Woedende Scholte loopt zaal uit HATTRICK JOHAN CRUYFF IVim Snoek Bokssport heeft me rijk leven gebracht Halfhuilende Brabander verslaat ook Belg Verrest en Spanjaard Aguilera Marty ongeslagen ültsIage Rangorde ZWAK STRASSBOURG GEEN IDEALE SPARRING PARTNER VOOR VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL: 7-0 Kessler tevreden HOFHOUDING Sporttoto ONDEBDAG 10 FEBRUARI 1963 LEIDSCH DAGBLAD bokssport heeft me een rijk le- n gebracht", gemakkelijk zittend •t slechts zo nu en dan een on- rsteuning van zijn woorden door ndgebaren, vertelt Wim Snoek »t rustige. Amsterdamse getin- stem waarom. De blauwe kring titer zijn bril rondom zijn rech- wg, is een zichtbare herinnering n zijn voorlaatste gevecht als be- jpebokser. had altijd! zó een blauw oog, ar ik ben het ook zo weer kwijt", een als terloops gedane reactie, i een onderdeel vormt van een rjaring, dat boksen niet gevaar- is. Het had wel gevaarlijk kun- 1 worden, beseft de 38-ja- l Amsterdammer Snoek, autohandel en zijn verpachte ickbar gaven zorgen, die een be- p6bokser als belemmering gaat Jen bij zijn voorbereiding op ge- hten. Die krachtmetingen in de l zijn daarom in de laatste b Jaar niet meer zo'n succes ge- tien. Het is nu afgelopen, al- nf bijna. Snoek wil geen risi- i lopen door vermoeid in de Ij te komen en te worden geha- één gevecht moet er komen, na goede voorbereiding, in Am- dam of Rotterdam, als besluit een carrière, die al6 hoogte- ,t een krap verloren gevecht om Europese titel, in 1954, en een tste plaats op de wereldrang- I, heeft gebracht. Roem Et? jderland zelf heeft de roem en ageld voor Snoek niet voor het en gelegen". Ik heb een keer I gulden met een gevecht ver- td, nog een keer f 1700 en daar- ▼eel en veel minder". In het enland is dat anders, vooral Olaland biedt de profboksers be- ^^fcmogelij kheid. In een over ging over de verdiensten van «{Lboksers rekent Snoek waar- ^"jnlijk daarom in marken. De jpese kampioen in het zwaar - Icht, Mildenberger, verdiende ge week met zijn gevecht tegen Amerikaan Machen nog ruim ^10 mark. Klachten aan het geld 6pelen en beroepsbokser uiteraard een l rol. Het is zijn werk en de ld moet goed beloond worden, ucht is echter een factor, die al in het begin ook in ruime S meespeelt, „dat wordt min- zegt Snoek, „je gaat er op it ook wel eens naar toe om centjes te verdienen". Snoeks i is vooral voortgekomen uit linkse hoek op de lever". Ze hem vroeger niet, die linkse 'g eruit". ACIras in zijn grote tijd, waarin ''■'ilve het gevecht tegen Hecht s0]|. de Europese titel, in 1954, r hoogtepunten voorkwamen, was begonnen met zijn Ne- inds kampioenschap door een op Willy Schagen, in 1953. Het een onderdeel van een reeks 7.—. elf overwinningen van een -y.prof met vijf amateurjaren, FNJ-1950, als voorgeschiedenis. De srlaag tegen Hecht schaadde de 6~ rijzende reputatie van Snoek I ^Ls een nederlaag, met ere, met I puntenverschil. Snoek stootte naar een achtste plaats op rereldranglijst, voor Nederland glorieuze positie. „Want een t jer wordt in Nederland niet ge lijktHU moet het hebben van idsdi buitenlandse gevechten". En 1 inde gevechten in andere omge- ne» komen momenten voor zoals tiet gevecht tegen Randolph uitvin. Op eigen Birminghamse v had Turpin het canvas vele als reddend rustpunt gevon- Snoeks overdadige kracht was ^jjftSken. De puntenoverwinning ieuW zo zeker, maar „Turpin werd nogeliaar". n- aar in Zuid-Amerika, in 1957, «re 'orde 0°^ tot de voortreffelijke i^van Snoek. Hij raakte er door Afwezigheid in Nederland zijn tonale titel kwijt, maar herover- iie in 1960 door een k.o. zege Al Cramp. In Zuid-Amerika ^•te Snoek regelmatig en met E|t succes. Hij trouwde er ook. Amsterdamse