Klappen voor Vietcong Geneesmiddelen soms gevaarlijk in verkeer effecten experts in effecten V' innen geven bijdrage aan vakbonden Plan voor Euro begrafenis-markt Ikheb... Ik wil... NV SLAVENBURG'S BANK WEG NAAR OECUMENE IS LANG EN BEZAAID MET ONEFFENHEDEN H A AG SI AGENDA LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 MAART It ïetnam is niet alleen een onmis bare golfbreker tegen het ge weld van de Chinese branding, maar meer dan dat. Zo schreef de Neue Zure her Zeitung dezer dagen in een artikel over de toestand in Indonesië: „Wanneer ln de herfst van 1965 niet zou hebben vastge staan, dat de Vietcong had opge houden te zegevieren, dan hadden de Peking gezinde communisten In donesië vermoedelijk in hun macht kunnen krijgen. En als (Indonesië's) leger en volk in dit voorjaar niet ontdekt hadden, dat Amerika in Zuid-oost-Azië toch sterker was dan China, zou Soekamo er vermoede lijk in geslaagd zijn deze opstandi ge groepen nogmaals door zijn on werkelijke en verwoestende oogmer ken te hypnotiseren". Hieruit kan geconcludeerd worden, dat het zet van de Zuidvietnamezen tegen de Vietcong en haar noordelijke hulptroepen en de grootscheepse hulp van Amerika van veel grotere reikwijdte zijn dan sommigen willen doen geloven. De invloed van log in Vietnam doet zich trouwens zelfs in Rood-China gevoelen, vestigt de bekende rubriekschrijver Joseph Alsop in de New York Herald Tribune de aandacht op een artikel van prof. Pye in het belangrijke tijd schrift „Foreign Affairs" (Buiten landse Zaken). Prof. Lucia W. Pye, hoogleraar in de politieke weten schappen aan het „Masschusetts In stitute of Technology en een va beste Azië-kenners in Amerika, wacht na de dood van Mao Tse- toeng een radicale verandering in de opvattingen van Peking. China zal weliswaar niet ophouden communistisch land te zijn, m wel zal het waanzinnig- straffe onmenselijke karakter van het „Maoisme" vervangen worden door een veel redelijker koers, die beter aangepast, is aan het karakter en de kwaliteiten van het Chinese volk. Dan rijpt ook de mogelijkheid van een dialoog met andere landen, in clusief Amerika. Pye verwacht niet, dat die veranderde wind al dadelijk na Mao's heengaan zal gaan en: er zal, integendeel, een korte periode van nog hardere politiek vol gen. Maar dan komt er een wijzi ging in de leiding, die veel betere perspectieven biedt. Het tweede be langrijke punt in Pye's inzichten is, dat een nederlaag van Amerika in Vietnam de kansen op die hoopvolle hervorming in Peking in sterke re zou verminderen. Tot zover de opvattingen v. prof. Pye, die dus op grond van zijn kennis van commu nistisch-China de mening is toege daan, dat Amerika de strijd in Viet nam d'ent voort te zetten totdat het gezonde verstand in Peking winnende hand is geraakt en het „Stalinistische" Maoisme definitief tot het verleden zal behoren. Vele doden bij gevechten in Zuidvietnamees kustgebied Duizenden Amerikanen en zuidvietnamezen hebben melding gemaakt van een grote overwinning, na vier dagen van zware strijd, bevochten op sterke eenheden van de Vietcong en uit Noord-Vietnam, in het laagland in het noordelijke kustgebied van Zuid-Vietnam. 456 Guerrillastrijders zouden gesneuveld zijn en een regiments-commandopost van de Vietcong zou onder de voet gelopen zijn. |- ens zullen ook de Chinezen hun i—i twintigste partijcongres krij gen", zo verklaarde onlangs een hooggeplaatste Russische functiona ris, toen hem gevraagd werd naar de verstandhouding met Peking. Hij doelde daarmede op Chroesjtsjows veroordeling van de brute dictator Stalin en zinspeelde er dus eigenlijk op, dat Mao Tse-toeng de „Stalin van Rood China" is, die zich net zo gedraagt als de Russische tiran. Hoe dit zy, zeker is, dat de huidige leidslieden in Peking niet van plan zijn zich neer