„Sound of music Leidse vrouwen kleden (kleine) Tibetanen aan OUDE ROMANTIEK HERLEEFT 55 JPCRESS jean Paul Belmondo Aan de boemel Nog Lastige jongens.... Sclioolsclirif t enclief door politie gepakt AEG P.v.d.A.-kandidaten voor Leidse raad Krommenie vinyl „Fiësta" AEG yüiJDAG 36 FEBRUARI 1066 LfclDSCH DAGBLAD PAGINA }3 TRIANON De „Sound of music" is een van de musicals mn het gerenommeerde Ame rikaanse duo Richard Rod- gers en Oscar Hammerstein namen die garant staan voor lichte muziek van de aller hoogste klasse. Ook in „Sound of music" legt dit tweetal ge tuigenis af van zijn zuiver heid en muzikaliteit, hoewel ieze musical zeker niet hun beste werk is. Het is dat Julie Andrews uit de vrouwelijke hoofdrol haalt wat er maar uit te halen valt, anders was het geheel nogal vlak geble ven. De musical speelt In Salzburg, aan het eind van de Jaren der tig, even voor Oostenrijk door de Anschluss in het Grootgermaan - se ryk zal opgaan. Hoewel het hakenkruis zijn schaduw al over het land werpt, tintelt de sfeer nog van speelse romantiek, die haar graf zou vinden in die vijf jaren van Grote Ellende. Kapi tein Von Trapp, een zee-officier die zich uit de dienst heeft te ruggetrokken, is door de dood van zijn echtgenote prooi ge vallen aan een grote somber- en neerslachtigheid. Hij heeft wei nig gevoel meer voor zijn kinde ren, die hij drilt als een stel re kruten. Zo ls de situatie als de gouvernante Maria (Julie An drews) arriveert in het schitte rende landhuis. Maria wil non worden, maar zij is zó tempera mentvol, zó lastig en zó weinig punctueel dat de moeder-overste haar eerst de wereld instuurt om te onderzoeken of zij wel ge- schikt is om in een klooster te Gods Geuzen CAMERA „Gods Geuzen („The Spiral Road naar de gelijknamige roman van de Ne derlandse auteur Jan de Hartog, JULIE ANDREWS gaan. Maria is de zoveelste gou vernante voor de onhandelbare kinderen, maar z\j slaat zich er tenslotte voortreffelijk doorheen met haar onverwoestbaar goede humeur en sprankelende geest „Sound of Music" brengt iets terug van de romantiek van wel eer, wat een prettige afwisseling kan zijn in de rage van harde, realistische films die nu zozeer in zwang zijn. Op deze musical valt overigens wel het een en an der aan te merken. De film is al te zeer uitgesponnen en neemt daardoor onnodig ruim drie uur in beslag. Met een wat scherpere werkwijze had men beslist wel een produkt van nor male speelduur kunnen maken. Voorts doen sommige taferelen wat al te zoetig aan en wat de liedjes betreft, die komen zo nu en dan wat geforceerd tussen het normale spel door. Sommige verrukkelijke melodieuze songs hadden iets beter tot hun recht kunnen komen, terwijl anderen te vaak worden herhaald. LIDO De harde spionage- f .-un „Ipcressstreng geheim" is in opdracht van Harrv Saltz- man, de producent van de James Bondfilms, vervaardigd op basis van een bestseller van de Lon- dense auteur Len Deighton, „The Ipcress file", een boek, dat ook reeds in het Nederlands is ver taald. De film volgt de hoofdza ken van het boek. dat bijzonder knap is geschreven: het heeft niet alleen literaire kwaliteiten, maar maakt een volkomen „ech te" indruk. Dit laatste geldt ook voor de film, die met zorg is sa mengesteld. Voor een goed begrip van dit knap verfilmde verhaal dient BURT LANCASTER is een film die de moeite van het sien zonder meer waard is. De regisseur, Robert Mulligen, heeft niet alleen een groots spectakel- stuk geregisseerd, hij heeft er ook een menselijke film van we ten te maken. Iets wat beslist niet van alle films van deze lengte (ruim twee uur) kan wor den gezegd. Twee artsen, Brits Jansen en Anton Drager, op uit nemende wijze gespeeld door Burl Ives en Burt Lancaster, trekken de oerwouden van Ne derlands Indië in het geheel speelt zich af in 1936 om volksziekten