Nederland houdt het op kleine centrales Griep? Chefarine „4" doet wonderen! fVOROL Ook voor kernenergie: In 1980 wellicht 2000 MW nucleair Concurrerend Praktische bezwaren tegen burgerkleding geestelijke verzorgers ,eidó& MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA fAODÏA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG S MAART lit; (Van onze correspondent) Het lijkt tot de mogelijkheden te behoren, dat in Nederland tot het jaar 1980 een vermogen van 1500 a 2000 megawatt in kern centrales zal worden geïnstalleerd. Zeer grote centrales zullen er niet komen. De te installeren produktie-eenheden zullen voors hands beperkt moeten blijven tot ruim 300 MW en in de loop der jaren stijgen tot 600 MW in 1980. Bestudeerd wordt, of een van de typen zwaar-waterreactoren, die het industriële stadium vrijwel hebben bereikt, zoals bijvoorbeeld de Ca nadese reactoren, eventueel gebouwd kunnen worden in een vorm, waar in zy kunnen concurreren tegen een met olie gestookte eenheid. De elk- triciteitsbedrijven achten het niet uitgesloten, dat binnen afzienbare tijd voldoende ervaring zal zijn op gedaan met centrales, die met zo'n reactor zijn uitgerust. Blijkt dit het geval te zijn, dan zou een beslis sing ten gunste van een centrale met een zwaar-waterreactor voor Neder land kunnen worden genomen. Deze mededelingen over de toe komstige ontwikkeling van de kern energie in Nederland zijn gisteren gedaan op de eerste dag van de atoomconferentie in Bunnik, be staande uit een lange reeds bijeen komsten waarop allerlei nucleaire onderwerpen aan de orde zullen ko men. Het Nederlands Atoomforum heeft deze conferentie georganiseerd ter gelegenheid van de tentoonstel ling Werken met Atomen die in Utrecht wordt gehouden. De mede delingen werden gedaan door ir. J. H. Bakker, thans directeur van het elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland, die met ingang van 1 juli zal gaan op treden als directeur van de „Arn hemse instellingen", zoals KEMA, SEP en dergelijke. Suspensiereactor Ir. Bakker legde er grote nadruk op dat richtlijn van de elektriciteits bedrijven altijd is geweest en zal blijven het streven naar een be drijf svelllge en zo economisch mo gelijke stroomlevering. Hij herinner de eraan, dat deze bedrijven reeds in een vroeg stadium aandacht aan de nieuwe energiebron hebben be steed: sinds veertien jaar wordt ge werkt aan de KEMA-suspensiereac tor, waarvan nu een proefexemplaar ran 250 KW vermogen in aanbouw NED. HERV. KERK te Brandwijk P. v. d. Heuvel, kand. te Ede. Aangenomen naar Barneveld P. M. Breugem te Achterberg, die be dankte voor Waddlnxveen (vac. J. R. OuperuB) GEREF. KERKEN Beroepen te Daarle, Giessen-Rijswljk (N.-Br.) en te Medembllk C. Oh. Ver- kuyl kand. te Kampen, die geen ver dere' beroepen in overweging kan nemen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) GEREF GEMEENTEN Bedankt voor Westkapelle W. Hage te Klaaswaal. BAPTISTEN GEMEENTEN AAN KERKVERBAND ONTTROKKEN Opnieuw heeft zich in een der Geref. Kerken (Vrijgem.) te Gro ningen een confHet voorgedaan. Ds. L. L. van der Vliet in Groningen- noord heeft zich aan het kerkver band onttrokken om zich met de Gertit. Kerken in Nederland te her enigen. De 60-jarige ds. Van der Vliet heeft zich reeds geruime tijd doen kennen als een medestander van de uit zijn ambt ontzette dominee A. van der Ziel, die in een conflict geko men is met de kerkelijke vergade ringen om zijn samenspraken met leden van de Geref. Kerken en zijn sterk ijveren voor de eenheid der gereformeerden Toen in de kerkelijke vergaderin gen gestemd werd over de schorsing en later ontzetting van dominee Van der Ziel uit zijn ambt, stemde ds. Van der Vliet tegen. Ds. Van der Ziel houdt sedertdien in Groningen zondags met zijn medestanders aparte