Lampen in de Wester kerk helderder dan daglicht WAAKZAAM J oor televisiefilm en fotografen MET EEN ENKEL WOORD HOOGOVENS NEEMT RIJNSTAAL OVER Rusks positie verstevigd haags! AGENDA NOG SPANMM IN OEGANDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 MAART ijt Het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft, zo als elk jaar, een rapport over het rechtse extremisme laten ver schijnen. Vooraf: wat verstaat men eigenlijk onder radicalisme, zowel van rechts als van links? Het pro beert. zo zegt het rapport, de grond beginselen en de voornaamste in- stellingen van de rechts- en staats orde aan te vallen, ze buiten wer king te stellen en ze op zijn minst in een twijfelachtig daglicht te plaatsen. Wat nu de rechtse vorm van radicalisme betreft (zoals men weet is het communisme in de Bondsrepubliek verboden) vallen de uitwassen over het vorig jaar, hoe ernstig soms, toch nog mee. Zo kwam de Nationaal-Democratische partij, waarin met het oog op de verkiezingen allerlei splintergroepen inderhaast onderdak waren ge bracht, niet verder dan 2 van de geldig uitgebrachte stemmen, terwijl 5 het minimum is om voor een zetel in aanmerking te komen. Maai er zijn ook andere cijfers: het le dental van extreem-rechtse groepe ringen steeg van 22.500 tot 28.600 en de oplage van de in die kringen gelezen periodieken steeg van 183.000 tot 227.000. Een onrustba rende stijging? Neen, want men dient er rekening mee te houden, dat die stijging een gevolg was van de activiteit van ultra-rechts in een verkiezingsjaar. En 28.600 mag een betrekkelijk hoog cijfer lijken, daar staat tegenover dat het in 1959 niet minder dan 56.200 bedroeg, dus nu factoren, die de belangstelling voor ultra-rechts hebben vergroot, zo zegt het rapport: het herstel van de di plomatieke betrekkingen met Israël en in verband daarmee het verbre ken van de relaties met sommige Arabische staten, de verlenging van (Van onze A'damse correspondent) Helderder dan daglicht stra len de honderden schijnwerpers, die ten behoeve van televisie, film en fotografen in de Am sterdamse Westerkerk zijn op gehangen. Zij verspreiden te vens een zeer duidelijk voelbare hitte, hetgeen voor bruidspaar en belangrijkste gasten ruim een uur voortdurend beschenen een ongeriefelijke bijkomstig heid moet zijn. Hoewel de batterijen breedstra- lende schijnwerpers voornamelijk zo zijn opgehangen, dat zij het tornw- gebeuren van bovenaf verlichten, is toch ook een paneel aangebracht, dat voor een zogenaamde „frontverlich ting" zorgt. Elke blik omhoog smoort I daarom ogenblikkelijk in de ontzag- •ekkende hoeveelheid licht, die op de rond gemeten 5000 lux bedraagt. f (ter vergelijking: in werkplaatsen waar zeer fijn werk werk moet wor den verricht, bv. aan horloges, is deze lichtsterkte voorgeschreven). Het middendeel van de kerk, voor de kansel, het pad tussen de stoelen en het orgel, zijn de drie objecten. de verjaringstermijn voor oorlogs- j waarop het meeste licht valt en die zo ongeveer bepalen binnen welke grenzen de televisiecamera's op tien maart hun beelden zullen registre- misdadigers en de vonnissen in na zi-processen. Bij nader onderzoek bleken sommige incidenten, zoals het ontwijden van joodse kerkhoven, het bevuilen van synagogen e.d. niet in de eerste plaats een uiting van antisemitisme te zijn, maar veeleer een „psychologisch-sociale reactie", wat in feite neerkomt op ontevre denheid over bestaande toestanden en de daaruit voortvloeiende neiging om „ergens tegen te trappen", zoals dat bij onrijpe figuren wel meer wordt aangetroffen. Betekent dit al les, dat Bonn nu verder niet op zijn tellen behoeft te passen? Allerminst. Het rapport komt nl. tot de con clusie, dat „het in de toekomst no dig zal zijn waakzaam te blijven opdat deze minderheid de een of andere dag geen gevaar wordt voor het Duitse volk en zijn grondwet". Een juist standpunt, dat ook voor andere landen geldt. Daar betreft het dan niet