Twee scholieren Leiden omgekomen Na concilie staan deuren wijd open, sommige op een kier MGR. w. M. BEKKERS SPRAK IN PIETERSKERK Bisschop met lood in schoenen naar Rome VRIJHEID VAN DENKEN 571ste STAATSLOTERIJ Is3 Leidenaar breekt in GOTHENBURG RECHTSTREEKS OP TELEVISIE Bij afschuwelijk verkecrsongel u k Dr. J. J. van Rood aanvaardde lectoraat Immunohaematologie Contradictie of symbiose? Hand verbrijzeld Goede leden prestaties van De BataveiT* Familieberichten LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Op uitnodiging van het Studium Generale van de Leidse Uni versiteit sprak mgr. W. M. Bekkers, bisschop van 's-Hertogen- bosch. gisteren in de Pieterskerk over het Vaticaans Concilie. Het verzoek om in Leiden te komen spreken had mgr. Bekkers bijzonder verblijd en daarbij was het meest verheugende, dat door het gelegde contact, met zovelen die gekomen waren, kon worden nagedacht over alles wat er gebeuren gaat. Heel belangrijk zijn hierbij de vrijheid van denken en de oecu mene. Spreker zeide gaarne vra gen tegemoet te zullen zien. die hij in het tweede Leidse Colle ge" hoopt te beantwoorden. Mgr. Bekkers citeerde enkele regels uit een aan hem gerichte brief, waarin de wens werd uit gesproken dat hij een brugge- I bouwer zou zijn tussen Rome zo- I als het was en Leiden zoals het J nu is. Bezien we de uiteenlopen- de geloofsopvattingen, dan be-1 denke men: één God, verschil lend naar de mens. maar één naar het wezen, aldus spreker. Schoonmaakbeurt kers onder hilariteit van zijn hoor ders, of iemand nog een nieuw „is- had bedacht, maar het toonde wel de grote menselijkheid van de Kerk. Erger waren de methoden rvan enkele representanten van de ultramontane minderheid zich meenden te moeten bedienen. Voor velen was er een dreigend verlies aan zekerheid. De ware Kerk bijeen, maar de geest van Teil hard de Chardin golfde door de ver gaderruimte echt gelooft kelijkhcid. De Paus Johannes had vertrouwen in het resultaat-, dat het concilie zou opleveren. In deze tijd van geloofs crisis moest de Kerk bescheidener gaan danken over het „Roma locu- ta, eaasi finita" van Augustinus (Rome iiPeit gesproken, de zaak is beslist». Paus Johannes wilde de Kerk een massale schoonmaakbeurt geven cn daarmee aan de mensheid een nieuw tehuis. Tal van afgevaardigden van ker ken en kerkelyke verenigingen, die mgr. Bekkers alle bij name noemde, hebben hel concilie bijgewoond. Hieruit is gebleken dat de R.-K. Kerk met de oecumene ernst maakt. Als al de andere kerken evenzo han delden, hoe veel zinrijker zou dan de eenheid worden, aldus mgr. Bek kers. Naar sprekers mening was het beter geweest wanneer de eerste zit ting nog een jaar zou zijn uitgesteld, dat zou het doorwerken van de ver nieuwing, waartoe het concilie by- een was geroepen, ten goede zijn ge komen. Immers, het was te ver wachten dat een Italiaans en Ame rikaans blok nog sterk zou tegen werken. Mgr. Bekkers zei met lood in de schoenen en in dichte mist naar Rome te zijn gereisd, zich afvra gend of men vrij zyn mening zou kunnen zeggen. Enkele Italiaanse bisschoppen werd in Italië het spre ken inderdaad vierkant verboden. curie de Wat de toekomstige taak Curie zal zijn is nog niet beslist. De Curie zou geen beleidvocrend college moeten zyn, maar een uitvoerende taak moeten krijgen. Zich steeds hervormend, zal de kerk waarin wij ons denken, zich kunnen red den. Een noodzakelijke eigenschap is ook: verscheidenheid. In de derde zitting greeiden de nieuwe levenstekenen gestadig, on danks eon poging van de minder heid tot een schaakmat. Het stre ven een kerk by de tijd te brengen won veld. Christus is vcor alle men sen gekomen, voor de liefde tct de medemens en niet om te heersen, maar om te dienen. Het gezag van de bisschoppen kan alleen gegrond zijn op de liefde van Christus. Wie machtsmiddelen gebruiken, begrij pen dus r.iets van het uitgangspunt. De drie zittingen hebben de Kerk radicaai veranderd. Het verleden is afgesloten en er wordt opnieuw be- jd vastgelegd. Gelukkig, de ont- ikkeling kan daardoor voortgaan; r is richting gewezen en er zyn mogelijkheden gecreëerd. De waar achtigheid cist van de Kerk dat zij zoek gaat naar de echte gestalte Christus gewild heeft, e r.