als pest, malaria en :holera te bestrijden. Een werk dat niet zonder de nodige geva ren en avonturen verloopt. Dat Mulligan zijn werk ver staat blijkt wel uit het feit dat juist op het ogenblik dat de aan dacht van de toeschouwer iets verslapt de spanning op bijzon dere wijze wordt opgevoerd. Dit vindt zijn hoogtepunt van het moment af dat Drager alleen achterblijft op een door de „me dicijnman" bestookt kamp. Niet illeen moet de arts hier vechten tegen de ziekten, zijn geestes kracht wordt ondermijnd door het bijna aanhoudelijke tromge roffel van zijn tegenstanders. Wanneer hij van uitputting, wanhoop en ongeloof om het le ven dreigt te komen, is de red ding nabij. Zo heeft ook deze film weer het traditionele „hap py end", iets wat echter aan het ïeheel geen afbreuk doet. Huwelijk in Italiaanse stijl STUDIO Sophia Loren en Marcello Mastroianni spelen de hoofdrollen in deze film van De Sica. die met een week verlengd is. Geen wonder, want deze weiende tegenhanger van ..Echtscheiding op z'n Italiaans" is zó typisch Italiaans en daar door zo levendig, dat men vrijwel van het begin tot het einde wordt geboeid. Een geestig werk, dat een tweede week royaal heeft verdiend. Scène uit „Ipcress"' men enige dingen te weten: de hoofdpersoon Harry Palmer heeft een paar Jaar gevangenis tegoed wegens frauduleuze han delingen, maar koopt die af door in dienst te treden van kolonel floss, chef van de militaire spio nage. Punt twee: concurrent van kolonel Ross is majoor Dalby, van de niet-militaire inlichtin gendienst. Palmer wordt na ver loop van tijd naar de dienst van Dalby overgeplaatst wat hem nogal aanstaat, omdat hij daar kan samenwerken met de knap pe Jean (rol van Sue Lloyd). Het probleem, waarmee Palmer te maken krijgt, is de vraag waar de verrader schuilt, die een gro te geleerde heeft laten ontvoeren m hem weliswaar „teruggeeft", naar pas na hem een hersen spoeling te hebben laten onder gaan. waardoor hij waardeloos is geworden. Het ziet ervoor Pal mer heel lelijk uit als hij een vermoorde Amerikaanse geheime agent in zijn flat vindt, kenne lijk met de bedoeling hem in moeilijkheden te brengen. Hij poogt naar heé vasteland te vluchten, maar wordt overmees terd en ondergaat eveneens een hersenspoeling, de invloed waar van hij zich, door zijn kennis van zaken op dit gebied, weet te onttrekken. Zelfs ziet hij kans te ontsnappen en ontdekt dan. dat hij niet in Albanië is gemar teld maar in LondenWie heeft hem die kool gestoofd? Was het Ross of was het Dalby? Het slot brengt de ontknoping. LUXOR Bruisend en -vol levenslust, nonchalant, hautain, ernstig, triest soms melancho liek. zo is Jean Paul Belmondo in één van zijn nieuwere films „Op een mooie zomermorgen" (Par un beau matin d'été). Steeds is hij anders en steeds opnieuw boeit hij. Het is de Jean Paul Belmondo. die niet voor niets met BB een bijzonder ge wild exportartikel van Frank rijk is. Op een mooie zomermorgen, geregisseerd door Jacques Deray, is dan ook dank zij het bijzonder knappe spel van Belmondo een uiterst meeslepende rolprent ge worden. Het verhaal mag dan soms wel eens mank gaan, sto rend werkt dat nooit. Daarvoor heeft de film teveel inhoud. Het is het verhaal van ontvoering, daarom draait hei. geheel, maar daarnaast bezit deze van actie bruisende film en niet alleen door veel gedraaf en gehol nog veel meer. Er is de genegen heid, liefde zo men wil, van het jonge ontvoerde meisje voor haar ontvoerder. De jaloezie, die een onnatuurlijke broer-zus ver houding schept. De haat, die langzaam in waardering over gaat. Het is steeds opnieuw een innerlijke strijd, die wordt uitge vochten. Het strekt regisseur Jacques Deray tot eer, dat hij deze strijd op bijzonder treffende wijze in beelden heeft weten vast te leggen. Naast Jean Paul Belmondo vermeldt deze