„Meester, mag ik wat zeggen?" Zoetermeer grote stad ENORM PROJECT VAN TWINTIG JAAR GISTEREN BEGONNEN Cor stovn. WOENSDAG 23 MAART 1963 LEIDSCH DAGBLAD MAX TAILLEUR SLUIT DOOFPOT (Van onze Amsterdamse (correspondent Max Tailleur, zal niet meer optre den in de Doofpot. Het cabaret wordt gesloten. De heer Tailleur, die op het ogenblik met een longontsteking in het Centraal Israëlitisch Ziekenhuis in Amsterdam ligt, heeft hiertoe moeten besluiten omdat de reuma, waaraan hij sinds elf jaar lijdt, het avond-aan-avond-optreden in zyn etablissement onmogelijk maakt. De door hem ruim dertien jaar ge leden begonnen Doofpot was het laatste cabaret aan het Rembrandts- plein. Max Tailleur stopt niet hele maal met optreden, het is zijn be doeling een contract voor de eerste twee weken van juni in het Kurhaus in Scheveningen normaal af te wer ken. Daarna wil hij eenmaal per week ergens in het land op gaan treden. NEDERLAND 1 NTS 6.30 uur Teleac, ir ..Meester, mag ik wat zeggen?" schijnt de fractie- f leider van de P.v.d.A., drs. Nederhorst aan de ..politieke j schoolmeester" drs. F. A. Hoogendijk te vragen, breed toe- gelacht door A.R.-leider Roolvink. De fractieleiders in de Tweede Kamer van de vijf grootste politieke partijen waren gisteravond op de televisie te zien en te horen in een levendig debat over allerlei interessante zaken als de belastingverlagingde samenwerking tussen ue diverse poiitieice partijen en de monarchie. (Jok we gedachten gewisseld over ,,Zo is heten de provo- provocaties in Amsterdam. Voor wie het vandaag nóg niet weet: v.l.n.r. drs. G. M. Nederhorst (P.v.d.A.)B. Roolvink (A.RPdrs. W. K. N. Schmelzer (K.V.P.). drs. F. A. Hoogendijk A.V.R.O.) mr. hl. K. Beernink (C.H.LI.) en mr. E. H. Toxopeus (V.V.D.) Elisabeth Mooij weg bij A.V.R.Ö. I De televisie-omroepster Elisabeth Mooy gaat de AVRO verruilen voor I de vliegmaatschappij Martins Air I Charter. Op 23 april zal ze voor het f laatst op de t.v. te zien zijn. Tijdens J de finale van Danstest, dat ze pre- senteert-, zal de AVRO afscheid van l i haar nemen. I Het is de bedoeling dat Elisabeth j Mooy bij MAC in de public-relation- i (I sfeer gaat werken. Overigens zal zij haar taak als gastvrouw en spreek- j ster tijdens modeshows in het land blijven vervullen. 7.01 uur 1.00 i Nieuws in het kort, NTS Klaas Vaak, voor de kleuters Franse les Caesar en Cleo, tv-spel NTS-journaal Verkiezingen Provinciale Stat Sluiting NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Dieren kijken, tv-film 8.20 uur 't Is zo bij de luchtmacht, i 8.45 uur Koningsgambiet 9.45 uur Attentie, actualiteiten 10.05 uur Dr. O. Jager 10.15 uur NTS-journaal 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 10.40 uur Bokswedstrijd Gay-Patterson (Van redacteure Deze ligging heeft gevolgen voor de maquette doorsnijden als een kolos Bouwminister Bogaers heeft gisteren drie snelgroeiende Zuidhollandse gemeenten be zocht. In gezelschap van gede puteerde D. van der Kwaak zag hij 's ochtends in Leidschendam onder meer de plannen voor het winkelcentrum ..Leidschenha- Middags reden zij langs de vele nieuwbouw in Spijke- nisse. Tussen die twee bedrijven door sloeg de bewindsman een eerste paal in het uitbundig Zoetermeer. et was feest in dat dorp. Er kwam muziekkorps aan te pas. En enige de grote verklede lieden, die Geuzen moesten i itbeelden. De baardige aanvoerder an dit groepje, voorzitter J. v. d. pek van het historische genootschap Zoetermeer, verklaarde de achter grond van deze verkleedpartij. Eeu- geleden gingen de Geuzen in Zoetermeer scheeps om Leiden te ontzetten, wat op 3 oktober gelukte. En symbolisch wilde men nu aan geven, dat er weer redders in Zoe- leer op weg zijn gegaan: ditmaal de Haagse agglomeratie te be vrijden uit de (woon)ellende. Voor Zoetermeer