Nieuwe leiders in Syrië U neemt de tijd voor belangrijke beslissingen. Al 21.5 miljoen voor a Rechtsbijstand voor dienstplichtigen Geen Westduitsers naar Zuid - Vietnam59 Mr. v. Volleiilioveii uit het gips MET EEN ENKEL WOORD Inhetverkeer let u meer op veiligheid dan op snelheid. Uw pijp hebt u altijd biju. Zijn we er dus vèr naast als we denken datuCoopvmt rookt? LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 FEBRUARI 1 G Rust weergekeerd in Damascus D; „Christus van onze tyd", de ;osser van Afrika", de „Grote Messias" Kwame Nkroemah, presi dent van de Westafrikaanse staat Ghana, is tijdens een reis naar Pe king door het leger uit zijn functie ontzet en het ziet er op dit ogen blik nog niet naar uit, dat hij nog ooit in zijn land zal terugkeren Nkroemah leefde de laatste tijd al in de vrees, dat men hem zou pogen tc verjagen, nadat de militairen in erscheidene Afrikaanse staten en het laatste in Nigerië de macht aan zich getrokken hadden. Zijn paleis was langzamerhand een fort gewor den: door vier muren omringd! En zelfs diplomaten, die hem kwamen 1 bezoeken, werden op wapens onder zocht En nu is de mythe van de „osagiefo", de onoverwinlijke leider, met één slag vernietigd. Nkroemah was destijds een veelbelovend man. Deze intelligente zoon van een dorps- smid woonde jarenlang als werkstu dent in Engeland en Amerika en zag intussen nog kans het streven naar onafhankelijkheid van zijn vader- lend te organiseren. In 1952 werd hij voor de eerste maal premier, nog onder Engels bestuur, en nadat hij ln de daaropvolgende jaren telkens opnieuw de verkiezingen had weten te winnen, lag het voor de hand, dat hij in 1957, toen Ghana (voorheen (Goudkust) een zelfstandige staat werd. de eerste president-premier werd. Maar helaas, naast vele goede kwaliteiten die in Londen de op vatting hadden doen postvatten, dat hy Afrika in democratische richting zou sturen waren er negatieve eigenschappen, die het land onder zijn leiding snel tot een éénpartij- staat degradeerden. Nkroemah, leer ling van een missieschool, placht zichzelf een „niet-sectarische chris ten" te noemen, maar hij leek meer op een eerzuchtige marxist een felle centralist, die alle regionale leven onderdrukte en zich het liefst te bui ten ging aan prestige-objecten zon der zich ernstig bezig te houden met de economische ontwikkeling van zijn land. Op al deze punten toonde hij grote overeenkomst met president Soekarno, die het nu al evenmin ge makkelijk heeft, nu ook hem de re kening wordt gepresenteerd. Toen Ghana negen jaar geleden zelfstan dig werd hadden de Engelse „kolo nialisten" voor een aanzienlijke hoe veelheid buitenlandse betalingsmid delen gezorgd. Die voorraad, zo heb ben de militairen thans medegedeeld, is volledig uitgeput. In de afgelopen drie jaren zyn de prijzen met 66 procent gestegen en in vrijwel elk Ghanees gezin wordt de gesel van de werkloosheid gevoeld, ofschoon Ghana van nature een rijk land is. Het belangrijkste uitvoerprodukt, ca cao. werd door de president tegen veel te lage prijzen in ruilovereen komsten aan communistische landen verkwanseld, die dit doorverkochten en de wereldmarkt voor Ghana be dierven Dr. Noereddin Al-Atassi is gister- i Deze party is in Libanon officieel avond tot president van Syrië be- verboden. De Libanese regering heeft noemd. Dr. Joessef Zeayn werd eer- scherpe veiligheidsmaatregelen ge ste- minister. De benoemingen wer- nomen om te voorkomen dat de den bekendgemaakt door het voor- stryd binnen de Baath-party, die lopig bestuur van de Baath-partij tot de staatsgreep in Syrië leidde, die woensdag een geslaagde greep zich tot het Libanese grondgebied naar de macht deed. Het bestuur kondigde voorts een nieuwe voorlopige grondwet af. Dr. Atassi was tot dusver assi stent-secretaris van het bestuur van de Baath-party, en vice-voorzit ter van de