Emmerich Danzer neemt risico's en wint opnieuw SPIIIIT van vandaag 1 Zo gaat dat nu eenmaal Regina Heitzer leidt bij de dames BRITSE KRITIEK OP LEO HORN. Voetbal wordt nu ook populair in Amerika Tweede Jeugd speelt al 40 jaar voetbal Hongaarse zwemmers gestraft m MORGEN NAAR S Hl GARANT' ARGOS WINT VAN ZAANSTREEK: 3-2 VRIJDAG 4 FEBRUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Leo Horn: (Van onze correspondent) )p donderdag 17 februari wordt ln Spanje door de scheidsrech- tercommisie van de FIFA beslist weke scheidsrechters zullen flui ten bij de werldkampioenschap- pen voetbal. Of daar ook Leo Hon bij zal zijn? „I: weet het niet meer. Je bent er noit zeker van" zei Horn ons gisteavond toen hij uit Engeland was eruggekomen, waar hij be- trokkïn was bij de onverkwikke lijke 'oetbalwedstrijd Leeds Uni tedTalencia (voor het particu liere bernooi om de Europa-cup voor Jiarbeurssteden). Het zal al te treirig zijn als ik na 16 jaar altijd foed gefloten te hebben nu om ééi wedstrijd die ongelukkig verloopt, niet aangewezen zal worder. Maar tegenwoordig weet Je het niet meer. Van een man als Gaba, die in Manchester goed floot, veet men niet meer hoe zwak hj was bij Feijenoord—Real Madrid Zo gaat dat nu eenmaal". Hornis dus niet bepaald zeker meer vin zijn uitverkiezing. „Ik had nlit anders kunnen fluiten. Als ik het vandaag weer moest doen, leed ik het precies het zelfde. Sn dan kunnen ze wel zeg gen: „,'e had er meteen één uit moeten sturen (zie artikel Britse kritiek] maar dat is onzin. Het ton giwoon niet. Luister, die Span j airden speelden vreselijk rritant direct al. Ze speelden el- caar cfe bal toe, daarna maar rteeds weer naar de keeper. Dat s reglimentair, maar je doet er niets aan. Het maakte de Engel- len kvaad. Het ging goed tot een cwartifr voor het einde, toen at- aqeerle Charlton, die onberispe- ijk gespeeld had, de Spaanse loelmm, maar correct. De Span jaarden werden nijdig en begon- ïen te vechten. Charlton was wen riet meer te houden. Ik heb log nooit een man zo kwaad ge- den op het voetbalveld. Enfin ik ituurde beide elftallen naar de deedkamer om af te koelen. Vi- agany en Charlton stuurde ik er lefinitief uit. Daarna heb ik de earns gewaarschuwd en het spel iten hervatten. Maar weer speel- e Valencia gemeen. Vervolgens tuurde ik Lage eruit. Het hielp illemaal niets. Het was de eerste eer in mijn internationale loop- aan dat ik er iemand uitstuurde, lu dus drie man tegelijk in één 'edstrijd. Spijtig voor Charlton. )aar zitten die Engelsen naar te ijken met de voorbereiding voor wereldkampioenschappen, laar wat kon ik er aan doen? Iet gekke is dat ik van Valencia en uitnodiging kreeg om de ju- ileumwedstrijd ValenciaArse- tal te fluiten (Van een speciale verslaggever) Er viel een bloem uit het boeket dat Ondrej Nepala wat onhandig in zijn armen hield. Ondrej bukte zich naar het stukgereden ijs en stopte de bloem zorgvuldig weer tussen het cellofaan dat het bloemstuk omhul de. Voor Ondrej Nepala, de 15- jarige schooljongen uit Bratislawa Naast Ondrej, op de hoogste trede van het erepodium, stond Emmerich Danzer, de Oostenrijker, die bij het vrije rijden zijn landgenoot Wolfgang Schwarz met moeite voorbijstreefde. Em merich Danzer heeft, om zijn vorig jaar in Moskou behaalde Europese titel te kunnen behouden, alles moeten riskeren. Geprolongeerd Zijn schaatsen sloegen als beitels in het ijs bij een drievoudige salchow en twee dubbele rittbergers. Danzer nam de risico's en won. Tweemaal zes van de jury voor de artistieke impressie: de cijfers die alleen een kampioen waardig zijn. waren deze bloemen gisteravond méér waard dan de bronzen medaille die aan een breed groen lint op