Moordzaak - Drost begint maandag in Stockholm Corneille's „Le CicF bleef zonder allure Nieuwe verzakking in s' Hertogenbosch H A A G S i AGENDA PAOINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 JANUARI i| FA NA Ceylom dat tot maart vorig jaar bestuurd werd door mevr. Bandaranaike is India het tweeede land ter wereld, dat een le gering heeft onder leiding van een vrouwelijke premier. De vraag rijst of India daarmee een bijzonder bewijs van progressiviteit geeft of dat er an dere oorzaken zijn, die mevr. Indira Gandhi op deze hoge post hebben gebracht. Nu was er al eerder een In diase in een belangrijke functie werk zaam: mevr. Pandit, zuster van wij len premier Nehroe en dus de tante van de nieuwe leidster van India, vertegenwoordigde haar land in de •Verenigde Naties en bekleedde zelfs de functie van voorzitster van de Al gemene Vergadering. In beide geval len betreft het derhalve familieleden van (wijlen) Nehroe: zijn zuster in de V.N. en nu zijn dochter als premier. Beiden hebben Nehroe van nabij ge kend en in belangrijke mate zijn in vloed ondergaan. De benoeming van mevr. Indira Gandhi (sinds 1960 we duwe van de zakenman Ferozeh Gandhi, géén familie van de mahat- ma, die zijn volk naar de onafhanke lijkheid leidde) geeft ongetwijfeld blijk van behoefte aan eerbiedige tra ditie en speculeert ook op het ver trouwen van het volk in de naam Nehroe. Maar de nieuwe premier is toch wel degelijk méér dan alleen maar de dochter van een beroemde vader. Reeds ten tijde van haar va ders leven stond zij bekend als een intelligente vrouw, bovendien wel sprekend en, ofschoon zij vermaard is om haar mooie donkere ogen en om de fijne trekken van haar gelaat, resoluut in haar optreden. Haar op voeding genoot zij in Zwitserland en in Oxford en zij spreekt vloeiend En gels en Frans. Als minister van Voor lichting en van radio leerde zij tij dens het bewind van haar voorganger Sjastri de praktijk van het regeren kennen. Toch is de vraag gewettigd of een vrouw, die in haar gezondheid veel te lijden heeft gehad van een ongeval, in staat is een land te bestu ren van 480 miljoen inwoners, een land, dat geplaagd wordt door hon ger, door corruptie, door ernstige taalproblemen en door gevaarlijke wrijvingen met China en Pakistan. ZIJN mevr. Gandhi's persoonlijke capaciteiten nu van dien aard, dat zij haar zware taak op bevre digende wijze kan vervullen? Het is moeilijk een steekhoudende voorspel ling te doen. De nieuwe premier van India staat bekend als iemand met een soms heftig temperament, het geen haar er wel eens toe heeft ge bracht binnenskamers scherpe kri- titek te leveren op haar voorganger, die volgens haar de belangen van industrie en -kapitaal teveel zou heb ben ontzien. Maar hier speelt miss- schien een rol, dat zij moeilijk ver dragen kon, dat Sjastri een koers volgde, die afweek van die van haar vader. Wat het buitenland betreft be hoort zij tot de voorstanders van goede en zelfs nauwe betrekkingen met Moskou. Daar ontmoette zij her haaldelijk de kopstukken van de Sowjet-Umie. Toch is zij allerminst anti-Westers. Het is gevaarlijk uit deze en dergelijke opvattingen en uitlatingen van mevr. Gandhi (de re gering is te zacht in haar optreden, zo verklaarde zij eens aan een Duitse journalist) nu reeds conclusies te trekken. Aan het hoofd van een staat als India komt zij immers als vanzelf in het midden terecht. Daarbij komt, dat zij als voorzitster van de Con grespartij, die haar zeer lief