presidentiële raad. Dr. Zeayen werd lid van de uit gebreide nationale raad van de re volutie op 23 autogustus 1965 en vormde zyn eerste regering op 23 september van het vorig jaar. Een zakenman uit Beiroet die uit Syrië naar Libanon is teruggekeerd heeft verklaard dat men in Damas cus bezig is met het wegspoelen van het bloed van de straten. Andere ge tuigen hebben gezegd op de begraaf plaatsen van Damscus grote massa graven te hebben gezien voor de slachtoffers. Over het lot van de af gezette president Hafez is nog niets bekend. Naar verluidt is het in Damascus nu rustig, maar volgens de reizigers heeft het rebellenregime niet de steun van de militaire eenheden in het noorden. Syrië heeft vyf mil joen inwoners. uitbreidt. De nieuwe heersers in Syrië na de staatsgreep van woensdag: links dr. Joessef Zeayen (35), die de functie van premier^be- kleed. en dr. Noereddin Al- Atassi (36) de nieuwe president. (Van onze correspondent) Dienstplichtigen, die in of door de militaire dienst in moeilykheden zyn geraakt, waarvoor zy zelf geen op lossing weten, kunnen zich voortaan wenden tot de zojuist in het leven geroepen Stichting rechtsbystand dienstplichtigen. In volkomen onaf- hankelykheid van elke instantie of groepering dan ook wil deze stich ting hulp, vóórlichting en advies ver strekken. zy heeft daartoe een bu reau ingericht in Den Haag en de voormalige hoofdamtenaar drs. T. G. van den Hof tot directeur benoemd. De stichting is voortgekomen uit BONDSKANSELIER ERHARD: 9?' VOORAL voor de oppositie is het een grote opluchting, dat het leger de president heeft afge zet. De gevangenissen stromen leeg en honderden politieke tegenstan ders worden op vrije voeten gesteld. Voorzover ze althans nog in leven zyn Want terwyi de wereld zich druk maakte over de z.g. „negentig- dagenwet" in Zuid-Afrika werd met geen woord gerept over Ghana, waar Nkroemah zijn tegenstanders zonder verhoor en zonder rechtsgeding voor vele Jaren achter de tralies liet ver- dwynen. Rechters, die een uitspraak 1 „De Amerikaanse regering heeft deden welke hem niet aanstond. herhaaldelijk verklaard", aldus werden afgezet, ofschoon hy had be- Erhard gisteren tijdens een perscon- loofd, dat ..niemand op grond van ferentie. „én de president vertelde geslacht, ras. stam, godsdienst of j het mij persoonlyk dat het handha- politieke overtuiging van achteruit- en van de sterkte in Vietnam geen zetting te lyden zou hebben". Die terugtrekking van troepen uit Euro belofte is in de praktyk een aanflui- pa noodzakelijk maakt", ting geworden en dit is dan ook de Johnson had hem ook gezegd dat In de Libanese stad Tripoli zyn j by de minister van Defensie op verscheidene leiders van de inter- idergeiyke installing aandringen. Zy nalionale Baathparty gearresteerd, ontvangt ter bestrijding van haar kosten een jaarlykse subsidie van f 300.000,— uit de defensiepot, maar zy vreest niet voor enigerlei inmen ging van de overheid. Verantwoor ding is zy slechts schuldig aan de nationale raad welzyn militairen. Het bestuur wordt gevormd door de heer J. Blom, voorzitter, lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A, mr. W, J. E. van den Bos, weten - schappeiyk hoofdambtenaar aan de V.U. in Amsterdam en oud-juridisch adviseur van het C.N.V., dr. H. J. Morren oud-raadsadviseur van het ministerie van Sociale Zaken en volkgsgezondheid en oud-directeur van het algemeen werkloosheids initiatieven van de Tweede Kamer. fonds. P. C. Broekhoff, gep. vice-ad- waar parlementsleden reeds Jaren „„„a] arts en de heer H j Kuiper, oud-directeur van de sociale verze- de V.S. niet om Westduitse troepen in Vietnam zouden vragen. De rege ring in Bonn, zo deelde Erhard ten slotte mee, zal wel voor zeventien miljoen mark aan Westduitse medi sche hulp naar Saigon zenden. voornaamste reden, dat niemand ge looft aan Nkroemahs terugkeer, zo