zozeer rechts radica lisme, maar vormen van infantiel extremisme, geboren uit een zielig onvermogen tot scheppende arbeid. President Johnson mag tevreden terugzien op het begin van deze week, toen zijn voorstel om 4.8 miljard dollar beschikbaar te stellen voor de oorlog in Vietnam, in de Senaat met 93 tegen 2 stem men werd aanvaard en in het Huis van Afgevaardigden met 392 tegen 4 stemmen. Het lijkt er soms op, dat de Amerikaanse president, behalve onder zijn verantwoordelijkheid tegenover bedreigde staten als Zuid- Vietnam, ook nog gebukt moet gaan onder een enorme last van kritiek in het Congres en in een deel van de pers. De „doves" (de duiven, nl. zij, die hoe dan ook aan de confe rentietafel willen plaatsnemen) ver staan de kunst een luid geklepper te laten horen, maar als het er op aan komt staat de volksvertegenwoordi ging, zoals begin deze week. vrijwel als één man achter de president. Die medestanders van de president, vooral mannen als de minister van Defensie McNamara, plegen welis waar als „hawks" (havikken) te worden aangeduid, maar het gaat hun erom de communisten in Peking en Hanoi aan te tonen, dat agressie niet lonend is en dat de beschamen de houding van de vrije wereld tegenover Hitler in de jaren voor de tweede wereldoorlog thans in Azië geen herhaling mag vinden. Had het brave, maar bijziende pacifisme de militaire kracht van het Westen destijds niet ondermijnd, dan was het mogelijk geweest tijdig tegen het nazi-gebroed op te treden. Ook nu zijn er stemmen, die in de een of andere vorm tegemoet willen komen, aan wat in wezen een politieke on derwereld is. In de afgelopen we ken zijn het in Amerika luidruch tige eenlingen als de senatoren Ful- bright en Morse geweest, die, met voorbijzien van de vele vredespogin gen van de eigen regering, aan de conferentietafel willen gaan zitten zonder zich duidelijk te realiseren wat de gevolgen kunnen zijn. Van de communistische mislukkingen in Griekenland, Malakka, de Philippij- nen en Korea hebben zij blijkbaar niets geleerd. Aan de gruwelijke ter reur van de Vietcong in Zuid-Viet nam schijnen zij met een schouder ophalen voorbij te gaan, evenals aan de nu reeds openlijk door Peking uit gesproken dreiging, dat het, na Vietnam, Thailand (Siarn) op het lijstje heeft staan. Zelfs oud-minis ter van Justitie Robert Kennedy, een van de broers van de vermoor de president, was deze week even de kluts kwijt. Hij suggereerde, dat men de communisten in een even tuele overgangsregering in Zuid- Vietnam diende op te nemen, maar moest tenslotte terugkrabbelen en toegeven, dat het beter was dit over te laten aan een vredesconferentie, die aan de vorming van een inte rim-regering zou kunnen voor afgaan. Kennedy scheen vergeten te zijn hoe gevaarlijk het is communis ten in een gemeenschappelijk u" wind op te nemen, Voorzorgen O Voor alle zekerheid zijn twee ge scheiden aansluitingen op het elek triciteitsnet aangelegd, opdat bij sto ringen snel kan worden omgescha keld. Voor het geval het hele net stroomloos zou geraken, staat een noodaggregaat gereed, om de 225 kilowatt vcor de lampen op te bren gen. Het orgel wordt elke dag langdu rig beproefd om te kunnen nagaan in hoeverre het eeuwenoude instru ment door de op het ogenblik steeds wisselende temperatuur ontstemd raakt. De temperatuursinvloeden kunnen in ongunstige omstandighe den hele registers doen uitvallen en knielbank vervaardigd naar een het is zeker geen overbodige maat- j voorbeeld in een andere Amsterdam- regel, dat enigszins terzijde een veel se (katholieke) kerk is eveneens met kleiner, zogenaamd „koor-orgel" als dit brokaat bespijkerd, reserve staat. In de hal van de kerk, onder de toren, is een fraaie spiegelwand aan- Vjdalcll gebracht, waarachter het trapje naar niet verwonderlijk is. daar slechts i Griekse Prinses Sophie en Prins 1946 stoelen beschikbaar waren voor j Chah Karim Aga Khan. de uitverkorenen. Dan zitten de twee i Op de derde rij is plaats gemaakt Links opzij van het bruidspaar zul len de bruidkinderen, de bruidsmeis jes, de acht getuigen en nog enkele Buitengewoon bezorgd is president- g^ten waaronder Prins Aschwin en kerkvoogd Kraayenhof voor de vier Primes Simone en de graaf en gra- stoelen uit het Rijksmuseum, die yin von Bismarck plaats nemen, recht voor de kansel staan opgesteld. Twee zeer ongemakkelijke rechte I exemplaren anno 1624 voor de beide predikanten, twee minder ongemak kelijke met speciaal Italiaans bro kaat bekleed voor het bruidsaar. De I Pieterskerkgracht 13: Feest U.T.S.