Raad van Katwijk wil parkeergelden heffen 'OPMAAK AFDELING' OPSTALHOUDERS PROTESTEREN Noordwijk krijgt rond jaarwisseling aardgas Meisjes van Leiden en omgeving EEN ZIT - SLAAPKAMER Vrije benzine Discussie over verkeershesluit Na polderbestuurverkiezing Kenjatta: Sancties tegen Rliodesië hebben gefaald KATWIJKSE SCHOLIEREN BELEGEREN VUURBAAK NOORDWIJKSE HUISVROUWEN MAKENEEN WANDKLEED Caissière STUDIEPIANO ELMI overhemdenateliers cteTlie VERWARMING TE HUIJR Adverteert in het Leidsch Dagblad Kempeneer's Tankstation VRIJDAG 1 APRIL 1966 De gemeenteraad van Katwijk kwam gisteravond om half acht onder voorzitterschap van burge meester H. Duiker bijeen. Hoe wel de agenda slechts vijftien punten omvatte duurde het toch nog tot half elf voor de voorzit ter de bijeenkomst kon sluiten, Bij het voorstel tot het verlenen van krediet voor de uitbreiding van de parkeergelegenheid aan de Sportlaan, waarmede de ge hele raad overigens kon instem men. kwam de heffing van par keergelden ter sprake. De heer A. C. Berkhey (CH/Zee) vond namelijk, dat de investeringen, waarvoor de gemeente zich gesteld ziet om voldoende parkeergelegen heid voor de strandbezoekers te scheppen, dienen te worden gecom penseerd. Dit zou kunnen ge schieden door het plaatsen van zogenaamde parkeerautomaten. Dr. G. W. Overdükink (CH/Zee) was het hiermee volledig eens, doch vond dat dit niet alleen voor dit ene geval diende te geschieden, doch dat ook de overige parkeergelegenheiden hier bij dienen te worden betrokken. Ook de heren A. Pronk (CH/Zee), J. C. de Kroger (PvdA) en J. J. Timmermans (CH/Ryn> lieten zich in gelijke zin uit. Nadat de voorzit ter had1 toegezegd, dat B. en W. de gedane suggestie in studie zullen nemen en hierbij de betrokken raadscommissies om een oordeel zul len vragen, werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Een uitgebreide discussie ontlokte het voorstel tot vaststelling van een nieuw verkeersbesluit, waarbij vele leden voorstellen dezen tot het nemen van aanvullende maatrege len. Uiteraard kon hierop tijdens de vergadering door burgemeester en wethouders niet worden ingegaan, doch de voorzitter zegde toe de ver schillende kwesties aan de verkeers- commissie te zullen voorleggen, waarna, indien gewenst, nadere voorstellen zouden kunnen worden gedaan. Een uitzondering werd echter ge maakt ten aanzien van een door de heer J. J. Timmermans (CH/Rijn) ingediend amendement, dat onder meer werd ondersteund door de heer A Pronk (CH/Zee), waarbij het door B. en W. voorgestelde eenrich tingsverkeer voor de Zuidstraat wordt beperkt tot het gedeelte ten westen van de Schoolstraat. Dit amendement werd door B. en W. overgenomen. Het geamendeerde voorstel werd hierna zonder hoof delijke stemming aanvaard. Recreatiegebouw Met betrekking tot het voorstel tot het verlenen van krediet voor het stichten van een recreatiege bouwtje in het caravankamp achtte de heer J. J. Timmermans (CH/ Rijn) het teleurstellend, dat in het pre-advies geen mededelingen waren gedaan omtrent de wijze waarop B. en W. zich voorstellen het gebouw te exploiteren. De raad wordt ge vraagd een besluit te nemen zonder enig inzicht te hebben in de finan ciële consequenties. De heer H. J. M. van Elten (SGP) juichte het toe, dat de Hervormd- Gereformeerde Evangelisatiecommis sie voor haar werk in het caravan kamp de beschikking zal krijgen over het gebouw. Hij verzocht ech ter inlichtingen over de wijze