is, even eens min of meer tot een middenpo sitie gedwongen zal zijn. Die partij is namelijk zó uiteenlopend van samen stelling, dat mevr. Gandhi moeilijk de ene vleugel boven de andere kan voortrekken. Zij heeft trouwens een natuurlijke aanleg voor bemiddeling, hetgeen o.m. gebleken is in een zeer belangrijk vraagstuk: het taalpro bleem. Haar tegenstander Desai is een typische vertegenwoordiger van noprd-India en ofschoon mevr. Gan dhi eveneens uit het noorden afkom stig is, heeft zij, nog niet zolang gele den. duidelijk blijk gegeven van haar belangstelling voor het zuiden. Dat leverde haar bij de eindstemming om het voorzitterschap van de Congres- partij (en daarmede het premier schap van India) de steun op van de Dravidisch-sprekende zuiderlingen. Door haai' afkomst had zij reeds de hulp van de Hindi-sprekende noor derlingen Als gastvrouw in het huis van haar vader leerde zij tussen 1946 en 1964 'toen Nehroe overleed) de zorgen van het land goed kennen. Al heeft zij sterk geprononceerde eigen opvattingen, de moeilijkheden van een volk. dat innerlijk zozeer verdeeld is op het gebied van godsdienst, ras. taal en cultuur zijn haar allerminst onbekend. Dat zij een vrouw is speelt daarbij naar haar mening nauwelijks een rol: „Premier ben je niet als man of vrouw maar als mens", zo ver klaarde zij na haar benoeming. Het is te hopen, dat de nieuwe leidster van India tegen haar zeer zware taai- zal zijn opgewassen. Commissaris: „Gruwelijk unicum (Van onze speciale verslaggever) Voor de Stockholmse rechtbank begint maandag het m oordproces- Drost, dat zelfs voor de Zweedse be grippen uniek is. Wy spraken gistermiddag met commissaris Sven Thorander, die het onderzoek heeft geleid inzake de moord op Henk Drost. „Deze mis daad is door zyn gruwelijke bruut heid uniek in de hele misdaadge schiedenis van Zweden" zei hij. En hij liet ons een tiental niets verbloe mende foto's zien in het 550 pagina's tellende dossier om zyn bewering te staven. Zeven gapende gaten in de rug van het slachtoffer tonen aan met welk een kracht de oudste van de twee moordenaars zyn 32-centi- meter lange dolkmes heeft gehan teerd. „Ik wilde zeker weten, dat hij f dood was", zei de 21-jarige Arnhem mer, toen hy na dagenlange verho ren eindelyk een bekentenis aflegde. Zyn 18-jarige Rotterdamse vriend bekende tenslotte even openhartig: „Wy wilden eens zien of onze zenu wen er tegen könden". Het duo had nog vier namen op een I „dodenlijst" welke zou worden afge werkt indien de nteord cp Henk Drost j een perfecte misdaad had blijken te zijn. Twee andere Nederlandse jongens, die in Stockholm wonen en werken en een Zweed en een Fin waren voor bestemd om volgens de op Drost toe gepaste methode te worden doodge marteld. Marteling Of Henk Drost de martelingen nog bewust ondergaan heeft zal maandag wellicht ter rechtzitting blijken uit de deskundige verklaring de politiearts, die met een aantal van vermoedelijk 20 andere getuigen dooi de Stockholmse rechtbank zal wor den gehoord. Vast staat, dat van de 7 messteken er 6 dodelijk zijn ge weest. Maar ook waren de touwen, waarmee het duo Drost had vastge bonden aan een pilaar in een verla ten sloophuis, zo vast aangesnoerd, dat hij ook door wurging om het leven kan zijn gekomen. Zij geven elkaar de schuld van de moord. Werkschuw Onder de vele immigranten in de Zweedse hoofdstad schuilt een groot aantal werkschuwe zwervers en po tentiële mislukkelingen. Tot deze categorie moeten blijkbaar ook