te leggen bij de door Moskou uitgestippelde route. Zoals men weet verwijten de Chinezen hun Russische kameraden verraad aan het communisme en heulen met de Amerikaanse „imperialisten". Het was hun bedoeling daarover een ver klaring voor te lezen op het com munistische „concilie", dat op 31 maart in Moskou bijeenkomt. Hun komst naar de Russische hoofdstad stelden zij echter afhankelijk van de Russische toezegging, dat de vol ledige tekst van alle Chinese ver klaringen op 't congres in druk zou verschijnen. Met die eis hadden de Chinezen kennelijk een bijbedoeling. Het schijnt, dat zij voornemens wa ren te antwoorden op de Russische beschuldigingen over door China uit gelokte grensincidenten, Chinese ver hindering van Russische hulp aan Noord-Vietnam en Chinese druk op de Sowjet-Unie om die tot oorlog met de Verenigde Staten te dwin gen. Men kan zich voorstellen, dat oe Chinezen in elk geval niet van plan waren het congres tot een ge zellig samenzijn van „oude kamera den" te maken, maar al het moge lijke wilden doen om het Kremlin verdacht te maken, met de kans, dat de leiding van het wereldcom munisme aan Peking zou toevallen. Of de Russen niet gediend waren van felle discussies en mogelijk ver zwakking van hun positie voorzagen of dat rij misschien nog andere denen hebben gehad, staat met vast. In elk geval weigerden zij aan de Chinese eis te voldoen en de Chine se verklaringen volledig af te druk ken. Het antwoord van Peking lag toen voor de hand: wij komen niet. En daarmee is de reeds lange jaren bestaande tegenstelling tussen de leidende communistische staten tot een uiterst felle twist uitgegroeid in vergelijking waarmee het geschil tussen Amerika en Frankrijk over de NAVO niet meer dan onschuldig gekibbel mag heten. Er is wel eens geopperd, dat de moeilijkheden tus sen Peking en Moskou wel bijgelegd zouden worden. Zoals de verhoudin gen op het ogenblik zijn, ziet het daar niet naar uit. De Chinezen ei sen in feite, dat de Russen hun fouten" erkennen. Maar dat zou betekenen, dat meester Mao de on deugende Leonid Brezjnew aan tijdje in de hoek zou laten staan. Ei: dat is nu juist iets. waartoe de Kremlinleiding onder geen beding te vrnden zal zijn. De tien generaals, die zitting heb ben in de militaire junta, hebben gis teren ln Saigon besloten ln de ko mende weken een grondwetgevende vergadering btfeen te roepen. Die vergadering zal een ontwerp voor een grondwet moeten opstellen, waarover het volk van Zuid-Vietnam zich dan in een referendum zal i ten uitspreken. Volgens de plannen van de generaals zouden dan nog vóór einde 1966 algemene verkiezin gen kunnen worden gehouden, zou betekenen dat de verkiezingen een Jaar eerder worden gehouden dan voorzien was in de plannen, die op de conferentie van Amerikanen Zuidvietnamezen in Honoloeloe zijn aanvaard. In Parijs hebben gisteravond onge veer 10.000 personen deelgenomen een links-georiënteerde demonstratie tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam. Bij de Place de la Concorde werden de betogers, die naar de Ame rikaanse ambassade wilden, tegen ge houden door een grote politiemacht. Deputaties van 35 linkse organisaties mochten bij de ambassade petities aanbieden. Rusk De gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg en de in de mijnin- dustrieraad vertegenwoordigde vak organisaties hebben overeenstem ming bereikt over tegemoetkomin- van werkgeverszijde in door de vakorganisaties te maken kosten ten behoeve van de georganiseerde werk nemers. De gezamenlijke steenkolen mijnen gaan er daarbij van uit, dat de vakorganisaties voor het georga niseerd overleg op bedrijfstak- en landelijk niveau belangrijk werk verrichten. Met ingang van 1 janu ari 1966 worden de volgende maat regelen getroffen: Voor de financie ring van de kosten van