waar op dit overigens zal worden gebruikt. De heer N. J. van Duijvenbode (CH/ Zee) had ook gaarne een dergelijk gebouw op het kampeerterrein in de zuidduinen willen zien, doch besef te. dat de ligging van dit terrein in het waterwingebied hiervoor moei lijkheden schept. Wethouder H. Haasnoot, de ver schillende sprekers beantwoordend, betoogde, dat het gebouwtje in de eerste plaats wordt gesticht ten be hoeve van de kampeerders. Daar naast kan het in de wintermaanden voor vergaderruimte in de Hoornes- polder worden bestemd. Hoe dit laat ste dient te geschieden zullen B. en W. nog nader bezien. Financiële zorgen schept de stichting van het gebouwtje voor de gemeente overi gens niet. Met een kleine verhoging van het kampeertarief kan de ex ploitatie volledig worden gedekt, ter wijl voor het overige het caravan kamp voor de gemeente zeker geen onvoordelige zaak is. Het ligt in de bedoeling, dat het beheer tijdens het kampeersei- zoen in handen zal komen van de Bijbel Kiosk Vereniging, die haar werkzaamheden ook uitstrekt tot de recreatie op de kampeerterreinen. Veel evenementen worden ten be hoeve van de kampeerdere georgani seerd, onder meer volksdansen, dis cussie-avonden, filmvoorstellingen toneeluitvoeringen, wandeltochten e.d. In dienst van de Bijbel Kioskvereniging zullen een echtpaar en vier hulpkrachten in het cara vankamp werkzaam zijn. De heer H. J. M. van Elten (SGP), geschrokken van volksdans, film en toneel, verklaarde in twee de instantie zijn stem niet aan het voorstel te kunnen geven. Zonder hoofdelijke stemming werd het kre diet tenslotte verleend, waarbij de heren H. J. M. van Elten (SGP), H. J. den Haan (SGP) en K. van der MeU (SGP) aantekening kregen te hebben tegengestemd. W ethouders wedde Het voorstel van de burgemeester inzake de verhoging van de jaarwed de van de wethouders kreeg niet de steun van de SGP-fractie, die bjj monde van de heer J. van Dijk ver klaarde niet voor een verhoging te voelen. De heer H. J. Grimbergen (KVP) was het er evenmin mee eens. Deze spreker vond de verhoging evenwei te beperkt en wenste de jaarwedde te stellen op het door de minister van Binnenlandse Zaken toegestane maximum-bedrag. Toen het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard wensten de heren Jac. van Dijk (SGP), H. J. den Haan (SGP), K. van der Mey (SGP), H. J. M. van Elten (SGP), H. J. Grim bergen (KVP) en D. J. Kleen (CH/ Zee) aantekening te hebben tegen gestemd. De heer J. Arnoldus had' bij de raad beroep ingesteld tegen de af wijzende beschikking van burge meester en wethouders op zijn ver zoek om vergunning tot het bouwen van een garage bij het pand Meeu wenlaan 4. De betreffende raads commissie adviseerde de raad het be roep gegrond te verklaren en met vernietiging van het besluit van burgemeester en wethouders alsnog een bouwvergunning te verlenen. Ook hierover werd langdurig gespro ken. Uiteindelijk werd het voorstel van de commissie met 17 tegen 6 stem men aanvaard. Tegen waren de he ren J. C. Zuijderduijn (PvdA), D. van Duijn (PvdA), wethouder H. P. Bloot (CH/Zee), wethouder C. van der Plas (CH/Zee), dr. G. W. Over- dijkink (CH/Zee) en A. C. Berkheij (CH/Zee). Tenslotte werd ook nog enige dis cussie gewijd aan het voorstel tot het verlenen van machtiging aan B. en W. tot het benoemen, c.q. be noemen en ontslaan, van onderwij zers en kleuterleidsters en aan het voorstel tot het verlenen van kre diet voor de bouw van een