tad de des levens DONDERDAG 24 MAART 1966 oorspronkelijk verhaal van Joseph I. einander jechnisch en commercieel onver hoord," zei George droog. „Als u dit gebied revolutionair werk ver- it, kunt u uw geduld wel tot jet oneindige op de proef te stel- Dat komt nooit." Ie duur.te oneconomisch.be- nert de snelheid, enzovoorts, iwens, denkt u dat zoiets hel- kan? Bij de tegenwoordige snel- jn.." kweet het niet", zei dokter Mal- iy peinzend. „Doch ik weet wèl ding: tenzij men inderdaad re- itlonaire middelen toepast, wordt verkeer mensenvijand nummer Hij vouwde de brief open, die boud haar onder strenge con- zoals we hadden afgesproken." ■ge drukte de hand, die hem toegestoken. „Ik dank u," zei net warmte. „En hy aarzel- loekend naar woorden. „Kijk, dokter Malloway, ik kan het aal niet zo goed onder woorden en als u, maar ik voel dat. ik dat uw denkbeelden juis zyn. dat verkeer betreft, bedoel ik. ngeluk heeft ook mij een soort it gebracht. Ik bedoel och, hien komt het nooit zover, als u en die Galotti iets wil- loen, iets van plan zijn dan k u beiden graag helpen. Als ie weet," zei dokter Malloway. rraag me af wat Galotti zal doen Hj. terug is". it Galotti deed toen hij terug betekende niets meer en niets ier dan een sensatie voor de Yorkse zakenwereld. En hoe hij slaagde de zaak op poten te ran dringende uitnodiging van Zuid-Amerikaan om met hem te sen. Zy zaten nadien in Galot- Newyorkse flat. lokter Malloway kon niet nalaten, ra dan met grote verwondering ïjjn gastheer te kijken. Ga- was veranderd. Zijn bruine ge had een zachtere, mildere uit- liing gekregen en zijn bewegin- waren beheerster dan voorheen, was zo stelde de dokter vast, gierigheid gewekt werd in met de ophanden zynde or gen van Galotti. Want dat d< alsof de Zuidamerikaan menselij ker, begrijpender en nadenkender was geworden en dokter Malloway vroeg zich af, of dit wel uitsluitend het gevolg kon zijn van Galotti's bezoek aan zyn vaderland en zyn ouderiyk huis. Hy vermoedde dat de schok van het ongeluk met Susan by deze man eigenschappen naar voren had geroepen, die totdantoe in zyn binnenste gesluimerd had den. of wellicht door de harde praktyk van het Amerikaanse za kenleven waren onderdrukt. De dok ter interesseerde zich zeer voor dit probleem, enerzyds doordat hy zich als medicus altyd verdiepte in de psychologische verschynselen by zijn patiënten en by degenen, met ,m, doch nieuws- verband onthullin gen van Galotti. Want dat deze man hem deze avond onthullingen zou reeds ge- arop Ga de Zuid- ,1 van het !eft niet zou kun- r ons bei- ep op uw ,al thans 1 zal ik u vertellen". een roepstem uit het raadselachtige niemandsland en zyn zieleleven en tenvolle bereid was zyn ganse ener gie en kracht te geven aan datgene, wat hem als taak geopenbaard was. Hij hoorde het enigzins onsamen hangende, doch daardoor niet min der boeiende relaas van een dolzin nig lykenöe kruistocht door Europa, een dwaze reis in een krankzinnig tempo, ondernomen met één en kel fascinerend doel; namelyk om een antwoord te vinden op de vraag, die Galotti aló een obsessie vergezel de: Waar ligt de oplossing van het conflict tussen mens en verkeer? Galotti had de drukste steden van het oude Europa bezocht: Parijs, Ber- lyn, Marseille, Rome, Milaan, Lon den, Amsr.evdam, Kopenhagen, Oslo, Brussel en tientallen andere. Hy had gesproken met burgemeesters en po- litie-commissarissen, ingenieurs en directeuren van vervoersmaatschap- pyen. Hy had statistieken verza meld en toto's gekocht, tekeningen Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM PANDA EN DE WEGDOENER 88 1. Op een dag liep Panda nadenkend over een ééns idyllische landweg, die juist bezig ivas ten offer te vallen aan de bevolkings aanwas. g „Och, och, wat is het toch jammer allemaal," dacht Panda. „We haasten ons echter de sociaal-voelende lezer te verzekeren, dat hij met deze diepe gedachte niet de verwoesting van de landweg be doelde. Neen; hij dacht over zichzelf. Het is al lang