A.N.W.B. heeft voor dit jaar talrijke plannen Vïnkenhouders demonstreren niet alleen door de Ijzige winden nit de Russische steppen in Europadoorgedrongen V akantiescliema kwam voor dit jaar te laat loonontivikkeling EEN HELE KIP 75 EEN HELE KIP 2 ?5 EEN HELE KIP 2 ?5 Spectaculaire triomf van COLUMBUS LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 Wil Peron naar Argentinië opnieuw jy J/ ||j flafieprOCCS De voorzitter van de tweede-ka merfractie van de KVP, drs. W. Schmelzer (links) is gisteravond in Heerlen, waar hij voor een paar hon derd Limburgse KVP-leden de myn- gtreekproblemen toelichtte, verwel komd door deputaties van een aantal Limburgse vinkenhoudersverenigin- gen. De vogelliefhebbers droegen tal rijke spandoeken mee, waarop zij in niet mis te verstane woorden hun ongenoegen uitspraken over de nog steeds niet naar hun zin gewijzigde vogelwet. Zij n>enen, dat zij bij hun pogen om die wet gewijzigd te krijgen door hun KVP-voormannen in de steek worden gelaten. „Wij vertegenwoor- IJzlge winden uit de RussischeZweden meldt fijn winterweer steppen zijn tot ver in Europa door- j met zeer lage temperaturen (28 gr, gedrongen en zelfs het gewoonlijk vorst) by de Noorse grens. In Dene- zonnige zuiden van Italië huivert van i marken is men noj; steeds bezig de de kou. Een groot gedeelte van het massa's sneeuw te ruimen welke een continent is bedekt met sneeuw en week geleden gevallen zijn. ,0 meldde Parijs d- Joego Slavlë is ook voor een meeuwva! (US a 20 ran) twintig groot met bedekt De jaar tijd. De mode had hier blijkbaar bergwegen 2ijn onbegaanbaai, rekening meegehouden de Pari hebben nu veel plezier van haar kniehoge laarzen. In Venetië gaan de contouren van de pittoreske gondola's schuil onder een pak sneeuw. Zelfs in het zuiden waar de sinaasappels groeien, is het kwik tot beneden het vriespunt gedaald. De laagste temperatuur (29 graden celsius onder r.ul) wordt ge meld door het dorp Trepalle in de Alpen bij de Zwitserse grens. Itali aanse boeren houden bij hun kudden de wacht met jachtgeweren om aan vallen van hongerige wolven, die door de kou uit de Appenijnen ver dreven zijn, af te slaan. Het zuiden van Engeland en Wales worden geteisterd door sneeuwstormen, waardoor het auto- en spoorwegverkeer ontwricht is. Het werk van de sneeuwploegen wordt bemoeilijkt door de auto's die in de sneeuw zijn blijven steken. In (West)-Duitsland vriest het in Hamburg drie graden en zes in Mtinchen. In Beieren is veel sneeuw gevallen tot vreugde van de wintersportcentra. De verse sneeuw heeft echter de ijskorsten op de we gen verradelijk gemaakt. Het warmst op het continent is het in Spanje. In Huelva aan de zuidwestelijke kust van de Atlanti sche kust werd een temperatuur van 18 graden opgetekend, maar in Avila Sooren en Leon in het midden van Spanje komt het kwik niet verder dan het vriespunt. Zwitserland is vannacht 10-cm sneeuw gevallen nadat de tem peratuur in de lager gelegen gebieden tot even boven het vriespunt was ge stegen. Boven 900 m houdt de vorst aan. Stichting Recreatie (Van onze Haagse correspondent) 1 if 1 I i Hoewel de Stichting Recreatie het MOClI i jkllt'UCH betreurt, dat het schema om te ko- j men tot vakantiespreiding te laat 1 ■•Uiteraard zullen ook moeilyk- openbaar is gemaakt, is deze stich- 1 hecten besproken en opgelost moeten ting hijzonder ingenomen met het worden, die komen van de kant van voorstel om