is een grote toe komst weggelegd. Binnen twintig jaar moet het landelijke dorp van 10.000 inwoners groeien tot een van 100.000 personen, die er niet alleen zullen slapen, maar er ook moeten kunnen ..leven". Den Haag, Voorburg. Rijswijk en Leidschendam raken vol. Zoetermeer zal de sterke deze gemeenten moeten op vangen. Na veel voorbereidend werk in de afgelopen vier jaar kon giste- eerste paal voor het amb- tieuze plan worden geslagen. sociale structuur. De toekomstige be volking wordt gevormd door de z.g. nieuwe middenstand: employé's. amb tenaren. geschoolde arbeiders. Zij eisen een hoog niveau van voorzie ningen. maar zullen bereid zijn voor de kwaliteit te betalen. Niettemin be seft men in Zoetermeer. dat er span ningen zullen ontstaan tussen wen sen en mogelijkheden. Daarom zijn de plannen flexibel. De hoofdzaken liggen vast, want er mag geen ver traging ontstaan. Niet alleen moeten er zo'n 27.000 woningen in twintig jaar worden gebouwd, maar ook b.v. zestig lagere scholen. En andere ge bouwen voor onderwijs of culturele doeleinden. Maar de details zullen later worden bepaald. Wegen sale H. Tussen de poten liggen grote woonkernen voor ca. 20.000 bewoners, elk voor zich min of meer zelfstan dig. En aan de rand van deze com pacte stad. waarin plaats zal zijn voor handel, verkeer en industrie, liggen j de groenstroken voor recreatie. Dat Zoetermeer geen vergroot dorp. j maar een echte stad zal worden, zal onder meer blijken uit de diverse bouwhoogten. Behalve eengezinswo ningen (dertig procent), komen er flatgebouwen, die respectievelijk zes, negen, twaalf en achttien etages zul len hebben. De eerste huizen moeten tegen de jaarwisseling gereed komen. Daarna hoopt men tot een produktie van 1500 woningen per jaar te komen, Zoeter meer, Den Haag, Rijswijk, Voorburg en Leidschendam zullen in onderling overleg moeten uitmaken, hoe deze woningen zullen worden verdeeld. De AVRO begon gisteravond het journaal voor gehoorge stoorden, met enkele beelden van het filmpje van Louis van Gasteren over de rel op de Prin sengracht. Ook „Hoofdstuk VI, het programma van Bob Rooy- ens en Jef de Groot waarin idee- en van de Haagse Post-redac- teuren Armando en Hans Sleu telaar, schuwde het geweld niet. Schaduwbeelden van onder de gordel trappende vechters, een brandkastkraak en een instruc tieve voorlezing van „Pistolen Paultje" (bepaald geen onbeken de voor de politie) vormden o.a. de bestanddelen voor een show die volgende maand als Neder landse bijdrage naar het televi siefestival in Montreux zal wor den gezonden. Het hoogtepunt was echter de bokwedstrijd tus sen Cassius Clay en Floyd Pat terson op 22 november 1965, die in het kader van „Sportpanora- ma" werd uitgezonden .Een beet je laat weliswaar, maar daar stond tegenover dat het een pri meur betrof: voor het eerst in de geschiedenis van de Neder landse televisie immers, kregen we een bokwedstrijd te zien tus sen twee beroepsboksers. Na af loop dankte Mohammed Ali (zo als Clay zich tegenwoordig laat noemen sinds hij tot de ..Black Muslims" is toegetreden) de goede Allah voor zijn overwin ning, maar hij liet er toch geen twijfel over bestaan dat een deel ;er ook aan hemzelf toe kwam. Overigens viel het hard mee hoe gecoördineerd zowel hij als Floyd Patterson direct na de slopende match nog wisten te spreken, terwijl ook de waarde ring voor elkaar een verrassing was. Over de 12 ronden durende wedstrijd, zij nog verklaard, dat het voor Patterson onbegonnen werk was. Hij kon er gewoon niet b\j. zijn armen waren 20 centimeter korter dan die van Clay, zodat van een waarlijk „menselijk tekort" kon worden gesproken. Politieke discussie Dan was er nog de discussie tussen de fractievoorzitters van de Tweede Kamer, de heren Ne derhorst. Schmelzer. Roolvink. Beernink