de vakorga nisaties, uitsluitend op het gebied scholing, vorming en recreatie, zullen de mijnondernemingen een bedrag van vijf gulden per jaar per georganiseerde reserveren ten behoe- an de in de mynindustrieraad vertegenwoordigde vakorganisaties, die aangesloten zijn bij een lande lijke vakcentrale die leden in de S.E.R. aanwijst. Ook werd een tegemoetkoming vastgesteld ten be hoeve van de voorlichting dooi de vakorganisaties van nieuw in dienst getreden personeelsleden. China te vinden, wijst niets erop dat Peking de betrekkingen met Wash ington wil verbeteren. Dit heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rusk, gis teren op een persconferentie gezegd. Rusk noemde als één van de Ame rikaanse pogingen het besluit om journalisten en beoefenaren van de wetenschap toestemming te verlenen zich naar China te begeven. Hierop heeft Peking niet gereageerd. Tijdens een van de periodieke contacten tus sen de vertegenwoordigers van China en de VB. in Warschau hebben de Chinezen laten weten dat verbetering der betrekkingen tusen beide landen is uitgesloten, zolang de Amerikanen het bewind van Tsjang Kai-sjek blij ven steunen. Rusk verwierp de Chi nese beschuldiging dat Rusland en Amerika komplotten tegen China smeden. De Verenigde Staten zijn niet van plan China in te sluiten, doch het is noodzakelijk dat Peking in vrede met zijn buren leert te le ven, aldus de minister. Hij zei, dat de V.S. zullen blijven zoeken naar mogelijkheden om de betrekkingen met de Sowjet-Unie te verbeteren. Op vragen antwoordde Rusk, dat erkenning van de Russische repu bliek Buiten-Mongolië, grenzend aan China, iets is wat de regering-John- door de gedachten speelt. Hij wilde echter geen voorspellingen doen over het tijdstip van deze erkenning. Wellicht komt er ook binnen af zienbare tijd e«n Europese gemeen schap voor begrafenissen. In Brus sel zijn in elk geval vertegenwoordl gers van de nationale groeperirigen van begrafenisondernemers uit scheidene landen bijeen. Zij komen uit West-Duitsland, Engeland, Span je, Frankrijk, Italië, België, Finland, Noorwegen, Zweden en Zwitserland. Doel van de besprekingen is het komen tot een Europese organisatie begrafenisondernemers die zich vooral zal bezighouden met het be korten van de duur en van de duur- an het vervoer van stoffelijke overschotten van het ene land naar andere land. Het blijkt, dat daar thans een dag of acht mee zijn gemoeid, terwijl men meent dat het in drie dagen zou kunnen. Ook willen de Euro-begrafenisonderne- de misbruiken, die in sommige, veel door toeristen bezochte, landen bestaan met betrekking tot de ver hoging van de kosten binnen de perken houden. De Euromarkt van begrafenissen zal niet beperkt blij ven tot de genoemde landen. De or ganisatoren hopen dat ook andere er an zullen worden. (Advertentie! Hoezeer het gebruik van alcohol de verkeersveiligheid in gevaar brengt hoeveel ernstige, dikwijls dodelijke verkeersongelukken worden veroorzaakt door onder invloed van drank rijdende weg gebruikers" is bekend. Minder, of eigenlijk nauwelijks, bekend is dat ook het gebruik van bepaalde geneesmiddelen de rijvaardig heid ongunstig beïnvloedt. Dus dat bepaalde geneesmiddelen ook als (mogelijke) oorzaak ran ver keersongelukken moeten worden aangemerkt. Dit maakt het noodza kelijk dat hieraan op zo ruim mo gelijke schaal bekendheid moet wor den gegeven. Daarop is het streven gericht van dr. F. A. Nelemans, hoofd van de afdeling klinisch geneesmiddelenon derzoek van de gezondheidsorgani satie voor Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek (TNO), tevens gerechtelijk deskundige en daardoor bekend met de problemen op het gebied van geneesmiddelen- alcohol-verkeer. Welke? Welke zijn nu die geneesmidde len waarvan het gebruik, evenals dat alcohol, de