vergeleken bij die van aardse kunstmanen zijn een ge volg van het feit, dat de massa van de maan veel geringer is dan die van de aarde, zodat de maan veel minder hard aan de satelliet „trekt". Waarnemingen De wetenschappelijke waannemin- gen van de Loena hebben betrekking op de meteorieten in de omgeving van de maan en de intensiteit waar mee zij de maan bombarderen, de vaststelling van het spectrum van infrarode straling door de maan, de vaststelling van de grootte van het magnetisch veld van de maan en de experimentele studie van de zwaarte kracht van de maan, die vermoedelijk van plaats tot plaats nogal varieert. Westelyke waarnemers menen uit de signalen van de Loena op te kun nen maken, dat het ruimtevaartuig in zijn baan om de maan tolt. Voorts menen zij, dat de Loena zonder ver dere baancorrecties zeer lange tijd om de maan zal blijven draaien. Tien man in arrest Personeel bestal kolenhandelaar De Haagse politie heeft de afge lopen week tien mannen gear resteerd wegens diefstal en heling van zakken kolen ter waarde van ten minste f 20.000,-. Verwacht «wordt dat nog enige arrestaties zullen volgen. De aangehouden verdachten zijn ingesloten. Zy zün of worden voorgeleid voor de officier van Justi tie. De directeur van een grote Haag se kolenhandel had argwaan gekre gen, daar sedert begin vorig jaar een een groentehandelaar. die ook kolen verkoopt, geen brandstof meer van hem afnam. De directeur stelde een onderzoek in, waarna hij bij de BINNENLAND Minister Suurhoff ziek Het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat deelt mede, dat uit het medische on derzoek, waaraan de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. G. Suurhoff zich in het Israëlisch Ziekenhuis in Amsterdam heeft on derworpen, gebleken is dat met zijn medische behandeling nog een aan tal weken gemoeid zijn. Rectificatie In het verslag van het congres over de Monarchie in Nijmegen hebben wij gisteren tot onze grote spyt dr. W. Drees een ex- N.S.D.A.P.'er genoemd. Natuurlijk is dit een grove misslag, onze grote staatsman behoorde voor de oorlog tot de S.D.A.P. Onze excuses aan dr. Drees. Veldkamp in Ankara De minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, ls gisteravond in Ankara aangeko men, waar hij een Turks-Neder lands akkoord voor wederzijds sociale bijstand zal ondertekenen. Minister Veldkamp werd op het vliegveld ontvangen door zijn Turk se ambtgenoot, dr. Edip Somunoglu. Inkomst Sint Nicolaas Sint Ni- colaas zal dit jaar op zaterdag 19 november zijn intocht in Amster dam houden. De stoet zal ditmaal als motto hebben: sinterklaasfantasie. Dodeiyk ongeval De 41-jarige los werkman H. J. Spanjaard is gisteren tijdens werkzaamheden op een bouwwerk op de hoek van de G. Suurhoff zich in het Israëlsch Escamplaan-Leyerweg in Den Haag van de 4de etage ongeveer 12 m.) naar beneden gevallen, vermoedelijk doordat hij 'n verkeerde beweging maakte met 'n kruiwagen. Hij kwam terecht in een hoop zand, maar kreeg de met specie geladen krui wagen bovenop zijn lichaam. Hierbij liep hy vermoedelijk een schedelba- sisfractuur, alsmede een bekkenfrec- tuur op. Het slachtoffer overleed ty- dens het vervoer naar het zieken- huis. Achterstand De by de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel aangesloten buschauffeurs in het streekvervoer hebben zich vandaag akkoord verklaard met hun nieuwe cao. (voor autobusdienstonderne- mingen), maar zij vinden dat de achterstand sneller moet worden in gelopen. Kinderlykje gevonden Half verscholen tussen het riet is in het Helperdiepje in Groningen het lijk je van een pasgeboren baby gevon den. Het kind was in een plastic zak genaaid. De vondst werd gedaan door een man, die met een bootje in het Helperdiepje voer. Hoe het meisje, om het leven is gekomen, is nog niet met zekerheid