de beide jonge moordenaars uit Neder land worden gerekend. Voor hun arrestatie was er niets ongunstigs van hen bekend. Sindsdien is echter gebleken, dat zij slechts bij tijd en wijle werkten, meestal als borden wassers in een restaurant, en dat zij zich sinds hun komst hier aan lai- ryke kleinere en grotere diefstallen uit winkels en warenhuizen hebben schuldig gemaakt. Zij bewoonden illegaal een tuinhuis in een buiten wijk van Stockholm-west. Hardwerkend Van het slachtoffer staat vast, dat hij een hardwerkende jongeman was, die weliswaar graag zijn vertier zocht in een ietwat nozemachtige dansclub, doch die bij zijn werkgever goed be kend stond. Henk Drost, de 21-jarige monteur uit Harderwijk, wilde wat van de wereld zien en had hier werk gevonden als bediende in een waren huis. Hij arriveerde zomer vorig jaar in Stockholm, ongeveer gelijktijdig met zijn aanstaande moordenaars, die hij leerde kennen in genoemde dansclub en in een zomeravond-uit- gaanspark in Stockholms centrum. Naar valt af te leiden uit hetgeen de moordenaars later aan de politie verklaarden, was hij niet bijster op het duo gesteld. De gevoelens van afkeer moeten wederzijds geweest zijn, want als een van hun motieven gaven de moordenaars op: „Wij mochten hem niet". Roof was een ander motief: „Wij dachten dat hij Twee SS-ers veroordeeld Een rechtband in München heeft gisteren de voormalige SS-Haupt- sturmführer Renndorfer (55) wegens medeplicntigheid aan moord op 446 joden tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Renndorfers medebe- klaagde Dadischeck (52) werd wegens medeplichtigheid aan moord in 160 gevallen tot 3 jaar en een maand veroordeeld. De aanklager had tegen Renndorfer zes jaar en tegen Da discheck drie Jaar en tien maan den geëist. De verdediging had om vrijspraak gevraagd omdat de verdachten, die hun misdaden tijdens de oorlog in Rusland in de omgeving van Minsk hadden begaan, op bevel van hun meerderen hadden gehandeld. Brandstoffen- liandel heelt liet moeilijk Voor de brandstoffenhandel, die met zijn ruim 5.000 ondernemingen j en bijna 10.000 werknemers in ge vaar is komen te verkeren als gevolg van de komst van het aardgas tegen concurrerende prijzen, heeft de be leidscommissie-Polak, die zich in opdracht van de organisaties van brandstofrenhandelaren met deze problematiek bezig houdt, in een memorandum de regering speciale voorzieningen gevraagd. De commissie is tot de conplusie gekomen, dat de situatie in de brandstoffendetailhandel ernstig is en zij ziet daarom de naaste toe komst voor deze bedrijfstak met grote bezorgdheid tegemoet. Treiler opgebracht De Nederlandse treiler „Rumwolde" is bij de Ierse kust aangehouden en opgebracht naar de haven van Cobh door de „Macha" van de Ierse kust wacht. De kapitein van het Neder landse vaartuig moet vandaag voor de rechter verschijnen, omdat hij in de Ierse territoriale wateren zou hebben gevist. dóe GfQcfencla Week van gebed. 7.30 Den Burcht gen Ontspanningsver 8 uur nm. De Ruif (Janvocsensteeg 57): Café Chantant. Speciaal gastoptreden Jo- hannlek van der Molen; vanaf 8.30 uur De Ruif Janvossensteeg 57): Café Chantant. Speciaal gastoptreden Jo- hf-niek van der Molen; vanaf 8.30 uur Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr. F. A L. kemst Humanistisch Verbond. lijk M. v. d. Brugge 7.3 Stadsgehoorzaal: Jehovah getuigen. Spr dhr M Kapteln over ,,Wat zal de opstanding der doden voor U en de uwen betekenen?" 