VAN RAPPARD Talrijke partijleiders veroordelen provo's O SOEKARNO ontving nieuwe vice-premiers AEG Hongaren krijgen hun vrijheid Konstruhtieve, doeltrer. fende oppositie vóór: STEMT LIBERAAL cfencla MET EEN ENKEL WOORD HULPPOLITIE EN ARTS REDT LEVEN KIND AEG H AAGSt AGENDA LEIDSCH DAGBLAD Vervolg van pag. 1 Dc relletjes in Amsterdam hebben gisteravond onderwerp van gesprek uitgemaakt op vele verkiezingsbijeenkomsten. Alle par~ tijleiders, die het woord voerden, veroordeelden het optreden van de provocerende jongeren en schaarden zich achter de politie. Onmiddellijk Minister I. Samkalden van Justitie aei in Delft o.m.: „Wy moeten ons natuurlijk met de achtergronden van die protesthouding gaan bezig houden en met nieuwe middelen en nieuwe wetenschappelijke methoden proberen wat meer doorzicht te krij gen in die protesthouding. Dat is prachtig, maar het is een zaak van lange termijn. De gewone ordehand having kan daar niet op wachten. Die moet voortgang hebben. Daar voor moet de politie zorgen. Zij is ervoor aangewezen. Daaraan kan en mag geen twijfel zijn. Er mag even min twijfel zijn aan de ongeoorloofd heid van pogingen tot ordeverstoring ais middel tot een politiek protest", aldus minister Samkalden. Verantwoordelijk Mr. Toxopeus, de liberale fractie leider in de Tweede Kamer, stelde gisteren in Amsterdam het kabinet- Cala verantwoordelijk voor de keuze van Amsterdam als de plaats van het prinselijk huwelijk. Zowel mr, Toxopeus als lijstaanvoerster mevrouw Fortanier-De Wit waren duidelijk in hun oordeel. „De VVD staat volledig achter de constitutio nele monarchie onder het Huis van Oranje. De partij eist ook handha ving van de openbare orde en veilig heid. Terreur op straat mag niet worden geduld. Strenge maatregelen zijn nodig om de orde te handha ven". Mr. Toxopeus deed het sati risch televisieprogramma „Zo is het" af als „zo rot als een mispel", maar voelde niet voor preventief toezicht op radio en televisie. „Zo is het Ook de heer Rooi vink, fractielei der van de ARP in de Tweede Ka mer, sprak over „Zo is het „Als men in de kringen van de VARA doorgaat met de uitzendingen van dit programma met zijn verantwoor delijkheid te dekken, dan wordt het bijzonder moeilijk voor de anti-revo lutionaire partij om met de geeste lijke familie van deze omroep de Partij van de Arbeid regerings verantwoordelijkheid te dragen". De heer Roolvink bekritiseerde het optreden van burgemeester Van Hall zaterdagavond voor de televisie. „Een psychologisch onderzoek naar de pro- vorellen is natuurlijk noodzakelijk, maar allereerst moet men zorgen, dat het gezag wordt gehandhaafd". De heer Roolvink noemde het in dit verband merkwaardig, dat er zo wei nig straffen worden uitgedeeld. Mr. Beernink, lid van de Tweede Kamer voor de CHU vond in Den Haag de uitzending van de televisie beelden zaterdag in „Achter het nieuws" zonder meer misleidend. „Zo werd op geraffineerde wijze het gezag aangetast" In de programma's van „Zo is het wordt volgens hem op geraffineerde manier het ko ningshuis in diskrediet gebracht. Langharig Advertentie 20 BOEIEND IS NU Handige zakenlui staan op het punt van de nieuwe we tenschap, die ontdekt is door John Amoore (heeft niets te maken met Amor!), en die op de stereochemie berust, gebruik te maken om de ar geloos rondsnuffelende klant bij de neus te nemen. Cassius Clay, produkt van de reclamewetenschapexploitatie object van elf zakenmensen (waarbij zeven miljonairs) komt voor de vierde maal in de ring en heeft letterlijk alles gedaan wat hij kon om te maken dat men hem graag knock-out zal zien gaan. Achthonderdduizend gulden gokverliezen in tien dagen in één casino in Wenen: de gren zeloze uitspattingen van de iievelingszoon van Ibn Saoed die na de bruidsnacht zijn Weense vrouw nooit meer heeft