als Keizer Haile Selassie in 1960 uit Brazilië naar Ethiopië terugkeerde, toen een staasgreep in Addis Abeba hem van zyn rechten vervallen had verklaard. Nkroemah heeft zich door zyn tiranniek gedrag teveel vijanden gemaakt. En niet alleen binnens lands, maar ook buiten de grenzen Was hy een bezadigde leider ge weest, die zich niet te buiten was ge- i gaan aan felle agitatie tegen z.g „imperialisten" en „kolonialisten" die merkwaardig genoeg altyd in de vrije wereld bleken te wonen dan zou een man als Smith in Rhode- sië vermoedeiyk niet met Londen hebben gebroken. Maar Nhroemah wist niet van geven en nemen, zo als het een goed politicus nu een maal betaamt Hy was een doordra ver, die maar één mening erkende: die van hemzelf. Zo zyn er meer. In Europa behoeft men slechts aan president De Gaulle te denken. Maar deze heeft tenminste de ver- dienst. dat hy zyn land economisch krachtig voortstuwt. Met Nkroemah is een „gladstryker" verdwenen, die geen oog had voor de veelkleurig heid van het leven, en die. wat veel erger was. het creatieve vermogen De Amerikaanse minister van De miste om zyn volk de welvaart te geven, waarop het recht had. gezien jpBM Het gips van het been ran mr. P. van Vollenhoven, de verloofde van Prinses Margriet, is verwyderd. De breuk van de enkel is volgens de behandelende geneesheer in goede stand genezen. Het nol-male lopen mag de heer Van Vollenhoven ge leidelijk hervatten. Het volledige herstel zal echter nog geruime tyd vergen. Voor de herkeuring voor de mili taire dienst is nog geen datum vast- dat het woensdag gehad heeft met de gesteld. Het ligt echter in de bedoe- Britse minister van Ontwape- ling deze op korte termijn te doen ning lord Chalfont. i plaatsvinden. het leger aangemeld, hetgeen het hoogste maandcijfer in ruimeen de cennium was. Het ministerie van Buitenland se Zaken van Noord-Vietnam heeft meegedeeld dat de zaakgelastigde in Moskou de Britse regering fel heeft gekritiseerd tydens het gesprek keringsbank. Het stichtingskantoor is gevestigd in Den Haag. Stadhouderslaan 118, telefoon 54.11.42. Dinsdag aanstaande en op woens dag a maart zuiien weer twee sche pen naar India gaan met levensmid delen aan booiu, uie gexochi zyn voor geio, uai is opgcuiacm m ue actie „Eten voor India". Het motorschip „oapara" vertrekt dinsdag uit Rotterdam met 100 ton magere melkpoeder en 100 ton ryst alsmede met m natura gesciiuu*en levensmiddelen. Deze zenuuig gaat naar Indore, waar het sociaie cen trum van zuster Bapusta by ae distributie is mgesciiaikeiu. uc twee de nieuwe zending, die op 9 maart op weg gaat. wordt uit Rotteruam verzonnen met de „Kvartia" en be staat uit 700 ton magere meiKpoe- der. Die zending is bestemd voor ver deling door de Indische regering. Met deze zendingen is in totaal ïn- geveer 900.000 guloen gemoeid. Het totale beorag, oat m net ka der van de actie „Eten voor ldia" is byeengebracht, steeg gistermiuuag tot 21.50u.000 gulden. Op de girore kening werd 1.300.000 gulden aan nieuwe schenkingen gestort. Negentien landen lieipen India De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Rusk heeft giste ren verklaard dat achttien landen zich by de Verenigde Staten hebben aangesloten door India in de een of andere vorm hulp te bieden bij het bestryden van een hongersnood die honderd miljoen mensen bedreigt. In een verklaring voor de comis- sie van landbouw, zei Rusk dat de bydragen van de achttien landen gevoegd by die van de voedsel en landbouw organisatie van de VN en die van paus Paulus in totaal een waarde hebben van 240 miljoen gul den. De V.S. hebben India verzekerd van de levering van 6.5 miljoen ton voedselgraan waaronder de drie mil joen ton waarvoor president John son vorige maand machtiging heeft gegeven. Rusk zei dat er onderhandelingen worden gevoerd met Pakistan voor een interimovereenkomst over voed sel voor de rest van het belastingjaar dat op dertig juni eindigt. Kamercommissie De begrotingscommissie voor Bui tenlandse Zaken van de Tweede Ka mer heeft zich in eerste instantie nogal gereserveerd opgesteld ten aan zien van het verdrag tot instelling van één ministerraad voor E.E.G., Euratom en E.G.K.S. en fusie van de drie executievenEE.G.