Zweden maakte kennis met Katwijk aan Zee Goede propaganda voor de badplaats Kon. Olie weer 6.25 uit 7% hogere winst Ja zuster, nee zuster PAGINA 4 LEIDSCH DAGBLAD OONDERDAG 10 MAART Mr. J. v. d. Plas en Chr. Verplancke hadden prettige contacten in Stockholm In Stockholm liep hij de Lissense bollenhandelaar Bouma met zijn echtgenote tegen het lyf en maakte hij kennis met Herman ten Berge, die tijdens het verblijf van de „Ka- rel Doorman" in deze Zweedse stad enige opvarenden uit Katwijk aan den Rijn, waarvan hij de naam niet meer wist, gastvrijheid had verleend. Al met al is „Holland is hier" een goede propaganda geweest voor Kat wijk. En, na dit korte goodwill-uit- stapje, staat nu de jaarlijkse reis naar West-Duitsland weer voor de boeg. Na 19 maart gaat de heer Ver plancke twee weken lang de daar wonende relaties bezoeken. De „va kantie-industrie" heeft ook Katwijk in haar greep. Btf voor de oorlog zijn de toestanden op toeristisch gebied wel er g veranderd. We mer ken het als Nederlanders zelf. Ook voor ons heeft het buitenland een magische klank! Stockholm, je heel Zweden weet nu waar Katwijk aan Zee ligt en dat het een gezellige familiebadplaats is! Op ..Holland is hier" in het grootste en half ondergrondse winkelcentrum Hörtorgscity van de Zweedse hoofdstad heeft men het kunnen en kan men het nog zien. De etalages van het Reso-huis het bekendste reis bureau puilen uit van de foto's over de badplaats zelf en over de badgeneugten. Trotse zeilloggers tronen naast moderne een heden van de Katwijkse vissersvloot en reddingsboeien, visnetten, rood-wit-blauwe haringtonnen en drijvers completeren het geheel. In miniatuur alles. Bloemen uit de bollenstreek en Aalsmeer zor gen voor een kleurige en fleurige entourage Katwijk heeft zich van zijn beste zijde laten zien bij deze grootse ma nifestatie, die door de Algemene Vereniging voor Vreemdelingenver keer in samenwerking met een groot aantal industrieën en plaatselijke toeristenorganisaties is georgani seerd. Niet alleen door de drie indruk wekkende stands, de meer dan twee pagina's met kleurenfoto's en tekst in het Reso-reisboek de enige Ne derlandse vakantieplaats, die een plaatsje had gereserveerd en door de duizenden folders, die kwistig wer den uitgereikt, maar ook door de aan wezigheid van twee representanten van de V.V.V., mr. Jan van der Plas, die als voorzitter deel uitmaakte van de officiële Nederlandse delegatie bij de opening, en Chris Verplancke, de voortvarende V.V.V.-directeur. Prettig Voor mr. Jan van der Plas was het prettig, dat hy op deze wijze eens kennis kon maken met het door directeur Verplancke „ontgonnen" nieuwe gebied voor het aantrekken van badgasten. Zo'n Jaar of vier, vijf komt de heer Verplancke nu reeds in Zweden om In de etalages van een groot warenhuis in Stockholm heeft Katwijk reclame gemaakt voor de zeven- en veertiendaagse rei zen naar de badplaats. Dat werd gedaan door middel van zeer grote foto's van het strand en het dorp. (Poto LJD./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) daar „zijn" Katwijk aan te prijzen als een toeristisch gebied met vele mogelijkheden: genieten van het strand, de zee en de duinen en tege lijk uitstapjes maken naar de Rot terdamse Euromast, Madurodam in Den Haag, de Alkmaar se kaasmarkt, Nederlands grootste bloemenveiling, die van Aalsmeer en in het voor seizoen de onvolprezen Keukenhof met de bloeiende bollenvelden. V.V.V.-voorzitter mr. J. van der Plas en V.V.V.-directeur Chr. Ver plancke zijn met het vliegtuig weer in Nederland teruggekeerd. De manifestatie duurt nog enige dagen voort. Ze hebben veel gezien. Niet al leen op „Holland is hier", maar ook verder in Stockholm. En wat veel belangrijker is ze hebben kennis gemaakt met de am bassadeur in Zweden, mr. J. Visser, die zo veel doet voor de verbreiding van de naam van Nederland als va kantiecentrum bü uitnemendheid en met directeuren van tal van reisbu reaus. Ze hebben gesproken met burge meesters uit tal van Zweedese ge meenten en met Nederlanders, die reeds vele jaren in dat land wonen. Het waren prettige gesprekken, waarin steeds weer de naam van Katwyk aan Zee als familiebad plaats naar voren kwam. Resultaat Het resultaat: al talrijke boekin gen voor een week of langer, al of niet in combinatie met Arnhem of Aalsmeer; de toezegging, dat 16 maart een Zweedse delegatie van twaalf personen directeuren van reisbureaus naar Katwijk komt en Dat Katwijk een vissersplaats is heeft men in Stockholm ook kunnen zien. De V.V.V.