Handel rustig Leidse veemarkt op Leiden Internationaal Students House open Spanjaarden ongerust over gedeeltelijke >sie kernwapen ex LEIDS CABARETIER Westerkerk sluit 27 februari ZATERDAG 5 FEBRUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Drukte aan lste Binnenvestgracht „Die Fledermaus" voor NCR(eis)V Bert Brugmans Nederlands Ma rionettentheater geniet al ruim vier jaar grote bekendheid en voor veel leden van de Leidse afdeling van de Nederlandse Christelijke Reisver- eniging was het optreden van gis teravond in de Leidse Stadsgehoor zaal dan ook een hernieuwde ken nismaking. marionettenspel voor het eerst za- gen, goede herinneringen overgehou- j oen. Dat was voor een niet gering deel te danken aan de bruisende muziek van de operette van Johan Strauss ..Die Fledermaus". De fraai aangeklede marionetten maakten op deze muziek verrassend natuurlijke zang- en dansbewegingen. ..We heb ben al meer dan vierduizend voor stellingen gegeven", vertelde ons een van de vier jongemannen (waarbij drie zoons van Bert Brugman) die achter de gordijnen de marionetten bedienden met een voor buitenstaan ders onbegrijpelijke communicatie over de diverse scènes in de operet te. ..Die Fledermaus" werd uitge voerd door het Londens Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Her bert von Kara jan met zang van on der andere Elisabeth Schwarzkopf er Nicolai Gedda. Summer program in American Law De rechten-faculteiten van de Universiteiten van Leiden. Amster- dam en Columbia organiseren van 27 juni tot 22 juli Levendigheid in ivolveesector (Van deskundige medewerker V kalvi Identiek aan de weersomstandig heden bleef het gisteren op de Leidse veemarkt een druilerig beeld. Hoewel v^u8Ser _ve.r^?P. de mond- en klauwzeerziekte een af nemende curve vertoont, heeft deze de handel nog vast in haar greep en blijven de vooruitzichten nog zeer twijfelachtig. Het is voor de veehan del dan ook een moeilijke periode om door te worstelen, waarin onmiddel lijk verbetering zou optreden als de export weer op gang zou kunnen ko men. maar daar ziet het nog niet naar uit. Over het geheel genomen bleef de handel rustig tot kalm. alleen in de sector wolvee was iets meer levendig heid te bespeuren. OIs voorbode van de lente waren er op deze afdeling ook weer de eerste lammetjes. Als ge volg van de verschuivingen in het vleesverbruik, vertoonden de prijzen van slachtrunderen een daling. Met een honderdtal dieren meer dan verleden week bedroeg de totaal- nog slechts 542 dieren. Gebruiksvee. i matige vraag en geen export, niet zo •ts meer vraag best geweest. De prijzen konden zich rdoor eer. iets dan °°k maar nauwelijks handhaven, iets stijv prijzen. Toch blijft deze handel, i.v de gesloten grenzen, veel zorgen ba ren. Notering per kg. levend gewicht an f 2.50 i De afname van slachtvarkens bevoorrading door de vleesverwer- kende industrie en voor invriezing verminderen sterk, terwijl het aanbod f 3*05°Enkele vergrootte als gevolg van de i beste dieren boven notering t Nuchtere. itkalv Ook deze afdeling gaf een geringe aanvoer te zien. Bij een iets mindere belangstelling voor slachtnuka's, de den de mestkalveren het thans iets Notering: mestkalveren van f 75. tot f 130.slachtnuka's van f 1,30 tot f 1,50 per kg. levend gewicht. Wolvee. Deze afdeling gaf met plm 210 die verleden week. maar bleef deze nog steeds ver beneden het normale aan- voercijfer en blijft het wachten op hervatting van de export. Bij de aan voer was een opvallend aantal goede vette lammeren en