-katholiek, de protestant of ook, is met alle vezels gebon den aan deze aarde. Deze werkelyk- heid moet opnieuw worden gewaar deerd in het besef dat Christus ons toestond hem vader Vierkante wielen Mgr. liekkers besloot: „Al lykt het concilie in sommige opzichten nog een wagen met vierkante wielen (waarover de volgende keer), de deuren zijn nu open, enkele wijd, andere op een kier. Reden tot dank aan de inspraak van Gods geest. Dank dat de aardse werkelijkheid bezinning, daarom dankbaar hier mogen zijn". Nadat mgr. Bekkers zijn rede had beëindigd, dankten zijn hoorders hem met een applaus, waarna de bisschop evenals bij zijn binnen komst, de aanwezigen met een hand gebaar groette teen hij via het mid denpad e:i gevolgd door het bestuur van Studium Generale de kerkruim te verliet. KócO-lezing over Perzië Advertentie Perzië is een immens land met 22 j miljoen inwoners, een rijke cultuur historie en een machtige olie-indu strie. Desondanks is er over dit land vry weinig bekend in Nederland, of het zouden de huwelijksperikelen moeten zijn van de Sjah, de heerser over dit land. waar de monarchale traditie ruim 2500 jaar oud is. Le den van K en O is gisteravond in de Leidse Stadsgehoorzal duidelijk ge worden, dat er in Perzië wel iets an ders gebeurt dan wordt gesugge reerd in de suikerzoete verhalen over Sjah Mohammed Reza Panlavi en zijn mooie partners. Prof. dr. A. A. Kampman, directeur van het Neder lands Archeologisch Instituur in Istanboel. gaf gisteravond met be hulp van een lange serie dia's een beeld van de ryke geschiedenis van Perzië. Eén van de hoogtepunten in die geschiedenis is de regering van Timur Lenk of Tamerlane, die zijn zetel vestigde in Samarkand <1369- 1405). Een latere heerser, Sjah Ab bas de Grote. '1586-1629» voorzag zijn hoofdstad Isfahan van prachtige bouwwerken, die op de huidige be zoeker nog steeds een grote bekoring uitoefenen. Prof. Kampman vertoon de ook twee films. Eén daarvan gaf i een beeld van de Amerikaanse olie de j industrie, de ander werd gemaakt dwingt tot I tijdens het bezoek van Koningin Ju- I liana aan Perzië. 26 januari 1966 EERSTE KLASSE Prijzen van: f. 50 f. 100 f. 200 f. 400 f. 1000 Een prijs een prijs een prijs een prijs een prijs een prijs de prijs zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen van f 2000 van f. 2000 van f. 2000 van f. 2000 van f. 2000 van f. 5000 van f. 20000 op nummers eindigende op op nummers eindigende op op nummers eindigende op op nummers eindigende op op nummers eindigende op op nummers eindigende op is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer 434 861 110 256 5593 062962 024570 094585 031440 022067 005306 003038* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Werken van Cabriël Metsu in Lakenhal Van 23 juni tot 5 september Een verbouwing bij een groot kle dingmagazijn aan de Nieuwe Rijn in Leiden maakte het een 24-jarige Leidse bouwvakker heel gemakkelijk er binnen te dringen. Hij stak zich daar keurig in de nieuwe kleren en maakte nog een ee col- (Van correspondent). lord. het stedelijk museum .