geleden," dacht hij, dat mijn vader me de wijde wereld inzond om een goed vak te leren en een mooie toekomst op te bouwen; en wat is daar nu eigenlijk van terecht gekomen? Niets! Alles schijnt altijd mis te lopen als ik een betrekking heb en op die manier leer je geen vak. Het is maar goed, dat mijn vader niet weet dat ik hier weer werkeloos rondloop, zonder toekomst In zijn mistroostigheid lette hij nauwelijks op de omgeving, tot het luide geraas alom hem er opmerkzaam op maakte dat hij het centrum van de wegwerkzaamheden bereikt had. En daar viel zijn oog op een pakkend opschritf: „Bij de Breek Ratel's Wegwerk Maatschappij vinden FLINKE KRACHTEN een MOOIE toekomst. Solliciteert alhier!" „Nou, nou!" dacht Panda, terwijl hij hoopvol de ophitsende re clameprent bekeek „dat is nu toevallig net wat ik zoek!" Castro zuivert gelederen van pleziermakers Raul Roa jr. zoon van de Cubaan se minister van Buitenlandse Zaken, is uit zyn functie aan het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Handel gezet als onderdeel van de zuive ring door het regime van Castro van „zachte revolutionairen". De jonge Roa is een van de tien tallen Cubaanse functonarissen naar wie op bevel van premier Pi- del Castro een onderzoek is inge steld op grond van beschuldigingen van luxueus leven, veel drinken en „onwettige en immorele activiteiten". Dt wordt voor revolutionairen ontoe laatbaar geacht. Tegen Roa sr. zou geen klacht aanhangig zijn gemaakt. Van- de onderzochten zijn vele ge arresteerd en anderen zijn afgezet of in rang verlaagd met de waar schuwing, dat ze hun leven moeten verbeteren. Roa jr. moet volgens be trouwbare zegslieden een onbekende tyd militaire dienstplicht vervullen waarschijnlijk in een speciale bri- RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 59. Terwijl Rechter Tie en Tsjiao Tai van het huis van de schil der Lie Ko naar het gerechtsgebouw terug wandelen, is de rechter erg zwijgzaam. Hij is diep in gedachten. Opeens zegt hij „Ja, Tsjiao Tai, dat ebbehouten doosje werd in de onmiddellijke nabijheid van de verlaten tempel aangetroffen. Alle draden leiden op de een of andere manier naar die tempel! Ik zal bij het avondeten mijn da mes wat meer over de geschiedenis van die tempel vragen. Aange zien de abdis haar geregeld komt les geven in het bloemenschikken, zal die wel zo het een en ander hebben verteld". Als ze voor de poort van het gerechtsgebouw staan, zegt Rechter Tie: „We hebben met een ontvoering en vermoedelijk met chantage te maken, Tsjiao Tai. Dat zijn twee zaken waarbij de onderwereld betrokken moet zijn. We hebben hier toch een zogenaamde Koning van de Bede laars, is het niet?" .Jawel", grinnikt Tsjiao Tai, „ik heb horen zeggen, dat die vent een prachtige schavuit is, de leider van al het gespuis hier in de stad!" „Goed zo. Die weet stellig van alle duistere zaakjes die hier omgaan, af. Ga jij vanavond maar eens een praatje met hem maken, Tsjiao Tai. Maar vermom je dan als bedelaar of als boef, want als hij in de gaten krijgt dut je bij het gerecht hoort, laat die vent natuurlijk niets los!" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 477. Dromerig lagen de lage huisjes van het havenstadje aan de kade. Vredig dobberden de boten op het watermaar dommelen deed men daar niet. Aan dek van het goede schip Kokanje was Bram tenminste druk bezig met schrobben en boenen en poetsen, en zijn vrienden Karo en Tutu hielpen hem zoveel zij konden. Het weer was schoon en het leven goed. Hoe laat zou het zijn?" vroeg Karo en Bram keek op zijn hor- „Vijf over drie", zei hijen meteen hoorde hij ergens een klok drie uren slaan. „Hé, je gaat achter", riep hij luidkeels. „O, bedankt', antwoordde iemand. ,JJan zal ik de klok even gelijk zetten." Tot verbazing van Bram kwam die stem niet van de landzijde, maarvan het water. En toen hij terzijde keek geloofde hij zijn ogen niet. Daar dreef een zeeman rond op eenklok

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23