- actueel. 8 uur n.m. Schouwburg: Toneelver. TJ.G; speelt „Angst om de liefde". 8 uur n.m. ZONDAG Aula Du Rieu-school. Volle Evan gelie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Dr Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr. W. Meyer van Dordrecht. Hogevvoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evang N v. d. Brugge 7.30 uur njn. Stadsgehoorzaal (koffiekamer)So ciale avond Ned. Kath. Kapperspa troonsbond 7 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Spaanse dansgroep ..Fiesta Gitana. 8.15 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Gebouw G.G. en G.D.: Jaarvergade ring Vrije. Chr. Gezondheidskolonie „Naar Buiten", aid. Leiden en Oegst- geest. 9 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Stadsgehoorzaal (koffiekamer): Re ceptie 100 jaar LJB.F. 3-5 uur nm. Geref. Oude Vestkerk: Zangavond t.g.v huwelijk Prinses Beatrix. 8 uur Geb. Ohr. Belangen: Ledenvergade ring Leklse Tuiniers- en Bloemisten vereniging D.E.V. 8 uur n.m. Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarver gadering Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel. 8 uur nm. DINSDAG Hoge woerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Morsweg 114: Opening Jeugdhonk „De Zolder" 8 uur nm. Schouwburg: Feestavond Leldsche Chr. Oranjevereniging. Opv. musical „Je zit er maar mee". 8 uur n.m. if De kansel, tafel voor de predikanten, knielbank en zetels van het bruidspaar in de Wes terkerk. Midden achtergrond: ds. Kater, die het huwelijk zal bevestigen, in gesprek met jour nalisten, die gisteren de kerk Rijksmuseum voor Volkenkunde: knnrlen hokiikf>n Lezing Th. J. C. Brasser. „Indianen in Konaen oeKijKen. Nleu^ Nederlanti en nu»# 1 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Concert Robert Ma- Jek (piano) t.b.v. India. 8 uur nm. WOENSDAG liet orgel verborgen zit. In het pla fond zijn verwarmingselementen ge monteerd, die de overgang van kille buitenlucht naar verwarmde kerk enigszins moeten verzachten. Met een speciale houten zoldering is de ruimte zo verkleind, dat enige ver warming mogelijk wordt. Rangschikking O O Direct achter het bruidspaar zit ten in de Westerkerk tijdens de hu welijksplechtigheid de Nederlandse Koninklijke familie met hun voor naamste gasten. Prinses Marina, Hertogin van Kent, Koning Con- stantijn van Griekenland en zijn jonge vrouw, de heer en mevrouw Jencquel, zuster en zwager van de bruidegom, Prinses Armgard en me vrouw Gosta von Amsberg, Koning Boudewijn en Koningin Fabiola van België, Groothertog Jan en Groother togin Charlotte van Luxemburg en De ranschikking van de gasten, een vraagstuk waarover protocollair prfns Hara, Noorwegen, geschoolde ambtenaren wekenlang Q de tweede gebogen hebben gezeten, is nu vol tooid. De 22 scholieren, 2 per pro vincie, die de jeugd van Nederland vertegenwoordigen, hebben de slechtste plaatsen gekregen. Hetgeen Bestudering van de jongste ge schiedenis van het nazisme vóór en het communisme in Oost-Europa na de oorlog schijnt sommigen veel moeite te geven. Ro bert Kennedy vergat gemakshalve de ervaringen, die men achter het ijze ren gordijn met het gevaarlijke spel van een „Volksfront" heeft opge daan. En ook overigens was hfj al lesbehalve gelukkig met zijn voor beelden, toen hij Laos als een soort ideaal van vreedzame coëxistentie naar voren schoof. Maar van