a vandaag Verdediger verlaat woedend rechtszaal Muziek van lyceisteii in Oude Vestkerk en gróteren LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 L.O. OVER RADIO ENIT.V. L D. OVER RADIO EN T V. L D. OVER RADIO EN T.V. Raadsman door politierechter geprikkeld (Van onze Utrechtse correspondent) „Mijnheer de politierechter, ik leg de verdediging neer". Krytwlt van woede verliet gisteren de jonge mr. Wagenaar de zitting van de Utrecht se politierechter mr. C. Laan. Mr. J. W. M. Wagenaar trad op als raadsman van een 57-jarige monteur uit Utrecht die een aan rijding had veroorzaakt op de Utrechtse Koningsweg. Verdachte was tegen een geparkeerde auto ge botst, die op zijn beurt een volgende auto beschadigde. Verdachte en zijn maat maakten zich na de botsing uit de voeten en gingen by een vriend een glaasje bier drinken om van de schrik te bekomen. Twee be woners van de Koningsweg hadden inmiddels de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen. Verdachte kon pas later in de nacht by zijn huis worden aangehouden, waar hij in een taxi aankwam. Hy verkeerde toen duidelijk onder in vloed, maar dat was volgens hem te wijten aan het bier dat hij na het ongeluk gedronken had. Daarvoor zou hij slechts een glaasje jenever gedronken hebben. Op de luchthaven Schiphol is gisteren een scène opgenomen voor de volgende Johnny en Rijk-show, die aan het eind van de maand door de AVRO- tv zal worden uitgezonden. Johnny Kraaykamp is hier een Oosters potentaat, die in ons land arriveert en het aan de stok krijgt met verslaggevers en foto- graf en. STADSGEHOORZAAL Tel. 01710—31704 'n Gastvrij huis in Leiden Voor Uw grote, maar ook voor Uw kleine evenementen Ontvangsten President Johnson en zijn vrouio hebben gedurende het af- gelopen jaar tijdens 138 feestjes, theevisites, lunches, diners, dans avondjes en recepties 30.230 gas ten ontvangen. Dat is niet niets, zoals de uit- ki drukking luid. Het komt neer op een gemiddelde van ruim 200 gas ten per gelegenheid en dat dan om de 2Vz dag. Geen toonder dat rljl het gezicht van de president iets doorgroefds, sombers en afwezigs begint te krijgen. „Waar ben ik aan begonnen?" zie je hem den ken, terwijl hij tussen twee hand drukken over ieders hoofd heen in de verte staart; terug naar zijn jeugd, denk ik, toen het gras groen was in Texas en je de hele dag in dat gras op een stengel kon liggen kauwen. Ik weet niet hoe dat bij de Amerikaanse president is, maar ik word al zenuwachtig als ik meer dan 2 gasten moet ontvan gen voor een diner of een feestje. Theevisites, lunches, dansavond jes en recepties komen niet in mijn boekje voor, alleen de ge dachte al aan een theevisite of een dansavondje bezorgt me een wilde, wanhopige blik in de ogen en een beving in de handen. Ik wist trouioens niet eens dat dans avondjes nog bestonden. Ik hoor het mijzelf niet achteloos tegen mijn kennissen zeggen: „Zeg, ko men jullie vanavond dan geef ik een dansavondje". Ze zouden me waarschijnlijk verbijsterd aan kijken en hun ouders sturen. En fin. dat kan ook best gezellig zijn en de tango is bovendien al weer een paar jaar in de mode. Mensen ontvangen is niet mijn sterkste punt. Het vreemde is dat Sik er veel beter tegen kan als ze onnangpkondigd komen. Ik aeloof dat ik dan zo schrik, dat ik min of meer gevoelloos word en in die schoktoestand werktuiaelijk de handelinaen verricht, die er van een gastheer worden verlangd: het vol