bezetting van „Op een mooie zomermorgen" nog een zeerb ekende naam: Geral- dlne Chaplin. Er is over haar filmwerk nogal het nodige stof opgewaaid. In deze rolprent de buteert zij. Het is geen onver dienstelijk debuut, verre van dat zelfs. De vrouwelijke rollen zijn overigens toch sterk bezet, want naast Geraldine Chaplin maakt ook Sophie Daumier een zeer sterke Indruk. James Bond REX De Film over James Bond contra dr. No is geprolon geerd, men zou haast zeggen: vanzelf spreken. Want het ver haal moge niet altijd even aan vaardbaar zijn, aan spanning ontbreekt het niet. Sean Con- nery schittert in een van zijn beste rollen. Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen Dat een Leidse student aan de boemel was gegaan, was diens zaak. doch dat hij dronken achter het stuur van de auto zat, dét maakte het een aangelegenheid voor politie en justitie. De 25-jarige student was dan op 5 december aan het feesten gegaan: St. Nicolaasavond vierde hij op eigen manier. Zo reed hij diverse café's langs en diep in het nachtelijk uur pro beerde hij huiswaarts te rijden, het geen deerlijl» mislukte, want hij bots te met zijn auto tegen een paal, waardoor de auto zwaar werd be schadigd. Een politieman had geconstateerd, dat de student wartaal sprak en hij had ook de gebruikelijke proeven niet behoorlijk kunnen afleggen. Verdachte gaf toe dat hij beter zijn auto thuis had kunnen laten. Hij zal die nu toch een jaar moeten la ten staan, want de rechter veroor deelde conform de eis tot een week gevangenisstraf en een Jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Sinds half januari wordt er in het gebouw „Ons Centrum" aan de Hooigracht elke donderdagmid dag ijverig gebreid. Een groepje dames van de Leidse afdeling van de Vrouwenbond van het N.V.C. heeft namelijk de mens lievende taak op zich genomen om een aantal naar India ge vluchte Tibetaanse kinderen in de leeftijd van twee tot twaalf jaar aan te kleden. De Leidse afdeling steunt hiermee de dames van het hoofdbestuur, die vijfhonderd Tibetaanse vluchtelingenkinderen hebben geadopteerd". Het lag aanvan kelijk in de bedoeling, dat de Leidse dames de brei-actie strekt zich over vele afdelingen uit voor vijf kinderen kleer tjes zouden breien, maar de aiiimo bleek zo groot te zijn dat dit aantal kan worden ver dubbeld. mogelijk gedragen kinderkle ding bijeen. De actie is bijna af gelopen. want de gebreide kin derkleren worden volgende maand van Rotterdam naar In dia verscheept. Op de foto enkele dames van de Leidse Vrouwenbond druk aan het breien. Foto L.D. Hol vaat) Op 20 mei één keer Fons Jansen In verband met het grote succes van Fons Jansen in zijn show „Hoe meer zielen zal op 20 mei as. nogmaals één enkele voorstelling in de Leidse Stadsgehoorzaal worden gegeven. Een 16-jarig Leids meisje is woendagavond omstreeks negen uur in de Lange Pieterskerkkoorsteeg door een aantal jongens zo ernstig lastig gevallen, dat zij haar rechterarm brak. Het meisje liep in de steeg, toen enkele jongens daar uit een clubhuis kwamen. De jongens vielen haar lastig, waardoor zij viel. Eenmaal thuisgekomen merkte het meisje, dat haar rechterarm gebroken was. Haar ouders hebben gisteren aangifte gedaan bij de politie. In Leiden: Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... De Leidse politie heeft een 35-ja- rige inwoner van deze stad aange houden, die zich geruime tijd schul dig maakte aan diefstal van diverse goederen. Hij pleegde deze diefstallen voornamelijk in winkels en scholen, o.m. in Leiden, Den Haag en op Texel. AMSTERDAM STADSBE1AARDIER COMPONEERT FEESTMARS De Leidse stadsbelaardler Leen 't Hart heeft een Intrada alia Marcia feestmars) gecomponeerd ter gele genheid van het huwelijk van Prin ses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Hij heeft deze mars opge