SPOUT Concordia's slotoefening maakte heel veel goed rs Anneke Hei jut t stelt de jury tevreden redelijke middelmaat in andere onderdelen van de uitvoering Boeiend Nederlands elftal in trainingskamp Sporttoto Leiden-Den Haag was overtuigend sterker Schotten verslaan Engeland Gouden vierdaagse Huldiging Piet Bergström ijvert voor een wielerbaan pONDERDAG 17 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD (Van een onzer redacteuren De Leidse damesgymnastiekvereniging .Concordia" heeft gis- teravond in de Stadsgehoorzaal een uitvoering gegeven, waaraan men als totale indruk de kwalificatie redelijke middelmaat" kan geven. Dat houdt al in dat er naast knappe ook minder goede pres taties te zien waren. Alleen in de op muziek uit de West Side Story geïnspireerde „finale" kwam Concordia, men zou bijna zeggen tra ditiegetrouw, ver boven die middelmaat uit. Die finale was een boeiend, zeer verzorgd en zeer doorleefd werkstuk. De leiding van Concordia verdient de hoogste lof voor wat zij hier met haar leden tot stand bracht. Het moet niet gemakkelijk zijn geweest een dergelijk nummer, waaraan zo vele dames en junioren deelnamen, in te studeren. Te hopen is dat Concordia deze in terpretatie van „West Side Story" bij gelegenheid nog eens kan opvoeren, goals Nieuw Brunhilde dat vorig sei zoen met "Take five" heeft gedaan. Het zou te betreuren zijn als een der gelijk sprankelend nummer al na een malige vertoning het „archief" in pou gaan. Uitvoering Hoe goed dat slot ook was, het kon literaard de tekortkomingen niet Jèrdoezelen die er eerder op de avond 'lè constateren vielen. In de ritmische I nummers waren de ideeën vaak goed [eo de muziekkeuze modern, maar liet uitvoering te wensen over. Om ietsjes van 10-13 jaar op „Zorba de riek" te laten dansen is een vondst- I, helaas werden hierbij lang niet Be mogelijkheden benut. Het ging aarzelend en stijfjes. De uitwerking van een vrije oefe- op muziek van Bernsteins "Of- n» Krupkee" was veel beter, maar ik hier had het wel iets levendiger innen toegaan. Wie uitbundige mu- tk kiest, dient daar bij de inter state in bewegingen rekening mee tevjuden. Hetzelfde gold min of Imeevvoor de linten- en knotsoefe ning. let was wel voldoende en aan- raardtar, maar het had allemaal Iets miiier statisch en met wat meer enthous^me gekund. Beslist let aanvaardbaar was ech ter de vri oefening voor 7-13 jari gen op no.bene een van de Schoo- tfraeyer-mesen. Dat is muziekkeuze misschii tien jaar geleden nog mogelijk vu, maar nu zeker niet meer. De hekige, weinig soepele be wegingen val de meisjes spraken in dit opzicht jnlijk duidelijke taal. Het is merkaardig dat Concordia dit nummer ertussendoor heeft laten slippen, terwy'.zoals gezegd, de ove- Van Hésinki 1952 IngemarJohansson 1 krijgt ia 14 jaar zijn melaille ntf boksen in lt zwaargewicht, de Zweed Ingma Johansson, krijgt na veertien jaarindelijk zijn zilveren medaille, die-ij had gewonnen in h«t Olympisc bokstoemooi in Hel- «inki in 1952 De Zweed'erd hiervan gisteren telegrafisch kennis gesteld door de Zweedse afvaardigde bij het con- Pes van deluropese amateur-boks- bond, dat lomenteel ln Krakau «taille niètitgereikt, daar hij in de ilnale dervaargewichten zijn Ame rikaanse tenstander, de reusachtige Jeger Sarrs, geen partij zou heb ben gebou. Bevreesd als Johansson toen was or Sanders, had hij voort durend 1 gevecht ontlopen. Sinds dien hehn de Zweedse boksofficials steeds tracht rehabilitatie voor Johanss te krijgen, waarbij zij tel kensi w<n op de moed, die de Zweed zijn vechten als professional ten jjon b gespreid. Tenslotte hebben U tronanhouden toch beloond ge- rige muziekkeuze geen reden tot commentaar gaf. Opvallend was opnieuw dat Concor dia uitstekende kleuternummers bracht daarin zün maar weinig verenigingen die haar kunnen