godsdienstoefeningen. Daarin gaan verschillende vrijgemaakte predikanten voor omdat zij zich met de afzetting van ds. Van der Ziel niet kunnen verenigen. Ook ds. Van der Vliet heeft dit gedaan en daar door heeft hij zich de ontstemming van zijn kerkeraad op de hals ge haald. Na brede discussie nam deze kerkeraad met achttien tegen tien stemmen en drie onthoudingen een voorstel aan uitsprekend, dat de pre dikant tot zijn daad niet gerechtigd was, daardoor grote verwarring stichtte en de eenheid der gemeen te op het spel zette. Zij droeg hem op de goede verhouding te bewaren en de vrede der gemeente te dienen door niet meer voor te gaan in de diensten van ds. Van der Zielen. Ds. Van der Vliet heeft zich nu aan het kerkverband onttrokken. is, dat in 1968 moet gereed komen. Daarnaast is in Dodewaard een cen trale van 50 MW in aanbouw, die eind 1967 zover klaar moet zijn, dat met het laden van de splijtstof kan worden begonnen, zodat de reactor in 1968 in werking kan komen. Toekomst Wat de toekomstige ontwikkeling betreft zei ir. Bakker dat in ieder geval met de nu in de praktijk be proefde typen reactoren in de jaren tussen '70 en '80 een rendabele ex ploitatie van kerncentrales in ons land tot de mogelijkheden zal gaan behoren. Op langere termijn ziet men zowel in de thermische als in de snelle kweekreactoren de uitein delijke oplossing van het vraagstuk der elektricititsvoorziening. Wat de ze thermische kweekreactoren aan gaat zal het werk aan de suspen siereactor de nodige aandacht krij gen naast de bouw van economisch verantwoorde kernenergiecentrales. Zodra het prototype omstreeks 1968 gereed zal zijn zal aan de hand van de daarmee te bereiken resultaten kunnen worden beslist wat ver op daarmee te bereiken resultaten kun nen worden beslist wat verder op dit gebied zal moeten geschieden. Advertentie JUBILEUM? GEEF EEN MEUBELCHEQUE! Van 10 tot 250 gulden bij de goede woninginrichter. Minister De Jong: Minister De Jong van Defensie heeft er geen principiële bezwaren tegen dat geestelijke verzorgers in dc krijgsmacht anders dan in cidenteel zich in burgerkleding tussen de militairen bewegen. Hy ziet echter wel grote praktische bezwaren. Het voornaamste van die bzwaren formuleert hij als volgt: zowel in de militaire samenleving, als tegenover diensten en gezagsdragers daarbui ten, waarvan in voorkomende geval len assistentie en medewerking moet worden ingeroepen (bijvoorbeeld bij berichtgeving van ongevallen), geeft de burgerkleding geen „prima vista" legitimatie en kan de onmid- deiyk sfeer van vertrouwen, die voor de geestelijke verzorging onontbeerlijk is, feitelijk bemoeilij ken. Deze feitelijke bemoeilijking zal zich ondier meer doen gelden bij het in burger deelnemen in de vele en verschillende Nederlandse en ook buitenlandse militaire objecten die als regel alleen voor militairen toe gankelijk zjjn. De minister zegt dit in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de defen siebegroting. stuk geen nieuw standpunt behoort te bepalen, nu de discussie daarover in de kerken en onder de geestelij ke verzorgers nog niet tot klaarheid in het standpunt heeft geleid. Buitenland Hoe staat het met het dragen van uniformen door geestelijke verzor gers in ander© Navo-strijdkrach- ten? De minister geeft daar een o zicht van. Clericale kleding, afgewis seld met veldtenu draagt men in Duitsland, Italië (met rangdistinc tieven) en Griekenland (bij de ma rine met rangdistinctieven). De officiersuniformen zonder rang- onderscheidingstekens draagt men in Frankrijk en bij de Britse marine. Officiersuniform zonder rangondier- scheidingstekens maar wel met distinctieven waaruit blijkt of be trokkene geljjk gesteld is met een subaltern dan wel een hoofd- of opperofficier draagt men in Belgie. De officiersuniform met rangon derscheidingstekens draagt men in Canada, Portugal, Engeland (bij land- en luchtmacht), Noorwegen, Luxemburg, de Ver. Staten en Ne derland. Kerkelijk Leven Vrouwelijke misdienaartjes tijdens schoolmissen (Van onze correspondent) Sedert een jaar worden in de parochiekerk van St. Jozef in Leidschendam de schoolmissen mede door meisjes van de derde en vierde klas van de lagere school gediend. Enkele r.