-direc teur. de heer Chris Verplancke. bekijkt een van de etalages met een model van een zeillogger en andere attributen behorende bij de visserij. (Foto LJD./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) dat 80 bejaarden een prettige (ho pelijk) zonnige vakantieweek in de vissers- en badplaats zullen komen doorbrengen. Gewoon „weg" waren de Zweden van de prachtige luchtfoto's van Katwijk en de scheepsmodellen het gemeentebestuur had er ook een afgestaan, die voor de V.V.V. verze kerd was voor maar liefst f 5000,en andere visserij-atributen, die er te zien waren. Leuk is het ook als je onverwachte ontmoetingen doet, vertelde de heer Chris Verplancke. Op de heenreis met de organisatoren per Maarse en Kroon-touringcar had hin in Jön- köping een gesprek met de heren Van der Meer en Taverne, die daar nu hun werk verrichten en die vroe ger verbonden waren aan de Leidse Bonaventure-school. NATIONAAL PROGRAMMA NEDERLAND 1— NTS De Keukenhof uit Lisse was met een machtige bloementen toonstelling in de Zweedse hoofdstad aanwezig. Het was een Keukenhof in het klein. De Zweden hadden er zeer grote belangstelling voor. Tulpen, hyacintennarcissen en andere bolbloemen gaven veel fleur aan deze stand. (Foto LJD./J. v. Duijn, Katwijk a/Z.) PRIJS-STABILISATIE KWAM IN HET VIERDE KWARTAAL De Raad van Commissarissen en de directie van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij hebben besloten aan de op 12 mei 1966 te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over het boekjaar 1965 een dividend in contanten uit te be talen van in totaal f 6.25 op elk der per 31 december 1965 uit staande 97.468.017 aandelen. In het bedrag van f 6,25 is begrepen een interimdividend van f 3,- dat ik oktober 1965 op elk dezer aan delen betaalbaar werd gesteld. Het dividend over het boekjaar 1964 bedroeg eveneens in totaal f 6,25 op elk der per 31 december 1964 uitstaande 97.468.017 aan delen. Twaalf miljoen minder winst Het nettoresultaat van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij over 1965 bedroeg f 617 miljoen, vergele ken met f 629 miljoen in 1964. De inkomsten van de vennootschap worden in hoofdzaak ontvangen in de vorm van dividenden van maatschap pijen der Kon./Shell-groep, waarin zij een belang van 60% heeft. Het nettoresultaat over 1965 van de maatschappijen der Kon./Shell- groep bedroeg ponden sterling 224,4 Annie M. G. Schmidt schreef nieuwe jeugdserie voor t.v. Annie M. G. Schmidt heeft opnieuw een serie voor de televisie geschre ven. Volgende week beginnen de repetities voor een tv-reeks voor de jeugd die tot titel kreeg „Ja zuster, nee zuster". De serie bestaat uit acht afleveringen waarvan de eerste op 3 september op het scherm zal worden gebracht. De uitzendingen zullen ge schieden in de woensdag- en zater dagmiddagprogramma's die de VARA op Nederland 1 verzorgt, zodat tel kens eenmaal per veertien dagen een aflevering kan worden uitgezonden. In „Ja zuster, nee zuster" kunnen de jonge kijkers de geschiedenis vol gen van een rusthuis vol herrie, bij de „bouw" waarvan niet alleen Annie Schmidt maar ook Harry Bannink (voor het muzikale aandeel) betrok ken is, een samenwerking die bij de musical „Heerlijk duurt het langst" tot opmerkelijke resultaten heeft ge leid. Toon Hermans wil meer schilderen Toon Hermans wil het over een jaar of vijf wat kalmer aan gaan doen in het theatervak. Hij zal zich dan ergens buiten gaan vestigen, zo als hij het zelf formuleerde. Van de eenzaamheid van het schildersatelier gaat zo'n grote bekoring op hem uit dat hij er ernstig over denkt om over vijf jaar definitief voor het schilderen te kiezen. „Dat schilderen doe ik