£££-£ das5en en een De Lakenhal de eerste eenmans- jekker. Met het pakket vertrok hij tentoonstelling, die gewijd is aan vroeg in de ochtend van de dertig- het werk van de 17de eeuwsest* oktober 1965 per trein hilder Gabriël Metsu 1629- Besprekingen tussen de NTS en de Zweedse televisie hebben tot resul taat gehad dat tegen de ver wachtingen in toch enkele rechtstreekse reportages van de wereldkampioenschappen hardrij den op de schaats in Gothenburg op ons televisiescherm te zien zul- Maastricht, waar hij de stad in trok om werk te zoeken. Dat deed hij 1667). gehouden. Metsu werd in'1:ennellJk w onhandig, dat tnj de ,ji Leiden geboren en heeft hier en 1 aandacht van de politie trok. die °P "dasm.dda, 19 frbniar. zendt y - Voor de Haagse de NTS ren rechtstreekse reportage ade 5qo meter, Amsterdam gewerkt. bruggebi wereldvreemd te denken. Merkwaar dig was het dat een rimboe-bisschop I soms met glasharde argumenten kwam. Wij mogen God danken dat Paus Johannes er geweest is, aldus spreker. Paus Paulus Zijn opvolger. Paus Paulus, is een heel andeie figuur, maar blyft de lijn van Johannes voortzetten. Een historisch moment noemde mgr. Bekkers do schuldbekentenis van Paus Paulus, de vraag om en het aanbod van vergeving. Protestanten en rooms-katholieken, beide groe pen, zouden stappen moeten doen naar een eerlijk overleg, gericht op de verhouding kerk - wereld. Paus Paulus heeft de verdienste van een eiger methode. Zijn pelgri mage naar Palestina moeten wij zo vertalen, nel is niet meer „rooms- katholiek" maar „katholiek". Rome is alleen nog de zetel van het appa raat Het gaat om de Heer en zyn wil. Mgr. Bekkers hekelde het gebruik van de talrijke „ismen" waarmede sommigen uit beide kampen in het Hf» diicmia's c0nciUe e,kaar betitelden. Het was UOs«IIIa S j yaak spannend verklaarde mgr. Bek- Een afschuwelijk verkeersonge luk op de Herensingel in Lei den heeft gisteravond het leven van twee scholieren ge- eist. De jongelui, de 17-jarige L. II. J. M. Beuk uit Noordwijk en de 18-jarige D. Th. van Niekerk uit Hazers- woude, waren vrijwel op slag dood, toen zü bij een inhaalpoging met hun bromfiets onder de aanhang wagen van een vrachtauto scho ne vrachtwagen. afKomstig uit f Noord-Beemster. reed als eerste van een rij voertuigen langzaam i Wat de leerstellingen betreft wil de het concilie niet formuleren, maar doorlichten. Het dogma moest naar de mensen vertaald worden. Zo kan het mysterie van de transsub stantiatie niet meer geheel begre pen worden. Dit zal een eerlijk pro bleem moeten worden, aldus mgr. Bekkers. Reeds in de eerste zitting onder scheidden Zich onder de concilieva ders duidelijk drie stromingen. 1ste die van de traditionele theologie, de ultramontane groep, die gekant is tegen iedere afwijkende gedachte die by een ander leeft. 2de de bisschop pen uit de onderontwikkelde landen in welker missiegebieden er alleen gevraagd wordt naar eten, drinken en naaimachines, maar waar het probleem wat er met de Kerk ge beuren moet niemand interesseert. 3de de grote groep aanhangers van de vernieuwende theologie. Mgr. Bekkers ging na deze eerste zitting hoopvol naar huis, want uit deze verdeling wist hy hoe de kaar- combinatie van twee ogenschijnlijk ten lagen voor de toekomst. I tegenstrijdige zaken, nl. immunolo- De meerderheid had voor ver nieuwing gekozen. Bovendien bleken Gistermiddag aanvaardde dr. f. J. van Rood met een open bare les in het Groot Audito rium officieel het ambt van ge woon Leids lector in de im- munohaematologie. De open bare les was getiteld ..Immuno- haematologie. contradictie of symbiose De immunohaematologie in de richting van de Maresingel. toen de Noordwykse jongen als be stuurder van de bromfiets begon in te halen. Tijdens deze inhaal manoeuvre week de jeugdige brom fietser naar rechts uit. omdat uit tegenovergestelde richting een per sonenauto naderde. (Een getuige van dit ongeval heeft tegenover de politie verklaard, dat de tegenlig ger, waarvan de gegevens tot nog toe onbekend zijn, zich nog op be trekkelijk grote afstand bevond toen het ongeluk gebeurde. )e Noordwykse jongen, die zijn vriend achter op de brommer had. kwam bij deze uitwijkpoging in aanraking met de linkerzijkant van de vrachtautocombinatie, waar door hij de macht over het stuur verloor. Het tweetal sloeg tegen het wegdek en werd door de a hangwagen overreden. De jongelui, beiden leerlingen St.