sa menwerking is in Laos geen sprake. Het communistische gebied is voor de regering volkomen ontoeganke lijk en intussen probeert de Pathet Lao nog steeds de rest van het land in te palmen, daarbij gesteund door geregelde Noordvietname- se troepen. Gelukkig bleek de over grote meerderheid van het Congres niet toegankelijk voor dergelijke kwa lijke voorbeelden. Ook het standpunt van de gepensioneerde generaal Gavin en van de diplomaat Kennan vond gelukkig geen weerklan, ofschoon het hier toch mannen van een zeker ge zag bertreft. Zij betoogden name lijk, dat Amerika zijn strijdkrach ten in Vietnam niet verder moet uit breiden, maar defensieve stellingen moet gaan innemen in gebieden waar het grootste deel van de be volking woont. Maar zowel Johnsons adviseur Maxwell Taylor als minis ter Mc Namara hebben deze stati sche opvatting scherp bestreden en met succes gepleit voor de huidige, dynamische wijze van oorlogvoeren. „Als de Noordvietnamezen en de Vietcong hun strijdkrachten voort durend uitbreiden, zoals zij nu doen, zou het niet voorzichtig zijn maar werkeloos toe te kijken terwijl hun kracht toeneemt", zo verklaarde de minister van Defensie. „Onze be staande strijdkrachten zouden in gevaar worden gebracht en ons ver mogen om de zwaar beproefde Zuid- viet.namezen te hulp te komen zou geleidelijk verzwakken". Mv Namara's standpunt is volstrekt niet nieuw: het is een les uit de tweede wereld- w oorlog, toen de Fransen zich in 1940 Zoals^vice-president Humphrey het verschanst hadden in hun „onneem - uitdrukte: dat is het opsluiten van bare" forten, de Maginot-linie, die een vos in een kippenren of het be- echter volkomen waardeloos bleek noemen van een pyromaan bij de tegenover de dynamiek van de Duit brandweer 'se tanks. rij daarachter ne- plaats Prins Michael van Kent, Prinses Irene van Griekenland, zus ter van Koning Constantijn, Prins Albert van België met Prinses Paola, infante Maria der Pilar, een zuster van Prins Juan Carlos van Bour bon, Prins Karei van Luxemburg, mevrouw Margit Grubitz-Von Amsberg en echtgenoot, mevrouw Rixa Ahrens-Von Amsberg en echt genoot, mevrouw Barbara Haar- haus-Von Amsberg en echtgenoot (alle drie zusters van de bruidegom), mejuffrouw Theda von Amsberg en naar verloofde Karei baron von Friesen, Prinses Benedikte van De nemarken, Prins Juan Carlos van Bourbon en zijn echtgenote de BINNENLAND Weg zakte weg Vele automobi listen op de drukke Rijksweg Den BoschUtrecht zijn aan een groot gevaar ontsnapt, omdat deze weg tussen de Waalbrug en het via duct in Zaltbommel enige tijd „on dermijnd" is geweest, waarschijnlijk als gevolg van een aardgasleiding, die daar enige tijd geleden is aan gelegd. Het euvel kwam aan het licht, toen een vrachtwagen chauffeur met zijn voertuig in een tamelijk diep gat terechtkwam, dat plotseling in het wegdek viel. Rijks waterstaat ontdekte toen op meer plaatsen holtes onder de weg, die onmiddellijk werden opgevuld met zand, dat onder hoge druk onder de bestrating werd gespoten. De heeer H. P. van Wijk uit Zuidbroek die donderdagmorgen tij dens 'n verkeersongeval op rijksweg 12, Wadidinxveen, levensgevaarlijk werd gewond is in de nacht van don derdag op vrijdag in een Gouds zie kenhuis overleden. BUITENLAND Smaad De Newyorkse politie man Thomas Gilligan heeft tegen de neger-predikant dr. Martin Lu ther King een aanklacht wegens smaad ingediend en eist 1.5 min. dollar (f 5.357.000) schadevergoe ding. King noemde het neerschieten van een jonge neger tijdens de rel letjes in Harlem in de zomer van (Van onze Amsterdamse correspondent U hebt het meer gehoord: de krant kunt u niet missen, geen dag. Dat geldt niet alleen voor de Nederlander, maar ook voor de bewoners van elk ander land. Of- schoon de huivelijksplechtigheden en de complete rijtoer op 10 maart via het Eurovisienet op de televisieschermen van heel Euro pa te zien zullen zijn, komen uit heel Europa honderden schrijven de