beoordeling van een verkeerssituatie en de reactie daar- kortom de rijvaardigheid ongunstig be invloed t? Dat zijn er vele. Dr. Nelemans noemt: kalme rende, opwekkende, bepaalde eetlust- middelen: middelen tegen angst, spanning enz. (de z.g. psychofarmi- ca), tegen allergische ziekten, tegen hoge bloeddruk, tegen wagen (reis) ziekte; een aantal middelen tegen hoest en jeuk en ook slaapmiddelen in de nanacht genomen. Bovendien zijn er verscheidene op zichzelf „on schuldige" medicamenten die ge combineerd met andere van even onschuldige aard eenzelfde uitwer king hebben als de eerder genoem de. Voorts dient te worden bedacht, een gecombineerd gebruik van (weinig) alcohol en een bepaald me dicijn, of enkele onschuldige midde len, kan leiden tot een „onder in vloed geraken. Dit betekent in vele gevallen dat een weggebrui ker onder die invloed even gevaar lijk in het verkeer is, als iemand die alleen maar (te veel) alcohol heeft gebruikt, hoewel in zijn bloed maar heel weinig alcohol wordt gevonden. Het is duidelijk dat iedereen die geneesmiddelen gebruikt en er zich van bewust is niet „onder invloed" te moeten rijden, dient te weten wat hij inneemt. Dus gaat het voor namelijk om: zo ruim mogelijke des kundige voorlichting. Medici Voor wat de alleen op recept ver strekte geneesmiddelen betreft, zijn uiteraard de medici de daartoe eerst-aangewezenen. Dr. Nelemans acht het van onschatbaar belang dat iedere arts zich verplicht weet, elke patiënt er uitdrukkelijk op attent te maken dat en in welke mate het hem voorgeschreven geneesmiddel de rijvaardigheid beïnvloed, ofwel zal beïnvloeden als het in combina tie met andere, en welke, middelen wordt gebruikt. Met betrekking tot de (ook) zon der recept verkrijgbare „verkeersge- vaarlijke" medicamenten dient voor lichting uit te gaan van de fabri kanten en leveranciers. Het is, al dus dr. Nelemans, zonder i noodzakelijk dat op de verpakking en/of bijgesloten „gebruiksaanwij zing een duidelijke waarschuwing staat. Dit zal in Nederland binnen kort ook het geval zijn. Elke weggebruiker moet ervan worden overtuigd dat hij, als bij hem nog enige twijfel bestaat over het geneesmiddel dat hij gaat inne men, niet moet worden nagelaten een arts te raadplegen. Iedereen moét weten wat hij inneemt. Wat kan ik het beste kopen of welke kan ik beter verkopen? V staan voor u klaar met raad et daad, als ware bet bun eiget probleem! Uw Bank voor Uw belangen! Kort Rapenburg 20 Leiden telefoon 40848 eidoe ^^cjenda Uit een vandaag gepubliceerd rapport over besprekingen tus sen anglikanen en presbyterianen blijkt, dat, ondanks de tussen Rome en Canterbury gewisselde vredeskus, de weg naar de oecu mene nog lang is en bezaaid met oneffenheden, zelfs voor pro testanten onderling. Het is uitgebracht na een inzinking in de besprekingen, die zeven jaar geleden moest worden geconstateerd in verband met een voorstel, om een presbyteriaanse episcopaat in te stel- Ondanks vredeskus De Kerk van Engeland en de Kerk van Schotland, (die presbyteriaans, niet anglikaans is) praten al sinds 1932 over de mogelijkheid van een unie. Het huidige rapport is het werk van vier commissies, benoemd door de Kerk van Schotland. MET EEN ENKEL WOORD Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. BINNENLAND Horeca -c.a,o. De werkgevers- i de werknemersorganisaties in het horecabedrijf hebben volledige over eenstemming bereikt over een wij ziging van de c.a.o. voor het hore- aan verwan te bedrijf per 1 april 1966. De belangrijkste wijzigin gen in deze c.a.o. zijn de volgende verwerking van de compensatiebij slagen huurverhoging tot en met alle lonen en garantie-inko mens, ook voor werknemers beneden 23 jaar en gehuwde vrouwen en ver volgens een verhoging van 3,75 pro cent, verhoging van de vrouwenlo- van 90 tot 100 procent voor de gemengde- en van 85 tot 90 procent voor de niet- gemengde functies, i verhoging van de vakantietoeslag in 4 tot 6 procent. Zusterhuis uitgebrand Een vil- !