Vijf eeuwen Europese grafiek in de Nationale Bibliotheek NAZI-ADMIRAAL OP VRIJE VOETEN Felicitatieregister Zilveren jubileum dr, Dijsselbloem Trouwe tuinman MOORSE KUNST IN SPANJE Leven trekt voorbij in vele facetten Nkroemali: „Ik ga terug naar Gliana" Club hoven 50" voor ouders emigranten BREI-ACTIE NVV-DAMES Johannes Passion AANKOOP VAN POSTKANTOOR j^TERDAG 26 FEBRUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 Duizelingivekkende culturele hoogte OEGSTGEES7 Ter gemeentesecretarie (geopend maandag tot vrijdag van 9-12.30 uur) is gelegenheid te tekenen in een fe licitatieregister ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix en Claus von Amsberg. Dit register zal Paul Wenneker en kapitein Von All- Admiraal Wenneker had, toen hij Dr. W. J. J. Dijsselbloem, oud-wet houder van Oegstgeest. v:ert as. i dinsdag zün zilveren ambtsjubileum bij de Alg. R.-K. Ambtenarenvereni- ging <Arka>. Er zal een receptie worden gehouden van 15.30- 17 30 uur in het Arka-bureau aan de Car- I negielaan in Den Haag. De heer Dys- selbloem werd onmiddellijk na de oorlog als directeur van het Arka- bureau benoemd. Hij bekleedt deze functie nu nog. Hij was van novem ber 1945 tot september 1953 wethou- j der. afgevaardigd door de KVP. De jubilaris is een veelzijdig man, die tal van nevenfuncties bekleedt. De uitspraak die gisteren in Ham burg viel, betekende dat belde heren van verdere strafvervolging ontsla- i gen zün. i In het geval-Wenneker kwam de rechtbank plotseling tot de conclusie dat de aangeklaagde niet wegens moord, maar wegens doodslag be schuldigd had moeten worden. Aan gezien in dit geval de mogelijkheid tot strafrechtelijke vervolging was verjaard, kon de 75-jarige oud-ad- miraal en huidige vertegenwoordiger VOORSCHOTEN Raadsvoorstellen AANSLUITING OP GASNET i A.s. dinsdag is de heer C. van Stijn, sjujten i wonende Dorpsstraat 90. gedurende i 40 jaar in dienst van „De Beuken- Het grootste gedeelte van de be woners aan de Prof. van 't Hoff- laan en aan de Prof. van der Waals- laan heeft verzocht deze woningen op het Voorsehotense gasnet aan te Bij de bouw van deze woningen hof", waar hU als tuinman zün vak- j werd op het verkregen van een in- j kunde ten toon spreidt. Dit jubileum stallatie voor het gebruik van gedis- I zal niet ongemerkt voorbü gaan. I ter beperking van de stichtingskos- ten. Gelet op het aantal gegadigden zün B. en W. van oordeel, dat het verzoek tot aansluiten van de bewo ners kan worden ingewilligd. Er zal van gemeentewegen een 305 meter lange hoofdbuis aangelegd dienen te worden, alsmede het aanschaffen van de benodigde gasmeters. De kosten worden geraamd op sade in Tokio verbonden was, bevel gegeven bepaalde gevangenen, die op zogenaamde ..blokkadebrekers" uit Japan havens in Frankrijk dienden te bereiken, niet uit hun cellen te bevrüden wanneer de schepen onder weg in de grond zouden worden ge boord. Kapitein Von Allwoerden was een van de uitvoerders van dit bevel. Toen zün vrachtschip, de „Rio Gran de", door de Amerikaanse kruiser „Omaha" werd onderschept, gaf Von Allwoerden bevel zün schip tot zin ken te brengen. De bemanning ging in de boten en terwül Von Allwoer den tijdens het zinken van zün schip de ceremoniële houding aannam, was de doodsroep van de in zün hut op gesloten 26-jarige matroos Poweleit tot ver in de omtrek te horen. Een dergelük aanwüsbaar geval deed zich op de „Burgerland" voor. De kapitein van dit schip is niet meer in leven, maar admiraal Wenneker is ook voor deze moord verantwoordelük te stel len. Lezing voor K en O O. samenkomst in het De uitspraak in Hamburg vertoont grote gelükenis met die in Stuttgart tegen de ook in Nederland als ver- keersexpert bekende Wehrmachts- officier Leibbrand. die zonder vorm van proces in augustus 1944 in de buurt van Orange 22 Italiaanse vrij- - willigere, die in zün compagnie