'stad de des levens tijdelijk§gct, DINSDAG 5 APRIL LEIDSCH DAGBLAD oorspronkelijk verhaal van joseph I. einander Ik lachte en onderbrak hem: ïeen, meneer Galotti, adt gaat tevèr ken Amsterdam heel goed. Het 'u de sxad beroven van Doch op in beurt viel hij mij in de rede. uister", vervolgde hij ernstig. „Het oderne verkeer eist een ethisch mpromis tussen oude cultuur en euwe techniek. Verkeer en cultuur rdragen elkaar niet meer, noch in nsterdam, noch waar ook ter we id. Amsterdam wil zijn grachten tuden en tegelijkertijd het moder- i verkeer toegang tot de stad blij- n verlenen. Welnu, dan is dat ethi- he compromis noodzakelijk. De vei heid of, om met Schweitzer te reken, de „eerbied voor het leven", iat voorop. Wanneer men de gr ach- a leegpompt en er overkluisde ver- erswegen van maakt, kan men het ^rlijk van die eeuwenoude, prach- ;e stad handhaven. All Plastic impagny zal Amsterdam met ge- van Life City", zei Galotti. „We zul len onze auto hier stallen en dan de stad aan de bovenkant bekijken. Het zonlicht was niet fel meer, toen wij via de wenteltrap aan de voorzijde van de garage naar de op pervlakte stegen. Ik stak mijn hoofd nieuwsgierig boven de trapopening uit. Dokter Malloway kwam achter mij aan met Susan Richardson in de armen. Zij scheen niet zwaar te zijn, want de dokter droeg haar met groot gemak de trap op. Haar blon de hoofdje rustte tegen zijn schou der. De machteloze benen hingen slap omlaag. Susan Richardson, het in valide meisje, werd Life City binnen gedragen de stad die gebouwd was op haar levensvreugde. Het was drie uur in de middag. Et waren wolken gekomen en er hing een lichte nevel in de straten. Ik zag 'n visioen van adembenemende vreemdsoortigheid: Een brede, kaars- ^5^ Knorr Aromat is het moderne stróoi-aroma, de smaakverfij- ner voor tafel- en keukenge bruik. Kent u Knorr Aromat nog niet? Neem dan nü de smakelijkste proef van alle proeven en profiteer van de tijdelijke prijs. Van 1.15 nu voor 98 ct.Na-vulzakje 68ct. PANDA EN DE WEGDOENER „ik ben... eh... ik ben zeer tevreden over je wetenschap pelijk werk, Plaspa!" sprak professor Kalker. Daarna wendde hij zich tot mijnheer Evert de Breek en vervolgde: Dit was een een voudige demonstratie van mijn antimaterio-negativator op orzeli- conische grondslag. Kortweg genaamd de eh Wegdoener! Ik bied hem u aan alseh cadeau. Breek de weg open, maar staakt uw wild geraas". Aimieklaagde de door ons opgemerkte rustige voorbijganger. „Dat is een bedenkelijk rode gedachtengang van deze geleerde. Zulk een nuttige uitvinding doet men toch niet cadeau!" Mijnheer Evert had echter de oren gespitst, want hij was er de persoon niet naar zich een presentje te laten ontgaan. Reeds stak hij de begerige handen uit, toen Wegwerker Albrecht Bungel tus senbeide kwam. ,J)at zal je niet gebeur'n", sprak deze. ,M die nieuwerwetse spul- l'n dien'n allene om ons brood uit de mond'n te stoot'n. Als wij boor'n, will'n wij met boor'n boor'n, en zo istt maar net; en als meneer ons met dat ding zou will'n laat'n boor'n, dan gooi'n ivij het voor de Bond". Het is niet zeker dat mijnheer Evert de Breek dit ivoord voor xvoord kon volgen, maar het laatste dreigement begreep hij en daar had hij duchtig respect voor. „Ik wil dat ding niet!" riep hij driftig. ,JIet zal wel een flauwe grap zijn, zoiets als een klapsigaar. Niemand geeft zulke cadeaus weg!" „Driewerf lof!" prees de voorbijganger, zich verwijderend. ,JIet gezonde verstand van eenvoudige lieden heeft gezegevierd!"

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23