zijn borst hing. In zijn eigen stad. in Bra tislawa, werd een schooljongen der de bij de Europese kampioenschap pen kunstrijden. komen, beter of slech ter? De jury begint met een laag cijfer. Een cijfer voor de enige Ne derlanders, in het sombere, grauwe, Bratislawa. Geen toeval Het was hoog té hoog ge waardeerd. Als in dit gezelschap Alain Calmat of een Donald Jackson was geweest had de jury hen moeten belonen met cijfers, die niet be staan. Want een zes ls het hoogste. Danzer zelf was na afloop in zijn kleedkamer, natuurlijk blij: „Met dit tweede kampioenschap", zei hij, bewezen dat mijn titel van vorig jaar in Moskou geen toeval v Wolfgang Schwarz, 18 jaren oud, was met zijn zilveren medaille tevre den. Er was natuurlijk, en niemand twijfelde daaraan, na de verplichte figuren een kans op de grootste ver rassing van deze Europese titelstrijd. Schwarz stond immers én in plaats- cijfers én in punten voor op Danzer Maar Schwarz is een eerlijke jon gen. .,Ik heb natuurlijk wel aan dit kampioenschap gedacht. Ik heb ge reden als nooit tevoren, maar Dan zer was beter. Ik gun het hem". Nu nog. De Oostenrijkse tralnster Hertha Wechtel vond het vrije rijden van gisteravond een van de schoonste ogenblikken in haar loopbaan. Dan- Na Leeds-Valencia gen „Het is Danzer", vertelde zjj gister avond zonder een spoor van aarze ling, „nu nog". Maar zij voegde er aan toe: „Wacht op volgend Jaar". Hertha Wechtel keek met één oog naar de Fransen. Daar zat Patrick Pera. Nu nog vierde, maar met zijn elegance en muzikaliteit is het nau welijks aan twijfel onderhevig of Pera wordt de toekomstige Europese titel houder. En hij zal daarbij aan de Tsjechische schooljongen Nepala een tegenstander hebben die minder inhoudt, minder talent heeft dan hy zelf. Pera zal Nepala binnenkort verslaan. Er is nog een rijder, die een oog laat vallen op de gouden Europese medaille: De Oostduitser Ralph Borghardt. Eén jaar terug, ln Mos kou, kreeg hij geen plaats in de Oostduitse ploeg. „Borghardt heeft bij de Olympische Spelen in Inns bruck een al te goede verhouding ge kweekt met de leden van de West duitse ploeg, hij moet daarvoor wor den gestraft". Aldus de laconieke mededeling van de Oostduitse schaatsbond. Een jaar lang mocht Borghardt niet in wedstrijden uit komen. Gisteren, in Bratislawa, kwam Borghardt terug. In de eind uitslag komt zijn naam eerst op de zesde plaats: bij het vrije rijden werd hij derde. En de wijze waarop hij reed, doet vermoeden dat er in hem mogelijk een kampioen schuilt. Uitslagen Heren: 1. Emmerich Danzer (Oost.) plc 11, 2168 pt; 2. Wolfgang Schwarz (Oost.) 162162,7; 3. Ondrej Nepala (Tsjech) 29-2072,-: 4. Patrick Pera (Fr.) 43-2025,-; 5. Robert Dureville (Fr.) 452025,8; 6. Ralph Borghardt (O. Did.) 51—2006,5. Dames: De stand na drie verplich te figuren: 1. Regina Heitzer (Oost.) plc. 10,0 533.2 pnt; 2. Diana Clif- ton-Peach (GB) 23,0—507,1; 3. Nicole Hassler (Fr.) 31,5—499,1; 4. Sally- Ann Stapleford (GB) 33,5500,0; 5. Gabriele Seyfert (O. Did.) 43,5—488,4 6. Szuszi Almassy (Hong.) 60,5374,5 Vrije clans foparbiter Leo Horn, spelleider van de incidentrijke wedstrijd Leeds UnitedValencia, is er bjj de En gelse sportpers niet best afgekomen. lam Bolton, bestuurslid van Leeds United, beweerde: „Het was een zeer harde strijd. Maar ik vind dat de scheidsrechter zeer weinig ge zag over het spel had. Ik meen dat er tenminste één speler van Valencia eerder van het veld had moeten worden gestuurd. Dan zou den deze moeilijkheden er mis schien nooit zijn gekomen". )on Revie, de manager van Leeds United, zei dat als de Europese toernooien op deze wijze worden gespeeld, Leeds daar beter niet aan kan meedoen. lerek Wallis