„MC08D IS KINDERSPEL" JUNGHANS Vreemde eend in de bus Mr. Van Hall blijft in Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 „De Juffrouw is ook uit". Luke greep haar bij de schouders. „Welke kant op? Waar zijn zij heen?" Zij keek hem met open mond aan. „Zij moeten de achterdeur uitge gaan zijn. Ik zou ze gezien hebben als ze de voordeur uitgegaan waren, want daai ziet de keuken op uit". Zij volgde hem, toen hij de deur uit rende, het kleine tuintje in, en ver der naar buiten. Daar stond een man een heg te snoeien. Luke ging naar hem toe, en stelde hem een vraag, terwijl hij moeite deed zijn stem normaal te doen klinken. De man zei langzaam: „Twee da mes? Ja. Een poosje geleden. Ik zat te eten tegen de heg. Ik geloof niet dat ze mij gezien hebben". „Welke kant zijn ze op gegaan?" Hij deed een wanhopige poging zijn stem normaal te doen klinken. Toch keek de ander enigszins ver baasd, terwijl hij langzaam ant woordde: „Die weiden door Die kant op. Waarheen zij verder gegaan zijn, weet ik niet". Luke bedankte hem en begon hard te lopen. Zijn gevoel dat dit dringend was, nam nog toe. Hij moest ze in halen hij moest! Misschien was hij wel volslagen gek. Naar alle waarschijnlijkheid maakten zij maar een wandelingetje voor de gezel ligheid, maar iets in hem dwong hem zich te haasten. Sneller! Hij stak de twee weiden1 over en bleef even aarzelend staan op een landweg. Waarheen nu? En toen hoorde hij die kreet zwakjes, verweg, maar onmisken baar „Luke help". (Wordt vervolgd) Zo mooi als deze hebben wij nog zesennegentig keukenklokken U -moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghans uurwerken in zon grote en imaakvolle verscheidenheid. Een daarvan is beslist de keukenklok die u zoekt. 1^1 de mooiste tijd De dienstdoende postbode, die gis terochtend vroeg de brievenbus in het hoofdpostkantoor in Driebergen inoest lichten, kreeg de schrik van zijn leven toen hy een levende eend in de postbox aantrof. Het dier, dat thuishoort in een nabijgelegen vij ver, was vermoedelijk ontsnapt en 's avonds of 's nachts door kwa jongens in de voor pakketpost be stemde bus, die zich in de hal van het postkantoor bevindt, gedeponeerd. De geposte brieven zijn door het angstige beestje danig bevuild en moesten dan ook door tante pos met water en eeep weer wat toonbaarder worden gemaakt. (Van onze Amsterdamse correspondent) Zoals vrij algemeen in de hoofdstad werd venvacht, zal burgemeester mr. G. van Hall (61) zich niet kandidaat laten steller, voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer. Zijn besluit hiertoe deelde hij gistermiddag mee aan het begin van een raadsvergade ring. „Met grote voldoening kan ik u zeggen, dat ik nog ruim 3 jaar bur gemeester van Amsterdam hoop te blijven", zei hij. Burgemeester Van Hall zei verder, dat hij aanvankelijk op advies van zijn huisarts had ge meend rustiger te moeten gaan wer ken. Het resultaat van de laatste on derzoeken is echter zo gunstig, dat hij tot zijn 65ste jaar burgemeester zal blijven. „Misschien als lastige burge meester in een lastige stad", aldus mr Van Hall. Zijn verklaring werd door de raad enthousiast ontvangen. „Bravo. Je weet wat je hebt, maar niet wat je krijgt", riep WD's Truus WijsmullerMeyer. Mr. Van Hall begon zijn verklaring met zijn vreugde uit te spreken over het feit, dat de Tweede Kamer het wetsontwerp-Bijlmermeer heeft aan genomen. „Deze beslissing geeft mij het gevoel van een opnieuw beginnen. Wij staan voor de boeiende en zware opgave de Bijlmermeer vol te bouwen. Ik hoop nog ruim 3 jaar aan deze nieuwe opgave mee te kunnen wer ken", zei hij. Oorspronkelijke detective-roman DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL door AGATHA CHRISTIE Nederlandse schepen DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK (01. De mannen op de steiger keken er wel vreemd van op, dat de zeeman, die zij voor Knoesteveger hielden, plotseling een thee doek om het gezicht had gebonden. Maar de vermomde Brammetje kreunde en steunde, deed oj hij onder een heftige pijnscheut in elkaar kromp en zei tenslotte: „O, mijn verstandskies!" „Je stem klinkt anders", zei één der mannen. Kan je nagaan, wat een pijn het doet", sprak Brammetje. Dat ivas voldoende om zelfs het kleinste beetje argwaan te sussen. ,Jiet eerste deel van het grote plan is geslaagd", zelden de man nen tevreden. „We hebben een schip, dat niemand kent. Maar nu komt het belangrijkste nog, Knoesteveger" ,J)at zal ook wel lukken", zei Bram zèlfverzekerd. Wat er ging gebeuren, wist hij wel niet, maar daar zou hij ongetwijfeld wel achterkomen. Hij sloeg een aanbod om met een nijptang zijn zere kies te trekken vriendelijk af. „Eerst 't werk en dan 't meisje", zei hij plichtsgetrouw, wat door de anderen mooi werd gevonden. Dadelijk begonnen zij achter de Kokanje een vaartuig te binden, dat Bram met grote verbazing her kende. Het was een kandelaar van enorme afmetingen. P iNDA EN DE GRUBBEL 879. Jolliepop was wat onthutst toen Panda het zo voor Joris Goedbloed opnam. ,Jdaar wij weten toch", zei hij, „dat wij met deze slinkse persoon hoogst moeilijke ervaringen gehad hebben ,J)at kan wel zijn", riep Panda boos, „maar deze keer had hij nog echt niets lelijks gedaan. Ik ga naar de politie! Ik zal voor hem pleiten!" En zo sprekend stapte hij de deur uit, waarbij hij Jolliepop vol angstige voorgevoelens achterliet. Panda ging dus regelrecht naar het politiebureau en nog voordat hij daar binnen ging hoorde hij al uit de grondvesten van dit eer biedwaardige bouwwerk een jammerlijk geluid opstijgen, dat niet anders kon zijn dan het weeklagen van een gekerkerde. „Och, och, als mijn vader me zo eens moest zien klonk het„de familie te schande gemaakt, het blazoen bezoedeld. „Kom, Joris, zo erg is het nu ook weer niet!" riep Panda opge wekt door het tralievenster want dat de klager Joris was, leed geen twijfel. „Kop op! Schaft tijd, schaft raad!" „Wie spreekt hier tegen een hongerige over schafttjd?' vrouj Joris gekwetst. Ach, dacht ik het niet. dat is Panda. °en zogenaam de vriend, die. zdch niet ontziet zijn oude weldoener in diens onder gang te komen honen Mevrouv Humbleby zei: „Hono ria Waynflete is een zeer slechte daar ben ik zeker van! O, wel dat u my niet gelooft! s ooi* niemand die Lavinia |inkerton geloofde. Maar wy voelden het allebei. Ik •loot dat zy er meer van wist dan U moei niet vergeten, mijn, r Fitzwilliam, dat een vrouw ie niet gelukkig is, tot vreselijke ingen in staat is." Luke zei zacht: „Dat kan wel ||n, 'a." Mevrouw Humbleby zei vlug: P gelooit my niet? Och, waarom ook? Maar ik kan de dag niet vergeten waarop John an haar huis kwam met een ver- unden hand, hoewel hy zei dat het Iets bijzonders was, alleen maar en schram." Zij wendde zich om. „Dag meneer Fitzwilliam. Ver- eet alstublieft maar wat ik zoeven eb gezegd. Ik wel mij helemaal iet goed de laatste tyd". Luke keek haar na. Hy vroeg Ich af waarom mevrouw Humble- y Honoria Waynflete een slechte noemde. Waren dokter Hum- rn Honoria Waynflete met ikaar bevriend geweest, en was doktersvrouw daarom Jaloers? Wat had zy ook alweer gezegd? was ook niemand die Lavinia inkfciton geloofde". Dan moest La- inia Pinkerton iets omtrent haar ermoedens aan mevrouw Humble- hebben verteld. Meteen herinnerde hy zich dat esprek in de treincoupé, en worgde gezicht van de aardige ude dame. Hy hoorde weer di< rnstlge stem zeggen: „Zo'n eigen- ardige, gevaarlijke blik bestaat!' h nij zag weer de manier waar naar eigen gezicht