Kind aangereden op „zebra": f100 boete Wassenaar se pyromaan werd gearresteerd Goeie ouwe Buffalo Corpus van Noordnederlandse boekillustraties 1584-1700 Bevolking van Kerkehout werd ingeschakeld Staatsbezoek van Paus aan Ital. president J(8DA<3 22 MAART 196® LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 Dat het oversteken van een zebrapad risico's met zich meebrengt, jtfk weer eens in de zaak tegen een 24-jarige vliegtuigbouwkun- qe uit Warmond. Hij stond gisteren voor de Leidse kantonrech- W. de Koning terecht omdat hij met zijn auto een voetgan- [fsoversteekplaats op de Zeeweg in Katwijk was opgereden op moment, dat een aantal kinderen overstak. Een van de kinde- werd door zijn auto enkele meters meegesleurd en liep onder ttreen hersenschudding en een gebroken neusbeen op. Iet feit werd hem door het rechts ta des t-e kwalijker genomen, dat hij een vrachtauto, die voor oversteekplaats met de overste- lui» kinderen stopte Inhaalde en tot stilstand kwam nadat het j enige meters was meegesleurd, jlgens de getuigen reed U met i zeer hoge snelheid en u kon rdoor niet tijdig stoppen", ont- le de kantonrechter in het pro- verbaal. lit punt bestreed verdachte ten Ugste. Hij had absoluut niet hard (den. „Die vrachtauto reed nog i ik hem ging inhalen en ik nam aan, dat de oversteekplaats vrij verklaarde hij de reden van 'overtreding. De officier, mr. J. v. d. Bruggen was tot de con- óe gekomen, dat verdachte op een ttloze en totaal onaanvaardbare had gereden. Hoewel hij het (jzonder ernstig feit vond, wil- hjj rekening houden met ver- htes blanco strafregister en daar- ditmaal nog niet tot de eis van intrekking van het rijbewijs over- Voor de Leidse kantonrechter eiste derhalve naast een geld ié van f 100 subs. 2- dagen nu slechts de voorwaardelijke in king van verdachtes rijbevoegd- voor de tijd van 6 maanden een proeftijd van 2 jaar. k heb niet roekeloos gereden en tn maar een vergissing gemaakt", verdachte nog. „Zelfs Uw ver- !de achtte U schuldig aan roeke- heid", repliceerde hierop de kan- tt'nter er nog aan toevoegende:" roekeloosheid kan in het mo- M verkeer absoluut niet worden ild". it vonnis luidde geheel conform j, Verwonderd de zaak tegen een 62-jarige •genwoordiger uit Oegstgeest was rechtscollege 'nogal verwonderd het standpunt, dat verdachte in te nemen. Hij stond voor lilie, omdat hij met zijn auto ijksweg 8 onder Sassenheim was keren zonder acht te slaan op hem achteropkomende verkeer, estuurder van een achteropko- auto moest op de rem gaan om een botsing te voorkomen tiin auto werd tengevolge hiervan achteren door 'n vrachtauto ge- i „Ik heb eerst wel degelijk i uitgekeken en dat het nog best blijkt uit het feit, dat ik geen die auto's heb geraakt. Zij raak- niets zijn gebeurd", verklaarde ver dachte heel lakoniek. De kanton rechter was zichtbaar verwonderd over verdachtes vreemde zienswijze en repliceerde dan ook: „U blok keerde daar plotseling de vrije door gang en meent toch nog, dat U geen schuld heeft aan die botsing?". Ver dachte knikte instemmend. De officier dacht er anders over en eiste ter correctie van verdachtes on oplettendheid een boete van f 75 subs. 15 dagen. „Nogal veel geld", vond verdachte. De kantonrechter vond daarentegen, dat die boete ver dachte volkomen toekwam en von nist© conform. Verrassing mer reed dan ik dacht. Ik moest toen even naar links uitwijken om een botsing te voorkomen". Aldus de reden waarom een 31-jarige wiskun dige uit Den Haag met zijn auto op Rijksweg 4A onder Leiderdorp plot seling een zwenking naar links had gemaakt. De zwenking had tot ge volg, dat de bestuurder van een hem inhalende auto teneinde een botsing te vermijden sterk afremde en daar door van de middenberm over de kop sloeg. „Waarom remde U dan niet af zo dat U achter die auto kon blijven?" informeerde de kantonrechter. Ver dachte bleef