Europese titel voor Jean Marty Conflict over wedstrijddatum JHenk Scholte komt in finale partij niet verder dan 53 caramboles Last van zenuwen M LFC2 - Feyenoord 3 VVS volgt voorbeeld van reserves niet... Henk Heijmans gaat liet weer proberen ASPIRIN© RIJDAG 11 FEBRUARI 1960 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Van een speciale verslaggever) Na zijn overwinning in het toernooi 0111 de Europese titel 47/1 in Zwa- enburg, heeft de 40-jarige Franse ex-professional Jean Marty gisteren in e Egyptische hoofdstad Cairo ook beslag gelegd op het Europese kam- ioenschap libre. In een bijzondere „zenuwachtige" finale nam de Parijse iljarter de titel over van onze landgenoot Henk Scholte, die vorig jaar in alencia Europees libre kampioen werd. Marty, die in dit toernooi driemaal een serie van vijfhonderd (amboles maakte, eindigde met een algemeen gemiddelde van !,44, waarmee hij aanmerkelijk beneden de voorspelling van zijn ïf hnse vrienden bleef. Voor een groot gedeelte kan men dit rlen" wijten aan de slechte banden van de Amerikaanse biljarts, in de Egyptische hoofdstad werden gebruikt. 4 Advies van Vervest tweede oorzaak was dat zelfs |e grootmeester als Marty last had v zenuwen. Dit kwam vooral dui- (jjk tot uiting in de finale tegen Solte, die door zijn nederlaag tegen blrty op de tweede plaats eindigde Ijt een algemeen gemiddelde van ;27, het laagsite gemiddelde dat tolte ooit speelde. HENK SCHOLTE BILJARTEN "loupe Rode Leeuw Pvoor Sclirauwen >»Kpe Belg Tonnie Schrauwen is win- eCI.far geworden van het internatio- 336^e biljarttoernooi in het kader 47/2 11 de Coupe Rode Leeuw, dat Ln Den f*ch is gehouden. Door overwinningen opzijn land- B i coot Boulanger en de Nederlander t Unen stelde Schrauwen gisteren de di» ofee veilig. eW De laatste uitslagen zijn: ma Öulanger 379 5 281 75.80 130 ihrauwen ns Leur ik 'ifoen teii fcr^iwen L« den eulemans cherz bi-Eindstand: 1. Schrauwen 7 pnt. io. i.l7 gem.; 2. Boulange" 6—50.25; 3. gC perz 6—37.04; 4. Ceulemans 5 e-'•89; 5. Wijnen 445.54 6. Van Leur iaje»31.53. 400 5 3.00 138 6 44 23.00 Carnavalprinses Inge heeft don derdagavond in de Gruga Halle het tertsein gegeven voor de zesdaagse r® Essen. Tien koppels nemen aan 15 leze wedstrijd over 145 uur deel. 12r. r Post die rijdt met de Zwitser s ij11,2 Pfenninger, is de enige Neder- im^hdse vertegenwoordiger. Volgens Scholte zou de finale een „loterij" zijn geworden. De Eindhove- naar was namelijk de mening toe gedaan dat degene, die het eerst van acquit zou gaan de partij zou winnen Later bleek echter het tegendeel. De finale in de overvolle en zeer arme biljartzaal van het luxueuze hotel Scmiramis begon met het uit- .aken wie van acquit zou gaan. Scholte won, maar op advies van de Jos Vervest „laat hem be ginnen, hij is hypernerveus en bo vendien is het beter om de nastoot te hebben" liet hij Marty van acquit gaan. Moeilijk Het was een uitermate moeilijke beslissing voor de donkere Eindhove- naar. Wanneer Marty inderdaad zou falen en Scholte ér in slaagde de partij in één beurt uit te maken, dan was onze landgenoot zeker van de prolongatie van zijn titeL De andere mogelijkheid, zelf be ginnen en in een serie 500 caram boles scoren, gaf echter eveneens weinig houvast. Marty zou namelijk in de nastoot er ook in kunnen sla gen 500 punten te scoren en in dat geval was de Fransman door een be- tér algemeen gemiddelde