- Bonaventura-lyceum j hem arresteerde, rechtbank had de bouwvakarbeider zich te verantwoorden voor zijn i merkwaardige avonturen. Daar ver telde hij. dat hy echtelijke moeilijk- I heden had en uit de woning was I gezet. Daarna had hij twintig gla- I zen bier gedronken, zo zei hij. maar I de officier van Justitie vond het j vreemd, dat zoiets dan maar tot een inbraak moest leiden. Hij conclu deerde dan ook dat verdachte dit plan al eerder moet hebben opgc- i vat en eiste zeven maanden gevan- i genisstraf. waarvan drie voorwaar - I delijk. De raadsvrouw, mej. mr. M. v. d. Keemel wees op de moeilijke I jeugd, die verdachte had gehad en j bepleitte clementie. Uitspraak op 8 februari. Gevonden voorwerpen In de maand december zijn de vol gende voorwerpen gevondenpara plu; sjaal, benzinetankdop; porte monnee; sleutels, herenhandschoe nen: kinderwanten; kinderhand schoenen; rijwieltas; babveape; ta bak; pantoffels damesmantel; bank biljetten; transformator; pier: rugleuning auto 'hnrlno»' flACif» lotion: damespols- Vaak openbaarde zich by de bis schoppen een gebrek aan durf om risico's te- nemen of ze gaven blijk Zoekt O een SCHOORSTEENKLOK WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER beeft ze. De beste merken JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. leer der immuniteitsverschyn- selen vanouds een typisch labo- ratoriumvak en haematologie, leer van het bloed in normale en ziekelijke toestanden een klinisch specialisme, aldus dr. Van Rood. Immunohaematologie in de huidige zin van het woord vond zijn aan vang met Landsteiner's ontdekking I \an de ABO bloedgroepen. In een historisch overzicht schetste dr. Van Rood de ontwikkeling van de drie onderdelen van de immunohaemato logie. te weten de immunogenetica, immunopathologie en de immuno- chemie. Hierna ging hy in op bovenge noemde schijnbare contradictie en toonde hij aan de hand van een voorbeeld aan dat het samengaan van deze twee werkwijzen ook leiden kan tot een vruchtbare symbiose. Dit voorbeeld betreft de selectie van do- nores voor niertransplantaties. In Nederland komen ongeveer 250 pa tiënten per jaar voor een niertrans plantatie in aanmerking. Tot voor kort vond slechts een op de dne van deze patiënten baat bij een der gelijke operatie. Dit moet naar alle waarschijnlijkheid geweten worden aan het feit dat „groepen" verge lijkbaar met de bloedgroepen, maar daarvan onafhankelijk, van door slaggevende betekenis zyn voor het slagen van een niertransplantatie. Leiden, liepen zodanig ernstig horlogeflesje lotion; damesporte- monnee; legertas; etui, inh. contact sleutels; kinderportemonnee; couran tentas; tennisrok; sigarettenaanste ker; damesbril; doos, inh. elek-snoer; rijwielbandenherenpolshorloge brhche, goud: dames vest; stuur- mandje; badtas met inh.; 1 p. nylon wanten; regenbroek; weekeindtas; autostep; postzegels; ballpoint; da mesbril; manchetknoop: beursje; da mesportefeuille geldzakje met inh.: damestrui; koffer, inh. elektronen buizen; damesschoen; kinderschoe- hoofdletsel op. dat zy op de plaats van het ongeluk (nabij de Lust hoflaan) overleden. De EHD heeft het stoffelijk overschot van de twee slachtoffers