journalisten om hun kranten lezers verslag van de gebeurte nissen in Amsterdam te doen. Ruim 250 journalisten hebben de Rijksvoorlichtingsdienst gevraagd in de hoofdstad een hotelkamer te reserveren. Honderden anderen hebben op eigen initiatief voor onderdak gezorgd. Voorzover hun namen bij de R.V.D. bekend zijn, blijkt, dat een vierde gedeelte van de buitenlandse journalisten uit Duitsland komt. Er zijn aanvra gen uit 18 landen. Op 10 maart mogen 100 journalis ten op een tribune, die op de Dam staat opgesteld, de stoet zien voorbij rijden, 10 mogen naast de poort van het stadhuis staan en 50 op de bin nenplaats van dat stadhuis. In de Westerkerk zijn 51 persplaatsen en in het stadhuis is ruimte voor 25 jour nalisten. Als men elke Nederlandse krant, tijdschrift, nieuwsbladen, pers bureau en omroep zou willen plaatsen zouden er enige honderden stoelen moeten komen, en dat aantal zou dan nog moeten worden vermeerderd met de vertegenwoordigers van de buitenlandse persmedia. Er is dus ge selecteerd. De R.VD. heeft hierbij de hulp ingeroepen van de organi saties van dagbladen, tijdschriften, fotografen en journalisten. Het re sultaat is dat de plaatsen zo eerlijk mogelijk zijn verdeeld. Wij kunnen u vertellen dat deze krant, uw krant, op alle bovengenoemde punten voor aan staat. Maar u had natuurlijk niet anders verwacht. 1964 een moord. Na een officieel on derzoek is vastgesteld dat Gilligan uit zelfverdediging heeft geschoten en dat hem geen schuld treft. Tsjombe naar ziekenhuis De voormalige Kongolese premier, Moise Tsjombe, zal spoedig in een ziekenhuis in Brussel opgenomen worden om behandeld te worden voor een borstaandoening, aldus is in Elisabethstad meegedeeld. Radiopersoneel gemobiliseerd De Griekse regering heeft gister avond de 1500 man personeel van de staatsradio gemobiliseerd vlak voordat het voor 24 uur in staking zou gaan voor hogere lonen. Het mobilisatiebevel werd ondertekend door premier Stephanopoulos en door de radio doorgegeven. Perso neelsleden die het bevel negeren kunnen ontslagen worden. Komplot op Ceylon Acht on derofficieren van het Ceylonese le ger zijn gisteren gearresteerd in verband met een samenzwering tot geweldpleging tegen een aantal le den van de regering en sommige linkse leiders, zo heeft een rege ringswoordvoerder in Colombo mee gedeeld. Er zouden waarschijnlijk meer arrestaties volgen. De politie had de woning doorzocht van een voormalige hooggeplaatste ambte naar. Schieten in India De Indiase politie heeft gisteren het vuur ge opend op een groep demonstreren de studenten in Krisjnagar, onge- van 100 km ten noorden van Cal cutta. Er viel één dode; acht men sen werden gewond. Na het schie ten staken de betogers verscheidene regeringsbureaus en het gerechtsge bouw in brand. De betogers eisen een gerechtelijk onderzoek naar een incident van de vorige week, waarbij de politie op betogers schoot, die tegen de situatie op het gebied van ae levensmiddelenvoorziening pro testeerden. Gebrek aan kennis De oud- commandant van het Westduit se derde legerkorps, generaal Gadcke, heeft felle kritiek geoefend op „het gebrek aan enthousiasme bij de dienstplichtigen voor de mi litaire zaak en op het tot wanhoop brengende ontbreken van elk gevoel voor burgerlijke verantwoordelijk heid, hetgeen in oorlogstijd onver mijdelijk tot desertie leidt". Volgens de generaal b.d. wist 40 van een garnizoen niet wie op het ogenblik Honderden Amsterdammers, die tijdens het lunchuur in een weldadig aandoend lentezonnetje over de Nieuwraljds Voorburgwal in de j president van"ctë'Bondsrepubliek hoofdstad liepen zagen hoe op num mer 147, de achteruitgang van het koninklijk palels, recht tegenover de Raadhuisstraat, een fraai lichtblauw baldakijn met wite randen en franje boven de deuren is aangebracht. Dit buizenframe gemonteerde bal Geen vervolging De officier van Justitie in de Westduitse stad Flensburg heeft besloten, geen ver volging in te