Leidse veemarkt geheel mislukt Moro's va! gevolg van buitenlandse politiek Prof. Mandelkow aanvaardde leerstoel Duitse letterkunde Jehova's hi j een in Leiden Wel benzinepomp aan Kagerstraat Leidse scholieren praten om prijzen 1=3 PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 JANUARf 196S Orpheus en de machine" Gistermiddag heeft prof. dr. K. R. Mandelkow officieel de gewone Leidse leerstoel voor de Duitse letterkunde aanvaard met een oratie in het Groot Audito rium onder de titel ..Orpheus en de machine". Onderwerp van de oratie was de verhouding van de Duitse literatuur tot de techniek, en de verschillende vormen die deze verhouding in de l?e en 20e eeuw heeft aangenomen. Terwijl de 19e eeuw zich krachtig verzet tegen het binnendringen van de wereld der machine in het rijk van de poëzie, en het opneemt voor het isolationisme van een anti-tech nische „Innerlichkeit", wordt voor het eerst in het expressionisme de moderne, in het teken van de machi ne staande wereld een literair thema van centrale betekenis. De op het expressionisme volgende periode van de z.g. „nieuwe zakelijkheid" geeft aan de machine een nieuwe, na drukkelijk positieve betekenisinhoud, door haar als metafoor van een rationele en progressieve houding te plaatsen tegenover elke vorm van irrationalisme van vroeger tijden. Vertegenwoordigers van deze nieu we houding, die ook door het z.g. Amerikanisme beinvloed is. zijn o.a. Yvan Goll, Alfred Döblin en Bert Brecht. Een heel ander geluid dan deze „idiologisering" van de machine In de trfadsgehoorzaal in Leiden begon gisteien de driedaagse bijeen komst van Jehova's getuigen. De heer M. Kaptein verwelkomde als districtsopziener de aanwezigen en moedigde hen aan het huidige wereldgebeuren in het licht Gods woord te blijven zien. Het vergader thema „Onze lof aan Jehova ver meerderen" legt christenen in deze tijd de plicht op zoveel mogelijk tijd aan bijbels onderwijzingswerk te be steden. aldus de heer Kaptein. Na de openingstoespraak volgde een mo delcursus voor spreken in het open baar en een dienstvergadering, waar bij de nadruk werd gelegd op het op de eerste plaats stellen van de nood zaak van de aanbidding van God. Vanochtend en vanmiddag waren enkele honderden getuigen in touw om mensen uit Leiden uit te nodigen voor de lezing: „Wat zal de opstan ding der doden voor U en de Uwen betekenen'" Deze lezing wordt zon dagmiddag om drie uur door de heer Kaptein gehouden. Vanavond zullen door middel van besprekingen en de monstraties de bedieningsactiviteit en de resultaten van de laatste maan den worden onderzocht. in c'e geest van de nieuwe zakelijk heid laat R. M. Rilke reeds kort na 1920 in zijn „Sonette an Orpheus" horen. Een vergelijking tussen de verhouding van Brecht en die van Rilke tot het probleem „machine" is zeer leerrijk voor de algemene vraag naar de mogelijkheid van literatuur in de moderne wereld. Na een korte beschouwing over de reactionaire literatuurpolitiek van 't nationaal-socialisme in het teken van de z.g. „blut-und-Boden-litera- tuur", liet spreker tot slot zien. hoe Pro/. Mandelkow wordt tij dens de receptie na de oratie ge luk gewenst door zijn collega proximus prof. Soeteman. (Foto L.D./Holvast) verschillend de thans gescheiden de len van Duitsland ook in dit opzicht op het technisch gebeuren reageren. Na afloop van de oratie, die met de gebruikelijke toespraken werd be sloten, recipieerde prof. Mandelkow in de ontvangstzaal van de Academie. Mevrouw V. d. Plas-Korenhoff voor NCVB (Centrum) VERANTWOORDE GEZINSVORMING De afdeling Leiden-Centrum van de Ned. Christen Vrouwenbond hield gisteravond in het Logegebouw haar eerste ledenbijeenkomst in het nieuwe jaar. Op deze avond werd het probleem van de verantwoorde gezinsvorming aan de orde gesteld waarover me vrouw