n\/b f nieuweAUTOhuren fotolaborant secretaresse Hoopvol concert van U. N. I. Katwijk Zee Ook Chinese delegatie naar congres Moskou Sneeuwstormen in Amerika 20 vermisten FRANS EPISCOPAAT NEEMT STELLING TEGEN KAPITALISME H.B.G. in Lisse wil bolbloemen veilen Ook met Rood-China willen de Amerikanen vreedzaam samenleven Koninklijke Sanders Fabrieken VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE HOTEL HUIZE DE WEKKEP FOTO KONING Op handels- en fabriekskanfoor een actieve jongeman ANTON LADAN STUKJE GROND 2 ervaren vrl. adm. krachten FALJERILSTRAAT - LEIDEN ZWEEDS EIKEN PARKET analiste of laborante Woonhuis fe koop aangeboi N.V. Rijmefa emballeur - chef expeditie hulp voor de magazijnmeester adm.-commercieel assistent H. E. van der Heide Zonen KONTROlf# PAGINA 4 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 MAART 1966 In de kapel in Katwijk trad de Katwijkse muziekvereniging Uit spanning na Inspanning (U.N.I.)" voor de eerste maal op onder haar nieuwe dirigent N. Houppermans, die de heer Bosveld is op gevolgd. Het orkest heeft de laatste jaren numeriek aan sterkte in geboet; het élan is echter gebleven. De voorzitter heette de niet talrijke bezoekers, onder wie vertegenwoordigers van zusterver enigingen, welkom. Eèn ding is zeker: men 4heeft in Houppermans een uitstekende or kesttrainer gevonden. Terecht heeft deze een zeer eenvoudig programma gebracht. Gelet op de korte periode van slechts twee maanden, waarin hij het orkest kon instrueren, zijn niettemin reeds gunstige resultaten bereikt. Een beschaafd klinkend openings koraal ging aan het woord van de voorzitter vooraf. Hierop volgden Meyerbeers Krönungsmars uit Der Prophet, waarin het orkest en met name de sax-groep moeite had „erin" te komen, de Molenaar, bewerking van Gossecs eenvoudige symfonie, die al veel gaver kwam, de aardige Mars der Medioi van Joh. Wiggers, die levendig klonk, de wals Helgo- lander van Ed. Kiesler, waarin orkest de vereiste luchtigheid niet kon vinden, terwijl de mars The Thin Red Line van Kenneth J. Al- ford het predikaat „goed" ten volle verdiende. De ook helaas al niet talrijke drumband, sloeg niettemin een pit tige inleiding tot de Georgia van G. Miller, waarmee het Instrumentale gedeelte voortreffelijk werd afgeslo ten. U.N.I. gaat een goede tijd tege moet „Houppermans" directie is in gebaar doeltreffend (hij laat. geen groep ook maar even los), zijn visie is muzikaal (zelf lid van de K.M.K.) en zijn manier van doen verraadt de pedagoog. Zijn mensen volgen hem spontaan; de resultaten zullen dus niet lang op zich laten wachten. Mochten zo al niet alle wensen van orkest en dirigent werkelijkheid zijn geworden, alles wijst onmiskenbaar in een bijzonder goede richting. Na het slotnummer dankte de voorzitter de dirigent; het orkest Mgr. Bekkers eontra kardinaal Ottaviani (Van onze correspondent) De Bossche bisschop mgr. W. Bek kers is niet erg gelukkig met de be noeming van kardinaal Ottaviani tot voorzitter van de pauselyke studie commissie voor geboorteregeling. Een benoeming, die overigens nog niet officieel is. Mgr. Bekkers, die enigszins overwerkt is en daarom tot Pasen rust zal moeten houden, zei in een predikatie in zijn geboortedorp Sint-Oedenrode. dat hij