ndustriele herstructurering rengt vele problemen mee SI PI II ncincieel weekoverzicht i aanpassen schuilt eel menselijk leed Voorlichtingsactie tegen kernwapens RUIM f5000,- VOOR DJEMILA Rerstkaartenactie van GBTS groot succes Trouwen aan huis in het Limburgse Bergen Varkensmarkten in ons land geschorst Sietze de Vries heeft woning „SWIFT" DOET GOOI NAAR ROLLEN-TITEL CLAY TOCH IN DIENST? LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 DECEMBER 1965 ikerend kaarslicht zal in vele gezinnen in Deventer de zorgen «n vergeten, welke gerezen zijn nu de bestaanszekerheid |t. Ook al zal er eerlang voor de meesten een passende werk oorden gevonden, dan zijn daarmede de geslagen wonden heeld. Menigeen zal het moeilijk vallen zich thuis te voelen andere werkkring nu de banden zijn verloren met een bedrijf ids jaar en dag het brood werd verdiend. Bedriegen de niet. dan zijn Ankersmit, de meelfabriek van Noury en andere bedrijven in de contreien van Deventer en Twente rlopers van de herstructurering, waarvoor de Nederlandse ie zich geplaatst ziet. ssing aan het Europese loon- draagt 175% van dat In 1958, het- jartspeil is aiieen te verwe- geen wil zeggen dat er de laas te 8 door Invoering van de meest jaren een gomiddelde produktiesty- produktiemethoden. Se- ging is geweest van 8,5%. Het achterblijven van de gemiddel de voortbrenging per werknemer, de arbeidsproduktiviteit, maakte even wel dat er individueel niet zoveel vruchten van de produktievermeer- dering konden worden geplukt als in andere landen. Door de loonsverho gingen, die de arbeidsproduktiviteit te boven gingen, zijn onrijpe vruchten van de industriële boom gehaald. bedrijven, die in de nieu- ituur kunnen voortbestaan, itomatisch tot stand, want mee kan komen valt af. zo- aangestoken vrucht afvalt gave fruit kan rijpen. economische aanpassing nenselijk leed en daarom is legrijpen dat er zorgen en 1 n bestaan voor het lot der n, die uit de vertrouwde worden gestoten. Uit zui- jmisch, dus van een hard za- indpunt bezien, valt de her ring van de industrie te ren als het openleggen van rwoekerd terrein voor een icht belovende cultuur. De •id is dat er eerst geploegd j, rden voor het zaad vrucht zou het verkeerd zyn de nissen in Deventer te zien iter, die volgt op de wel- s. De kosten- en loonsty- tan de laatste jaren, die rerder gingen dan de econo- polsstok gedoogde, moeten uien worden als de impuls, it Nederlandse bedrijfsleven om zich op moderne leest 'Je lang gewacht hadden automatisering en efficiency of zich laten Bij een vrtfe loonvorming iande jaren zou het vlieg- Ier op gang zijn gekomen en penning op de arbeidsmarkt porties hebben aangenomen pelke het stelsel der veren ïogelijk maakte, te manieren had Nederland i tkapseld om de industrie in voetspoor te laten ontwik een zo hoog mogelijke graad kgelegenheid te bereiken. In plaats werden huren en lo- b&nden gelegd en in de twee- werd automatische aan- lan buitenlandse omstandig- rengegaan door het stelsel iste wisselkoersen. Daardoor mogelijk een „goedkoopte- te worden in een wereld ie inflatiestormen de golven deden opslaan tot zij over ten kwamen. Ie verboden vrucht zoet als de verboden tot men er de moeilijkheden ondervinden. De inflatie- bezorgen onze economie op iblik moeilijkheden, omdat het flijk is te breken met het n de produktiemethoden aan by die in het buitenland, urne van de produktie be- Nederland niet by de om- naties achter gebleven, huidige produktieniveau be- markt opfleurt. Al maanden achter een is er aan de beurt te A'dam een mineurstemming, waarby behalve de rentestyging ook nog van invloed is dat Wall Street geen belangstelling meer aan de dag legt voor onze ge renommeerde fondsen. Buitenbeentje: K.L.M. Een uitzondering moet daarby worden gemaakt voor de KLM, maar dat is