dragen aan Prinses Beatrix en haar verloofde. De eerste noten van de compositie zijn: B C. B Het werk ls door de beiaardier aan zijn Neder- 1 landse collega's toegezonden. Tot zijn buit behoorden niet min der dan tweeduizend schoolschriften, vierhonderdentwintig potloden, vijf dozijn kleurpotloden, dertig boeken, twaalf linialen, twaalf langspeelpla ten, een tafel en een bandrecorder. De diefstallen moeten zich over een periode van ruim een jaar hebben uitgestrekt. De man liep tegen de lamp, nadat hij in een grammofoonplatenwinkel in Lelden een plaat had „uitgezocht." Lancering van weersatelliet De poging om de weersatelliet Essa II te lanceren van Kaap Kennedy is uitgesteld, nadat 44 seconden voor de vastgesteld lancering een stroomka bel losraakte van de Delta draagra- ket. Essa II is bedoeld om foto's van het weer onmiddellijk na het nemen te relayeren naar meer dan twintig landen. De Essa I is reeds is functie en mei de Essa II zou het netwerk voltooid zijn. Een nieuwe datum voor de lance ring is nog niet vastgesteld. De aan dacht ls eerst gericht op het lance ren van een onbemand Apollo-ruim- teschip met een Sturnus IB-draagra- ket Deze lancering de derde po ging was voor heden kwart voor twee Nederlandse tijd vastgesteld. 4dv*rt«ntt« Door unieke structuur een volkomen nieuwe vloerbedekking (vinyl op vilt) b'prankelend-heldere kleuren en gouden glinsteringen*) mat-vlak oppervlak, waar door vrijwel géén onderhoud dóór-en- dóór dessin; daardoor ongekend slijtvast# elastisch, warm-aanvoelend, geluiddempend in 7 kleuren, f 12,50 per m2, 200 cm breed Ga bij uw woninginrichter het complete Krommenie vinyl stalenboek bekijken! Fiësta Is ook zonder goudglinstertjes verkrijgbaar onder de naam Conchita, op j onderlaag van vilt of kurk. Tijdens een gisteravond gehouden vergadering Ls de kandidatenlijst van de P.v.d.A. vastgesteld voor de ko mende gemeenteraadsverkiezing In Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. C. J. Piena. 2. S. Sannes, 3. M. Som- meling. 4. S. J. Roorda, 5 mevr. C. A. Kerling-Simons. 6. W. G. den Dub belden. 7. M. van Aken. 8. M. L. Kuyt, 9 A. Versnel, 10. J. van Baaren. 11. F. Gransch. 12. L. F. Molle, 13. G. He witt. 14. P. Fakkel, 15. H. Zunderman. 16. J. A. v. d. Horst, 17. A. J. Frère- jean, 18. mevr. W. L. Majolee-Blans- jaar. 19. A. Verboom. 20. prof. J. G. Bomhoff. 21. B. Haneveld. 22. H. Slijkhuis. 23. mevr. J. Llgtvoet-Hof- stra, 24. A. Serdijn, 25. D. A. de Wa ter. 26. H. Nieuwenhuis, 27. D. van Rijn, 28. P. Hemerik. 29. mevr. H. de Kruis-Wagemaker en 30. J. van Bel- (Advertentie) BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Sylvia d.v. B. C. J. van Helden. H. J. Damen; Richard Eric z.v. A. van Saltbommel. C I Gemmlnk: Sallv Jacoba Maria d.v. W. P. van Velzen. A. C. de Jong; Athur z.v. D A. Smit, N. Oppelaar; Ingeborg Maria i d.v. P. A. de Jong. M. Matheljsen; Jo- i landa Petronella d.v. A. Verboon, J. C. I Stoof: Mark z.v. G. Mulder. D A. P. Mulder. I ONDERTROUWD: J M. Wouters. W. van Ham; F. H. Olthuls, J. W. van Baarle; J. J. H Verberg. E. de Haas; G. Schouls, E. Kapaan: A. Hofman. E Plekaar; B. J. Blair, A. Privé; J. van der Zeeuw. W. Nleuwenburg; G. E Corbett. H. de la Haljze; O. H. van Tuyn. D. E. Lemette. W. M. W. RUn- I berg. T. Hartman; A. L. Meljboom, A. 1 H. J. van der Hoek. GETROUWD: H. J. C. Lammerts, E J A. Beckers; L. J. M. Kanters. L j Otto; A. Honders, E. Lancel; W. Bra- kei. J. Kooreman: J. van der Hoogt E. Knul; P. J Mink. C. P. van der 1 Klaauw; J. J. Doove. M. J Prins; H B. Trijzelaar. M. L. Korteweg; A. G j Verbelj, L. M. M. C van der Pluym; J. S. van Amsterdam, M. C. de Vogel. I OVERLEDEN: G. J Brands, 33 Jaar man; J. Zaalberg. 60 Jaar man; O. Nagtegaal, 20 Jaar dochter; R. Venema 58 jaar man. Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13