houten systeemschool in de Hoornespolder. Be overige voorstellen .waarop wij reeds uitvoerig ingingen, werden al le zonder hoofdelijke stemming aan- De vereniging van opstalhouders, die sinds haar oprichting enkele maanden geleden, een felle oppositie voert tegen het beleid van het hui dige polderbestuur van de Haarlem mermeer en alles in het werk heeft gesteld om kandidaten in het college van hoofdingelanden te krijgen wat echter niet gelukte, heeft nu protest aangetekend. Het polderbestuur ont ving gisteren een telegram waarin een herstemming werd geëist. De opstalhouders zijn van mening, dat de periodieke aftreding van hoofdingelanden en heemraden on voldoende is aangekondigd. Ook wordt ernstig bezwaar gemaakt tegen de misleidende stembriefjes (ten minste volgens de opposanten) die dinsdag aan de stemmers werden uitgedeeld. Deze briefjes waren af komstig van de vereniging „Polder- belangen", die al zo'n honderd jaar lang de kandidaten voor het polder bestuur beschikbaar stelt. De „misleidende" stembriefjes wa rn precies eender als de echte stem biljetten, met dit verschil, dat de hokjes voor de kandidaten van „pol- derbelangen" waren roodgemaakt. De opstalhouders zyn nu van mening, dat vooral de oudere stemgerechtig den zich hierdoor hebben laten mis leiden. Tevens wordt het polderbe stuur verweten niet aan alle stem gerechtigden een oproepingskaart te hebben gezonden. In het protesttelegram, naar Gede puteerde Staten van Noord-Holland er ook één gestuurd, wordt gezegd, ,t men bereid is tot overleg indien alsnog drie kandidaten van de ver eniging van opstalhouders ln het col lege zitting krijgen. ,Dit laatste is natuurlijk onmoge lijk, evenals trouwens de herverkie zing", zo werd ons door dijkgraaf B. K. Buurman meegedeeld. Bij de ver kiezing ging 80% van de stemmen naar de kandidaten van .Polderbe langen". De heer Buurman maakt zich niet druk over de oppositie. „Het protest leggen wjj naast ons neer. WU mogen niet eens tot herstemming overgaan. Dat kan alleen als G.S. ons daartoe de opdracht geven." De dijkgraaf blijft vasthouden aan zijn mening, dat de vereniging van opstalhouders de plank volledig mis slaat. „Het is niet waat, dat de perio dieke aftreding onvoldoende wordt aangekondigd. Maanden van tevoren plaatsen wij in alle plaatselijke kran- een advertentie en verder wordt het bekendgemaakt door middel van plakkaten, die in daartoe bestemde istjes bij de gemalen staan." De vereniging van opstalhouders heeft een een zekere aanhang. Vele opstalhouders zijn het in principe wel met de vereniging eens, maar hebben toch niet op de kandidaten De president van Kenia, Jomo Kenjatta, heeft gisteren in een rede tijdens een topconferentie van elf Afrikaanse landen gezegd dat, nu economische- en oliesancties gefaald schijnen te hebben, er overleg ge pleegd kan worden over het uitoefe nen van druk op de nieuwe Britse regering om de Rhodesische crisis op andere wijze op te lossen. „In dit verband zouden we ook kunnen over wegen hoe we een beroep op de Ver enigde Naties zouden kunnen doen" ;i hij. Tijdens de openingszitting in het regeringsgebouw van Kenia zei hij: „Een belangrijke overweging in deze zaak is de vraag hoe onze landen onze broeders in Zambia kunnen helpen zodat zij niet langer afhanke lijk zijn van een vijandige buurstaat voor de aanvoer van eerste levensbe hoeften". gestemd. Men is nog steeds var ning, dat er een geheimzinnige kleeft rond