stellen tegen acht mid delbare scholieren die dezer dagen in het stadje Wesselburen een strook dakijn is het eerste uiterlijke teken papier met „Heinrich-Heine-strasse' aan de buitenzijde van het paleis, dat erop over het straatnaambordje er op duidt, dat de grote dag nabij is. Adolf-Bartels-strasse" plakten. Z\j t I deden dat uit protest tegen de hand having door het gemeentebe- De Westduitse Staatsmunt zal maandag een drievoudige gedenkpen ning ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg uitgeven. Op alle drie medailles is aan de stuur van deze straatnaam, die in ontleend aan een fel-antisemitische dichter. voorzijde het bruidspaar te zien met i Groot-Brittannië meer dan 180 ko- de datum van het huwelijk, 10-3-1966. lenmijnen Aan de achterzijde van de penningen zjjn resp. het kasteel Drakesteyn, het paleis op de Dam en de Westerkerk afgebeeld. worden gesloten, heeft de minister van Energie, Lee, in het Lagerhuis meegedeeld. Tot maart 1968 zullen 80 a 90 mijnen worden gesloten. De N.V. Rijnstaal, v/h J. W. Oonk en Co., heeft zich tot Kon. Neder. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. gewend met het verzoek na te gaan op welke wijze Hoogovens een bij drage kunnen leveren tot het scheppen van de mogelijkheid het bedrijf van Rijnstaal voort te zetten. Na een onderzoeik h^eft de Raad van Bestuur van Hoog ovens met goedkeuring van zijn Raad van Commissarissen beslo ten aan de houders van gewone aandelen van Rijnstaal een aan bod te doen. Hoogovens zal het bedrijf van Rijnstaal voortzetten met uitzondering van de vervaar diging van naadloze buizen. De desbetreffende installaties zullen dan ook worden verkocht, zo deelt Hoogovens mede. Met het oog daarop zal aan de aan deelhouders Rijnstaal worden aange boden hun aandelen om te wisselen in niet-royeerbare certificaten van aandelen Hoogovens in de verhou ding van nominaal f 1000 aandelen Rijnstaal in f 100 niet-royeerbare certificaten van aandelen Hoogovens ex-dividend 1965, alsmede in een scrip, rechtgevend op bijbetaling in contanten per nominaal f 1000 aan delen Rijnstaal van een bedrag gelijk aan 1/8600 gedeelte van de netto opbrengst van bedoelde installaties. (Het geplaatste gewone aandelenka pitaal is namelijk f 8.6 min)Het bo venstaande aanbod heeft de instem ming van de directie en de Raad van Commissarissen van N.V. Rijnstaal, die de aanvaarding daarvan aan hou ders van aandelen aanbevelen. Stadhuis (trouwzaal): Spreelnii,, ciale raadsvrouw. 4-6 uur run. StadsgehoorzaalLelds Kajne«, zingt Johannes Passion. 8 uur n» Willem de Zwijgerlaan 105; o. gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstveren* van Jehovah's getuigen. 7.25 uur^' Sociëteit „Minerva": Oranjebü 9 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Oranjebal. 9 De Lakenhal: Jaarvergadering 0 Leiden" Spr. drs. J. N. van over „De Gabriel Metsu-tentoar» ling. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K en O. cursus c Smit over het Concilie. 8 uur nut Kliniek Interne Geneesb (Rijnsb'weg)K en O.-cursus over hartinfarct. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Cb tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rest. De DoelenAdelberfcvet ging Spr. minister Veldkamp over grenzen der sociale zekerheid" 1 Galerie Cartouche (Langebrug f Tentoonstelling tekeningen, etsen' tho's en beelden Rein Dool en ïv Geraedts. Degelijks 25 uur, woe en vrijdag 7—9 uur. (t/m 31 mu Lakenhal: Tentoonstelling van Ut vrn Oskar Kokoschka. Werkd. 10 v.m.4 uur nm.; zond. 14 uur: (t/m 18 april). De Lakenhal Dag 10-4 uur 1-4 uur De Ruif (Janvossensteeg 69): Ti toonstelling poppen en wandkla May Hobijn-Roth (tot 12 maart). (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkeatw (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'ik aagp 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dy ■Dks 10-5 uur: zond 1-5 trar Rijksmuseum ir natuurwete uur; zond 1-4 1 BIOSCOPEN Lido: „She". 