langzamerhand een Ameri kaans buitenbeentje, waar de Neder landse beleggers geen raad mee weten. Deze week is het fonds er plotseling om verklaarbare reden 4 dollar omhoog gevlogen. Weliswaar waren Unilever en Royal Dutch ook wat beter gedisponeerd, maar dat mocht zo langzamerhand wel na de druk die er van Wall Street op de koersen van deze fondsen was uit gegaan. Van belang biyft voor de Amster damse beurs de gang van zaken in Amerika, want de Amerikaanse be leggers mogen dan niet veel aan dacht meer over hebben voor de Ne derlandse fondsen, de Nederlandse beleggers koesteren hun „Amerikaan- tjes" als nooit tevoren. Het is de enige belegging waar zU dit jaar geld aan konden verdienen. Grote tegenstelling De tegenstelling tussen Wall Street en de Amsterdamse beurs is zo lang zamerhand zo groot geworden, dat menigeen zich afvraagt of het aan de overkant de spuigaten niet gaat uitlopen. De met Royal Dutch. Phi lips en Unilever vergeUjkbare fond sen noteren daar wat koerswinstver houding en wat rendement betreft een veelvoud van hetgeen er voor on ze beursvedettes wordt opgegeven. By de beoordeling mag echter niet uit het oog worden verloren dat in de Ver. Staten de wiekslag wordt ge- Investeren is het parool Investeren is het groot parool voor de komende tijd. Waar het geld al lemaal vandaan moet komen is nog een raadsel, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat de hoge ren tevoet te eniger tijd het buitenlandse kapitaal in beweging zet. Dit jaar is er volgens opgave van het C.B.S. al voor f 2.145 miljoen een beroep op de open kapitaalmarkt gedaan tegen f 1.545 min. verleden jaar. Het zou nog meer geweest zijn als de staat niet de pas had ingehouden. Door het j voeid van de inflatie, die" niet meer Van betekenis is ook dat de staal industrie, die in Euroepa een nare tyd doormaakt, in de V.S. krachtig kan ontplooien. Niet alleen neemt de vraag naar staal toe door de be drijvigheid in de bouwnyverheid, de vernieuwing van spoorrails en de gro te automobielproduktie. maar de stryd In Vietnam maakt dat er in toenemende mate defensieopxirachten worden geplaatst. Kanonnen en boter In deze economie van kanonnen i boter is het voor het bedrijfsle ven nog geen hinderpaal dat de ren te duurder is geworden na de dis- contoverhoging door de Federal Re serve Board. Aan de ander kant on dervindt ook Wall Street geen na delen door de rentestyging, want waar veel verdiend wordt, maakt het niet uit of het geld wat duurder is is geworden. Daarom is er voor Wall Street nog geen breuk in de opgaande koers tenen te verwachten, al vraagt men zich wel af of het zo kan doorgaan, wanneer zich aan de Europese effec tenbeurzen een aanhoudende baisse stemming manifesteert. Engelse be leggingsadviseurs zeggen ronduit dat nu tijd is om aandelen in Brit se maatschappüen te verkopen en het geld contant te houden tot de bui is overgedreven. Voor de houders van de Nederlandse fondsen komt een dergelijk advies te laat, want de koer sen zyn al op een dusdanig peil be land dat het oude bcursadagium op gaat, dat men moet stilzitten als men geschoren wordt Rijk werden voor f 500 min. leningen aangegaan tegen f 650 min. De parti culiere sector heeft f 888 min. opge nomen tegen f415 min. Het staat wel vast dat er door het bedrijfsleven een beduidend groter beroep op de kapitaalmarkt zou wor den gedaan, wanneer het niet bij voorbaat vaststond dat leningen in de gegeven omstandigheden betrek kelijk weinig kans van slagen heb ben. Mineurstemming Deze week is de eerste 6,5% lening aangekondigd tegen een emissiekoers van 98%. Het gaat hier om een klei- kerkeiyke lening, waarvoor het geld wel op tafel zal komen. Grote oedragen zouden minder kans van slagen hebben op deze condities, ook al liggen die weer een heel stuk gunstiger dan die van de