schenken van de glazen, aansteken van sigaretten, hof maken van de vrouwen en te vriend houden van de mannen. De volgende dag herinner ik me soms niet eenè meer dat we men- sev over de vloer hebben gehad. Veel gevaarlijker is het om van fp voren te weten dat je bpznekprs krijgt. Naarmate de fatale dag nadert wordt je je er steeds meer van bewust wat er allemaal mis kan gaan. En als de eerste gasten aankomen ben ik doorgaans in zo'n staat van radeloosheid dat ik mijn toevlucht in de badkamer zoek om een kalmerende douche te nemen of als ik het heel erg te pakken heb me met de stof zuiger en de strijkplank in een kast verberg. Later op de avond kom ik dan wel te voorschijn. De feeststemming is dan zo ver ge vorderd dat men mij toch niet meer herkent en ik me als een gast in mijn eigen huis kan ge dragen. En als gast voel ik me heel wat meer ontspannen, d~.t kan ik u verzekeren. Het zal u nu wel duidelijk zijn waarom ik geen president van Amerika ben. REMCO CAMPERT Expositie werken Wedgwoodprijs Sir John Wegdwood. die daartoe uit Londen was overeengekomen, heeft gisteren in tegenwoordigheid van o.a. de Britse ambassadeur, Sir Peter Garran, in Museum Fodor in Amsterdam een tentoonstelling ge opend van 23 schilderijen, een selec tie uit de 510 werken, waarmee 187 Nederlandse schilders hebben ge dongen naar de Wedgwood prijs 1966. De pry's, groot f 4000,-, is toege kend aan K. van Bohemen uit Den Haag voor zijn „Hommage aan Floyd Patterson". Een eervolle vermelding kregen Mar ja de Glopper uit Am sterdam voor haar „Voor mijn moe der op haar verjaardag" en W. L. Bouthoorn uit Den Haag voor zijn ..Compositie met organische vormen". De expositia blijft tot 6 februari in Amsterdam en komt van 10 febru ari 1 maart naar Leiden. Zilveren medaille voor Peter Alma Aan de schilder Peter Alma zal tijdens een receptie ter gelegenheid van zyn 80-ste verjaardag op 18 ja nuari in het Stedelijk Museum in Amsterdam de zilveren medaille van de stad Amsterdam worden uitge reikt door de heer W. Polak, wet houder voor de kunstzaken. Peter Al ma wordt deze onderscheiding ver leend als erkenning van zijn ver diensten voor de stad. Talrijke wand schilderingen en mozaïeken van hem hangen in openbare gebouwen. Reeds 40 jaar geleden ontwierp de heer Alma, als een der eersten in Neder land. veel beeldstatistieken voor Am sterdam. Tijdens zyn Paryse jaren nam hij deel aan de grote kubis tische beweging. In 1914 werd hy een van de grondleggers van onze hedendaagse grafische kunst. Uitreiking van wisselbekers De getuigenverklaringen betreffen de het waggelen, of niet waggelen van verdachte spraken elkaar nogal tegen. Een vol uur besteedde mr. Laan aan het belichten van deze facetten, maar de verwarring werd niet minder om. Toen tenslotte Wagenaar het woord kreeg vroeg hij of de getuigen nog eens kort en duidelijk hun verklaring wilden her halen. Dit vond mr. Laan onnodig, het gebeurde niet. Hierop vroeg de raadsman of dan de griffier de afgelegde verklaringen nogmaals ilde voorlezen: de onduidelijkheid as te groot. Ook dit vond mr. Laan rerbodig. „Als u niet eens luistert en niet weet wat er gezegd is. dan weet ik het niet meer", merkte hij op. De inmiddels al door de houding van de politierechter geprikkelde raads man verliet hierop de zaal. Mr. Laan vonniste conform de eis van de officier van Justitie 4 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Voorts