het antwoord schuldig. „U reed blijkbaar met een vrij ho ge snelheid en kon daarom niet tij dig genoeg vaart verminderen", trok de kantonrechter hieruit de conclu sie. Ook nu reageerde verdachte niet en zweeg. Omdat de wiskundige nog een blanco strafregister had beperkte de officier zijn eis tot een boete van f. 100 subs. 20 dagen. De rechter liet het ditmaal nog bü f80 subs. 16 dagen. Spaak weigert portefeuille De Belgische ex-minister van Bui tenlandse Zaken Spaak, heeft gewei gerd in te gaan op een verzoek van premier Vanden Boeynants om als „technicus" op zijn post te blijven, aldus is gisteren in politieke kringen in Brussel vernomen. Het verzoek werd gedaan voordat de nieuwe rege ring definitief werd samengesteld en zaterdagavond bekend werd gemaakt. Ex-minister Spaak, die zelf ernstige kritiek heeft geuit op de woordvoer ders van zijn (socialistische) party en hun „onhandigheid" heeft verwe ten bij de mislukte pogingen om tot een nieuwe rooms-rood kabinet te komen, meende echter dit tegenover de BSP niet te kunnen aanvaarden. In de katholiek-liberale regering is zyn portefeuille overgenomen door oud-premier Harmei. Spaak zal in de oppo8itiebanken van de Kamer plaatsnemen. Visie op Pasen Visie op Pasen. Onder deze titel houdt Open Deur-werk morgen in gebouw Breestraat 19 een bijeen komst, waarbij in een klankbeeld de stemmen van vier Leidenaars, mevr. Wagenvoorde, de heer B. Cohen voor zanger van de Israëlitische Gemeen te, pastoor J. Bergers van de oud katholieke parochie en van een bui tenkerkelijke Leidenaar zullen wor den gehoord. SUBSIDIE VOOR LEIDS HOOGLERAAR De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onder zoek heeft prof. dr. H. van de Waal. hoogleraar in de kunstge schiedenis aan de Leidse Universiteit en directeur van het Prenten kabinet, een subsidie verleend ter voorbereiding van een corpus van Noordnederlandse boekillustraties van 1584 tot 1700. PRENTENKABINET EN BIBLIOTHEEK Deze voorbereiding geschiedt onder supervisie van prof. Van de Waal door mej. drs. M. E. Deelen, de heer J. P. Hulsbos en mej. G. Zeelt. Een dergelijk werk is niet alleen van groot belang uit bibliografisch, doch ook uit cultuurhistorisch en zuiver kunsthistorisch oogpunt. Het is de bedoeling, dat van het voor dit cor pus verzamelde en wetenschappelijk bewerkte materiaal alleen een titel lijst en de registers zullen worden afgedrukt. Deze zullen verschijnen in reeks „*s Rijksgeschiedkundige publikaties". Om het materiaal voor zoveel mogelijk gebruikers toeganke lijk te doen zijn, zal het werk in het onnodig in paniek, anders zou er Engels worden uitgegeven. Verkeersperikelen in Warmond. oorop gesteld, dat ik geen ver- ftdeskundige ben, toch wèl van Isbeen af deelnemer aan het ver- Warmond, gevoel ik de be lle, bij de thans in werking zijnde ■"pingen van het verkeer in ons de pen te klimmen, int men maakt het wel bont in toond, zowel letterlijk als figuur- iet het artikel in het LD. heeft hiertoe aangezet, doch door de itie, zoals deze zich bezig is te tikkelen, kwam ik tot de conclu- dat hier toch wel enkele belang- punten over het hoofd zijn w e.e.a. nog niet geheel vol- is, en ik niet op ieder detail wil n, zal ik mij beperken, tot e hoofdlijnen van de nieuwe «regelen. ga ik uit van de stelling, dat de wet twee soorten verkeer ten, te weten het langzaam en snelverkeer, i to stelling wordt bij de huidige «regelen in Warmond, ten dele "r geworpen. I) de regeling zoals thans hier Ut uitgevoerd met de bordjes tót niet voor rijwielen", komt het Iroor, dat er een verwarrende öe wordt geschapen, en de le van de wielrijder er niet vei- op wordt, hoe gaarne ik deze lebruiker dit voorrecht gun, dat «ch zelfs tégen éénrichtingsver- rmag bewegen. Zijn, toch al zo tóeide collega, de brommer, heeft Privilege niet, terwijl hij wèl de fangsregels ten opzichte van de ^ider in