dien- tribueerd gas geen prtfe gesteld, <Ht den. Het fusilleren. Ook Leibbrand jjjjfifi werd, na aanvankelük te zün aange- Amersfoort hield gisteravond in het te maken kosten van aansluiting op RÜnlands Lyceum voor leden van K. het gashoofdbuizennet, zulks inclu (Van onze correspondent) Jit vier Europese prentenkabinetten hebben de conservatoren hun schoonste schatten gezocht om de tentoonstelling „Vijf rnwen Europese grafiek" te vormen. Wijs inzicht: de omvang tbben zij beperkt tot weinig meer dan 200 bladen. De expositie eerst in München te zien geweest, thans wordt zij in Parijs etoond en a.s. zomer staat Amsterdam op het programma. Dat alvast drie steden waarvan de grafiekverzamelingen bijdra- aan het overzicht hebben geleverd. De vierde is die van Jbertina in Wenen, doch daar gaat de tentoonstelling niet heen. Het is wonderlük, zo kan men in van de inleidingen tot de bü- inder mooi uitgevoerde Duitse ca- logus (een kloek boekdeel van 250 igina's met reprodukties van alle [itoongestelde prenten) lezen, hoe iel de conservators het eens zün worden over hetgeen er zou wor- !n getoond. Achteraf kan men uiteraard be- lalde voorkeuren onderkennen, zo- die van dr. K. G. Boon, de di- tcteur van het Rüksprentenkabinet Amsterdam voor Hercules Seghers voor de meester van het huls- Dek (büna diens complete oeuvre, van de 91 bekende prenten, bezit ït kabinet reeds sedert büna ander- ilvee euw) of die van Jean Ad- imar, de directeur van het Par ij se rentenkabinet voor de Franse bla- a. Wanneer men daarbü bedenkt it het Parijse kabinet 12 miljoen 1 aden grafiek bevat 1Fransen sterkst De Franse prentkunst is trouwens ïar verhouding het sterkst verte- (nwoordigd nl. met 32 kunstenaars. irop volgt de Duits-Oostenrykse thool met met 24, de Italiaanse met de Nederlanders en Vlamingen iet 17. Engeland met twee kunste. ttrs (Gainsborough en Whistier), Stakingskoorts in Frankrijk (Van onze correspondent» wordt Frank- weer beroerd door een vooriopi- nog lichte stakingskoorts, die tot isver zowel de posterüen als de oorwegen heeft getroffen. Donder- ig staakte een categorie van post- ambten. waardoor de brieven zich ïstond zo hoog in de kantoren op- oopten. dat het nog wel een dag JI drie zal duren voor alle post weer weggewerkt. Gisteren waren het de hurttreinen rond Parüs, die niet of j" echt op gang wilden komen, waar- for heel wat forenzen te laat op werk verschenen, zo ze niet he al verstek hadden laten gaan. actie, die door de vakcentrales positief wordt beschouwd, zal vol le week dan ook worden voortge- Dinsdag is het personeel van de irijse ondergrondse aan de beurt n de arbeid eveneens neer te leg- staklngen waaraan loon- Nn een grondslag liggen zün voor- fpig vooral als waarschuwing aan adres van de nieuwe minister Financiën, Debré, bedoeld. Aan- aien echter de nationale economie i het budget nog weinig ruimte voor minister laten om de lonen te fthogen, staat te vrezen dat de sta gen komende weken nog zullen hemen. Spanje met Ribera en Goya en Noorwegen met de alleenstaande fi guur Edvard Munch. De tentoonstelling legt wel en zeker niet ten onrechte sterk de nadruk op de primitieve perioden van de Europese grafiek. Ongeveer 100 bladen dateren uit de 15de en 16de eeuw. De 17de eeuw is met 33 prenten vertegenwoordigd en daar bü zün er vüf van Hercules Seghers en negen van Rembrandt, de 18de met 20 en de 19de met 44, terwül de grens voor de 20ste eeuw vóór de eerste wereldoorlog is gelegd. Van daar dat van Braque en Picasso vroege werken zün opgenomen even als van Frans Mare, Kirchner, Emil Nolde en Munch. De mens centraal Vyf eeuwen Europese grafiek dus, van de oudste Beierse houtsneden, die van kort na 1400 dateren tot en met Braque, wiens ets van een staand vrouwelijk naakt uit 1908 een sluitstuk is dat eerder terugslaat op de graveurs van Florence en Ferra- ra van de 15de eeuw dan op de fi guurstudies van de Franse grafici van de 18de of de 19de eeuw. Het landschap is in de minderheid voor wat het onderwerp betreft, de mens heeft het meest de belangstel ling van de grafici gehad. Man en vrouw in velerlei verhoudingen, evenals man en man. Bü de bladen met een onderwerp als het laatste zün er b.v. „David speelt voor Saul" van Lucas van Lucas van Leyden (1509) en „Chris tus tussen de H. Andreas en de H.