verloofde vloog r Montevideo, werd uitgeroe- Kin een miss-verkiezing tot Miss itevideo, en werd er mevrouw >ede jaren van Snoek zetten 7. voort, totdat drie jaar gele de negatieve resultaten gin- overheersen. Snoek (van tach- gevechten ging ongeveer dertig »nt verloren) moest te vaak nederlaag erkennen. Een ge- in Kiel, zaterdagavond knock In de eerste ronde tegen Wei- I, is het voorlaatste gevecht in 'carrière geweest. Zo heeft de nenteel en tijdens zijn gevecht «rdag grieperige Snoek, 87 kilo kilo ar en 1.83 lang, deze week be en. Nog éénmaal wil hij in de J. Als afscheid van de sport, hij waardeerde en die hU straks scheidsrechter of jurylid nog O A8 wil dienen. (Van een speciale verslaggever) „Ga zo door" luidde de inhoud van een telegram, dat KNBB-voorzitter Biet van Engelen gisteren naar Cairo zond om de Nederlandse topbiljarter Henk Scholte te steunen in diens poging zijn vorig jaar veroverd Europees libre-kampioenschap te prolongeren. Het leek of de pasbenoemde bonds voorzitter hulp van paragnost Max Croiset had ingeroepen. Want juist op het moment dat het telegram binnen kwam was Scholte nog maar nauwe lijks hekomen van een woede-aanval, die bijna een einde zou hebben ge maakt aan zijn briljante carrière. Wat was er gebeurd? Scholte had geweigerd de Belg Vervest al in de vijfde ronde te ontmoeten. De Eindhovenaar stond daarmee in zijn recht. De moei lijkheden waren gerezen na de resultaten van dinsdag. Sinds enkele jaren heeft de internationale biljartbond het Ave-systeem overboord gezet, en heeft hiervoor een volkomen nieuw systeem in de plaats gesteld, waarbij de beste biljarters elkaar pas in de laatste ronden ontmoeten, zodat de spanning gehandhaafd blijft. Men kan echter in bijzondere ge vallen van deze methode afwijken, om een echte finale mogelijk maken. Na de resultaten van dinsdag was men het er over eens dat het oorspronkelijke programma de vijfde ronde zou moeten wor den gewijzigd. En wel in die zin, dat de Fransman Marty niet tegen de Spanjaard Aguilera zou moeten uit komen, maar tegen de Belg Vervest, terwijl Scholte het tegen de Span jaard zou moeten opnemen. Dat was een gevolg van de rang orde na vier ronde, waarin Marty leidde, vóór Scholte (2), Aguilera (3) en Vervest (4). De Egyptische wedstrijdleider, die niet bekend was met de Westeuropese gewoonten, bieek het met deze laatste zienswijze eens. Secretaris C. Harley H au tot van de Franse bond verzette zich tegen deze bereidwilligheid. Hij was van mening, dat een wijziging slechts na de vijfde ronde zin zou hebben. Deze Parijzenaar heelt al In voorgaande grote toernooien voor diverse conflictsituaties gezorgd. Al tijd met het oogmerk de reglemen ten in het voordeel van zijn land genoten uit te leggen. Alleen Hautot hoopte op een over winning van Vervest op Scholte, zo dat Marty al voor de eigenlijke fi nale Europees kampioen zou zijn. In deze argumentenstrijd stond de Eindhovenaar alleen. De KNBB, die altijd de mond vol heeft van coaching en begeleiding van haar vertegenwoordigers in het buitenland, had niet de mdeite ge nomen iemand naar Egypte af te vaardigen. Niemand kon dus Schol- tes belangen behartigen en het is begrijpelijk dat de door darmstoor nissen geplaagde Nederlander zich steeds meer opwond. Op een gege ven moment leek het er zelfs op, dat hü zich zou terugtrekken uit het toernooi. Het was maar goed dat tenslotte de Egyptenaar Mustafa Diab zich met de zaak ging be moeien. Hij monterde Scholte in zo verre op, dat deze tenminste by de aanvang van de middagpartUen in de zaal aanwezig was. Maar toen Scholte hoorde, dat Diab's pogingen om alsnog een verandering in het schema aangebracht te krijgen, wa