zich moeilijk kon voorstellen, dat een hoogbejaarde man als kardinaal Ottaviani zich weet in te leven in de specifieke pro blemen van de moderne jonge mens. Hij sprak dan ook zijn twijfel uit over de geschiktheid van de Romeinse cu rie-kardinaal voor zijn nieuwe func- I voorzitter op bij prees zich gelukkig met hem te kun nen werken. Ook waren er woorden van dank voor de heer Anderson, die meermalen geassisteerd heeft bij verhindering van de nieuwe dirigent en tenslotte voor de heer Meyvogel, die de drumband aanvoert. Het pu bliek, dat zich zeer erkentellijk had getoond, kon na de pauze nog ge nieten van een amusemen tsprogram- Ad. Int. Koekoek daagt nu Biesheuvel uit (Van i parlementaire redacteur) Het Tweede-Kamerlid de heer H. Koekoek heeft op de uitspraken van minister Biesheuvel over de Boeren partij gezegd, dat hij de bewindsman uitdaagt voor een openbaar debat, waar ook in Nederland. Minister Biesheuvel zei op een vergadering van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond in Arnhem, dat een boer. zijn eigen doodvonnis tekent, wanneer hij op de Boerenpartij stemt. Gezien de wijze van debatteren van de heer Koekoek (zoals onlangs nog eens is gebleken in het tv-debat met de heer Roolvink) is het niet waar schijnlijk, dat de minister op zo'n uit nodiging zal ingaan. Trouwens, in de Tweede Kamer kan de heer Koekoek hartelust met de bewindsman debatteren, wanneer hij dat ook maar wil. Maar bij het laatste debat over de landbouwbegroting was hij er niet en liet hij de heer Harmsen het woord doen. Communistisch-China heeft er ee ingestemd een delegatie te sturen naar het 23ste congres van de Sowjetrussische communistische partij, dat op 29 maart begint, al dus is gisteren van goed ingelichte zijde in Moskou meegedeeld. Dit zo de weg kunnen effenen voor een krachtmeting in het Russisch-Chi- geschil. t congres zal bijgewoond worden door communistische leiders uit de gehele wereld. In het noordelijke deel van de centrale Verenigde Staten Noord- Zuid-Dakota en Minnesota) woeden reeds drie dagen zware sneeuwstormen. De steden zijn uit gestorven. Het verkeer is tot stil stand gekomen en duizenden reizi gers kunnen niet verder. Het zal dagen duren voordat de gevolgen van de stormen in volle omvang bekend zijn. De sneeuwstor- zijn de ergste sinds (Van onze correspondent) Het Franse episcopaat heeft gisteren een lange brief aan alle bisschoppen gericht, die als een handvest met nieuwe sociale en economische richtlijnen kan worden omschreven. Alle communistische partijen in j heugenis in dit gebied. Er worden de wereld zijn uitgenodigd afgevaar- meer dan 20 ™"onen vermist. Red- w dan 20 personen vermist. Red digdén'Te ltürên?"öolt Albanië, de d00r <1' enige Europese geallieerde van Pe- *"""u king. Van Albanië is echter geen antwoord ontvangen. De Chinezen zullen proberen het congres te gebruiken voor een nieu we aanval op de Sowjetrussische politiek. Zij zeiden echter, dat als een dergelijke aanval gedaan wordt, het Sowjetrussische antwoord be heerst zal zijn. verblindende sneeuwjachten. Kerkelijk Leveu Meerkerk W. H. Oud-Beijerland: ls bereoepbaar. Voor de gespreksavond, die giste ren werd gehouden door de Coöp. Bloembollenveiling HBG in Lisse, be stond