- Longinus" uit Mantegna's latere ja ren. Maar ook de trieste terugtocht uit Rusland van Géricault, de vre- selüke begrafenis van Goya of de terechtstelling, eveneens een blad uit de verschrikkingen van de oorlog. Dieren met dieren vormen ook een onderwerp: de „Vechtende hengsten" van Hans Baldung Grien, gedateerd 1534 en van zün tüdge- noot Jean Duvet, een van de bla den uit een serie van zes, gewyd aan de eenhoren, het dier dat alleen in de allegorie heeft bestaan. Hoe Duver, die naar Genève vluchtte om dat hü sympathieën had voor de re formatie, er zelfs op 70-jarige leef- tyd (hü is tegen de 80 geworden) uitzag heeft hü gegraveerd in het eerste blad van een Apocalypsus-se- Verovering van de materie Eigeniyk gaan vüf eeuwen Euro pees leven aan ons voorbü in die grafiek. Of liever: de beschouwer trekt voorbü aan beelden uit dat le ven: mensen, landschappen en ste den, fantasieën, dieren, portretten, allegorieën, oorlog, vrede, droom en werkelükheid en de interpretatie welke de kunstenaars aan de bübel hebben gegeven. En daarbü het wonder van de verovering van de materie. Het moeizaam pogen van de primitieven, de eerste triomf over het technische uitingsmiddel van de 16de eeuwers, het meesterschap van die uit de eeuw daarop, de elegantie van die der 18de eeuw en dan op nieuw het zoeken en speuren van hen, die hetzü een eeuw of meer ge leden, hetzü in onze dagen nog de kunstenaars waren of zün, die den ken als wü- Het is een schoon ge heel, dit overzicht en daarenboven een beeld van een duizelingwekken de culturele hoogte. VOORSCHOTEN Schriftelijke vragen van raadslid Het raadslid, dr. P. S. Pels (P. vd.A.) heeft het college van B. en W. van Voorschoten de volgende schriftehjke vragen gesteld: 1. Kunnen B. en W. van Voor schoten, gelet op de recente publi catie van het Centraal Bureau voor de Statistiek inzake leegstaande wo ningen, mededelen hoeveel wonin gen in Voorschoten op 1 november 1965 leeg stonden? 2. Hoeveel van het onder 1 beroelde aantal woningen stond leeg: a. wegens ongeschiktheid voor bewoning (krotten): b. geduren de een maand of korter; c. langer dan een maand tot en met 3 maan den; d. langer dan drie maanden en tot en met zes maanden; e. langer dan een half Jaar; f. zonder ooit be woond te zün geweest. 3. Is het mogelük aan te geven om welke redenen de onder 2 a t/m f be doelde woningen leeg stonden? Vragen eveneens van dr. P. S. Pels inzake de verkiezingen. 1. is in verband met de a.s. verkie zingen voor de Provinciale Staten, resp. de Gemeenteraad, voldoende rekening gehouden met de uitbrei ding van de gemeente, voor wat be treft het aantal te plaatsen borden, waarop verkiezingsbiljetten kunnen worden aangebracht? 2. Worden zodanige voorzieningen getroffen, dat desgewenst de betrok ken partüen hun verkiezingsbiljet dien kunnen laten aanbrengen? Giulio Campagnola, Christus en de vrouw van Samaria, kopergravure, 130 x 186 mm. Tweede staat. Men meent dat deze druk is ontstaan na een beschadiging van de koperplaat. Er zijn ook druk ken bekend zonder de lijnen naast de toren. Mogelijk ook zijn er drie staten van de plaat ge weest: een eerste met een duif naast de toren (daarvan zijn geen drukken bekendeen tweede met de voor een deel weggeslepen duif en een derde geheel zonder. Giulio Campagnola werd om streeks 1482 in Padova geboren en hij is daar. in 1515, overleden. Wij loeten dat zijn vader hem in 1497 bij Mantegna in de leer trachtte te krijgen. In 1499 kwam hij aan het Hof van Ercole de eerste in F err ain 1507 was hij in Venetië. Het stadsgezicht op de achtergrond is vermoedelijk ook een Venetiaanse kerk. 16 januari 1515 was de kunstenaar nog in le ven want in het testament van de drukker Aldo Manuzio is spra ke van een nieuwe cursief letter die hij zou ontwerpen. Hij moet een begaafd man zijn geweest. Campagnola heeft geschilderd, stenen gesneden, miniaturen ge maakt, gedichten geschreven en toneelstukken. Hij heeft ook zelf toneel gespeeld en gezongen. 