naar het Diaco- nessenhuis overgebracht. Tragische bijzonderheid: de jongens hadden kort voor dit verschrikke lijke ongeluk in Rijpwetering een klasgenoot bezocht, die twee weken geleden by een verkeersongeval gewond was geraakt. De bestuurder van de personenauto waarvoor de Noordwykse brom fietsbestuurder uitweek, wordt dringend verzocht zich in verbin ding te stellen met het Leidse po litiebureau, afdeling verkeer. Or. VAN ROOD ••YJféyiarA óchryoen De dominee en zijn worgengel Naar aanleiding van het interes sante artikel van Dolf Schn. in uw blad van 15-l-'66 over „De dominee en zijn worgengel" door R. Nieuwen- huys zou ik gaarne het volgende op merken. Een biografie, zoals de recensent schrijft, is het boek niet geworden. Dit blijkt niet alleen uit de titel: „De dominee en zijn worgengel". Van en over Francois Haversmidt. Preken, voordrachten, brieven en andere do cumenten", maar Nieuwenhuys zegt ook nadrukkelijk, dat hij aan een complete monografie niet is toegeko men bladz. 211). Dat dit boek voorts' ver uitsteekt boven wat Godfried Bo-1 mans in 1947 schreef, zoals wordt opgemerkt, spreekt vanzelf. Want Bomans schreef niet over Haver- schmidt. De titel van zijn artikel in „Elseviers Weekblad" van 15 febr. 1947 luidt: „Het noodlot van Piet Paaltjens". Wil men zich verder oriënteren over Francois Haversmidt, dan kan ik nog verwijzen naar het door de jubileum J. J. Beij en 's avonds een door de Zweedse televisie te vervaardigen samenvat ting van de ritten op de 500 en de 5000 meter. De lengte van dit over zicht is een half uur. Het commen taar wordt vanuit Gothenburg ge- Zondagmiddag 20 februari vervolgt de NTS met een rechtstreekse re portage van een uur van de 1500 vatting van de 1500 en de 10.000 meter, plus de ceremonie protocol laire eveneens met commentaar vanuit Gothenburg. De tijdstippen waarop deze uitzen dingen plaats vinden zullen nog nader worden bekend gemaakt. Mocht een Nederlander tot de kanshebbers op de wereldtitel blij ken te behoren, dan zal zondag van de beslissende rit eveneens een rechtstreekse reportage worden uitgezonden. Terug te halen en inlichtingen verkrijgen aan het bureau van i vonden voorwerpen. Nieuwsteeg 8 Leiden. ingang poort, op woensda* middag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunne niet worden verstrekt. In de» kring van de N.V. Leidsche I Wolspinnerij is vandaag het zilveren jubileum van de heer J. J. BeU ge- I vierd. De jubilaris, die in diverse af- j delingen werkzaam is. werd allereerst Linting uit Alphen aan den Rijn toegesproken door de president-be- gistermiddag omstreeks half drie bij heerder. de heer A. A. Verhoef, die I het vervoeren van enkele ijzeren o.a. wees op de grote trouw en bij- blokken op het terrein van de Grof- De 48-jarige transportarbeider zondere bekwaamheid van de heer Beij. Een enveloppe met inhoud werd overhandigd. In gelijke geest voerde de verkoopleider, de heer W. Bark. het woord. Namens het personeel bood mevr. Berkemeijer een geschenk smederij met de rechterhand tussen twee van deze blokken bekneld ge raakt. Hierdoor werd een gedeelte van de hand verbrijzeld. De E.H.D. bracht de gewonde Al- phenaar naar het Diaconessenhuis. Dit jaar viering 35-jarig bestaan atletiekvereniging toesiei en met slaapgelegenheid J voor drie personen. Als mate- f J riaal werden triplex en fiberglas f gebruikt. De bouwkosten hebben f J in totaal 2.200 gulden bedragen. f J Toen de boot klaar was, moest f J de scheepsbouwer de voorkant f J van zijn huis slopen om het ge- f J vaarte naar buiten te krijgen, f J Radio en televisie van Dune- f J din hadden veel aandacht voor f J deze bouwerij van de „gekke f J Nederlander" die in Nieuw Zee- f land de faam van