evena ren. Van de technische dient vooral het eerste de pauze (vlot samengestelde oefe ning met spagaat, ratslagen, hand- stand-doorrolen) zeker vermelding. Het kast- en tafelspringen was wel iswaar verre van feilloos, maar in elk geval spectaculair en vol vaart. De muzikale „ondersteuning" op deze uitvoering werd op voortreffe lijke wijze verzorgd door de heer N. Christiaansen. Het is in deze kolommen al eens eerder gezegd: hy is een pianist wiens muzikaliteit en gevoel voor ritme bij gymnastische oefeningen bij een uitvoering van niet te onder schatten waarde zijn. Medewerking aan deze avond van Concordia verleenden de heren van Excelsior met een nummer tafel- springen en een nummer lange mat. Het laatste was zeker het beste, al viel men dan wel eens in herhalin gen. Het is in het bestuur van Con cordia zeer te loven dat het op een VOOR STRIJD TEGEN DUITSERS Bondscoach George Kessler zal de samenstelling van het Nederl. elftal, dat woensdag 23 maart in het Feiienoordstadion in Rotterdam tegen West-Duitsland uitkomt, pas maan- bekend maken. Zondagavond zal hij de 16 spelers aanwijzen, waaruit de nationale formatie wordt samen gesteld. De spelers van het oranje team zullen de daaropvolgende dins dag en woensdag in afzondering in het KNVB-sportcentrum in Zeist doorbrengen, ten einde zich volledig te kunnen concentreren op de ont moeting met de Duitsers. De KNVB heeft om een absolu te rust zoveel mogelijk te verzekeren de journalisten verzocht die dagen niet naar het trainingskamp van de ploeg te komen en voor maandag middag een persconferentie uitge schreven, waarop de vertegenwoor digers van de pers de bondscoach en de wedstrijdofficials vragen kunnen stellen met betrekking tot de samen stelling van het nationale elftal. Gisteren hebben de kandidaten voor het oranjeteam in Zeist ge traind. In een kleine twee uur werd onder leiding van George Kessler het gebruikelijke programma ver werkt. Drie spelers ontbraken op het appel, te weten de Ajacied Bennie Muller, de PSV-er Lambert Verdonk en de DWS-er Frits Flinke vleugel. De beide eersten hebben griep Flinkevleugel heeft last van een beenblessure, die hij zondag j.l. in de wedstrijd tegen Willem 2 heeft op gelopen. uitvoering eens ruimte wil bieden aan een goede prestatie van een an dere vereniging. Dat is een kwestie van ruim denken, waaraan tal van verenigingen een voorbeeld kunnen De 628.543 deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen week einde zorgden voor een inleg van f 877.818.60, aan prijzen was be schikbaar f 289.680. Veertien gegadigden voor de eer ste prijs van f 159.324 ontvangen elk bmto f 11.380. De tweede prijs van f 86.904 wordt gedeeld door 293 ge lukkigen, die netto f 297.60 touche- Voor de derde prijs van f 43.452 kwamen 978 meldingen binnen, waarvan negen met twee en één met drie kolommen. Per kolom wordt f 44 uitgekeerd. randaag 1 Selectiewedstrijden tegen amateurs int Rotterdam en Dordrecht Bij de Alpheuse atletiekver eniging AVV '36 „blijft het in de familie". De kampioensbekers van het afgelopen seizoen gin gen naar mevrouw Gé Verkade- Verkerk echtgenote van de bekende langeafstandloper Rein en naar Dick Verkade, broer van Rein en zwager dus van Gé. De voorzitter van de AAV heet overigens fde Wit. Op de foto reikt hij de kampioensbeker uit aan Dick Verkade. (Foto Leldsch Dagblad) Jaap van der Leek trainer bij DWS De hoofdstedelijke eredivisieclub DWS heeft de trainer van Willem 2, Jaap van der Leek, voor de ko mende twee jaar gecontracteerd. Van der Leek volgt Frank Lesley Talbot als trainer op van de Am sterdamse full-profs. In het verleden was Van der Leek o.a. oefenmeester van het Nederlandse elftal. Nationcile kampioenschappen kunstrijden op de HOKY (Van één onzer verslaggevers) Twee nieuwe kampioenen kunstrijden. Dat