Oranjebal in Minerva en Stadsgehoorzaal Dringend verzoek aan jonge mensen Dr. Adenauer steekt de Franse president liart onder de riem Bromfietsbeliendiglieidswedstrijd op (gure) Schuttersveld W erktij dverkorting bij schoenmakers VRIJDAG 11 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Burgerlijke stand van leiden GEBOREN ïrlstian Reno, zn van M. K. Stdch- M. Schulz; Viluska Petruska a, dr van V. V. Homicek en P. M. Verhoef; Cornells Hugo, zn H, Haasnoot en E. Langmuur; aska, dr van F. H. Swaak en M. en; Eugenie Johanna Antonia i, dr van A. P. A. Hosman en T. A. L van der Maas; Jan, zn van P. C. taker en C. Boekkooi; Robert Simon Irtlmis, zn van G. T. S. Bolleboom i P. P. H. Beeren; Cornells, zn van Varkevlsser en A. S. van der Plas. ONDERTROUWD «•N. R. Vergeer en R. H. de Booij; A. löi'. van der Ster en E. Pardon; J. W. ®nivenaar en A. M. Stikkelorum; G. H. la4ia Goozen en E. G. van der Klaauw; «f.W Roeloffs en G. C. Wielders; J. W. der Schoor en J. F. Roefstra; Y. L1( Fu en G. J. van Rooijen; P. W. van enta Reijden en L. E. A Pret; J. A. C. ètaai en E. Poellejoe; A. F. Stiefel- igen en P. H. Tervooren; J. J. Pijn- (ker en M. E. Zandvliet; A. J. R. de B.bs en A. E. Verbiest; M. C. van He- ert en F. Dekhuyzen; G. Atsma en ht. M J, Kok; J H. Rublngh en H. H. Jjropelaar; A. T. van Oosterom en C. J. Groen: D Metselaar en U. M. lohter; A. G. de Vries en D. Weise. GETROUWD P. Looher en C. H. Nap. OVERLEDEN S. Rademaker. 68 jaar, man; M. taalks, 3 maanden, dochter; J. Jan- ta 84 Jr, man; M. L. P. van Onselen. )r. vrouw; W. Nel, 31 jr. man. TEW Advertentie 4oekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant Love, Anjer Desiree Juwelier v. WATER heeft ze Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze Op net graveren kunt 0 wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. '8 Maandags gesloten. om „het plezier maken". Het viel echter op dat er opvallend veel oranje werd gedragen. Het hoogte punt van de avond beschouwden ve len het optreden van The Keystones in „Mamma keep your big mouth shut", een nummer waarbij de zan gers zich om beurten op de grond wierpen en zich in allerlei bochten „Ja, ik vind het bijzonder geslaagd, het publiek is enthousiast en beide muziekgroepen 'The Keystones' (beat) en 'The Game- (populair) zijn hier in de Stadsgehoorzaal, beslist op hun ;tplaats". Deze woorden sprak burgemeester mr. G. C. v. d. Willi gen tijdens het gisteravond gehouden Oranjebal. :DRUK BEZOCHT EN ZEER GEZELLIG üii Niet alleen Leidons eerste burger [*ras deze mening toegedaan, alle ianwezigen waren van acht tot twee ur uitgelaten. Er was bijna nie- uiiand die niet met tegenzin het jestgewoel voortijdig verliet. Van de studenten sociëteit „Mi ging men naar de Stadsge em omgekeerd. In de boven- van „Minerva" speelde de Fal- on Jazz Society, gevormd uit eer- studenten van „Carthena". \reeg men het beneden van het ossen te warm, boven kon men het rustiger aan doen. „In „Minerva" heerste een aparte Djèer, hetgeen niet alleen kwam x>rdat de meesten, die zich daar jhielden, studeren, maar door het tfsjzonder gezellige bovenzaaltje waar H groep van Dolf del Prado een Weldige intimiteit wist te scheppen ier»r zijn Zuid-Amerikaanse muziek, opvallend was het in ieder geval dat Ai de grotere zaal van de sociëteit ujaar het Leidsch Studenten Jazz wezelschap muciseerde, het verloop iel groter was. De hele nacht van bl»p 10 maart heeft men doorge- 's'prkt om deze ruimte een feestely- aanblik te geven, iets wat dan eiik wel is geslaagd. Of de jeugd dit feest bijwoonde luister bij te zetten aan het hu- van onze Kroonprinses is een ■aag, de meesten gaat het immers Advertentie MOOI WEER TERRASWEER! bij Hotel-Café-Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAJ* ZEE Kon. Wilhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Overdekte en onoverdekte terrassen. Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan. Het Oranjebal had over geen gebrek aan belangstelling te kla gen. (Foto LJJ./Holvast) wrongen, vanzelfsprekend bleef het publiek niet koel onder deze „voor stelling". Vast staat dat dit Oranjebal een dusdanig feest is geworden dat ieder een er met veel plezier aan terug zal denken. Schuttersveld in 't klein Het Pieterskerkplein, waar gaste ren kermis werd gehouden, was een zwakke afspiegeling van het Leidse Lunapark op 3 oktober op het Schuttersveld. Vooral in de middag uren heerste er een gezellige drukte rond de zweefmolen, de gooi- en smijttent en de tentjes, waarin men zijn geluk kon beproeven. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de hoek van de Churchilllaan en de Haagweg is gistermiddag de 52- jarige bromfietser, de heer J. L. van Veen uit Leiden, door een personen auto gegrepen. De bestuurder van de auto verleende geen voorrang aan de op het rijwielpad van de Haagweg rijdende bromfietser. Tengevolge van Toestand Gursel zeer ernstig President Cemal Gursel van Tur kije heeft weer een hersenbloeding gehad. Zijn toestand wordt buiten gewoon ernstig genoemd. Het 70-ja rige staatshoofd verblijft sinds 2 fe bruari in het Walter Reed hospitaal in Washinton. Hij werd indertyd naar de VS overgebracht nadat hij in zijn land een beroerte had gehad. Een week na zijn aankomst trof hem een nieuwe hersenbloeding. Sinds dien is hij niet meer bij bewustzijn geweest. Staatstoezicht op schriftelijk onderwijs In opdracht van de Raad van Europa zal de heer I. J. Sloos, presi dent-directeur van de Leidsche On derwijsinstellingen en president van de Europese Raad voor het Schrifte lijk Onderwijs, een rapport uitbren gen over de mogelijkheden om in de bij de Raad van Europa aangesloten landen te komen tot een harmonise ring van de wettelijke bepalingen met betrekking tot het staatstoezicht op het schriftelijk onderwijs. De heer Sloos verwacht zijn onderzoek eind 1966 te kunnen afsluiten. die regelmatig, vooral op zaterdagmiddag, onze gebouwen bezoeken! Door het aldaar onnodig lang verblijven, in het bijzonder in de lunch room, snackbar en op de dakterrassen, wordt het aan onze overige klanten zeer moeilijk gemaakt rustig te winkelen en eventueel een plaats in de lunchroom, snackbar, enz. te vinden. Een en ander berokkent ons veel schade, vooral ook omdat door het gedrag van veel jongeren, onze overige klanten en het personeel veel hinder ondervinden. Wij doen een dringend beroep op deze jonge mensen, waarvan wij aannemen, dat zij onze zaak niet doelbewust willen schaden, in het vervolg niet meer onze gebouwen als ontmoetingscentrum te gebrui ken, noch aldaar langer te verblijven dan voor het doen van aan kopen of gebruiken van consumptie noodzakelijk is. Directie VROOM EN DREESMANN LEIDEN N.V. (Van onze Parijse correspondent) Wanneer generaal De Gaulle voor zijn plannen de NAVO -de rug toe te keren by alle Westelijke bondge noten een nul op het rekest heeft ge kregen, dan mocht hij gisteren uit ditzelfde kamp niettemin van één kant begrip en zelfs aanmoedeging ondervinden. Jammer genoeg voor de Franse president der republiek be hoorde die ene stem echter toe aan de persoon van oud-kanselier Ade nauer, die in zijn eigen vaderland geen enkele macht en steeds minder gezag bezit. De hoogbejaarde doch on- verslijtbare grijsaard, heeft gisteren aan een lunch op het Elysée zijn gastheer een riem onder het hart po gen te steken, door hem te verzeke ren dat de huidige regeerders In Bonn niets meer te betekenen heb ben. Zonder de naam van zijn opvolger, kanselier Erhard, te noemen, sprak de „blonde grijsaard" (zoals generaal De Gaulle hem