zoveel belangstelling dat er zit plaatsen tekort waren in de veiling zaal. Het waren niet alleen belang stellenden uit de bollenstreek en Rijnsburg, maar zelfs uit Noord-Hol land waren er meerderen aanwezig. Hieruit bleek, dat de zaak die door 't bestuur aan de orde werd gesteld In sterke mate leeft onder de kwekers. Het ging om de mening te peilen met betrekking tot het veilen van bolbloemen, wat tot nu toe in Lisse nog niet plaats vond. Voorzitter C .J. Segers zei. dat de zeer grote opkomst bewees, dat de problemen rond het veilen in het middelpunt der belangstelling staan. De zaak is reeds maandenlang in stu die. De vergroting van het aanbod beeft intensivering van de teelt tot gevolg. De afzet via de veiling „Flo- te Rijnsburg is het grootst het geen lange wachttijden met zich mee brengt. De aanvoer bij twee veilingen is minder, maar toch nog aanzienlijk. De HBG heeft in de wintermaanden goede accommodatie voor de bol- b'oemenveiling. Na de inleiding van de voorzitter werd de leden een vragenlijst over handigd, waarop 10 vragen stonden. Deze werden hierna in discussie ge bracht. Hierbij werden problemen van allerlei aard aan de orde gesteld. Zo zal onderzocht worden of er 's zater dagsmorgens geveild moet worden. De voorzitter deelde de bezwaren tegen het middagveilen niet, daar dan de bloemen niet weg zouden kunnen. Volgens expediteurs kunnen de bloe- ,en 's avonds overal in Europa zijn. Verder is het voordeel van 's mid dags veilen, dat de bloemen langer vers blyven en het personeel niet om 4 uur het bed uit moet. In verband met de expeditie van de bloemen de veiling, merkte de veiling in Duits hebben met kartonnen dozen, waar 20 bossen in kunnen. De kosten hiervan vallen mee en het systeem bevalt daar heel goed. Over dit punt waren de meningen zeer verdeeld. De expeditie van voorgetrokken hyacinten werd ook ter sprake ge bracht. Dit is nog een zaak van stu die. Van de zijde van de bloem trek kersvereniging „Door Eendracht Sterk" werd naar voren gebracht, dat zij moet blijven veilen in Aalsmeer, want als dat niet gedaan wordt kost het veel geld. Ook van andere zijde werd het bezwaarlijk gevonden niet het gehele jaar bij de HBG terecht te kunnen. De voorzitter zegde toe dit punt met de betrokken veilingbesturen te zullen bespreken. Verder werd nog in ruime mate gesproken over praktisch technische zaken, waarbij soms een veelheid van meningen tot uitdruk king kwam. De heer Segers dankte in zijn slot woord voor de vele reacties, en zei dat het bestuur zich zal laten bij staan door een adviescommissie. Met nadruk stelde hy vast, dat aan de coöperatieve gedachte zal worden vastgehouden. Bisschop Russisch Orthodoxe Kerk tie. Archimandriet Dionissios uit Rot terdam. die de leiding heeft van de Nederlandse kertcprovincie van de Russisch-Orthodoxe Kerk, zal zondag 20 maart in Moskou tot bisschop worden gewijd. Hij zal dan gaan op treden als bisschop-coadjutor van aartsbischop Basil Krivocheine van Brussel onde- wiens oppertoezicht de Nederlandse kerk valt. De Russisch- Orthodoxe Kerk heeft in Nederland gemeenten in Rotterdam, Den Haag, land heel goede resultaten gezien te Haarlem en Groningen. Verklaring van Goldberg: De Verenigde Staten zyn bereid tot vreedzame