zeker van titel. Marty nam de tijd voor de acquistoot. Lang keek de Fransman. Zijn nauwkeurigheid werd echter be loond. De beg ins toot was raak. Hij kreeg een goede positie voor een trekstoot waarna de ballen aan de korte band kwamen te liggen. Een stoot over één band zou hem de ideale positie voor de serie a l'Ame- rioaine brengen. Marty faalde echter. De Fransman werd lijkbleek omdat hy verwachtte dat Scholte de party in een ruk zou uitmaken. De Eindhovenaar kreeg de ballen echter in de verkeerde richting, een positie waar de Nederlandier normaal zou draaien. Scholte begon zeer voorzich tig en maakte dertig caramboles. „Waarom draait hij toch niet?", vroeg een vertwijfelde Jos Vervest, die niet meer geloofde in de over winning van de Nederlander, zich af. Scholte wilde echter geen enkel risico neonen en langzaam haalde hij de ballen uit de hoek in de rich ting van de lange band. Toen nam Scholte ondanks het feit dat het voortreffelijk ging het besluit van richting te veranderen. Door deze manoeuvre liepen de ballen echter weg van de band. Desondanks slaag de Scholte er met enkele stoten toch in het ivoor weer aan de korte band te brengen, waar zU echter door een „klots" tien centimeter van el kaar kwamen te liggen. Met een éenbandstoot trachtte hy de positie te herstellen, maar de Nederlandse kampioen faalde. Zenuwen Toen gingen de zenuwen by beide spelers een grote rol spelen. Het spel werd defensief. Marty scoorde acht caramboles en miste toen. Scholte kreeg de ballen ver uiteen op de tafel. De Nederlander slaagde er slechts in twee caramboles te maken en op 1 i de zyn stoel opzoeken. Opnieuw kregen beide spelers twee beurten waarna Marty op 20 en Scholte op 52 stond. Toen Marty voor de vijfde maal aan de tafel kwam. lagen de ballen in een redelijke positie en na negen caramboles slaagde de Paryzenaar er in de ballen bij elkaar te brengen. Scholte wist toen dat hy verloren Hoewel Marty na 110 caramboles enige moeilijkheden kreeg in de hoek van de lange naar de korte band, slaagde de Fransman er toch snel in de positie te herstellen. In een hoog tempo scoorde hy toen de be nodigde 480 caramboles. Hij was daarmee zeker van de titel want ook wanneer Scholte een remise zou be halen dan kon onze landgenoot zyn concurrent toch het kampioenschap niet meer ontnemen. Het betere al- ]EAN MARTY Illusies Toch wilde Scholte graag een re mise bereiken want in dat geval zou hij ongeslagen afstand moeten doen van zijn titel. De eerste stoot was raak maar toen maakte een kets- De Belg Vervest, die in zUn partU tegen de Egyptenaar Tawzik, een prachtige serie van 481 caramboles maakte, legde achter Marty en Scholte beslag op de derde plaats. De Spanjaard A^uilera, drie in de eerste dagen goed meeging met Mar ty en Scholte, kon de laatste twee dagen geen party meer winnen en eindigde als vierde. De Duitse debutant Burwig, deed' het in Cairo met een vUfde plaats niet slecht. De Duitser had in zUn laatste wedstryd tegen de Oosten rijker Weingartner pech dat hij zyn naam niet op de Europese record- lUst hoogste serie kon laten schrij- ven. Burwig begon met één caram bole in zyn eerste beurt doch maak te daarna de partU met 499 punten uit. De Egyptenaren konden in dit Europese toernooi geen rol van bete kenis spelen. Zy eindigden als ze vende en achtste. Marty Scholte Diab Aguilera Vervest Tawzik 165 Uitslage 165 82.50 