3 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Ch-lstus van de heiligen der laatste PardoezaOpening tentoonstel Bert Jonk. 5 uur nm. Rest. „De Doelen". Leidse Amatl Fotografenvereniging, 8 uur nm. T StadsgehoorzaalAmusementsshi m.m.v. Ronnie Tober en André ij Duin, 8 uur nm. Stadhuis Gemeenteraad. 2 uur tl Steenschuur 6: Spiritlsch Genu. Pieterskerk: Spr. mgr. W. M. Bek> •ver het Vaticaans concilie. 5 - Pieterskerk: Week van get Stadhuis (wachtkamer trouwzai Zitting Bouwfonds Ned. Gemeens de i heen". 8 .-Jozefkerk (Herensingel): Week net zijn salaris gekregen had", ver klaarde het werkschuwe duo aan de politie. Dat de buit slechts 50 kronen bedroeg was een teleurstelling. Geestvermogens Uiteraard is twijfel gerezen om trent de geestvermogens der jeugdige moordenaars, die zulke onnavolgbare motieven zouden hebben gehad voor het bedrijven van hun misdaad. In tegenstelling tot wat in ons land ge bruikelijk pleegt te zijn, werden de daders niet vóór de terechtzitting aan een uitvoerig psychiatrisch on derzoek onderworpen. Eerst zal door de rechtbank worden beslist omtrent hun schuld, waarbij moet worden verwacht, dat de openbare aanklager, die tevens als rechter van instructie is opgetreden, en die oojc ter zitting de verhoren van verdachten en ge tuigen zal leiden, direct ter recht zitting zyn eis zal laten horen. Naar mag worden aangenomen zal hij levenslange opsluiting der verdach ten vragen, aan wie roofmoord wordt ten laste gelegd. Nadat de rechtbank zich omtrent hun schuld zal hebben uitgesproken, wordt beslist of een uitvoerig psy chiatrisch onderzoek gewenst is. De jeugdige moordenaars worden verdedigd door de twee beroemdste strafpleiters in heel Zweden: mr. Ragmar Gottfarb en mr. Olof Per- selius. ■Jr Klaravoormalige krante- wijk in het hart van Stockholm, is sinds twee jaar een sanerings- gebied. Honderden huizen en voormalige kantoorgebouwen vallen successievelijk onder de slopershamers. In tussentijd heb ben zwervers en misdadigers er 's nachts min of meer vrij spel, omdat het sloopwerk te groot van opzet is om afdoende door de politie bewaakt te worden. In een van de kamers van dit half afgebroken lege gebouw speelde zich op 1 december de moord af op Henk Drost. La Compagnie Jean Davy j Familieberichten speelde in Den Haag (Van onze Haagse correspondent) Corneille's Le Cid is in Frank rijk als klassiek werk bijna even populair als Shakespeare's Hamlet" in Engeland. Het is bijna vanzelfsprekend dat in het buitenland rondreizende Franse gezelschappen er hier of daar een voorstelling van geven. Zo is een jaar of tien geleden Jean Vi- lar met zijn T.N.P. hier reeds geweest en Gerard Philipe speelde toen een gedenkwaardi ge Rodrigue. La Compagnie Jean Davy, die gis teren in een vol Kurhaus paviljoen aantrad had minder munitie te ver schieten voor de tragi-komedie van Pierre Corneille, die deze in 1637 op vry jeugdige leeftijd schreef. De ge schiedenis van de twee Spaanse aris- tocratenkinderen, die om redenen van trots en eer hun liefde niet zo maar meteen kunnen belyden is ook door Anthony Manns film bekend. Er wordt moeilijk gedaan op een manier die wy niet helemaal meer kunnen navoelen dan alleen door te denken aan de hooghartigheid, die zo type rend is voor Spanjaarden. Een zo nobel stuk als dit moet men goed spelen of helemaal niet. Een voud en soberheid lijken een hechte basis voor een uitvoering als men ze tenminste niet wil verwarren met het begrip goedkoop. Dat is bij Davy helaas wel gebeurd, die met