coëxistentie met welk land dan ook, ook met communistisch Chi na, zo heeft de Amerikaanse verte genwoordiger bU de VN, Arthur J. Goldberg, gisteravond verklaard. Hij wees er in dit verband op dat de Amerikaanse en de Chinese ambassa deur in Warschau reeds 128 bespre kingen met elkaar gevoerd hebben. Goldberg zei In zijn toespraak tot de Pilgrim Society in Londen, dat de VS bij geen enkele vijandelijke acti viteit jegens China betrokken zijn. Hij merkte op dat Amerika Chinese journalisten heeft uitgenodigd het land te bezoeken en zelf hun oordeel te vormen. Peking reageerde daar al leen vijandig op en niet verzoenend. In Houten eerste Prins Clausstraat (Van onze Utrechtse correspondent) Als de gemeenteraad van Houten akkoord gaat met het voorstel van 1 W. zal dinsdagavond in de bui tengewone gemeenteraadsvergade ring een straat naar Claus von Ams- worden genoemd: de Prins Clausstraat. De raad komt speciaal ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix bijeen om een ge- lukwenstelegram te verzenden en om aan te leggen weg achter de vei linggebouwen naar de aanstaande Prins Claus te noemen. Goldberg merkte voorts op dat de ontvangst van de landen die Peking wel erkend hebben niet dusdanig is geweest dat het aanmoediging voor het volgen van hun voorbeeld bete kent. Goldberg ontkende dat het Ameri kaanse Vietnambeleid het gevolg zou zijn van onvruchtbaar anti-commu- nisme. Hij onderstreepte dat de VS niet voornemens zijn communistische landen te onderwerpen. Het enige was de VS willen is dat het communistische regime in Noord- Vietnam ophoudt te proberen Zuid- Vietnam met geweld onder de voet te lopen, aldus Goldberg. Twee bataljons Amerikaanse mari niers, diie ter versterking van rege ringstroepen gezonden waren, hebben gisteren hevig contact gemaakt met twee bataljons van de Vietcong op 16 km ten noordwesten van Qoeang Ngal. Een straalbommenwerper van de marine en twee helikopters die de actie steunden, werden door zwaar afweervuur neergeschoten. Een heli kopter kon snel gerepareerd worden en zich uit de voeten maken. De tweede bleef aan de grond en van het lot van de bemanning is niets bekend. Tegen het vallen van de avond hadden de mariniers nog steeds zwaar mortiervuur, vuur uit automa tische wapens en uit lichte andere wapens te doorstaan. Later werd me degedeeld, dat de regeringstroepen Lichte verliezen hebben geleden. De Vietcong verloor vijftig man. Een handvest, waarin de grondsla gen van het kapitalistische systeem worden aangevallen en dat dan ook een spectaculaire wending in de ge dragslijn van de Franse R.-K. Kerk lijkt aan te kondigen. Het episcopaat spreekt zich uit tegen de soevereine COLPORTAGE VANAF DE KANSEL (Van onze correspondent) In de Betuwse plaats Druten heerst onder het rooms-kathol'eke deel van de bevolking nogal wat ver ontwaardiging. Zondag jl. sprak daar, als leek, jhr. O. van Nispen tot Pan- nerden een preek uit, waarin hij een lans brak voor de rooms-katholieke pers. Jhr. Van Nispen tot Pannerden is als colporteur verbonden aan de N.V. Spaamestad Cebema, die tal van rooms-katholieke weekbladen uitgeeft. De opwekkende woorden van de lekenprediker werden boven dien door een actie begeleid. Bij het uitgaan van de kerk