er nu bij. Zuiver voor mijn plezier. Je kunt namelijk geen twee dingen tegelijk goed doen. Of je bent comediant of schilder". De heer Hermans verklaarde dit naar aanleiding van de expositie „The four-men show", die volgende week in het Gooisemuseum in Hilversum wordt geopend. Op deze tentoonstel ling zullen behalve werken van Toon Hermans ook schilderijen te zien zijn van Jan de Cler, Alex de Haas en Bert Robbe. In het rusthuis wordt de scepter gezwaaid door Zuster Clivia (Hetty Blok). De volgende, personen zullen bij de aldaar te verwachten herrie betrokken zijn: Gerrit de inbreker (Leen Jongewaard), B. B. Boordevol, de buurman (Dick Swidde), de in genieur (Piet Hendriks) en de jonkies t.w. Jet (Carla Lipp), Bertus (John Kuipers) en Bobbie (Barrie Stevens). De rust in het huis zal om. wor den verstoord door dansen onder lei ding van Jack Bow. Getuigen: Televizier neemt programma's uit buitenland over Voor de rechtercommissaris mr. J. Veldstra by de Haagse rechtbank zijn gisteren getuigen gehoord in het civiele proces, dat in 1961 is aangespannen door de Nederlandse omroepverenigingen en het door hen opgerichte centraal bureau tegen Televizier NV. Het ging om de be wijsvoering dat het weekblad Tele vizier programma's overneemt van het z.g. buitenlandprogramma. De heer H. Holzhaus uit Amster dam, destijds redacteur van de KRO radio- en tv-gids, vertelde dat hy steekproeven had genomen door fou ten in de buitenlandprogramma's aan te brengen. Daarbij bleek dat Televizier programma's publiceerde die werden overgenomen uit de in het Frans gestelde buitenlandsepro- gramma's Bij volgende steekproeven werden expres fouten aangebracht in programma's die naar het blad „Ho ren und sehen" in Hamburg werden gestuurd. Dit bracht aan het licht dat in de radio-programma's in Televizier gedurende 2 weken achtereen fou ten werden overgenomen. Twee ge tuigen verklaarden te hebben gehol pen bij het nemen van de steek proeven. De slepende zaak zal in overleg met beide partyen op donderdag 5 mei worden voortgezet. miljoen; dit is ponden sterling 14,3 miljoen of bijna 7% meer dan over 1964. Over het vierde kwartaal be droeg het nettoresultaat ponden ster ling 57,1 miljoen, vergeleken met pon den sterling 49,5 miljoen over het laatste kwartaal van 1964. Over het gehele jaar genomen, ste gen de verkochte hoeveelheden ruwe olie en olieprodukten met 7% tot ge middeld 4 miljoen barrels per dag. Van de chemische produkten stegen de verkochte hoeveelheden met 10%. In de meeste belangrijke afzetgebie den in Europa en het Verre Oosten bleven de verkoopprijzen van olie en olieprodukten dalen, hoewel in som mige afzetgebieden later in het ver slagjaar een zekere mate van stabi lisatie optrad. De totale opbrengst van verkopen (na aftrek van omzet belastingen) steeg met 6,5% tot pon den sterling 2.517 miljoen. De resultaten van deelnemingen stegen met ponden sterling 16 mil joen, voornamelijk als gevolg van ho gere winsten van tezamen met andere maatschappijen geëxploiteerde pro- duktiëbedrijven waarvan de groep olie betrekt. Dank zy het ononderbroken stre ven naar verbetering van de bedrijfs efficiency en een voortdurende kos tenbewaking konden de kosten per eenheid produkt in alle belangrijke sectoren van het bedrijf worden ver laagd. De kapitaaluitgaven bedroegen ponden sterling 471 miljoen, verge leken met ponden sterling 339 mil joen in 1964. De uitgaven voor re search en opsporing beliepen in 1965 in totaal ponden sterling 104 miljoen, ponden sterling 4 miljoen meer dan in het voorgaande jaar. Mr. E. Toxopeus heeft kritiek op D.A.F.