een soort kermisoptrekje mitsgaders handige ringgordynen, de illusie van een hoofs hof direct grondig vermoord de .ook al omdat de kostuums maar zelden met de achtergrond harmo nieerden. Het talent van de meeste uitvoe renden was niet genoeg ontwikkeld om de weinig fantasievolle, statische regie van Dominique Rozam te kun nen dragen. Gelukkig acteerde de re gisseur beter dan hij ensceneerde en zo kwam er toch nog een redelijke koning Ferdinand op het toneel. Ook Jean Marie Robain (Don Diegue) en Dier Conti (Don Gomes) wisten eni ge persoonlijkheid uit het taalgeweld te puren. Het was een gelukkige avond voor de jambe-vrienden, want vooral de vrouwelijke leden van het gezelschap breiden met overgave aan de Alexan drijnen. Van lieverlede ontkwam Ma rianne Comtell daar aan en haar smachtende weesje kreeg toch nog menselijke trekken. Haar tegenspeler Georges Coste kan om. op een ver dienstelijke monoloog in de aanvang terugzien. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Van Erven Dorens Strater, zn. Bussum; Van Thiel Straimon, zn, Amsterdam; Oambier van NootenJippes, zn, Utrecht; Top Jansen zn. Den Haag. M. Een Franse vertaling van Cha- rivarius' "Cid" zou het in de gegeven omstandigheden beter hebben ge-1 Haae daan, want ironie vergoedt veel. Overleden: G. J. J. P. M. Midden- dorf—Vaesen, vr. Rotterdam; W. H. Naijen, mn, 82 jr., AmsterdamJ. van Rijn van Alkemade, mn, 80 jr.. Den Haag; W. H. Verveen, vr. 50 jr., Den Een muur aan de Lepelstraat in 's Hertogenbosch, die een afscheiding vormt tussen een binneplaats ach ter het notel- restaurant Royal en ge noemde otraat, is gistermiddag plot seling gaan verzakken. Er ontstond een gat in de muur ter breedte van ongeveer iwee meter by een hoogte van ongeveer 3 meter, terwijl de ge hele muur duidelijk zichtbaar uit het lood hangt De oorzaak hiervan moet dezelfde zijn als die welke vorige week tot verzakking in de statenzaal van het provinciehuis leidde, name lijk onderspoeling van een kademuur van de Binnendieze, waarop ook de thans ingezakte muur is gebouwd. Deze onderspoeling kan ook hier reeds enkele weken geleden bij het hoge water hebben plaatsgehad, doch is pas aan de dag getreden toen gisteren de dooi inviel. Onder de bewoners van de achter de Lepel straat gelegen wyk de Uilenburg Twee Tiros kunstmanen In februari zullen van Kaap Ken nedy twee Tiros-weerkunstmanen worden gelanceerd, een op 2 en een op 23 februari. Er moeten wolken foto's mee genomen worden. De kunstmanen zijn voor de duur van een half jaar ontworpen, maar som mige vorige Tiros-manen hebben al langer dan een jaar gegevens ge seind en vier daarvan doen dat nu nog. Vijf jaar voor aanrandingen De rechtbank in Zutphen heeft een 23-jarige inwoner van Ernst, gemeen te Epe, veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek. Verdachte had zich verscheidene malen aan aanranding van vrouwen en meis jes schuldig gemakt. De officier va - justitie mr. dr. H. van Buuien had acht jaar gevange nisstraf geëist. waardoor dezelfde tak van de Bin- nendieze stroomt, is na déze tweede inzakking een zekere onrust ont staan. ZHRM redde in 1965 189 schipbreukelingen De Koninklijke Zuid-HoUandBche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen heeft in 1965 151e jaar na de oprichting in 21 (23) gevallen daadwerkelijke hulp verleend, waarby in totaal 189 (116) personen veilig aan land zijn ge bracht. Onder meer werd hulp ver leend aan schepen onder Belgische, Britse, Ierse, Griekse, Liberiaanse