was de oogst de gisteren op de Haagse Overdekte Kunstijsbaan gehou den titelwedstrijden. Werd vo rig jaar de titel niet toegekend, omdat het peil van de winnares bij de dames niet hoog genoeg lag, ditmaal achtte de jury de prestaties van de 15-jarige An neke Heijdt uit Den Haag wèl een kampioenschap waardig. Bij de heren werd Arnouw Hen driks (17 jaar) de opvolger van Wouter Toledo, die niet meer aan wedstrijden deelneemt. De titel by het ysdansen werd geprolongeerd door Truus Geraedts en Ronald du Burck. De meeste belangstelling ging uit lar de enige deelnemer bij de he rn: Arnoud Hendriks. De Hagenaar moest immers tenminste een gemid delde van 4 behalen om zich te kun- met de titel kampioen van Nederland. Arnoud Hendriks pas seerde dit cijfer, zowel met de ver plichte figuren als met het vrye rij den ruimschoots. Voor zijn kür kreeg hij respectievelijk 5, 5 en 5,2 voor de inhoud en 4,8, 4,9 en 5 voor de uit voering. Hij sprong eenmaal een dubbele lutz, hoog-opkomend van het ys, het vry zwakke einde van zyn as een duidelijke indicatie voor zijn gebrek aan conditie. Arnoud Hendriks maakte in ieder geval bij deze titelstrijd waar. dat zijn uitzending door het Leo van der Kar-fonds naar Frankrijk (6 weken) terecht is. Haags De kampioenschappen waren een zuiver Haagse aangelegenheid. An neke Heijdt werd gevolgd door haar stadgenootjes Astrid Feiertag. die éénmaal ten val kwam en Madeleine Hendriks. Anneke Heijdt kwam met 4,8 en 4,6 (inhoud) en 4,5, 4,6 en (uitvoering) bij het vrije rijden ruimschoots aan de gestelde limiet Zij had deze grens overigens de middaguren bij de ook zou opleveren v en Ronald du Burck. rassing. Zonder enige concurrentie kwamen ook zij duidelyk over de li- plichte figuren reeds overschreden. I miet van 4. Hun vrye dans is in ver- Dat het ysdansen een nieuwe titel gelijking tot vorig jaar, duidelyk Zondag in Den Helder Turners strijden om kampioenschap In de sporthal in Den Helder wordt zondag uitgemaakt wie zich Nederlands turnkampioen 1966 zal mogen noemen; 21 heren hebben in geschreven voor de ditmaal ongetwij feld zware wedstrijd, die voor de eerste maal uit een twaalfkamp be- Deze twaalf-kamp bestaat, geheel als in ternationaal gebruikelijk, uit zes oefeningen met voorgeschreven stof en zes met keuzestof. De voor geschreven oefeningen worden des ochtends verwerkt en aan de hand van de behaalde resultaten wordt de finale, die 's middags om 2.15 uur begint, samengesteld. Vermoedelijk zullen er 10 tot 12 turners in de eindstrijd worden opge nomen en zullen de daarbij getoonde verrichtingen voor het sectiebestuur keurturnen de leiddraad vormen voor de samenstelling van de Neder landse ploeg, die op 23 april tegen Bazel uitkomt. De Busser weg bij Elinkwijk (Van onze correspondent) Met het doel een overzicht te krij gen van de voetballers, die voor de selectiegroep van het Nederlands amateureftal in aanmerking komen werd woensdagavond op het VUC- terrein een wedstryd gespeeld tus sen een combinatie van Leidse en Haagse amateurs en een elftal, sa mengesteld uit spelers van de Afde lingen Rotterdam en Dordrecht. De Leids-Haagse combinatie, die in alle opzichten sterker bleek te zijn, behaalde een verdiende zege <30). Met voorbyzien van enkele momenten, waarop het plaatsen van de bal slecht verzorgd was, werd het een aantrekkelijke ontmoeting. Rechtsbuiten Thoeng (UVS) was bij zonder actief. Slechts bij het afwer ken van de aanvallen toonde hy zich soms wat al te voorzichtig, waardoor enkele kansen verloren (Van correspondent Trainer Joop de Busser van Elink wijk die reeds voor het volgend sei zoen een contract met De Vole- wijekers getekend had, heeft volko men onverwacht op staande voet ontslag genomen by Elinkwijk. Voorlopig heeft het Elinkwijk-be- stuur de algehele training van het