de verenigi het bestuur nog steeds onbekend wenst te blijven. „Men moet open en eerlijk voor de dag durven komen. Dan zal ik over wegen de volgende keer op de ver eniging te stemmen", aldus één op stalhouder, die aan de Aalsmeerder- dijk woont. Men vindt het vreemd, dat alle post en ingezonden stukken in kran ten worden ondertekend door een ze kere K. van Est, terwijl niemand weet wie hij is, of wat hij is. Ook heeft men geen nader adres van de vereni ging, dan alleen een postbusnummer in Amsterdam, dat zoals is geble ken toebehoort aan de heer F. E. Dellenbag uit Heemstede, die werk zaam is bjj de heer J. Ossewaarde. Laatstgenoemde was één van de kan didaten voor het polderbestuur van de vereniging van opstalhouders. LEIDSCH DAGBLAD Marktberichten LEIDEN, 1 april Kaasmarkt PAGINA II 90, pinken 24, kalveren 77. kalveren 121, vette schapenn fokschapen 70, vetrte lammeren 872, totaal 1772 stuks'. Prijzen: handel rustig; FtósT koelen f3.50-4.50 stug. kalm; graskalveren f 90-110 ld.. snijbonen 4.80-5 prei 40-53, spinazie 34-67, 58. 1 april andijvie 75-89. "0, kroten, gekookt 55. ile 34-67, stoof sla 32- extra 75 kg 74, 60 kg 71. 50 kg 64 40 k.g 55-58. 35 kg 51-52, uien 21-35, witlof 120-204 per 100 kg. komkommers 1 50 kg 64-65 40 kg 5-5- 56, 85 kg 51-53 30 kg 47-48. kromme 93. sla 12-32 per 100 st raapstelen 4-9. radijs 14-23 per 100 bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3'1 maart Groenteveiling: waspeen per kist A- extra 14.70-14.90. Al 13.70-14.60, A2 4.10-8.60. B-extra 13.50-14 80, BI 12.80- 15.20. B2 2.10-5.40, Cl 6.40-7.50, C2 9-21, rtoofsla 30, per klirt 4.80-6.10, 29-30, selderie per i 19-2(2. Aanvoer waspeen 186.000 kg. ROELOFARENDSVEEN31 maart Anemonen 60-81, Irissen: Wedgewood 1.85-2 15, Dominator 2.20. Van Vliet 1.35. BI. druifjes 24-26. Fresia: White Swan 72-1.14. Golden Yellow 89-1.15, Prinses Marilke 67-78, Gloria Soils 60- 98. Apollo 79-1.27, Blauwe Wimpel 72- 83, Gold Coast 84-1.04, Narcissen glas 66-1.33, ld. koude grond 23-42, Tulpen Wlntergold 76-1 16. Rpmngen 1.10-1 17, Bellona 68-86. Piccadilly 90-1.11, El- mus 1.30-1.42, Motherdav 98-1.47. Rosa of Lima 1.30-1.33, Romlnea 1 15-1 17 John Gay 79-1.09. Couleur Cardinal 100-1.19, Peerten Pink 1 C5-1.28. Lus tige Wltwe 60-1.15, Beatri Dellce 85-90. Ralnh 70-1.18, land 80-1.13. Paris 1.03-1.25 White Vlngine 1 10-1.16, All Bright 1.16 dv 74-87, v d. Eerden 90-1.16, Orna ment 30-1 04. Atleet 91-1.31 Oxford 1.21-1.29. Gelden E'-'v 00-105, Olaf 1.07-1 09, Br. Star 55-67 White Sail 90-1.12, Golden Harvest 98-1.37. Albe- 90-95, Purper Cowland 1 00-1 07, lte Virgin e 1 IC -1.18, Dubb. tulipen Anjers 22-38, Rozen 24-27 p. st. RTJNSBURG. 31 maart Fresia's: Golden Yellow 110-125. Oranje Favo riet 125-130. Snow Queen 110-125, White Swan 125-130, TulpenHollands Glorie 240, Lefebers favorite 140-175, Oriënt Exorees 140-180, Plnik Attrac tion 145. Golden West 145, Paris 130- 145 Queen of the Night 11(5-126, Rij - Eutopie 95-115, Pro- IrissenWedgewood *r 240-260 alles per bos. Am. Anjers- Sim roze 28-32, rood 30-33. wit. 2-42 2.50 1.85, Carmen 2.95 1.20, Dr. Fle ming 2.75 1.35, Flowensong 3.10 1.15. Friendship 220 1.35 Grook Hapjay End 2 Hochsoxnmer 2.4 Life Flame 2.85 120, Lovely Melody 2.70 1.30, May Housley 2.60 1.30, Me morial Day 2.55 1.50, Oscar 4.35 3.15, Pand/lon 3.10 1.80. Scariet Pimpernel 2.50 1.30. Sneeuwprlnses 320 1.30, Un- 175-215, Anemoon 80-105, Cyclamen- bloemen 100-145, Stepman 4 kop 100- 125. 