en Toxopeus en Ferry Hoogendijk als intermediair. Enige pikante uitspraken: Beernink wil de provo's tewerk stellen onder strenge leiding, en Schmelzer en Roolvink spraken hun afkeuring uit over gezags ondermijnende televisieprogram- Hoofdstuk VI Tenslotte „Hoofdstuk VI" viel een beetje tegen. De truc van de ineenvloeiende beelden was heel werkzaam, maar het optreden van Pistolen Paultje werkte ver tragend (wat juist in zo'n soort show funest is) en het was af en toe een beetje smoezelig. Het was. in vergelijking met veel an der show-werk, een goede show. maar een kanshebber zal deze toch niet zjjn In Montreux. Nieuwe uitgaven Unieke li«2in« Advertentie fcr Deskundigen hebben ons gisteren verteld, hoe uniek de ligging van Zoetermeer wel is. Precies in het hart de driehoek, waarvan Rotterdam, Leiden en Den Haag de hoeken zijn. "Mijn lunch voor onderweg. Een paar lekkere Fyffes bananen" De neger, door W. van Toorn Reisverhaal, door Alfred Kossmann tentoonstelling De generalenrepetitie, door P. H. in Lieshout Het zwarte schaap en andere ver halen, door A. Pieyre de Mandriar- gues. Vert.: Belcampo De opstandeling, door W. Brak- I Elisabeth Moog, goedlachs in de bloemen, zaterdag gefoto grafeerd bij een middenstands- Boskoop. (Foto Leldsch Dagblad) Paspoort in duplo, door J. Bern- lef Myn aap schreit, door A. Helman De reizen van pater Key, door R. Chapkis Casanova's terugkeer, door A. Schnitzler Het onrecht van de sterkste, door J. Steinbeck Wakker worden, door P. Frische Testbeeld voor koud klimaat. Ge dichten van Ellen Warmond De zoon van de levende stad, door G. Krol Een gat in de tijd, door M. S Vier oud-SS-ers voor de rechter die In i Vier voormalige SS-i den beschuldigd van het deelnemen aan massale moordpartijen op joodse burgers tijdens de Duitse bezetting in de Sowjet-Unie, zijn gisteren voor een rechtbank in West-Berlijn ver schenen. Het betreft de 57-jarige Schafer, de zestigjarige Wiebens, de 56-jarige Rath en de 53-jarige Tan- germann. Schafer. voormalige majoor van de door J. W. F. Weru- I ss> verklaarde niets van de moorden te weten. Het openbaar ministerie beweert, dat hij de leider is geweest van het beruchte „Sonderkommando negen", dat in de jaren 19411942 in bezet Rusland heeft geopereerd. De andere drie verdachten maakten ook deel uit van dit kommando dat werkte krachtens het programma van de Duitsers om de joodse bevolking uit te roeien. Behalve joden werde VOOR Hih zlnnighede: NCRV: 17.50 Overheiclsvoorl.: Spaar- - - programma verstandige" Een programma 1 verstandige' kunt sparen. Vragen worden beantwoord ;n van Hoewyk. Hoofd j Staiaideling Externe Betrek kingen van het Ministerie va: Zaken en Volksgezondheid. 18 orkmuz. 18.10 Spectrum uit de prot.-chr. organisaties. 18.30 R.V.U.: Verzamelen J. L. F. Wijsenbeek. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Zangkoor: geestelijke liederen. 19.50 Wereldpano rama. 20.00 Statenverkiezingen 1966. afgewisseld met Mevr. Gandhi is ontevreden over economische groei De Indiase premier, mevr. Gandhi, is „zeer ontevreden" over het tempo de economische ontwikkeling van haar land. In een rede tot ver- tenwoordigers van de economische commissie van de VN voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE) verklaar de zij dat het volk van India zich veel meer dan tot nu toe moet in spannen om de economische moei lijkheden te overwinnen. Weliswaar bestaat er in India geen hongers nood in de zin zoals het land die Toor de onafhankelijkheid kende, maar de moeilijkheden in dit opzicht niettemin bijzonder groot. Door he hulp uit het buitenland heeft men ramp kunnen afwenden, maax tie hulp was niet groot genoeg om ie voorkomen dat er mensen stier- Ten. Het probleem van de ondervoe ding blijft bestaan. Premier Ghandi deed een beroep