veranderd i, aasof zy heel duidehjk iets r haar geestesoog gebeuren zag, en enke- ogenblik, zo dacht hy, haar gezicht heel anders ge- eest, met weggetrokken lippen, idat haar tanden zichtbaar wer en, en een vreemde byna genot- jlle blik in raar ogen. Plotselir g dacht hyMaar ik heb is iemand precies zo zien kyken met dezelfde uitdrukking Nog iaar heel heel kort geleden fa^oter? Vanmorgen! Natuuriyk! ïffronw Waynflete, toen zy by iar tnuls naar Bridget keek. En meteen, plotseling, kwam er Hg een herinnering by hen. op. an vele jaren geleden. Hoe zyn |ute Millifred gezegd had: „zy lek wel volkomen ideoot, lieve md!" en voor een enkel ogenblik ad haar eigen normale, vriende- [ke gezicht een uitdrukking gehad van een idioot, een imbeciel Lavinia Pinkerton had het geheid r?r de uitdrukking die zy had ge op het gezicht van een man ee, op iemands gezicht. Was het logelijk dat, door haar levendige Tbeeldingskracht, haar gelaat, m seconde maar, de blik die zy taien had de blik van een die zyn volgende slacht er aankijkt had weergegeven? Zich maar half bewust van wat 0 deed, versnelde Luke zyn pas, sloeg de richting in van het als van juffrouw Waynflete. Een stem in zyn brein herhaalde eeds maar weer: Nitt eer man zy heeft hele- aal niet gezegd dat het een man as maar zij heeft dat nooit o hemel, ben ik dan he- gea? Het is toch niet mo- wat ik denk het is toch niet mogelijk het zou he niet kloppen Maar ik naar Bridget. Ik moet weten goed met haar is Die die vreemde, lichte amber- ogen. O, ik ben gek! Ik RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 51. „Als Rechter Tie dan later hier een onderzoek komt instel len" vervolgt Pao, terwijl hij zelfvoldaan in zijn handen wrijft, dan zal zelfs hij niets vinden dat zijn argwaan opwekt!" Pao keert zich tot zijn handlanger en zegt kortaf: .fllaak hun voeten los! De beide heren hebben hier zolang stil gelegen, stel je voor dat ze eens kou de voeten zouden krijgen! We gaan nu een gezonde wandeling met hen maken!" Wanneer „Yie" de voeten van Rechter Tie en Tsjao Tai heeft losgemaakt, drijven ze hun gevangenen voort door een moet wel gek zyn! Whitfield is de misdadiger! Hy moet het zyn. Hy heeft het byna met zoveel woorden gezegd! En nog steeds als in een nacht merrie, zag hy juffrouw Pinkertons gezicht, en hoe het even een poging deed iets afschuwelyks voor te stel len, iets dat niet helemaal normaal Het kleine dienstmeisje deed de deur open. Een beetje geschrokken door zyn heftigheid, zei ze: De dame is uit. Dat zei juffrouw Waynflete tegen my. Ik zal even kijken of juffrouw Waynflete thuis is". Hy duwde haar opzy, en ging de salon binnen. Emily holde naar bo ven. Ademloos kwam zy weer be neden. lange, kronkelende gang. Terwijl ze zo lopen, de handen op de rug gebonden, heeft Rechter Tie zijn omgeving goed opgenomen. Nu zegt hij: „Knap stuk werk! U moet heel wat koelies gebruikt heb ben om dit netwerk van gangen door de rots te boren, meneer Pao!" „Welnee", zegt Pao, „die gangen zijn al eeuwen oud. De koelies be hoefden alleen maar de extra-gang naar mijn kamer door te trek ken. Beste vaklui, ik heb ze stiekum in groepjes van twee of drie vanuit het zuiden naar hier laten komen. En zo zullen ze over morgen weer door de bergen naar het zuiden terugreizen. Met een flinke beloning op zak! Krenterig ben ik nooit geweest, weet ui" Rijdt veilig met melk Neem vijf diepe teugen melk: om innerlijk bij te tanken, energie in te drinken zonder loom en zwaar te worden. U wordt weer helder, wakker, kwiek door vijf diepe teugen melk! Vraag per briefkaart aan Nederlands Zuivelbureau, postbus 4575 te Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de aktie Rijdt veilig

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15