-k. dag bladen hebben daar nu aandacht aan gewijd, omdat het kerkelijk recht van de R.-K. Kerk niet toe staat, dat leden van het vrouwe lijk geslacht zich op het altaar begeven. Pastoor A. A. J. Buys begrijpt niet goed waarom de pers plotseling zo'n belangstelling heeft voor deze aan gelegenheid „Het is toch alleen maar tijdens de schoolmis" zegt hij „en bij die kinderen kan je moeilijk on derscheid gaan maken. Ik wil zowel de jongens als de meisjes zo nauw mogelijk by de viering van het h. misoffer aanreiken?" Pastoor Buys heeft de bisschop van Rotterdam geen toestemming gevraag voor het optreden van deze vrouwelijke misdienaartjes. „Het is helemaal niet de bedoeling wetten te overtreden. Ik vind alleen, dat ook meisjes bij de viering van de eucharistie betrokken moeten wor den". Alvorens tot een en ander over te gaan heeft de geestelijkheid van de St. Jozefparochie wel overleg ge pleegd met enkele parochianen, die geen enkele bezwaar hadden tegen jonge meisjes als misdienaartjes. Tijdens de h. mis dragen de kinderen normaal hun jurkjes, in tegenstel ling tot de jongens, die een toog en superplie aantrekken, om zoveel mo gelijk op jonge priesters te lijken. Het is niet de bedoeling, ook tij dens andere dan de schoolmissen vrouwelijke misdienaartjes in te schakelen. Aan knapen is voorlopig geen gebrek. „We hebben vier scho len en moeten zelfs jongens afwij zen" zegt pastoor Buys. Ottaviani aan hoofd commissie geboorte beperking De conservatief geachte kar dinaal Alfredo Ottaviani is be noemd tot hoofd van Paus Paulus' nieuwe commissie van bisschoppen, die zich met het vraagstuk van de geboortebe perking bezighoudt, aldus is uit Vaticaanse kringen vernomen. Zijn plaatsvervanger zal de als progressief beschouwde kardi naal Paul Emile Leger uit Mon treal zijn, zo is nog gezegd. KONIGNAAR MINDSZENTY? De Oostenrijkse kardinaal König, een pauselijk deskundige op het ge bied van de verhoudingen tussen staait en kerk in het communisti sche Oost-Europa, zal zondag een bezoek brengen aan kardinaal Mind- szenty in de Amerikaanse legatie in Boedapest, zo hebben woordvoerders van de legatie meegedeeld. Er was geen onmiddellijke verkla ring voor het doel van dit bezoek. Functionarissen van de legatie ver klaarden dat het niets te maken heeft met de gezondheidstoestand van Mindszenty, die zij „heel goed" noemden. In Wenen heeft een woordvoerder van het aartsbisdom van kardinaal König verklaard niets over de reis te weten. De kardinaal zelf kon niet worden bereikt. Vier middelen in één tablet helpen elkaar en... doen wonderen! De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen, De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Lakenhal: Concert Leids Toonkunst orkest o.l.v. Henk Brier. 8 uur nam. Schouwburg: Jeugdvoorstell. „Ro mulus de Grote" door Nieuwe Ko medie. 8 uur nam. Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden van duo Donald en Peter. Vanaf 8.30 uur n.m. Schouwburg: VVSL-toneel. Opvoe ring van „Pacs goed op Amalie". 2 uur Zulderkerk: Concert Lelds Toon kunstkoor o.l.v. Iskar Aribo mm.v. A'dams Kunstmaandorkest. 