betaald voetbal in handen gelegd van de B-oefenmeester Jan Vonk. Het schotse voetbalelftal in mei tegenstander van Nederland heeft gisteravond in Newcastle met 31 van Engeland gewonnen. Voor de op timisten, die verwachten dat Enge land in juli het wereldvoetbaltoer nooi zal winnen, was deze verras sende Schotse zege een nieuwe slag. Manager Alf Ramsey, die vele spe lers had opgesteld die hij in Juli een kans wil geven, had weinig reden om tevreden te zijn, speciaal ook gezien het slechte spel waarmee Engeland de vorige maand met 10 van West- Duitsland heeft gewonnen. Jimmy Greaves scoorde het Engel se doelpunt in de 27ste minuut. Met een na rust maakte linksbinnen Mc- Bride gelijk. Rechtsbinnen Penman gaf in de 53ste minuut Schotland de leiding en zorgde in de 60ste minuut >or de 31 eindstand. De Schotten hebben zich niet ge plaatst voor het eindtoemooi Bekervoetbal West Ham United in halve finale Bekerhouder West Ham United heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het huidige toer- om de Europese beker voor be kerwinnaars. De Engelsen bereikten de tweede wedstrijd tegen FC Maagdenburg, die in Oost-Duitsland werd gespeeld, een gelijk spel (1-1), nadat zij op eigen veld in Londen de eerste wedstrijd voor de kwart finales met 10 hadden gewonnen. De ruststand van de door 40.000 toeschouwers bijgewoonde wedstrijd in Maagdenburg was 00. Reeds eer der plaatsten zich voor de halve eindstrijden Liverpool, Celtic Glas gow en Borussia Dortmund. Voor het toernooi om de Europa beker voor Jaarbeurssteden werden gisteravond twee wedstryden voor de kwartfinale gespeeld. Barcelona won met 10 van stadgenoot Espanol en het Schotse Dunfermline zegevierde met dezelfde cijfers over het Spaan gingen. Ook Van Schooten (UVS), die als linksbuiten was opgesteld, eiste voortdurend de aandacht van zijn tegenstanders. Door al te indi vidueel spel kregen zijn snelle rushes helaas niet altijd het gewenste ef fect. De Jong (LFC) toonde zich, evenals Koren (UVS), een nuttige verdediger, terwijl Leget (UVS) zich verdienstelijk maakte door als inval ler op te treden voor. de niet compleet verschenen Rotterdam- Dordt combinatie. De Wit (LFC) had het geluk dit maal niet aan zijn zijde, zyn tal rijke harde schoten en onverwachte kopballen troffen geen enkele keer doel. Uit een pass van De Wit gaf Van Schooten de Leids-Haagse combina tie vyf minuten voor de pauze de leiding. In de tweede helft werden de spelers van Rotterdam-Dordt voortdurend in de verdediging ge drongen, doch het duurde nog tol tien minuten voor het einde voor De Hoogd (Blauw Zwart), uit een voor zet van Thoeng, de voorsprong kon vergroten. Enkele minuten voor het einde bracht De Hoogd. na een fout van Boudestein (De Musschen), de eindstand op 30. KNBvLO verwacht recordinschrijving Kees Verkerk, Rudl Liebr echts, Peter Nottet, Jorrit Jorritsma, Frlts Bartling, coach Anton Huiskes, con ditietrainer Ben Holleboom en vooral Ard Schenk hebben ln Noord-Hol- land-noord een grootse huldiging ondergaan, waarin ook werden be trokken de Noren Guttormsen en Maler, die by de familie Schenk in Anna Paulowna logeerden. Dinsdag bereidden de Wleringerwaardse voet balclub en de atletiekvereniging de schaatshelden een grandiose intocht. De supportersclub van Ard Schenk bood elk van de schaatsers en coach Huiskes een maatkostuum aan, com pleet met overhemd en toebehoren. Gisteren luisterden de kampioenen naar een zanghulde voor het raad huis in Anna Paulowna, de woon plaats van Ard Schenk. De Europese kampioen werd door burgemeester mr. Myiieff benoemd tot ere-burgef en kreeg de zilveren erepenning van de gemeente. Ook hier waren er weer cadeaux: een racefiets voor Ard en een bedrag aan waardebonnen. Het feestprogramma voor de thuis- kerende schaatsers ls nog niet ten einde. Morgen is