Unielever- lening. Zolang er geen verruiming van de obllgatiemarkt optreedt is het moei- lyk te verwachten dat de aandelen- Hulshoff op de beurs kan worden geëxporteerd tengevolge van de maatregelen ter afremming van de tekorten op de betalingsba lans. De economie van de V.S. be gint alle kenmerken te vertonen van een door inflatie koorts opge jaagde gang van zaken. Bloei in Ver. Staten De verkopen in de detailhandel zijn aan de vooravond van Kerst mis groter geweest dan ooit. De sty- ging der inkomsten maakt het ge makkelijk om een toenemende afbe talingsschuld op de schouders te ne men, ook al omdat de werkgelegen heid groter is dan ooit en de drei ging voor de bestaanszekerheid afgenomen. De bestedingsdrang kan nog volle dig bevredigd worden dankzy het feit dat het mogelyk is de industriële produktie te vergroten. De overca paciteit neemt echter af en de mo gelykheid wordt door sommige eco nomisten niet uitgesloten geacht dat binnen afzienbare tyd tegen het pro- duktieplafond wordt gestoten. Advertentie V^'V"0NAA,> BEIEG I^ 4^ 0 %- e beleg in InterUnïe O* i' 'nationaal beleg N.V. Internationale Bcleggings Unie „Interanie", Postbus 617, Den Haag Hulshoff Den Haag Het vorige week gevormde Neder- Tyn, mee, dat gewerkt wordt aan landse comité tegen de verspreiding i een brochure, die men begin volgend van kernwapens is van plan zo spoe- jaar in een oplage van enkele tien- dig mogelijk te beginnen met de duizenden exemplaren onder het pu- voorlichting van het Nederlandse bliek wil verspreiden. Voorts zal het volk over de maatregelen, die het comité openbare landelyke bijeen nodig acht om de toenemende ver spreiding van kernwapens tegen te gaan. Maatregelen als uitbreiding komsten gaan organiseren. Men hoopt de eerste landelyke conferen tie in maart volgend jaar te kun nen houden. Tot het comité, dat de voortzet- Zuster Josita van de St. Catharinaschooi aan de Amster damse Vechtstraat geeft de kin deren van de zesde klas dansles tijdens het gymnastiekuurtje. Hier is zij bezig de kinderen de passen van de Sirtaki te leren, terwijl een grammofoon op de achtergrond het Trio Helléni- qué met deze Griekse dans laat horen. Het blijft niet bij deze ene dans. De kinderen leren ook nog andere dansjes, die later nog wel eens van pas kunnen komen het kernstopverdrag van Moskou tot vormt van het vroegere anti- ondererondse kernproeven, de tot- MLF-comité traden tot dusver de standkoming van een verdrag tegen de verspreiding van kernwapens (waaraan zowel kern- als niet-kern- mogendheden moeten deelnemen», bevriezing van de kernwapensituatie in midden-Europa en de vestiging van kernwapenvrye zones in Mid- Latyns-Amerika volgende personen toe: L. Boas. dr. H. Brink O.P., E. M. Buter sr., L. O. ten Cate. prof. dr. B. Delfgaauw, dr. C. J. Dippel. pater J. van Dyk O.P., prof. dr. J. de Graaf, P. Groenen- daal. J. Kassies. L. Koning. G. Maas, prof. dr. A. F. Manning. mevr. dr. -Europa, Latyns-Amerika en M B Minnaert-Coelingh, prof. Afrika. h, A. Tolhoek, dr. Th. van Tyn, Op een gistermiddag gehouden prof dr A J. Rasker, A. A. Reg- persconf eren tie deelde de woordvoer- tien pastoor R. W. Tepe O.P., prof. der van het comité, dr. Th. van dr e. V W. Vercruysse, Th. de j Vries. H. Walraven, mevr. A. We- ber-De Hondt, prof. dr. D. Wiersma I en W de Wolf. t was gistermiddag voor de leer lingen van de Gemeentelijke Be- dryfstechnische School aan de Me dusastraat in Leiden plezierig om te horen dat de zevende kerstkaarten actie van deze school een netto be drag van f 5.432.10 heeft opgeleverd. Dit bedrag is bijeengekomen na aftrek van alle kosten door mid del van de verkoop van 8.000 mapjes met kerstkaarten. Deze som geld wordt besteed aan de noodlijdende bevolking van Djemila in Algerije. De scholieren van deze school heb ben kou en regen getrotseerd