C. v. d. PlasKorenhoff een inleidend woord sprak. In het bijzonder stond zij stil bij de klimaatswijziging, die de laatste jaren rondom de sexualiteit tot stand is gekomen. Over de regeling van het kindertal heeft in kerke lijke kringen geruime tijd een volko men stilzwijgen geheerst. Na de ver schijning van het rapport over hu welijk en gezin in 1952 van de Gene rale Synode van de Ned. Hervormde Kerk echter houdt de kerk zich vrijelijker met het probleem van de geboortebeperking bezig. Voor vele jonge echtparen blijkt het niettemin moeilijk te zijn om hierover met de eigen wijkpredikant een gesprek te beginnen, omdat zij niet precies weten „hoe dominee er zelf tegenover staat". In dit verband wees mevrouw v. d. Plas op het be staan van de Prot. Stichting voor Verantwoorde Gezinsvorming, wélke stichting ook in Leiden een bureau heeft. Later op de avond belichtte zij en kele medische aspecten van de ge boortebeperking. De bijeenkojnst werd geleid door de presidente Van de afdeling Cen trum, mevrouw L. van Joolingen. Zij deelde o.m. mee. dat de jaar vergadering van deze stichting niet gehouden zal worden op vrijdag 25 februari, maar op donderdag 24 fe bruari. Welsprekemlheidscoiieoiirs in Louise de Colignv-hbs Kleuterkwestie slechts aanleiding (Van onze Romeinse correspondent) jstemd. Toen donderdagavond echter gelaten en in Rome was men het er Italië beleeft weer eens een rege- de &eheime stemming over het wets- dan ook over eens dat hij diende ringscrisis. Oorzaak Ihet klinkt wat ontwerp zelf plaats had. was er een heen te gaan. fantastisch)de instelling van staats- opvallend grote afwezigheid in de kleuterscholen, een uitvoerig bespro- BOledwen der regeringspartijen ter- Moro hee t geweten da, de afkeu- ken onderwerp waarover de menin wyl bovendien een aantal christen- ring in werkelijkheid met alleen ge- gen der partijen sterk uiteenlopen. 'egering moet 1 richl geweest tegen zijn kleuter- De Italiaanse kleuterscholen wordei algemeen geleid door r.k. zusters, eei situatie waarin de lekenpartijen ver tegen andering wensen te brengen. De com munisten de beïnvloeding nooit vergetend zijn zelfs zover gegaan te verlangen dat in de toekomst op de Italiaanse kleuterscholen ook mannelijke leidirfg komt. Het wetsontwerp, dat over het on derwerp uit de bus is gekomen, is :n vele opzichten een compromis. Wat de leiding betreft wordt bijv. slechts vaag gesproken over „personeel", een noch voor de r.-katholieken, noch voor de communisten bevredigende toestand. Verder is één groep parle mentariërs van mening, dat de in vloed van de staat op de opvoeding der kleuters te groot zal worden, een andere groep had die invloed gaarne nog wat verder zien groeien. Kortom: een onbevredigd parlement. Toen premier Mors eerder deze week in verband met dit omstreden onderwerp (en tegelijkertijd in ver band met zijn buitenlands beleid» de vertrouwenskwestie stelde, kreeg hij de steun van een royale parlemen taire meerderheid. Er wordt bij ver trouwenskwesties in het openbaar ge- afgevallen: het ontwerp haalde het scholenbeleid. niet. En dit was voor de socialisten zijn buitenlandse politiek, aanleiding om net aftreden van de veel christendemocraten (die zich bij regering te eisen. Toen namelijk Mo- de openbare stemming niet hebben ro het vertrouwen vroeg, had hij ge- 1 wilen laten horen) tegen waren. Met sproken van een „fundamenteel on- name de groep rond Fanfani is het derwerp". Verwerping zou voor hem allerminst eens met de volgzame ma- onaanvaardbaar zijn. Moro is in het nier waarop Moro bereid is geweest verleden ook al eens onmiddellijk af- achter Amerika aan te lopen. Vooral getreden nadat de meerderheid van I tegenover de Vietnamese kwestie het parlement hem in de steek had staat men in die kring zeer kritisch. de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Kroon vernietigt beroep omwonenden In Leidse hbs: oorlicliting over beroep en studie Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd: drs. P. Floor tot wetensch. ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Pe- trologie, Mineralogie en Kristallo grafie; T B. Gob buik .arts, tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Neuro-Ana- tomie; drs. W. J. van der Hart tot het eindexamen van de""mfddeiwe y*grech. "nbt. in tijdelijke dienst bu school doen? Op dat punt in het le- in_ ven staan er zoveel mogelijkheden de open. dat goede voorlichting nage- ,0_ noeg niet gemist kan worden. Het is dan ook een goed initiatief van de Een van de moeilijkste en belang rijkste beslissingen in het leven van •eel jonge mensen is: wat ga ik de Theoretische Organische Chemie; drs. E. Hcnnipman tot wetensch. f ambtenaar le kl. in tijdelijke dienst bij het Rijk. herbarium drs. P. J. M. van Het eren tot wetenschappelijk j ambtenaar le De Kroon heeft een beroep van omwonenden tegen het besluit en W. van Leiden, waarbij aan de Caltex Petroleum Maatschappij ning is verleend voor de oprichting van een benzinepompinstallatie Kagerstraat in Leiden, ongegrond verklaard. De bezwaren van de omwo nenden waren gegrond op de vrees, dat de verkeersintensiteit in de Kager straat zodanig zal toenemen, dat de rust aan de achterzijde van de bin- ."'Vl i bii Fvsische Chemie nenplaats, waarop de installatie is geprojecteerd, definitief zal verdwijnen. °ple,d,n& om elk jaar voor de Deze binnenplaats Is slechts toegankelijk vanaf de Kagerstraat en de Falje- rilstraat door een tweetal smalle gangen, die voor mensen, die Meer dan twintig leerlingen van middelbare scholen uit Leiden en situatie ter plaatse bekend zijn, moeilijk zijn te berijden. In verband hier omgeving namen gisteravond deel aan het welsprekendheidscon cours. dat elk jaar door de interscholaire contactcommissie (ICC) wordt georganiseerd. Een fors aantal, waardoor de verschillen in tijdelijke dienst drs. J. F. spreekvaardigheid, fantasie en improvisatievermogen tussen scholieren duidelijk uitkwamen: voor sommigen bleek twee minuten spreektijd een bijkans onmogelijk te nemen barrière vol „eh's" en stotterend uitgebrachte zinnen; anderen zouden met gemak de avond hebben volgepraat. Daar kregen ze overigens de kans niet toe. want een jury gevormd door vijf leerkrachten van middel bare scholen volgde de spreek prestaties nauwlettend en de grens van twee (voor onvoorbereide spre kers) of vier (voor voorbereiden) minuten werd niet overschreden. De jury (mevrouw J. C. DorhoutVisser 't Hooft, de heren J. Bergen, W. F. M. Boekraad. M. V. Boon en J. van der Steen) wees de 17-jarige Bona- ventura-leerling Boudewijn Biich aan als de beste in de afdeling „voorbe reid senior". Grappig Boudewijn vertelde een zelfgeschre ven verhaal. Hij deed dat erg grap pig en ook zijn onderwerp was erg leuk uitgewerkt: een soort droom, over hoe hij zou leven als zijn vader erg rijk zou zijn. In deze afdeling behaalde Rien de Jonge van het Christelijk Lyceum de tweede prijs met een glasheldere formulering van zijn bezwaren tegen het huidige gymnasiale onderwijs. Annette van Dijk van het St. Agnes-lyceum in Leiden bracht het er in de afdeling „onvoorbereid senior" het best af met haar plezierige verhaaltje over kamerplanten en hun invloed op de persoonlijkheid van de mens On voorbereide senior Marjolein Duiker van het Rembrandt-lyceum behaalde met haar geboortekaartjes-geschie denis de tweede prijs. In de afdeling „onvoorbereid junior" kwam de eer ste winnares uit de bus van de school waarin het welsprekendheidscon cours werd georganiseerd: de Louise de Coligny-h.b.s. Dat was Liesbeth Bacherach. Hans Wakka (13) van het St.