schreef in de London Daily Mirror: „Het verbaasde mij dat de heer Horn niet eerder 1 krachtig optrad. Een deel van de tactiek van Valencia was erop ge richt de spelers van Leeds met alle mogelijke middelen tegen te houden". ■j [KNVB-BEKER I Donderdag is in Deventer gespeeld Ik ontmoeting PECHeracles voor ïle KNVB-beker. De ontmoeting ein digde in een gelijkspel (22), na #en voorsprong voor Heracles van |t—0 bij de rust. Uit deze groep heeft peracles zich dankzij een beter doel- kemiddelde geplaatst bij de laatste pestten van het toernooi om de KNVB-beker. nuten „de climax is geweest een van de walgelijkste tonelen die ik in de sport ooit heb gezien". Ronald Crowther schreef in de Lon den Mail: „Naar mijn mening treft Horn de meeste schuld aan de waardige tonelen die een smet heb ben achtergelaten op de reputatie van Leeds en een van de spelers van de Engelse nationale ploeg (Charlton) in grote moeilijkheden hebben gebracht. „Hoewel provo catie geen excuus is voor een spe ler met zoveel ervaring als Charl ton om zijn zelfbeheersing te liezen, had Hom een snel verslech terende situatie in de hand mo nemen, lang voor er niets meer Mildenberger ui itgeflot en Europese beker amateurteams De Nederlandse amateurs spelen |bi groep 3 van het toernooi om de ■Europese beker voor landen ama- peurteams tegen Oostenrijk en En igeland. De ontmoeting met Oosten rijk is zaterdag 23 april op het ter rein van de voetbalvereniging Bchijndel in de gelijknamige plaats ®n de wedstrijd tegen Engeland V-jrdt 21 mei in Deventer op het ter- ï&n UD gespeeld. De Europese kampioen in het zwaargewicht, Karl Mildenberger ,3 kg) behaalde gisteren voor 12.600 toeschouwers in de uitverkoch te Frankfurter Festhalle een punten- zege op de Amerikaanse kleurling Eddie Machen (87,4 kg». Het was een teleurstellende wedstrijd. Pas in de laatste van de tien ronden had de Europese kampioen enig voordeel. Het bleek echter duidelijk dat Mil denberger tegen de een kop kleine re en ook lichamelijk zwakkere Machen geen risico's wilde nemen. Bovendien had hij duidelijk de steun van ringrechter Seewald. In de zesde ronde greep deze tot tweemaal tie in, toen Machen zijn tegenstander in de neutrale hoek „vastgenageld" had en Mildenberger zichtbaar in gevaar was. Seewald had geen enkele re den om te Intervenieren. Machen was daarover zo vertoornd, dat hij See wald terzijde schoof, waardoor de ringrechter ten val kwam. In de pauze voor de zevende ronde greep de gedelegeerde van de Duitse be roepsboksers, Arthur Werner in en liet Seewald vervangen door de Noordduitser Bertram. Onder diens leiding gleed de partij naar een ge zapig einde. Winnaar Mildenberger werd door zijn landgenoten uitge floten. Vanavond om zeven uur de vrije dans. Het Haagse paar Tmus Ge- raedts en Ronald du Burck de enige Nederlandse vertegenwoordi gers bij deze kampioenschappen start als eerste. Na de val, die Truus Geraedts bij de eerste ver plichte dans maakte toen haar schaatsen en die van Ronald elkaar raakten, een tweede tegenslag. De jury honoreert immers het eerste paar altijd laag. Er moeten nadien nog zoveel combinaties op het ijs komen en zijn degenen die na ATLETIEK /Zes atleten tegen Keino Zes van de sterkste mijllopers ter wereld zijn uitgenodigd om in Marobi in Juli hun krachten te komen meten met het idool van Kenia, Kipstjoge Keino, de houder van het wereld record op de 3.000 en 5.000 m. Het zijn de Australiër Ron Clarke, de Fransman Michel Jazy, de Canadees Bill Crothers, de Oostduitser Jurgen May, de Nieuwzeelander Bill Bailie en de Brit Mike Herriot. Op meer universiteiten Voetbal, zoals dat buiten de Ver. Staten wordt gespeeld, wordt op merkelijk populairder