Zesde Leidato voorjaar van T.V.S.L. enthousiast Pas goed op Amelie in 111 67 Vakkundige regie van Eric Plooyer Cerlina-Prisma en Tempus PIERROT Lekasin Medische opleiding niet beperken! J. van Vliegen lector in Leiden Ditmaal niet in de zomer Milde stemming op Leidse veemarkt Weer een optocht? ZATERDAG 5 MAART 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3. Feydeau in Schouwburg: Ter gelegenheid van het V.V.S.L.-bal gaf de Tooneelclub van Vrouwelijke Studenten Leiden, enthousiast bijgestaan door hun mannelijke collega's, gistermiddag de Nederlandse première van ,,Pas goed op Amélie" (Occupe-toi d'Amélie) van Georges Fey deau (1862-1921). Deze wereldvermaarde auteur produceerde een goede 40 typisch Franse ..boulevard" stukken, speciaal geschreven voor het uitgaande publiek. Blijspelen, meestal balancerend op vormde de grens van de klucht. Hij was een doorwinterd vakman die zijn publiek door en dóór kende en als zodanig een grote virtuositeit ontwikkelde. „Pas goed op Amélie" is een ken merkend voorbeeld van dit genre; alles is erin aanwezig, het lichtzin nige milieu en de dialoog waarin hu mor, satire .ironie en spot om de voorrang strijden, nog gezwegen van de zotste situaties die hij met vin dingrijkheid wist te scheppen waarbij zelfs het „bed op toneel" niet ont breekt. De regisseur Eric Plooyer komt de eer toe de aanwezige krachten vak kundig te hebben gebundeld. Het z.g. schijnhuwelijk, bijgewoond door een grote kring vrienden en vriendinnen, die overtuigd waren getuige te zijn van een potsierlijke vertoning en zich dus te buiten gingen aan vrijpostig heden tegen de echte burgemeester van 't district, wist hij op te voeren tot een voor amateurs aanzienlijke hoogte, die stormen van hilariteit bij het publiek veroorzaakte. Het is niet doenlijk de 30 rollen te bespreken. Uitzondering willen wij maken voor Carla van Hellemond, die de belangrijke rol van Amélie met grote vrijmoedigheid, goed begrip, charmant en guitig uitbeeldde. Haar grote kring van vriendinnen CANTATE-DIENST IN REM. KERK In de Remonstrantse kerk zal mor gen in samenwerking met het Leids Studenten Koor en Orkest „Colle gium Musicum" een cantate-dienst worden gehouden, welke door dr. W. P. M. Noordhoff zal worden geleid. De cantate van J. S. Bach, die deze dienst zal bepalen, is de cantate „Alles nur nach Gottes Willen". Deze cantate is bekend om het grootse inzetkoor, dat zeer verwant is aan het gloria van een van de mis sen, welke Bach geschreven heeft Bach verbindt zo het thema van de berusting met dat van „Die Ehre Gottes", dat van al zijn muziek de grondtoon is. Het Leids Studenten Koor en Or kest staat onder leiding van André Kaart. Solisten zijn: Marina We- melsfelder, alt, Wendela van Ditz- huyzen-Bronsgeest, sopraan en Ma- rius Ypma, bas. De dienst begint om 10.30 uur. een zeer goede, bekoorlijke omlijsting. Van de heren noemen wij Etienne van L. P. Broekveldt, die als partner van Amélie weinig voor haar onder deed, een goed geslaagde van Putze- baum, met een raak Vlaams accent van H. Obertop, de Prins van Pales- trie door Z.K.H. Jablotchkoff goed getypeerd, de bulderende generaal Koschnodieff van H. A. N. Versluys, de burgemeester van E. F. Jacobs en een prima Commissaris van Politie van A .A. J. H. P. Stolk. 