Schaaktitel voor Piket SPORT Tweemaal staken de stemmen Uw collega's noemen u bedachtzaam. Bij krant, boek of T.V. rookt u graag een pijp. De avond vindt u een plezierig stukje van de dag. Zijn we er dus vèr naast als we denken dat u Coopmtxt rookt? VS legen DCV ondag 2.30 uur 'an daag 1 Tjitske Regeer (18) dank zij wilskracht in de eindstrijd Imre Rietveld na zege in de finale ATERDAG 26 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Van onze schaakmedewerker) De Philidorspeler Joop Piket er in geslaagd in één week ee schaaktitels op zijn naam brengen. Veroverde hij zater- voor de vierde maal het ids snelschaakkampioenschap, teravond verzekerde hij zich initief van de .gewone" titel, 'ekenend voor de herwonnen top- m waarin hij zich bevindt, was het iak, waarmee hij beide prestaties richtte. Een gemak, dat hem juist vorige titelwedstrijden vaak ont- 4, waardoor het hem nog nimmer lit was de L-S.B.-titel te beha- Sterk nu 24-jarige Piket was reeds op fdige leeftijd een sterk speler en i op 17-jarige leeftijd de Leidse dtitel. het eerste tiental van Philidor hij reeds zeven jaar een vaste U, altijd aan één van de topbor- Internationale ervaring deed hij op in Eastbourne, Luxemburg en het studententeam, bij de Olym- e in Polen. Zijn grote kans kreeg vorig jaar in het Hoogoventoer- waar hij, na een schitterende later helaas terug viel. Zijn ta rn zijn echter onmiskenbaar: met meer theoretische kennis gaat ien prachtige toekomst tegemoet, illldorspeler R. A. G. de Graaff e door een vlotte overwinning op genoot H. Verberg zijn tweede fe veilig. Verrassend eerste klasse leverde een verras- overwinning op voor de jonge phy-speler A. A. Schuering (7 L.S.G.-er A. Munninghoff werd een half pnt. achterstand tweede. L.S.G.-speler Piet Piket zorgde een dubbele Piket-zege, door de ide klasse voor zich op te eisen. Uitslageu uitslagen van de laatste ronde i: Dfdklasse: J. J. Pikets-W. Don- -0; C. H. van den BoschP. de •x; H. Verberg—R.A.G. ctbalprognoses: ls'UVS'ers zijn ewaarschuwd - (Van onze sportredactie) heeft zich weer aan de kop i de eerste-kiasse B genesteld. Leidenaars veroverden deze iltie dankzjj een zege op De isschen en mede dankzij de ne- riaag van SVW tegen DCV. fgen moeten de blauwwitten in Kikkerpolder hun leiderspositie :dedigen tegendatzelfde CV. UVS is dus gewaarschuwd telt wanneer we het over- kende gezegde althans kunnen loven voor twee. Een kleine ïwinning moet dan zeker tot mogelijkheden behoren. ie overwinningen zitten er mis kien ook wel in het vat voor de lede-klassers Roodenburg en (dunum. De blauwzwarte Noord iners, die verleden week een tkje lieten vallen tegen RVC, morgen in Den Haag tegen ikkwartier binnen de lijnen, wijl ook Lugdunum naar de ddentie trekt. Bij hekkesluiter lek moeten de groenwitten len zij althans niet in nog gro- e degradatiezorgen komen men. Voor LFC dat bij RVC bezoek gaat wordt het heel ellijk om één of twee winstpun- i to veroveren. Ie derde-klasse A heeft Alphen Heden week een kostbare steek len vallen. Morgen kunnen Klui- R c.s. haar weer iets van goed- Aen, maar dan dient de volle Mt te worden veroverd in de Kkderby tegen Altior. Alphia et tegen VIOS een puntje Bachtigen. het stuivertje wisselen in de fde-klasse A is nog steeds geen le gekomen. Iedere week op- ow vallen er in de vele streek- moetingen wel enige verrassen- uitslagen te noteren en de 8, dat dit morgen weer het ge- zal zijn, is zeker niet uitge- ten. Immers, zet Nic. Boys •ais tegen Teijlingen) het her- van de laatste weken voort ün het Leidse DOCOS in Roe- vendsveen DOSR verslaan? k bij Concordia HSJC, VVSB *n Warmunda en Foreholte C zal er weinig verschil zijn. alle gevallen is de thuisclub •l«r wel favoriet. vierde-klasse B kan Wasse- de uitwedstrijd tegen De 'fvaars winnen, terwijl LDWS tegen 's-Gravenzande wel weer f1 de verkeerde kant van de zal blijven. ASC in 4 D al met een gelijkspel tegen tevreden kunnen zijn. Graaff 01A. M. J. van den Berg C. C. Berg 10; S. A. van Gemeren A. Smit 0—1; mr. ir. J. Westra—G. W. de Jeu 01; J. van HartenW. de Haas 01. Eerste klasse: A. A. SchueringH. Kooy 1—0: A. J. W. Kohlbeck—A. Munninghoff 01; Th. P. van den BergA. Bonefaas 01; F. Teleng Volleybalcompetitie Winst en verlies voor KVC In de militaire Sporthal kon gis teravond het Katwijkse KVC verlies en winst noteren. De dames verloren van Slotermeer, de heren wisten het sterke Zaanstreek '65 met 'n neder laag huiswaarts te sturen. Bij de dames bleek Slotermeer over een degelijker onderhandse stop te beschikken en dat resulteerde in een meer bekeken aanvalsspel. KVC speelde bij vlagen behoorlijk volley bal, maar er waren ook langdurige inzinkingen. Met groot verschil ging de eerste set verloren (156) en ook de tweede ging verloren: 1511. De winst van Slotermeer prikkelde KVC tot fellere acties en met 15—10, boek- de Katwijkse dames een welver diend tegenpunt. Slotermeer haalde daarna de vierde set met 15—8 naar zich toe en dat betekende de zege. De heren van KVC trokken tegen Zaanstreek '65 meteen goed van leer. De Zaanse aanval maakte in deze van de strijd nogal wat fouten. In het veld was het spel van KVC weliswaar niet vlekkeloos maar aan het net functioneerde vooral het blok voortreffelijk. Op dat blokkeren van KVC liep de Zaanse aanval stuk en daaraan dankten de Katwijkers voor een zeer belangrijk deel de zege. Met 1511, 915 had Zaanstreek '65 de kans nog duidelijk in handen. Toen echter in de derde set via 9—5 en 126 een 1512 zege voor KVC opleverde stimuleerde dit Piet Guyt en zijn mannen zo, dat zij zonder in gevaar te zijn geweest de vierde set met 1511 veroverden. W. M. Rosdorff 01; L. Barendse P. Lodder 10. Tweede klasse: D. MeiboomP. J. Piket 01; A. Geijerdrs. H. B.Ger ritsen 10; C. J. VerbiestL. Kars- sen 10; A. J. v. VelzenF. Schmidt 1—0; K. W. v. d. Willik—D. J. Laag V2.R. M. DuynL. F. Meijer Turnfinales in Stadsgehoorzaal De finales toestelturnen voor jon gens en junioren van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, ganiseerd door de Turnkring Leiden en Omstreken, worden mor gen in de Leidse Stadsgehoorzaal gehouden. De wedstrijden voor de junioren beginnen om 11.30 uur, die voor de jongens om 15.00 uur. De Leidse Turnkring is vertegen woordigd door Aad Laman (DOS). Hoe komt mijn club uit? UVS Vermeer. Balkhoven, Van der Kaay, Koren, Lardé, Leget, Tes- ke, Kantebeen, Désar, Witteman, Van Schooten. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Ooyendijk, De Klerk, Hensen, Van Weerlee, Van der Broek, N.N., Heymans, De Vos, N.N. Lugdunum Peters, Crama, Krijgsman, Bavelaar, N.N., De Roo De Kier, Collé, Redel, Van der Lin den, Vermond. LFC Den Hoed, D. Sira, H. Si- ra, P. de Jong, L. de Jong, Van der Heijden, Rietkerken, Van der Starp, De Wit, Gubler, Nieuwenburg. ASC N.N., Key, Spiering, Bek kering, Zwanenburg, Oppenheimer, Hoope, Van Aken, Staal, De Goey Raaphorst. DOCOS G. Dubbeldeman, Van Marwijk, Van Polanen, Kamphues, Van Zijp, Brasker, B. van Dinten, Vrisekoop, Zonneveld, A. van Din ten, P. Dubbeldeman. Warmunda Schavemaker, Noort, Vergeer, Westrop, Van Grie ken, Van Rijn, Tromp, Ritzen, Ligt- bart, Beugelsdijk, Volkers. De waarnemend voorzitter van de Leidse Schaakbondde heer P. Wassenaaroverhandigt de zilveren L.D .