op de industrieel ontwikkelde landen om markten te deppen voor de fabrikaten van de ontwikkelingslanden. Nkroemah was j „aartsbedrieger" De voormalige Ghanese minister i in Defensie Kofi Baako, die jaren- lang een der trouwste medewerkers j van Nkroemah was, noemde de ex- president gisteren op een persconfe rentie in Acora „geen echte leider maar een aartebedrieger". Baako, die „in beschermende hech tenis" is genomen en in een gevange nis ten noorden van Accra zit, was naar de hoofdstad overgebracht om, naar hij zei. op eigen verzoek een persconferentie te houden. Hij betrad de zaal met opgeheven armen en een bewaker hield hem een geweer in de NASSER WIL IN JEMEN BLIJVEN meus Buning. Uitg.: Em. Querido, Amsterdam. Zachtjes miauwend, door Paul Gallico. Uitg.: Wereld-Bibliotheek. Amsterdam Stille getuigen, door De Gordons De valstrik, door De Gordons Weer verdwijnt een atoomgeleer de, door W. H. van Eemlandt 4 x Nero Wolfe, door Rex Stout. O.S.S. 117 en de monster: Loch, door 'Jean Bruce O.S.S. 117 te wapen. Bruce 1966 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II. 298 m, VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Ul-t-z. van de KVP. Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 VARA's Popshow: Dansork. en diverse solisten. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazz muziek. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Uitsl. van de Prov. Staten Verkiezingen, afgewisseld met gram. 22.30 Nws. 22.40 Uitslagen van de Prov. Staten Verkiezingen (ven'.) 23.55-24.00 Nws. De uitzending worden tueel na 24.00 voortgezet, indien ltslagen nog niet bekend zijn. AMTVIOFOONPLATENPUOGRAMMA 7.10 Het levende 12.40 Deze 12.45 Act. 13.00 Berichten. 13.05 Klass. gram. 13.45 V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Lichte gram. 14.25 Kamermuz. en jazz. i maart J.I.). 16 00 Bremer Bachork en solist: oude niuz. 16.35 Vocaal ens oude en mod. liederen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 V. d. kind. 17.30 Jazzmuz. 7.10 Oohtendgyn 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagop< ning. AVRO: 8.00 Nws. 8 10 Licht< 8.45 Morgnwijding. 9.00 Operai 9.40 Lichte gram. 10.00 V. d. kleuters. oudere luiste- beidsvitamlnen 12.00 Johan Willem Friso Kapel: Con- irsmuzlek. 12.27 Meded. t.b.v. land- tuinbouw. 12.30 Zelfstandig zijn on rug. De voormalige minister verklaarde dat Nkroemah de afgelopen zes jaar niemand meer had vertrouwd. Zelfs had de premier hem, Baako, ver dacht van een deelneming aan een komplot ter omverwerping van de re gering. Het afgelopen jaar had hij onder die verdenking geleefd. „Nu voel ik mij bevrijd". Baako is van de onafhankelijkheid, in 1957, af minister in opeenvolgende regeringen geweest, om, minister van voorlichting. President Nasser van Egypte heeft wederom steun toegezegd aan de re publikeinse strijdkrachten in Jemen en iedereen met vernietinging be dreigd die tracht de revolutie in Je men te dwarsbomen. Hy sprak gis teravond twee uur lang op een poli tieke bijeenkomst te Suez. i Nasser zei dat Egyptische troepen desnoods vijf of tien jaar in Jemen zullen blijven. „Wy zullen niet toe geven aan Koning Feisal (van Saoe- di-Arabië), we zullen in Jemen blij ven totdat de revolutionaire strijd krachten daar op eigen benen kun nen staan tegenover de machten van reactie en imperialisme", aldus Nas- De kerk - lialr toekomstbeeld HU zei Djeddah gaan voc Feisal „o niet dat hü vorig jaar naar n Saoedig-Arabië was ge- besprekingen met Koning een vrede voor te stellen, vrede af te smeken". .Iedereen die tracht Jemen bin nen te dringen om de revolutie te gen te gaan zal worden vernietigd", verklaarde Nasser. Holy ook zigeuners en krygsgevangenen j door het kommando vermoord. Man- Jean i nen- vrouwen en kinderen werden j doodgeschoten