bij voorkeur noemt) wel een massa kwaad over de huidige minister van Buitenlandse Zaken, Schroder, die de Franse president deze aanrijding brak de man zijn lin kerbovenbeen. De EHD heeft het slachtoffer naar het A.Z. overge bracht. In het kader van het Leidse feestprogramma, dat het ..Comité Viering 10 maart" samenstelde, vonden gistermiddag op het Schut- tersland behendigheidswedstrijden voor bromfietsberijders plaats. De slechte weersomstandigheden waren er ongetwijfeld debet aan, dat de publieke belangstelling tegenviel en slechts 37 deelnemers in de leeftijd van 17 tot 21 jaar aan de start verschenen. Voor herhaling vatbaar Er kwam zeer veel behendigheid aan te pas om zo snel mogelijk op de brommer het 600 meter lange parcours af te leggen, waarbij on der meer een tiental bochten feilloos moest worden afgerond, twee „sla loms" de nodige handigheid vergden, een verkeerstuintje met diverse ver keersborden foutloos moest worden doorkruist en een wip tot de meest onverwachte capriolen leidden. Na dit alles moesten bovendien nog twee verkeerstechnische vragen worden beantwoord. Het geheel had een bijzonder pret tig en vlot verloop en is ongetwij feld voor een (Leidse) herhaling vatbaar. Mede dank zij ook de goe de organisatie, die in handen was van de bekende auto-cross-organisa tor, Peter Brandt en met voortref felijke assistentie van personeelsle den van de Koksschool, die onder meer als wedstrijdcommissarissen fungeerden. Het voltallige comité Viering 10 maart gaf van haar be langstelling blijk. Na afloop reikte de voorzitter van het comité, mr. P. J. de Ruyter de Wildt, in café-restaurant „Zomer- zorg" met een toepasselijk woord de prijzen aan de gelukkige winnaars uit. De uitslag luidt: 1ste pr. (tran sistor-radio): Bert de Wit 0. straf - punten, tijd 1 min. 30 sec.; 2de pr. Rondjes draaien en verkeers- puzzels oplossen. (Foto LD./Holvast) (poncho), Ben Steenbergen, 5 str.- ptn., 1 min. 22 sec.; 3de pr. (Bata- vus-zijtas), Kees van Klaveren, 10 st ptn., 1 min. 23 sec.; 4de pr. (idem), Hans Brandt, 25 str.-ptn., 1 min. 50 sec.; 5de pr. (zijtas), Rob Bink, 35 str.-ptn., 1 min. 37 sec.; 6de pr. (af- ter-shave-set)Rob Jochems, 40 str.- ptn, 1 min. 49 sec. Voorts waren er nog 10 troostprijzen w.o. enkele re paratie-sets. Alle deelnemers ontvin gen ter herinnering een pakket, in houdende enkele gebruiksvoorwer pen. Bijgewoond door enkele honder den het slechte weer trotserende toeschouwers werd in de namid dag op het Schuttersland een Ja pans dagvuurwerk ontstoken. Het ruim 30 minuten durende en zeer gevarieerde programma omvatte vele leuke en kleurrijke onderdelen, waarvan door de vrij sterke wind alle helaas nht helemaal tot hun recht kwamen. trouwens ook nooit aan zijn hart ge dragen heeft. De ex-kanselier moet zelfs zover zijn gegaan, dat hij het betreurde, dat er in Bonn geen betere psychopateninriohtingen stonden waar voor de Westduitse ministers misschien nog enige redding zou zijn te vinden. Die fijnzinnige uitingen van Teutoonse humor werden de oud kanselier in hot bijzonder ingegeven door de negatieve reactie van de bondsregering op de uitnodiging van generaal De Gaulle zijn voornemens met betrekking tot de NAVO samen in het raam van het Frans-Duitse vriendschapsverdrag te bespreken. Het schijnt dat generaal De Gaulle de verbitterde aanvallen van zijn gast op de Westduitse regering bij zonder heeft gewaardeerd, want na de ontmoeting liet hij zich langdu rig door een Franse televisieploeg sa men met de ex-kanselier filmen. En na die filmopnamen verschenen bei de oude heren ook nog voor een plaatje voor de fotografen op het traditionele terras om klaarblijkelijk de indruk te wekken dat aan hun onderonsje enige officiële betekenis zou kunnen worden toegekendL In de