8 uur n.m. Konlngskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur n.m. Adventkerk (Doopsgezinde Kerk): 10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. Janvossensteeg 57: Café Chantant. gastoptreden Henri Goemans. Vanaf 8 uur n.m. De kwalifeifsfandpasfa Het behoud van Uw tanden Turkije eist van Moskou 10 miljoen schadevergoeding Na een brand in de haven van de Turkse stad Is tanboel wordt een van de schepen, die bij de aanvaring betrokken waren, de 23,780 ton me tende Sowjetrussische tanker Loetsk, door twee Turkse kannoneerboten vastgehouden. De tanker kwam gis terochtend in aanvaring met het eveneens Sowjetrussische 12,285 ton metende vrachtschip „Krasni Ok- tobr" in de Bosporus. Uit de Loetz lekte olie, waardoor in haven brand ontstond die een veerboot en een drijvende aanlegkade vernielde. Bij de Gaiata-brug drijven nog grote hoeveelheden olie. Turkije wil van de Sowj et-Unie schadevergoeding van ongeveer 10 miljoen gulden. Een Russisch aanbod van 20 pet van dit bedrag is door Turkije afgewezen. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Laennec" (73)/, „Uraguay Star" (11/3). Australië: „Songkhla" (6/3), „Reifenstein" (9/3), „Alaric" (9/3). Brazilië: „Laennec" (7/3), „Kennemerland" (9/3), „Uruguay Star" (11/3). Canada: „Margaret C. Ertel" (9/3). Chili: „Buntenstein" (6/3). Kenya, Oeganda, Tanganjika: „Ferd. de Lesseps" (6/3). Ned. An tillen: „Medon" (7/3). Nieuw-Zee- land: „Tysla" (7/3). Suriname: „Adonis" (7/3). Verenigde Staten van Amerika: „Mormacaltair" (6/3), „Prinses Margriet" (9/3). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „S. A. Oranje" (6/3), „Jagersfontein" (7/3). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Nederlander vermist De politie van Santa Cruz op de Canarische Eilanden heeft meegedeeld, dat de 47-jarige Nederlander Pieter Ver donk sinds 1 februari wordt vermist. Gevreesd wordt, dat hij aan de zuid kust van Tenerrife in zee is geval len. Hij woonde daar in een tent. Verdonk leed aan epilepsie. Een por tefeuille van hem die 690 dollar aan reischeques en 2750 pesata's in con tanten bevatte, is gevonden. Vrouw gestoken Een 57-jarige bfWtnwerker bij de Spoorwegen in Al melo, heeft gistermiddag een 42- jarige weduwe na een gesprek over een gebroken verhouding een aantal steken toegebracht en ernstig ge wond. De vrouw, werkster bij een drukkerij, waar de man haar in een gangetje naast het bedrijf had ge troffen, kon het gebouw nog binnen- strompelen. Zij was in staat de naam van de dader te noemen. Deze was na het drama, blijkbaar in de veron derstelling dat hij de vrouw had ge dood, snel weggefietst en had zich van het leven beroofd. Vietnameesjes komen Naar wij van het bestuur van het comité „Terre des hommes Nederland" ver nemen heeft de Zuidvietnamese re gering officieel aan „Terre des hom mes" in Zwitserland meegedeeld, dat de aangeboden hulp om tien Viet namese kinderen voor wie in Viet nam geen adequate medische behan deling mogelijk is naar Nederland te laten komen, is aanvaard. Reeds ge geven instructies moeten ertoe lei den, dat de in het buitenland te ver plegen kinderen zo spoedig mogelijk zullen kunnen vertrekken. BUITENLAND Londen tegen Ulbrichi Het Brit se ministerie van Buitenlandse Za ken heeft gisteren laten weten dat Engeland tegen de toelating van Oost-Duitsland tot de Verenigde Na ties zal stemmen. De Engelsen zijn al in overleg getreden met de Ver enigde Staten, Frankrijk en West- Duitsland in verband met het Oost- duitse verzoek. Verkiezing in Ecuador De Ecua- doriaanse militaire junta, die in juli 1963 aan de macht kwam, heeft gis teren toegegeven aan de steeds ster ker wordende druk voor terugkeer naar een volledig grondwettig gezag en bekendgemaakt, dat in juli a.s. algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Deze zullen zowel om het presidentschap en de volksvertegen woordiging als om het plaatselijk be stuur gaan. Margareta verwacht baby De Zweedse prinses Margareta en haar echtgenoot, de Britse zakenman John Ambler, verwachten deze zomer hun tweede kind, aldus