om deze actie tot een succes te maken, zy zyn daar volkomen in geslaagd. Een commissie van leraren (de he ren K. H. de Bruin. F. Muntingh en J. G. Fokkema), die deze actie heeft georganiseerd, maakte elke dag de verkoopresultaten aan de leerlingen bekend. kers protesteren :n sluiting Noury lertigtal middelgrote zelfstan- ticerybedryven, sinds kort in opzichten gecombineerd in •V in Utrecht, menen dat de omen sluiting van de meel- van Noury en Van der Lan- sroot gevaar inhoudt voor tondige bakkers en uiteinde voor de consument. De Ne- t meelproduktie wordt nu ntreerd in enkele grote be- (voornamelyk de Meneba, to en in mindere mate de choof» Naar de directeur van in oprichting, de heer J. toorn bakkerij- onder ne- Hedel, meedeelt zou deze ïarne het initiatief willen ne- 0 met hulp van anderen de I *iek van Noury in stand te 1 houden. Het wordt in het m öelang noodzakeiyk geacht, tèdryf op de een of andere ïelfstandig blyft voortbe- -barom heeft Saba N.V. een oud aangevraagd met staats- fli Bakker van Economische to met de burgemeester van STADHUIS STAAT BLANK Boèrderijen geïsoleerd Van onze Venlose correspondent) Vele honderden personen in noord- Limburg hebben thans last van de hoge waterstand van de Maas. Di- wo verse boerderijen staan Reïsoleerd en pë"tMd, döch'per"tractor" „Ik ging Meer dan 1200 mensen in de ge meente Bergen en enkele kerkdorpen zyn sedert donderdag door het wa ter wederom geïsoleerd en kunnen alleen slechts per auto naar droog gebied. De toestand was gisteren van dien aard. dat drie paartjes, die er op stonden gisteren persé te trou wen, zich niet naar het stadhuis konden begeven. Daarom besloot de amtenaar van de burgerlyke stand naar de paartjes toe te gaan. Niet de bewoners moesten gisteren met lede ogen toezien hoe het eiland, waarop zy woonden, hoe langer hoe kleiner werd. Het rivierwater om spoelde telkens meer grond en nam als het ware met het uur meer bezit in alles wat droog was. Wethouder J. Joosten van de ge meente Bergen, één van de vele boe ren, die van de bewoonde wereld wa ren afgesloten, vertelde ons gister avond: „Ik zit met meer dan hon derd stuks runderen en verschillende kostbare stamboekvarkens. Nu heb ik nog voer genoeg voor de beesten, oindat ik nog by de bietenkuil kan, rnaar als het water nog enkele centi meters stygt, zal ik het vee moeten evacueren en dat kost me zeker 10 tot 20.000 gulden. En wie betaalt me dat? Gelukkig zyn de militairen uit Venlo met alle gemeente-arbeiders van ons bezig met het versterken van de dyk, welke ons moet beschermen. Maar o wee, als die dyk doorbreekt". naar die mensen toe", aldus de ge meentesecretaris, mr. J. Donker, .Omdat ze niet naar het geïsoleerde stadhuis konden gaan. Het stadhuis staat nameiyk blank. Toen heb ik gebruik gemaakt van myn bevoegd heid om artikel 132 van het Burger- iyk Wetboek toe te passen". De mensen vonden het wel leuk, omdat het eens wat anders was dan gewoon. Vrijwel geheel noord-Lim burg bevindt zich thans in de greep van de Maas, welke op sommige plaatsen honderden meters breed is geworden en onnoemeiyk veel kel ders heeft doen onderstromen. Venlo ondervond gisteravond zelfs het stadsverkeer ernstige vertraging omdat één der verbindingswegen ge heel was ondergelopen met water en derhalve afgesloten was voor alle verkeer. De hoogste waterstand was donderdag 17 meter en 2 centimeter boven N.A.P.. Gelukkig begint de Maas nu weer langzaam te zakken. Wilde staking bij dagbladen in Alkmaar (Van onze Alkmaarse correspondent) By de Verenigde Noordhollandse Dagbladen, een combinatie van dagbladen in Noord-Holland, waar van het centrale bedrijf in Alkmaar is gevestigd, Is gisteravond onder het grafisch personeel een wilde staking uitgebroken. Een en ander betekent, dat vandaag ongeveer 50.000 abon nees van de