te komen tot de reeds het onderwijs en van de bedrijven, lang gewenste spreiding en dat in j d*e landelijk werken. Wat dat betreft Edelstenen zoek De Britse posfceryen blijken al enige tyd op zoek te zyn naar verscheidene zendingen edelstenen, bestemd voor België en Nederland, die niet op de plaats van bestemming zijn aan gekomen. De vermiste zendingen, be staande uit diamanten, saffieren e.d. voor industrieel gebruik, zouden meer dan twee miljoen gulden waard zijn. De pakjes werden op 1?' december aangetekend uit Londen verstuurd. Een aantal hiervan, ter waarde van ongeveer 1,3 miljoen gulden, was ge adresseerd aan het controlecentrum van de Belgische PTT. terwijl de an dere zendingen waren gericht aan de controleur-generaal van de Europese posteryen in Amsterdam. Het onderzoek begon op 24 december doch er werd tot dusver geen rucht baarheid aan gegeven. digen hier ongeveer 11.000 vogellief hebbers", zei de voorzitter van de Algemene Limburgse Vogelhouders- bond H. Meiers uit Nieuwenhagen. Wat wy willen is wyziging van arti kel 7 bis van de vogelwet. dat elke beoefening van de vinkensport in de weg staat. De minister zou voorlopig al uitkomst kunnen bicden door van zyn bevoegdheid gebruik te maken om een beperkt aantal vervoersver- gunningen voor vinken af te geven, dan zouden zy ten minste weer ten toonstellingen kunnen houden". Het houden van vinkenwedstryden is in de tweede wereldoorlog door de Duit se bezetter verboden. Drs. Schmelzer las hardop alle leuzen, die de protes terende vinkenhouders op hun span doeken meedroegen. „Wy wachten af", zei voorzitter Meiers. „Als de KVP niet achter onze eisen wil gaan staan, die wy de party nu al 17 jaar voorhouden, zal de KVP dat in de mynstreek by de komende verkiezingen zeker 30.000 stemmen gaan kosten. Aan alle grensposten en op alle luchthavens van Argentinië is de be waking verscherpt om te voorkomen dat de vroegere dictator Peron het land weer binnenkomt. Dit is mee gedeeld door betrouwbare zegslieden, j De maatregelen H)n door het de- Het Chrlstelyk Nationaal Vaicver- partement van defensie genomen bond heeft zich in zijn orgaan De zonder het publiek in te lichten. De Gids'' verdedigd tegen beschuldigin- aanleiamg werd gevormd door ge- gen als zou de vakbeweging de ruchten in peronistische kringen dat st.huld dragen van de prtisstiigin- de nu zeventigjarige Peron nog deze gen. BU het inflatieproces z«n niet 1 maand in het land wil terugkeren. Op 2 december 1964 heeft hy ook een dergeiyke poging gedaan maar op verzoek van de Argentynse rege ring werd hy in Rio de Janeiro (Brazilië) tegengehouden en met het vliegtuig waarmee hy was gekomen naar Spanje teruggestuurd. In Buenos Aires is het vandaag in heit centrum van de stad tot een bot sing gekomen tussen politie en de monstrerende arbeiders. Tenminste vier personen zouden zyn gewond, waarvan een doordat hy getrof fen werd door een traangasbom die de politie in de menigte afvuurde. De botsing was het gevolg van het verbieden van een by eenkomst van 60.000 stakende gemeentearbeiders bij het stadhuis. De staking is uit geroepen door het algemeen vakver bond dat door Peronisten wordt be heerst. Advertentie De sensatie van Leiden voor slechts f 'sa DE VRIES Supermarkt elk geval voor 1967 een schema kan worden gehanteerd, ongeveer gelyk aan het schema, dat eigenlyk dit jaar gebruikt had moeten worden. Tijdvakken D. Asjes verlaat