3 merkhorloges die het doen. Bedrijfszeker en altijd op de juiste tijd. Geen ergernis Geen teleurstelling. In geheel staal en 100'; waterdicht. Een zeer aantrekkelijke collectie vindt U bij JUWELIER - HORLOGER Een scène uit ..Pas goed op Amélie". dat gisteravond in de Schouwburg door de V.V.S.L. werd opgevoerd. (Foto L.D./Holvast) De vlotte vertaling was Campert. De smaakvolle werden ontworpen door Goslings-Deutman, de desbetreffende adviezen gaf Nicolette Seyffert. Ook de decors werden door mevr. Goslings ontworpen met advies van I'. E. A. H. Bijvoet. Er waren „open doekjes" en dave rende lachbuien. Een uitbundige hul diging besloot deze voor TVSL sue- OPHALEN EXTRA HUISVUIL IN LEIDEN Maandag Haarlemmerweg, Stadspolderweg, Broekweg, Gabr. Metsustraat, Frans van Mierisstraat, Jan Lievensstraat, Bakkerkorfstraat, Lucas van Leydenstraat, Musschen- broekstraat, Groenoordplein, Groen- i oordstr.. Raampoort, Leeuwenhoek- y y straat, Hansenstraat, Korte Hansen straat. Raamstraat, Pasteurstraat, Maresingel (van Haarlemmerweg tot Zwarte Pad), Zwarte Pad, Prins Fre- derikstraat, Koningstraat, Van Ho- gendorpstraat, v. d. Duinstraat, Van Limburg Stirumstraat, Marnixstraat d. Duinstraat tot W. de Zwij- gerlaan), Faleckstr., W. de Zwijger laan, (van Haarlemmertrekvaart tot Zwarte Padi. Dinsdag Kanaalweg (van spoor lijn tot sportpark), Suringarstraat, Temminckstraat, Beyerincklaan, v. d. Sande Bakhuijzenlaan, Lorentzkade van Kanaal weg tot de De Sitter - brug), Burggravenlaan (van de Sit- terbrug tot de Gijselaarsstraat)Op- penheimstraat, Moddermanstraat, Scholtenstraat, Asserstraat, De Sit- terlaan, v.v. (van Franchimontlaan tot de De Sitterbrug, Van Vollenho- venka de, Park Room buig. Woensdag Maresingel, (van Zwarte Pad tot Julianastraat), He rensingel (van Julianastraat tot Prinsenstraat)Alexar.derstraat An na Paulownastraat, Julianastraat, Ju- lianakade (oneven nummers), Wal deck Pyrmontstraat, Sophiastraat (van Maresingel tot Prinsenstraat), Louise de Colignystraat. Anna van Saksenstraat, Marnixstraat (van Ma resingel tot v. d. Duinstraat), Prins Hendrikplein, Prins Hendrikstraat, Willemstraat, Bronkhorststraat, Mo lenstraat, Mauritsstraat, Joh. Willem Frisostraat, Amaliastraat, Kemper straat. Vrijdag Lammenschans weg (van Zeemanlaan O.Z. tot Zoeterwoudse- singel), Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot de Fruinlaan), Lorentzkade (van de De Sitterbrug tot Lammenschapsweg)v. d. Bran- delerkade, Du Rieustraat, Tiboel Sie- gen beekstraat, Rooden burgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat., Cobet- straat (van de Wasstraat tot de Fruinlaan, De Ridderstraat, Thor- Pacis - VEBO op 25 maart Op vrijdag 25 maart opent de Leid- se wethouder van Bedrijven, ir. J. J. G. van Hoek de paasveetentoonstel- üng van de VEBO. Dat gebeurt in restaurant „In den Vergulden Turk" Steenstraat 2 in Leiden. Tijdens de cpeningsbij eenkomst spreekt de voor zitter van de Nederlandse Bond van Veehandelaren, de heer K. W. van Dam over een actueel onderwerp in de veehandel. Bridgenieuws De Sleutels Uitslagen viertallen competitie, negende ronde: Groep A: KlinkenbergVan Wei zen (33-73) 0-6, Van der Steen-Har lof f (34-88) 0-6: BloemhoffDe Vries (89-68) 5-1: VrijenhoekTan (42-65) 1-5; Van den BurgDe Vrind <56- 50) 4-2; FoppeDerogee (80-51) 5-1; Van KempenKoornwinden '37-52) 2-4; SelierKoningen (121-28) 6-0 de snelle en zekere pijnverdrijver Het hoofdbestuur van de Kon. Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft een brief gestuurd aan de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen waarin het zegt. dat het de indiening de inschrijving van stig zou betreuren. vet tot tijdelijke beperking de faculteit der geneeskunde ern- met klem dische studenten te beperken lydt zodanig wets- j het voor hel hoofdbestuur geen twü- Finri^flTTrt- 1 Van Weizen 44 (clubl ontwerp niet te bevorderen, doch fel, dat hierdoor het tekort Wrmntneni TI 41 S Vrind 36- daarentegen op korte termijn uitbrci- sen zodanig zal toenemen dat i SuXnberg 35 5 Vruenhoek 27! ding te Seven aan de mogelijkheid goede geneeskundige verzorging 6 Harloff 24; 7. Van den Burg 18 aegradeert 8. Van den Steen 17 j (degradeert; 9. Bloemhoff 16 (de- j gradeert); 10. De Vries 12 (degra deert). Groep B, stand na de 9e ronde: j 1. Selier 43. 