een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tyd van 1 jaar met aftrek. kunst" De Chr. Lyceïsten Vereniging bracht weer, in de Geref. Oude Vestkerk haar (voor geselecteerde) artiesten voor het voetlicht. Vooraf ontvingen Hans van Nieuwkoop, organist, en Dorothée van VVyhe, pianiste, de hun toekomende wisselbekér uit handen van de woordvoerders Rien de Jonge, organisator en Wim Flim, voorzitter. Terecht staan deze winnaars voor aan. Gelukkig zit ook nog in een paar anderen iets van het „het vonkje". ËachS 1ste orgel-trutóona te sgelen is geen kmaerwtrk. In net byzonaer veruienae aeel 3 bewondering om z'n straKgehouden egale voortschrijding en de boeiende aftekening van de fijngekozen manualstemmen boven de peaaalzang. Dorothée bewees met dichterlijke affiniteit zich Debussy's Jardins sous la Plui zowel technisch als geestelijk toegeëigend te hebben, zulks met heldere uitbeelding tuit het hoofd), juiste pedaaldosering en klaarheid in de half toon. Remmeit Pit verklankte de finale van Mozarts hoornconcert en Piet Kleefman op de es-klarinet een Lar ghetto van Mozart. Beiden met rustig staande toon, Kleefman met de meeste toonverfijning en zangerig heid. Hun begeleider Rien de Jonge nam bovendien voor eigen rekening Bading's moeilijke piano-Sonatine in een accurate, ietwat bevangen weer- Nanneke Kooyman verraste echt met haar Vivaldi-Sonate voor alt blokfluit: onwrikbaar maatgevoel, musisch begrip, gevoel voor de barok ke cadans. Hier mankeerde niets aan. Jelle Moraal excelleerde in een fluit concert van Gluck, reëel gesteund door Reino Rustige. Zijn grote sta biele toon draagt bij duidelijke arti culatie en muzikale zegging, al kan de cantabiliteit nog vloeiender. Als laatsten in het „klassieke" zijn Max Gerzon te Brahms-Rapsodie en Wim van Door nik in een Ohopin-Nocturne, de eerste door wat verbrokkeld tempo fragmentarisch tevredenstellend, de tweede te star in tempo, waardoor meer afbeelding dan uitbeelding ont stond. Buiten-klassiek zong Marja Driessen drie Engelse liedjes met bepaald fraaie intonatie, gevolgd door Henk den Haan, die zijn ritmisch hart ver pandde aan Dave Brubeck. Na de pauze vakwerk. Van de oud-leerling Else Bongers solo in de veeleisende viool-Partita in d van Bach, daarna met de fagottist Ton Kers tens duo in een stuk van Ruud Koumans. Tenslotte nam de violiste plaats aan de vleugel om Kerstens in een sonate van Boismor- tier te begeleiden. Prof. Baschwitz tachtig jaar In verband met de 80ste verjaar dag van prof. dr. K. Baschwitz, die verbonden is geweest aan het Insti tuut voor Perswetenschap van de Universiteit van Amsterdam, is een huldigingscomité gevormd o.l.v. prof. mr. dr. M. Rooij in Amsterdam. Het comité wil gelden inzamelen om prof. Baschwitz op 18 februari een receptie in het Internationaal Cultureel Cen trum in Amsterdam en een reis aan te bieden. Bob Verstraete uit Proloog De acteur-regisseur-decorontwerper Bob Verstraete zal per 1 september 1966 geen deel meer uitmaken van de toneel-werkgroep „Proloog" in Eind hoven. Hij zal een grote tournee door Nederland en België gaan maken met een serie lezingen over de toneelcul tuur in Japan. De studie over dit on derwerp maakte hij deels in Japan zelf, waar hij op uitnodiging van de Unesco zes maanden verbleef. Vijfde Sonsbeek- tentoonstelling De vyfde internationale tentoon stelling van beeldhouwwerken Sons- beek 1966 zal van 27 mei tot 25 sep tember a.s. te Arnhem worden