vastgesteld. In elk ge val moet de zak met het lijkje twee tot drie weken in het water hebben gelegen. Weer muis in melkfles Een be woner van de Spechtlaan in Vlaar- dingen deponeerde zaterdagmorgen een fles melk aan het politiebureau, waarin zich het kadaver van een muis bevond. De herkomst van de fles is bekend. De keuringsdienst van waren in Rotterdam zou een onder zoek in stellen. BUITENLAND Orkaan in Florida De gouver neur van Florida heeft na een or kaan twee gebieden tot rampgebied verklaard. Eenheden van de natio nale garde zijn naar deze gebieden gezonden om te helpen bij het red dingswerk en om plundering tegen te gaan. Amerikaanse graan voor India Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft gisteren unaniem zyn goedkeuring gehecht aan een beslissing van president Johnson om 3.5 miljoen ton voedselgraan naar India te sturen om daar een hon gersnood te voorkomen. Couve naar Polen De Franse minister van Buitenlandse Zaken Ccuve de Murville zal in de tweede helft van mei een officieel bezoek aan Polen brengen. De betrekkingen tussen Polen en Frankrijk zijn de ©Waarom de hoofdredac teur van Panorama - en hij meent het eerlijk - nog liever naar de maan zou gaan dan O Nieuwe studies dragen be langrijk bij tot het schep pen van een beeld van de Ro meinse ridder, de succesrijke meeloper Pontius Pilatus. ©Panorama brengt een foto van een hele pagi na van Linda Christian, de Nederlandse filmactrice, met haar14-jarige dochter samen in het bad. O In een oecumenisch klooster in de Verenigde Staten zit een man, die men zonder meer een zwart schaap mag noemen. Een serie fantastische schokkende opnamen van een vlucht voorde vlam men: geen water, laddërs te kort,trappehuis afgesloten, dak te heet! Hoe ontkomen de tientallen die in de val zitten? ©Ter dood veroordeelde vader van vijf kinderen zit - wegens moord op zijn vrouw - in weerwil van gratieverzoeken van zijn kinderen, al twee jaar in dodencel. O Sport in het communis tisch geregeerde land dat het hoogste absolute geboorte cijferter wereld heeft. O Wat denkt een Japanse schoonheid van Neder land en de Nederlanders? Hoe leeft de Japanse vrouw? O Ontgoochelde emigran ten krijgen een retourtje van de Australische regering: die is ze liever kwijt dan rijk. C.^ De bruid voor de Rönt- gencamera. Alle l.elijke eendjes vlie gen! zo boeiend is nu PANORAMA Maar er is nog meerl Pagina na pagina in prachtige kleuren spannende verhalen, foto's, die u nergens anders te zien krijgt... kortomPanorama, afwisselend als elke week. Voor 45 ct per week elke week thuis. Geef u op als abonné. Briefkaart met naam en adres aan Panorama-Haarlem is voldoende. (Losse nummers kunt u ook krijgen. Dat kóst u vijf gulden per jaar meer.) politie aangifte van diefstal deed. De politie rolde de bende op. Het personeel van de brandstof- fenhandelaar heeft de laatste drie Jaien geregeld meer zakken kolen op de auto's geladen dan er volgens de bestellingen moesten worden bezorgd. De extra-zakken kolen werden naar vier groentehandelaren gebracht. Het personeel leverde ook 3400 papieren koienzakken. Op deze wijze verdween zonder betaling aan het bedrijf meer dan 1600 mud kolen. De aangehouden mannen hebben allen bij de politie een bekentenis af gelegd. laatste jaren aanzienlijk verbeterd als gevolg van verklaringen van De Gaulle waarin deze de naoorlogse grens tussen Polen en Duitsland als blijvend erkende. De overige Wester se bondgenoten beschouwen de grens, ale vastgesteld werd bij de overeen komst van Potsdam aan het eind van de tweede wereldoorlog, In af wachting van een vredesverdrag met Duitsland als een voorlopige. Overboord geslagen De kapi tein en drie opvarenden van de Franse onderzeeboot Narval zijn gis teren overboord geslagen. De drie matrozen konden opgevist worden, maar