des levens JDAG 1 APRIL 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 35 oorspronkelijk verhaal van joseph I. einander •ter Malloway liet deze brief ialotti zien, die aanstonds met lig armgezwaai de mening te n gaf dat dr. Flowerson met ;este spoed moest worden ont- Malloway trok een bedenke - ezicht, aangezien hij maar al »d op de hoogte wa.s van de beschadigingen die Susan's liteit veroorzaakten. „Wü mo laar geen valse hoop geven", >tti sloeg de ogen ten hemel if de armen in een wanhoops- boven zijn hoofd. „Maar ons is niet volmaakt als Susan le ng invalide blijft!", klaagde ille dagen en nachten moet aan denken. Mijn hoop op volledige genezing kan nie- mü ontnemen. Ook dokter pay niet, die mijn beste vriend oway glimlachte. Er was tus- i twee mannen gedurende de jen maanden een hechte ge leid ontstaan, gebaseerd op Dlledig begrip voor elkander. Malloway wist, dat hij in izicht de levendige, impulsieve imerikaan onmogelijk kon namelijk in diens koppige, dp niets anders dan kinder- irtrouwen gebaseerd enthou- voor onmogelijk lijkende (kheden. Dat was gedurende -rtsachtige met vele teleurstel- gemengde activiteit in dienst fe City wel duidelijk gebleken, tti had met zijn naieve geest- aak het absurde mogelijk ge- i wat Susan betreft, kon Ga- fantasie weinig bereiken. Mal- had geconfereerd met specia- uit heel Amerika. Hij was medische congressen geweest 1 rapporten opgevraagd uit be- medische centra over de wereld. En dit alles in de va- >p dat ergens een man zou en, die de stap had gezet over ns, waardoor Susan's genezing :egengehouden. De grens der chap, die weliswaar in de »r geschiedenis telkens en tel geer op bijna wonderbaarlijke yerd teruggedrongen, doch die anks een grens bleef, waar nnen der medici ophield, ïu diende zich deze onbeken der Flowerson uit Pitssburg Tas hij een fantast? Een over iard getilde zonderling, die erbeelden dat hij het nie- land van de medische onmo- eden was binnengedrongen? Malloway kende dit soort m. Ieder land had ze. gedroegen zich als miskende hadden een beperkte kring ideskundige aanbidders en pu ien manifesten en vlugschrif- vaarin de lijdende mensheid jeloften werden gedaan. Mis was dokter Flowerson een lering? Malloway besloot in /al informaties in te winnen. >eg het secretariaat van Uni- Hospital op, de antecedenten >kter Flowerson vast te stel- zijn verwachtingen waren al- >t optimistisch. ntwikkeling der dingen betref- het project „Life City" nam >p, die binnen wonderbaarlijk tijd tot grootse resultaten Het was alsof de eenvoudige ,n scheiding der verkeersruim- ieds in talrijke geesten als ïvermijdelijke oplossing had zonder dat zij als reëel plan te schaal was geopperd. Het waarschijnlijke was, dat de lende onveiligheid op de weg steeds sterker als een onrechtmatig heid was ondervonden, zonder dat men zich massaal gerealiseerd had waar de fout lag. Nu echter de idee geboren en gepropageerd was, en de daadwerkelijke uitvoering ervan met energie en voortvarendheid was on dernomen, brak van alle kanten de instemming los. Wanneer Malloway en Galotti op dit moment hun plan zouden hebben opgegeven, zou het desondanks tot uitvoering zijn geko men zo onweerstaanbaar werd het gestuwd door de massale stimulans, uitgaande van een ondefinieerbare, niet-geleide doch niettemin zeer ef fectieve volks-intuïtie. Misschien is het wel zo, dat een dergelijk stuwende intuïtie op bepaal de momenten in de wereldgeschiede nis steeds het heft in handen neemt. Misschien breekt zich een dergelijke, naar recht en rede dorstende intuï tieve beweging, als reactie op een maatschappelijke praktijk die louter materialistische doeleinden dient, op zekere ogenblikken steeds onher roepelijk baan. De