deelde de Zweedse ambassade in Londen gisteren mede. Margareta en de heer Ambler zijn in Zweden op een zaken- en ple zierreis en waren onbereikbaar voor commentaar. Zij wonen in Londen en hebben een dochter, Sibylla Loui se, die 10 maanden oud is. Droogte in Israël De abnormale droogte, die Israël deze winter heeft geteisterd, heeft in de landbouw een schade aangericht, die door het de partement van Landbouw in Jeruza lem op tussen de 28 en 54 miljoen gulden wordt geraamd. Van het te velde staande gewas is twee-derde deel of verloren gegaan of sterk ge havend. In cijfers betekent dit, dat er van de 153.000 hectaren grond, die voor de winter bezaaid waren, 97.000 meer of minder ernstig heb ben geleden. Arrestaties in Chili Naar aan leiding van de stakingsacties in de Chileense kopermijnen zijn gisteren zes vakbondsleiders aangehouden op beschuldiging van het in gevaar brengen van de binnenlandse veilig heid. De minister van Binnenlandse Zaken, Leighton, verklaarde dat elke atie streng zal worden gestraft. William Thayer, zei dat de loonsver hogingen, die de regering heeft voor gesteld en de vakbonden hebben af- ïzen, het uiterste is waartoe de overheid kan gaan. Afschaffing rickshaws De jon- ;ns van de rickshaws in de In diase hoofdstad Nieuw Delhi zullen spoedig zonder werk komen, op be vel van de regering, die vindt dat het trekken van deze wagentjes on waardig en ongezond is. Wrak van Friendship gevonden Het wrak van de Fokker Friend ship, die drie weken geleden tijdens een vlucht boven de met sneeuw be dekte bergen van Kasjmier dween, is in een diepe laag sneeuw gevonden. Het toestel, dat door Schreiner Airways aan de maat schappij Indian Airlines was huurd, had 37 personen aan boord. Het maakte een vlucht tussen Srina- gar en Djammoe toen het op 7 fe bruari jl neerstortte. Acht doden bij verkeersongeluk Acht soldaten kwamen om het le ven en veertien werden gewond, van wie twaalf ernstig, toen gisteravond de vrachtauto waarin zij zaten, bij Pordenone in Noord-Italië door een brugleuning acht meter naar bene den in de rivier de Taliamento stort te. De auto was in botsing gekomen met een andere. Geen verandering De Turkse ambassade in Washington heeft gis teren geen verandering gemeld in de toestand van de Turkse president Gursel. Hij heeft een rustige nacht gehad in het Walter Reed hospitaal van het Amerikaanse leger, aldus een woordvoerder. Zes dagen na zijn aankomst in de VS op 8 februari, kreeg hij een beroerte. Sindsdien ligt hij in een coma. Struisvogels als herders In zuid- west-Afrika gebruiken twee schapen houders struisvogels als herder voor hun kudde. Aanvankelijk waren de vogels opgeleid om in de plaats van honden de schapen bij elkaar te houden. Volgens een van de boeren Voor NOB 10 maart normale werkdag Het hoofdbestuur van de Neder landse Organisatie van Bouwvak- patronen (N.O.B.) deelt mede, dat haar organisatie ongeacht het advies van werkgevers en werknemersbon den, heeft besloten de tiende maart te beschouwen als een normale werk dag. Het hoofdbestuur van de N.O.B. is van mening dat het niet verant woord is het gehele bouwbedrijf stil te leggen, hoe belangrijk deze dag voor velen ook moge zijn. Het perso neel dat er prijs op stelt vrij te zijn, kan een snipperdag opnemen. De N.O.B. is een ruim twee jaar ge leden opgerichte organisatie van kleinere aannemers. Er zijn omstreeks 500 aannemers uit Noord- en Zuid- Holland, Groningen en Utrecht by aangesloten. Nkroemah thans in Guinee De voormalige president van Ghana, Kwame Nkroemah is in Conakry (Guinee) aangekomen. Eerder had president Sekou Touré hem uitgeno digd naar Guinee te komen. Nkroe mah werd by aankomst op het vlieg veld begroet met 21 saluutschoten, iets wat normaliter gedaan wordt voor staatshoofden, wat er dus op