ren mislukt en hij dus toch tegen Vervest moest aantreden, pakte hij zijn keu op en liep woedend de zaal uit. Scholte had het niet meer. Men slaagde er echter in de halfhuilende Brabander ervan te overtuigen dat bij weglopen hy uitsluiting van het toernooi en zelfs een schorsing voor het leven zou riskeren. Uit balans Geheel uit Balans gebracht be gon Scholte tóch aan de party tegen de Belg. De ook niet geheel fitte Vervest, die een slechte nacht rust achter de rug had, streed m feite voor zyn laatste theoretische kans. Driemaal achtereen liet hij 'een veelbelovende positie voor Schol achter, maar pas in de vier- uc beurt greep deze zyn kans. Toen scoorde hy ook in vlot tempo de nog ontbrekende 458 caramboles. In de na beurt, waarin Vervest evenmin tot geïnspireerd spel kon komen, had de Belg geluk met de acquitstoot, maar faalde twee caramboles verder od een betrekkelijk eenvoudig trek- stootje. „Geluk verder" zei Vervest toen hij Scholte met diens vutde achtereenvolgende zege feliciteerde. Eén beurt Op Fransman favorieten lera, nul derde de andere tafel rukte de Marty, een van de grote ,c„ voor het kampioenschap, ii beurt op naar de 500, Agui- die de beginstoot had gemist, 1 acherlatend. Het was zijn overwinning in één beurt. De van vandaag Fransman had by zUn briljante so lo slechts eenmaal moeite met het behoud van de positie. Door eigen schuld waren de bal len uiteengelopen. Maar Marty maakte een kabaal, net zoals enkele weken geleden in Zwanenburg, als of de organisatie voor dit falen schuld trof. Aguilera keek hoopvol van zyn stoel op, maar het was loos alarm en even later, toen Marty zich had gered, draaide de Spanjaard zich moedeloos van de tafel. Ook hy zou een finale ScholteMarty niet meer in de weg staan. Dat bleek nog eens duideiyk in de zesde ronde, toen Henk Scholte de Span jaard in twee beurten versloeg. Aguilera heeft nu vier verliespun- ten. Ook de Fransman Marty hand haafde zijn ongeslagen record. Hy won in twee beurten van de Belg Vervest. Scholte 500 4 458 125.00 Vervest 128 4 124 32.00 Aguilera 0 1 0 0.00 Marty 500 1 500 500.00 Weingartner 500 7 306 71.42 Diab 44 7 14 6.28 Tawzik 235 21 70 11.19 Burwig 500 21 162 23.80 Zesde ronde: Diab 264 13 127 20.30 Burwig 500 13 166 38.46 Weingartner 500 1 500 500.00 Tawzik 3 1 3 3.00 Marty 500 2 498 250.00 •Vervest 2 2 2 1.00 Soholte 500 2 500 250.00 Aguilera 7 2 68 36.00 Met nog ei ronde te spelen luidt de stand: Marty 12 3000 13 500 230.76 Scholte 12 3000 24 500 125.00 Aguilera 8 2007 38 441 52.81 Vervest 6 1648 23 500 71.65 Weingartner 4 1222 27 500 45.25 Burwig 4 1335 51 258 26.17 Diab 2 836 49 195 17.06 Tawzik 0 610 61 118 10.00 In Den Bosch Twee nederlagen voor Ceulemans Het Bossche biljart toernooi in het kader 47/2 om de Coupe Rode Leeuw leverde woensdag een paar verrassin gen op. In zyn partyen tegen de bei de Ossenaren Tiny wynen en Lam bert van Leur moest Raymond Ceule mans een nederlaag incasseren, waar door de wereldkampioen driebanden, houder van de Coupe, uitgeschakeld is voor de eerste plaats. Maar ook Wynen kreeg een teleurstelling te verwerken, want hy leed een neder laag tegen de Oostenrijker Johan Scherz. Deze laatste is nu met de Belgen Boulander en Schrauwen de grootste kanshebber. Uitslagen: Boulanger 400 12 115 33.33 Scherz 366 12 83 30.50 Wynen 400 5 268 80.00 Ceulemans 43 5 39 8.60 Van Leur 400 6 325 66.66 Ceulemans 98 6 62 16.33 Scherz 400 7 167 57.14 wynen 238 7 70 34.00 Onze landgenoot Henk Schol te. die op het ogenblik deelneemt aan de strijd om hét Europees kampioenschap libre in Cairo, vindt tussen de bedrijven door tijd om de stad in te gaan. Hiert Nederlands - Egyptische onder handelingen tussen