Verolme-directie (Van onze Rotterdamse correspondent) Met ingang van 1 januari heeft de heer D. Asjes, directeur van Verolme om persoonlyke redenen ontslag ge vraagd wat hem op de meest eer volle wyze is verleend. De hee> Asjes, die vier Jaar geleden uit Mexico naar Nederland kwam, voornamelyk voor de opvoeding van zyn kinderen, ver bond zich toen tydelijk aan het Ver- olme-concern. De heer Asjes, een van de pioniers onder de KLM-vlle- gers, wil nu weer terug naar Mexico. In de loop van het jaar zal de alge meen-directeur. vice-admiraal b.d. De Booy, uit de topleiding treden loopt d° vakantie van erg veel men- wegens het bereiken van de pen- sen spaak. Wanneer het schema «ioengerechtigde leeftijd. werktallen bet maar enkele zijn In dit schema, opgesteld door de Stichting van de Arbeid, wordt de zomervakantie voor collectief slui tende bedryven verdeeld over drie tydvakken waarvan het eerste loopt van 4 t/m 16 juli. In deze periode zou de metaalindustrie van het ge hele land vakantie moeten nemen, alsmede alle andere collectief slui tende oedryven in het westen van Nederland (Noord- en Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland ten noorden en westen van de grote rivieren). Van 18 t/m 30 juli zouden met vakantie moeten het bouwbedryf en aanverwante bedrijfstakken, de con- fectie-industrie in het hele land en alle andere collectief sluitende be drijfstakken in het oosten van Ne derland (Groningen, Friesland, Drente, Overyssel en Gelderland ten oosten van de IJssel). Van 1 augustus t/m 13 augustus zouden de textielbedrijven in het he le land en alle andere collectief slui tende oedryven ten zuiden van de grote rivieren met uitzondering van Zuid-Holland, als geheel al ingedeeld by groep 1, met vakantie kunnen. Volgend jaar Dit schema was bedoeld voor dit jaar, maar werd te laat gepubliceerd en de desbetreffende bedryven kun nen er geen rekening mee houden. De Stichting Recreatie meent echter, dat dc wil te komen tot vakantie spreiding er dit jaar er zeker is en dat het schema althans het volgend jaar «yn nut zou kunnen bewijzen. De Stichting geeft toe, dat aan ge noemd schema enige bezwaren kun nen kleven, die overigens nog bewezen moeten worden. Zo is wnog oewezen moeten worden. Zo is net heel goed mogelijk, dat een fa milie waarin de vader timmerman is en de dochter op een atelier werkt en de verloofde van dat meisje in „de metaal" zit, weinig met het plan is ingenomen. „Maar" zo stelt de heer J Swart. directeur van de Stich ting Recreatie, „Zoals het nu gaat, zouden wy het schema na enige tyd kunnen verbeteren en zou een inde ling per gewest gemaakt kunnen v/orden. Maar daarmee willen wy voorlo pig nog niet komen Laat eerst het schema van de Stichting van de Ar beid maar werken, daar zyn wy in dit staduim al zeer tevreden mee. La tei kan het schema altyd nog wor den verbeterd". Fraude met kneusjes BOETE VAN 10.000 geëist (Van onze Arnhemse correspondent) Tienduizend gulden boete en 3 maanden vcorwaardelyke gevan genisstraf eiste de officier van Jus titie. mr. H. R. Lauwaars tegen een Amsterdamse autohandelaar (43), die ervan wordt verdacht door het ver valsen van facturen invoerrechten en omzetbelasting op gebruikte auto's te hebben ontdoken. Zyn Duitse leverancier gaf hem factu ren met te lage bedragen mee en op die bedragen voerde de koopman de auto's, doorgaans flink gekreukelde vehikels, in. Drie gevallen waren hem ten