in de Ver. Staten, waar het tot nu toe vol komen overschaduwd werd door andere balspelen. De 425 colleges en universiteiten, die voetbal spe len, zijn nu groter in aantal dan de ongeveer 400 die voetbal-Ame- rikaanse-stijl spelen. Optimisten voorspellen, dat het niet lang zal duren, of de Ver. Staten kun nen het opnemen tegen de traditio nele voetballanden. Een van de redenen van de snelle groei van het voetbal in de V.S. is het feit, dat sterke buitenlandse ploegen in de V.S. spelen en andere reden is de invloed buitenlandse spelers, die Ameri kaanse scholen bezoeken. Maar volgens trainer Irvin Schmidt, expresident van de vereniging v voetbaltrainers, is de belangrijk: factor dat voetbal Engelse styl veel LAATSTE EER Duizenden Romeinen zijn gisteren samengekomen bij een kerk in de binnenstad van Rome om de zeven jonge Italiaanse zwemsters en zwem mers die bij het vliegtuigongeluk in Bremen zijn omgekomen de laatste ït te bewijzen. De straten rond de kerk waren vol ensen. De kisten van de zwemmers i die van hun ploegleider en een Italiaanse sportverslaggever waren bedekt onder een witte Olympische vlag met de vijf ringen. Met één elftal De kleinste en meest merk waardige voetbalclub in Neder land is die van De Tweede Jeugd uit Haarlem. Het is een club van dertigers, veertigers en vijftigers die zaterdag 12 februari veertig jaar bestaat. Al die jaren heeft De Tweede Jeugd met slechts één elftal deelgenomen aan de zater dagcompetitie in de afdeling Haarlem KNVB. Aan een tweede elftal bleek vanwege de sfeer en gezelligheid nimmer enige be hoefte te bestaan. Aan eigen kweek wordt door De Tweede Jeugd dan ook helemaal niets gedaan. Het zijn meest oudere voetballers die in hun „nadagen" als sportman nog eens graag een balletje trappen. Dat kan overigens heel serieus gebeu ren, want twee keer is De Tweede Jeugd erin geslaagd om een kam pioenschap te bemachtigen. Het speelt momenteel in de derde klasse van de zaterdagcompetitie de afdeling Haarlem en staat op de ttoeede plaats van de rang lijst. De oudjesmaken dus een goede kans om het jubileumjaar met het derde kampioenschap te bekronen. Op het ogenblik telt De Tweede Jeugd zestien actieve voetballers. Zij krijgen om de beurt een kans om te spelen en daarbij ivordt niet naar aanleg of schutterscapaciteiten gekeken. De oudste onder hen is de 52-jarige Piet Schildwacht, die vroeger in EDO heeft gevoetbald. „Trainen hebben we nooit ge daan", zegt penningmeester Piet Spek, „en ook nimmer op zondag gespeeld". Hij is bijna vanaf de oprichting lid en kan dus alles over de geschiedenis van deze merkwaardige club vertellen. Wat de toelatingseisen voor De Twee de Jeugd zijn? „Het moeten aar dige mensen zijn", merkt de heer Spek lachend op, „en niet jonger dan dertig jaar". Op bescheiden wijze zal het achtste lustrum woensdagavond 9 februari gevierd worden met een receptie in het Bondsgebouw van de afdeling Haarlem KNVB aan de Jansweg. Men hoopt dat daarbij ook de enige trouwe sup porter van de club Piet v. d. Knoop aanwezig zal zijn. Hij volgt al tien jaar lang trouw de verrichtingen van De Tweede Jeugd. goedkoper is dan een voetbal Ame rikaanse stijl. De uitrustingskosten per speler bedragen resp. 1015 en 160 dollar. Schmidt meent dat de Ver. Staten hun eigen stijl ontwikkelen, lijkend op de Latijns Amerikaanse speel wijze. Aan de behendigheid en slimheid van de Europeanen wordt de agressiviteit die Amerikanen eigen is toegevoegd. De publieke belangstelling is nog klein. Voor een goede schoolwed- strijd kan men niet meer dan 1000 toeschouwers verwachten, maar dat is al veel meer dan tien jaar geleden. Als men toen de helft van de ouders van de spelers als publiek had, was men al tevreden. EMMERICH DANZER titel geprolongeerd Cees Verkerk zegeviert in Larvik Drie leden van de Nederlandse schaatsploeg, die zich voorbereidt op de vüflandenwedstryden, zaterdag en zondag a.s. in Oslo, kwamen gisteren uit in wedstrijden te Larvik. Cees Verkerk verbeterde daarbij het oude baanrecord op de 3000 meter van Torstein Seiersten (4.59.5) tot 4.48.0. De resultaten waren: 500 meter: 1. Ole Hermann Aadmodt (Noorw.) 