wekelijkse zitting van de re gering heeft de generaal de beslis sende stappen, die hij nu overweegt om uit de grote Westelijke alliantie te treden, zeer uitvoerig toegelicht. Ofschoon het merendeel der huidige ministers ook al intiem met de At lantische politiek van de vroegere vierde republiek verbonden is geweest heeft de complete regering zich niet temin doch als één man achter het staatshoofd gesteld. Tot zover onze Parijse vcorrespon- dent. De Britten verwachten dat De Gaulle's voornemen de Franse troe- CRICKET Nieuw Zeeland scoort 237 voor 6 Op de eerste dag van de derde cricket-testmatch tussen Nieuw-Zee- land en Engeland heeft Nieuw-Zee- land de stand op 237 voor zes ge bracht, mede door het briljante spel van captain Barry Sinclair, die een magnifieke century scoorde (103 not out). Het Is de laatste match van Enge land in Autsralië en Nieuw-Zeeland en men hoopt deze wedstrijd met een overwinning af te sluiten. De twee vorige wedstrijden eindigden in een draw. Engeland boekte het eerste succesje door Mike Shrimpton voor slechts 6 runs naar de kant te ver wijzen. Met defensief spel lukte het Nieuw-Zeeland op 58 te kamen, en ondanks accuraat bowlen van de Britten werd het 158 voor 4 bij de lunch. Barry Sinclair hield echter stand tegen de sterke Engelse pace- bowlers, terwijl Congdon (64), Vic Pollard (2), Jarvis (39), Morgan (5) en Petrie (12) him wicket zagen sneuvelen. pen aan het NAVO-commando te onttrekken maandenlang diplomatiek overleg tussen de bondgenoten tot ge volg zal hebben. Vooral vragen ztf zich af hoe Frankrijk wil handelen ten aanzien van zijn uit de oorlog re sulterend recht en verdragsverplich ting tot het hebben van troepen in Duitsland. De Gaulle heeft reeds op dracht gegeven de twee Franse di visies in West-Duitsland aan het NAVO-commando te onttrekken. Er is geen twijfel aan, dat Wilson het Franse standpunt zal verwerpen. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken deelde gisteren mee dat het op de hoogte ls gebracht dat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, de dins dag en woensdag in Londen te hou den ministerraad van de Westeuro- pese Unie (de Zes plus Engeland) niet zal bijwonen. Frankrijk zal ver tegenwoordigd worden door de onder minister van Buitenlandse Zaken, Jean de Broglie. ARBEIDSRESERVE IN LEIDEN E.0. Gedurende de maand februari nam de bij het gew. arbeidsbureau m Leiden geregistreerde arbeidsreserve voor mannen af van 430 tot 399. Dit is een normaal verschijnsel voor deze tijd van het jaar. Door verbetering van de weersomstandigheden neemt de activi teit vooral in het bouwvak en de landbouw toe. Het aanbod van bouwvakarbeiders en landarbeiders nam daarom af met respectie velijk 34 en 9 mannen. LAARSJES REMMEN SLIJTAGE AF Ook het aanbod van kantoorper soneel gaf door toevallige omstan digheden een daling te zien (-11). Daarentegen nam het aanbod van scheepvaartpersoneel enigzins toe. 8)De plaatsingsmogelij kheden van stuurlieden op de grote vaart zijn zeer gering. Van enige schoonmakeryen werd een werktijdvermindering tot 27 uren per week verstrekt in verband met het ontbreken van voldoende schoen- reparatiewerk. Deze moeilijkheden keren ieder jaar terug in en kort na de periode van sneeuwvaL Door het gebruik van gummilaarzen en over schoenen in deze maanden vermin dert de slijtage van het gebruikelijk schoeiseL In vergelijking met februari 1965 ls het aanbod van mannen toegeno men met 85. Deze stijging is vooral veroorzaakt door het lang aanhouden van de slechte weersomstandigheden in de afgelopen periode. Door het nog steeds heersende mond- en klauwzeer zijn de activitei ten in de veehandel, transport en slachthuizen aanmerkelijk teruggelo pen. De vraag naar mannelijk per soneel nam in de maand februari iets