laste gelegd, van auto's met een geziamenlijke inkoopwaarde tot een bedrag van 3.775 Duitse mark, die de Amsterdammer op de valse bescheiden invoerde voor totaal 2200 gulden. De president, mr. B. W. van Houten, wilde wat meer weten van die invoer van on- deugdelyke auto's. „Zij worden een gevaar op onze wegen". „Ze komen niet op de weg hier, het zyn „korte" auto's die zyn bestemd voor de cioop, want er is veel vraag naar onderdelen Eigenlyk moesten ze een stempel „sloop" op de invoerpapieren zetten en geen kentekenbewys afge ven", zei de koopman. De officier zei, dat van deze verdachte bekend is geworden, dat hy van de 127 auto's er 87 op valse papieren heeft inge voerd. Willens en wetens heeft hy dc staat benadeeld voor een bedrag van 6700 gulden". Uitspraak over 14 dagen. Advertentie De sensatie van Leiden voor slechts DE VRIES Supermarkt alleen lonen en overheidsuitgaven betrokken zo stelde „De Gids". Ook de pryspolitiek van de bedryven, hun investeringsbeleid en hun opvattin gen over een redehjk winstpercen tage spelen een belangrijke rol. Vol gens het CNV dient daarbij ook in aanmerking te worden genomen de speculatiezucht op de woning- en grondmarkt. Een aanval op de in flatie zou op een breed front moeten worden gevoerd wil men hopen op succes, zo meent de secretaris van het CNV, dr. W. Albeda. En zelfs dan zou volgens dr. Albeda de be smetting vanuit het ook inflatoire buitenland een byna onoverkome- ïyke hindernis zyn. „Gecoördineerd optreden van de EEG-landen", zo meent hy, zou 'n eerste vereiste die nen te zyn als de EEG daaraan nog niet toe is. Aan een serieuze aan val op een der ergste kwalen van deze tyd, de voortdurende geldont waarding, zou het CNV graag willen meewerken. Ook een politiek van matiging van die lonen zou volgens het CNV daarin passen en te aan vaarden zijn. Maar het verbond vreest, dat juist zy, die zich alleen maar zorgen maken over de lonen en overheidsuitgaven daarvoor niet te vinden zullen zyn. Het CNV meent, dat er anderzijds mensen zyn, die de verharding der fronten eigenlyk wel mooi vinden. Het CNV wyst evenwel de beschuldiging van de hand, dat de vryere loonpolitiek, waarnaar de vakbeweging streeft, de oorzaak zou zyn van alle narig heid. Het loonbeleid heeft gefaald door andere oorzaken. In de eerste plaats is het CNV van mening, dat tegen een overspannen arbeidsmarkt geen loonpolitiek van welke vorm dan ook opgewassen zou zyn. In de tweede plaats faalde het loonbeleid door de voortdurende on derschatting van de toekomstmoge- ïykheden van de Sociaal-Economi sche Raad en het Planbureau, waar door een groot verschil ontstond tus sen loon- en prijsbeleid in Nederland en daarbuiten. Advertentie De sensatie van Leiden voor slechts DE VRIES Supermarkt HORLOGES Eis 4 maanden cel en 15.000 boete voor smokkel (Van onze Arnhemse correspondent) ..Eigenlyk zou ik één müjoen gul den boete moeten eisen en misschien nog meer". Dit zei gisteren de offi cier van Justitie by de rechtbank in Arnhem, mr. H. R. Lauwaars in zijn requisitoir tegen een Rotterdam se koopman (44) en diens Amster damse collega (45) die ervan wor- den verdacht samen voor een bedrag van circa 270.000 gulden invoer rechten op horloges te hebben ont doken „Tien keer het bedrag van de ontdoken rechten zou ik mogen vorderen, maar dat worden onmo- geiyke. astronomische boetes voor verdachten die geen grote concerns vertegenwoordigen". Tegen