kregen de pa rochianen een folder aangeboden over de Spaarnestad uitgaven. Bo vendien werd in het begin van deze week huis-aan-huis te Druten door personeelsleden van de Spaarnestad voor deze uitgave gecolporteerd. Scholieren van de rooms-katholieke h.b.s. in Druten verlangen nu van de pastoor van Druten, P. V/. T. Coo- len, een verklaring over het gebeur de. Pastoor Coolen verklaarde des gevraagd dat jhr. Van Nispen het woord rooms-katholieke pers n'et gebruikt had, maar dat deze slechts over de „goede pers in het algemeen" had gesproken. Gelijksoortige geval len hebben zich tot nu toe voorge daan in Lichtenvoorde, Mechelen en Groenlo. In de laatste plaats maakte de lekenprediker openlijk propaganda voor bepaalde rooms-katholieke bla den. Enkele Groenlose parochianen namen daar geen genoegen mee en schreven en protestbrief aan hun pastoor. Het commentaar van de directie van de Spaarnestad luidt als volgt: Dergelijke eolpertagemethoden zijn door de direct:e van de Spaarnestad verboden. Het gebeurde is buiten de voorkennis van de directie geschied en wordt dan ook afgekeurd. Er zijn maatregelen genomen om herhaling te voorkomen." Twee Vietnamese zakenlieden zul len zich weldra voor de rechtbank in Saigon moeten verantwoorden wegens het hamsteren en het geven van steekpenningen. Indien zij ter dood veroordeeld worden zullen zij vermoedelijk door een peleton vrou welijke soldaten geëxecuteerd wor den. Een van beide zakenlieden is een Chinees multi-miljonair, eige naar van een export-import bedrijf. De andere man, eveneens een Chi nees, heeft bekend ijzer verkocht te hebben tegen een hogere prijs dan de officiële. macht in de leiding der ondernemin gen. die de werkgevers zichzelf altijd hebben toegekend en wijst het ma teriële eigenbelang als enige drijfveer in de economie van de hand. Voorts wordt geëist, dat de vakverenigingen meer medezeggenschap zullen krijgen in de controle op beleggingen, terwijl de arbeiders, volgens het episcopaat, ook op aandelen in de onderneming recht moeten hebben. Tenslotte wordt ook nog met kracht het prin cipe bestreden dat in conservatieve kringen wel gehuldigd wordt, en vol gens hetwelk een zekere werkloosheid bevorderlijk kan zijn voor het even wicht tussen prijzen en lonen. Deze linkse stellingname van de R.-K. Kerk zal zeker niet nalaten ook grote politieke gevolgen te hebben. Want tot voor korte tijd leek de sym pathie van de hoge geestelijkheid in Frankrijk eerder naar de rechtse par tyen van conservatieven en volksre publikeinen uit te gaan. Marktberichten AALSMEER. 4 maart Coöp. Ver. Centrale Aalsmeerse velling G A. Se ringen :Stepman 4 kop per tak 75—135 2 kop 50-90; Legray 4 kop p. tak 50-85 2 kop 40-65: Prunus tril. 70-105; Ger- bera p. st. 65-100; Cyclamenbloemen 75-145; Iris 150-275; Snljgroen 75-160; phorbia p. takyuseij90 Tulpen 80-235; Narcissen 70-165. An- 27-38; Baccarat 100-150; Carol 40-69; Garnet 37-64; Super Star 70-110. TER AAR. 4 maart Witlof 1. 82- 94; 2. 62-78. stek 9-52; spruiten A. 80-1.06; B. 35-69; C. 26-28 alles per kilo Komkommers 44-76 p. st. Radijs '2; Raapstelen 8; selderij 22; pe terselie 16 alles per bosje. RIJNSBURG. 