mede als gevolg van een toename van het binnen- j 3 uit de vrijgegeven gebieden en te ruim werd voor de binnenlandse con- I sumptie. Zoals in de verwachting lag daal den de prijzen van slachtvarkens, en wel met plm 10 cent per kg. levend gewicht. De prijzen voor slachtzeugen hand haafden zich nagenoeg op hef prijs peil van verleden week. Prijzen (voor zover bekend) drach tige zeugen: tussen de f 325,en f 450schrammentussen de f 85. en f 115,biggen: tussen de f 55. en f 70.lichte slachtvarkens van plm f 2,10 to f 2,15 per kg levend ge wicht. slachtzeugen ven plm f 1.60 tot t 1,70 per kg. levend gewicht. Advertentie Zowel de handel als de aanvoer ga-1 landse verbruik van lamsvlees, ver- ren op deze afdeling weinig veran- liep de handel iets vlugger. Ook was Amerikaans recht in het gebouw j dering te zien. De handel verliep rus- er duidelijk weer een grotere belang- Gravensteen in Leiden. In 1963 en tig en nagenoeg prijshoudend. De stelling waar te nemen voor de wei- 1964 werd een dergelijke cursus ook aanvoer van varekoeien bestond derij. in Leiden gehouden en in 1965 volgde I voornamelijk uit middensoorten die- Notering: Vette schapen van f 95. Amsterdam. De „Summerprogram in ren. waaronder slechts enkele jonge tot f 105,en f 120,Goede over- het niet raak openen Die i Dr. Reerink, president-c ,,'t Is een erg mooi pand, maar verzuchting slaakte gistermiddag een van de bezoekers van de jongste I rator van Leid aanwinst voor de Leidse universitaire gemeenschap: ..The Leiden In-\f--i ff -t temational Students House'". De bezoeker doelde daarmee op de bijkans j V s l,tie °Pen,n9 ct' onmogelijke drukte, die gepaard ging met de officiële opening ran het he Leiden International otu pand aan de lste Binnenvestgracht 22 in 'Leiden. Het leek wel of de dents Hou gehele Leidse universiteit gehoor had gegeven aan de uitnodiging deze opening en de drukte vormde een bewijs voor de waarde die men (Foto l.d Hoiva hecht aan een ontmoetingscentrum voor buitenlandse studenten in Leiden 'ersiteit wettelijke sys Buitenlandse studenten hebben by hun studie in Nederland doorgaans te kampen met aanpassingsmoeilijk heden. die enerzijds worden veroor zaakt door de taalbarrière, ander zijds door de moeilijkheid bij het leggen van voldoende contacten met de Nederlandse studentenmaat schappij. In die laatst moeilijkheid gaat het Leidse International Stu dents House de helpende hand bie den. In het totaal gerestaureerde pand lste Binnenvestgracht 22 is er voor buitenlandse studenten de mo gelijkheid elkaar en de Nederlanders te ontmoeten en dat zal er toe bij dragen dat die student zich hier meer thuis gaat voelen. Giften De inrichting van het buitenlandse studenten-ontmoetingscentrum werd mogelijk gemaakt door de medewer king van het college van curatoren van de Leidse universiteit, de Leiden International Students Foundation en een actief ..Ladies Committee", een aantal dames, echtgenoten van industriëlen en notabelen, en de ac tiviteiten van Maarten Vunderink. spraak dankte de voorzitter van de Leiden International Students Foun dation. prof. jhr. mr. H. F.'van Pan- huys allen die aan de totstandko ming van het huis hebben meege- Verder werd het woord gevoerd Dank zU genereuze giften is het Leiden International Students House uitgerust met een prachtige bar en een televisietoestel. Het huis werd oficieel geopend door de president- curator van de Leidse universiteit, dr. E. H. Reerink, die door het druk ken op vier knopjes de letters LISH door de heer L. P. Montnor (derde- verlichtte. In een gloedvolle toe- jaars medicijnen), de praeses van het kersverse sociëteitsbestuur. De bijeen- komst werd bijgewoond door tal van hoogleraren, stafleden, vertegen- woordigers van studentenorganisaties en de Leidse burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Officiële puhlikaties MOB houdt studiedag Het Leidse Medisch Opvoedkundig Bureau organiseert op zaterdag 26 februari in de collegezaal van de afdeling fysiologie van de Leidse universiteit aan de Wassenaarseweg een studiedag onder het motto „Sa menwerking kindergeneeskunde en M.O.B." Het is de tweede studiedag die het M.O.B. organiseert. Prof. dr. G. M. H. Veeneklaas. hoogleraar in de kindergeneeskunde in Leiden, mej. A. C. Klaasse, psychiatrisch sociaal werkster in Leiden, J. P. Teuns, directeur-psychiater van het M.O.B. en dr. D W. Winnicot uit Londen zullen inleidingen houden. Notering: Melk- en kalfkoeien van f 1000.— tot f 1275.— en f 1400.— Varekoeien van f 700.tot f 1000. en f 1250,Enkele beste dieren bo ven notering. Vette koeien. De aanvoer was niet minder dan verleden week. Belangstelling en vraag waren echter wel minder, waardoor de handel een matig ka rakter droeg bij iets lagere prijzen. De oorzaken hiervan moeten worden toegeschreven aan de verschuivingen van het vleesverbruik in de binnen landse consumptie, terwijl de import van Deens, en Engels veel vanzelf sprekend ook nog een rol meespelen. Notering in kg. geslacht gewicht: vette koeien van f 3.30 tot f 3,90 en f 4 30. Enkele beste kwaliteiten boven notering tot f 4,45. Worstkoeien van f 3,— tot f 3.25. plaatsen i jarige rammen met prima vlees tot j f 145.Vette lammeren van f 90, tot f 105.— en f 115,—. Varkens (buiten de markt De Burgemeester vi er openbare kennis. oestaat. zulks ln verband verkiezing meenteraa< bureau schriftelijk belde in te schrijven dat door het centraal genoemde verkiezing 1 houden stemming het centraal register, ngelegd. afd. Bevolking LEIDEN, 5 febr. De Burgemeester voornoemd. VAN DER WILLIGEN plo* (Van onze correspondent in Madrid) Het is thans zo goed als zeker, dat er drie weken geleden, bij de botsing tussen twee Ameri kaanse vliegtuigen in de omge ving van de Zuidspaanse stad Almeria, een van de bommen gedeeltelijk tot explosie is ge komen binnen de beschermings- kap, die het kernwapen bij het transport omhulde. Hierdoor zou een grote hoeveelheid ra dio-actieve stof verspreid zijn. die een veel grotere schade heeft aangericht dan de Amerikaanse autoriteiten willen toegeven. Van Amerikaanse zijde is me degedeeld. dat de speurtocht naar resten van de veronge lukte toestellen en van de kern wapens nog zeker een tot an derhalve maand zal duren. Spaanse verslaggevers, die samen met vele buitenlanders het gebied van de vliegramp hebben bezocht, maken gewag van een zekere onrust onder de bevolking, die blijkt uit het vertrek van velen uit de dorpen, waar nog steeds naar de resten van de vliegtuigen wordt gezocht Bezoeken van de Amerikaanse am bassadeur in Madrid en van de op perbevelhebber van de Amerikaanse strategische luchtmacht in Europa aan dit gebied en de geruststellende woorden, door hen gesproken, doen daar weinig aan af. Velen die fa milieleden elders in Spanje hebben, verlaten hun gebied. De landbouw- het veld gehaald en naar Ameri kaanse schepen gebracht. In de Ver enigde Staten zullen deze veldgewas sen nader worden onderzocht. Intussen is een van de kleine on derzeeboten. die de Amerikaanse ma rine vanuit Boston naar Almeria heeft gezonden in twee delen in spe ciale vliegtuigen op de Amerikaanse basis Rota bij Cadiz gearriveerd. Verwacht werd, dat deze batiscaaf, die tot op diepten van 6000 voet kan cpereren. vandaag zou worden ge bruikt om de laatste atoomkop te zoeken, die naar verluidt op een diepte van 700 meter. 