en Nederlandse vlag. VI 153 niet aanvaring betrokken De eigenaars van de VL 153, die volgens het opperbevel van de Deen se marine woensdag op de Noordzee in aanvaring zou zijn gekomen met de Deense treiler „Nina Mona" zeg gen, dat zij van niets weten. De aan varing beeft aan twee opvarenden van de Deense treiler het leven ge kost. Een derde wordt vermist. De VL 55 is donderdagochtend op de van tevoren aangekondigde tyd de haven van IJmuiden binnengelo pen. Aan iiet schip is niets te zien, dat op eer. aanvaring zou kunnen wyzen. In overleg met de Scheep vaartinspectie zullen zij de VL 153 droog op de helling laten zetten voor een onderzoek onder de waterlijn. Berichten jil een Deense krant als zou de VL 153 met witte verfplek- ken in de haven van IJmuiden lig gen, zijn onjuist gebleken. De VL 153 is gistermiddag op een helling in IJmuiden aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Daarbij is op de huid van het schip niets gevonden, dat op een aanva ring met welk schip dan ook zou kunnen wijzen. Een klampje hout, waarschijnlijk drijfhout, is voor nader onderzoek in een laboratorium meegenomen. De VL 153 was kort voor Kerstmis in de verf gezet. Be schadigingen zouden daardoor direct zyn opgevallen. Bij net onderzoek waren 4 experts van de scheepvaartinspectie aanwe zig, twee rechercheurs van de politie in IJmuiden, de factor van de VL 153 en twee verzekeringsexperts. WOENSDAG Academie: L.A.K. Opening tentoi stelling Edouart Arthur. 4 uur n.nu Breestraat 19: Ver. van oud-Ieer'J gen der Ambachtsschool. Kleurentj De HoeksteenJongerencontact van Huisvrouwen. Spr. dhr. W. Bt dlngh over „De belangrijkste dichi Stadhuis (trouwkamer): Spreefc sociale raadsvrouw. 4-6 uur jr Stadsgehoorzaal: Uitvoering Leldj gespreksavond. 8 DONDERDAG Breestraat 25: Ledenvergadering O.L.B. „Reuvens". 9.30 uur n.m. StadsgehoorzaalConcert L.K.K. Allen. Soliste Ingrld Haebler. 8 Schouwburg: K. en O. Nieuw Rott dams Toneel. „Een Jaar v< roos" en „Ach. arme Fred", f tengem. „Ecclesia". 8 Schouwburg: K. en O. Nieuw Rott dams Toneel „Een Jaar roos" en „Ach. arme Fred' TENTOONSTELLINGEN Galerie Cartouche (Langebrug 6: Expositie Charles Donker van U"J rijen, tekeningen, etsen en Maandag t/m vrijdag 2-5 en n.m.; zat. en zond. 2-5 uur n 31 januari). De Lakenhal: Dag 10-4 ut Lakenhal: Tentoonstelling van sefc derhen. gouaches en tekeningen Herbert Fiedler Werkdagen 104 zond 14 uur nm (tot 24 janus: Legermuseum Pesthulslaai uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor tfolkenfcua (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'a ti dag» 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: Di diks 10-5 unr: zond 1-5 uur RUksmuseum voor de geschied! der natuurwetenschappen- Dag l schilder Plno Bozzollnl. Dag 10 bovendien dlnsó BIOSCOPEN Trianon: „The Collector". 18 jr. D 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4* I 7 en 9.15 uur. I Studio: „Beslist niet op zaterdag" Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zt 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LIdo: „My fair lady". A.l. Dag. 2.30 9.15 uur De Prins Valiant. 14 jr. Rex: „Spaanse driften". 18 Jr. Zoni 2.30. 4.45, 7.15 2.30, 7 en 9.15 u Camera: „Tom Jones". 18 Jr. Dag. 2) Astra-theater - Wassenaar: Vrljd 8 uur, zat. en zond. 7 en 9.15 t „Politiepost Reeperbahn". 