2 kop 65-852. Lavaliënsls 110-140, Ludwlg Spath 120-145, H. Ellers 125- 155, Forsythia 80-110, Prunus serrulata 80-105, ld. triloba 275-325 per bos, Ro- Super Star i-64, Roselandla 46- 61. Parel v. Aalsmeer 32-40, Geh. Duls- 34-43, Baccarat 70-79, Pink 52-60, Newyoriter 32-35. Carol 32-39. Met de voorbereidingen voor de expositie van sierteelt- produkten .Flora Nova", die volgende week in Boskoop wordt geopendis men reeds druk be zig. Gisteren heeft men de eer ste bomen geplant in de exposi tiehallen. (Foto Leidsch Dagblad) Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de badplaats is bij een aantal vrouwen in Noord- wijk de gedachte opgekomen een blijvend geschenk aan het gemeen tebestuur aan te bieden. De keuze is gevallen op een wandkleed voor het nieuwe raadhuis. Het is ontworpen door de bekende Noordwijkse kunstenaar Krijn Gie- zen en het ligt in de bedoeling, dat alle vrouwen uit de gemeente aan de uitvoering medewerken. Gedacht is aan een minimale bij drage van f 1,- per persoon. Mocht dit bezwaarlyk zijn, dan is een klei nere bijdrage evenzeer welkom. Op twee plaatsen in Noordwijk- Binnen en Noordwijk aan Zee zal aan iedere vrouw gelegenheid worden gegeven enkele steken aan het kleed te werken, zodat het een geschenk van allen za.l worden. De organisatie berust bij de Fede ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Kempkes is redelijk voorzien van orders De directie van Kempkes meubel fabrieken in Waddinxveen heeft in de jaarvergadering haar vertrouwen uitgesproken in het lopende boek jaar. Het bedrijf is redelijk van or ders voorzien, hoewel de concurrentie op de binnenlandse markt buitenge woon hevig is. Er is tJhams een zekere slapte te constateren aan de koperskant waardoor de omzetten in het eerste kwartaal enkele procenten zijn ach tergebleven bij die van de eerste drie maanden van 1965. Dit achterblijven zegt echter niets omtrent de verdere ontwikkeling in de loop van het jaar, aangezien het eigenlijke verkoopsei zoen nog moet beginnen. Voor 1966 wordt de vennootschap geconfronteerd met een loonkosten stijging van ongeveer drie ton. Ge zien de felle concurrentie, vooral van de buitenlandse meubelindustrie, 's Het is vandaag 1 april! Dat was voor de leerlingen van de Katwijkse christelijke u.l.o.- school aan de Koningin fuliana- laan aanleiding om weer een grap uit te halen. Ze richtten vanmorgen hun schreden niet naar school, maar naar het Vuurbaakplein. Daar was het een drukte van belang. De joe lende en zingende jeugd trok vele mensen naar buiten. Na het commando bestormden de jon geren het plateau waarop de Vuurbaak staat. Die belegering ging overigens zonder moeite ge paard. Er werd geen tegenstand geboden. Dat is wel eens anders geweestHet afgelopen jaar werd de jongeren van hogerhand de toegang tot de ..baak" in de avonduren ontzegd. Tevreden over deze overwinningrustten de scholieren wat uit van de ver moeienissen en daarna gingen zij opgewekt naar school. (Foto LJ5./J. v. Duyn, Katwijk a/Z.) Voorlichting voor alle imvoners .Voordat het aardgas in Noordwijk veel mogelijk te vernieuwen, want in alle huizen kan worden gebruikt, moet er nog heel wat gebeuren. Het Is de bedoeling, dat met de ombouw begin november van dit jaar een aanvang wordt gemaakt en dat eind januari 1967 alles achter de rug zal zRn". Dit zei de Noordwijkse wethouder van de bedrijven, de heer P. den Ot ter tijdens