of in mobiele gas- Code duizendpoot, door W. H. van I kamers vermoord. Eemlandt De eerste commandant van dit De spion met de twee gezichten kommando. SS-kolonel Filbert is in door G. Langelaan. i 1962 door een Westberlijnse recht- Zwarte Beertjes. Uitg.: A. W. Bru- bank tot levenslang veroordeeld, na en Zoon, Utrecht. De verdediger dr. Horst Fischer, gewezen kamparts in het concentratiekamp Auschwitz, heeft gisteren gepleit voor levenslan ge gevangenisstraf voor de verdachte. De openbare aanklager had de dood straf geëist tegen Fischer, die verant woordelijk wordt gesteld voor de dood van meer dan 70.000 kampbewoners. Het proces wordt in Oost-Berlijn gevoerd. De advocaat van Fischer, Vogel, verklaarde dat de misdaden van de verdachte op geen enkele wyze goed te praten zUn, maar dat men er rekening mee moet houden dat er achter hem een geheel systeem stond dat moord had gemaakt tot een onderdeel van zyn politiek. In een slotverklaring zei Fischer: „Ik besef volledig de ernst van de misdaden. Ik heb niets verzwegen". Vrijdag zal de rechtbank vonnis wüzen. DRAADOMROEI (Over de 4e lijn van 18-20 uur) Siebenmal In der Woche (Halletz) Orkest Erwin Halletz; Peg' o' my hearl (Fisher), id.: Marina (Graraatai. Quar- Pourcel: La queu dü chat (Marcy). Les Fréres Jacques; Oul, oui. oul (Giraud), Orkest Franck Pourcel: Le lanceur de pierres (Pl- guitare (Pichaud), ld.; Petite fleur (Bechet). Orkest Franck Pourcel; Revlens Lisa (Deguelt), Les Com pagnons de la Chanson: La chan- >eeld van de Katholieke i Nederland, onder redactie van dr. H. Goddijn en dr. W. Goddijn. Uit geverij: J. J. Romen en Zonen. Roer mond. Zeilen en wedstrUdvaren niet kleine zeilboten, door M. Ruytenschildt. 8ste druk. Uitg.: Kosmos, Amsterdam. Vlot door Uw rijexamen, door H. J Pepplnk. 14e druk. Uitg.: Kosmos Amsterdam. Uitgevloerd Bent u gauw vermoeid, ook na de geringste inspanningen? Neem dan Sanatogen sm. Het vsrsterkend middel hX voor jong en oud. face (Davis), üor Stevn: Gr Norman Luboff Choir; Sunset (Hevwood), Eddie Heywood; Na I told you lately Vaughn; Nat Ki Nat King Cole: I'm left Orkest Erwin Halle bon caractère (Albano) anatomy (Ellington), i Ellington; Freddie Freeloader (Davis), diste. 1300 Nws, 13.10 3,30 Van eigen bodem volkslied Jesprogr. 5 Vier dinsdag jl.) dinsdag jl). 14.35 Vier Sans, radio- Dansmuz. 15.20 Sopraan, piano Notedop. 17.00 V. d. jeugd. kingen. (Om Nws. 12 Lichte gram. 13.00 Nw Act. 13 05 Ned 12.00 Nws. 12.02 Act. Metropole-ork. 16.02 Act. 16.05 Zon Miles^ Davis Sextet Cannonball John Coltrane: Pussy cat dues (Mingus), Oharlle Mlneus and hls Jazz Group: Little Susie (Bryant) Ray Brlant Trio; It's a sin to tell a lie (Mavhew). Orkest Jimmy Rushing met Coleman Hawkins: What Is there to say (Harburg). Gerrv Mulligan Quartet: U.M.MG (Stravhoml. Orkest Duke Ellington met Dizzy GillesDle: Sidewinder (Johnson). Jav Jay John- so Sextet met Nat Adder lev: 'Round midnleht (Hanighen). Lionel Hamp ton: Man we're beat- (Wolf), Tommv Wolf Quartet met Kenny Burrell: Moanin' (Hendricks). Dave Lambert. Jon Hendricks. Annie Ross met het Ike Isaace Trio Horry Edison. Canterbury. KRO:'14 30-15 05 Voor de vrouw. NTS: 18 30 Teleac: Pech onder- we»cursus voor automobilisten (le9 10). 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker, in ternat. Jeugdjournaal. 19.15 Van ge west tot gewest, reg. journ. KRO: 19.35 De Fllntstones. tekenfilm (afl. 73). NTS: 20.00 Journ, KRO: 20.20 Brand punt. 20.50 Roulette, licht j Het vijfde slachtoffer TV-spel. NTS: 22.40 Journaal. CVK/IKOR/RKK: 22 45 Samenvatting van de ontmoeting van Paus Paulus VI en de Aartsbisschop van Canterbury. Dr Michael Ramsev -Istermorgen ln de Sixtiinse kapel en NTS: 20.00 20.01 jonge 22 05-22 10 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5