-commissie, Euratom-commissie en Hoge Autori teit der E.G.K.S. Tal van leden laten hun eindoordeel over het wetsont werp afhangen van de samenstelling der nieuwe commissie, waarover de zes regeringen nog overeenstem ming moeten bereiken, zo biykt uit het voorlopige verslag van de kamer commissie, dat gisteravond is gepu bliceerd. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgezinde Kerk): 10-11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C van Oossanen Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden Bob in 't Hout. Watze Tlesema en Jacques van Egmond. Van- Rest Van der Heijden: P.v.d.A.-con- ferentie over .Macht, recht en cultuur in de komende 20 jaar" 10.30 uur v.m Rest. Van der Heijden: Jaarvergade- I ring Ned. Ver. van tweelingen. 2.30 uur Stadsgehoorzaal: Uitvoering Christe lijke Muziekver. „Kunst en Genoegen". 8 uur n.m. 10 i Dr. Van Voorthuljzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spreker dhr. J. Ei kerbout van Voorburg. 3 uur n.m. Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- glng. Spr. mevr. dr. E. E. van Trlcht- Keeslng „Vertrouwen". 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen 4 en 6.30 uur n.m Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden Bob in 't Hout, Watze Tiesema en Jacques van Egmond. Van af 8 uur n.m. Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Spr. evang. N v d Brugge 7.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spreker dhr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Geb. voor Chr Soc. Belangen: Leldse Chr. Besturenbond. Spr. de heren W. Zwlkker en W. G. v. d. Linden. 8 uur Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring N.R.V. 8 uur n.m. Rest. De Doelen: Leldse Amateur fotograf en vereniging. 8 uur nm. SchouwburgAbonnemenstvoorstel - ling. Nieuw R'dama Toneel „Een Jaar voor iedere roos" en „Ach. arme Stadsgehoorzaal: Concert L.K.K. „Voor Allen". Solisten Carmenclta Lozada (viool) en Istvan Hadju (piano). 8 uur Zoi-ierzorg: Kynologenver. „Rijnland". Spr, mevr. M. Donath-Seeuwen over „Honden en mensen". 8 uur nm. Doelenkazerne: Cabaretavond. 8 uur Gebouw WSL (Rapenburg)Mode show door meisjesstudenten Boutique Vionet, N.V. van Dongen en H. van Bellen. 8.30 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Hooigracht 84: Stichting Hum. Be- iaardenoord „Rijnland". Spr. de heer I. J. van Eerde. 8 uur n.m. Schouwburg: Abonnemenstvoorstel - llng. Nieuw R'dams Toneel „Een Jaar voor Iedere roos" en „Ach. arme WOENSDAG Aan de muren in de klaslokalen hangen foto's ven vooroorlogse par- tycongressen, waarop ook St-alln voorkomt. Nergers worden foto's met Chroesjtsjow, de man die een einde maakte aan de „persoonsverheeriy- king", waargenomen. Advertentie Zeemanshuis in Londen In Li- mehouse, in het hartje van het Lon- dense East End, bevindt zich het nieuwe Nederlandse koopvaardycen- trum, dat op 8 maart a.s door me vrouw Van Royen, de echtgenote Van de Nederlandse ambassadeur in Lon den zal worden geopend. Dit nieu lift gestopt en de kast stond reeds gedeeltelyk op de derde etage toen de lift plotseling een eindje door zakte. Daardoor sloeg de brandkast omver en werd de monteur tegen de achterkant van de lift gedrukt. Met grote moeite heeft men hem kunnen bevryden. Ernstig gewond is hy naar PROF. ERHARD de rykdom aan natuuriyke export- produkten: cacao, goud. hout. man gaan en diamant Het is te hopen, dat de oude Goudkust spoedig weer tot bloei zal komen. Eeuwen gele den vestigden zich hier