4 maart Groente veiling: Waspeen I 50.50-53.50 100 Insurpasslble 90-95; ge Oxford 140; K. M. 52-55 Apeldoorn i Carlton 75-85; 150; Brillant -150; land 120-140; Bellona 115-120; Pre- 90-95; Bax" I 115; Pr. Roseveld 100; Iris Wedgwood 300-320; Proff Cop- Pre- 175; Majbree Diverse Anjers: 25-40. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 maart Groenteveiling; waspeen (per kist) j •extra 8.20-9,50; Al 7,40-9,20: A2 4,31 .50; B-extra 10,50-10,80: BI 10" 11,00: B2 2.20-2.30; Cl 3.90-4.90; 3.10-4,80; andijvie 42-64; sla (p. s I 25; Cl 13; spruiten l.C 30-2,70, peterselie (per bos) 13-22. Aanvoer t ij vie 42-1 spruiten kist) 1,80-2,70, peterselie per bos) selderie (per br -v peen 200.000kg. BOSF llng 22-19, IV 17-15, V 11-10, per bos 90-65 vertakt 38-32, Am. anjers sim 25 (ge pakt), Magnolia 64 p. knop. Androme- dablad 100-60, Azalea chinensis kort (40 per stuk). Rhod. dr. 60, Pink Pearl (kort) 55 per k tarobiense (kort) 30. Prunustriloba >-36. per tak. Mahoniablad 130-75, Kal anchoe 70-80. 40. Cineraria 43. Anthurium 210-110, Columnea 150-160, Platicerum 140, Hedera 15, Tunhla 34-29. prabo - vrouwenkerkhof 1 - Leiden boekhouden praktijkdiploma) nieuwe cursus begint 9 maart dMBÊÉS (conversatie) (conversatie) nog enkele plaatsen beschikbaar vil.w. de greef - tel. S2532 LEVENDAAL 30—42 LEIDEN Op een bedrijfskantoor hebben wij plaatsingsmogelijkheden Voor deze functie is een typediploma vereist. Uw adres voor besioten RECEPTIES en PARTIJEN Intieme BAR Herengracht 100 Telefoon 21935 - 40876 Tevens uitzending van SCHOTELS, CROQUETTEN, BITTERBALLEN en de verzorging van uw koud buffet. GEZINSKREDIET Geld voor uw gezin. Een persoonlijke lening past in de moderne koopstijl. Wij noemen het „Gezinskrediet". Dat is contant geld, zonder borg. Direct beschikbaar voor ambte naren en werknemers in vaste dienst. Geen behandelings- kosten vooraf. Van 300,- tot 4.800,-, naar draagkracht Onder wettelijke voorwaarden en grote discretie. Alles kan schriftelijk worden afgehandeld. Kwijtschelding restant bij overlijden.Vraagt vrijblijvend inlichtingen, i NATIONALE VOLKSBANK Den Haag Riviervismarkt 4 tel. 639586 Tevens In Amsterdam en Rotterdam GEZINSCRÊoiÊTÜ Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden is voornemens op vrijdagen 18 en 25 maart telkens na tarishuis t verkopen te Leiden: 1. het woonhuis met afz. bo venwoning en erf De Sitter- laan 28 28a, gr. 1,79 a„ lasten ong. f 226,91 p. j. verh, ben. f t i., boven f 19,20 2. het woonhuis met erf, Rijn- en Schiekade 2, gr. 2,17 a., lasten ong. f 188,70 p.j., verh. voor f 138,65 p.m. Bez. 15, 17, 22 en 24 maart a.s. nam. 2—4 uur. Bet. koop penningen 25 april a.s. Nad. inl. verstrekt gen. No- (fa Een gezinshoofd zonder levensverzekering is gelijk aan een oceaanstomer /onder reddingsmiddelen. O0*1 de levenszee kan woelig zijn. c alcemeen 00 Enn !rn S! ASSURANTIEKANTOOR JgjBfiE I M. NOOMEN RAPENBURG 1 LEIDEN jSjM-dllfcÜLtiA. TELEFOON 42841 (6 lijnen) Bekend met VARIOSCOOP en VARIOMAT. I HEEREWEG 209 - LISSE - TEL. 02530-i Door BENZINESTATIONS EXPL. MIJ. TE Vertegenwoordiger Het LABORATORIUM voor MEDISCHE CHEMIE der Rijksuniversiteit Wassenaarseweg 62, Leiden, vraagt een Minimum eisen: Goede kennis der moderne talen ruime kantoorervaring grote typevaardigheid kennis van steno strekt tot