de biljarter en een straatverkoper. Volleybalcompetitie Argos verslaat Nieuw-Brunliilde (Van onze volleybalmedewerker) Argos heeft zich ln de derby met Nieuw-Brunhilde niet laten verras sen. Alleen in de eerste set konden Bep Klinkhamer ca. de spanning er in houden. Met goed serveren werd Argos, dat in deze eerste fase van de stryd nog al wat stopfouten maakte, via 14 naar een 59 achterstand gespeeld. Toen kwam by Argos Hennv van der Peet aan de service en die zorg de ervoor, zonder direct te scoren, dat Nieuw-Brunhilde in moeilijkhe den kwam. In feite was na haar ser vicebeurt Argos meester van het ter rein. Wel kon Nieuw-Brunhilde een 9—11 achterstand nog geiyktrekken, (12—12), maar Argos haalde de set winst vrij gemakkeüjk binnen: 1512. In de tweede en derde set triom feerde de betere aanval van Argo6. 155, na 5—5, en 15—2 na 70 en 7—2. By Argos ontbrak Corrie Plan- Jer. De Haagse y&hockeyolub HIJS- HOKY heeft woensdagavond op eigen terrein met 4—2 gewonnen van de ploeg van Zeil Mn See. (Van onze sportredacteur) Een van de krap 10.000 toeschouwers op het ADO-terrein zei gisteravond: ,.Ik heb medelijden met Eddy Pieters Graafland. Die man staat te bibberen van de kou had overgenomen. Ook hy mocht het steriele aanvalsspel van de Straats burgers van afstand bekyken. En de felle vrieskou maakte het verblyf in het Haagse Zuiderpark bepaald niet aangenaam Teleurstellend Dat was maar al te waar. De Ra cing Club de Strassbourg was welis waar de oefenwedstrijd tegen het voorlopige Nederlandse elftal veelbe lovend begonnen met een magnifieke omhaal van haar internationale linksbuiten Hauser, maar na dien heeft zy het Eddy P. G. r.auwelyks nog moeilyk kunnen ma ken. Dat kon de zeer teleurstellen de Franse formatie na de pau ze evenmin Pim Doesburg, die kennelyk had ook bondscoach Kessler medelyden de eenzame) wacht van de Feyenoord-doelman Hattrick Het voorlopige oranjeteam heeft met deze ook in tactisch opzicht ern stig tekort schietende Franse ploeg als sparring-partner van byzonder weinig waarde - niet de minste moei te gehad. Verdedigend, noch aanvallend. De voorlopigen wonnen met 70, van welke score, waaraan de ver- Om te zeggen, dat bondscoach Georg Kessler na het eerste op treden van het voorlopig elftal onder zyn leiding een volkomen tevreden mens was, zou overdre ven zyn. Het matige spel, dat de Racing Club Strassbourg tweemaal drie kwartier had ge demonstreerd, was voor hem een grote tegenvaller geweest. „Sterkere tegenstand Is wel ge wenst", was het commentaar van de heer Kessler, die nuchter ge noeg is om aan een 70 zege behaald op een ploeg als Strass bourg, geen grote waarde te hechten. Niettemin zag de bondscoach toch positieve punten. Hij was vooral te spreken over de manier, waar op alle spelers, dus ook de aan vallers, geheel in het kader van het moderne voetbal hun verdedi gende taak hadden vervuld. „Naarmate de wedstryd vorder de, werd ons overwicht groter en toen behoefde de voorhoede zich niet meer zo met de verdediging bezig te houden. In de eerste helft is het gegaan zoals ik wilde. De instelling was juist, de sfeer was goed en de ploeg vormde een eenheid. En daar werk ik op. Wel werden van onze kant veel acties nog te langzaam uitgevoerd, maar je loopt nu eenmaal altyd het ge vaar in de vertragingstactiek van je tegenstander te worden mee getrokken". Individuele uitblinkers wilde de heer Kessler, die vooral waarde hecht aan de „mannschatslci- stung", de verrichting van de ploeg ais geheel, liever niet noe men: „Het lykt me in dit be ginstadium niet juist bepaalde spelers naar voren te halen". Uk zyn met zorg gekozen woor den bleek echter niettemin, dat vooral het spel van