22 kopergravures zijn van zijn hand bekend, daarvan zijn er 7 gesig neerd. Van de hier afgebeelde tweede staat van „Christus en de vrouw van Samaria" AlbertinaWenen) zijn slechts 9 of 10 drukken be kend. Op de afdruk in het mu seum van Chantilly staat in Ne derlands handschrift uit de 18de eeuw dat de gravure naar een schilderij van Giorgione zou zijn. In de verzameling van Rem brandt bevond zich een schilderij van deze meester met hetzelfde onderwerp „Een groot stuck van de Samaritaanse vrouw van Sjor- jon"). De verblijfplaats daarvan is niet bekend. j O. een lezing met kleuruendia": over ,JDe Moorse kunst in Spanje". Toen de mohammedanen in de acht ste eeuw in Spanje kwamen troffen zü daar Byzantijnse kunst. De moorse kunst ontwikkelde zich langzaam. Het begon met tapüt en ornament versie ring. In verschillende streken ont moet men een eigen nuance. Mevr. 's Jacob, die in beeld bracht de moskee van Cordoba, merkte op dat een moskee niet te beschouwen is als een kerk doch als een plaats waar gebeden werden opgezegd. De moskee is open. Van deze moskee in Cordoba had zij tal van dia's die zü uitvoerig toelichtte, wüzend op de prachtige decoraties, de gebedstoren, waarvan het gebed werd afgeroepen. De moorse kunst heeft nauweUjks een functionele doch wel een dienen de functie. Er zün bogen te zien waar door middel van kostbare materialen de inlegkunst werd beoefend. De her komst van de spitsboog n.l. uit Ara bisch gebied, was duidelük vast te stellen aan de hand van de vertoon de dia's welke van zeer goede kwali teit waren. Mevrouw 's Jacob is er in geslaagd de droom van Moorse schoonheid te toetsen aan de werkelükheid der feiten. Aan de technische hogeschool in Delft is geslaagd voor het inge nieursexamen werktuigkundig inge nieur de heer W. de Bruün uit Was senaar. sief het plaatsen van de gasmeter, dienen te worden bügedragen. Ter wül ook de leidingen binnen de wo ning geheel door de eigenaarbewo ner dienen te worden verzorgd. Sinds geruim te tüd worden door B. en W. van Voorschoten bespre kingen gevoerd over de eigendoms verwerving van de panden Hya- cinthstraat 34, 36 en 38. De onder grond van deze panden met bübeho- rende erven is benodigd voor een ter plaatse voorgenomen wegverbreding met plantsoenaanleg. Er is overeen stemming bereikt met de eigenaar, de familie Meegdes in Voorschoten, voor een overdrachtsprüs van totaal f 25.000,--. Voort is bedongen, dat aan mevrouw A. Meegdes- d'Haens een in het complex „Boschgeest" aan de Rouboslaan gelegen perceel bouwterrein zal worden verkocht voor de bouw van 4 eensgezinswo ningen met garage. De grootte van de bouwgrond is 750 m2, terwül de prijs f55,— m2 bedraagt. Het huidige raadhuiscomplex in Voorschoten kampt met een groot gebrek aan kantoor- en vergader ruimte, aldus B. en W. Voordat ech ter met betrekking tot de bouw van een nieuw raadhuis een definitieve beslissing zal kunnen worden ge nomen, is het volgens B. en W. ge wenst, dat op een aantal onderde len een principieel standpunt wordt bepaald. B. en W. geven in overwe ging een commissie ad hoe voor de bouw van een nieuw raadhuis in te stellen. Deze commissie zal de zelfde samenstelling hebben als die van de commissie voor openbare werken. klaagd wegens moord, vrijgelaten omdat de beschuldiging onverwacht werd veranderd in