teruggezien. De allerwonderlijkste geschiede nis van de jongeman, die een prinses wilde trouwen, in geen Jievangenis te houden was, zijn evensgeschiedenis in een tinnen beker graveerde en tenslotte ont hoofd werd. Waarom een weduwe kan begrijpen waarom vroeger de weduwen uit oosterse, onder ontwikkelde landen zich te gelijk met hun overleden echtgenoot lieten verbran den. En dan verder natuurlijk de geestige kleurenomslag (Wat Sien ik?) de pagina's „Actueel" waarin talrijke foto's, die u ner gens anders ooit te zien krijgt, pagina's met prachtige kleuren druk. zo boeiend is nu PANORAMA en dan na te gaan dat u een abonnement op Panorama kunt nemen voor de prijs van f 0,45 per nummer, elke week thuis bezorgd! Geef nog vandaag uw naam en adres op een brief kaart door aan PANORAMA-HAARLEM (dat adres is voldoende). Dan heeft u, van de volgende week af, elke week opnieuw die frisse, fleurige verrassing, die de naam Panorama draagt! Minister Den Uyl f Economische Zaken) zei in Amsterdam: „Ik heb niets tegen langharige en ongewas sen knapen met constructieve ideeën. Het is iedereen 'in ons lang vrij zijn haar lang te laten groeien en zich niet te wassen". De minister vond, dat men in deze niet mocht generali seren. De rel op zichzelf echter werd door de bewindsman scherp veroordeeld. Staatssecretaris drs. G. Hoefnagels (Financiën) zei op een bijeenkomst j I Onderzoek Drs. G. M. Nederhorst, voorzitter van de socialistische fractie in de Tweede Kamer, had geen „goed woord over" voor de provo's. Hy zei dat in Zandvoort. Hij keerde zich fel tegen straatterreur. Hij meende, dat er snel iets moest gebeuren, anders vreesde hij met burgemeester Van Hall, dat er doden zouden kunnen vallen. Hij hekelde het feit, dat de regering geen onpartijdig onderzoek nodig heeft geoordeeld over de orde verstoringen op tien maart. Hij acht te het ook onjuist, dat burgemeester Van Hall wel voor de televisie ver scheen, maar geen verklaring in de gemeenteraad wilde af geleggen. Hij bepleitte een hernieuwd onderzoek. Ook hij wil de ordeverstoorders mas saal laten oppakken en snel berech ten. Spontaniteit Mevrouw H. van Someren-Downer (WD) sprak er in Rotterdam haar verbazing over uit, dat een minis ter-president heeft gesproken op een verkiezingsvergadering van zijn partij in Valkenburg. „Ik acht het beneden de waardigheid van 'n mi nister, dat hij bij raads- en staten verkiezingen op het verkiezings pad gaat. We moeten dit overlaten aan het „gewone" volk van de Twee de Kamer". Ze ging ook nog even in op de beschuldiging van Cals daar geuit. „Als er bewijzen zijn, dat bui tenlandse journalisten op 10 maart moeilijkheden hebben veroorzaakt, dan zal hij deze moeten overleggen aan de Tweede Kamer. Een spon taniteit als die van zaterdag past niet bij een minister-president". Kabinet met 24 leden Advertentie Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast- kopen AMSTERDAM Na asielaanvrage: (Van onze correspondent). Het afgelopen weekeinde is aan de twee Hongaarse musici Peter Scholcz en Norbert Latzin artistieke vrijheid verleend. In een flat van een vriend bereiden zij zich voor op de komende audities, om waar te maken dat zU een aanwinst voor het Nederlandse culturele leven kunnen zijn. De mannen hebben in Nederland politiek asiel gevraagd. Als de auditie ten overstaan van exponenten van het Nederlandse muziekleven gunstig uitvalt, dan is er een grote kans dat er positief beschikt wordt op de aan vrage. De Hongaren zijn vorig jaar uit hun land vertrokken, hebben in Duitsland en in Luxemburg amuse mentsmuziek gespeeld en kwamen daarna naar Nederland. De voorbe reidingen liggen in het klassieke vlak. De Rotterdamse politie heeft in over leg met het Ministerie van Justitie besloten dat voor dc nodige sfeer een artistieke vrijheid moet worden