een bijeenkomst van de leden van de raadscommissie voor de bedrijven in het nieuwe voorlich tingscentrum, dat gevestigd is aan de Losplaatsweg ♦In dot tijdsbestek van ongeveer drie maanden moeten alle 12000 toe stellen, die in de Noordwijkse hui zen staan opgesteld worden aange past of vernieuwd worden. „Het is van groot belang dat het centrum goed zal functioneren, want voor de ombouw komt heel veel kij ken „zei wethouder Den Otter. De eerste fase is de enqüete, waarmede reeds op 4 april wordt begonnen. Alle gastoestellen worden geregis treerd. Het dorp is daartoe in een aantal secties verdeeld, die systema tisch worden afgewerkt. Het is de bedoeling zo weinig mo gelijk toestellen om te bouwen en zo het bijzonder moeilijk de kostenstij gingen op te vangen. Bemoedigend is het evenwel, dat de exportpositie een bevredigende ontwikkeling te zien geeft. Al met al vertrouwt men erop dat omzet en resultaten over het t/hans lopende Jaar niet zullen ach terblijven. De jaarstukken verkregen de goedkeuring van aandeelhouders. dat is én voor de verbruiker het bedrijf 't meest economische, al dus de wethouder, die er op wees dat de gemeenteraad besloten heeft in dit speciale geval ook als leveran cier te gaan optreden. Na de enqüete zullen de inwoners een oproep ontvangen om een bezoek te brengen aan het voorlichtingscen trum, teneinde de geëxposeerde toe stellen te bezichtigen en een keuze te maken. Bij aanschaffing van een nieuw toestel wordt een oud toestel ingeleverd tegen vergoeding van een vastgestelde inruilwaarde. Ook de plaatselijke installateurs zijn bij de ombouw en inruil ingeschakeld. Bij verkoop via het gasbedrijf ontvangen deze installateurs een vergoeding. De plaatsing van de nieuwe toestellen is in principe gratis, alleen bijzondere extra werkzaamheden zullen moeten worden betaald. Over al deze zaken zullen de gasverbruikers tijdig wor den ingelicht. Het is niet mogelijk dit omvang rijke werk door eigen personeel al leen te dooi uitvoeren, daarom is de medewerking verkregen van de Gas con N.V. die met deskundig personeel een groot deel van dit werk zal uit- In het voorlichtingscentrum staat een keur van gas toes tellen opgesteld. Deskundig personeel zal voor een toelichting zorgdragen en alle ge wenste inlichtingen verschaffen. De datum van openstelling zal in de brochure, die binnenkort verschijnt, worden bekend gemaakt. Ervaring geen vereiste, leuk en afwisselend werk. Ook om meer te verdienen kunt u sol liciteren by OVERDEVEST ZELFBEDIENING, Heren straat 96, tel. 21409. Na 6 uur Zeemanlaan 9. zwart, prys f 125, Faillissement M. van Beelen, wonende te Katwük aan Zee. Verificatievergadering op maandag 16 mei 1966 des middags te 14.30 uur, in het Gerechtsgebouw, Jan van Nas- saustraat 112 te 's-Graven- hage. Indiening der vorderin gen vóór 22 april 1966 by on dergetekende curator; Mr. S. H. ATTEMA, Kort Rapenburg 1—3, LEIDEN. Wanneer je prettig wilt werken in een gezellig groepje en veel vilt verdienen, kom dan ook op onze waar wij diverse mogelijkheden voor je hebben. Wanneer je even langs komt, vertellen wij je er graag alles over, dagelijks tussen 9 en 6 uur- LAMMENSCHANSWEG 128 LEIDEN - TELEF. 33741 s Avonds: de heer C. MUYZERT, Franchimontlaan 48, Leiden, telef. 22985. medewerkers Inlichtingen te zenden naar KORT RAPENBURG 10. met de bekende korting bij LANGESTRAAT 13—19 TELEFOON 22756 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11