Weingartner 115 2 113 57.50 Burwig 500 2 499 250.00 De eindstand luidt: Marty 14 3500 18 500 194.44 Scholte 12 3053 29 500 105.27 Vervest 8 2148 26 500 83.38 Aguilera 8 2103 45 441 46.73 Burwig 6 1835 53 499 34.62 Weingartner 4 1337 29 500 46.17 Diab 4 1336 56 373 23.86 Tawzik 0 775 63 165 12.30 Engeland-W. Duitsland PIET ROOMER ARBITREERT De Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer heeft de uitnodiging ontvan gen woensdag 23 februari a.s. in het Londense Wembley-stadion de voet balinterland EngelandWest-Duits land te leiden. Hij wordt daarbij ge assisteerd door de grensrechters J. Goddingh (Zeist) en J. Rechtop (Assen). Zaterdagmiddag 3 uur n.m. ALLE RANGEN f0,50. Volleybalcompetitie Microkampioenschap In de Energiehal in Rotterdam wordt zondag as. het toernooi van het microkorfbalkampioensohap van Nederland gehouden. Van Leridse zijde wordt deelgenomen door Vicus Orienitis. Zij is ingedeeld in een poule met Ons Eibernest, Blauw Wit, Haarlem en NIC Groningen. Heel snel was gisteravond de wed strijd WS 2 Alliance *22 bekeken. De Haarlemmers waren de eerste set kwijt in nauwelijks acht minuten. Zij zagen kans om de service van WS 2 zó te stoppen dat zij de eigen aanval aan het werk konden zetten. Nu bleef het slagwerk voor de VVS-ers, die er dankbaar gebruik van maakten. Vooral Koolschijn had er zin in en hij scoorde dan ook di verse fraaie treffers: 153, WS 2 dacht daardoor ook de tweede set gemakkelijk te kunnen winnen. De gasten blokten in deze set echter voortreffelijk en hadden bij de stand 138 geen haast gekregen om de setstand gelijk te trekken, dan zou er misschien nog iets voor hen te verdienen zijn geweest. Nu verloren zij het hoofd. Toen WS 2 op 11—13 was gekomen, raakten zij in paniek, hetgeen resulteerde in een 1513 setwinst voor de WS-ers. In de derde set werd het met 156 een verdiende WS-zege. Advertentie BELEG INTERNATIONAAL I MIAWMMVA beleg in interunie N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie Postbus 617, Den Haag Het had er aanvankelijk veel van weg, dat het eerste team het goede voorbeeld van de reserves zou volgen. Tegen de hoog op de ranglijst van de hoofdklasse West genoteer de Libanon-reserves namen Henk Kleingeld cs. ditmaal alleen nog zonder Sieval een veelbelovende 51 voorsprong in de eerste set. Wat er daarna precies mis is gegaan bij WS 1, zal voor de toeschouwers wel een raadsel blijven. Niets wilde meer lukken. Geen pass kwam op de bestemde plaats, geen smash trof doel. Libanon '50 liep van 15 naai naar 145 voor. Nog kregen de WS- ers een kans. De Rotterdammers waanden zich zeker van de setwinst en zagen WS omhoog kruipen. Punt voor punt verdween hun voorsprong en bij 1414 kwam het beslissende moment van de hele wedstrijd. In dien toen Kees Monster niet twee maal achtereen op zijn, notaben e sterkste wapen, de smash had ge faald zou de seüwinst naar WS in- stede van naar Libanon '50 2 zijn gegaan Nu werd het 1614 voo gasten en dat gaf WS een morele klap. De tweede set was even voor Libanon '50 2, 158. In de derde nam Jan de Vries de plaats van Koolschijn als spelverdeler en WS kwam op 9—0 en 124. Dat het desondanks 1512 voor de Rot terdammers werd, spreekt over verdere strijdverloop in deze set boekdelen De Amsterdamse Amsteltijgers hebben donderdagavond op de Jaap Eden kunstijsbaan een ijshockey wed strijd tegen het Oostenrijkse Zeil an See