-Bonaventura-lyceum verte derde de zaal met zijn spontane „verhandeling" over de mist en alle daaraan verbonden gevaren. Dat leverde hem bij de onvoorbereide junioren een tweede prijs op. Veel succes oogstte het 16-jarige meisje Marti Degens uit Leiden niet haar liedjes, die zij ter afwisseling de geest. Woerden. Alphen aan den Rijn „v. uuv„. „.er- en Gouda in de Leidse Louise de Co- heeft de Kroon geoordeeld, dat van dit benzineverkooppunt slechts zal '^"y-bbs een beroepenvoorlichtings- worden gebruik gemaakt door de huurders van de rondom de binnenplaats j IJeenkomst te organiseren gelegen auto-boxen en door buurtbewoners. Meer drukte zal deze benzine- daarom STADSGEHOORZAAL Tel. 01710—31704 'n Gastvrij huis in Leiden Voor stijlvolle recepties, ONAANGEPASTE JONGEREN Dr. G. Mik, die als psychiater var het Opvangcentrum „Het Poortje" te j Groningen een studie maakte over „onaangepaste jongeren". heeft daarvan gisteravond uitvoerig verteld i J^tj^nzetting Dit geschiedde op uitnodiging van de spraakwaterval ten gehore bracht. Marti heeft een heerlijke stem en zij zal (na het bescheiden succesje, samen met haar vriendin Janneke Ligte tijdens de jongste Leidato) nog wel eens van zich laten horen. Marti Degens werd begeleid door Rien de Jonge (piano) en Kok van der Weerthof (slagwerk). gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Deslree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze Op net graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. Door mond- en klauwzeer en slecht neer: (Van een deskundige medewerker) Ditzelfde geldt voor de afdeling I Wolvee. waarbij Leiden sterk ge- In de langdurige periode waarbij wij op de een of andere wijze interesseerd is. Frankrijk heeft de verbonden waren aan het veemarktwezen, is het nog niet voor- ^gwloten. "vandïïr 'gebrek^ gekomen, dat op een marktdag zoveel tegenslagen moesten wor- kooplust en daarop is de aanvoer af- den geïncasseerd als gisteren op de Leidse. gestemd. Nog geen 200 schapen wer- Door toedoen van de mond- en klauwzeer en de sluiting van den er aangevoerd. Deze dieren wer- Laa.ii iLaa.iL aa den echter aardig vlug verkocht, de grenzen is het aantal varkens nul en het aantal schapen tot een Nuchtere kalveren handel stroef, minimum beperkt. Gisteren kwamen daar nog de gladheid en de onbegaanbare wegen bij, waardoor het aantal dieren nog meer werd beperkt. Bij het schryven van dit artikel al heel laat waren alle koeien nog niet aangevoerd. Er waren minstens 50 runderen ergens gestrand en de marktnotering was nog niet vrijge geven. Ook een aantal bezoekers (kopers zowel als verkopers) was niet of heel laat aanwezig. Wij moeten ditmaal dan ook vol staan met een korte weergave van onze bevindingen. Melkkoeien, aanvoer nog onbekend, handel rustig. De prijzen bleven nog wel op het oude peil. Varekoeien weinig aanvoer. Over het algemeen een kalme handel, waarbij de prijzen wel zo ongeveer bij het oude bleven. Ook de aanvoer van jongvee was duidelijk aan de krappe kant en was er weinig levendigheid in de handel. Slachtvee. Weinig aanvoer om 10.00 uur waren vele dieren nog onderweg. De handel was lui. De beste kwaliteiten brachten nog wel de prijs op, maar het ondereind deed het slecht. De grote inkopers waren door de slechte weersomstandigheden niet allemaal aanwezig. Vette kalveren. Handel flauw. Italië is nog steeds dicht en als men weet dat er gemid deld zo'n 12.000 van deze dieren ge slacht worden waarvan het overgrote deel naar Italië wordt geëxporteerd. f. 110.— en f.115. dan kan men op deze afdeling van Vette lammeren van f.90. een catastrofe spreken. 1 f. 110.— en 1.125.—. Varkens. Geen Slachtvarkens buiten de markt aanbod krap en dus liepen de prijzen op. Er is geen uitvoer naar de E.E.G.- landen. Gelukkig is er vraag voor Spanje en Amerika, zodat de daling van de prijzen tot staan kwam. Noteringen Melkkoeien f. 1000.