acht moet nemen, «richtingsverkeer is voor de man k fiets, auto, of brommer het- een regeling als bovenvermeld, bij mijn weten nog niet eerder i" herigens, waarvoor een eeririch- ^erkeer nodig is in de Dorps- is mij niet duidelijk, want op tijdstip ook, kan men zonder B moeite of oponthoud van enige '«nis, het centrum van Warmond «ikele minuten doorkruisen. Ver- rj opstoppingen van enkele minu- J1 '«men hier toch niet voor. Herenweg (voorrangsweg) heeft bij mij ook geen goede grond gevonden, enkele gevaarlijke hoeken aan te geven als voorrangskruising is héél goed gezien, doch deze weg tot voor rangsweg te bombarderen, is naar mijn bescheiden mening overbodig. Het karakter „voorrangsweg" geeft voor vreemde automobilisten dikwijls aanleiding van „hier kan ik even opschieten" (en 50 km is hier al te snel). Ons dorp is klein, de straten zijn nu eenmaal niet breed, de snelheden die tot heden worden gebezigd zijn hoog genoeg. Een vlotte doorstroming van het verkeer bevorderen is goed, maar laten we er geen chaos van maken. De huidige maatregelen werken dit in de hand. Veiliger verkeer bereiken wij hier niet mee, zeker niet door de gelegenheid te maken dat er sneller gereden wordt. Met alle respect voor de goede be doelingen, komt het mij voor, dat hier „het middel erger Is dan de kwaal". Voor belangstellenden, heb ik mijn naam en adres bij het bureau L.D. gedeponeerd. De redactie, zeer erkentelijk voor de beschikbaar gestelde plaatsruimte van dit schrijven. Een Warmondse abonnee en weggebruiker. Volken met geestkracht By toeval kwam mij dezer dagen uw blad met het artikel van mevr. Van Kints over de Prairie-Indianen in handen. Ik las het artikel met veel genoegen en ik neem gaarne van haar aan dat de indianen in veel op zichten bewonderenswaardig zijn. Toch meen ik te moeten proteste ren tegen haar bewering dat de in diaan „iets in zich heeft dat geen volk ter wereld bezit" (nl. de kracht eigen tradities en volksleven en ge loof te bewaren tegen verdrukking in.) Een etnoloog zou er waarschijn lijk nog meer weten, maar ieder van ons kent toch van zeer dichtbij een volk dat ditzelfde bezit: het joodse. Laten we hier niet zomaar aan voor bij zien, terwijl we in de verte kijken! E. Blok, Arnhem. Kloof In een onderhoud met prof. Van de Waal en zyn medewerkers ver namen wy, dat er zowel in Nederland als daarbuiten nog altyd een kloof valt waar te nemen tussen prenten kabinetten en bibliotheken. Kan men in de prentenkabinetten de prenten bestuderen die los zijn uitgegeven, de prenten die in boeken voorkomen, zijn eigeniyk alleen maar aan de bibliothecarissen bekend, die deze niet in de eerste plaats van kunsthistorisch standpunt bekijken. Dit is de reden waarom er in ons land enige tienduizenden zeventien- de-eeuwse prenten bestaan, die nog altijd niet in de officiële prentkun- dige literatuur zijn opgenomen. Van daar dat men in het Prentenkabinet in Leiden op de gedachte kwam deze kloof voor het Noordnederlandse boek uit de zeventiende eeuw te overbrug gen. B.\j deze arbeid kan het Prenten kabinet, dat ruim honderdduizend prenten rijk is, voor het vergelij kingsmateriaal niet alleen gebruik maken van de universiteitsbiblio theek, maar ook van de boekerij van de Maatschappij der Nederlandse letteren, die in hetzelfde gebouw is ondergebracht. Weliswaar beschikt het Prentenkabinet in Amsterdam over een collectie, die ongeveer tien maal groter Is dan de Leidse, maar het ontbreekt daar aan krachten en materiaal om een dergelijk corpus te gaan voorbereiden. En wat de Koninklijke Bibliotheek betreft, deze zou de aangewezen plaats zijn om het onderhavige standaardwerk op te zetten, maar Den Haag is nu een maal niet in het bezit van een pren tenkabinet. Opmerkelijke prestaties B0UW-C.A.0. GOEDGEKEURD Het College van Rijksbemiddelaars dat gisteren o.a. drie c.a.o.'s nader zou bekijken (die voor de meubelin- j dustrie. de dagbladjournalisten en j een handelsonderneming) heeft de bouw-c.a.o. ongehinderd laten passe ren. Het resultaat van het nader be raad over de drie ca.o.'s is niet be kend, maar naar verluidt is de c.a.o. voor dagbladjournalisten niet in overeenstemming geacht met hetgeen het kabinet mogelijk acht. Overigens wordt het op dit ogen blik van minder belang geacht, welke c.a.o.'s nog eventueel zullen worden gevoegd bij de zes die reeds bij de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn aanhangig ge maakt. Immers op donderdag volgt het. driehoeksgesprek tussen minister, het bestuur van de Stichting van de Arbeid en het College over deze zes ca.o.'s. Doofstomme vrouw aangerand (Van onze Arnhemse correspondent) Een vrachtwagenchauffeur en zijn biji-ijder hebben, naar thans bekend is gemaakt, in de nacht van zater dag op zondag nabij Putten een doofstomme vrouw, die van hen een lift had gekregen, aangerand en ver volgens uit de auto gegooid. De man van de vrouw, die ook zou meeliften, was al spoedig buiten de wagen ge zet. In samenwerking met de politie van Ermelo, Putten en Bunschoten heeft de Apeldoomse recherche de mannen nog dezelfde nacht weten te arresteren. De vrouw en haar man, een 42-ja- rige kippenslaohter uit Epe, hadden de zaterdagavond in Apeldoorn door gebracht. Zij bezochten een café en wilden toen huiswaarts keren. De laatste bus bleek echter al te zijn vertrokken en zodoende besloten zij te proberen een lift te krijgen. Op de Loolaan nam een rode vrachtwagen hen mee. De vrouw moest links van de bestuurder (25) zitten en de man rechts van de bijrijder (21). Reeds bij de gedenkpaal in Apeldoorn werd de man van de vrouw uit de auto geduwd. Hij liet zich nog een eindje meesleuren, maar de wagen reed door in de ridhting van Amersfoort. Het tweetal heeft de vrouw in de omgeving van Putten aangerand. Daarna hebben zij haar uit de auto gegooid. Zij heeft zich direct met de politie in verbinding gesteld, die er, daar de vrouw doofstom was, niet veel van begreep. Intussen echter had de man zijn verhaal gedaan aan de Apeldoornse politie. Door goede samenwerking wist men de mannen enige uren later in te rekenen. Advertentie Dat prof. Van de Waal en zyn medewerkers zich op de zeventiende eeuw concentreren, geschiedt omdat Nederland in dat tydvak opmerke lijke prestaties heeft geleverd en in menig opzicht in de Europese pru- duktie de toon aangaf. Natuurlijk is ook de Zuidneder landse produktie In de zeventiende eeuw van veel importantie geweest, maar het voorbereiden van een cor pus van Noordnederlandse boek illustraties is al zo'n enorme taak, dat men de zuidelijke Nederlanden daarbij niet meer kon betrekken. Zou dit werk ook voor het Zuidneder landse boek gedaan worden, dan was daarvoor het museum Plantijn in Antwerpen de aangewezen plaats. Om het materiaal byeen te krijgen heeft prof. Van de Waal al vyftien jaar lang catalogi van veilingen en antiquariaten geëxcerpeerd en titels daarvoor in aanmerking komen de boeken verzameld. Acht branden gesticht in elf dagen De Wassenaarse politie heeft een 25"jarige ongehuwde inwo ner van de buurtschap Kerke hout gearresteerd. Hij heeft in elf dagen acht branden gesticht. De man heeft als motief opgege ven. dat hij er genoegen aan be leefde als er brand was en dat hij het fijn vond als de politie en de brandweer in actie moesten komen met loeiende sirenes, zwaailichten en gierende auto's. De pyromaan, die niet eerder met de politie in aanraking kwam, is ingesloten. Hij zal don derdag worden voorgeleid voor de officier van Justitie in Den j Haag. wachtploegen, die op de door de po litie aangegeven punten in de wijk postvatten na te zijn geïnstrueerd om de politie te alarmeren en om tegen de pyromaan op te treden. Deze bur gerwacht was 's nacht van tien tot twee uur actief. Uit