beide kooplieden eiste de officier 4 maanden gevangenisstraf, waarvin 2 maanden voorwaar delyk en een boete van 15.000 gulden ieder. Dc hoofdverdachte was niet versche nen: een Duitse chauffeur uit Frei burg, die de horloges uit Zwitserland over de Duitse grens by Berg ons land zou hebben binnengesmokkeld by invoer van andere goederen. Op een afgelegen plaats in de duister nis droeg de chauffeur de pakken horloges over aan de twee kooplie den. zyn zaak werd aangehouden tot nader order. Het verweer van de twee verlachten kwam hierop neer, dat de Staat der Nederlanden geen schade zou hebben geleden, omdat de horloges (bazaar-artikelen) in middels aan een Engelsman zyn doorverkocht voor (frauduleuze) in voer naar Engeland. Rillerig? Onprettig? Pas aan op «oor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltretfend te bestrijden. Zaak-Vom Ralh opgerakeld In Essen is gisteren een proces begonnen tegen de 59-jarige Wolf gang Dierwege die in de oorlogsja ren een hoge functie op het nazi- ministerie van Voorlichting bekleed de. Dierwege wordt ervan beschul digd meineed te hebben gepleegd tydens net in 1960 gevoerde proces tegen de Duitse schrijver graaf Mi chael Soltikov die terechtstond om dat hy de nagedachtenis aan Ernst Vom Rath een Westduitse diplo maat oie in 1938 door een 17-jarige jood in Parys werd vermoord zou hebben beledigd. Soltikov had geschreven dat vom Rath homoseksuele betrekkingen on derhield met de 17-jarige Grynszpan en dat hy werd vermoord omdat hy tegenover deze jongeman financieel in gebreke was gebleven. De nazi's schreven de moord toe aan een internationale joodse sa menzwering en zagen er een aan leiding in om op grote schaal synago gen in Duitsland in brand te steken en in de kristalnacht van november 1938 wreedheden te plegen. Dierwege zou in 1960 verzwegen hebben dat de nazi-minister van Propaganda, Jozef Goebbels, had besloten geen proces te houden van wege geruchten over betrekkingen tussen slachtoffer en moordenaar. Vastgesteld schynt echter te zyn dat Dierwege al sinds 1940 op de hoog te was van vom Raths af wy king. De rechtbank heeft voor dit pro ces verscheidene vroegere top-nazi's als getuigen opgeroepen onder wie prof. ochlegelberger voormalig secre taris-generaal op het nazi-ministerie van Justitie. Legendarische langeafstandslopcr Kolelimaineii overleden Hannes Kolehmainen, de legenda rische Finse langeafstandsloper, die in de jaren van 1912 tot 1920 grote triomfen vierde is dinsdag in Hel sinki op 76-jarige leeftijd overleden. In 1912 behaalde Kolehmainen op de Olympische Spelen van Stockholm drie gouden medailles. De Fin zege vierde op de 5000 en 10.000 m en de cross country. In datzelfde jaar kwam Kolehmainen als eerste atleet onder de vyftien minuten op de 5000 meter. Hij verbeterde toen de wereld records op de 3 en 5 km tot resp. 8.36.9 en 1436.6. Acht jaar na zijn successen in Stockholm veroverde Kolehmainen in Antwerpen zijn vierde gouden Olym pische medaille, door in de Belgische havenstad de Marathon te winnen. Vele nieuwe toeristische routes (Van onze Haagse correspondent) De A.N.W.B. heeft een aantal wensen op papier gezet die in dit joar gerealiseerd dienen te worden. Zo wordt het net van wegenwacht stations, dat reeds het gehele land bestrijkt, met vier nieuwe stations uitgebreid. Het totaal wordt daardoor veertien. De vier nieuwe stations verrijzen (dit jaar) in Hoogeveen, Hengelo, Breda