feitelijke dishar monie tussen menselijke verlangens en praktische levensomstandigheden moet immers te allen tijde leiden tot een ontgoocheling, die of de oor zaak van een catastrofe, of het be gin van een Renaissance kan zijn. „Wij publiceerden enkele maanden geleden een foto van de „auto der toekomst", gefabriceerd door de man die thans een der steunpilaren van „Life City" blijkt te zijn, mr. Grant Candon van de Telpher Automobiles", andon van de Telpher Automobiles", aldus schreef de Washington Weekly In zijn commentaar op de publika- ties over Life City. „Het was een reusachtig vervoermiddel van onge veer tien meter lang, met naald scherpe uitsteeksel aan de voorzijde en de stroomlijn van een haai. Een auto die door atoomkracht zal wor den voortgedreven en waarvan de snelheid op 300 kilometer per uur wordt geschat. Het front van deze wagen leek op het grijnzend gezicht van een monster, dat zonder mededogen gereed stond zich een weg te banen over menselijke lichamen heen. De schrik sloeg ons om het hart, omdat wij dagelijks geconfron teerd worden met de afschuwelijke tragedieën op de weg. Onbewust moeten wij op dat moment on ze hoop gevestigd hebben op een idee als Life City.." En verder: „Nu wij het resultaat van de initiatiefnemers van Life City hebben aanschouwd, schamen wij ons ronduit over het gebrek aan begrip, waardoor wij ja renlang als publicisten onze ogen hebben gesloten voor de noodzaak om een oplossing te zoeken voor het nij pende probleem van het verkeersge vaar. En wij brengen hulde aan hen, die het hebben aangedurfd hun ma teriële welstand te risteren en de teerling te werpen. Hun hoop op Amerika is niet beschaamd. Op de hiernavolgende bladzijden beschrijft onze verslaggever Brad London zijn gewaarwordingen van zijn eerste be zoek aan Life City. Wij hebben ons gehele nummer van deze week aan deze stad gewijd, omdat wij deze aangelegenheid zonder aarzelen een der belangrijkste in de moderne Ame rikaanse geschiedenis menen te moe ten noemen. Het woord is aan Brad London, die een antwoord geeft op de vraag: „Wat is Life City?" (Wordt vervolgd) Verscheidene Finse en Zweedse vissersboten, die sinds Nieuwjaar in de Oostzee in het pakijs waren inge sloten zijn thans bevrijd. De kust wacht in dit gebied berichtte, dat hoewel verschillende schepen ernstig waren beschadigd, het aantal geval len aanzienlijk minder was dan 2 jaar geleden. Ei, ei Bij een kaashandel aan de Beyerlandselaan in Rotterdam mochten klanten raden hoeveel eieren in de etalage waren. Wie het aantal goed had zou iedere week. een heel jaar lang10 eie ren krijgen. De politie heeft ech ter roet in het eten gegooid door proces-verbaal op te maken we gens het overtreden van de wet op de kansspelen. De kaashandel kan nu zijn gratis ei niet kwijt. Hoe is het ontstaan? Dit woord: ALLOOI Onder allooi verstaan wij thans: de hoedanigheid, het ge halte. de innerlijke waarde. In het Frans luidt het woord a 1 o i, een koppeling van de woorden a loi: volgens de wet, in overeen stemming met de verordening. Het oud-Franse woord loi of 1 o y had bepaaldelijk betrekking op de wet waarbij het gehalte van de munt werd geregeld. A 1 o i is dus het wettelijke ge halte van goud of zilver in een muntstuk. Eigenlijk zou men het woord allooi dus met één 1 moeten schrijven, maar de be tekenis is uitgebreid door in vloed van het Latijnse werk woord a 11 i g a r e. Frans a 11 i e r, verbinden. Vandaar de betekenissenverbinding van verschillende metalen, gehalte, kwaliteit. PANDA EN DE WEGDOENER 8. Professor Kalker was overweldigd door vreugde nu hij zijn laatste uitvinding, de Weg doener, had teruggevonden, en zette zich er toe zijn student Panda een technische toelichting te