2. Foppe 34. 3. Derogee i 31, 4. Van Kempen 28. 5. Koningen ™^tVe"!!ra,f Het aantal praktizerende huisart- op Nederlandse medici wordt gedaan de ontwikkelings- Benoemingen Leidse Universiteit Bij besluit van Curaotren der Leidse Universiteit zijn benoemd: drs. J. Bolten, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren; dr. W. Dorst, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Che mie; mr. M. J. van Ende Boas, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met ingang van 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofd medewerker; dr. R. Enthoven, voor het tijdvak van 1 februari 1966 tot 1 febr. 1967 tot wetenschappelijk mede werker le klasse in tijdelijke dienst bij de Cardiologie; drs. I. J. Hermans, voor het tijdvak van 1 febr. 1966 tot 1 febr. 1967 tot wetenschapelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie; drs. H. J. Chr. Ja cobs, voor het tijdvak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie, de heer R. W. Jessurum, arts, voor het tijd vak van 15 jan. 1966 tot 15 jan. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Ver loskunde; drs. W. J. de Klein, voor het tijdvak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie; drs. R. E. de Rooij, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschap pelijk medewerker 17, 6 .Koornwinden 10. Mannequin-diploma voor Leidse dames Elf dames uit Leiden en omgeving zijn gisteravond geslaagd voor het examen mannequin. De geslaagden toonden hun kunnen op een mode show In De Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn, waarvoor de Leidse modehuizen Boutique Vionnet en Couture Exclusief enkele modellen beschikbaar hadden gesteld. De ge slaagden zijn: mej. E. J. C. Delfos, C. Ouwersloot, B. C. Burwiek, M. J. beckestraat, Wasstraat. De Laat dej Schippers; mevr. Kokxhoorn—Gil- Kanterstraat, Cronesteinkade, Zee- les; mej. E. H. J. Overdevest, J. J. de manlaan, Kapteynstraat (van Van 't Hoffstraat tot Lorentzkade), Hugo de Vriesstraat (van Van 't Hoffstraat tot Lorentzkade), van 't Hoffstraat, Bakhuys Rozenboomstr., Van Bem- melenstraat. Jong, H. Hoogervorst, A. Bayards, E. C. van Dam en W. P. Vianen. De dames werden opgeleid door Henny de Jong met assistentie van Wilan Bergers, die het volgend jaar zelf deze cursus gaat leiden. In zijn verlangen dit ten bate van de patiënt toch te be reiken ziet de huisarts zich gedwon gen tot een zo grote arbeidspresta tie dat dientengevolge de lichame lijke en geestelijke gezondheid van de arts zelf en daardoor de volksge zondheid in het algemeen ernstig be nadeeld kunnen worden. De thans bekende cijfers doen naar de mening van het hoofdbestuur verwachten, dat dit tekort aan artsen in de ko mende jaren zal toenemen. De on gunstige situatie zal dan worden verscherpt. Voorkomen moet worden, dat de volksgezondheid niet kan wor den gehandhaafd op een niveau, dat met de zo veel inspanning van krachten en met aanwending van zo vele financiële middelen is bereikt. Indien echter de minister uitvoe ring zou geven aan zijn voornemen de inschrijving van eerstejaars me- Ardito-kwartet Duitse successen Leidsche Spaarbank In de maand februari was er bij de Leidse Spaarbank f. 5.337.280,62 in gelegd en terugbetaald f. 4.200.666.60. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 630 en het aantal afbetaalde boekjes 463. Op 5.959 rekeningen van deelne mers aan de afhaaldienst werd f. 229.362.50 bijgeschreven. Er werden 1.510 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van f. 61.451.37. Het tegoed der 61.152 inleggers be droeg aan het einde der maand f. 76.027.462.92. Bij Koninklijk Besluit is mr. J. van Vliegen, raadadviseur bij het Mini serie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, benoemd tot ge woon lector aan de Leidse Universi teit in de faculteit der rechtsgeleerd heid, om onderwijs te geven in het staats- en administratief recht. Mr. J. van Vliegen, die in 1923 te Denekamp (O.) is geboren, was reeds verscheidene jaren in bestuursdienst (Rijk, provincie, gemeente) werk zaam, toen hij als extraneus in 1960 het doctoraal examen in de rechts geleerdheid aan de Vrije Universiteit aflegde. In 1961 aanvaardde de nieuw benoemde lector, die in 1958 admi nistrateur ter provinciale griffie van Zuid-Holland was geworden, de functie van raadadviseur bij het departement van Maatschappelijk bij de Med. Chemie; ir. A. Scheep maker, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kosmische Straling, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 weder om in deze functie; de heer M. G. Stem, voor het tijdvak van 17 jan. 1966 tot 17 jan. 1967 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij het Instituut van Radiopatologie en Stralenbescherming; en dr. R. M. Terwiel, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Natuurkunde, met in- tijdelijke dienst gang van 1 sept. 1965 in vaste dienst. Werk, thans van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Mr. v. Vliegen, die een belangrijk aandeel heeft gehad in het rapport van de commissie tot herziening van de provinciale wet, heeft veel gepu bliceerd, onder meer in „Samsons Maandblad", en „Tijdschrift voor Overheidsadministratie". In het eerst genoemde maandblad verzorgde hij de wetgevingskroniek. TWEE TANKERS MET OLIE VOOR RHODESIE Volgens berichten uit Johan nesburg zijn twee tankschepen met ruwe olie voor Rhodesië onderweg I naar do havenstad Beira, op het Het Ardito-kwintet, bestaande uit eiland Mozambique. De eerste tan- >nze stadgenoot Rien de Reede ker wordt zondag a.s. verwacht, de fluit), Rob de Visser, hobo, Sjef tweede enkele dagen later. Het zou Douwes, klarinet, John Mostard, fa- de eerste olie-aanvoer voor Rhode- got en Peter Hoekmeyer, hoorn, be- Lië zijn sinds Engeland, in decern- ëindigde enkele dagen geleden een jber vorig jaar, een olie-embargo door West- tegen Rhodesië instelde. De olie zou volgens genoemde be richten door de ruim 300 km lan ge leiding tussen Beira en de Rho- desische raffinaderij nabij Oemtali worden gepompt. Engeland heeft Zuid-Afrika te kennen gegeven, dat by toeneming van de Zuidafrikaanse olie-uitvoer naar Rhodesië, de eigen olie-invoer wel eens stil kan komen te liggen. Dit werd gisteren in diplomatieke kringen in Washington gezegd. Volgens de „New York Times" zouden de grote oliemaatschappyen een akkoord met Engeland hebben gesloten om hun verkopen aan Zuid- Afrika te beperken tot max. 10 méér dan hetgeen in 1964 werd ge leverd. Grotere uitvoer van olie naar Rhodesië zou dientengevolge de eigen voorziening in gevaar brengen. Duitsland .Een viertal concerten twee radio-opnamen resp. voor de Nord-Deutsche Rundfunk en Radio Bremen stonden op het programma. Uitgevoerd werden werken van J. Haydn, F. Danzi, L. van Beethoven, H. Andriessen, H. Badings, J. Ibert en van de Hindeweth-leerling Anton Schaefers die zyn blaaskwintet na de eerste uitvoering door het Ardito- kwintet aan dit ensemble opdroeg. RUIME AANVOER, LEVENDIGE HANDEL (Van een deskundige medewerker) Ondanks het feit, dat handel en prijzen weinig verandering te j zien gaven, heerste er gisteren op de Leidse veemarkt een iets ildere stemming en gaven, bij een goed marktbezoek, de ruimere i gouden verlovingsringen Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. eidato