-Limburg Mr. E. Toxopeus, oud-minis ter van Binnenlandse Zaken, heeft gisteravond in Heerlen kritiek uitge oefend op de staatsdeelneming in de DAF-fabriek in het Limburgse Born-Nieuwstadt. Ook was hij niet zo zeker van het commercieel suc ces van deze fabriek. „De grote Europese autofabrieken hebben de DAF tot nu toe geen haarbreed in de weg gelegd, omdat de DAF uitslui tend kleine auto's fabriceert. Het is mij echter bekend, dat zij de DAF met alle middelen te lijf zullen gaan by de produktie van wagens in de middenklassen, zoals men van plan is te gaan doen in Born", zei mr. Toxopeus. Evenmin was mr. Toxopeus te spreken over de circulaire, die de ministers van Financiën en Binnen landse Zaken aan de gemeentebe sturen hebben gezonden. In deze circulaire wordt de gemeenten ver zocht de investeringsprogramma's over te leggen, waarna de betref fende ministers de prioriteit bepa len. Mr. Toxopeus noemde dit een i ..gevaarlijk staaltje van het ontne men van bevoegdheden aan de la- 1 gere organen". 18.05 uur 19.00 uur 19.01 uur 19.05 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.05 uur 20.30 uur 1 NEDERLAND 2 De Pasja en de beer, balletvoorstelling Nieuws in het kort (NTS) Klaas Vaak (voor de kleuters) De naam is Beatrix Lucy-show Toespraak van het bruidspaar NTS-journaal Feest, met een keur van Nederlandse ar tiesten en andere bekenden De voorouders van de beuid Merck toch hoe sterek met o.a. The She pherds. NTS-journaal Iets bijzonders, een show-programma van Pearl Bailey Sluiting NTS 18.00 uur Wereldkampioenschappen ijshockey: Rus landZweden 19.40 uur The Beale Street Jazzband, met zang van Milly Scott. 20.00 uur Toespraak van het bruidspaar 20.05 uur NTS-journaal 20.30 uur Herhaling toespraak van minister-president Cals. 20.35 uur Uitvoerige samenvatting van de huwelijks- reportage 23.00 uur Herhaling dankbetuiging van het bruispaar 23.05 uur NTS-journaal 23.10 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 NATIONAAL PROGRAMMA HILVERSUM 2 NATIONAAL PROGRAMMA 20.05 uur Rijst en Confetti, feestprogramma 21.30 uur Feestconcert, rechtstreeks uitgezonden uits het Staargebouw in Maastricht. Onplezierig commentaar Dit wordt een wat onplezierig commentaar. Ten eerste voor scheidsrechter Barberin, die de wedstryd Real MadridAnder- lecht in de soep hielp en zich van de eerste tot de laatste minuut een ongegeneerde scheidsrechter voor de thuis spe lende partij toonde. Wij kunnen u wel enige inlichtingen over hem verschaffen. Hij is, na Schwinte (die naar de wereld kampioenschappen gaat) en Bois de derde man van het Franse scheidsrechterscorps. Fefjen- oord-supporters zullen zich hem nog herinneren van de wedstryd BeneficaFeijenoord. Verder dient commentator Herman Kuiphof even op de vingers te worden getikt, hij faalde in vele opzichten. Ten eerste commen- tarierde hij niet. Het woord „homereferee" kwam hem pas na vijf kwartier voetbal over de lippen. Een vrije schop was een vrije schop, dat de scheidsrech ter steeds de voordeelregel niet toepaste als hij daarmee de Bel gen kon benadelen, werd door hem niet één keer opgemerkt. Verder had hij dit keer een nogal merkwaardige kijk op het spel. Hoe iemand kan menen dat men met tien man tegen een toch al sterker volledige ploeg als Real Madrid met vier man in de voorhoede kan gaan spelen len terwijl de basisopstelling 43—3 is, is een raadsel. Ook andere tactische raadgevingen duidden op weinig begrip. Ter wijl de ware liefhebbers thuis met het zweet in de handen za-L ten te zieden van woedt, vroegL Herman Kuiphof zich af waarL iedereen zich zo druk om maak-h te. Het was toch maar „voetje-j,r bal?" Maar het was niet alleen^ maar voetjebal, het was ook: onsportiviteit, benadeling, be-*, voordeling, onrecht, allemaal za-L ken waarover het goed is zichhe druk te maken, ook als de aan-K leiding „maar" een voetbalwed-kei strijd is. yc Gesprek met1" oud-verzetsman™ Laten we nu liever overgaan'?1 tot de orde van de dag. Op Ne-llf derland 2 besteedde „achter hetP nieuws" aandacht aan de pyro maan. de Belgische politie en de Iteraëilische vredesvlieger. Niets over Beatrix en Claus dus bij de •VARA, wel bij „Attentie" van de NCRV. Dick Houwaart inter-!13 viewde op vasthoudende wijze dep' oud-verzetsman Scheepstra, die'3' mede namens andere verzets-r mensen het prinselijk paar eenr boek over het verzet, „Het groter" gebod" zal aanbieden. Claus, zora vertelde hy, had in een gesprek®1 een buiging gemaakt voor onzer1 gevallen vrienden, en had beseft® dat zij gevallen waren voor de.e' bevrijding van het nationaal so- cialistische juk, dus ook voor de^ bevrijding van Duitsland. s Nat Progr.: 18.00 Jeugdconc.: Noord hollands fllharm. ork., vocaal trio, combo en zangsollsten. 