— tot f. 1275. en tot f.1400.—. Vette koeien f. 3.50/4.10/4.40 per kg geslacht gewicht. Contactcommissie Kinderbescher ming Leiden en omstreken, de Ver. Pro Juventute en de R.K. Ver. voor gezinspatronage. Spreker, die bij deze studie ook werd geconfronteerd met het nozem- probleem, merkte o.m. op, dat de no zem te vergelijken is met de puber van alle tijden, met dit verschil, dat hij thans een „bepaald pakje draagt, dat overwegend vrouwelijk aan doet". Het haar is daar veelal mee in overeenstemming. Een onderzoek on der 100 jongeren, gehuisvest in het opvangscentrum, bracht aan 't licht, dat men frequent naar de bioscoop gaat (soms twee maal per week). Voor sexfüms toont men weinig be- langstellin. Spektakelstukken en sterke mannen zijn favoriet. Zeven tig tot tachtig procent had belang stelling voor rock en roll. Voor sport helden is de interesse niet groot (15%). Slechts namen als Anton Geesink en Sjoukje Dijkstra wist men zich te herinneren. Dertig pro cent houdt er een hobby op na, ter wijl 45% „wel eens een boek leest". De interesse voor het dagblad! strekt zich niet verder uit dan tot stripver halen en ongelukken. Aan de hand van getallen en per centages weidde spreker uitvoerig uit over gedragsmoeilijkheden, diefstal en inbraak bij de psychiatrisch onder zochte jeugd. Tenslotte schonk dr. Mik aandacht aan de preventie, welke hij van uitzonderlijk belang achtte. Een onaangepast gedrag en functie-stoornissen dienen reeds vroeg onderkend te worden. Huis artsen, sociale werksters en wijkver pleegsters kunnen op dit terrein prachtig samenwerken. Psychia trische rapporten dienen, om geen tijd te verliezen, ook snel en des kundig te worden samengesteld. Af gaande op zijn ervaringen, was dr. Mik van oordeel, dat in de toekomst uit onaangepaste jongeren, mits goed geleid, eerbare huisvaders groeien Voor velen kan ook de militaire dienst hier heilzaam werken. De heer A. J. D. van Oosten, voor zitter van de contactcommissie, die de samenkomst in de Ludwina- school leidde, deelde nog mee, dat mevr. Zeldenrust-Noordanus op 25 maart zal spreken over gezinsverple ging. Vette kalveren f.2.50 tot f.3.per kg levend gewicht. Nuchtere kalveren (sl.) f 1,20 tot f. 1.50. Vette schapen tot Juist voor meisjes wordt aan het kiezen van een beroep steeds meer waarde gehecht, maar ook doet zich bij meisjes ten aanzien van die be roepskeuze een aarzeling voor, die waarschijnlijk berust op verouderde vooroordelen jegens de werkende ge huwde vrouw. Om die aarzeling weg te nemen en een overzicht (zij het zeer beknopt) te geven van de moge lijkheden die er voor jonge meisjes met een middelbare opleiding open- even leden be staand forum gistermiddag in de aula de Louise de Coligny-hbs een de kansen in en kele belangrijke beroepensectoren. Drs. P. Roest, directeur van de So ciale Academie in Den Haag. mej. K. Schuit, oud-praeses Vereniging van Vrouwelijke Studenten in Leiden, mej. Van der Kooi, staffunctionaris van de verpleegstersschool van de Vrije Universiteit in Amsterdam, drs. J. C. van der Poel, hoofd personeels zaken Vroom en Dreesmann Den Haag. de heer D. J. E. Timmers, rec tor van de School voor Taal- en Let terkunde. en mej. mr. F. A. West.ra van Holthe (nijverheidsorganisatie TNO) hielden een korte inleiding over hun sector, waarna de eindexa menkandidates vragen konden stel len. Het forum stond onder leiding van mej. N. H. Mak. lerares aan de Louise de Coligny-hbs. Later in de middag konden de meisjes in een persoonlijk gesprek met de forum leden en een aantal informateurs en informatrices meer gespecificeerde inlichtingen krijgen over de keuze van beroep of studierichting. VVV Leiden in liet buitenland drs. J. A. F. de Jongste, tot wetensch. ambt. in vaste dienst bij de faculteit