met 59 verloren. Kris-Kras door de sporl (Van onze sportredactie) „Het zal moeilijk zijn, maar vanaf nu blijft het bij langs de lijn staanHet kan niet anders, het doktersadvies liegt er niet om". Het is nu al weer een jaar geleden, dat Henk Heijmans dit vertelde. In dat jaar is er veel gebeurd. Ook voor Heijmans. Hij kan het voetballen niet laten. Zon dag staat hij wanneer de velden althans bespeelbaar zijn weer binnen de lijnen. Leidse Boys blij met aanwinst De nu reeds 33-jarige Henk Heijmans, die verleden jaar op 11 januari met een af scheids- wedstrijd een streep zette onder zijn loopbaan als voetballer, komt dus weer terug. Hy doet dat niet bi) één van zijn oude verenigingen (Lugdunum, Roo- denburg, Scheveningen Holland Sport en LFC) maar bij de Af- delings tweedeklasser Leidse Boys. Het lag aanvankelijk in de be doeling van Henk Heijmans om trainer te worden. Leidse Boys wilde de oud-LFC-speler graag als zodanig hebben, want trai ner Van Duyl was naar Oranje Groen vertrokken. Heijmans kreeg echter van de bond geen toestemming. Met de knie-blessure van de donkerblond© Henk Heijmans ging het inmiddels steeds beter. Hij wilde wel weer eens voor zijn plezier tegen een bal trap pen. Leidse Boys ontving Henk Heijmans met open armen. Het eerste elftal van de roodwitten staat er in de tweede klasse van de Afdeling Leiden behoorlijk voor en heeft zelfs nog kam pioenskansen. Wie weet kan Heymans die kansen een wat vastere vorm geven Wedstrijd In Doetinchem wordt op 5 april een zeer bijzondere wielerwed strijd gehouden. Bekende figu ren uit de wielersport zullen dan met bekende (prof)renners de stryd aanbinden in een zg. „gentlemenwedstryd". Ook Ger- ben Karstens en Bart Zoet ne men aan deze wedstrijd deel. De Leiden&ar Karstens vormt een koppel met Swift-bestuurslid Joop Riethoven en de Sassen- heimer Bart Zoet rijdt met mr. Van Ballegoyen de Jong. Ook Daan de Groot, Gerrit Schulte, Henk Faanhof en Hein van Breenen zullen aan de start verschijnen. PROMOTIE? VRAAG EEN MEUBELCHEQUE Reeds vanaf 10 gulden bij de goede woninginrichter. Waterpolonieuws De waterpoloërs van de Leidsohe Zwemclub wacht een druk week einde, De Leiden aars komen twee maal In het water. Zaterdagavond spelen zij in de Overdekte tegen Rot terdam en één dag later treden zij in Arnhem aan voor de bekerwed strijd tegen Esca. Het zijn wedstrij den, die in een zege voor de LZC'ers kunnen eindigen, maar vooral in Arnhem zal er sterke tegenstand zijn. Sleutelstad speelt deze week één wedstrijd. In Leiden wordt dinsdag avond tegen het Alphense AZC ge speeld. Deze wedstrijd, uit de zesde ronde van de strijd om de KNZB- beker, begint om kwart voor tien. De winnaar plaatst zich direct voor de achtste ronde, omdat in de ze vende ronde is vrijgeloot. DJVS en PSV weigeren op 19 en 20 februari te spelen wegens carnaval en reportages uit Gothenburg Italiaanse teams niet over grens SPEELVERBOD De Italiaanse voetbalbond heeft beslist dat dit seizoen Italiaanse clubs niet tegen nationale selecties van andere landen mogen spelen. Deze bepaling is kennelijk ingevoerd met het oog op het wereldkampioen schap voetbal, dat in juli in Enge land wordt gehouden om te voorko men dat andere nationale ploegen te zeer met de Italiaanse techniek ver trouwd geraken. Europees kampioenschap Xandra Kikkert in de jeugdselectie De Leidse volleybalspeelster Xan dra Kikkert heeft