Portugezen. Nederlanders. Engelsen en Zweden, die er forten aanlegden ter bescher ming van hun handelsposten. Die forten zyn nu nog de centra van de kuststeden. Een eeuw geleden waren er alleen nog Engelsen en Nederlanders over gebleven. Laatstgenoemde deden in 1872 afstand van hun rechten ten gunste van de Engelsen. In 1925 kreeg het land een eigen grondwet en na de tweede wereldoorlog werd Ghana dus zelfstandig. Maar onaf- hankeiykheid veronderstelt nu een maal een verstandig beheer. Mis schien zullen de militairen kunnen redden wat Nkroemah bedorven heeft. fensie, McNamara, heeft gezegd dat de operaties die de Amerikaanse troe pen de afgelopen vier weken in Viet nam hebben uitgevoerd met „zeer, zeer veel succes zyn bekroond". Een groot aantal leden van de Vietcong en Noordvietnamese militairen zyn tydens deze operaties gedood, zo zei de minister tot de pers. McNamara erkende dat de deser ties uit het Zuidvietnamese leger groter waren dan was gedacht en ook groter dan de deserties uit de gelederen van de tegenstander. De Zuidvietnamezen deserteerden ech- tei niet om zich aan te sluiten b\j de vyand. „Het zyn meest boeren die naar de hunne wensen terug te ke ren", zo zei hy. Het Amerikaanse departement van Defensie heeft gisteren meegedeeld dat een scherpe styging in het aan tal dienstnemingen het mogelyk maakt in maart slechts 10.500 in plaats van 22.400 dienstplichtigen op we centrum vervangt het „ne- het ziekenhuis gebracht, maar by derige" Dutch Sailors Home, dat zich sinds de oorlog naby de Tower be vond, en dat slechts een tydeiyke recreatiezaaltjes was. Het vroegere Nederlandse zeemanshuis in deze buurt werd tijdens de „Blitz" wegge bombardeerd. Nekkramp in Breda In de Trip van Zoudtlandtkazerne in Breda is by een dienstplichtige uit Rotter dam. die op 1 februari naar Breda was gekomen voor een opledkiing tot reserveofficier, nekkramp geconsta teerd. De soldaat is naar het Igna- tius-ziekenhuis vervoerd en de ka zernedeuren zyn onmiddelyk voor inkomenden en uitgaanden gesloten. Iedereen binnen de kazernemu ren moest binnen blyven tot dat aan allen pillen ter voorkoming van de ziekte waren verstrekt. Rangeerder verongelukt De 36- jarige rangeerder G. P. de Jong uit Dordrecht is gisteravond in een zie kenhuis in Dordrecht na een onge val overleden. Omstreeks vyf uur was de heer De Jong bezig met het uitrangeren van een goederentrein op het emplacement in Dordrecht. Een reiziger op het tegenover het emplacement gelegen perron zag de rangeerder opeens vallen, waarna hy tussen de buffers van tweewa gons terect kwam. Monteur doodgedrukt In het scheepvaartkantoor van Hudig en Pieters aan de Calandstraat Rotter- De districtsrechtbank in Zürich heeft de Oostduitse journalist Hans von Oettingen schuldig bevonden aan politieke spionage en hem ver oordeeld tot 2 jaar en drie maanden gevangenis. De Zwitserse taxichauffeur Ri- cnard Beeli werd vrijgesproken. Hy werkte als redacteur by het pers bureau dat Von Oettingen als dek mantel in Zürich had opgericht. Kadetten van een militaire aca demie buiten Moskou bestuderen de werken van Stalin weer. Dit is waar genomen door buitenlandse ver slaggevers die op uitnodiging van de Russische regering een bezoek aan de academie brachten. India en Pakistan hebben gisteren de terugtrekking ran hun troepen van het westelijke front voltooid binnen de tyd welke in de verkla ring van Tasjkent bepaald was. Ook de uitwisseling van krygsge- vangenen is voltooid. In Nieuw Delhi is meegedeeld dat een delegatie onder leiding van de minister Swaran Singh maandag naar Pakistan zal vertrekken voor besprekingen. Vandalen hebben in München een joods kerkhof geschonden. Veertig gafstenen zijn omvergeworpen. Dit heeft de hoofdcommissaris van po- dam heeft zich gisteren een dode- utie in München meegedeeld. De ïyk ongeval voorgedaan. Een 51-ja- vandalen zyn daarbij kennelyk over rige monteur uit Rotterdam was be- muur geklommen. Het zou dins- tc roepen. In januari hebben 19.000 zig met het transport van een brand- j dagavond, de laatste personen zich voor dienstneming by kast naar de derde etage. Hy had de carnaval zyn gebeurd. sociale raadsvrouw. Universiteit: Centre culturel frJ gals. Lezing mevr. Valentine FouwJ „Het Franse leven In carlcatuur j DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Vcol llchttngsmlddag Ned. Ver. van Hil vrouwen over aardappelen. 