-koning aan de nieuwe kampioen van de LSB, Joop Piket. (Foto LJD./Holvast) ARRESTATIE De Londense politie heeft vannacht de 47-jarige Londense koopman. Ed ward Betchley aangehouden, op ver denking dat hij de wereldvoetbalbe- ker heeft gestolen. Betchley is in staat van beschuldiging gesteld en zal vandaag worden voorgeleid. Zoals gemeld werd de wereldvoetbalbeker de Coupe Jules Rimet zondag j.l. van een tentoonstelling in de Britse hoofdstad ontvreemd. (Van onze sportredactie) Ze lijken veel op elkaar, Tjitske Regeer en Magda Breed- veld. Beiden zijn 18 jaar oud, hebben donkerblond haar, dra gen een bril, zijn ongeveer 1.60 meter groot en hebben de zelfde (grote) belangstelling voor het turnen. Ze worden dan ook vaak door elkaar gehaald. En toch verschillen zij op één punt hemelsbreed: wilskracht. Tjitske Regeer (DOS) in het dagelijks leven verkoopster van levensmiddelen heeft die wilskracht in ruime mate. Zoveel zelfs, dat zij haar tekort aan turntalent (in verge lijking met Brunhilde turnster Magda Breedveld) geheel weet te nivelleren. Steeds slaagt het DOS-meisje erin op de beslis sende ogenblikken toe te slaan. Het leverde haar zij het op het nippertje een plaatsje op in de finale van de Neder landse jeugdturnkampioenschappen, die op 3 april in En schede worden gehouden. Magda Breedveld kwam hiervoor juist een neuslengte tekort. En dat, terwijl zij lange tijd veel betere kansen had. Op de balk verknoeide zij echter alles. Tot tweemaal toe viel zij Training Aan gebrek aan training ligt het niet. Evenals Tjitske traint Magda zo'n viermaal in de week, waarvan één keer in Haar lem (regionale jeugdtraining o.l.v. Ginus Lage en Rini de Wolff). Ook thuis wordt er geturnd. „Ik krijg een balk, dus het moet beter gaan vertelt Magda. Tjitske: „ik heb een bandrecorder gekocht. Mijn vrije oefening moet beter wor den." Op 3 april weet Tjitske of het beter gaat. Magda zal daar voor nog wat moeten wachten En dat alleen door die wils kracht. Tjitske Regeer (boven) en Magda Breedveld (on der). (Foto L.D./Holvast) Leidenaars naar gewichthefstrijd In Den Haag worden morgen de voorwedstrijden van de Nederlandse gewichthefkampioenschappen eer ste-kiasse gehouden. Aan deze titel strijd nemen acht Leidenaren deel. Dit zjjn van LKV Karei Urgert, Koos Devilee, Jan Nolten, Dick Faas, Ton Veraar en Piet van der Louw Van De Spartaan komen de naar de eerste-kiasse gepromoveerde Dirk van 't Riet en Arie Hillebrand uit. In iedere gewichtsklasse gaan de twee bestgeklasseerden naar de fi nale over, die op 17 april worden gehouden. Trainer Donenfeld heeft het bestuur van FC Twente medegedeeld dat hij zijn contract met de Ensche- dese voetbalstichting niet wil verlen gen. De heer Donenfeld moet tot aan het einde van het seizoen zijn taak vervullen. Hij is vier jaar in Enschede werkzaam geweest. All Engeland Championchips Imre Rietveld is gisteren doorge drongen tot de finale van de All Eng land Championships, de officieuze wereldkampioenschappen badminton. Zij versloeg in de halve finale Heather Nielsen, het Zuidafrikaans/ Britse meisje dat als tweede was ge plaatst met 11-9. 