ver leend. Die hebben zij gevonden in de flat van een vriend. Na de auditie wordt besloten wat er verder wordt gedaan. Vondeling op huisbezoek President Soekamo heeft vandaag voor het eerst de vijf nieuwbenoem de vice-premiers in zijn paleis in Djakarta ontvangen. Sultan Hamengkoe Boewono, eer ste vice-premier, heeft gisteren ge zegd dat binnen korte tijd een uit 24 leden bestaand Indonesisch ka binet zal worden gevormd, waarin geen communistische elementen zit ting zullen hebben. Binnen het ka binet zal een groep zich met alle politieke vraagstukken bezighouden. Welke rol generaal Nasoetion in het nieuwe kabinet zal gaan spelen is nog niet bekend. De legerbevel hebber op Sumatra heeft bij zijn terugkeer uit Djakarta in Medan ge zegd dat de door Nasoetion gebrach te offers niet vergeefs zijn geweest. Waarnemers leiden hieruit af dat Nasoetion mogelijk spoedig weer voor het voetlicht zal komen. Uit goede bron in de Indonesische hoofdstad is vernomen dat het leger erin is geslaagd twee voortvluchtige communistischgezinde ministers te arresteren. Het zijn dr. Saleh. der de vice-premier en Dalam, minis ter voor Bankzaken. Zij waren het afgelopen weekein de uit hun gevangenschap ontsnapt, samen met de minister voor Elektri sche Energie, dr. Setiadi. De laatste is nog niet gevonden. Confrontatie Radio-Djakarta heeft vandaag omgeroepen dat kortgeleden de In donesische 16de infanteriebrigade naar de grensstreek in Borneo is gezonden om behulpzaam te zijn bij de uitvoering van de confrontatie politiek tegen Maleisië. Volgens militaire autoriteiten was dit een onmiddellijk antwoord' aan de „necolim" neo-kolonialisten, kolonialisten en imperialisten die geloofden dat de confrontatiepolitiek na de staatsgreep van vorig jaar ok tober wel zou verdwijnen. De overheid in oost-Sumatra heeft rantsoenering ingesteld voor produk- ten die tot de eerste levensbehoef ten behoren. Eenzelfde rantsoene ring wordt beoogd voor midden- en oost-Java. Het leger neemt in be paalde gebieden voorraden in beslag van handelaren, in het bijzon der Chinese, aldus meldt radio Vrij Indonesië in een uitzending, die in Singapore is opgevangen. Duizenden Indonesische studen ten hebben in het weekeinde de ge bouwen van een Chinese school in de buitenwijken van Djakarta be stormd omdat dit een geheime plaats van samenkomst van de communis ten zou zijn. Chinese boeken wer den verbrand en men betrok de wacht bij de school. Naar verluidt worden ook Indo nesiërs die 15 jaar geleden niet het Nederlandse staatsburgerschap heb ben aangevraagd maar nu naar Ne derland willen gaan, niet weerhou den. Hun gevallen zijn in de afge lopen maanden door de Nederland se autoriteiten behandeld. Luitenant-generaal Soeharto heeft dezer dagen de aanhouding van vijftien ministers bekendge maakt en de leeggekomen plaat sen onder de aanwezige minis ters verdeeld. Rechts: Soeharto, naast hem de sultan van Djokja karta en links Roeslan Abdoel- gani. economischer beheer van de achttien miljard 18.000.000.000.aan jaarlijkse belasting en voor daadwerkelijke verlaging van de belastingdruk. VOOR IEDER GEZIN! Clubgebouw „de Munnlk"; K. en O. Lezing dr O. Vos over de gevaren van radio-activiteit. 8 uur nm. Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng tn Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Lakenhal: LA.K. en K. en O. Ba- ra bbas" door Lisbet Sanders. 