wijst dat Touré Nkroemah nog steeds als dusdanig beschouwt. De twee staatslieden groetten de Guinese vlag en inspecteerden een compag nie van het Guinese leger. Quaison-Sackey, minister van Bui tenlandse Zaken onder het afgezette bewind van president Nkroemah, die gisteren in Ghana terugkeerde, is in „beschermingshechtenis" ge steld. Voor hy naar de gevangenis vertrok hield de oud-minister een persconferentie waarop hu verklaar de het nieuwe bewind te steunen en de verwachting uitsprak dat Nkroe mah het er niet by zuo laten zitten. Hij gelooft, dat de afgezette presi dent om Russische en Chinese steun heeft verzocht, doch verwacht niet dat hij deze zal krijgen. ging dat uitstekend. „Het feit dat zy enig gezag konden uitoefenen, gaf hun een „super-ego" en tenslotte vonden zy het vervelend, als er een herdersjongen meeging". Spanje duurder De kosten van levensonderhoud zyn van 1960 tot 65 met by na 10 procent gestegen, zo blykt uit 'n bericht in het blad ,,Ya' Indien de kosten voor het levens onderhoud in 1960 op 100 worden ge steld dan waren deze 115.9 in 1963, 124 in 1964 en 145.4 in november j.l. De produktie was in 1965 66.9 procent hoger dan in 1960. Politieman-bankrover veroordeeld De succesvolste bankrover van na de oorlog in West-Duitsland, de 51- jarige Hamburgse politieman Alffke is gisteren tot 12 jaar gevangenis straf veroordeeld, by elf bankover vallen maakte hy ln totaal 233.000 d.-mark (byna 210.000 gulden) buit. Een overval op een bankfiliaal ln Delmenhorst op 3 januari dit jaar werd hem noodlottig. Hy werd door het bankpersoneel overmeesterd en aan de politie overgeleverd. Alffke was voor 25 jaar trouwe dienst bij de politie onderscheiden.., (Van dond. 3 maart t/m woe. 9 maart) DONDERDAG 3 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle, Cactusbloem. Diligentia. 20.15 uur. Cabaret Foms Jansen. VRIJDAG 4 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle, Droom van een mia- zomernacht. Diligentia. 20.15 uur. Cabaret Fons Jansen. Mont d'Or. 21 uur. Shaffy Chantant. Rolzaal. 20.15 uur. Marle Therése Fourneau. plano, ZATERDAG 5 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sch Comedle, Lessen in laster. Diligentia. 20.15 uur. Cabaret Fons Jansen. Kurzaal. 20.15 uur. Residentie Ork. ZONDAG 6 MAART Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagsche Comedle, Er is een moord gepleegd. Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag sche Comedle, Vraag me niets Haagse Kunstkring. 20 uur Gafftno- kwartet. MAANDAG 7 MAART migentte. 20.15 uur. Hans Henke- DINSDAG 8 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Nieuw Rotterdams Toneel. Don Carlos. Diligentia. 20 uur. Trio a cordes francals. WOENSDAG 9 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Neder landse Comedie, Kleine Alice Diligentia. 20.15 uur. André Tchai- kowsky, plano. BIOSCOPEN Apollo. Liefdescarrousel. 18 jr. Asta. The great race. A.l. Bijou. Un printemps en Holland». 18 1. Camera. Repulsion. 18 jr. Capitol. De vrouw en het moederschap 18 jaar. Cineac. Actualiteiten uit binnen- en buitenland. City. De eend en de cadillac. Ai. Corso. Mary Poppins. A.l. Du Midi. Zorba de Griek. 18 jr. Euro Cinema. De laatsten der Cheyen- nes. 14 jr. Flora. De goudschat in de woestijn. Hollywood. Commando's in Vietnam. 14 Jaar. Kriterlon. Liefde '65. 18 jr. Metropole. Het grootste verfhaal aller tijden. 14 jr. Odeon. The sound of music. A.l. Olympia. Het geheim van de gesloten kamer. 18 Jr. Passage. Viva Maria. 14 jr. Rembrandt. Altyd op zarterdagavond. 18 Jaar. Rex. Geheim Pariis 18 jr Roxy. Station 3. Tóp Secret. 14 jr. Seinpost. James Bond 007. 14 jr. Studio de Luxe. San Ferry Ann. A.l. Thalla. Invasie op Guam. 14 jr. De Uitkijk. Les amants. 18 jr. West-End. West Side Story. 