8-11, 11-8. De ander finaliste is de Ameri kaanse Judy Hashman. Deze won met 11-4, 11-6 van de Britse Angela Bairstow. De eindstrijd bij de heren gaat tus sen de ongeplaatste Japanner Masao Akiyama en de Maleisier Tan Aik Huang. Akiyama versloeg in een par tij, die 72 minuten duurde de Indone siër Tjin Siang, de Maleisiër zege vierde met 15-4, 15-9 over Dinesh Khanna. Het waren vooral vechtlust en een uitstekende conditie, die Imre Riet veld hielpen de zege te bevechten op de snelvoetige mevr. Nielsen. In de eerste game kwam zij met 5-9 ach ter te staan. Fel smashend maakte ze gelijk: 9-9. In de derde game weer een soortgelijke situatie: een achter stand van 4-6, gelijk bij 7-7 en ver volgens een niet te stuiten lawine van smashes, die de Zuidafrikaanse tot capitulatie noopte. Heather Nielsen, die na in 1959 de open Engelse kampioenschappen op haar naam te hebben gebracht naar Zuid Afrika emigreerde en nu van toernooi naar toernooi reizend in Eu ropa terugkeerde, hielp het Neder landse meisje ongewild door een aan tal malen slagen in het achterveld niet te retourneren in de hoop dat ze uit zouden gaan. Imre's gevoel voor precisie was ditmaal echter buitenge woon groot. Na bewogen vergadering van de UCI: wereldstrijd in Amsterdam en Heerlen LZC heeft een nieuwe voorzitter De Leidse Zwemclub heeft een nieuwe voorzitter gekozen. Na een periode van twaalf jaar heeft drs. J. P. van der Reyden gisteravond tij dens een ledenvergadering in restau rant „Van der Heijden" de voorzit tershamer overgedragen aan de heer J. P. Heck, die tot dusver secretaris was. Drs. Van der Reyden, die LZC „groot" heeft gemaakt op zijn ini tiatief werd o.a. de afdeling handbal opgericht werd voor zijn vele werk „beloond" met het erelidmaatschap. Dit was overigens niet de enige mutatie in het bestuur. Evenals de aftredende voorzitter hadden ook mevr. J. S. Heck-Blanckestein en de heer K. W. Wiessing zich niet meer herkiesbaar gesteld. In deze vacatu res werd voorzien door de benoeming van mej. M. Barendse en de heer P. J. J. Taffijn. De overige bestuursfuncties zijn thans als volgt bezet: A. L. van In- gen Schenau, vice-voorzitter, C. Schoof, secretaris, C. Houthoff, pen ningmeester en J. Rompes, commis saris. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat 1965 een tamelijk „rus tig" jaar voor LZC was. De afdeling handbal is met uitzondering van de jeugdteams tot een dieptepunt Kampioenschap van SWIFT De Leidse wielervereniging Swift houdt morgenochtend haar lange afstandskampioenschap. Om tien uur wordt in Hoogmade (nabij het MMO- terrein) het startschot voor deze wedstrjjd gegeven, die over een af stand van 100 km gaat. De kam pioen van 1965, Nol Kloosterman, kan zijn titel niet verdedigen, om dat hij met een Nederlandse ploeg in Duitsland start. De finish is eveneens in Hoogmade. Water polonieuw s Voor de centrale wintercompetitie van de KNZB speelt LZC vanavond in Zaandam tegen Neptunus. De Leidenaars kunnen zich voor een overwinning definitief in de bovenste helft van de ranglijst handhaven. De Sleutelstad komt dinsdagavond (aanvang kwart voor tien) in de Leidse Overdekte in het water tegen het Utrechtse UZSC. Veel krachts verschil zal er in dit duel niet zdjn. gedaald. Het bestuur is er echter van overtuigd, dat deze afdeling een goed bestaansrecht heeft. De verlies- en winstrekening sloot met een nadelig saldo van ruim f 600. De contributieverhoging van f3,25 tot f3,90 evenals de begro ting voor 1966 werd door de vergade ring goedgekeurd. Adver tenue De voor Nederland zo gunstig verlopen vergadering van de UCI in Genève ons land kreeg de wereldkampioenschappen 1967 toegewezen zowel voor de profs als voor de amateurs heeft een veelbewogen verloop gehad. gemene vergadering van de UCI. Daarin hebben zitting 10 leden van de FIAC (amateurs). 