8 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal f kleine zaal): Le den verg. Coöp. Ralffelsenbank Lelden- Komt na de bakker en de melkboer ook al de minister aan de deur? vroegen vele Delftena ren zich af, die op het bellen de deur openden en minister Von deling tegenover zich zagen. Het gold hier echter een verkiezings campagne en die zal morgen wel achter de rug zijn. Het is niet be kend of de minister weieens te horen kreeg: Vandaag niet no dig Ook in Friesland, zijn geboor tegrond, is minister Vondeling, samen met andere P.v.d.A.'ers op huisbezoek gegaan, daarmee zorgend voor een primeur in de vaderlandse politiek. BINNENLAND Overleden In het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht is de 51-jarige heer J. van Boeijen uit Baarn overleden. Bij het laden van papierrollen op het industrieterrein in Soest, werd hij verleden week zeer ernstig gewond toen hij papierrollen met een gewicht van twaalfduizend kilogram over zich heen kreeg. Schade Biesboseh De minister van Verkeer en Waterstraat heeft, mede namens de minister-president en de minister van Financiën, mee gedeeld, dat de schade aan de polder kaden in de Biesboseh, veroorzaakt door de stormvloeden van 30 novem- en 10 december, wordt geraamd op 2,5 miljoen gulden. De schade aan te velde staande gewassen kan nog niet worden bepaald, doch de indruk bestaat, dat deze slechts een gerin ge fractie zal uitmaken van die aan de kaden. BUITENLAND Slachtoffers van lawines In de Tatra-bergen van noordelijk Tsjecho-Slowakye zijn gisteren ze ven bergbeklimmers by lawines om het leven gekomen. Van een groep van drie kwam één persoon om by een lawine in de Mala Studena Dolina-vallei. In de Mala Zmrzla Dolina-vallei werd een groep van ze ven bergbeklimmers door 'n sneeuw- storting getroffen, slechts een van hen werd gered. Artsenstaking in Italië De art sen van de Italiaanse staatsorgani saties voor ziektekosten- en sociale verzekeringen zyn gisteren wederom in staking gegaan. De omstreeks 5.000 artsen willen vier dagen lang staken en slechts voorzieningen voor noodgevallen treffen. De sinds de artsenstaking in november 1965 ge voerde onderhandelingen, met het doel te komen tot betere honorering van de artsen, vorderen volgens de dokters niet snel genoeg. Engeland levert weer Engeland heeft besloten opnieuw toestemming te geven tot de verkoop van wapens aan India en Pakistan. Deze verkoop werd in september 1965 opgeschort. Het Britse besluit is genomen na voltooiing van de terugtrekking van Indiase en Pakistaanse troepen tot op hun stellingen die ingenomen werden voor het uitbreken van het gewapende conflict in 1965. WOENSDAG Academiegebouw (Rapenburg): Cen tre Culturel Frangais' de Leyae. Spr. Mare Blancpaln. 8 uur n.m. Breestraat 19: Open Deurwerk. On derwerp: „Visie op Pasen". 8 uur nm. Camera-theater: K. en O.-film van de maand „The great impostor". 7 9.15 uur nm. Steensdhuiur BIOSCOPEN Trianon: „The Bound of mutic" i r, Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en |q Lldo: „Trottoir meisjes". 18 ir rv. 7«l.iTui5ura:Mnda" (Van onze Hil versumse corresponden t Het snelle optreden van de politie en een arts hebben gisteravond het leven gered van een pas geboren baby, die met ernstige ademhalings moeilijkheden te kampen kreeg. Ter wijl de arts in een taxi op het kind cunstmatige ademhaling toepaste, loodste de Baarnse politie, later met 'iulp van haar Utrechtse collega's, de vagen met een vaart van 100 kilo- neter per uur van Baarn naar het Wilhelmina-ziekenhuis in Utrecht. Alle kruispunten waren vrijgehouden. De gehele rit nam 19 minuten in be- DONDERDAG Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng var» Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Rest. Van der Heijden: Leidse Assu rantieclub. Spr. dhr. TJ. Hoogerhuis over „Verkooptechniek". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Causerie prof. dr. M. A. Beek, „Een archeologische reis langs Eufraat en Tigris". 8 uur n.m. Bejaardencentrum „Rijn en Vliet": Excursie Jongerencontact Ned. Ver. voor Hulsvrouwen. 8 uur nm. Den Burcht (Jacobazaal)Vereni ging „Grunnegerlaand", Marionetten- show Theater Miniatuur. 8 uur nm. Kliniek Interne Geneeskunde (Rljns- burgeweg)K. en O.