- la aan de Utrechtse weg in Amers foort is vannacht uitgebrand. De villa was in gebruik als dependance van het zusterhuis van het Amers- foortse ziekenhuis De Lichtenberg Van de twintig in het pand gehuis veste verpleegsters liep niemand let sel op. In nachtgewaad wisten allen het brandende huis te verlaten. Van de persoonlijke bezittingen kon niets worden gered. Argentinië: „Lago Traful" (28/3) Australië: „Orcades" (27/3), Brazi lië: „Louis Lumiere" (29/3). Canaa- aa: „Harpefjell" (30/3), Chili: „Wer- rasteln" (27/3), Indonesië: „Essen* (27/3), Kenya, Oeganda, Tanganika: „Europa" (1/4), Ned. Antillen: „Her cules" (29/3), Nieuw Zeeland: „Or cades" (27/3), Suriname: „Pericles" (30/3), Verenigde Staten van Ame rika: „Schledijk" (30/3). Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W. Afrika: „Edin burgh Castle" (27/3), .Andtjk" 30/3). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Meegesleurd Vastgeklemd tus- is de duo motor, een in- van Nijverdal, gisteren meters ver meegesleurd onder een bus. De bus moest, nadat hij tot stilstand was gekomen, worden opgekrikt om de ernstig gewonde man uit zijn be narde poltie te bevrijden. Het slachtoffer reed mee achter op de motor van iemand uit Nijverdal. Op oe Nijverdalse straat slipte de mo tor in de sneeuw. De man schoot onder de achteropkomende bus, maar kwam niet onder de wielen te recht. Hij is naar het r.-k. zieken huis in Almelo vervoerd. De be stuurde van de motor raakte licht gewond. Dood onder trekker de 18-ja- rige J. C. M. Ruigrok, uit De Lier, is gisteren dood onder een landbouw trekker gevonden. De trekker is door onbekende oorzaak, waarschijnlijk door een hagel- of sneeuwbui, in de zachte berm geraakt en gekanteld. Er zijn geen getuigen van het onge val. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Rietverbranding De cultuur technische afdeling van de rijks dienst voor de IJsse lm eerpolders is weer begonnen met het afbranden van een aantal rietvelden in Ooste lijk Flevoland. Men is dit jaar bij- zondervroeg begonnen om te voor komen dat in de rietvelden broeden de vogels in de vlammen omkomen. Het uitbranden van de rietvelden in de polder vormt een onderdeel van het in cultuurbrengen van de polder- grond. Sanering In Overijssel hebben 750 kleine boeren die hun bedrijf willen beëindigen, een aanvrage in gediend om toepassing van de ont- wikkelings- en saneringsregeling in de landbouw. De gemiddelde grootte van deze op te heffen bedrijven is 6IL' hectare. Vrijwel alle aanvragen zijn thans in behandeling genomen. Ongeveer tweehonderd ervan, die niet aan de gesteldde normen vol deden, werd afgewezen. BUITENLAND Bilderberg- conferentie Prins Bernhard heeft gisteren in Wiesba den een bijeenkomst van de door hem in het leven geroepen Bilder- berg-conferentie geopend. De confe rentie brengt al een aantal jaren ge regeld leidende politici, beoefenaars de wetenschap en vertegenwoor- Majoor gestraft Een rechtbank in Detmold heeft een 37-jarigie ma joor bij de Westduitse weermacht veroordeeld tot viermaanden voor waardelijke gevangenisstraf omdat hij ondergeschikten vernederd en mishandeld had. Hij moet duizend mark storten in de kas van de Vereniging voor hulp aan militairen. Tweede keer verraad Het hof voor staatsveiligheid in Parijs heeft de 68-jarige Marcel Deneque wegens het aanbrengen van verzetsstrijders bij de Duitse bezetters tot de dood straf veroordeeld. In 1920 kreeg hij daarvoor twintig jaar gevangenis straf. Elf dollar Toen een gewapende man het warenhuis van Sam Gold stein in Boston binnenkwam met het bevel „Al je geld", zei de eigenaar: „Ik kan maar elf