van de Neder landse Volleybal Bond een uitnodi ging ontvangen om deel te nemen aan de jeugdselectletraining. Deze training, waarvoor 12 speelsters zyn uitgenodigd, is gericht op de Euro pese jeugdkampioenschappen van dit DWS en PSV hebben het bestuur van de sectie betaald voetbal meegedeeld, dat zij de vastgestelde bekerwedstrijd PSV—DWS op 19 of 20 februari a.s. niet zullen spelen. Beide clubs wensen de wedstrijd te zien vastgesteld op vrijdag 18 februari 1966. wering van Wei66 sectiebestuur Hoewél DWS en PSV menen, dat er geen acceptabele redenen zyn om de vastgestelde wedstrijddata te handhaven, heeft het sectiebestuur geweigerd op het verzoek om eer der te mogen spelen in te gaan. Het vaststellen van een programma is het uitsluitend recht var het sectiebe stuur. Reglementair hebben de clubs daaraan te voldoen. Om de clubs in het zuiden ter wil le te zijn, met het oog op carnaval, is voor dat weekeinde slechts een be ker- en inhaalprogramma vast gesteld, dat beduidend minder in omvang is dan een normaal compe titieprogramma. Doorgegeven Nadat het programma was vastge steld, is aan de Stichting Nationale Sporttotalisator het programma doorgegeven, waarna tot het druk ken van 1.500.000 strooibiljetten, waarin deze wedstrijd vanwege zijn belangrijkheid was opgenomen, is overgegaan. De afspraak met de Stichting Na tionale Sporttotalisator was bindend voor alle wedstrijden, die voor de twee genoemde dagen waren vast gesteld. Ook op andere verzoeken om wij ziging van datum heeft het sectie- bestuur afwijzend beschikt. Ongunstig De besturen van beide clubs heb ben inmiddels laten weten, dat de beslissing niet op 19 of 20 februari tegen elkaar uit te komen niet auto matisch inhoudt, dat zij zich terug trekken uit de competitie om de KNVB-beker. Wel kat het ingrijpen de besluit, voornamelijk genomen uit financiële overwegingen, uiteraard tot gevolg hebben dat het KNVB- bestuur beide teams niet verder aan de bekerstrijd laat deelnemen. PSV en DWS, die elk aanspraak maken op de helft van de recette van de ontmoeting, achtten 19 en 20 februari zeer ongunstige data in verband met de carnavalviering in Eindhoven en de directe radio- en t.v-reportages van het wereldkam pioenschap hardrijden In Gothen burg. Telegrafisch hebben de leiders van beide ere-divisieclubs met klem ge protesteerd tegen de wijze waar op het verzoek tot vervroeging van de speeldatum is behandeld en waar bij volgens PSV en DWS de belan gen van de betrokken club volkomen zijn miskend. Het sectiebestuur betaald voetbal voert de volgende argumenten aan voor de weigering de wedstrijd: reeds op vrijdagavond te laten spelen: 1 Met het bestuur van de nationale sporttotalisator is een afspraak ge maakt dat de wedstrijd DWS - PSV op de reserve-toto wordt geplaatst. 2 Voor een goede gang van zaken is het gewenst dat de ontmoetingen voor de bekercompetiti© gelijktijdig worden gespeeld. 3 Het scheppen van een precedent is ongewenst. DWS en PSV zijn daarentegen van mening, dat het in het geheel niet noodzakelijk is, dat de wedstrijd tus sen beide clubs in de sporttoto wordt opgenomen. Voorts wijzen de be sturen erop, dat het argument van het gelijktijdig verwerken van de wedstrijden niet juist is, omdat er zowel op zaterdag 19 als op zondag 20 februari wordt gespeeld. (Advertentie) dóórstaat BAYfZ achter

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7