de reeks branden, die werden gesticht, werd het de politie duide- lijk, dat men te doen had met een in een loods sloeg over naar een ga rage. Daardoor werd een schade van enkele duizenden guldens berokkend. De grote villa, die thans wordt ver bouwd en ingericht om er de In donesische school in ons land In *»- der te brengen, ls aan verwoest.ng door brand ontkomen. De politie ge looft, dat gebrek aan zuurstof voor kwam, dat dit kapitale pand in vlammen opging. De bewoners van de buurtschap Kerkehout hebben een zucht van verlichting geslaakt, toen zy van de politie vernamen, dat de pyromaan was aangehouden. Een uur na zijn aanhouding legde de brandstichter een bekentenis af. Pionier van het roerige westen..., Amerikaan van de oude stempel... met rokende revolvers... Natuurlijk ook een Gold-Spur mannetje. Gold-Spur, pionier van vandaag, Amerikaan in hart en nieren en met een oude stempel voor prijs en kwaliteit... Géén revolvers, tóch roken... onbegrijpelijk goed! Uitstekende verstandhouding tussen Kerk en Staat" (Van onze Romeinse correspondent) Het bezoek van Paus Paulus VI gisteren aan de Italiaanse pre sident Giuseppe Saragat is zowel voor Italië als voor het Vati- caan een gebeurtenis van betekenis geworden. Twee dagen tevoren had de Paus der meer: „Ons bezoek heeft tot doel aan de Italiaanse president een zeer hoge Vaticaanse orde, de orde van Christus, die alleen aan r.-katholie- ke staatshoofden wordt uitgereikt toe toekomen. Het is weliswaar de vierde keer na de verdragen van la- teranen, dat een paus het quirinaal bezoekt, maar er waren toch twee dingen verschillend van de vorige bezoeken. In de eerste plaats is de huidige president van Italië niet een praktizerend r. katholiek, maar een sociaal-democraat. Verder was dit de eerste keer, dat het ging om een werkelijk staatsbezoek, dat gepaard gaat met bijzondere plechtigheid. De gehele weg, die de Paus heeft afgelegd van de grens van Vati caanstad tot aan het paleis van de president, was afgezet door militai ren en de pauselijke stoet, bestaande uit 16 automobielen, werd geflan keerd door de kurasiers van de lijf wacht van president Saragat in gala-uniform. „Indeling bisdommen Het belangrijkste deel van het be zoek was waarschijnlijk een intieme bespreking. Het gesprek heeft 20 mi nuten geduurd en betrof vermoede lijk een betere indeling van de Ita liaanse bisdommen, die veel te tal- 11 ijle zijn. Na afloop van dat gesprek betrad de hoge gast aan de zijde Opluchting 1 van zijn gastheer de grote feestzaal. '„-„o*. tol won TfnlinanoA ministers bewogen dank te zeggen voor het ve ie wat de Italiaanse overheden en het Italiaanse volk hebben bijgedra gen tot het welslagen van het con cilie, voor de wijze waarop dit werd begrepen en meebeleefd en voor de eerbied waarmee de concilievader» overal werden omringd". De Paus kreeg van de president een borstkruis uit de 17de eeuw. Men vermoedt dat dit eenmaal het eigen dom is geweest van Paus Piu» VIL De Paus schonk aan president Sa ragat een 15de eeuwse madonna met kind in aardewerk uit de school van Lorenzo Ghiberpti, «en bekende re naissance- beeldhouwer uit Flo rence, en verder kleine geschen ken voor de nog «eer jonge klein kinderen van het staatshoofd. De opluchting van de Kerkehouters en dezelfde figuur, die in Kerkehout Leeft zich onder meer gedemon- wercjen voorgesteld. Daarna nam de moest wonen. De buurtschap kan ge- streerd in de verhalen, die nu losko- makkeltjk worden afgesloten. De po- men van mensen, die op hun eentje litie zorgde voor een cordon en be- ien los va» de georganiseerde burger- waking rond de woonwijk. De be- I wacht vele avonden en nachten op woners letten op In de wyk. Uit ge- de "itkyk hebben gestaan om de py- gevens. die de politie verzamelde, romaan in de kraag te kunnen grij- werd tenslotte de dader aanwijs- P««- L* onrust onder de