Nederland als if a scheepsbouwende natie hoog if J hield. Een bod van 5.500 gulden if J was reeds het resultaat van deze if a publiciteit. if Bijna 60 leden waren aanwezig Kraan en l'hom van Rooyen de be en voorzitter M. v. d. Klugt de i ker voor de beste prestaties. Bij de recensent niet genoemde uitvoerige I jaarlijkse algemene ledenverga- meisjes AB Carolien Sieval en Lid- werk van Ed. A. Serrarens: „De dich- j dering van de r. katholieke atletiek- wina van Niel bij de meisjes CD. terpredikant Francois Haversmidt", I vereniging „De Bataven" opende. Hij Nic van Doornik en Wilbert van muiAicicAi lüSPWÜ een van de Verhandeling der Ko-j was verheugd, dat de vereniging zo'n Niel waren de besten bij resp. jon- l\boratonurnanal'yse het ninklijke Ned. Academie van Weten-1 g0ed jaar achter de rug had. Uit gens AB en CD. Poolcommissaris J. Spreker zette vervolgens uiteen hoe de uitwerking van een klinische observatie te combineren met uitgebreide mogelijk maakt deze transplantatie- gioepen- of antigenen te herkennen. Deze analyse was zonder de hulp van computers niet mogelijk geweest. Indien de voortekenen niet bedrie gen is het zeker mogelijk dat het herkennen van deze transplantatie- antigenen op den duur van even in grijpende betekenis zal blijken te zjjn als het herkennen van de bloed groepen. Na afloop van de openbare les. die met de gebruikelijke toespraken werd besloten, recipieerde dr. Van Rood in de ontvangstzaal van de Academie. schappen, afd. Letterkunde, tweede j het jaar reeks deel LXII, no. 2. Uitgave N.V. Verplanc! Noord-Hollandsche Uitgevers Maat- aan vele schappij. Amsterdam 1955. Ongetwijfeld zal de geïnteresseerde in dit 187 blz. tellende werk van flink formaat veel belangrijks vinden. Wat het boek van Nieuwenhuys zelf betreft minder prettig doet het aan wanneer de auteur in zijn „ver antwoording" over het wer': van Ser rarens schrijft:".... dat van Serra rens, dat een hoop overhoop haalt, maar niets zegt". Vreemd, want van beide boeken zijn verschillend* stuk ken dezelfde. D. Janssen. secretaris Th. IG. Ie Rutte ontving de beker van bleek, dat de vereniging verdienste had deelgeno- Wegens hei vertrek van Jopie Dor- landt werd Gerda Kraan tot be stuurslid Dcnoemd. Ed van Bentum wordt de nieuwe wedstrijdsecretaris van de htrenploeg; Miljan Lourier en de heer Stubbe toetraden tot de technische commissie. Tijdens de vergadering besloot men nieuwe clubtrainingspakken schaffen. Het rode tenue gaat Er werden in 1965 door verschil lende leden goede prestaties ge leverd. Zo werd Gerda Kraan Ne derlands kampioene veldloop. Wil Hulshof Ned. Kampioene speerwerpen en Thom van Rooyen Ned. kampi oen 400 meter. Deze drie leden vor men met marathonloper Jacques j verdwynen en zal plaats maken Kraan het kwartet, dat verschillen- een zwart pak met een rood-witte de malen de nationale kleuren mocht j bies. verdedigen Dit j iar zal „De Bataven" haar Bij de senioren ontvingen Gerda 135-jarig bestaan vieren. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Krips De Vries, zn.. Den Helder; DuncanLangeveld. zn. Schotland; HorsmanWagener. zn., Rozendaal (Gld.) Overleden: H. E. d'Andretsch. mn., 93 jr. Amerongen; A. J. Pachouk. mn. 68 jr. Eindhoven: J. N. B. Bresier, vr., 78 jr. Den Haag; H. J. Beyer, mn.. 59 jr. Schiedam; A. A. E. Eg- gink—Engelberts, vr.. 84 jr. Oegst- geest; J. J. Verbrugh. mn.. 69 jr. Arn hem; M. G. Goudriaan. mn., 54 jr, Amsterdam. WASSENAAR Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen diergeneeskunde, mej. A. B. Klaasesz uit Wa Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen niet-westerse sociologie, mej. L. F. de Korte uit Wassenaar,

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3