14 jr. Dag. 2.30, 7 ent uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9,16 ui Luxor: „Shenan Doah". 18 Jr. Ut 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 7 en 9.15 uur. Woensdag: „Scha kend sadisme". 18 jr. Studio: „Huwelijk in Italiaanse »tf 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 1q 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „James Bond 007 contra dr, S: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2; 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „The sound of music".I Dag. 2 en 8 ur; zond. 2, 5 en 8 r. Astra Wassenaar: Vrijdagavond 8 c zaterdagavond 7 en 9.15 uur en» dagmiddag 2.30 uur „Gollatb 1 de zonde van Babyion". 14 Jr. h Avond- en nachtdienst der apotheb Geopend voor spoedeisende gevüli Centraal Apotheek, Breestraat 74,1 20552. Apotheek R. van Bre Smallenburg te Leiderdorp is gehele week geopend. De Off: geest-se Apotheek ls op zondag 6 mu gesloten van 8 tot 24 urn. Apotiia Voorschoten ls op zondag 6 maart p sloten van 8 tot 22 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTS! Voor spoedgevallen z(]n van m dagmiddag 12 uur tot maandagse gen 8 uur bereid waar te nemen: doktoren: Van Glabbeek, Bachstrr 39, tel. 22956; Van Wingerden, E> huizerkade 28, tel. 30791; Langea Witte Singel 30, tel 24855; Jut' Rijnsburgerweg 29b, tel. 53024; 1 Brand, Zocherstraat 1, tel. 26948, Te Oegstgeest dokter Melsaner, 1 63865. BH geeD gehoor van uw holMrüi specialist (of diens waarnemen), k op dokterstelefoon 22222. President Johnson heeft gisteren een aantal maatregelen geno men, die de positie #van de minister van Buitenlandse Zaken. Rusk en diens plaatsvervanger George Ball in de regering verstevigen. Rusk krygt de algehele controle en het toezicht op de buitenlandse activi teiten van alle regeringsinstellingen met uitzondering van bepaalde mi litaire zaken. Onder-minister Ball werd benoemd tot voorzitter van een nieuwe inter-departementale com missie, die beslissingen zal nemen, ten aanzien van regeringsactivitei ten in het buitenland. H(j krijgt hiermee nagenoeg het recht van ve to over deze activiteiten. Beroep is slechts mogelijk bfj minister Rusk en in laatste instantie bij de presi dent, Deze bestuurlijke hervorming waarbij president Johnson een ge deelte van zijn bevoegdheden op het gebied van de buitenlandse politiek aan minister Rusk heeft gedelegeerd is bedoeld om het regeringsapparaat vereenvoudigen. ZATERDAG 5 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Hu set Gomedie, Lessen in laster. Dlligentia. 20.15 uur. Cabaret F' Jansen. Kurzaal. 20.15 uur. Residentie Ct ZONDAG 6 MAART Kon. Schouwburg. 14 uur. Haapi Comedie. Er is ee 1 moord gepleett Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Hu: sche Comedie. Vraag me niets. Haagse Kunstkring. 20 uur Galfc kwartet. MAANDAG 7 MAART Diligentia. 20.15 uur. Hans Heet mans, piano. DINSDAG 8 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. KW Rotterdams Toneel, Don Carl03. Diligentia. 20 uur. Trio b cow frangais. WOENSDAG 9 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. KW' landse Comedie, Kleine Allee. Diligentia. 20.15 uur. André TcJ kowsky, piano. Premier Milton Obote, die vot' week in Oeganda alle macht zich trok, vijf ministers liet arres* ren en de grondwet buiten wer$ stelde, heeft de president, Frederick Moetesa, er van bescb'- digd, dat deze had gepoogd buitc landse militaire hulp te krijgen' de regering omver te werpen. Obote zei in een radiorede voet- dat de particuliere secretaris van' eerste-minister van Boeganda -j grootste deelstaat van Oegai' waarvan Sir. Frederick Moetesri vorst is thans in het buiten^ ook hulp tracht te krijgen voor' uitvoering van opstandige plnn^ Sii Frederick had eerder Obote" schuldigd van ongrondwettig^ treden. Ook de volks vertegenwoort' ging van Boeganda heeft het K' ten werking stellen van de grondt veroordeeld.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2