V.N.D. geen krant in de bus krygen. De staking is een ge volg van d«- hoogte van de kerstgra tificatie, die normaal 2 procent van het jaarslaris is, maar nu voor ie dereen 50 gulden bleek te zyn. Men heeft aangekondigd zondagavond te gaan werken. De als verde diging voor deze plotselinge lage kerstgratificatie voerde de directie aan. dat het personeel dit jaar al 2 procent van het jaarsalaris had ge kregen by de uitkering ineens. De grafische bonden hebben zich van de staking gedistantiëerd. De sta kers zyn byzonder ontstemd over het feit, dat zy het besluit van de di rectie pas op het allerlaatste mo ment vernamen. Een poging van de directie om het werk te hervatten met de mededeling, dat in januari een tegemoetkoming zou volgen, werd door grafici afgewezen. Men eist bet volle pond en daarover zal men misschien volgende week de on derhandelingen openen. Het redac- tiepersoneel heeft in een protestbrief aan de directie laten weten het ook niet eens te zyn met de hoogte van de kerstgratificatie. De Verenigde Noordho'landse dagbladen geven in Noord-Holland de Alkmaarse Cou rant, het Dagblad voor West-Fries land. de Énkhuizer Courant, de Schager Courant, de Helderse Cou rant, het Dagblad voor Kennemer- land en het Dagblad voor de Zaan streek uit. De heer De Bruin sprak met vol doening over de scholieren. „Door jullie enthousiasme kan men de kin deren van Djemila met Kerstmis te eten geven", zo vertelde de heer De Bruin. Tijdens deze feestmiddag, die tevens gold als afsluiting van het schooljaar 1965, werd ook nog ge sproken door de penningmeester van het comité, de heer J. G. Fokkema, die het grote bedrag op originele wyze aan de heer J. Wilken uit Bilt- hoven overhandigde. De heer W. V uit Alkmaar, die reeds geruime tyd werkt onder de arme bevolking van Djelima, gaf vervolgens enige fasci nerende beelden weer van de nood lijdende bevolking. Tot slot van de bijeenkomst sprak de directeur van de school, de heer C. Mabesone, de wens uit, dat .,zijn jongens" begrip hebben gekre gen voor de ellendige toestanden In dit deel van Afrika. De scholieren, die het hoogste aan tal kerstkaarten hadden verkocht, kregen van de penningmeester waar debonnen, die zy naar keuze hadden uitgezocht. De jongens, die de meeste kaarten aan de man brachten zyn: 1. A. Hoogervorst, Ter Aar «f 475), 2. L. Kouwenhoven. Wassenaar (f 403), 3. W. van Luyk, Leiden (f 373), 4. E. Passier, Leidenschen- dam <f 372), 5. P. v.d. Holst. Lelden (f372), 6. H. v. d. Mee, Leiden (f354) 7. T, van Ingen, Sassenheim (f 301), 8. J. Steenbergen, Leiden (f 226). Verder zyn er zes leerlingen met een opbrengst tussen f 100f 200, zes tus sen f 75—f 100 en achttien tussen f 50—f 75. Unieke bepaling 4 (Van onze 4 Enschedeae correspondent). 4 „Weet u wel. dat onze politie- f verordening een lappendeken ls, f die door de justitie niet meer hanteerbaar wordt geacht?" Met f f deze woorden vatte in een reads- f J vergadering de heer G. H. Hes- f J selink zyn kritiek samen op de f Weerselose politieverordening, f De laconieke reactie van burge- f J meester mr. Schol ten was ver- v J rassend. Misschien heeft geen J J enkele Overijsselse gemeente een J J In sommige opzichten zo'n voor- J iitstrevende politieverordening, i zei hy. Daarin staat nameiyk de a bepaling dat het verboden is te f i zwemmen „anders dan In een 4 zwembroek". Burgemeester f 4 Schol ten zed, dat deze unieke be- 4 paling niet meer al te nauwgezet is nageleefde vanwege de zwem- i Trouwring van Maarten Luthers vrouw Een ring, die volgens de inscriptie de trouwring van Maarten Luther's vrouw, Katharina van Bora, moet zyn, ligt op het ogenblik in de kluis van het Utrechtse Centraal Museum. De ring is eigendom van een in Utrecht werkende Hongaarse arbei der, uie hem een paar jaar geleden voor een klein bedrag