10 kilometer uit de Spaanse kust op de rotsige zeebodem ligt. Constant patrouille ren 16 schepen op de plaats, waar deze bom zou moeten liggen. De klei ne onderzeeboot, de „Alvin", biedt plaats aan twee personen en is uit gerust met tentakels, die van bin nenuit kunnen worden bediend en voorwerpen van de zeebodem kunnen oppikken. Volgens verklaringen van de Amerikaanse luchtmacht zou het meer dan 48 uur duren voordat de „Alvin" de laatste verloren atoom kop zal hebben opgevist. Daarna blijft de Amerikaanse luchtmacht in dit gebied om alle vliegtuigresten, die eventueel met radio-activiteit zfjn geladen, op te zoeken. I Gisteravond kwam het in Madrid tot ernstige ongeregeldheden tussen 1 een groep manifestanten en de po litie. waarbfj tenminste zes arresta ties werden verricht en één politie man door een steen werd gewond. Dc manifestanten wilden voor de Amerikaanse ambassade protesteren tegen de aanwezigheid van Ameri kaanse bases in Spanje. Hoewel het juiste aantal demonstranten moeilijk te bepalen is, door het grote aantal toeschouwerd bij deze gebeurtenis, gewassen in deze streek, die volgens hebben tenminste 1500 personen Mn terbod van de Spaanse en Ame- aan deze manifestatie deelgenomen. De Madrileense politie verhinderde nkaanse luchtmacht niet geoogst de demonstranten de Amerikaanse mochten worden, worden nu van het ambassade te bereiken. In de achter ons liggende week het handelsverloop van varkens voc fok- en mesterij als gevolg van ee BREESTRAAT 173 Lid Stichting Bontwaarborg I oorbereiding huwelijk (Van onze A'damse correspondent) In de Westerkerk in Amsterdam wordt op zondag 27 februari de laatste normale kerkdienst ge houden. Pas op 13 maart zullen de trouwe kerkgangers weer de ere dienst kunnen bijwonen. De slui ting van de kerk is noodzakelijk om de wijzigingen aan te brengen, die voor de huwelijksvoltrekking van Prinses Beatrix en Claus von Ams- berg op 10 maart noodzakelijk zijn. De kerk is inmiddels reeds gro tendeels van een houten vloer voor zien. Hierdoor zijn de ongelijk lig gende zerken, die voor naaldhakken a ragende dames problemen zouden kunnen geven, aan het oog onttrok ken. Ook de verwarmingsroosters zijn bedekt. Er komt echter een an der verwarmingssysteem. Van 28 fe bruari af zal de kerk dag en nacht cp temperatuur worden gehouden. Staanplaats Hoewel de huwelijksdatum van Prinses Beatrix nog ruim 30 dagen van ons verwijderd is lopen de prijzen voor „goe- de staanplaatsen" al aardig op, ondanks de voorbereidin- gen van de NTS, die op een B uitgebreid beeldverslag dui- g den. Op de Prinsengracht tegen- over de Westermarkt was gis- teren de vraagprijs voor een raamplaats koffie niet in begrepen f 300 De huwelijksinzegening zal wor den opgeluisterd door Bachmuziek. De uitvoering ligt in handen van organist Simon C. Jansen, een uit vooraanstaande musici samengesteld oikest en het veertig leden tellende kerkkoor. De sopraan Annette de la Bije is gevraagd als soliste dienst mee te werken. Niet aanvaard heeft de uitnodiging niet geaccep teerd. Een aantal leden van de Am sterdamse gemeenteraad zal even min van de uitnodiging gebruik ma ken. Inmiddels is gebleken, dat een aantal genodigden voor de huwe lijksplechtigheid