-cursus over het hartinfarct. 8 uur nm. Lidwl naschool Lammenschansweg Commissie Kinderbescherming. Spr. mevr. dr. M. Zeldenrust over .gezins verpleging". 8 uur nm. Logegebouw (Steenschuur NCVB afd. centrum. Spr. dhr. De Haas over „grafologie". 8 uur nm. Louise de Collgny-h.b.s.: „Ende dls- pereert niet". Opvoering van „De vrouwen krijgen hun zin". 8 uur nm. In den Vergulden Turk: Opening Paasveetentoon6tel-ling Vebo. 10 uur Adventkerk (Doopsgezinde Kerk): 10-11 uur vm. bijbelstudie; 11-12 uur ds. C. P. de Ruiter van Vecnendaal. Den Burcht: Het Nieuwe Toneel. Opvoering van „Even voorstellen mijn tante 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuijaenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr F. A L. Poeteray. 3 uur nm. Gerecht 10Eredienst Soefi-bewe- grng. Spr. mevr. W. Mush Kahn-de Koning, „Onze levenstaak". 11 uur Luxor „Saboteur In volle Bee" u. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur' 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Wwufo „Wonderful life". A.l. Vrijdag (24 uur): „Meisjes tussenW 16". 18 Jr. Rex: De heerser van kamp Sin# pore". 18 Jr. Zond. 2.30. 4.45 ïjfl 9.15 uur. Dag. 2.30, 7 en 9.15 n®, Camera: „Topkapl". 14 Jr. Dae li 9.15 uur. 's Middags van 2 tot Sn Huwelijksreportage. AJ. Studio: „Een ochtend van zee vttu 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur m 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der apothrti Geopend voor spoedeisende eotiHb apotheek Reijst, Steenstraat 35 u 20136. specialist (of diens waarnemen), op dok terstelefoon 22222. Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM Kon. Schouwburg. Nieuw Rottffdtf Toneel, Arsenicum en oude tont. 20.15 uur. DINSDAG 23 MAART WOENSDAG 23 MAART Kon. Schouwburg. Nederland# 01 medie. Hedda Gabler. 20.15 uur. Dlllgentla. Melvyn Martin LÖ®W plano. 20.15 uur. Kurzaal. Residentie-orkest, 20.15 W, DAGELIJKS Theater Pepijn. Cabaret Jaap r» ërwe. 20.30 uur. Theater ln de Steeg. Cabaret Alt* Mo'.. 20.15 uur (vanaf 22 maa Hogewoerd 175 van Jehovah's n.m. Openbare Wachttorenstudie i. 4 en 6.30 uur 220 en 5.15 uur Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr evang N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste vm6"' Spr' Öhr' Diender- 10-30 uur TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug 67): Tentoonstelling tekeningen, etsen li tho s en beelden Rein Dool en Thom Geraedts. Degelijks 25 uur, woensd. en vrydag 7—9 uur (t/m 31 maarM. Lakenhal: Tentoonstelling van lithos vr.n Oskar Kokoschka. Werkd. 10 uur v.m.4 uur n.m.; zond 14 uur nm (t 'm 18 april) De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-' uur Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: astraat^U; Dag. 10-17 u; 'szon- Rljksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 uu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Tentoonstelling Nora de Jong, Ellsa la Goma y de Barinaga en Jan Koldewey Dag. 10-17 uur; bovendien dinsdag 8-10 uur nm.; zondags gesloten (t/m 31 maart). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 oor). Si s 83 E I Amsterdam Den Helder /penburg Vlissingen Gelde De Bilt rwente Eindhoven 2.-Limburg Helsinki Stockholm Dslo Kopenhagen onbewolkt Aberdeen zwaar bew Londen onbewolkt Brussel geh Tew Luxemburg zwaar bew geh bew onbewolkt mist licht bew licht bew mist mist geh bew. sneeuw zwaar bew onbewolkt Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn ■'rankfort vfünchen dOrlch Geneve Locarno Wenen innsbruck elerado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon 3 0.1 14 0 li -ü onbewolkt 14 zwaar bew zwaar oew J* onbewolkt 1* zwaai oew half w licht bew onbewolkt licht bew licht bew onbewolkt onbewolkt licht bew w licht bew J* zwaar bew J* lf J! -3 0

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2