een huldiging van KNSB-zjjde en zaterdag volgt de in tocht ln Puttershoek, waar wereld kampioen Kees Verkerk extra ln hel zonnetje zal worden gezet. Simultaanseance Bent Larsen en Jan Hein Donner naar Noordwijk Het comité „Noordwijk 100 Jaar badplaats" zal in het kader van de feestelijkheden rond dit eeuwfeest op zaterdag 7 mei een grote schaak simultaanseance organiseren voor meer dan 200 schakers uit Noordwijk j en omgeving. Aan deze simultaan-seance zullen hun medewerking verlenen de inter- j nationale grootmeesters Bent Lar sen (Denemarken) en Jan Hein Don ner (Nederland), voorts 2 internatio nale meesters, drs. C. B. van den Berg (Leiden) en H. Bouwmeester (Amsterdam) en de heer J. B. Wit huis (Amsterdam). Vermoedelijk zal ook de plaatselijke kampioen J. G. J. Turk worden uitgenodigd aan deze simultaan-seance zijn medewerking te verlenen. Dit schaakevenement ln Noordwijk zal gehouden worden in grandhotel „Huis ter Duin". De technische orga nisatie berust bij enige bestuursleden van de Noordwijkse schaakvereniging „Daniël Noteboom", n.l. voorzitter J. van Veen en secretaris J. J. Blzot. ANNEKE HEIJDT vooruitgegaan. Uitzending naar de Europese kampioenschappen, volgend jaar in Oslo, is zeker gerechtvaar digd. „De vijftigste Vierdaagse van Nij megen kijkt terug op een roemrijk verleden en gaat naar ik geloof ?n heel goede toekomst tegemoet". Met deze woorden begon Jhr. J. M. an Rijckevorsel, voorzitter van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoedlging, gisteravond in Nijme gen de toespraak, waarin hij de plannen ten aanzien van de „gou den vierdaagse" we zullen niet meer spreken over de vijftigste In ternationale afstandmarsen van Nijmegen belichtte. Als tastbare herinnering zal deze 50ste editie van de Nijmeegse vierdaagse, naast de majoor Breunesebank, die erva ren wandelaars geven, een monu ment in brons, aangeboden door wandelend Nederland opleveren. De beeldhouw ster mevr. Vera Tummers- Van Has selt zal een beeldengroep in brons ontwerpen, die jeugdige wandelaars voorstelt. De groep zal waarschijn lijk bij de wedren, waar sinds een dag de militaire groepen hun tocht beginnen, worden geplaatst. In 1909 werd de eerste vierdaagse met Breda als beginpunt gehouden. Toen namen 35 personen allen militairen aan de tocht deel. In 1932 trokken 2.262 wandelaars naar de Keizer-Karelstad. Voor het eerst vormden de burgers, met 1.142 vertegenwoordigers, toen het groot ste contingent. Vorig jaar meldden zich 13.296 deenemers aan, waar door de recordinschrijving bijna werd geëvenaard. De organiserende KNBvLO heeft vooral gezien de sterk vergrote belangstelling uit het buitenland goede hoop dat Nyme- gens gouden vierdaagse tot een re- cordvierdaagse zal worden. Nog dit Jaar hoopt men in Assen te beginnen met de bouw van een overdekt zwembad. De totale kosten van het project worden geschat op byna 2 miljoen gulden. Waarvan de burgery 100.000 gulden zal moeten opbrengen. Voorts ls een extra-sub sidie van 657.200 gulden verkregen van de Ryksoverheid, omdat Assen tot de zogenaamde stimuleringsge bieden behoort. Kunstijsbaan-directeur Pie^ Bergström, voorzitter ook van de Deventer ren- en toeristenvereniging „De Zwaluwenis ervan overtuigd dat een wielerbaan in Deventer het „doen" zal.' De oplossing volgens de heer Bergström is wel zeer simpel. Een demontabele baan, in de winter wordt er vanzelfsprekend op geschaatst, te plaatsen op de kunstijsbaan. Een goede accommodatie, tribunes zijn aanwezig op de bijzonder fraaie vier honderd meter baan. Het plan van Bergström circuleert en oud-wereld kampioen Jan Derksen was er bij een bezoek aan de kunstijsbaan enthou siast over. „Mijn steun heb je", verzekerde deze. Het aantal banen in Nederland is veel te gering".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11