ze overleden later. De kapi tein bleek onvindbaar, aangenomen vordt dat hij is omgekomen. De on derzeeër was bij de Glenan eilanden, vyftien km ten westen van de Fran se kust, boven water gekomen. De zeelui gingen aan dek voor het repa reren van een antenne. Een vloedgolf nam hen mee. De kapitein haastte zich naar boven om hun red oing te organiseren, maar sloeg zelf ook overboord. Ongewoon verzoek Een 5-jarig meisje kwam dezer dagen in een Egyptisch dprp het politiebureau bin nenlopen met een ongewoon verzoek: ze wilde dat de politie haar vader dwong een nieuw jurkje voor haar te kopen. „Hij heeft immers toch hele stapels bankbiljetten, hij drukt ze elke dag", zo snikte ze. De poli tiemannen vroegen het kind daarop hen naar de werkplaats van haar rader te brengen, waar deze en een tweede man werden gearresteerd op beschuldiging van valsemunterij. Alleen spoedgevallen De Ita liaanse ziekenhuisartsen zijn gister ochtend voor vier dagen in staking gegaan. Alleen spoedgevallen worden in die periode behandeld. Het doel van de staking is betere arbeidsvoor waarden. China's tegenslagen De presi dent van communistisch China heeft gisteren de tydelyke tegenslagen in Afrika en Azië toegegeven, maar de verwachting uitgesproken dat „de re volutie tenslotte zal zegevieren". Hij erklaarde dit aan een staatsbanket, dat in Kaboel werd gegeven door Kolonel Peter Townsend, de vroe gere Britse vlieger, die eens naar de hand van Prinses Margaret dong, is voornemens na een afwezigheid van dertien jaar naar Engeland terug te keren. De directie van een bureau voor public relations heeft meege deeld, dat Townsend op 13 april by haar in dienst zal treden en in Lon den gaat wonen. De 51-jarige Townsend, gehuwd met een Belgische en vader van drie kinderen, heeft niet in Engeland ge woond sinds hy in 1953 als adjudant van Koningin Elizabeth II in Buck ingham Palace werkte. In die tyd leerde hij Margaret kennen. Hun vriendschap en de kans dat ze mis schien zouden trouwen, deden in En geland veel stof opwaaien en stelden de kerk en de regering voor grote problemen. Townsend was in die tyd een gescheiden man en velen waren van mening dat de zuster van de Koningin voor zo'n partner gespaard moest worden. Toen de geruchten over een huwelijk een hoogtepunt hadden bereikt werd Townsend be noemd tot luchtmachtgezant aan de Britse ambassade in Brussel. In 1955 maakte Margaret officieel be kend, dat ze niet met Townsend zou huwen. Het jaar daarop verliet Townsend de koninklijke luchtmacht en in 1957 ging hij op een wereldreis om een documentaire te maken. In Kaapstad, Zuid-Afrika, verklaarde hij tegenover een journalist: „Ik ga nooit terug naar Engeland. Nooit". Zijn secretaresse-fotografe op die reis was een knap Belgisch meisje, Marie-Luce Jamagne. In 1959 trouwden ze. De wereldreiziger Townsend trad daarna in dienst bij een Amerikaanse wijnhandelaar in Parijs. Twee jaar gelede*®1 naar Stamford, in Conn361 voor die zelfde firma te rig jaar ging hij in Antwf11 bij het huis van zyn at*** wonen. de Colin Hodgkinson, din^ de Londense firma Hodgk^ ners verklaarde gisteran Townsend in Londen zal^g nen maar voor de firm», gebied in Europa zaljog „Zyn grote commercibn van Europa zal van yj] waarde zyn" aldus Hod^ DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange> zending. Spr. dlhr. J. Zijlstra. 8 u n.m. Den Burcht. Meubelshow Van der Klugt, 7 10 uur nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering ,.De Natuurvriend" 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente. Vv'OENSDAG Den Burcht. Meubelshow Van der Klugt. 7-10 uur na Instituut Preaventleve Geneeskunde: Vlro. Spr. prof. W. F. J. M. Krul over „Mens en stad". 3 uur n. Stadhuis trouwkamerSpreekuur sociale raadsvrouw. 4- Willem de Zwijgerlaan 105: Bahal- gespreksavond. 