kocht van een in geldnood verkerende Spaanse col lega. Vakmensen twyfelen er op het moment nog zeer ernstig aan. of de ring werkeiyk van Katharina is ge weest. zy houden er rekening mee, dat zij te doen hebben met een imi tatie. Vaststaat Intussen wel dat de ring zeer sterk Ujkt op de trouwring van Maarten Luther zelf. Deze laatste ring, die sinds de eerste wereldoorlog geruime tyd zoek geweest is, be vindt zich op het ogenblik ln het museum van het stadje Schonburg in Oost-Duitsland.t Vakmensen zullen zich nu over de ring bulgen en aan de hand van proeven in de eerste plaats nagaan of hy werkeiyk kan dateren van 1525, het trouwjaar van Luther. Daarna wordt, als daar aanleiding toe be staat. verder gespeurd. liefhebsters. Advertentie ^Hulshoff Haag 5f.i/M Kalvermarkt Rijswijk 7a de Bogaard* i van vandaag 2 Advertentie Hulshoff Minister Biesheuvel van Land bouw heeft besloten met ingang van vandaag, de varkensmarkten ln het gehele land te schorsen en een ver bod ln te stellen tot het byeenbren- gen van varkens voor byvoorbeeld verkoolngen, keuringen en tentoon stellingen. Dit biykt uit een publikatie. die gisteren in de Staatscourant zal ver- 1 schyr.en. Met deze uit het oogpunt van bestrijding van het mond- en klauwzeer onder varkens getroffen I maatregel wordt mede het belang van de agrarische export gediend. De DOS-speler Sietze de Vries, die begin vorige maand in de publi citeit kwam. doordat een commissie van flatbewoners aan de Prof. dr. Bakkerlaan in Jutphaas weigerde toe te stemmen in de verkoop van de flat van de heer H. Boerop aan de stichting DOS-betaald voetbal, ten behoeve van Sietze en zyn echt genote. heeft thans een woning ge kregen in de stad Utrecht. Het echtpaar De Vries heeft zyn intrek genomen in een huls aan de Oudwykerdwarsstraat 52. Hiermede komt er tevens een eind aan een zeer geruchtmakende affaire, ont staan door het besluit van de ver gadering van een aantal flatbewo ners in Jutphaas, die niet wilden dat DOS in de coöperatieve vereni ging van eigenaars van de 24 flat woningen aan de prof. dr. Bakker- laan werd opgenomen. De Zuldafrikaanse studenten- hockeyteams „Proteas" hebben don derdag in Den Haag gespeeld. De Zuldafrikaanse dames wonnen met 30 van een Haags dameselftal, de Batavieren zegevierden echter ln een geiyk opgaande stryd met 32 over de Proteas-studenten in Rotterdam een gooi doen naar officieuse Nederlandse club kampioenschap op de home-trainer. Swift, dat twee teams voor de „open" titelstryd, waaraan zowel profs, amateurs als nieuwelingen mogen deelnemen, heeft ingeschre ven, behoort met gerenomeerde rollen-rijders als de sterke Sassen- heimer Bart Zoet en Peter de Jong uit Roelof arendsveen. tot de favo rieten. De Leidse ploegen zyn voorlopig als volgt samengesteld: A: Bart Zoet Sassenheim), Peter de Jong (Roelofarendsveen), Peter Akerboom (Roelofarendsveen) en Siem Brandt (Lelden». B: Bert us RJJkeiykhuizen (Hazerswoude». Plet Bregman (Benthuizen) en Nol Kloosterman (Leiden). Een vierde renner zal nog worden aangewezen. De Amerikaanse regering overweegt bepaalde categorieën Jongemannen, die aan vankei yk op medische of psy chologische gronden beneden de maat bleven, weer voor militaire dienst op te roepen. De zaak is op het ogenblik in studie in verband met de stryd in Vietnam. Het gaat in de eerste plaats om rekruten van de zogenaamde 1-y categorie waartoe ook de wereldkam pioen boksen zwaargewicht Cassius Clay behoort. Clay werd ln het voor jaar voor militaire dienst afgekeurd. Hy slaagde er toen niet in bepaalde psychologische tests met goed gevolg af te leggen. Van de categorie 1-y zullen overi gens voorlopig alleen "diegenen wor den opgeroepen die ln het bezit zyn van een einddiploma van een middel bare school.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11