dollar (38 gulden) missen". De bezoeker streek dat be drag op en ging. De muur Volgens een woord voerder voor de Westberlijnse rege ring heeft Oost-Duitsland 300 mil joen oostmark uitgegeven voor de bouw en het ouderhoud van de 13 km lange muur en de 145 km prik keldraadversperring, die om het ge- isoleerde West-Berlijn zijn getrok- >n. De communisten trokken de >rsperringen in augustus 1961 op n de stroom vluchtelingen een halt te roepen. Huis vice- president De senaat heeft president Johnson een wets ontwerp ter tekening toegezonden, waarin de staat gemachtigd wordt ruim 2Va miljoen gulden uit te geven voor de bouw van een huis ten be hoeve van de vice-president. Dit huis zal verrijzen in de ambassade- wijk in het noord-westen van Was hington. Vice-presidenten hebben tot dus- :rre altijd ln hun eigen huis ge woond. McCloskey Robert McCloskey, voorlichtingsambtenaar van het de partement van Buitenlande Zaken de V.S. is benoemd tot onder staatssecretaris voor externe aange legenheden. De 43-jarige McCloskey zal echter blijven optreden als perscontactman voor het departement van B.Z. len. Thans wordt voorgesteld, in Schot, land en Engeland afzonderlijke be sprekingen te voeren met het doel, te komen tot een geünieerde kerk in Engeland, beide met volledige ge. meenschap met de andere. De Schotse en episcopaalse kerken zouden een bindende overeenkomst sluiten om dit doel te bevorderen, aanvankelijk door elkanders geeste lijkheid te erkennen en elkanders avondmaalgangers welkom te heten, als een middel om tot een organische eenheid uit te groeien. Voor Engeland wordt verder con tact voorgesteld tussen de anglicaan se en presbyteriaanse kerken, over eenkomende met de besprekingen, welke reeds worden gevoerd tussen de Kerk van Engeland, de methodis ten en de congregationalisten (onaf hankelijke kerken). Geen hinderpaal De presbyteriaanse en anglikaanse geestelijken, die het rapport hebben ingeleid op een persconferentie, wa ren het er over eens, dat geen van beide partijen de deze week door de aartsbisschop van Canterbury te Ro me met de Paus gevoerde besprekin gen zal beschouwen als een hinder paal voor grotere eenheid. „Er is een geweldige verandering ingetreden in de algemene houding van de christenen", zei de heer Michael Bruce, de anglikaanse woord voerder. „Wij verwachten niet langer, dat toenadering tot de rooms-katholie ken noodzakelijkerwijze verwijdering van de presbyterianen of omgekeerd moet betekenen". „Neerlandla" Den Burcht: Het Nieuwe Toneel. Opvoering van „Even voorstellen mijn lie-zending Spr. de heer J. Zijl6tra. Dr. Van Voorthuljzenschool Pinkstergemeente. Spr. dhr F. Eredienst Soefi- bewe- Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. Steensohuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Rest. De Doelen: Leldse Amateur fotografen vereniging. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Jongeren organisatie Vrijheid *-*- Spr. drs. Tï verkiezingen. Schouwburg: K. en O. Haagsche Co. medie „Vraag mij niets". 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur njn. Stadsgehoorzaal (foyer)Boeken week Spr. A. van der veen over „Wat is een moderne roman?" 8 uur n_m. Zomerzorg; Ledenvergadering Kyno- logenver, DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending Spr. de heer J. Zijlstra. De Lakenhal: Lions Club. Kamer' muziekconcért. 8.15 uur nm. Hogewoerd 175. Dienstvergaderlng m Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Rest. Vaai_ der Heijden: Jaarverga dering Ver. Koninginnedag. Rijksmuseum •of. dr. J. E. „Stedelijke nederzettingen Spr prof. dr. J. E. A. Th. Bogaers delijke afm ~- Inferlor". Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. bijeenkomst herv. wijkgemeente Z.W. O. Haagsche Co- Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK Beroepen te Drumpt i Berii- Haarlem het beroep Is predikant dere werkzaamheden (lndustriep'redl- kant) M. de Jong predikant voor bij zondere werkzaamheden te Mijnshee- renland; de benoeming tot direc teur van de Stichting Maatschappe lijke Opbouw te Apeldoorn F. Hoek- hervormde Stich- e Arbeid te Rot- sp (vak. E. Holtrig- Cnossen te Am-'— rang (toez.) W Oud-Beijerland: Oudekerk. Amster- Giessen- Sohouwburg medie „Vraag mij niets' Stadhuis (trouwkamer) dale raadsvrou Wkllem de Zw gespreksavond. 8 DONDERDAG Hogewoerd 175. Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist Koos Verheul, fluit, 8 uur nam. VRIJDAG Koningskerk: Ruilclub. 7.30—10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)modeshow ;adsgehoorzaal (Klein bijeenkomst Ned. Mij Jïl. Spr. de heer T „De toekomst Willemstad. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Hattem (vak. C. an Herki Ommen) te Hil- CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravendeel G. Leen- dertse te Drogeham. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Lethbrldge (Alberta, Canada) G. Schipaanboord te Stadskanaal. Apel- Luxor: „Tokio Olympiade". geheim". 18 Jr. Lido: .Avontuur ln Hongflcong". H Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 4,45, 7 en 9.15 uur. Studio: ^„Repulsion".^18 ^r. Da|. i 9.15 i zond. 2.3 9.15 Rex: .Strijd om de tempelschat". Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; i» 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Wo dag: „Handelaar ln meisjes'" Camera: „De man met de bllnddo 14 jr. Dag. 7 en 9.15 uur. 'sMldi 2-5 uur: Huwelijk Prinses Beatrl Trianon: „The sound of music". Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 Astra - Wassenaar: Vrijdag en zi dag „De hel van Duinkerken. 5 dagmiddag .Spoorwegoorlog ln Wilde Westen". Zond.avond „Sp se driften". TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug Tentoonstelling tekeningen, etsen tho's en beelden Rein Dool en T Geraedts. Degelijks 25 uur, woti en vrijdag 7—9 uur. (t/m 31 mai Lakenhal: Tentoonstelling van lil van Oskar Kokoschka. Werkd. 10 Legermuseum (Pesthulsla&n) uitzondering van zaterdag van 1( (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkm (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden. IJjks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschied! der natuurwetenschappen: Dag. 1 uu zond 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Het Tentoonstelling Nora de Jong, Eli* Goma y de Barlnaga c~ *- Dag. 10-17 8-10 uur n 31 maart). Avond- en nachtdienst der apotbe Geopend voor spoedeisende gevall Koldei Drlesum, Mare 110, Apotheek R. van Breest Si lenburg te Leiderdorp en Apotl Voorschoten zijn de gehele week opend. De Ogstgeestse Apotheek zondag 27 maart gesloten ZONDAGDIENST DER HUISARK Voor spoedeisende gevallen zijn zaterdagmiddag 12 uur tot maand gen 7 uur bereid waar te nen loktoren: Wijdicks, Witte Sini 30177, De Jong, Hoge Rljnd: tel. 32877, Van Alphen, Noord plein 2a, tel. 22268; Meel, Thorbec straat 5, 22522 en Van Gent, Plant 14. tel. 22538. Te Oegstgeest dokter Reterink, ön geen gehooi van an nnisart specialist (of diens waarnemers), dokterstelefoon 22222. ZATERDAG 26 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. I che Comedie, Vraag me niets. Kurzaal. 20.15 uur. Congresget ZONDAG 27 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur sohe Comedie, Vraag me niets Dlligentia. 14.30 uur Claude Heltf Kurzaal. 14 uur. Math&eus Pa*N ternatlonaal. DINSDAG 29 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur Ton« groep Centrum, Liefdesloze les. Kurzaal. 20.15 uur. Juliette Gr« WOENSDAG 30 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 utu Comedie. Hedda Gabler. Kurzaal. 20.15 uur. Residentie-Of

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2