toe (+15). Vooral de vraag naar bouwvakarbeiders begon op gang te komen en gaf een goede stijging te zien (+48). Door aantrekking van buitenland se arbeidskrachten nam de vraag naar metaalbewerkers af (-34). In vergelijking met februari 1965 is de vraag sterk afgenomen (-243). Ook deze vermindering is in belang rijke mate veroorzaakt door aantrek king van buitenlandse werknemers, terwijl de vraag in de bouwvakken door de langdurige onwerkbare weer- periode zich wat trager ontwikkelde. In de geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen kwam in februari prak tisch geen wijziging en bedraagt thans 79. Het aanbod heeft vnl. betrekking op handelspersoneel (11), horecaper- soneel (14), kantoorpersoneel (16), en huishoudelijk personeel (14). In de overige beroepsgroepen is slechts weinig aanbod. De vraag naar vrou welijke arbeidskrachten steeg van 479 tot 488. Het tekort aan vrouwelijk perso neel is duidelijk waarneembaar in de beroepsgroepen naaisters (44), was serij personeel (34), handelspersoneel (61), kantoorpersoneel (96), huishou delijk personeel (135) en personeel in algemene dienst (73). Hoewel gesteld mag worden, dat de selectie-normen incidenteel door het bedrijfsleven verzwaard zijn, blijft de werkgelegenheid zich gunstig ont wikkelen. In de maand maart zal het aan bod naar verwachting verder afne men. De wereld van het Nieuwe Testament Ook zondagmorgen is de by bel, in de bijeenkomst van Bijzonder Kerke- werk in de Stadsgehoorzaal bron van gesprek. Prof. dr. G. Sevenster, hoogleraar in het Nieuwe Testament aan de Leidse Universiteit zal een aantal kritische vragen, die bij velen in onze tijd t.a.v. het Evangelie leven, bespre ken. Om de achtergrond van het onder werp duidelijk te maken vertoont dr. P. L. Schoonheim een serie dia's on der de titel: Dit is de wereld van het Nieuwe Testament". Waarschuwing voor hinderlaag De Amerikaanse troepen in Viet nam gebruiken een nieuw apparaat dat hen waarschuwt voor in hinder laag liggende vijandelijke militairen, zo vertelde luitenant-generaal Wil liam Dick gisteren de senaatscom missie voor de strijdkrachten en de toewijzingen. Het toestel wordt ge woonlijk gedragen door de voorste man van een patrouille en vangt heel zwakke geluiden op zoals het ritselen van struikgewas of de klik van een veiligheidspal. Advertentie GOUDEN BEKERS zijn inderdaad KONINKLIJKE geschenken. Voor U echter hebben wij ook een keurcollectie: in goud: gouden ringen gouden armbanden gouden broches gouden horloges. U voelt zich de koning te rijk en Uw geld is goed besteed PIERROT JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 Officiële publikaties REGISTRATIE POLITIEKE GROEPERINGEN De voorzitter van het centraal stem- •ureau voor de verkiezing van de le- aen van de Gemeenteraad, brengt ter openbare kennis, dat dit stembureau ,n rijn vergadering van 9 maart 1966 polge de daartoe strekkende ver- "^-■^en aan de desbetreffende politieke groeperingen, heeft besloten de volgen de namen dezer groeperingen c.q. met de aanduidingen daarvan, in het door genoemd centraal stembureau inge volge art. G 3, le lid, van de Kieswet aan te leggen register Ln te schrijven: Naam: Volkspartll voor Vrijheid en De mocratie. Aanduiding: V.V.D.; Naam: Communistische Partij van Ne derland. Aanduiding; C.P.N.; Naam: Partij van de Arbeid. Aandui ding: P.v.d_A.; Naam: Pacifistisch Socialistische Part 11 Aanduiding: P.S.P.; Naam: Partll voor Volkswil en Refe- dum. Aanduiding: P.V.R.; Naam: Protestants-Christelijke Groep; Naam: Boeren-Partij; Naam: Katholieke VolkspartlL Aandui ding: KV.P; Naam: Boeren- en Mlddenstandspartil Aanduiding: BM P u*p«T.y. LEIDEN, 9 maart 1966. De voorzitter voornoemd, VAN DER WILLIGEN.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3