8 uur Zomerzorg: Vola. Dia-avond „Bouw van de IJ-tunnel" 8 uur DONDERDAG Anit Clubhuls: Jaarvert Ver. „Helpt Elkander"'. 8 uur n.m. Den Burcht. Meubelshow Van der Klugt. 7 10 uur nam. VRIJDAG Aula Du Rieuschool. Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zljl6tra, 8 uur Pinkstergemeente (Dr. Van Voort- huyzenschoolSpr. dhr. F. A. L. Poe- teray. 3 uur nm. HAAGSE AGENDA DINSDAG 5 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur Ned I-a' stheater. Dlligentia. 20.15 uur. Zuldhollands Orkest. WOENSDAG 6 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. En semble: Hooikoorts. Dlligentia. 20.15 uur. Nadla Tagrine plano. Antisemitisme bij Innsbruck De Oostenrijkse politie is gisteren begonnen met een onderzoek om de genen op te sporen die op een kapel bi? Innsbruck hakenkruisen en an ti-joodse leuzen geschilderd hebben. Een woordvoerder van de politie ver telde dat zich de afgelopen maand in de provincie Tirol soortgelijke in cidenten hebben voorgedaan. Wilde staking Een wilde sta king van Afrikaanse mijnwerkers is gisteren volledig geworden zodat alle zeven kopermijnen van het land nu stil liggen. Ruim 28.000 mijnwer kers hebben het werk neergelegd uit protest tegen de toonverschillen tus sen zwarte en blanke arbeiders. De staking kost Zambia naar schatting per dag 6 miljoen gulden. Nixon in de verzekering De voormalige vice-president der Ver enigde Staten, Richard M. Nixon, is gekozen tot lid van de raad van be heer van de Mutual of New York, van 's lands grootste levens- ziekteverzekeringsmaatschap pijen. Nixon is sinds 1963 lid van .en Newyorkse advocatenassociatie. Adventkerk (Doopsgez. uur vm. bijbelstudie; 11-h M. van Kerkvoort van Voer11 ZONDAG Café-rest. Elgenzorg (S. Geünieerde Loge van Tbr. 11 uur vm. ray. 3 i Hogewoerd 175: Wachgd van Jehovah's getuigen. 4^ n.m. Openbare lezing2.30^ Oude Rijn 5: (Kerkgeb.^ voor oorspronkelijk chrlst/^ evang. N. v. d. Brugge. 7.3(t Steenschuur 6: Kerk VC Christus van de heiligenfcei dagen. Spr. dhr. Diender^ BIOSCOPEN Lido: „Onze man Ln Liba Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur« 4.45 7 en 9.15 uur. Ie Luxor: „Mr. Stanislas tële 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.11 t 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uuij Studio: „Repulsion". 18 1 7 en 9.15 uur; zond. 2.3 9.15 uur. Trianon: „The sound of Dag. 2 en 8 uur; zond. 2"" Camera: „Verslaafd aan 18 jr. Dag. 7 en 9.15 uw Huwelijk Prinses Beatrli Rex: ..Strijd ln de Blrma-1 Dag. 2.30. 7.15 en 9.16 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 dag: „Kld Galahad'". TENTOONSTELLÏN Lakenhal: Tentoonstelling van Oskar Kokoschka. Wi vm.4 uur nm.; zond 1- (t/m 18 april) De Lakenhal: Dag. 10-4 1-' uur Legermuseum (Pesthui uitzondering van zaterdai zo (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor (Or (Steenstraat 1): Dag. 10*: dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de Gr der natuurwetenschappen uu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst de Geopend voor spoedelse: Doeza Apotheek, Doezasf— 21313 en Haven Apotheeï tel 20085. De Oegstgeestse Apotheti geen gehuoi vi specialist (ot diens on doklersteletoon 22222. WEERRAPPOI (Van hedenmorgen 1 Amsterdam Den Helder /penburg Vlissingen ielde Je Bilt Twente Eindhoven 4.-Limburg Helsinki Stockholm Jslo ge\E >e' zwaar Dew geh bew zwaHi bew Qg geh bew mist igei onbewolkt f.. l e-eh hPu or 1 K»! Aberdeen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Nice Berlijn r-.nkfort vlllnchen ztirich ;amo Wenen nnsbruck Athene Madrid Da Mal lor ca Lissabon ider van licht bew onbewolkt aalf bew regen onbewolkt •iae zwaar bew Iting geh bew jen 1 KTnT 'py mist af£' o"hoWoik* j het geh bew derzc zwaar bew orzitl onbewolkt n et, licht bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2