19.00 Nieuws. 19.10 Samenvatting van de hedenoch tend uitgezonden reportages van het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. 20.00 Radiokamerork. en klein omroepkoor met zangsollsten klass. en mod. muz. 21.00 Twee levens één antwoord, be knopte biografische documentaire over het koninklijk bruidspaar. 21.30 Klas sieke gram. 21.50 Heer zoekt kennis making, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverd. 22.45 Klass. en moderne gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. Nat. Progr.: 18.00 Nws. 18.15 Licht comibo: volksliedjes. 18.30 Liedjespro gramma. 19.00 Verzoekpla/tenprogram- ma.20.00 Nws. 20.05 Rijst en confetti, gevar. progr. 21.30 Feestconcert: Pro- menade-ork.: De Maastreechter Staar en solisten. 22.30 Nws. 22.40 Act. uit binnen- en buitenland. 23.00 Dagslui ting. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 11 MAART Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7,15 Llohte gram. (7.30-7.32 Nws.). 7.45 KNAC/ANWB wegeninformatie). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. <8.30-8.32 Nws.). 8.40 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Verzoekprogr. voor oudere luis teraars. 11.00 V. a. zieken. 11.40 Piano recital: klass. muz. 12.00 Angelus. 12.03 Licht instr. ens. met zangsollst. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Act. 12.50 Wlssewassen: lioht progr. 13.10 Lichte gram. 13.35 V. d. vrouw. 13.45 Musiësta: licht ge- var. muz.progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16 35 Klavecimbelrecital: klass. muz. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Coda: lichte muz. v. d. Jeugd. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws., ochtendgym. en soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30- 7.35 Van de voorpag.. praatje). 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. 9.00 Te land en te water: Informatief progr. voor weg en waterweggebruikers. VPRO: 9.40 Morgenwifding. VARA: 10.00 School radio. 10.20 Romantische ork.werken 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Koorzang: oude liederen. 12.00 Licht instr. ens. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Orgelsoel: amus.muz. AVRO: 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Slalom Mirjam i liedjes en gedichten uit en over Israël. 13.55 Beiaardconcert. 1 Bij de tijd en bij de theegeva gramma. 15.35 Lichte ork.muzier fluitsolist. VPRO: 16.00 Nws. Atl Ontwikkelingspsychologie van de e dag (1). lezing.16.15 Gouden eeuw, Nws. v. d. kina. 16.49 V. d. jeugd, 1 Frankrijk (X): muz. klankbeeld. H Nwe gram. 17.50 Act. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NOT/NTS: 10.45-j Schooltelevisie. NTS: 18.30-19.001 leacpech onderwegeen cursus de automobilisten (8) 19.00 Nieuij het kort. 19.05 Klaas Vaak VA 19.05 Fanclub, progr. v. tieners, f 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Act.» Caesar en Cléo: tv-spel. 21.15 Enif bloemlezing uit een serie Amerlkai televisiefilms over gewone in onge omstandigheden 22.05 Touwtre om ruimte, documentaire over of recreatie in de komende jaren. F. 22.45 Jornaal. 22.50 Teach in over woningbouw. Nederland II: NTS: 20.00 JouB NCRV: 20.01 Dieren kijken: Progr.' dieren in Alaska. 20.20 Literair schrift. 20 50 Koningsgambiet: De; aoningsdrama's van Shakespeare t eengevoegd tot een doorlopend f NCRV: Act. 22.05 Religieus progr ma. NTS: 22.10-22.15 Journaal Jo 22.15-plm. 23.30 Wereldkamploensw pen ijshockey te Llubljana. Zsa Zsa Gabor voor vijfde maal getrouw De actrice Zsa Zsa Gabor is g* ren in het huwelijk getreden i de Texaanse oliemagnaat Joshuf Cosden, die haar vyfde echtgtf is geworden. Het huwelijk, dat in Zsa Zsa'sJ in Bel Air bij Hollywood werd' j trokken, werd bijgewoond door1 j kele goede vrienden. Een M j receptie volgde. Het huwelyk van Zsa Zsa haar vierde echtgenoot, de indi Herbert Hutner, werd vorige ontbonden.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4