18 ji Zondagmiddag 2.30 u „Zeven brw zoeken zeven meisjes". A.l, Avond- en nachtdienst der apothtki Geopend voor spoedeisende gevalle apotheek Reijst, Steenstraat 35. geestse Apotheek is op zondag 23 nuari gesloten van 8 tot 24 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTS! Voor spoedgevallen zijn dagmiddag 12 uur tot maandagmorg 8 uur bereid waar te nemen de toren Schaefer. Rijnstourgerweg 11, 50481: Verhoef. Zóeterw. Singel 4. 32505; De Bruyne. Hoge Rijndijk tel. 26866; Veldhuyzen. de Laat Kanterstr. 35, tel. 20617 en Sastrot Joto, Toscanlnilaan 18, tel. 34779 Te Oegstgeest dokter Reterlnk, MET EEN ENKEL WOORD .SU. op dokter' specialist (of dlen9 waarnemers), heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken In Den Haag meegedeeld. Aanvaring Het ruim 7.000 ton me tende Griekse schip „Flora" is ten noorden van Terschelling in aanvaring gekomen met de ..Oka 18". een Rus sisch schip. De reddingboot van Ter schelling voer uit om assistentie te verlenen, maar de Oka 18 had geen hulp nodig, nadat het aan de grond was gelopen. Ook de „Flora", die ls beschadigd bjj de aanvaring., had geen BUITENLAND Mevr. Ganijhl naar V.S. De nieu we Indiase premier mevr. Indira Gan dhi heeft aan Journalisten verteld dat zij een uitnodiging van president Johnson een bezoek aan de V.S. te brengen heeft aangenomen. Zij kon nog niet zeggen wanneer zij de reis zou maken. Haar voorganger, wijlen premier Sjastri, had op 1 febr. de VS willen bezoeken. Rechtstreeks President Johnson bij het congres op aangedron- grondwet zodanig te herzien de president en de vice-president taan rechtstreeks gekozen worden Verder wil hij de Ssïs^\be"''g^6D^e*"e«"n"le"!w bestuur gekregen, dat 42 leden telt en onder irfdlng staat van Perons echt- genote Isabella, die al sinds half ok tober vorig jaar in Argentinië vertoeft. Zij zal de beweging reorganiseren vol- ffi18»,.uW6n.6en van haar man. die zich als balling in Spanje bevindt. Staking Parljse beurs Klerken bij jry.se bei uc beurs ln Parijs en bij makelaarskantoren zijn gh Parljse staking gegaan derhalf uur voor de opening beurs werd uitgegeven, wordt met meer stakingen gedreigd. Oud gebouw Bh het dorp Beida in zuid-Jordanië ls- omstreeks 6800 gebouw uit India-Pakistan De opperbevelheb ber van het Pakistaanse leger, gene raal Moesa, is gisteren ln Nleuw-Delhi aangekomen waar hij met de stafchef heeft S SS het Huis Ier Jaar stellen. Deze is op ogenblik twee j; van ucii uiuiase leger, generaal Tsja- oedhoery, besprekingen zal hebben over de terugtrekking van tro°^"" belde partijen krachtens de komst van Tasjkent tussen ïm Pakistan. Volgens dit akkoord r de troepen worden teruggetroki de stellingen die zij op 5 augus voor het uitbreken van de vljan heden in september innamen, ZATERDAG 22 JANUARI Diligentla. 20.15 uur. Nieuwe Kod die. Romulus de Grote. Kon. Schouwburg. 20.15 uu sche Comedle, Dylan Thomas. Kurzaal. 20.15 uur. Resldentieorke ZONDAG 23 JANUARI Kon. Schouwburg, 14.00 uur sche Comedle, Cactusbloem. Kon. Schouwburg. 20.15 uur sche «omedie. Lessen ln laster. Diligentla. 14.30 uur. Chopln redt MAANDAG 24 JANUARI Diligentla, 20.15 uur, West-Nedf lands Symfonie Orkest. DINSDAG 25 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Rotterdams Toneel, De wolken v Kurzaal, 20.15 uur. Nederland! dentenorkest. WOENSDAG 26 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, dentleorkest. planögentia' 20 00 UUr' AUce Shapt DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur. Opus cabaret (beh. ma.) Theater ln de Steeg. 20.00 uur, ca l. „Kom

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2