2.30 Zulderkerk: Concert Lelds Toj kunstkoor oJ.v. Iskar Ar lbo nu A'darns Kunstmaandorkest. 8 uur: Konlngskerk: Rullclub. 7.30-10 TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug Tei toonstelling D. Westenburg i Grient. Gerda en Marcus Ravens* C-rlnka Bakker en Tom Wentink opend maandag t/m vrijdag 2-5 7-9 uur; zaterdag en zondag 2-5 (t/m 28 februari). Lakenhal: SchllderljententoonsU! 1-4 uur De Ruif (Janvossensteeg 59): toonstelling poppen en wandkli May Hobljn-Roth (tot 12 maart). Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag v&d 10- (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor VoLkeakiA i8teenstraat 1): Dag. 10-17 u: dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: CÉ Ulks 10-6 uur: zond 1-8 uur Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen uur: zond 1-4 uur geschift, Dag.» BIOSCOPEN Trianon: „The sound of muslA Dag. 2 en 8 uur; zondag 2. 5 en 81 Studio: „Huwelijk ln Itall» stijl", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.151 zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. I „Luxor: op een mooie zomen gen". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.151 zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur. W» dag: „Dodend rendez-vous" 18 Ja( Camera: „Gods Geuzen", 14 jr.ft 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 7 en 9.15 uur. No". zond. 2.30. 4.45, 7.15 Astra-H'assenaar: Vrijdag, zaté en zondag 7.30 uur. .Lord Jim" II Zondag 2.30 uur „Kogelrond Blll» Kld", 14 Jr. Avond- en nachtdienst der ap* Geopend voor spoedeisende gevd Zulder Apotheek, Lammenscnai» 7. tel. 23553. De zaterdag- zondag- en nachtdl van apotheek R. van Breest Sm» burg te Leiderdorp wordt waai» men door de Zulder Apotheek. De dienst van Apotheek Voorsd* wordt op zondag 27 februari) 's morgens 8 uur tot 's avonds 2» waargenomen door de Zulder t De Oegstgeester Apotheek ls geop ZONDAGSDIENST DER HITSARf Voor spoedgevallen zyn van dagmiddag 12 uur tot maandagn» 8 uur bereid waar te nemen del toren Sohaefer, Rijnsburgerweg lil 50481; Verhoef, Zoeterw. Singel 32505: De Bruyne. Hoge RljndlJI tel. 26866; Postel, Witte Singel 65] 23089 en Sastrowljoto. Toscankf 1 18. tel. 34779. J By geen gehoor van aw halsi* specialist (of diens waarnemen op dokterstelefoon 22222. HAAGS1- AGENDi VRIJDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur: 9 sche Comedie: „Cactusbloem" Mont D'or: 21.00 uur: Shaffy-0 tant. ZATERDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur: 1 sche Comedie: „Vraag me nie. Mont D'or: 21.00 uur: Shaffy4 tant, ZONDAG Kon. Schouwburg: 14.00 uur 9 sche Comedie: „Vraag me J 20.15 uur: „Droom van een i mernacht." Diligentia: 14.30 uur: Lili 8 plano. Mont D'or: 21.00 uur: Shaffy-0 tant. MAANDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur groep Centrum: „Dwaallicht! Kurzaal: 20.00 uur Operagezw Forum „Don Pasquale." DINSDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur Tl groep Centrum „De thuiskon» WOENSDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur f lands Danstheater. Kurzaal: 10.15 uur Het Resif Orkest. DAGELIJKS Diligentia: *>0.15 uur Cabaret' Jansen. H.O.KJJ.: 20.00 uur Wiener Ef Theater in de Steeg: 20.15 uta baretprogramma„Lach 's I spiegel." Theater Pepyn tot 1 maart: (f Pepyn: 20.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2