10 leden van Door de nog niet zo lang geleden doorgevoerde splitsing van de ama teur- en prof sectie van het wieier - college, bleek een zeer ingewikkelde toestand te zijn ontstaan, waarbij de profs beslisten over amateurbelan- gen en omgekeerd. Zo spraken de amateurbonden van de 25 landen zich donderdag in meerderheid uit voor Tsj echo-Slowakije (Tsjecho- Slowakije 10 stemmen. Nederland 8, Uruguay 7 stemmen). Daarmee zou den dus de amateurkampioenschap- pen naar Oost-Europa zijn gegaan. Maar het recht om de plaats van de wereldkampioenschappen aan te wyzen, berust uitsluitend bij de al- Voor de eerste divisie van het voetbal is gisteren één wed strijd gespeeld: Stoke City won op eigen terrein met 20 van Sheffield United. de FICP (profs) en de 10 leden van het comité directeur. Dit lichaam stemde gisteren in eerste instantie over de vraag welk land de amateur- kampioenschappen zou organiseren. Hier staakten de stemmen: Tsjecho- Slowakije 12, Nederland 12. Omdat de Tsjechen zich alleen kandidaat hadden gesteld voor de organisatie van de amateurkampioenschappen, kwam de vraag naar voren of men de prof- en amateurkampioenschap pen zou scheiden of dat de organi satie door één land de voorkeur zou genieten. Hierover werd gestemd en opnieuw werd geen beslissing be reikt 1515. Op dit moment was er in de ver gadering een heilioze verwarring ontstaan. Verschillende leden bleken een andere wijze van stemmen voor te staan. Maar hierin was door het reglement niet voorzien. Opnieuw kwamen Nederland en Tsjecho-Slo wakije dus in het krijt voor de orga nisatie van de amateurkampioen schappen. Nederland won met vijftien tegen dertien by twee ongeldige stemmen. Daarmee was de grootste hindernis genomen. Van de kandidaten voor de organisatie van de profkampioen schappen trok Frankrijk zich terug en hadden de aanspraken van Italië (vertegenwoordigd door UCI-voor- zitter Rodoni) te weinig gewicht. Dit land immers had nog in 1962 deze titelstrijd mogen organiseren. Neder land won dit duel dan ook met 228 stemmen. Het ligt in de bedoeling de baan- wedstrijden in het Olympisch Stadion in Amsterdam te houden. Wat het gedeelte op de weg betreft is een parcours in de omgeving van Heer len gepland. Einde Met de mededeling uit Genéve kwam een eind aan de spannnig, die de Nederlandse wielerwereld sinds enige tijd heeft gekend. Uiteraard bestond er gegronde hoop op de toe wijzing, maar er is lange tijd sprake geweest van een splitsing van de kampioenschappen, waarbij prof- en amateurtitels in verschillende landen zouden worden verreden. De laatste maal, dat Nederland het toneel vormde van de strijd om de wereldkampioenschappen wielrennen die elk jaar worden gehouden, was in 1959, toen de baanwedstrijden in Amsterdam en de wegwedstrijden in Zandvoort werden gehouden. Neder land was in Genéve vertegenwoor digd door de voorzitter van de KNWTJ dr. P. van Dijk, algemeen secretaris J. F. van Duin en ex-wereldkam- pioen Arie van Vliet, lid van de sportcommissie van de KNWU. Zoa's bekend is dr. Van Dijk lid van de amateurfederatie van de UCI en Van Vliet lid van de profsectie.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7