Er komt weer een Leidato! Het feest van de Leidse middenstand wordt ditmaal niet in de nazomer, maar in het voorjaar (van 1967) gehouden. De Leidato- Voorjaarsshow zal ongetwijfeld weer vele tienduizenden bezoe kers uit Leiden en omgeving naar de Stadsgehoorzaal doen trek ken, binnen de muren waarvan de expositie wordt opgebouwd. Het Leidato-bestuur hoopt dit evenement op touw te kunnen zetten in de week van vrijdag 3 maart t/m zaterdag 11 maart 1967. Getracht zal worden om de nieuwe Leidato een dynamisch karakter te werken, zodat deze voorlopig vaag zullen blijven. Wel staat bij voorbaat de samenstelling van een artiesten programma vast en ook de tieners zullen weer aan hun trekken komen. Voor deze tienerevenementen vorig jaar kon de jeugd op het Burcht terrein terecht moet een geschik te plaats worden uitgezocht. Voorts ligt het in de bedoeling van het Leidato-bestuur om ter gelegen heid van deze zesde middenstands tentoonstelling een Leidato-boekje uit te geven. Het weet zich nu reeds van een grote deelneming verzekerd, zodat het aantal stands, die alle in voorjaars- tooi zullen worden gestoken, tot een maximum zal moeten worden opge voerd. Waarschijnlijk zal er. evenals het vorig jaar, aan de vooravond van dit middenstandsfestyn, 'n optocht wor den gehouden, maar dan in een ge heel andere vorm. Het Leidato-bestuur, actie als het is, moet de plannen nog nader uit geven door middel van demonstraties en andere tentoonstellingsactiviteiten Dat de Leidse middenstand ook In ander opzicht niet stilzit, blijkt nog uit het verheugende feit, dat zij in het komende najaar nauw zal gaan samenwerken met de Sint Niculaas- intochtcommissie, waardoor aan het jaarlijkse Sinterklaasfeest voor de lagere schooljeugd uitbreiding kan worden gegeven. aanvoeren, vooral wolvee, de i en levendig beeld. Het naderende voorjaar hangt in de lucht en brengt weer meer bedrij vigheid met zich mee, terwyl ook een gematigd optimisme omtrent een mo gelijk binnenkort te verwachten op heffing van de getroffen maatregelen tegen het mond- en klauwzeer de mensen weer nieuwe moed geeft. Dank zy een gevonden mogeiykheid voor enige export leefde de handel in vette kalveren aan het weekeinde iets op. Als voorbode van de lente was er ook in de sector fokschapen met lam meren een aantrekkeiyk ruimere be langstelling waar te nemen. Met ruim 200 dieren meer dan verleden week, bedroeg de totaal-aanvoer 948 dieren. Gebruiksvee. Evenals verleden week was deze afdeling weer ruim voor zien. By een rustige handel gaven de melk- en kalfkoelen geen verande ringen te zien. Ook de prijzen bleven op hetzelfde niveau, doch waren ze ker niet hoger. Waarschyniyk wel in verband met de dure prijzen voor een goede koe, was de belangstelling voor varekoeien niet groot. De han del deed het zeer kalm aan, waar door de pry zen over het geheel ge nomen iets lager kwamen te liggen, vooral voor de mindere soorten. De luxe dieren bleven wel pryshoudend. Notering: Melk- en kalfkoelen van f 1000.- tot f1275.- en f1400.-; vare koeien van f 600,- tot f 1000,- en f 1300,-. Enkele luxe dieren tot f 1400.-. Vette koeien. By een goede maar toch niet overmatige aanvoer, kon de handel in vette koeien, die elders enige opleving te zien heeft gegeven, niet best op gang komen en verliep dan ook matig. Oorzaak was wellicht dat er weinig courante en goede die ren, die wel aan de prys biyven, wa ren aangevoerd. De notering kwam dan ook niet hoger uit de bus dan verleden week. Notering per kg ge slacht gewicht: Vette koeien van f3,30 tot f3,90 en f4,30. Slechts en kele beste dieren tot f4,50. Vette kalveren. Bij een iets ruimer aanbod dan verleden week, verliep de