gehou- Sonsbeek '66 zal wat het aantal in de openlucht tentoongestelde werken betreft de vorige exposities overtref fen. Meer dan 100 grote plastieken van tientallen kunstenaars uit vrij wel alle Westeuropese landen zullen worden geplaatst. Waarschijnlijk zul len ook werken uit de Ver. Staten, Japan en enkele andere landen ach ter het ijzeren gordijn worden opge- Tussen de laatste Sonsbeek-expo sitie en de komende ligt een periode van acht jaar, een periode die wel licht de boeiendste in de geschiedenis van de beeldhouwkunst is geweest. Ook zullen algemeen geaccepteerde kunstwerken worden tentoongesteld, van Rodin, Millo, Lehmbruk e.d. en van de latere figuratieve kunstenaars zoals Bloncusi en Modigliani. Voor het tentoonstellen van kleinere plas tieken e.d., welke niet in de openlucht kunnen worden getoond, is aan de Nederlandse architect Aldo van Eyck opdracht gegeven om een paviljoen te ontwerpen. NEDERLAND 1 KRO: 4.00 uur Huisje, boompje, beestje, voorlichting 4.45 uur Kinderprogramma I 5.30 uur Sluiting 7.00 uur Nieuws in het kort. NTS 7.01 uur Klaas Vaak. voor de kleuters 7.05 uur Ivanhoe, tv-film 7.30 uur Phil Silvers show 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Het gulden schot 9.20 uur Brandpunt, actualiteiten 9.50 uur Wouter en Gonnie, familiekomedie 10.10 uur Roger Staub, skispringer 10.40 uur Epiloog 10.45 uur NTS-journaal 10.50 uur Sluiting. NEDERLAND 2: AVRO: 3.30 uur Rugby SchotlandFrankrijk 5.00 uur Sluiting 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Liedjes op zicht 9.05 uur De wijde colonne, spionagefilm 10.10 uur NTS-journaal 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 10.00 u 10.40 u tombola: gevar. 18.20 Sportperi- e tombola (verv.). ;ing. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.30 Nieuwe klas. gr.pl., met commentaar. 20.25 Rapport over Zyskar, hoorspel. 21.00 Bij Cascade te z.progr. 22.0" 23.55-24.00 Nws. teenagers. 19.20 Boekenwijsheid. 19.4 Licht orgelspel. 20.00 Nws. 20.05 't 1 allemaal show: melodieën uit films e 23.10 Even na platen: 8.15 Klas. grmuz. gmls. 8.30 Hoogmis. 9.45 Nws. IK OR: 10.00 Hervormde kerkdienst. 11.00 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?: reke ning en verantwoording. 11.10 Gr.muz. KRO: 11.15 Medaillon: klankrijk por tret aan de hand van wetenswaardige feiten uit de muziekgeschiedenis. 12.10 Volksliedjes en -dansjes. 12.30 Nieuws 1muziek sport. (16.25-16.30 Totouitslagen). 16.30 rijdseln: rubriek voor Kunst en Cul tuur. Convent van kerken: 17.00 Geref kerkdienst. IKOR: 18.15 Koorzang rubriek. NCRV afgewisseld met mu n Deur: veertiendaagse .30 Gewijde muziek. wekelijkse KRO: 20.15 Wist alles wat hij aanraakte in goud. Charles Temple maakt een schets van de Griekse actrice Rika Diallina. Zij werd uit 6500 meisjes verkozen om model te staan voor een beeld van de my thologische prinses Medina, dochter van koning Midas. Vol- Londen In goud vereeuwigen Temple maakte in 18 maanden 6000 foto's en interviewde 500 vrouwen, alvorens hij tot deze keuze besloot. Hij zal Rika nu in Onnodig zwijgzaam, gespr. 21.00 en *22 22.40 Epiloog. 22.45 gevar. progr. Geestelijk le- toespraak. 10.00 Walsorkest. 10.30 Ad Rem, wedstrljdprogr. 10.50 Zondag club: licht muz.progr. 11.25 Klater goud, een muzikaal feuilleton over d< wondere wereld van de musical. AVRO 12.00 De Sportman van het jaar: ge alle weggebrul- 45 Boekbespreking. 