bevolking baar. was zo groot, dat de politie bang was voor repressailles. Met loilt i Hierin. zo verklaarde Inspecteur 1 Rijken, moet de reden worden ge had de pyromaan vonden waarom de Wassenaarse po- De eerste brand stichtte de man op 8 maart in een houten loods. Bij onderzoek bleek, dat terpetine was gebruikt. Daar de brand 's avonds om, ongeveer half acht werd ontdekt. n'"e dacht de brandweer aanvankelijk aan een ergeriyke kwajongensstreek. Enige dagen achter elkaar werden soortgelijke werkwijzen ontdekt bij brand gesticht in een koffietent, juist j litie, overigens in overleg met de of- over de grens van Wassenaar. Za- ficier van Justitie, niet de naam en j terdag werd hij in zijn woning ge- het beroep van de pyromaan bekend arresteerd. De politie trof in de wo- maakt. Een soort afkoelingsperiode boekjes reclamelucifers acht de justitie zeer wenselijk, aan, die ook bij de branden werden gebruikt. De pyromaan maakte een brandjes in dirrctirkrtrn. loodsen en brandende sigaret zon«r, da, na andere eebod«en. De politie dine ™n t,,d de lont "wd on'- vrijdag 11 maart onder leiding van je inspecteur A. Ryken intensief speu- j ren naar de brandstichter. j politie verklaard er niet op uit te Hierbü werd de bevolking van de zijn geweest om veel schade aan te buurtschap Kerkehout ingeschakeld.richten. Een keer was een brandje Een dozijn mannen vormd» zeshem uit de hand gelopen. Het vuur Uit nadere verhoren van de pyro- lont van "lHoiférê""naa"r een "plastic m»"n j? k"""n d« dt „Lj. me, terpetine. H« lepde een I-»" of «_e roe. of per plaatsen ging waar hij brand sticht te. Hij verklaarde daarbij tevens slechts twee brandjes zelf te hebben „bygewoond". Ook de andere had hij De pyromaan heeft tegenover de J willen aanschouwen, maar de hevige angst, die na de brandstichting over hem kwam, belette hem ooggetuige van de brand en het blussingswerk te zyn. president het woord. In zijn rede heeft hij de Paus dank gezegd voor de grote eer Italië bewezen door dit bezoek. Het Ls tevens, zei de presi dent. een bevestiging van de uitste kende verstandhouding tussen kerk en staat ln Italië. De Paus zei in zyn toespraak on- JUBILEUMCONCERT „NEERLANDIA" Het Leids Accordeonorkest „Neer- landia" o.l.v. Lauw Boellaard viert zaterdag zijn 12\'i jarig bestaan. Het orkest doet dit met het geven van een jubileumconcert in het Ant. Clubhuis, waaraan ook het Ac cordeonorkest „Akkordeana" uit Frankfurt zijn medewerking ver leent. De samenwerking tussen beide orkesten dateert uit 1958. Neerlan- dia heeft reeds tweemaal een bezoek aan Frankfurt gebracht en nu komt Akkordeana voor de tweede keer naar Holland. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Winschoten (vwc. A. Wlersinga) L. L. v. cl. Vliet, laatstelilk pred. bij de geref. kerk (vrijgemaakt) van Groningen-Noord. nis te Barendrecht. Dr. G. J. STREEDER MET EMERITAAT Aan dr. G. J. Streeder, her vormd predikant in Den Haag, is in verband met gezondheids redenen vervroegd emeritaat verleend. Dr. Streeder, die ran 1931 tot 1940 predikant in Lei derdorp was en daarna d« Leid** hervormde wijkgemeente „Kool- kwartier" vijftien jaar als predi kant diende, werd 22 augustus 1902 in Den Haag geboren. Op 17 juni 1928 aanvaardde hij het predikambt In de N. H. Kerk ln de gemeente Heinenoord, vanwaar hij in 1931 naar Leiderdorp vertrok. Na zijn Leidse jaren werd hij op 18 no vember 1955 in Den Haag bevestigd. In de kring van de Confessionele Vereniging was hij een bekende fi guur. terwijl hij tijdens zijn ambts bediening in Leiden voorzitter was van de vereniging „Kinderaorg". In de loop der jaren heeft dr. Streeder veel gepubliceerd. In 1938 promoveer de hij aan de Leidse Universiteit tot doctor ln de theologie op een proef schrift getiteld „Een beoordeling van Barth's exegese van 1 Cor. 13".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15