14 jr. Hogewoerd 175: Wachttorenstudl van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 ut nm. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 ui Janvossensteeg 57: Café Chantan; gastoptreden Henri Goemans. Van» Oude Rijn 5: Gemeente voor oo: spronkelrik christendom. Spr. evant N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. troonsbond. 7 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezt Christus van de heiligen der laats; dagen. 10.30 uur vm. Geb. Chr. Belangen: Ledenvergadi ring Leidse Tuiniers- en Bloemista vereniging D.E.V. 8 uur n.m. Jeugdhuis (Breestraat 19): Jaarve gadering Ned. Ohr. Bond van Ove heldspersoneel. 8 uur n.m. SchouwburgFeestavond Leidsel Chr. Oranjevereniging. Opv. musics „Je zit er maar mee". 8 uur lun, Stadhuis (wachtkamer trouwzaal' Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente; 7-8 uur n.m. WOENSDAG Rijksmuseum voor Volfkenkundi Lezing Th. J. C. Brasser, „Indianen 1 Nieuw Nederlant, vroeger en nu". 8 uur non. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van litboi van Oskar Kokoschka. Werkd. 10 ut v.m.4 uur nm.; zond. 1—4 uur nr (t/m 18 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: zou •4 uur De Ruif (Janvossensteeg 59)Tm toonstelling poppen en wandkledt; May Hobtyn-Roth (tot 12 maart). Legermuseum (Pesthuislaan): Ui uitzondering van zaterdag van 10» (zondag 1-5" uur). Rijksmuseum voor VoLkenJrunri (Steenstraat 1i Dag. 10-17 u: 's ax dag» 18-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dap diks 10-5 uur: eond 1-5 trur Rijksmuseum voor de geachledei aer natuurwetenschappen: Dag. 10' uur: zond ï-4 uur BIOSCOPEN Lnxor: „Shenan Doah". 18 jr. Da 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4i. 7 en 9.15 uur. Woensdag: „Schol kend sadisme". 18 Jr. Studio: „Huwelijk in Italiaanse stijl' 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zok 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Les enfants du paradis". I' Jd. Dag. 2 en 8 uur; zond 230 t 8 uur. Rex: „James Bond 007 contra dr. No Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.X 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „The sound of music". A Dag. 2 en 8 ur; zond. 2, 5 en 8 uiï Astra Wassenaar: Vrijdagavond 8 uir zaterdagavond 7 en 9.15 uur en zot dagmiddag 2.30 uur „Goliath e: de zonde van Babyion". 14 Jr. Zo: dagvond 7 en 9.15 uur „Jong en Is- moreel". 18 jr. Zond III seint nog steeds Het onbemande Russische ruimte vaartuig Zond-III dat in de afgelo pen herfst foto's heeft gemaakt van de achterkant van de maan, seint nog steeds gegevens uit het heelal, zo meldt Tass. Het persbureau meldde dat om 22. uur dinsdagavond Ned tyd de Zond- III 153.520.000 kilometer van de aar- dé verwyderd was. Tass meldde dat alle apparatuur aan boord normaal werkt. Er is 135 maal een verbinding met het ruimteschip tot stand gebracht sinds het op 18 juli vorig jaar werd gelanceerd. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor). Amsterdam regen io 7 Den Helder regen 9 7 *,?,^nl?urg motregen 10 7 Vllsslngen regen 9 7 regen 10 6 ue tsnt motregen 11 6 rwente LiCht bew 11 6 Eindhoven regen 12 6 ^.-Limburg zwaar bew 12 6 Helsinki sneeu -3 -9 Stockholm geh bew 0 0 Oslo motregen 2 1 Kopenhagen regen 4 2 Aberdeen zwaai bew 13 3 Londen zwaar bew 12 8 Brussel regen 12 6 Luxemburg zwaar bew 11 2 Parijs geh bew 12 8 Bordeaux zwaar bew 14 6 Grenoble licht bew 12 -0 Nice onbewolkt 17 6 Berlijn onbewolkt 6 0 Pkankfort onbewolki 10 -1 vlünchen geh bew 8 -f Zürich onbewolkt 8 -2 Genéve onbewolkt 9 -3 Locarno zwaar bew 14 -2 Wenen zwaar bew 7 -0 innsbrucb zwaar bew 8 1 'plErrado geh bew 11 2 Athene zwaar bew 20 -f- Rome half bev 17 7 Barcelona zwaar bew 14 6 Madrid licht w 15 2 Mallorca licht, b w 16 3 Lissabon zwaar bew. 19 8

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2