43,4; 2. Cees Verkerk (Ned.) 44.0; 3. Age Daby (Noorw.) 44,9; 6. Jorrlt Jorritsma (Ned.) 45,6. 3000 meter: 1. Cees Verkerk (Ned.) 4.48,0; 2. Willy Helmedal (Noorw.) 4.51,0; 3. Jorrit Jorritsma (Ned.) 4.51,5; 4. Frits Bartling (Ned.) 4.52,1. Totaal klassement: 1. Cees Verkerk 92.000; 2. Aadmodt 94.017; 3. Jorrits ma 94.183. Zaalhandbalprogramma Handballend LZC staat voor twee belangrijke duels Voor de zaalhandballers van de Leidse Zwemclub is het komende weekeinde van zeer grote betekenis. Het is erop of eronder. Immers, wan neer de Leidenaars uit de twee vast gestelde wedstrijden (zaterdag tegen Hercules en zondag tegen de Quin- tus-reserves) niet tenminste drie winstpunten weten te veroveren, gaat toekomst er in de eerste klasse de Afdeling Den Haag bijzonder somber uitzien. Temeer, omdat dit jaar een versterkte degradatie van kracht is. SVL komt dit weekeinde één keer binnen de lijnen. De Leidenaars, die in de districts tweede klasse niets meer te winnen of te verliezen heb ben, kunnen in Rotterdam de volle winst op Wilton Feijenoord ver- Het programma voor het komende weekeinde luidt: Heren, District 2B: Wilton F.— SVL (zon. 15.50 uur), EridosHVP, Hellas 3Actief. Afdeling I: LZC Hercules (zat. 20 35 uur), Quintus 2 LZC (zon. 14.50 uur, Kwintsheul), GonaFlamingo's, WingsOperatie '55 3. 4C: Animo 3—SVL 2 (zon. 12.50 uur), AHC 4—Q. Sport 2, SOS 2—WIK 2. Dames 2A: SVLVHMS (zon. 15.40 Poeldijk), VVSB—West- landia (zon. 20.30 uur). 4D: HVS LZC (zon. 11.00 u.), MSV—Elandia 2. Heren. jun. 2A: TurnlustSVL (zon. 11.50 uur). Flamingo's—AHC. KwiekWestlandia. 2B: Phoenix LZC (zon. 11.50 uur). Dames jun. 4 ARohda 2War- munda (zon. 15.10 uur). Wings— Kwiek 2, ElandiaEridos. Meisjes adsp. IB: WingsFore- holte (zon 14.35 uur), AtheneSOS, Verburch—Hygiea. 4A: Warmunda 2—Athene 3 (zon. 14.00 uur), Kwiek 6—Olympia 2, DSO—Elandia 2. Waterpolonieuws In de jeugdcompetitie water polo van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft het zevental van De Gouwe uit Waddinxveen het in de tweede wedstrijd niet kunnen redden. De Gouwe, dat met een 43 zege op het Rotterdamse RZC '90 was gestart, verloor in Den Haag met 121 van ZIAN. Bij de rust was de stand reeds 6—0. Voor de centrale wintercom petitie van de KNZB staat er deze week slechts één wedstrijd op het programma. De Sleutelstad, dat na een goede start is teruggevallen, ont vangt dinsdagavond in de Overdekte Neptunus Za. De Leidenaars kunnen dit duel in winst omzetten. Morgenavond worden in de Leidse Overdekte vijf wedstrijden voor de kringcompetitie gespeeld. Het zijn: De Zijl 1—GZC 2; De Zijl da mesDonk; LZC damesWoerden; LZZ aGZC a (jongens) en LZC a GZC a (meisjes). Deze wedstrijden beginnen om half acht. De drie leden van de Hongaarse Zwembond, die verleden week wer den betrapt bij óeviezensmokkel, toen zy de grens tussen Hongarije en Oostenrijk overschreden op weg naar de wedstrijden in Bremen, zijn donderdag door de Hongaarse Zwem- bend gestraft. Gyoergy Kosztolancy werd geschorst tot 31 december, de Hongaarse vrijeslagtroef Judith Tu- roczy werd tot 31 juli uitgesloten van het uitkomen in internationale wed strijden en Laszlo Csaba kreeg een waarschuwing. Judith Turoczy en Laszlo Csaba zullen dus wel kunnen