niet in de Wester kerk zal verschijnen. Het bestuur van de ASVA. de algemene studen tenvereniging Amsterdam, de over koepelende studentenorganisatie, De bestuurscolleges van de jood se kerkgemeenschappen zfjn niet voor het bijwonen van de kerkdienst uitgenodigd. De Amsterdamse rabbijnen zullen niet komen. Ter uitbreiding van het aantal zitplaatsen in de kerk zullen 750 stoelen uit de thans in restauratie de I zijnde nieuwe kerk worden ge- plaatst. Overwogen wordt voorts een aantal zetels uit de Ridderzaal in Den Haag naar de Westerkerk over te brengen. In de kerk zullen circa 80 plaat sen worden gereserveerd voor perso neelsleden van het Koninklijk Huis. Jeugd helpt jeugd VOOR VIETNAM f 18.637,92 De Leidse cabaretier Cees van Open begint volgende week dinsdag in het piepkleine Theater in de Steeg in Den Haag zijn eerste eigen caba ret. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van deze 29- jarige cabaretier in vervulling. In het gezellig Theater in de Steeg gaat Cees van Open met vriend en begeleider Joop Stokkermans en Junine van Welp de voetsporen drukken van Boudewijn de Groot, Ron nie Potsdammer en Louis van Dijk, die de afgelopen weken veel succes hebben gehad in dit theater. Cees van Open, Jmiine ran Wel.u en Joop Sto kermans brengen onder de naam ,,Lach 's in de spiegel" een bijne twee uur durend ca baretprogramma vol grappige conferences en liedjes, die voor ?9% werden gecomponeerd door Joop. Cees van Open be trekt zijn teksten van een aan tal jonge schrijvers als Hans Andreus, Jos Ghysen (een Vlaamse cursief schrijver) en Frans Koster, Kees Schonen berg, Kees van Koot en Lure- lei), Wim de Bie en Chris van Hoorn, terwijl hij ookzelf en kele nummers schreef. Het. is de bedoeling van Cees van Oyen voorlopig tot 28 februari in Den Haag op te treden. Op de grote foto Cees van Open en Jan ine van Welp, op de kleine Joop Stokkermans. Een 34-tal scholen in Katwijk heeft het fantastische bedrag van f 18.637.92 bijeengebracht voor de ..Luchtbrug naar het leven". In enkele uren is de maatschappij .Xuchtbrug naar het leven", ongeveer veertien dagen geleden, geboren. Overweldigend snel is men gaan bouwen. De heer Bouw man van de Rehobothschool heefet achtduizend brieven verspreid onder de schooljeugd en het resultaat is tot nu toe f 18.637,92 voor de nood 1 van Vietnam, waar kinderen zonder j tederheid sterven en kindergeluk wordt verminkt. Voor dit resultaat! heeft Katwijk niet alleen begrip ge- I toond. maar ook een landelijk re cord geslagen. Gevonden ln Rijnsburg: sjaal bruin, spaal wol rood. herenhand schoen grijs kunstleer, schaats, twee bindtouwen, sleutel no., dameswan ten, zwarte stoffen dameshandschoe nen. gouden zegelring. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Geen postzegel Naar wij uit goed ingelichte bron vernemen, is op hoog niveau beslist dat in Nederland ter gelegen heid van het huwelijk geen bijzon dere postzegel zal verschijnen. Dit m tegenstelling tot de oorspronke lijk gewekte verwachtingen. De be trokken Nederlandse autoriteiten handhaven een eerder genomen be slissing en zullen het voorbeeld van de Antilliaanse regering, die wel tot de uitgifte van een gelegenheidsze gel ter ere van deze gebeurtenis be sloot. niet navolgen. Wat de Suri- regering thans zal doen Is open vraag. gouden verlovingsringen Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze Op het graveren kunt U wachten er zonder kostenverhoging. ALTUD VOORDELIG, 's Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3