de Sit- tardse dreumes Willy Dull ens hem zeer had bekoord. By de thee, na een weinig aan- trekkelyke eerste helft, waarin toen al lang voor arbiter Van Ravens af floot vele toeschouwers naar 'n warm drankje vluchtten, viel, met een 2-0 achterstand, de schade voor Strass bourg nogal mee. De Fransen dank ten dat overigens in hoofdzaak aan het wat te zelfzuchtige spel van het Ajax-viertal in de Nederlandse for matie. Zy Muller, Swart, Cruyff en Nun inga bedienden by voor keur de in vleeskleurige maillots ge stoken benen Ajax-benen en trokken te weinig profyt van de snelheid van linksbuiten Lam bert Verdonk, die de wegens droeve familie-omstandigheden verhinderde Coen Moulyn verving. Kans Het was overigens Verdonk die de score opende door de laatste hand te leggen aan een door Nun inga ge presenteerde kans. Het daarna steeds sterker wordende Nederlandse team vergrootte in de 19de minuut, na een Ajax-combinatie Swart-Cruyff-Mul- ler, de voorsprong tot 2-0, maar slaagde er daarna niet meer in vol- kleumde kykers tenslotte nog enig plezier beleefden, de jonge Ajacied Johan Cruyff het leeuwendeel zich opeiste. Hy verrichtte een hat trick en toonde zich duidelyk een aanwinst. Hoewel de 22 spelers, die Bra zilië in juli het derde wereld kampioenschap voetbal moeten bezorgen, nog niet zyn aangewe zen, heeft de Braziliaanse voet balbond wel de begeleiders van het team bekendgemaakt. Dat men in Brazilië geen halve maatregelen wenst te nemen blykt wel uit het feit dat het gezelschap officials uit vyftien personen bestaat. Het zyn: chef d'equipe: dr: Paulo Machado de Carvallo; supervisie: Carlos Nas- ctmentoi trainer: Vicente ïtalo Feola; assistent trainer: Paulo Amaral; conditietrainer: profes sor Rudolf Harmanny; voorzitter te.: José de Almaida Filho; tandarts: Mario Trigo; waarne mer: Ernesto Santos; psychia ter: professor Athayde Ribeiro; magazijnmeesterFrancisco de Asses; schoenmaker: Aristides Pereiraj leraar spelregels: Flovio lazettl; masseur: Mario Ameri- co; hulpmasseur: Eduardo San- tana; pedicure: Francisco Cauzo. doende variatie in het aanvalsspel te brengen. Mogelijk om het onderonsje van de Ajacieden te doorbreken werd) in de tweede helft de te „rechts" ge oriënteerde Bennie Muller vervangen door Miel Pijs. Hoewel deze lange Johan Cruyff passeert de Franse doelman Schuth en brengt de stand op 50. Hij scoorde na een door Israels ge nomen vrije trap. FSV'er wat onbekookt speelde en be paald niet imponeerde, ging het na de hervatting toch voortreffeiyk lo pen ln de Nederlandse aanvalslinie, al werd er aanvankelijk nog van de tribune geroepen „wordt er eindeiyk nog eens gevoetbald De Racing Club Strassbourg werd tenslotte weg gespeeld en door Cruyff (3x), Swart en de tweede debutant, Dullens van Sittardla die na een fantastische so lo scoorde, werd de Franse eerste cü- vlsieclub op een beschamende 7-0 nederlaag gezet. Opstelling De opstelling van het voorlo- I pige Nederlandse elftal was: Pieters Graafland, Flinkevleugel Israel SchriJver Quaed- I ackers. Muller Dullens, Swart Cruyff Nuninga Ver lonk. Na rust verving Doesburg I doelman Pieters Graafland en pys rechtshalf Muller. Sporttoto no 22 van het afgelo pen weekeinde heeft de verschillende pryswinnaars maar weinig opgele verd. De 23 van 696.760 deelnemers die dertien uitslagen Juist voorspel den, delen de eerste prys van f 178.532,75. Zy ontvangen een be drag van f7762.—. Voor de tweede prys (f97.381,50) zyn 507 gegadigden, zy krijgen f 190,40. De derde prys f 48.690,75 wordt ge deeld door 6677 deelnemers, die de eerste acht uitslagen goed voorspel den. Per kolom wordt f7,05 uitbe taald.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9