en Middenmeer (in de Wieringermeerpolder). De toeristische routes, waarmee de ANWB in de roos biykt te hebben geschoten, worden aanzlenlyk uitge breid. Met duizenden nieuwe bordjes wordt aangegeven, waar men in Ne derland met de (brom)fiets, scooter of auto tochten kan maken, waarbij men het landelijk Nederland leert ontdekken. Dit jaar komen er vyf by: de Gelderse Valleiroute, de Schouwen-Duivelandroute, de West- Brabantroute, de Noordwest-Over- ysselroute en de Midden-Limburg- route. Over grens Gedeelteiyk door Duitsland voert ae Vechtroute. waarvan de toeristen bond, op grond van ervaringen met de vorig jaar geopende Hameland- route, die eveneens gedeelteiyk over Duits grondgebied loopt, veel ver wacht. In de komende jaren zal wellicht ook met de Belgische toeristenbond tot overeenstemming kunnen worden gekomen en zullen routes worden uitgezet in de Nederlands-Belgische Kempen en in Zuid-Limburg-België Wegwijzers Een ander punt op het jaarpro gramma is de bewegwyzering. Aan de bestaande 26.000 grote en kleine wegwijzers worden dit jaar 6000 toe gevoegd. Het plan van de ANWB is om op den duur op alle snelwegen en provinciale wegen de hoge meerzy- dige richtingborden te vervangen door een stel van lage borden, waar van drie of vier achterelkaar wor den geplaatst, waardoor eerst de aandacht van de automobilist wordt getrokken en deze dan by een vol gend bord direct de juiste richting en afstand kan lezen. Van deze bor den worden er in de loop van dit jaar 4200 geplaatst. Ook aan de Velser- en Coentun nel zal de A.N.W.B. de handen vol hebben. Voor aeze twee tunnels ver vaardigt de A.N.W.B. 50 grote trans parante portaal bakken, zoals reeds by de Brieneroordburg en Maastun nel te vinden zyn. De verlichte stadswegwyzers. die reeds in 50 ste den zyn geplaatst, worden met 240 vermeerderd. I rai van vandaag 2 1 I Seriedraverij in Hilversum (Van onze medewerker). Columbus (Vergay), die in de serie door een lange startfout in vrijwel hopeloze positie achteraan belandde, leverde een verbluffen de prestatie, door toch nog zo sterk terug te komen, dat hij kort voor de streep aan Dibbels W in 1.27.- de zege ontnam. De eerste serie werd een overwinning voor Christine Williams (Wagenaar jr.), die ondanks 40 meter handi cap, Blanchefloor in 1.25.1 klop te. In de finale, waarin Christine Williams werd uitgeschakeld, ver trok Columbus langzaam, zodat deze direct weer een grote ach terstand kreeg op de koploper Blanchefloor (Vergay). Eerenberg pakte daarna de zaak energiek aan, kwam in de laatste bocht naast de leider en in een adem benemend duel met zijn entrai- nementgenoot triomfeerde Co lumbus in 1.25.9 met gering ver schil. Trainer-pikeur Harmsen boekte een dubbel succes, zyn leerling R. v. d. Lubbe stuurde Constant Hollan- dia in de derde koers zeer snel van Donderdag 13 januari a.s. zullen rond Alblasserdam weer de bekende molentochten worden gehouden. De afstanden variëren van 35 tot en met 55 km. Na de zesde en laatste nacht RromflPt^ van de Zesdaagse van Bremen ziet muiuucn de gtand er als vo]gt ult; j Rudi Altig/Keanper (Did) 500 pnt.; 2. Post/ Pfenninger (Ned/Zwit) 500 pnt.; op een ronde 3. Bugdahl/Renz (Did.) 191 pnt.; 4. Lykke/Eugen (Den.) 127 punten. Ook speciale (brom)fietsroutes I worden uitgezet: de Braassemroutc, de IJsselvalleiroute, de Waterland route en dan nog een of twee ten zuiden van Nijmegen, enkele in de buurt van