14.55 Radio Filharmonisch orkest en zangsoliste: nuz. 16.05 Brood en spelen, ca- irogr. 16.30 Sportrevue. VARA: Dansmuz. voor tieners. 17 30 Voor gd. 17.50 Nws. en sportuitslagen, sportjourn. VPRO: 18.30 Parlan- .00 Grenzen der wetenschap, le zing. 19.10 Viool en piano: klas. en mod. muz. 19.30 Vrijzinnig Protestant- kerkdienst. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Oklahoma, verkorte uitvoering musical, Promenade-orkst, radio- 21.05 Licht instr. en- l solist 21.30 Paul Vlaandei Mllbourne-mysterle, detective-hoorspel. 23.05 Planoreclt Ttm Nws. 22.40 Act voetbal. 23.00 Franse chansons. 23.30 Metropole-orkest: romantische muziek. alle windstreken. 10.00 Nws. 10.02 Ge- Gevar. platenprogr. NRU/VARA: 12.00 Nws. 12.02 Lichte 12.30 Ankara- progr. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Athene: buitenlandse lders. 14.32 Lichte i vs. 15.02 Trammelant in Loeren aan Hor: amusementsprogr. 15.50 Gr- uz. 16.00 Nws. 16.02 Gevar. platen- (16.25 Voetbaltoto-uitslagen). nrS caal progr. 1' Western Music. 00 Nws. 17.02 Licht MAANDAG 17 JA (Om 7.30 nws), 7.45 Lichte i_ Radiokrant, 8.00 Nws. 8.10 Gr.n Gew. muz., 8.30 Nws.. 8 32 Lichte gr muz.. 9 00 Verzoekprogr. voor de zie ken, 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Planorecital: klass. muz., 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte 12 22 Voor boer te gr.n 12.27 12.40 Variant: actualiteiten. tuinbouw, 12.30 Nieuws, portages 13.30 Licht or- Bijbeloverdenking, kest, 13.50 Licht tet, 14.05 Schoolradio, vioolconcert, 15.30 Tenor en plano i je, donderdag 6 Januari Jl„ 17.00 Voc 17.15 Voor de jeugd. Lichte gr. Overheidsi moetingen in Suriname de tieners, 17.50 Overheidsvoorlichting: Culturele Hilversum 2, 298 i ochtendgyrr led, 7 23 Lie VARA: 10.00 Voor de huisvrouw, 11.00 Nieuws, 11.02 Voordracht, 11.30 NEDERLAND 1 NCRV: 12.00 i 1.30 i 7.00 i 9.28 i 10.10 t 10.20 i 10.25 i Inwijding Kapel van de Eenheid Skiën uit Zwitserland Sluiting Woord voor woord, kerkelijk programma De Jetsons, tekenfilm Internationaal agrarisch nieuws NTS-journaal Sport in beeld Memorandum van een dokter, tv-spel Documentaire over Zuid-Afrika Drie Italiaanse kerkliederen NTS-journaal Sluiting. I NEDERLAND 2 NTS: Sport in beeld Engelse les Het geheim van de oude molen, jeugdfilm M NTS-journaal De Zweedse gouvernante, tv-fllm Moederleed, tv-western Yiolaine, amusementsprogramma Sport in beeld NTS-journaal Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: 1 HILVERSUM 1: I HILVERSUM 2: Gewijde muziek Romantische pianomuziek Oklahoma, musical Paul Vlaanderen, hoorspel. Dave Berry een griezel Het gisteren in Fanclub uit gezonden optreden van Dave Berry kreeg een zeer onfrisse bijsmaak. De VARA-mensen hadden het nodig gevonden om de ondermeer in een ongeloof lijk strakke, geruite broek gekle de Britse ex-lasser op een gege ven moment languit op de grond te laten liggen met de tieners erom heen. Iedereen mocht vrij uit aan hem plukken Het gebeurt wel meer dat het publiek tieneridolen probeert aan te raken, maar hier werd dat kennelijk vanwege het aardige beeld expres in de hand gewerkt. Dat is sensatie ensceneren, iets dat toch eigenlijk verboden moest worden. Overigens is Dave Berry een griezel, niet hijzelf, maar zijn „akt", zijn manier van optreden op het podium dat gokt op een gênant „strange" effect. Hy heeft de image van een soort moderne vampier. Het vreemde, exebitionistische kronkelen met het lichaam en het duistere zwaaien