geven. „De werkwijze van deze constructie," sprak hij, „kan aan een vergevorderd student als jou, Plakma, met enkele eenvoudige woor den worden bijgebracht. Het principe berust op een kleine lading protoneutronische erzelicon, die wij panelectonisch activeren door op knop A te drukken, waarna zoals je zonder meer begrijpt, een antimaterieel kracht-veld ontstaat. Zeer juist. Zodra wij nu op knop B drukken, wordt de indifusiale isolatie opgeheven, en alle materie waarmee ons werktuig in aanraking komt, wordt simpelweg door de antimaterie gecomplimenteerd. Geen stof, geen geruis; al gehele wegdoening! Uiterst scherpzinnig! Je hebt natuurlijk al be grepen dat het van vitaal belang is om eens per etmaal door het indrukken van knop C de orzelicon te inducteren teneinde proto neutronische saturatie te vermijden. Deze saturatie zou leiden tot wat ik graag het Kalker-effect noem en wat het best met een explo sie te vergelijken is „Ja, ja." zei Panda, die er niets van begreep, maar hoort u hoe die boer buiten weer te keer gaat? Waarom gaan we deze uitvindin- ding niet meteen toepassen?" „Ah! Zeer juist!" riep de geleerde. „Dat is de stem van de jeugd! Ik bedoeldat ik daar niet eerder aan heb gedacht! Toepassen! We gaan! Op naar de praktijk, Prakta!" RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 66. Tsjiao Tai houdt haar linkerhand met één hand nog vast, terivijl hij met de andere zijn ivang voelt. Hij zegt verwijtend: „Was het nou beslist nodig mij zo'n klap op m'n gezicht te geven?" „Heel erg nodig!" zegt het meisje bits en rukt haar hand los. Jk ben een fatsoenlijk meisje, vrind, ik laat me niet zo maar afzoenen". „Mag ik misschien weten wie je bent?" „Dat mag je. Ik ben Lente bloesem, de dienstmeid van de abdis". „Prachtig, dat had ik al zo'n beetje aangevoeld, meid! Ik ben Broeder Siau. Niemand minder dan de Koning van de Bedelaars heeft me speciaal naar jou toe gestuurd, zie je. Hier heb je z'n merkteken, Lentebloesem!" Zij bekijkt het stukje hout zorgvuldig, dan grinnikt ze en zegt: ,Jtou, dat is dan wel in orde. Vooruit, kom mee naar m'n kamertje. Door die deur in de scheidingsmuur daar". Haar kleine hokje wordt door een kandelaar van aardewerk verlicht en er staat alleen een houten slaapbank met een theetafeltje er op. Zij gaan aan weerskanten van het tafeltje op de bank zitten. Terwijl Lentebloesem Tsjiao Tai een kop thee inschenkt, zegt hij: „Je hebt hier een knus nestje, zeg!" „Dat mag ook wel, jongen. Ik ben de dochter van de Koning van de Bedelaars"„Tjonge, tjonge, zeer vereerd jou te ontmoeten Prinses! Een grote eer met een echte prinses samen te werken!" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 484. In de invallende duisternis reed een schimmige gestalte de loopplank op. Het ivas de cloion op het kleine fietsje, waarop hij nog gemakke lijker vooruitkwam dan een gewoon mens op zijn beide voeten. Met een scherpe draai en een klein sprongetje ivipte de clown op de reling en heel voorzichtig balanceerde hij over de smalle rand naar de andere zijde van het goede schip Kokanje. De zijde, ivaar het ladenkastje dobberde Binnen vermaakten Bram, Karo en Tutu zich met „Mens erger je niet." Karo en Tutu verloren, eit ergerden zich dus. Maar Bram was sportief. Hij won, en hij ergerde zich helemaal niet. Vrolijk pelde hij een banaan en met een zwaai wierp hij de schil naar buiten. Daar kwam juist de clown op de fiets voorbij Wat een verrukkelijk weefsel I Super-elastisch in lengte en breedte, en toch zo wonderbaar lijk zacht en soepel. Het knelt niet, spant niet. De hele kous zit daardoor veel mooier en gladder. f 2,95 3 Sterren Nylons f 2,95 en f 1,95

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 35