Tilburg en enkele bij As sen, in Twente en in de provincie Utrecht De gele telefoonbordjes langs snel wegen worden van 1200 op 3000 ge bracht en tenslotte zal de A.N.W.B. het eerste internationale recreatie studiecongres organiseren, in april 1966 in Rotterdam. De gehele West- europese openlucht-recreatie, die langzamerhand van een nationale een internationale zaak is geworden, zal ter sprake komen op het congres, waaraan vertegenwoordigers van de landen zullen deelremen, die aange sloten zyn by de A.I.T., de Alliance Internationale de Tourisme, waar onder ook Amerika, HYS Hoky heeft gisteravond in Den Haag het yshockeyteam van Kladno uit Belgrado met 5—0 versla gen. De tussenstanden waren: 30. 0-0. 2—0. Voor de eerste divisie van de Engelse league werd gisteravond slechts één wedstryd gespeeld. Ever- ton en West Ham United speelden in Liverpool met 2—2 geiyk, De Frangaise Marielle Goitschel, Olympisch kampioene in Innsbruck, zegevierde dinsdag in de slalom die in Grindelwald werd gehouden. Zij won beide manches in res- pectieveiyk 45.76 en 42.93 vóór de Canadese Nancy Greene en haar zus ter Christine Goitschel. start en nam direct zulk een voor sprong. dat hy Crack Hollandia en Dakota gemakkelijk achter zich hield. In de volgende dravery zorgde Harmsen zelf voor een mooie zege door met Dixy de leidende Dox van Rood en Noot met een forse eind sprint verrassend te kloppen. Een surprise was de derde plaats van Ce- lia.T (pl. f 15.70). Bouwhuis, van wie de paarden Bastogne en Camillo naar entraine- ment Wagenaar zyn overgegaan, was er duidelyk op gebrand met Alice van Hagheweyde aan concurrent Wage naar zyn overmacht te tonen. Hy kreeg tot zyn grote vreugde zyn zin- Op kop zette hy er direct een straf tempo in, gaf Bastogne geen schijn van kans en boekte een voortreffe- iyke 1.23.6 zege. Mej. Kuiper won met Zippy Erebus de eerste afdeling van het Winter kampioenschap voor Ylogie M en Amor Hollandia. In de tweede afdeling bleek Atie van Ryswyk uitstekend met Zeven klapper overweg te kunnen. Nog voor de eerste bocht had deze reeds de kop, sloeg de aanvallen met gemak af en boekte een voortreffeiyke 1.24.3 zege. April Love werd tweede voor Yec. Uitslagen First Lady prys, le afd.: 1. Crlstlne Williams ij. Wagenaar Ir.) (1.25.1); 2. Blanchefloor. 3. Dave Narclso. Tot. w. 2,30, pl. 1,10, 1,10, cov. 3,20, koppel 1,80. Tweede afdeling: 1. Columbus (M Vergay) (1.27.-); 2. Dibbels W; 3. Ac- f*™11? yx«Tot w 2 0°- Pl U60. 1,60.. koppel 2,90, cov. 3.30. Grey Lady prijs: 1. Constant Hol landia <R. v. d. Lubbe) (129.5) 2. Crack Hollandia; 3. Dakota. Tot w 2.00. pl. 1.20. 1.40, 1,20. koppel 13 70 rov 6.90, trio 60.80. rl sen|H o.tKt. i.ou. io.su, koppel 4.00. cov. 4.1)0. Amatrlce Wlnterkampiuenschap li (le afd.): 1. Zlppy Erebus (mej. C. 5u*p«j( G-29 4); i. Ylogie M; 3. Amor Hollandia Tof Tl. on -i 0,0 6.80. pl. 2.1Ö, 2.20. ;--; pn)»: i. Allee van Ha- .M. Bouwhuis) (1.23.6) 2. Jastogne; 3. Annie Norma. Tot w ^O.pVl.AO. 1.40. 2.40. cov. 4.90.'kop pel 11,80. trio 127.20. Amatrlce Winterkampioenschap n. (2e afd 1. Zevenklapper (mej A van Rijswijk) (1.24.31: O^lpAl L,, S JS':kw' 2'?0iP' '-'O- 1.1». «.00. cov. 5.50. koppel 6.80. Finale First Lady prijs l Columbus i,P J" Eerenberg(1 25 9), 2 Blanche floor; 3. Corlta R. Tot: w 7 30 d1 'TSl1;60, 4-20- cov 2'4°' k,jppel 15.30.' Totale omzet: f 141.876,50.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9