doodslag. Ook in het geval-Leibbrand is de vervolging wegens doodslag verjaard. Dat van processen tegen oorlogs misdadigers weinig meer dan erger nis te verwachten is, is intussen wel duidelük geworden. De afgezette president van Gha- a, Nkroemah, heeft gisteren in Pe king verklaard nog steeds het wet tige staatshoofd van Ghana te zün. „Ik keer spoedig naar Ghana terug". Zün minister van Buitenlandse Za- V In Nieuw-Zeeland De in Christ church wonende Nederlanders hebben een vereniging op gericht, die zich ten doel stelt Nederlandse ouders, die hun kinderen in ten op alle daarvoor bestemde bor- j ^ieuw-Zeeland komen bezoeken, de gelegenheid te geven om in aan raking te komen met landgenoten in dezelfde leeftijdsgroep. ken, Quaison-Sackey, zei op een persconferentie in Peking dat Nkroe mah de soldaten en politie die bü de staatsgreep betrokken zün, bevo len heeft naar hun kazernes terug te keren. Nkroemah verscheen zelf niet op de zeven minuten durende confenrentie in de Ghanese ambas sade. De minister zei dat het nog niet vaststaat dat Nkroemah naar Ha noi reist. Vrüdag werden 450 gevangenen op j bevel van het nationale bevrüdings- front in vrüheid gesteld. Er zün zeer I vele politieke gevangenen onder hen. De Amerikaanse regering, die zich I zonder het openlük te erkennen ver heugt over de afzetting van presi dent Nkroemah, heeft het voornemen vriendschappelüke betrekking met de nieuwe Ghanese leiders te onderhou den zonder de indruk te willen wek ken dat zü bü de erkenning van het nieuwe bewind overhaast te werk I Men had met zorg geconstateerd. dat een bezoek van oudere uit Neder land aan hun geëmigreerde kinderen vaak teleurstellend verloopt. Die I ouders komen in jonge gezinnen met jonge vrienden, wier belangstelling niet meer uitgaat naar het oude va derland. In vele gevallen spreken de kleinkinderen vrijwel alleen Engels, Het beruchte zetduiveltje heeft het speciaal indien zü geboren zün uit weer eens bedorven. Niet de Vrou- Nederlands-Nieuwzeelandse huwelü- wenbond van het N.V.C., maar van ken. En de ervaring leert, dat de En- het N.V.V. houdt op het ogenblik in gelse taal in de meeste gevallen door het gehele land een brei-actie voor de bezoekers niet voldoende wordt de Tibetaanse vluchtelingetjes, over beheerst. De „Club boven 50". zoals welke actie het LJD. gisteren schreef, de vereniging is gedoopt, stelt zich De meeste lezers«essen) zullen onge- ten doel deze bezoekers in geregeld komsten gehouden kunnen worden. Er worden uitstapjes georganiseerd om de bezoekers een beter beeld te geven van het land, waarnaar hun kinderen zün geëmigreerd. De leden van de „Club" gaan voorts samen winkelen. Het initiatief heeft zoveel weer klank gevonden, dat thans in Dune- din en Auckland besprekingen ge houden worden om te komen tot de oprichting van soortgelüke vereni gingen. twüfeld begrepen hebben, dat hier de dames van het Nationaal Vakver bond bedoeld werden. Voorts zou het onderschrift van de foto de indruk gewekt kunnen hebben, dat al leen de breiende (Leidse) dames voor de wol hebben gezorgd. Deze Indruk is verkeerd, want ook vele andere dames hebben door een gel del üke gift er voor gezorgd dat de wol er kwam contact te brengen met landgenoten van hun eigen leef tüd. die in Nieuw- Zeeland wonen. Het initiatief tot de oprichting is genomen door een aan tal emigranten-geestelüken. In de korte tüd van haar bestaan heeft de „Club" reeds bewezen van groot be lang te zün. De protestantse kerk St. Andrew stelt eens per week kosteloos een zaal beschikbaar, waarin büeen- WASSENAAR kerkdiensten Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur ds. W. G. Meüering (D.), 7 uur ds. Hengstmangers te Zoeterwoude jeugddienst) (Hulp en Jleil) 10 u ds. E. Saraber (Ründük) 10 u ds. W. Zülstra (Chr. Belangen) 9.45 uur jeugdkapel: Geref. Kerk: 9, 10.30 en 5 uur ds. Smit; Geref. Kerk (vrüge maakt) 10 en 5 uur ds. J. Blokland. Prof. Busia WASSENAAR De traditionele uitvoering van de Johannes Passion in de Dorpskerk, waarvoor de datum is bepaald op zaterdag 19 maart zal dit jaar gege ven worden door de Christelüke Wassenaarse Oratoriumvereniging onder leiding van Gerard Akkerhuis. Aan de uitvoering zullen medewer ken de sopraan Rina Cornelissens, de alt Wilhelm ine Matthès. de te noren Gerard Honig en Anton Trommelen, de bas David Holle- stelle en de bariton Bernard Kruy- sen, en het Residentie- Bachorkest. LEIDERDORP Het college van B. en W. stelt de gemeenteraad van Leiderdorp voor het postkantoor gelegen aan de Hoofdstraat no. 6 tegen de prüs van f. 36.750 van de Staat der Neder landen over te nemen, met welke transactie de staat akkoord gaat on der de voorwaarde dat de kantoor houdster andere woonruimte zal wor den verschaft. Het ligt in de bedoeling het aan- te kopen perceel te gebruiken om daar enkele secretarieafdelingen uit het gemeentehuis, over te brengen. De gemeente was eerst van pan het perceel Hoofdstraat 9 te verbouwen. Huurverhoging O O Het college van B. en W. van Lei derdorp stelt de gemeenteraad voor over te gaan tot huurverhoging van woningen aan de Pinksterbloemstr. en aan de Zijloordkade en wel met f0.10 per week. zodat de huurprüs 2al worden vastgesteld op f 14.50. Deze verhoging zal ingaan wanneer het negen-pans daklicht is aange bracht. De minister van Volkshuisvesting er. Ruimtelüke Ordening heeft goed keuring aan dit voorstel ge hecht. Deze minister gaat eveneens akkoord met een verhoging van f 0.50 per woning per week voor de huizen aan de Meüelaan, waarvan de voorgevels zullen worden ver nieuwd, de huurprüs zal dan f 15.85 per week bedragen. Verkoop van grond De raad zal tüdens de maandag te houden vergadering tevens het voorstel ter behandeling krügen over de verkoop van industrie-terrein aan de Garant Service NV. Het betreft de volgende percelen: de naast en achter het huidige fa briekspand aan de Splinterlaan ge legen grondstrook ter lengte van ca 51 meter en ter breedte van 1 meter tegen de prüs van f 60 per m2 en het achter het pand gelegen perceeltje ter grootte van ca 44 m2 tegen de prüs van f50 per m2. De 52-jar. dr. Kofi Busia, hoogleraar in de sociologie in Oxford, die in En geland leeft sinds hü in 1959 Gha na verliet als leider van de in op positie zünde Verenigde Party, heeft gezegd dat hü niet verbaasd was over de staatsgreep. „Het is onver- ntijdeiyk door de ondrukking van de vrüheid en de economische ontbe ringen van de gewone mensen. Hier door drong algemeen het besef door dat het regime slecht was en er ontstond sterke tegenstand tegen Nkroemah. Hü had vroeger iets der- gelüks weten te verhinderen dankzü zyn wüd vertakt spionagenet. En de vele arrestaties die hü liet uitvoeren". Busia erkende dat Nkroemah in het verleden op massale steun kon rekenen, maar dat hü als gevolg van de door hem geschapen dictatuur die steun had verloren. Busia herinner- Medische diensten Leiderdorp dokter H. A. Blaau- wendraad, Hogewaard 4, tel. 208; zuster Van Leeuwen Dorpsstraat 50. tel. 505 (Beiden in Koudekerk aan den Rün) Voorschoten dokter J. E. Ja mes, Leidseweg 51, tel. 2520; tand arts Van Wük, Julianalaan 32, mel den 9.30 uur; apotheek Zuider, Lam- menschansweg 7, Leiden, tel. 23553 Warmond— dokter Bots, Voor hout, tel. 02532-7993; zuster Konün. Kerkdam 2, tel. 01711-250. Wassenaar dokter Oos ter baan, Prinses Marykelaan 14 A, tel. 3056; dokter Boogaart, S. van 's Gravesan- deweg 1, tel. 4466; Wassenaars apo theek Schouwweg 32, tel. 2402- de er aan dat Nkroemah ook in I tandarts Ancion, Lange Kerkdam 1961 twee dagen na een harde begro- 63, tel. 4207. ting, het land had verlaten omdat Oegstgeest dokter Van Wal- hü bang was voor de reacties. chren, tel. 52130.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19