der Letteren: P. Kanaar, arts, tot wetensch. hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de Dermatologie; O. P. Liem, arts tot wetensch. hoofdme dewerker in vaste dienst bij de In wendige Geneeskunde; drs. J. Mid delhoe k tot wetensch. ambt. le kl in tijdelijke dienst by de Fysische Che mie II: drs. A. H. Huizer. tot weten- schapelijk ambt. in tijdelijke dienst bij de Theor. Organische Chemie; drs. J. J. C. Mulder, tot wetensch. ambt. le kl. in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie; mej. dr. C. W. Thesingh tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Celbiologie en Histologie. P. Vijlbrief. arts, tot wetenschappe lijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Radiologie; drs. G. van der Wegen, tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie; dr. J. J. van Went, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Anthropogenetica. Rijnlands lyceum op «le schaats Gisteren zijn op de ijsbaan van „Oud-Poelgeest", ondanks de zeer slechte omstandigheden, langebaan- wedstrijden verreden door leerlingen van het Rijnlands Lyceum te Oegst- geest. Hoewel er veel plassen op de baan stonden, werd er vooral in de groep 3e klasse en hoger goed gereden. Uitslagen luidden: jongens 3e en hoger: 1. D. v. Overvest. 2. W. Smeenk. 3. J. J. den Haan. Jongens 2e klasse: 1. J. M. v£egten, 2. A. v. d. Mey, 3. J. Cramwinkel. Jongens le klasse: 1. A. Smeenk. 2. M. de Koch v. Leeuwen. Meisjes 3e en hoger: 1. M. Goslings, 2. H. Weening, 3. K. Polman. Meisjes le en 2e klas: 1. V. Mulder, 2. M. A. Go. 3. A. M. Tjeenk Willink. In het kader van het door de ANVV (Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer, het overkokend orgaan van het wusteloosgemakt Nederlandse VVV wezen) opgestelde programma van buitenlandse acti viteiten, zal dit jaar ook door de VVV Leiden worden deelgenomen. Van 4 t/m 13 maart a.s. zal in Stockholm 'n grote Nederlandse ma nifestatie plaatsvinden die geheel in het teken van „Nederland" zal staan, waarbij vooral de mogelijkheden van het reizen via Nederland langs i werd A) ae z.g. „groene kuststrook", in welke opn route ook de'stad Leiden ligt. geac- OEilX erkeilt l centueerd zal worden. De VW-com- binatie „Holland" heeft de WV Lei den uitgenodigd in Stockholm aan wezig te willen zijn, teneinde de nodige contacten met reisbureaus en vervoersmaatschappijen te leggen. Kolendamp Een 68 jarige dame is gisteren be- ïloos geraakt in haar woning «au de St. Jacobsgracht als gevolg van koolmonoxydevergiftiging. Zij! had m een achterkamer een kachel aangemaakt voor het drogen van kleren, doch de schoorsteen bleek niet voldoende te trekken. De vrouw werd gevonden door haar echtge noot, di? de EHD waarschuwde. Met behulp van een zuurstofapparaat bij kennis gebracht. magere mail m te grote jas (Van Haagse correspondent) De S.E.R heeft gisteren het ont- werp-advies over de p.b.o., dat o.m. de instelling van bedrijfstakcommis- sies en „lichte" bedrijfschappen be- oogt, aangenomen. Er was algemene instemming. De heer Arnolds (N.K.V.) zei ttf- Voort zal een informatrice van de VVV Leiden worden afgevaardigd bü de grote stationsactie in Duits land die van 10 februari t/m 21 maart a.s in Munchen, Stuttgart, Nürnberg, Wiesbaden. Bremen en Essen gehouden zal worden. Deze jaarlijks terugkerende actie staat onder auspiciën van de ANVV te de p.WnogWs"d™rVuihtin iïZ T™"1- <l«e wel helemaal n«. king met de Nederlandse Spoonve- dig is. De hee. Arnolds noemde het gen en de VW-combinatie Holland, spookbeeld van de huidige vorm van waarvan ook Leiden deel uitmaakt. de p.b.o., dal van ,.ee georganiseerd en gerealiseerd. in al le grote jas". dens de discussie, dat het bovendien nuttig /ou zijn de reeds gerealiseer- ..een magere i

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3