handel vlot. Zoals reeds vermeld kon er weer een aantal dieren worden arkt weer een enigszins normaal I geëxporteerd (Griekenland), waar door de handel tegen het weekeinde iets opleefde. Hoewel de prijzen op andere markten lager kwamen te lig gen. kon het hierdoor gebeuren dat Leiden de notering van verleden week kon handhaven. Notering per kg le vend gewicht: van f2,30 tot f2,60 en f 2.75. Enkele prima dieren tot f 2,85. Nuchtere kalveren. Op deze afde ling zagen we voor Leiden een ruime aanvoer. By een redeiyke vraag en handel bleven de slachtnuka's prys houdend. Voor mestkalveren was er echter nog weinig belangstelling en de handel in deze diersoort was ge drukt met aanmerkeiyk lagere pry- zen. Notering: Slachtnuka's van f 1,30 tot f 1,55 per kg levend gewicht; mestkalveren van f 70,- tot f 130,- per stuk. Slechts een heel enkel best dier haalde nog een prys van f 150.-. Wolvee. Een aanmerkeiyk ruimere aanvoer dan voorgaande weken. De handel in slachtdieren, hoewel prys houdend, gaf nog steeds geen veran dering te zien en verliep dan ook traag. Het wachten blyft op herope ning van de grenzen voor export. Voor de weidery bestond er daaren tegen weer een betere belangstelling. De één wil ruimen, de ander wil weer dieren in zyn land hebben. De han del in fokschapen met lammeren en in drachtige ooien had dan ook een willig karakter. Notering: Vette scha pen van f95.- tot f110.- en f120,-; vette lammeren van f 90,- tot f 100,- en f115,-; fokschapen met 1 lam van f 140,- tot f 160,-fokschapen met 2 lammeren van f 200,- tot f 240,-. Varkens, (buiten de markt). In de afgelopen week was de handel in var kens voor de fok- en mestery maar matig. De pryzen bleven weliswaar ongewyzigd, doch de dieren zeker niet duurder. Goede biggen daaren tegen konden nog steeds goed worden geplaatst. De handel in slachtvarkens heeft het in de achter ons liggende week niet best gedaan. Het aanbod overtrof de vraag. Als gevolg van de inzinking van de vette kalveren- pryzen werden er minder varkens ge slacht en zoals in de verwachting lag, I daalden mede daardoor de pryzen Olievloed uit Noorse tanker geëindigd De olievloed uit de vergane Noorse tanker Anne Mildred Brövig is giste ren gestopt. Voor eventualiteiten be vinden zich drie schepen by het wrak, dat nog in dezelfde positie ligt. De olie heeft inmiddels de eerste slacht offers onder de vogels in de Duitse Bocht gemaakt. Op Helgoland en Sylt zijn de eerste met olie bedekte zeekoeten aangespoeld. Alles wordt in het werk gesteld om de vogelstand te beschermen en te redden. June Clark naar ziekenhuis De 17-jarige June Clark, uit Mia- ii in de Amerikaanse staat Florida e al acht weken onafgebro ken niest, is in een ziekenhuis op genomen aangezien haar toestand achteruitgaat. June, een middelbare scholiere, die eenmaal per minuut niest, heeft daardoor blaasklachten gekregen terwijl zy niet meer by machte is haar voedsel binnen te houden. Dertien artsen hebben geprobeerd haar te helpen. Hun methoden va rieerden van hypnose tot infrarode bestralingen. Zij hadden geen van allen succes. HOE IS HET ONTSTAAN? Een zetfout heeft ons gisteren doen beweren dat het woord „cadaver" af komt van het Latynse werkwoord cadaver. Dit moet zyn „cado" van „cadere" vallen. van slachtvarkens. De slachtzeugen wisten zich nog wel op de oude pry zen te handhaven. Pryzen: Drachtige zeugen van plm. f325,- tot f450,-; schrammen van plm. f 85,- tot f 115,-; biggen van plm. f60,- tot f65,- en f72,-; lichte slachtvarkens van plm. f 2,12 tot f 2,15 per kg levend gewicht; slachtzeugen van plm. f 1,65 tot f 1,75 per kg. levend gewicht; fyna slacht zeugen tot plm. f 1,85.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3