met armen en handen schijnt er op bedacht te zyn het publiek de stuipen om het lijf te jagen en hoewel ze zich dat misschien niet bewust zyn, vin den al die gillende meisjes juist dat „griezelige" zo heerlijk (eng). Een ander opzienbarend pro grammapunt in de nog steeds erg rommelige Fanclub: inter view met Johnny Lion. Vraag van Judith Bosch aan Johnny Lion naar aanleiding van zijn tournee met circus Boltini„Heb je nog leuke dingen meegemaakt in het circus?" Johnny: „Er is elke dag wel wat te beleven in het circus. Wat wél altijd opvalt is het omhoog klimmen van die mensen en dat steeds maar weer heen en weer slingeren aan die touwen!" Fischböck Over naar „Achter het nieuws", dat als voornaamste idem het ontdekken van top-nazi Hans Fischböck had. Bijna was het mogelijk geweest om hem in zijn woonplaats Essen ongemerkt ook nog te filmen, maar Fischböck reisde op het laatste moment af naar een Oostenrijkse winter sportplaats en zal zich daar niet door de camera's laten snappen. De televisie kon niet veel meer tonen dan de flat waarin hij woont, maar door de heldere manier van voordragen van Koos Postema (tekst Hans Jacobs» en de knappe uiteenzetting van dr. L. de Jong daarna, werd het toch nog een goed programma punt. Op het tweede net gingen de koningsdrama's van Shakespeare in première, een BBC-serie van 17 afleveringen. Dit is beslist een aanwinst. De Engelsen leverden zeer goed spel, de camera- registratie was zeer „to the point" en bovendien was het ge heel nog spannend ook. ,Zo is het" kwetsend „Zo is het" had één zeer zwak nummer <de film over Neder land vertoond in de Pacific), verschillende zeer goede num mers (o.a. de geniaal nagesyn chroniseerde kleuter en het ge val van de „sibbekundige" A. R. Kleyn». en voorts een gedeelte van een nummer dat er hele maal naast was. Wij bedoelen een zin over Prinses Beatrix bij de nieuwjaarsprognoses die zo kwetsend was, dat wij hem lie ver niet herhalen. Even leek het of zelfs het publiek bij deze door Joop van Tijn uitgesproken zin in opstand kwam 12.55 Voor de Middenstand, 13.00 Nws, 13.10 Actualiteiten., 13.20 Instrumen- 02 Sociëteit: Zestig voor ooven de zestig, progr. voor ouaere luisteraars, 17.00 Oude liedjes. 17.15 taal combo. 17.50 Militair taar. HUversum 3. FM Nws., 9.02 Licht gev Nws., 10.02 Actuallt* licht platenprogr.. 11 00 Nws.. Actualiteiten, 11.05 Toedeloelicht muz.progr. met reportages, 12.00 Nws., 12.02 Actualiteiten, 12.05 Licht gev. platenprogr.. 13.00 Nws., 13.02 Actua liteiten. 13.05 Gev. platenprogr., 14.00 Nws.. 1402 Actualiteiten, 14 05 Gev. tuinbouw, 12.30 Dlxielandmuz., platen 16 00 Nws., 16.02 Actualiteiten, 16.05 Lichte grmuz.. voor de tieners, 17 00 Nws., 17.02 Actualiteiten, 17.05 18 00 Lichte gev. muaprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S *".«1 vaan, ^va/iauit RKK 19 06 Kenmerk, de veertlendaag- zendlng van het Geref. Politiek Ver bond. 20.30 Uitzending Stichting So- cutera: Het Ivoren Kruis, 20.35 De zo mer van de zeventiende pop. speelfilm (Centrale keuring: 14 Jaar, KFC: 18 J.) 22.05 Inburgeren, documentaire over het werk van een scheidsrechter en een rechter, 22.35 22.40 Journaal. Nederland II - NTS: 20.00 Nws ln het kort KRO: 20.01 Waauw: gedanste hitparade. 20.35 Het symphonieorkest tekenfilmpje. 20.30 Zwaluwen. 1 wuii, cu guaar Kiass. en mod muziek, 2120 Europees panorama. NTS: 22.10

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5