uitkomen bij de Europese kampioen schappen, die in augustus in Utrecht worden gehouden. Selectietraining Behalve de twee leden van De Danaïden, Annelies Bartelsman en Gerard Nap, die zoals we gisteren meldden zijn uitgenodigd voor de selectietrainingen in Den Haag, zijn er nog een tiental leden van Leidse verenigingen voor deze training uit genodigd. Het zijn: dames: L. Link en C. Meijer (Vic.O), I. M de Klerk (Fluks), L. v. d. Reyden (Zuiderkw) en I. Pijsen (Algem). Heren: T. Kriek en D. Carré (Vicus O), C. de Haas (Fluks), M. van Leeuwen (Zuiderkw.) en R. van Vliet (Algem). Uit de trainingsgroep in Den Haag en uit ran Rotterdam zal over enige we- een twaalftal worden gekozen, dat op 22 mei uitkomst in het KNKB- districtstoernooi voor* jeugdspelers. GEWICHTHEFFEN Spartaan tegen Simson/KDO De gewichtheffers van het Leidse „De Spartaan" staan morgen voor een moeilijke opgave. In Den Haag ontmoeten zij Simson/KDO, dat op volle sterkte uitkomt. Wil „De Spar taan" nog een kans maken op de titel, dan zal gewonnen moeten wor den. Opstelling: „De Spartaan" I: D. in 't Riet: H. Zirkzee; A. Htlle- brand; S. Holswilder, P. Segaar. „De Spartaan" 2: J. van Loon, K. Brandt, J. Tegelaar, S. Wtllemse, A. Swagers. De uitslagen van de partijen die gisteren werden gespeeld voor het internationale schaaktoernooi in Zwolle luiden: afgebroken partijen derde ronde: BobotsowOng Yok Hwa 01; tweede ronde: Van der WeideOng Yok Hwa 01; vyfde ronde: Ong Yok Hwa (Ind.)Ga- prindasjvili (Rusland) afgebroken; Ostojlc (J.-Sl.)Te Velde (Ned.) VzWeisz (W.-Dld.)Schoonder- beek (Ned.) Vt—Vi\ Van der Weide (Ned.)Visser (Ned.) afgebr. Stand: L Ong Yok Hwa 4 pnt en 1 afg. par ty; 2. Bobotsow 2Vi 3. Van der Wei de 2V% pnt en 1 afg. party. In een wedstrijd voor de Ne derlandse yshockeycompetitle heeft HIJS Hoky uit Den Haag ln Amster dam met 128 gewonnen van de Am- stel Tigers. De tussenstanden waren: (Amstel Tigers eerst genoemd) 14, 1—3, 6—5. De Groningse Trudy Groenman stond donderdag met 20 achter tegen de Rhodesische Pat Walkden, toen regen verder spelen onmogelijk maakte. De party voor de tweede ronde van de tenniskampioenschap pen van Oranje Vrijstaat zal van daag worden voortgezet. De ontmoeting tussen de amateur elftallen van Nederland en West- duitsland dinsdag 8 februari in Enschede wordt geleld door scheids rechter Assink. Hy zal worden by- gestaan door de grensrechters Greve Krommendijk. (Advertentie) E333 Eimpiri NIEUWE RIJN 41 X olleybalcompetitie volleybalmedewerker) (Van Argos heeft een zeer de zege weten te behalen op het sterke Zaanstreek '65. Verrassend zou die zege al zijn geweest als een volledig Argos binnen de lij nen had gestaan, maar het feit dat Zaanstreek het hoofd heeft moeten buigen voor een Argos zonder de gezusters Selier en eveneens zonder Tineke van der Have, stelt deze zege in een zeer bijzonder licht. Duidelyk is wel dat de slagkracht van Argos door de absenten terug gelopen was. Het moest nu komen van Joke Kleingeld en Allee Rijsber gen. Dat duo echter heeft de Zaan- damse defensie volop werk bezorgd. Daarbij kwam dat Argos het defen sief beter deed dan de beweeglijke Zaandamse formatie. Het sloot ech ter beter in de Argos-gelederen en zodoende konden vele harde Zaan damse smashes worden opgevangen. De vyfde set bracht een hevig duel dat tot de laatste slagwisseling winst kansen voor beide ploegen inhield. Argos besliste de strijd in haar voor- deeld door twee directe servicetref fers van Klasien Jonker op de stand 11-10. Via 13-13 werd het tenslotte 15-13 voor Argos. De overige sets ga ven het volgende resultaat: 13-15, 16- 14, 15-9 en 10-15.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7