aanbeveling Salaris volgens Rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties te zenden aan de Hoogleraar Directeur van het Laboratorium. ||||||||||||||||||||||||||||||||||IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIII»II>I»II>»II»»<>«I» wordt op korte termijn gevraagd: Sollicitaties aan het bureau van dit blad onder no.33400. minurn Boekhouding en belasting aangifte deskundig verzorgd door belastingconsulent. Telefoon 070—835735. lAGE PUNDUK 28 LEIDEN TANDTECHNISCH LABORATORIUM v. Bemmel te Leiden TANDTECHNICUS opgeleid te worden. Sollicitaties alleen tel: 24848 en na 6 uur 34609. TE KOOP GEVRAAGD Herenhuis, villa of bun galow. Liefst te Oegst- geest of directe omgeving. Br. met voll. geg. onder no. 33364 bur. v. d. blad. TE KOOP GEVRAAGD of alleenstaand huisje aan rand Leiden, Zoeterwoude, Leiderdorp. Br. onder no. 33379 bur. v. d. blad. Bij do Stichting Leidse Studentenhuisvesting, Stations weg 46 te Leiden kunnen worden geplaatst: 1. in het bezit van diploma middelbare school -f typen 2. in het bezit van diploma u.l.o. Schriftelijke sollicitaties worden vóór I I maart a.s. inge wacht bij het bestuur van de Stichting, Stationsweg 46, Leiden. TE HUUR AANGEBODEN ZEER GOED GESTOFFEERD MODERN HUIS met v.e.a. tuin. C.v. (olie). Open haard. Tel. Garage, kelder en grote zolder. Badk., 5 slaapk., grote keuken met koelk. en fornuis. In zeer goede staat. Te bevragen telefoon 070-68.28.19. OF TE KOOP GEVRAAGD a. terreinen of bedrijfspercefen gelegen langs goede verkeerswegen. b. beslaande benzine verkooppunten verbonden aan kleine bedryven. Graszodei in elke hoeveelheid a4 J. L. PHILIPPO, Margrietstraat 5 U Telefoon 26414 Te huur aangeboden in het Noordeinde WINKEL en MAGAZII Brieven: NODROEINDE 30. WINTERPRIJZEN Autoverhuur TIP TOP St.-Aagtenstraat 14 Telefoon In het FARMACOLOGISCH LABORATORIUM der RIJKS UNIVERSITEIT te LEIDEN wordt gevraagd een van de beroemde LIMHAMN-Fabrieken te Malmö Geïmpregneerd, vlekvrij, opneembaar Uitzonderlijk goede kwaliteit, 13 mm dik Leverbaar in stroken en tegelmodel Uiterst concurrerende prijzen Zeer korte levertijd vraag vrijblijvend prijsopgave of vertegenwoordigersbezoek Alg. Vloerenbedrijf "UNICUM" Heemstede, PB 142, Broneteeweg 48, Tel. 82973 ROOSEVELTSTRAAT 14 LEIDE1S TELEFOON 01710—26941 kan voor spoedige indiensttreding plaatsen: ten behoeve van wetenschappelijk onderzoek op experimenteel-farmacologisch gebied. Inlichtingen en aanmeldingen (onder vermelding van voor opleiding) bij de hoogleraar-directeur van genoemd labora torium, Wassenaarseweg 62, Leiden. Door groothandel in huishoudelijke artikelen, haarden, kachels en ijzerwaren wordt gevraagd: voor de afdeling in- en verkoop. Voor deze functie zijn vakkennis en/of ervaring in telefonisch contact met afnemers noodzakelijk. Leeftijd bij voorkeur 21 jaar of ouder. Schriftelijke sollicitaties aan: NIEUWSTRAAT 2, LEIDEN. te ALPHEN AAN DEN RIJN Buitendorpstraat 74 (ZwammeHf Indeling: gr. woonkamer, 3 slaapkamers, zolder, doufl Voor- en achtertuin. f 39.000,- (Vrije vestiging).. Inlichtingen: telefoon 01710—40776 of 01714—639 voor de krantenbezorgp in de stad. Dagelijks van 15.15 ui' plm. 18 uur, zonodig Is

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4